Δήμαρχος Οινουσσών: Αν ακούει κάποιος ας μας βοηθήσει - ΒΙΝΤΕΟ

Πρώτη καταχώρηση: 09/01/2017 - 10:06

Τελευταία δημοσίευση: 09/01/2017 10:42Κοινωνία

Δήμαρχος Οινουσσών: Αν ακούει κάποιος ας μας βοηθήσει - ΒΙΝΤΕΟ

Σοβαρά προβλήματα έχουν δημιουργηθεί στις Οινούσσες από τις χιονοπτώσεις των τελευταίων ημερών δεδομένης και της σημερινής έντονης χιονόπτωσης.

Σύμφωνα με τον δήμαρχο Οινουσσών, Στέφανο Βογιατζή, εξαιτίας του χιονιά, το νησί παραμένει χωρίς σταθερή τηλεφωνία για τέταρτη συνεχόμενη ημέρα.

Από το πρωί οι δρόμοι είναι αδιάβατοι τόσο για πεζούς, όσο και για οχήματα, ενώ αποκλεισμένες παραμένουν οι καλόγριες του μοναστηριού.

Επίσης, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ,  πρόβλημα αντιμετωπίζουν και οι κτηνοτρόφοι του νησιού που δεν μπορούν να πλησιάσουν στις μάντρες τους.

«Εδώ και τέσσερις μέρες φωνάζουμε και κανείς δεν μας δίνει σημασία. Είμαστε χωρίς τηλέφωνα, οι δρόμοι και τα σχολεία είναι κλειστά, οι άνθρωποι δεν μπορούν να πάνε στις μάντρες τους, οι καλόγριες έχουν αποκλειστεί στο μοναστήρι. Αν ακούει κάποιος ας μας βοηθήσει», δήλωσε οργισμένος ο δήμαρχος Οινουσσών στην ιστοσελίδα politischios.gr.

Πηγή βίντεο: politischios.gr

Διαβάστε επίσης:

Το πιο... παγωμένο χωριό της Ηπείρου – ΦΩΤΟ

Εγκλωβίστηκαν στην Εύβοια λόγω χιονιού από το Σάββατο - ΒΙΝΤΕΟ

Επιμένει ο χιονιάς - Σε ποιες περιοχές θα ενταθούν τα φαινόμενα απόψε

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (20)
  • ΔημήτρηςΤρίτη 17 Ιανουαρίου 2017, 17:10
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ,

    Μη χάνεις την ψυχραιμία σου...

    Καταλαβαίνω ότι δεν έχεις που να κρυφτείς όταν σε ρωτάνε να δικαιολογήσεις τα εγκλήματα και τις συναλλαγές της συμμορίας σου με το σύστημα,

    Αλλά δεν σου είπαν ότι όταν "στριβειν δια του αρραβώνος", αποδέχεσαι όλες τις καταγγελίες και τις επιβεβαιώνεις;

    Ή όπως ξαναείπαμε:

    ΡΟΥΑ - ΜΑΤ
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΤρίτη 17 Ιανουαρίου 2017, 11:42
    @Δημητράκη,
    επαναλαμβάνω ότι, το σκονάκι που σού έδωσαν οι κρατικοδίαιτοι & συστημικοί άεργοι τού περισσού συμπληρώνει την τριλογία τών 2 γνωστών παραμυθιών, τού νάνου και τών επτά χιονάτων και τού ψηλορεβυθούλη...
    Δημητράκη, πώς άεργα χέρια αφαίρεσαν τον λοβό σου;
    Πώς ζείς χωρίς μετωπιαίο λοβό; Πώς;
    Πώς πιστεύεις τα συστημικά παραμυθάκια τών άεργων τού περισσού;
    Πώς μπορείς να νιώθεις ελεύθερος με ένα ζευγάρι παρωπίδες και τόσους σπάγκους δεμένους στα μέλη σου;
    ΠΩΣ;
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ στην πατρίδα μας από το πολιτικό κόμμα, το επονομαζόμενο, "κκεπασοκνδσυριζαανελεβεντοποτάμι".Αυτή είναι η ελπίδα όσων από εμάς έχουμε την ΕΛΛΑΔΑ χαραγμένη στην καρδιά μας.
  • ΔημήτρηςΔευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017, 19:41
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    ΑΠοδεδειγμένα ο μόνος με σκονάκια εδώ μέσα είναι ο λογαριασμό "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ" που διαχειρίζετε η συμμορία ΧΑ.

    Παραμύθια είναι η συμβαση με τους εργολάβους στη Ζώνη στα 18€/ μέρα το 2013;
    ΑΥτά είναι κατατεθιμένα εγγραφα με υπογραφές και σφραγίδες.

    Παραμύθια η δολοφονία Φϋσσα;

    Μήπως παραμύθια η επίθεση στους κομμουνιστες συνδικαλιστες με δολοφονική πρόθεση πριν τη δολφονια Φύσσα από την ίδια συμμορία;

    Παραμύθια οι βουλευτικές αποζημιώσεις σε 3 μέλη της οικογένειας του Φυρερ και σε άγνωστο αριθμό άλλων σε θέσεις συμβούλων ή Δημοτικών υπαλλήλων και υπαλλήλων της Βουλής;

    Μήπω παραμύθια το ποθεν έσχες του Φυρερ και της γυναίκας του;

    Παραμύθια ότι ο πιστολέρο-μπάτσος υποψήφιος της συμμορίας στην Καλαμάτα είναι δολφονός και ήταν από τους 5 υποψήφιους της συμμορίας;

    Παραμύθια το ξεκαθάρισμα λογοαριασμών μεταξύ φασιστοσυμμοριτών και ο θάνατος δύο από αυτών στην Καλαμάτα με αφορμή τα ναρκωτικά;

    Παραμύθια η ιστορία με τους ιχθυεργάτες στην Κόρινθο;

    Παραμύθια ότι η συμμορία μαζεύει στις ομιλίες του φύρερ όχι πάνω από 200 ούγκανα και αυτά μεταφερόμενα με πουλμανάκι;

    Παραμύθια ότι ο φύρερ είναι ισόβιος αρχηγός και όλοι υπακούν ότι αυτός λέει;

    Παραμύθια ότι ομάδα εφοπλιστών χρηματοδοτεί ανοιχτά τη συμμορία και τη χρησιμοποιεί κατά το δοκούν;

    Παραμύθια ότι η μύηση μελών στα τάγματα εφόδου προϋποθέτει τη δολοφονική επίθεση σε μετανάστη με την επίβλεψη ανωτερου στελέχους;

    Παραμύθια ότι η συμμορία έχασε πάνω από το 50% των μελών της μετά τις δικαστικές διερευνήσεις και πλέον δεν μπορεί α συντηρήσει ούτε γραφεία σε μεγάλες επαρχιακές πόλεις;

    Παραμύθια ότι τα στελέχη της συμμορίας προσπαθουσαν να εκλεγούν όπου μπορούσαν μέσα από τα ψηφοδέλτια του καρατζαφύρερ ακόμα και της ΝΔ;

    Παραμύθια ότι στο Δήμο Ικαρίας η συμμορία κατέβηκε στο ίδιο ψηφοδέλτιο με ΠΑΣΟΚ, ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ;

    Παραμύθια ότι ψηφίσατε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ το ξεπούλημα των νησιών μας στη Βουλή;

    Ολα παραμύθια που "μας λένε στον Περισσό";;;

    Για αυτό δεν έχεις τι να πεις ...Παραμύθια θα είναι!

    Πόσο διασκεδάζω όταν ο φασίστας προσπαθεί να κρυφτεί πίσω από λέξεις που ούτε ο ίδιος δεν καταλαβαίνει νιωθωντας τον εξευτελισμό του!
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΔευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017, 11:49
    @Δημητράκη,
    το σκονάκι που σού έδωσαν οι κρατικοδίαιτοι & συστημικοί άεργοι τού περισσού συμπληρώνει την τριλογία τών 2 γνωστών παραμυθιών, τού νάνου και τών επτά χιονάτων και τού ψηλορεβυθούλη...
    Δημητράκη, πώς ζείς χωρίς μετωπιαίο λοβό; Πώς;
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ στην πατρίδα μας από το πολιτικό κόμμα, το επονομαζόμενο, "κκεπασοκνδσυριζαανελεβεντοποτάμι".Αυτή είναι η ελπίδα όλων μας που έχουμε την ΕΛΛΑΔΑ στην καρδιά μας.
  • ΜανώληςΔευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017, 10:11
    Ρε Αλέξανδρε χαρά στο κουράγιο σου που προσπαθείς να συνεννοηθείς με κουκουέ που πήρε διαζύγιο από την λογική γιατί,
    η λοβοτομή τα έχει κάνει τυφλά και κουφά,
    κι έτσι τα τετράποδα έγιναν πιό σοφά.
  • ΔημήτρηςΚυριακή 15 Ιανουαρίου 2017, 01:47
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    Στην τελευταία άσκηση ταπείνωσης αποδείχτηκες εσύ το υποκείμενο της.

    Όπως και τώρα!!!

    Γιατί μόλις οι ερωτήσεις περιστρέφονται γύρω από τον φυρερ και τα αδικήματα της συμμορίας σου, νομιζεις θα ξεφύγεις με αερολογίες.

    Έχεις εξευτελιστεί τόσες φορές μέσα στους τελευταίους μήνες, που απορώ πως η συμμορία κρατάει ακόμα ενεργό το προφίλ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και δεν μεταφέρετε σε καποιο άλλο από αυτά που χρησιμοποιεί - νομίζοντας ότι κάνει ...αποτελεσματική προαπαγάνδα τρομάρα σας!!!

    Το σκονάκι που αντέγραψες πάλι, σου έχει επιστραφεί στο ακέραιο, καθώς η αναγνωση και μόνο των ανειρμάτιστων κειμένων σου καταλάγει να αποκαλύπτει ότι ο ΦΑΣΙΣΤΑΣ που κρύβεται κάτω από τα πολλαπλά προφιλ τελικά έχει πεπερασμένα κείμενα που αναπαράγει.


    Και πάλι όμως, μιας και νομίζεις θα ξεφύγεις, σε καλώ να μας πεις δημόσια για την περιουσία του φυρερ και της οικογένειας του.

    Πόσους δημοσίους υπαλλήλους διόρισε η συμμορία σου στη Βουλή, σε δήμους και σε κοινότητες ελέω φύρερ;

    Πόσοι από αυτους είναι μέλη της οικογένειας του; Γιατί παραίτησε βουλευτή για να κάνει βουλευτή το γαμπρό του;

    Ποιά είναι η επιχείρηση που του αποδίσει τόσα κέρδη;

    Ποιοι φυρερίσκοι εμφανίζονται ώς μπράβοι της νύχτας και ποιοί ώς προστάτες λαϊκών αγορών;

    Πόσα πήρατε από τους εφοπλιστες και τους εργολάβους της ζώνης για να ανοίξετε μαγαζί που ονομάσατε "σωματείο", μετά την αποτυχημένη προσπάθεια της ...ΟΑΚΚΕ(!!!) που υπέγραφε συμβόλαια των 18ευρώ τη μέρα όταν το σωματείο της Ζώνης υπογράφει σύμβαση ανειδίκευτου για 63 ευρώ τη μέρα;

    Τι ξέρεις για τη δολοφονική συμμορία της Καλαμάτας, τον μπάτσο-πιστολέρο-δολοφόνο και τους νεκρούς Χρυσαυγίτες στη σάντοβα; Γιατί τους έκλεισαν το στόμα;

    Ποιός εφοπλιστής σας δίνει εκατομύρια;

    Γιατί η συμμορία κατέθεσε στη Βουλή το 2012-2015, 123 ερωτήσεις υπερ της φοροαπαλλαγής του εφοπλιστικού κεφαλαίου;

    Γιατί ψηφίσατε μαζί με ΠΑΣΟΚ, ΝΔ ΠΟΤΑΜΙ, ΑΝΕΛ το ξεπουλημα των ελληνικών βραχονησίδων σε ιδιώτες;

    Γιατί κατεβαίνετε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ σε κοινό ψηφοδέλτιο στο Δήμο Ικαρίας;

    Πες μας για τους ρουμάνους ιχθυεργάτες στην Κορινθία.

    Πες μας για τα τάγματα εφόδου κατά των τσιγγάνων στο μενίδι. Τι έγινε εκεί όταν πήγατε να τους την πέσετε;

    Πες μας για τη μύηση μελών με δολοφονία μετανάστη στα τάγματα εφόδο. Οι 250 δικογραφίες δείχνουν ότι είσασταν ιδιαίτερα παραγωγικοί τότε. ΠΟυ πήγαν όλα αυτπά τα καλόπαιδα;

    Από που τα παίρνετε ρε ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ και είστε ΤΟΣΟ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ενάντια στους Ελληνες εργαζόμενους;

    Γιατί θέλετε ο Ελληνας εργάτης να δουλευει σκλάβος με μεροκάματα πεινας; Γιατί είστε οι φρουρά των ερ΄γολάβων όταν κατεβαίνουν οι εργάτες να ζητήσουν τα μεροκάματα τους;

    Γιατί επιτίθεστε μαζί με την αστυνομία όταν οι εργάτες απεργούν και ζητάνε το ψωμί τους;

    Ρατσιστές με τους Ελληνες, έμισθοι υπάλληλοι των εφοπλιστών και των εργολάβων, κρατικοδίαιτα ΟΛΑ τα στελέχη σας!!!

    Η συμμορία των ΑΕΡΓΩΝ ΦΑΣΙΣΤΩΝ στην Ελλάδα επί τω έργω!!!

    Δ.
  • ΓιάννηςΠαρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017, 21:36
    Ρε Δημήτρη χαρας το κουράγιο σου, που κάθεστε να βάλεις μυαλό σε χρυσαυγιτη.Πιο εύκολο είναι να βγει ο ήλιος από την δύση παρά το μυαλό του χρυσαυγιτη να γεμίσει
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΠαρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017, 15:29
    Δημητράκη, θά κανω άλλη μία άσκηση ταπείνωσης και θα σού γράψω μερικές απορίες μου.
    Πώς ζείς χωρίς λογική;
    Πώς σού περάσανε το λουρί;
    Πώς σε κάνανε μαριονέτα άεργα χέρια;
    Πώς στην εποχή τής πληροφορίας είσαι τσακωμένος με την ίδια την πληροφορία;
    Πώς σε κάνανε συστημικό πιόνι μερικοί άεργοι, γιάπηδες, κουκουέδες που το μόνο τους έργο είναι να συναλλάσονται με το κεφάλαιο κι ειδικά το κρατικό και το εφοπλιστικό;
    Πώς έγινες υπηρέτης σε άλλον υπηρέτη ο οποίος διαφεντεύεται από το καπιταλιστικό σύστημα;
    Και τόσα άλλα πώς...
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.
  • ΔημήτρηςΠέμπτη 12 Ιανουαρίου 2017, 20:43
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    Μην ξεχνας την Ελληνική παροιμία:

    Τον ΦΑΣΙΣΤΑ και αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς.

    Δεν μας είπες για τα εισοδήμτα της οικογένειας του φύρερ, αλλά ουτε και για τους μπράβους των λαϊκών αγορών.
    Πολλω δε μάλλον για τους δολοφονους της Καλαμάτας και το ρατσισμό απέναντι στους Ελληνες εργαζόμενους που τους προσφέρετε μεροκάματα πεινας.

    ΑΛλά δεν μας είπες και για τις 123 ερωτήσεις υπερ των φοροαπαλαγών του Ελληνικού κεφαλαίου...

    Και μην ξεχάσεις να μας πεις πως ο φυρερ σου παρουσιάζεται ως ο πιο πλούσιος και από τον εφοπλιστη Μητσοτάκη...

    Δ.
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΠέμπτη 12 Ιανουαρίου 2017, 14:48
    Δημητράκη, φασιστάκο , μην ξεχνάς την ινδική παροιμία:"το σκάκι είναι μια θάλασσα, όπου μια σκνίπα μπορεί να ξεδιψάσει και ένας ελέφαντας μπορεί να πλυθεί..."
    Εσύ με το μόνο ρουά-μάτ που μπορείς να έχεις σχέση είναι με το περσινό σήριαλ τού Αντένα...
  • ΔημήτρηςΤετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017, 18:52
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    Ξέρω ότι θα πέσεις από τα σύννεφα, αλλά μόνο στο σκάκι κανεις ή παθαίνεις ρουά ματ. Όσο και αν θες να το αρνηθείς - και αντίθετα με την πλυση εγκεφάλου που σου κάνουν (ή κάνεις) στην υπόδικη συμμορία σας...

    Βέβαι, το σκάκι προϋποθέτει νοήμονες παίκτες, πράγμα που δεν υπάρχει στη συμμορία δολοφόνων, εκβιαστών, μπράβων και συστημικών παρακρατικών της συμμορίας...

    Ευτυχώς συνεχίζεις να διασκεδάζεις το ακροατήριο!!! Παίξε τάβλι ! Σου πάει!

    Δ.
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΤετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017, 14:25
    Δημητράκη, άσε το σκάκι και κάνε ρουά-μάτ στο τάβλι.
  • ΔμήτρηςΤετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017, 13:25
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    Ευχαριστώ για την απαντηση σου!

    Ρουα - Ματ!
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΤετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017, 13:02
    Δημητράκη, σού επαναλαμβάνω το παρακάτω σχόλιο μου.Σε παρακαλώ, επειδή δεν μπορείς να το καταλάβεις, ζήτα την βοήθεια τού πρώτου αγνώστου που θα βρεθεί στον δρόμο σου...
    Είσαι η προσωποποίηση τής κατάντιας τού μέσου νεοέλληνα, ο οποίος σκέφτεται με επιχειρήματα τών Μέσων Μαζικής Εξαπάτησης και τού συστημικού πολιτικού κόμματος τού κλεπτοκρατικού τόξου, (τού λεγόμενου:"κκεπασοκνδσυριζαανελεβεντοποταμιού"), φανατίζεται κι έτσι γίνεται μαριονέτα στα χέρια μαριονέτων.Και με αυτόν τον τρόπο αντί να ξεχωρίσει από όλους τους άλλους λαούς, όπως μόνο ο Έλληνας μπορεί, μετατρέπεται σε έναν παγκοσμιοποιημένο μ@λ@κ@.
    Τέλος, επειδή η πνευματική σου κατάσταση δεν σε βοηθάει ώστε να μπορέσεις να διαχειριστείς τα ψέμματα τών άεργων που έγιναν γιάπηδες με τις επιχορηγήσεις τών κρατικών ταμείων, γιαυτό προσπάθησε να μορφωθείς έτσι ώστε να απαλλαγείς από το λουρί που σού έχουν περάσει οι συστημικές μαριονέτες από τα ανάκτορα τού Περισσού.
    Μην ξεχνάς ότι:
    "ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΟΦΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΕΝΑ ΨΕΜΑ.
    Ο ΒΛΑΚΑΣ , ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ".
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.
  • ΔημήτρηςΤετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017, 12:50
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    Ο όρος "του λεγόμενου" συναντάται σε εκφράσεις που όλοι χρησιμοποιούν - όχι σε όρους που χρησιμοποιεί η κλειστή συμμορία σας. Κράτα το για εσένα και τους 200 που είναι σαν τα μουτρα σου.

    Ευτυχώς για το 99, 999% των υπολοίπων εργαζομε΄νων στη χώρα μας, είστε τόσο λίγοι και τόσο ανίκανοι που δεν σας ακούνε ούτε οι κότες.

    Το επιχείρημα ότι υπάρχει και ένα 6% που σας στηρίζει τις εκλογές είναι αίολο, αφού υπάρχει και ένα 3% που στηρίζει το ΛΕβέντη, και ένα ακόμα 10% που στηρίζει διάφορα απο-κόμματα - ναυάγια του πολιτικού κατεστημένου!

    Γιατί δεν μας λες για τις 123 ερωτήσεις ΥΠΕΡ του εφοπλιστικού κεφαλαίου και ποιό συγκεκριμένα υπέρ της ΦΟΡΟΑΠΑΛΑΓΗΣ του;

    Γιατί δεν μας λες γιατι ψηφισατε ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΠΟΤΑΜΙ-ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ το ξεπούλημα των βραχονησίδων και των νησιών σε όποιον θέλει να τα νοικιάσει; Νομίζεις ξεχάστηκαν αυτά;

    Γιατί δεν μας λές για το "σωματείο" που στήσατε στη Ζώνη και υπέγραψε μεροκάματα με τους εφοπλιστές και τους εργολάβους 18€ τη μέρα, όταν το μεροκάματο του ανειδίκευτου είναι 63€ τη μέρα ;

    Γιατί δεν μα λές για τα εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ που τσεπώνει η οικογένεια του φύρερ (Αυτός, η γυναίκα του, ο γαμπρός του, ο ανηψιός του κλπ) από το κρατικό ταμείο με αποζημιώσεις από τη Βουλή, σιορισμους στο δημόσιο και όπου αλλού μπορείτε;;;

    Γιατι δε μας λές για τους δολοφονους της Καλαμάτας; Τον υποψήφιο βουλευτή σας, τους εκτελεσμένους σφίχτες, τους νεο-εκτελεστές τους;

    Για πες μας για το μαυρο χρήμα των εκβιασμών από τις λαΪκές αγορές των μπράβων σας. Για τα "ξενοδοχεία" που "τρέχει " η συμμορία ;



    ¨Ασε, ΦΑΣΙΣΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ, μη συνεχίσω. Όσο το παίζεις "τιμητης" των "Ελλήνων" τόσο αποδεικνύεται πόσο ρατσιστής με τον Ελληνικό λαό είστε - όχι από βλακεία αλλά από οικονομικό καθαρά συμφέρον!!!

    Τα υπόλοιπα, άστα για τις μικρες συγκεντρ΄ψσεις στα γραφειάκια σας. Εκεί μπορεί να κάνετε τους "σοφους" στο ουγκανοακροατήριο σας- για τους απ' έξω θα παραμένετε πάντα βλάκες!

    Δεν πιάνουν πουθενά!

    Δ.
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΤρίτη 10 Ιανουαρίου 2017, 14:49
    Δημητράκη, είσαι η προσωποποίηση τής κατάντιας τού μέσου νεοέλληνα, ο οποίος σκέφτεται με επιχειρήματα τών Μέσων Μαζικής Εξαπάτησης και τού συστημικού πολιτικού κόμματος τού κλεπτοκρατικού τόξου, (τού λεγόμενου:"κκεπασοκνδσυριζαανελεβεντοποτάμι"), φανατίζεται κι έτσι γίνεται μαριονέτα στα χέρια μαριονέτων.Και με αυτόν τον τρόπο αντί να ξεχωρίσει από όλους τους άλλους λαούς, όπως μόνο ο Έλληνας μπορεί, μετατρέπεται σε έναν παγκοσμιοποιημένο μ@λ@κ@.
    Τέλος, επειδή η πνευματική σου κατάσταση δεν σε βοηθάει ώστε να μπορέσεις να διαχειριστείς τα ψέμματα τών άεργων που έγιναν γιάπηδες με τις επιχορηγήσεις τών κρατικών ταμείων, γιαυτό προσπάθησε να μορφωθείς έτσι ώστε να απαλλαγείς από το λουρί που σού έχουν περάσει οι συστημικές μαριονέτες από τα ανάκτορα τού Περισσού.
    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ:"Χρειάζεται να είσαι σοφός για να χειριστείς ένα ψέμα. Ο βλάκας καλύτερα να παραμένει ειλικρινής".
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.
  • ΔημήτρηςΔευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, 18:08
    ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

    Οι μόνοι που είναι ρατσιστές με τους Έλληνες είνα η συμμορία σου, τα σκυλάκια των εφοπλιστών.

    Εσύ και οι συμμορίτες σου που θέλετε να δουλεύουν οι "Ελληνες" και μόνο αυτοί με μεροκάματα Πακιστάν, για να κερδίζει ο εφοπλιστή ςπου φένρει τα καράβιά του για επισκευή.

    Ρατσιστής με τους 'Ελληνες" είναι η συμμορία σου, οι απογονοι και λάτρεις των ΝΑΖΙστών και ταγματαλητών, που σκοτωναν Ελληνες για να χαίρονται οι κατακτητές.

    Ρατσιστές με τους Έλληνες" ειναι οι συμμορίτς δολοφονοί της παρακρατικής κλίκας που επιτίθετε βράδυ σε Ρου΄μάνους ιχθυεργάτες, τσιγγάνους, Πακιστανούς οικοδούμους για να μπορεί να φέρει ο πλούσιος φύρερ σας με τις δικές του επιχειρήσεις "Ελληνες" σκλάβους με μισθούς των 400 ευρώ το μήνα.

    Ασε ΦΑΣΙΣΤΑ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ : Η υποδικη συμμορία σας δεν μπορεί να μιλάει για "ρατσισμό" στους Ελληνες:

    Είστε οι πρώτοι και μεγαλύτεροι ρατσιστές απέναντι στο Λαό μας, σοτυς εργάτες συνολικά.

    ΓΙατί είστε η παρακρατική συστημική δύναμη εναντια στα δικαιώματα Ελληνων και μεταναστών!!!

    ΑΛηθεια, πόσα πήρατε από τους εφοπλιστες όταν ψηφίσατε να τους "νοικιαστούν" τα νησιά μας στη Βουλή;
    Δεν μπορεί, κάποια τιμή θα είχε η ψήφος των υπόδικων βουλευτών σας!!!

    Δ.
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΔευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, 15:18
    Δήμαρχε, διάδωσε μία ψευδή είδηση γιά τον υποτιθέμενο θάνατο λαθρομετανάστη εξαιτίας υποθερμίας ή έλλειψης φαρμάκων-τροφής ή κλειστών δρόμων γιά να μπορέσεις να έχεις άμεση βοήθεια από το κράτος, το οποίο, δυστυχώς, είναι ρατσιστικό απέναντι στους Έλληνες.
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.
  • dkΔευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, 13:18
    ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ !
  • Κ.Γ "ΤΖΟΥΜΕΡΚΙΩΤΗΣ"Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, 12:47
    H διαχείριση του υπάρχοντος συστήματος εξουσίας ( του καπιταλισμού), δεν μπορεί πια να επιλύσει ούτε τα καθημερινά τα "δεδομένα".
    Για να πάει η κατάσταση μπροστά πρέπει να ανατραπεί το σύστημα, ώστε νέου τύπου δεδομένα, να δημιουργήσουν ανθρώπους ικανούς, να παλέψουν τα "καθημερινά" και τα γενικά.
    Στην σημερινή κατάσταση όλοι είμαστε στο τέλμα στη λάσπη!
    Πάλη για την ανατροπή του συστήματος θα δημιουργήσει τη νέα κατάσταση επίλυσης των προβλημάτων μας!