• Αθήνα11°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:14°C
  • Θεσ/νίκη9°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:10°C
  • Πάτρα12°CΥψηλή:22°C
    Χαμηλή:12°C
  • Ηράκλειο11°CΥψηλή:22°C
    Χαμηλή:14°C
  • Λάρισα7°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:9°C
ΡΟΥΚΕΤΟΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΗ ΧΙΟ

Άφησε σημείωμα ο αυτόχειρας του Συντάγματος

Πρώτη καταχώρηση: 05/04/2012 - 07:40

Τελευταία δημοσίευση: 05/04/2012 07:40Κοινωνία

Άφησε σημείωμα ο αυτόχειρας του Συντάγματος

Στο enikos.gr έφτασε μέσω ηλεκτρονικού μηνύματος, που υπογράφει "η οικογένεια", το ιδιόχειρο σημείωμα που άφησε ο 77χρονος συνταξιούχος φαρμακοποιός ο οποίος αυτοπυροβολήθηκε το πρωί στην πλατεία Συντάγματος. Σύμφωνα με πληροφορίες, το σημείωμα στο οποίο ο 77χρονος εξηγεί τους λόγους που έφτασε στο απονενοημένο διάβημα, βρέθηκε στο σπίτι του αυτόχειρα από μέλος της οικογένειάς του.

 

Διαβάστε τι γράφει το σημείωμα που άφησε ο 77χρονος λίγο πριν αυτοπυροβοληθεί


"Η κατοχική κυβέρνηση Τσολάκογλου εκμηδένισε κυριολεκτικά τη δυνατότητα επιβίωσής μου που στηριζόταν σε μία αξιοπρεπή σύνταξη που επί 35 χρόνια εγώ μόνον (χωρίς ενίσχυση κράτους) πλήρωνα για αυτή.

Επειδή έχω μία ηλικία που δε μου δίνει την ατομική δυνατότητα δυναμικής αντίδρασης (χωρίς βέβαια να αποκλείω αν ένας Έλληνας έπαιρνε το καλάσνικοφ, ο δεύτερος θα ήμουν εγώ) δε βρίσκω άλλη λύση από ένα αξιοπρεπές τέλος  πριν αρχίσω να ψάχνω στα σκουπίδια για την διατροφή μου.

Πιστεύω πως οι νέοι χωρίς μέλλον κάποια μέρα θα πάρουν τα όπλα και στην πλατεία Συντάγματος θα κρεμάσουν ανάποδα τους Εθνικούς προδότες, όπως έκαναν το 1945 οι Ιταλοί στον Μουσολίνι. (πιάτσα Πορέτο του Μιλάνο)"

 

Ο 77χρονος συνταξιούχος φαρμακοποιός στις 9 το πρωί στην Πλατεία Συντάγματος έβγαλε πιστολί, στα σκαλάκια που βρίσκονται στη δεξιά πλευρά της πλατείας, και αυτοπυροβολήθηκε.

 

Σύμφωνα με αυτόπτη μάρτυρα, ο άνδρας πριν αυτοκτονήσει, είπε "Δε θέλω να αφήσω χρέη στα παιδιά μου".

 

Στο σημείο έσπευσαν δύο μηχανές του ΕΚΑΒ, καθώς και ένα ασθενοφόρο, προκειμένου να παραλάβουν το άψυχο σώμα του άνδρα.

Μετά από έντολή του ιατροδικαστή, η σορός του άνδρα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Ευαγγελισμός για τη διενέργεια νεκροψίας.

 

Σύμφωνα με έγγραφο που βρήκε πάνω του η Αστυνομία, ο αυτόχειρας γεννήθηκε το 1935 και είναι 77 ετών.

Αίσθηση προκαλεί το γεγονός ότι την ώρα που το άψυχο σώμα του άνδρα μεταφερόταν στο ασθενοφόρο, ο συγκεντρωμένος κόσμος ξέσπασε σε χειροκροτήματα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η κόρη του αυτόχειρα εργάζεται σε γραφείο βουλευτή.

 

Στο σημείο της αυτοκτονίας τελείται τρισάγιο.

 

 


Κ. Λουράντος: Τον ήξερα

Σχετικά με την αυτοκτονία του 77χρονου συνταξιούχου φαρμακοποιού το πρωί στο Σύνταγμα, μίλησε ο πρόεδρος του Φαρμακευτικού Συλλόγου Αττικής, Κωνσταντίνος Λουράντος, στον Real FM.

Όπως ανέφερε, γνώριζε τον αυτόχειρα και σημείωσε ότι επρόκειτο για πολύ καλό συνάδελφο.

Τέλος διευκρίνισε ότι δεν γνώριζε εάν αντιμετώπιζε οικονομικά προβλήματα. 

 

 

Η στιγμή που ο κόσμος ξεσπά σε χειροκροτήματα

 

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (314)
  • ΓΙΑΝΝΗΣΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 09:26
    Κυρίες και κύριοι, αναγνώστες.

    Να είναι ελαφρύ το χώμα που θα σκεπάσει αυτόν τον άνθρωπο.

    Δεν είναι όμως λύση να δίνεις τέλος στην ζωή σου για να αποφεύγεις καταστάσεις.
    Πρέπει να αγωνιστούμε όλοι και ιδικά άνθρωποι σαν τον 77χρονο με πείρα και με τον σεβασμό που προσδίδει, να μπούμε μπροστάρηδες κατά των σχεδίων της Μερκελ και του σιναφιού της.
    Όλοι με μια φωνή, Μπλε κόκκινοι πράσινοι, δίχρωμοι και λοιποί πολύχρωμοι να τους δείξουμε ότι η ψυχή του ελληνα δεν ανήκει σε κανένα.Δεν πουλιέται, δεν χαρίζεται , δεν σκλαβώνεται.
    Κύριοι και κυρίες που οι υποχρεώσεις και τα βάσανα σας έχουν φέρει στο αμήν, μην προχωράτε σε λάθος κινήσεις.'Σας θέλουμε μαζί στον αγώνα.
    Κάθε ελληνας είναι πολύτιμος και έχει να δώσει κάτι για να τους καταδικάσουμε τους προδότες.
    Και όχι μόνο τους καινούριους, αλλά ''αναδρομικά'' από το 74'' όποιος έχει προδώσει , θα πληρώσει.
    ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ. Αυτοί εγκαινίασαν αυτή τη λέξη.
    ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ............
  • Θόδωρας από ΒόλοΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 09:13
    Ένας αληθινός και αξιοπρεπής πατριώτης που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έπεσε υπέρ πατρίδος. ' Ο Θεός να αναπαυσει την ψυχή του και να μας βοηθήσει να απαλλαγούμε απο αυτούς τους αναίσθητους και ασυνείδητους αλήτες
  • Γ. ΑνδρέουΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 08:58
    Αν οι συνταξιούχοι φαρμακοποιοί δε μπορούν να επιβιώσουν τότε τι πρέπει να κάνουμε εμείς; Εγώ παίρνω 650 ευρώ και μου χρωστάνε 3 μήνες. Εγώ δεν πιστεύω ότι ο λόγος που το έκανε ήταν γιατί θα αναγκαζόταν να ψάχνει στα σκουπίδια όσο και να χτυπιέστε.
    Απλά από το να πεθάνει στο κρεββάτι του λόγω ασθένειας και ηλικίας προτίμησε να γίνει αριστερός "οσιομάρτυρας".
    Κατά βάθος θέλω και εγώ να φύγουμε από το μνημόνιο για να δούμε αν θα γυρίσουμε στην παλιά μάσα όπως νομίζετε! Θα πέσει πολύ γέλιο και κλάμα τότε. Αν γινόμασταν το Μαιο του 2010 Αργεντινή πάλι για προδότες θα μιλούσατε που έριξαν τη χώρα κτλ κτλ κτλ.
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 08:18
    ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝΕ ΟΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΙΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΟ 35% ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...

    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ... ΚΑΝΕΝΑΣ ΨΗΦΟΣ ΣΕ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΛΑΟΣ
  • nasos63Πέμπτη 5 Απριλίου 2012, 08:17
    Μια νεα ανθρωποθυσια στον Μινωταυρο του χρηματος. Το τερας τρωει καθημερινα ζωες, ψυχες, συνειδησεις. Ξηλωνει συθεμελα οτι υπαρχει χαρτογραφημενο στις ψυχες μας, στις παραδωσεις μας, στον τροπο ζωης μας. ΟΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟΙ ΜΟΙΧΑΝΙΣΜΟΙ ΜΜΑ εχουν παρει φωτια, ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΛΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΜΑΤ το ιδιο, η ΕΚΚΛΗΣΙΑ τηρει σιγη ιχθυος, οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ σαν να μην υπαρχουν, το παιχνιγι αρχιζει να γινεται επικινδυνο για καποιους, ισως η επομενη ΣΦΑΙΡΑ γραφει τ ονομα τους. Πως να ζησεις ετσι, οταν κουβαλας μια τετοια ιστορια, ενα ολολαμπρο πολιτισμο, μια χουφτα γης και εναν ηλιο που σου διδασκει πως να ζεις? Σου αφιερωνω ενα δακρι και δυο στιχους του αγαπημενου μας ΕΛΛΥΤΗ. ηρθαν αμετρητες φορες οι εχθροι μας σαν φιλοι, μα το χωμα δεν εδεσε ποτε με τη φτερνα τους. ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.....
  • kostasΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 08:09
    να κρεμαστούν στο Σύνταγμα οι προδότες-τσιράκια των τραπεζιτών, να δικαστεί ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ για την προδοσία του '80...είχε την ευκαιρία(περισσότερο και από τον Βενιζέλο) να φτιάξει μια ΈΛΛΑΔΑ και δεν το έκανε
  • mia bulgaraΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 07:10
    elines, min epitrereste na sas katastrepsun entelos san emas.emis 20 hronia eimaste burdelo.min perimenete, eisaste ksipnios k perifanos laos.min tus afinete atimoritous epidi i atimorisia tus kani na kanune afto pu kanune.agapao tin elada k me ponai i kardia.o antropos aftos makari na min hatike adika!!!!
  • georgios kΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 06:21
    Που είναι οι αγανακτισμένοι που έκαψαν έκλεψαν την Αθήνα όταν αστυνομικοί σκότωσαν τον Γρηγορόπουλο, τότε υπήρχε λόγος τώρα ύστερα από την δολοφονία τόσων ανθρώπων τι έχουν να πουν. Τι έγινε κύριοι του ΣΥΡΙΖΑ και άλλων δημοκρατικών δυνάμεων, δεν ήταν δικός σας άνθρωπος. Που είναι το ΠΑΜΕ που όταν ένας οικοδόμος έχασε την ζωή του σε πορεία αναστάτωσε το κέντρο. Καλά από το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ δεν περιμένω τίποτε. Πουλημένοι όλοι , όταν θέλετε όπου θέλετε αν σας συμφέρει τότε μόνο για κομματικό όφελος κάνετε πορείες κλείνετε δρόμους, υποστηρίζεται απεργίες. Σας αξίζει κρεμάλα όπως έγραψε και συγχωρεμένος. Μας έδειξε τον δρόμο. Λάθος η αυτοκτονία , εύχομαι να είναι ο τελευταίος, είμαι συνταξιούχος με 39 γεμάτα χρόνια εργασίας από 18 χρονών, είχα μια καλή σύνταξη , τώρα έχω ακόμη προς το παρόν ένα καλό επίδομα. Και αν υπολογίσω και τους φόρους τα χαράτσια ο μισθός πάει για την εξόφληση στους δανειστές και ότι περισσέψει, αν περισσέψει θα πάρουμε και εμείς. Ως εδώ δεν πάει άλλο . Τέλειωσαν τα ψέματα. Κε Χρυσοχοϊδη τα χημικά δεν θα σας σώσουν που απλόχερα μοιράζεται. Όταν θυμώσει ο Έλληνας γίνεται θηρίο και τότε αλλοίμονό σας. ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΈΤΟ.
  • PelasgosΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 04:09
    ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΗΡΩΑ. ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ.

    ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ!
  • ΓιώργοςΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 02:51
    Σε γνωρίζω από την κόψη
    του σπαθιού την τρομερή,
    σε γνωρίζω από την όψη
    που με βιά μετράει τη γη.
    Απ' τα κόκκαλα βγαλμένη
    των Ελλήνων τα ιερά,
    και σαν πρώτα ανδρειωμένη,
    χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά!
    Εκεί μέσα εκατοικούσες
    πικραμένη, εντροπαλή,
    κι ένα στόμα καρτερούσες,
    «έλα πάλι», να σου πει.
    Άργειε νάλθει εκείνη η μέρα,
    κι ήταν όλα σιωπηλά,
    γιατί τά 'σκιαζε η φοβέρα
    και τα πλάκωνε η σκλαβιά.

    Οι παραπάνω στίχοι τα λένε όλα, αλλά που θα πάει, δεν θα έρθει αυτή η μέρα και πρώτα από όλα κάτι πουλημένα τομάρια δημοσιογράφοι και μετά τα γαϊδουριά τα ξεσαμάρωτα της βουλής.
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ αργυρουποληΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 02:07
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ Ο ΘΕΟΣ...ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΚΙΑ ΤΩΝ ΔΟΣΙΛΟΓΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΟΠΟΥ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ..ΚΡΕΜΑΛΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ..ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ.....ΤΙΜΩΡΩ!!!!!!!!!!!
  • Αλέξης ΑλεξίουΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 02:02
    τί δε καταλαβαίνετε όλοι σας επιτέλους; δεν χρειάζεται ούτε να σκεφτείτε για το τί πρεπέπει να κάνουμε. Η απάντηση έρχεται μέσα από την ιστορία μας : ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ...(Θεόδωρος Κολοκοτρώνης)
  • Παναγιώτης Θ. ΤουμάσηςΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 01:50
    ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ

    Γράφει ο Παναγιώτης Θ. Τουμάσης
    http://politikisatira.blogspot.com

    Με παιάνες και κεριά αναμμένα,
    στο Σύνταγμα, νύχτα του Απρίλη,
    συγκεντρωθήκαν κάτι φίλοι,
    να χαιρετήσουν ποιον; Τον Ένα!

    Σένα, που τα ’βαλες με κείνους
    και βγήκες νικητής, για κοίτα!
    Γιατί ήταν νίκη αυτό κι όχι ήττα,
    μαχαίρι στην καρδιά του κτήνους!

    Στέκεσαι αόρατος κοντά τους,
    με μιαν ολόλευκη λαμπάδα,
    αίνος λαμπρός για την Ελλάδα,
    απέθαντος μπρος στους θανάτους!

    Πανικοβάλλονται οι προδότες
    κι επιστρατεύουν δόλια μέσα,
    όλους για να τους κλείσουν μέσα,
    να μείνουν έξω αυτοί… Σαν τότες!

    Αλλ’ οι στρατοί τους με τα κράνη,
    είναι μικροί και δεν τους είδες.
    Μ’ όλα τα κλομπς και τις ασπίδες,
    φόβος κανένας δε σε πιάνει!

    Ω! Η κατανυκτική φωνή σου,
    μέσα στη σιγαλιά πώς ψάλλει!
    Κι έρχονται κι άλλοι, κι άλλοι, κι άλλοι,
    δες! Οι Άγγελοι του Παραδείσου!
  • XrysaΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:58
    Οι προλαλήσαντες τα είπαν όλα!! Μένω άφωνη! Ένας μεγάλος πατριώτης και αγωνιστής της ζωής "'έπεσε" σήμερα ηρωικά!! Το μόνο που μου μένει να πω είναι ότι "ο καιρός γαρ εγγύς" για τον Τσολάκογλου και Σια........
  • GiorgsΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:53
    Με την τακτική μας ως λαός, παραδομένοι στους δημαγωγούς και λαικιστές η καταστροφή είναι βέβαιη. Όταν επικρατησει η ανομία και ο νόμος του όχλου να σας δουμε και σας δημοσιγραφάρες με τα θέματα που παρουσιάζετε και τον τροπο που τα σερβίρετε στο οργισμένο σας κοινό. Προτείνω την επόμενη αυτοκτονία όποιος την αποφασίσει να την κάνει live στο enikos
  • andreas komninosΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:49
    Ενας μεγαλοψυχος Ελληνας εδιξε τον δρομο....
    Η ελευθερια θελει τολμη.Τα λογια ειναι καλα αλλα οι τυρανοι δεν φευγουν.Που ειναι αυτοι οι νεοι που ειναι οι κοματικες νεολαιες που ειναι οι κομσομολοι που ειναι αυτοι που ψαχνουν για δουλεια οι ανεργοι οι χρυσαυγιτες οι αναρχοαυτονομοι αυτοι που βαζουν φωτιες στα μαγαζια οι νταηδες των θυρων γενικα που ειναι οι ραγιαδες.
  • kostas.kΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:48
    Ησουν ..Ενας απο 'μας .....Ησουν ...ΟΛΟΙ εμεις.....οι απλοι Ελληνες Πολιτες....
    Ησουν ...εγω!!!!!..καλο σου ταξιδι Ελληνα...και σου υποσχομαι τουτo:..."φωτια και τσεκουρι στους...προσκυνημενους"
  • GiorgosΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:36
    Φωτιά και τσεκούρι !!!!! (που έλεγε και ο μεγάλος μας πρόγονος Θεόδωρος Κολοκοτρώνης)

    Στήστε κρεμάλες σε όλους τους κεντρικούς δρόμους ...

    Έχουν το θράσος να κυκλοφορούν ακόμα ανάμεσα μας.....
  • xrysaΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:33
    Οι προλαλήσαντες τα είπαν όλα!!! Μένω άφωνη !! Ένας μεγάλος πατριώτης και αγωνιστής της ζωής , "έπεσε" υπερήφανα σήμερα. Ας μας αυπνίσει αυτό το γεγονός. Δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο παρά μόνο ότι "ο καιρός γαρ εγγύς" για τον Τσολάκογλου και Σια..........
  • xenosΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:29
    ΄΄Για να αποθαρρύνει ο Kολοκοτρώνης τους πληροφοριοδότες των Tούρκων αποφάσισε θεαματικές θανατώσεις προδοτών σε πολυσύχναστα περάσματα.΄΄ ( από BAΣANIΣTHPIA KAI EΞOYΣIA - Kυριάκος Σιμόπουλος )
    Mήπως πρέπει πάλι να αναζητήσουμε τις λύσεις στην ιστορία μας;

    Ως ουδέν ανθρώπου θηρίον αγριώτερον εξουσίαν πάθει προλαβόντος ΠΛOYTAPXOΣ
  • sakisΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:21
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΜΑΣ ΘΥΣΙΑΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ
  • JohnΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:20
    Θελω να σας δω ολους τι θα ψηφησετε στις εκλογες.Γιατι παλι μυριζομαι να βγαζετε ΝΔ ΠΑΣΟΚ και ΛΑΟΣ.
  • argosΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:10
    ΓΙΑΤΙ Κ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΗΡΩΙΚΟ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑ 77ΧΡΟΝΟ ? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ????? ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΘΝΟΜΑΡΤΥΡΑ ???
  • νικοςΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:09
    ο ξεφτυλας ο σκαι στις ειδησεις του διαβασε μονο το αποσπασμα που λεει=δε βρίσκω άλλη λύση από ένα αξιοπρεπές τέλος πριν αρχίσω να ψάχνω στα σκουπίδια για την διατροφή μου.
    τα αλλα που γραψε ο ηρωικος αυτοχειρας τα κανε γαργαρα, , , να ποιοι ειναι οι πουλημενοι στην τροικα κ χειραγωγουν κ αποχαυνωνουν τον ελληνικο λαο!!!!!!
  • Στεφανος ΛάρισαΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:04
    Ηρθε ώρα του ξεσηκωμού. Ολοι μαζί μπορούμε να διώξουμε και να καταδικάσουμε παραδειγματικά όλους αυτούς που μας έφτασαν σ΄αυτό το χάλι. Εμπρός λοιπόν όλοι μαζί πέρα από κόμματα και επιδιώξεις ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!! ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΜΕ !!! ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ΤΙΜΩΡΙΑ. ΟΙ Ε Λ Λ Η Ν Ε Σ Μ Π Ο Ρ Ο Υ Ν !!!
  • giorgioΠέμπτη 5 Απριλίου 2012, 00:00
    η θυσια του ηταν μια υπερτατη πραξη για να μας αφυπνησει καλο σου ταξειδι ΗΡΩΑ
  • tzanoudis iliasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:53
    Αν αυτοι που μας κυβερνουν ηταν γνησιοι απογονοι των προγονων μας θα αυτοκτονουσαν αυτοι και οχι να αναγκαζουν, με τις πραξεις τους να αυτοκτονουν οι απλοι ανθρωποι.Ντροπη σας προδοτες, ανικανοι.
  • δημητρης καρδιτσαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:51
    η αυτοκτονια αυτη σημαινει και την αρχη του τελους για τα δυο κομματα που καταδυναστευσαν τον τοπο , που εφτασαν σε αυτο το σημειο τη χωρα.καθε μερα εχουμε αυτοκτονιες και απο νεους ανθρωπους οικογενειαρχες που φτανουν σε απογνωση. ενα συγγνωμη δε φτανει , κανονικα αυτα τα δυο κομματα πρεπει να τεθουν εκτος νομου.
  • elliΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:49
    Και μετά το σοκ τι κάναμε ... οι σοκαρισμένοι; Συνεχίσαμε τη μέρα μας; Συγκεντρωθήκαμε αυθόρμητα να τιμήσουμε τον άνθρωπο, σεβόμενοι το κίνητρό του που αφορά όλους;
    Φτάνει τόσο σοκ και δέος!
  • Geko271Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:49
    Ένας 77χρονος δείχνει, μ'αυτή τη ξεκάθαρη (και ακραία για τον ίδιο) πολιτική πράξη, το δρόμο που πρέπει ν'ακολουθήσουν οι περισσότεροι των πολιτικών μας.
    Ας το πράξουν ως ύστατη απόδειξη μεταμέλειας για τα εγκλήματα κατά της χώρας τους και του λαού της.
    Καλό ταξίδι καλέ μου φίλε ...
    (Τα κεντρικά δελτία των "Μεγάλων καναλιών" απέκρυψαν την 3η παράγραφο του σημειώματος, ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί μήπως ο 77 χρονος κατηγορηθεί ότι προτρέπει σε τρομοκρατικές πράξεις; ή απλά λογοκρισία;)
  • γιωργοςΜΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:42
    ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑ ΕΙΧΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ .ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΕΙ!!!!
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ. ΚΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:23
    Ο ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ ΗΤΑΝ Η ΑΦΟΡΜΉ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΟΙ ΕΞΑΘΛΙΩΜΕΝΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΤΗΣ ΘΕΣΑΛΙΑΣ . ΜΗΠΩΣ ΟΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ 77ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΜΟΡΦΟΙ ΠΟΛΗΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΗΚΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΞΑΘΛΙΩΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 23:11
    ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟ ΣΑΜΑΡΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΔ.
    Είμαι ένας Έλληνας.... μια καρφιτσούλα τόση δα μπροστά στο μεγαλείο των προγόνων μας....
    ένας περήφανος για την ιστορία του Έλληνας....μα ντροπιασμένος από την νεώτερη ιστορία του....
    αισθάνομαι ντροπή όταν έρχεται ο Γερμανός τουρίστας και με κοιτά σαν νάμαι μίασμα που του έφαγα τα λεφτά του....
    αισθάνομαι να με πνίγει ο θυμός που δεν μπορώ να κάνω κάτι....
    Δάκρυσα όταν άκουσα την είδηση για τον 77χρονο περήφανο γέροντα...
    μόνο που εγώ δάκρυσα ειλικρινά και με έναν κόμπο στο λαιμό που ακόμη στέκει εκεί...
    και δεν θα φύγει για όσο υπάρχει η πιθανότητα να συνεχίσετε να κυβερνάτε εσείς ή το κόμμα που στηρίζετε ή και οι δυό μαζί...
    το εντιμότερο για σας και τους συγκυβερνώντες σας....θα ήταν αν όχι να ακολουθήσετε το παράδειγμα του γέροντα...
    τουλάχιστον να μην ξανα υπάρξετε στον πολιτικό χάρτη της χώρας για τοδικό μας μα και για το δικό σας καλό...
    ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΣ...ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΝΤΡΟΠΙΑΣΜΕΝΟΣ...ΜΑ ΘΑΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.
  • vasilhsΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:57
    den ftene mono ta kathikia tis voulhs tou mnimoniou ftene kai auth pou tous dinoune pososta.....sinenoxoi........silipitiria stin oikogenia
  • LeonΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:55
    Καλο Ταξιδι φιλε? Αλλα το σπουδαιο θα ηταν να πανε ολα τα Λαμογια ν'αυτοκτονησουν. Αυτοι που μας κυβερνουν εδω και 30 χρονια και να μη βρεθει ουτε παπας να τους Θαψει, Να τους φανε τα ορνια.
  • ΠΟΛΙΤΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:51
    ποια αυτοκτονια ?? πολιτικη δολοφονια λεγεται αυτο .... οι συνεπειες του μνημονιου.... ντροπη σε ολους μας .....εχουν γινει τα χειροτερα αισχη κ δεν μιλαει κανενας ....
  • ΣΤΑΘΗΣ ΚΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:50
    ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΟΠΟΙΟΣ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ , ΤΟΤΕ, ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ .ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ Η ΨΗΦΟΣ ΜΑΣ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ .
  • ΣτέφανοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:49
    Είναι δυνατών να δίδεται το λόγο , σε ηθικούς αυτουργούς, ντροπή
  • Ρωξανη ΜαρινουΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:49
    ο συνταξιουχος που εφυγε αφησε το καλυτερο και μοναδικο μυνημα για το τι πρεπει να κανει ο καθε Ελληνας! Δυστυχως ενοιωθε μονος ! η Τυνησια για μια αδεια μικροπωλητη που δεν δωθηκε σε πολιτη , αλλαξε την εξουσια!!! ΕΜΕΙς?????τι αλλο περιμενουμε πια???
  • konstantinaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:49
    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΠΡΟΣΕΥΧΗΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΑΚΑΡΔΑ ΚΑΙ ΑΨΥΧΑ ΤΟΜΑΡΙΑ!ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΠΟ ΟΛΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΑΣ! Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥ! ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ
  • ΓεώργιοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:42
    Και εσείς από σεβασμό, βάλατε το λογότυπο σας στο ιδιόχειρο σημείωμα ενός αυτόχειρα, μην και χάσετε την αποκλειστικότητα.
  • ΧρηστοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:35
    καλο ταξιδι ελαφρι το χωμα που θα σε σκεπασει.

    Υ.Σ
    ο παρουσιαστης στροιγερ η οπως αλιως τον λενε, εφαγε το μισο σημειωμα που αφισε ο θανων.
    ντροπη του
  • σπυροςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:35
    δυστυχως εσυ εδωσες την ζωη σου.ολοι αυτοι που μας εφεραν ως εδω θα συνεχισουν να ζουν σαν να μην εχει συμβει τιποτα, χωρις να τους λειψει τιποτα, και φοβαμαι δυστυχως οτι παλι δεν θα αλλαξει τιποτα.
  • β75Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:32
    Να είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει...
    Να βρουν αυτό, που τους αξίζει, οι (εντελώς ανήθικοι και ξεδιάντροποι) ηθικοί αυτούργοι που τον καταδίκασαν σε αναξιοπρέπεια....
  • HELLASΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:19
    εμεις φταιμε...... ουτε οι πολιτιικοι , ουτε οι γερμανοι , ουτε κανενας αλλος. ΕΜΕΙΣ...........
  • iaverisΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:18
    sto idio dendro PREPEI na kremasoune tous ypeythnous pou katantisan enan yperihfano LAO TOUS ELLINES na epetoun sthn europi. kai oxi na tous vlepoume xana proklitikous na theloun tromara tous na mas sosoune.... NTROPI ... AISXOS.... EKDIKISI ... TIMORIA.... EKTELESH.
  • ΓιωργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:16
    MNHMONIAKOI.
    ΒΑΛΑΤΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ --ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ--- ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ. ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
  • virginiaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 22:01
    Εχω μια πικρη γεύση στο στόμα και ενα σφιξιμο στο στομάχι από το πρωί που άκουσα την θλιβερή είδηση.Που μας κατάντησαν!!Πρέπει να τα σκεφτόμαστε όλα αυτά όταν θα πάμε στις κάλπες.Καλο σου ταξίδι συμπατριώτη.Δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό, κάποια στιγμή θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά ίσως να μη πρόφτανες να τα δεις
  • Βαγγέλης ΠετσάληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:48
    Οι πολιτικοί και οι διαπλεκόμενοι δημοσιογράφοι υποστηρικτές τους, απέδειξαν σήμερα ότι πάσχουν από γενετική ανωμαλία: Αναστροφή του γαστρεντερικού σωλήνα.Γι αυτό και τρέφονται γλύφοντας από το απευθυσμένο ενώ αφοδεύουν κατά πρόσωπο
  • kazaboobooΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:45
    "Κυβερνηση Τσολακογλου"... α, ρε Τραγκα με την προπαγανδα σου... τον εφαγες τον ανθρωπο... αλλα τετοιο παχυδερμο που εισαι, σιγα μην παρεις χαμπαρο... Συνταξιουχος φαρμακοποιος, φοβονταν μην καποια στιγμη ψαξει στα σκουπιδια να φαει... ειναι περισσοτερο αξιοπρεπες αραγε η αυτοκτονια?... τι να πει κανεις...
  • alexandrosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:45
    πολυ καλά τα ειπε ο ανθρωπος κριμα.....τα σκουλικια οι πολιτικοι εχουν τα μουτρα να κρινουν και τα οσα ειπε.....ΧΟΥΝΤΑΡΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΓΚΑΣ!
  • Κ. Σ. ΜαυρόπουλοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:30
    Το ΑΙΜΑ του στα κεφάλια σας και στα κεφάλια των παιδιών σας.

    ΦΟΝΙΑΔΕΣ, που αντί να χωθείτε στα σκοτάδια τολμάτε και κάνετε δηλώσεις.

    Η Νέμεση αργεί, αλλά θα έλθει η ώρα.
    Εμείς θα πεινάσουμε.
    Εμείς θα φτύσουμε αίμα.
    Εσείς όμως.........
  • SmourΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:23
    ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ψυχραιμία, τα χειρότερα είναι ακόμα πίσω !
    Οπλιστείτε με υπομονή και καρτερία !
    Είναι ιερό καθήκον απέναντι σε μας τους ίδιους, στα παιδιά μας, αλλά και να δικαιωθεί η θυσία αυτού του Ανθρώπου, να καθαρίσουμε τη " κόπρο του Αυγείου", να πετάξουμε στον αποτεφρωτήρα της ιστορίας τους ανίκανους και ανεπαρκείς, τους διαπλεκόμενους και διερθαρμένους, τους καιροσκόπους και σαλτιμπάγκους της πολιτικής, τους δοσίλογους και εθνοπροδότες..........
    Εχετε υπομονή... μέχρι τις κάλπες και... έπειτα ρίξτε/κατεβάστε τον κεραυνό του Ποσειδώνα πάνω στα κεφάλια τους και οδηγήστε τους τελεσίδικα στα τάρταρα της αφάνειας.
    Τότε .. κάτι καινούργιο μπορεί να γεννηθεί, κάτι που μας αξίζει περισσότερο.
    Άντε... και καλό βόλι !
  • ΑΝΝΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:22
    Για να δούμε τι θα πουν οι πολιτικοί και οι συνεργοί τους τα κανάλια, είμαι σίγουρη ότι θα τον βγάλουν τρελό τον άνθρωπο ή κάτι τέτοιο για να το θεωρήσουν "μεμονομένο περιστατικό". ΝΤΡΟΠΗ!! Εδώ εμείς ο απλός κόσμος, κάθε μέρα αγανακτούμε και πεθαίνουμε μέρα με την μέρα καθώς το κράτος μας σφίγγει όλο και περισσότερο την θηλιά! Καταρρακώνει την αξιοπρέπειά μας! ΟΧΙ δεν είμαστε περιττοί, όπως μας συμπεριφέρονται, δεν είμαστε απλά "νούμερα" ή "ΑΦΜ"...έχουμε ψυχή...έχουμε όνειρα...έχουμε αξιοπρέπεια!!Δεν μεταφράζονται όλα σε χρήματα....υπάρχουν αξίες, ιδανικά!
    ...η ψυχή του να αναπαυτεί εν ειρήνη...
  • ΛΕΩΝΙΔΑΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:12
    ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ
  • Γιώργος Γκ..Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:06
    Και μόνο για αυτόν τον άνθρωπο πρέπει τα καθίκια Παπανδρέου,
    Παπακωνσταντίνου και όλοι οι συνένοχοι να καθίσουν στο σκαμνί και να δικαστούν.Ποιος αναλαμβάνει προεκλογικά αυτή τη δέσμευση;
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:03
    ENAΣ 70ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ ΕΝΑΣ 77ΧΡΟΝΟΣ ΑΥΤΚΤΟΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ .ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ;;;
  • GeorgiosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 21:02
    Den itan aftoktonia, itan dolofonia!!!!!!
    Ema kseplenete me ema!!
    Erxete to telos tus ke to kserun.
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:59
    διαβασατε τις δηλωσεις του αλητη του μπεγλιτη ελεος μεχρι ποτε θα μας κυβερνουν αλητες και φασιστομουτρα σαν τον μπεγλιτη
  • ΚΩΣΤΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:48
    τυφλοί, παράνομα επιδόματα, παράτυπες επιχορηγήσεις, λαθρεμπόριο, μίζες, και όλα με όσα μας βομβαρδίζουν ένα κουβάρι, που φτάνει σε μία άκρη, το πολιτικό σύστημα ....... και τώρα αυτοκτονούν αυτοί που εργάστηκαν για μια αξιοπρεπή σύνταξη
    ας είμαστε τουλάχιστον αυτή τη φορά υπεύθυνοι και συγκεντρωμένοι μπροστά στις κάλπες
  • ΧρήστοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:43
    http://www.prionokordela.gr/wp-content/uploads/201 2/04/eikones.jpg
    Αλήτες ΝΤΡΟΠΗ ρε λαμόγια .
  • ΔημητρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:38
    τωρα ειναι η ωρα να πληρωσουν τα καθαρματα που εχουν ακομα τα μουτρα και μας μιλουν!Για αυτό ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • nikosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:35
    Καλό σου ταξίδι φιλάρα μου, ελαφρί το χώμα που θα σε σκεπάσει.
  • ΝΕΝΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:35
    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ...........ΙΣΩΣ ΑΥΤΗ ΣΟΥ Η ΠΡΑΞΗ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΙΑ ΝΑΡΚΩΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.......ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΑΡΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ.........ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ..ΝΑ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΑΡΕΘΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΤΑ ΤΙΝΑ ΞΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.........ΞΥΠΝΗΣΤΕ................
  • tasosgreekΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:32
    ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΟΙ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ? ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΡΑΓΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΚΑΣΤΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ... ΠΟΣΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΟΥΝ.... ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ... ΟΠΩς Η ΓΙΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΜΟΛΙΣ ΤΙΣ ΕΚΟΨΑΝ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ!!!! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΣΟΙ ΨΗΦΙΣΣΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΡΓΟΙ ΣΤΙΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΙ.... ΑΣ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΛΑ.
  • anna parraΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:26
    ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα σε σκεπασει συμπολιτη μου.
    ο δρομος που μας εδειξες ισως δεν ειναι ο σωστος, αλλα τον σεβομαι.
    ας γινει φως να δουμε στο σκοταδι που μας βυθισαν και να πραξουμε εμεις
    τα δεοντα. Και πιστευω ακραδαντα οτι πρωτα πρεπει να γινει καθαρση στην π΄λιτικη ζωη του τοπου απο αυτο το αδηφαγο και ανικανο αληταριο που λεγονται πολιτικοι και κοπτονται να μας σωσουν. απο ποιους ? απο τι?
    μα κανεις απο ολους αυτους που ειναι ηδη στην πολιτικη 20-30 χρονια δεν ηξερε τιποτα για το χρεος και τα δανεια κανεις? τιποτα? ξαφνικα εγινε και τωρα σκοτωνονται να μας σωσουν . ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΟΓΕΣ.
  • klΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:26
    Και βλεπω ειδησεις να ενημερωθω για το γεγονος, στον αντεννα, γιατι εκτιμω τη μαρια χουκλη..Και εχει πρωτο θεμα για 10 λεπτα την απεργια της ΠΝΟ.Προς θεου, μη θιγουν τα συμφεροντα του μινωα, δεν πειραζει που ο κοσμος αυτοκτονει.
  • ΠΑΝΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:22
    ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ. ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΑΟΣ. ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ.
  • ΔημήτρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:14
    Μια πράξη ανδρεία, μια πράξη γενναία, μια πράξη βαθύτατη πολιτική. Ένα παράδειγμα αγώνα ενάντια στο ζυγό. Σ΄ευχαριστούμε γενναίε πατριώτη. Ας είναι ένα παράδειγμα φωτεινό για όλους εμάς που γκρινιάζουμε μόνο στο διαδίκτυο και στην ασφάλεια του καναπέ. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα σε σκεπάσει Φίλε και μακάρι το αίμα σου να αποτελέσει το έναυσμα που χρειάζεται για να ξεσηκωθούμε όλοι. Καλό ταξίδι! ΗΡΩΑΣ!ΗΡΩΑΣ1
  • ΝτίναΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:12
    ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΕ ΕΛΛΗΝΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ.
  • ΠΑΝΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 20:08
    ΤΙ ΝΙΩΘΩ? ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΜΙΣΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ. ΘΛΙΨΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΜΑΖΙΚΕΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ-ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.
  • δημητρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:53
    ΤΑ ΧΟΥΝΤΟΚΑΝΑΛΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΙΣΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ) ΤΟΥ ΑΤΥΧΟΥ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑ.
    ΞΕΦΤΙΛΕΣ.
  • Θάνος Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:49
    Κάποιοι φανατικοί φιλομνημονιακοί και φιλοτροϊκανοί, οι οποίοι δεν έχουν κανένα αίσθημα σεβασμού και ανθρωπιάς μέσα του, εξεμούν υβρίζοντας σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης καταλογίζοντας στον αυτόχειρα συνταξιούχο έξαλλο φανατισμό και ψυχολογικά νοσήματα. Ειλικρινά θα έδινα τα ονόματά τους και τις σελίδες τους στο facebook δημόσια, αν αυτό δε συνιχτούσε υπό κάποια ερμηνεία αξιόποινη πράξη. Ντροπή τους!!! Ελαφρύ το χώμα που σκεπάζει το συνταξιούχο και ας μας φωτίσει η πράξη του, την ώρα που σκεφτόμαστε και αναλογιζόμαστε κάποια πράγματα!
  • ΡΙΚΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:48
    Θύμωσα, θύμωσα πολύ ακούγοντας τις δηλώσεις των 3 ΣΩΤΗΡΩΝ
    Παπαδημου Σαμαρα Βενιζελου και όλοι συγκλονισμένοι.....
    Μήπως να μη μιλούσαν; Μήπως τους είπαν ότι η σιωπή είναι ενοχή;
    Ψεύτες και υποκριτές , τάχα μου στενοχωριούνται, μόνο για την εξουσία νοιάζονται.
    Καλό ταξίδι στον αγωνιστή.
  • ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΤΡΑΤΑΚΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:46
    ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΓΕΛΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΛΥΠΟΜΑΣΤΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΥΠΟΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΛΥΠΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΕΙΔΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΘΥΣΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΗ ΧΑΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΒΟΥΡΛΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΣΟΥ.ΝΑΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΑΓΝΩΣΤΕ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΚΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ.
  • ΣΤΑΥΡΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:27
    Kαλή ανάπαυση πατριώτη!! Εσύ τουλάχιστον δεν ήσουν κότα όπως πολλοί άλλοι. Μας λέγαν ότι μπήκαμε στο μνημόνιο για να ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ!!
    Που 'σαι ρε καπετάνιο Άρη Βελουχιώτη?
  • βγΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:22
    ωραιοι επικειδηοι αλλα δεν βγαινει τιποτα ετσι. ενας ανθρωπος αυτοκτονησε για να σωσει οτι του απεμεινε απο μια αξιοπρεπεια!! ειναι ο καθρεφτης της ζωης μας. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ... κ ετσι γινομαστε ΔΟΥΛΟΙ ο σωσων εαυτον σωθειτω , μαθαμε ολα αυτα τα χρονια να αγωμεθα κ να φερωμεθα σαν τους πολιτικους μας. ευχηθειτε οτι θελετε στον αυτοχειρα μα μην ξεχνατε οτι θαρθει κ η σειρα μας κ αν δεν το κανουμε εμεις το κανουνε αυτοι λιγο λιγο καθε μερα , αφου εχουμε αποκλεισει την ιδεα της παλης απο τη σκεψη μας ΑΣ ΜΗΝ ΥΠΟΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. μεταλλαχθηκαμε κ η αποδειξη ειναι οτι ακομα το συζηταμε κ το σχολιαζουμε κ αναρωτιομαστε κ διαφορες τετοιες μαλακιες. ο καθενας για παρτη του στο εγω του κ ετσι η ΠΟΛΗ ΑΛΩΘΗΚΕ.
  • ΓραμματικήΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:21
    Το αίμα του έπεσε και έμεινε πάνω στην σημαία της Επανάστασης που φυλάμε στην ψυχή μας. Μακάρι αυτός ο θάνατος να είναι η απαρχή της εξέγερσης , μακάρι να μας κάνει να σηκώσουμε το κεφάλι και να στείλουμε στα τσακίδια και ακόμη πιό πέρα τους προδότες, τους δοσίλογους τους αλήτες, που έχουν τη μούρη να ζητάνε και την ψήφο μας. Ας τους κρεμάσουμε στο Σύνταγμα.
  • ΝΤΙΝΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:19
    ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ (ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΤΥΧΗ) Ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ
  • γιωργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:19
    πραγματικα λυπαμαι για τον Ελληνα που εφυγε...ξεχναμε ομως οτι δεν ειναι μονο οι αυτοκτονιες, ειναι και τα χιλιαδες καρδιακα επισοδια που στελνουν συμπατριωτες μας σε ενα πιο ηρεμο μερος...δυστυχως πρεπει να προστεθουν και αυτα στο αθροισμα των θυσιων αυτου του τοπου...δυστυχως μιλαω με προσωπικη πειρα, δεν αντεχω να χαθει ουτε ενας ακομα πατερας, μανα, αδερφος, συζυγος, παππους εξαιτιας τους...βραζω ειλικρινα και τρεμω στο πως μπορει να ξεσπασει η οργη μου.
  • nikos theo.......Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:16
    ο ΔΟΛΟΦΟΝΗΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΡΙΤΗΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟ ΝΑ ΚΡΙΘΗΤΕ
  • Παναγιώτης Θ. ΤουμάσηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:16
    Ολέ, ολέ, μεγάλε Χάρε,
    όλους εμάς, μαζί σου πάρε!
    Τέτοια ζωή δεν τη βασταίνουμε,
    χίλιες φορές την ώρα εδώ πεθαίνουμε...

    Από ένα μεξικάνικο επαναστατικό τραγούδι. Η μετάφραση ανήκει στον μεταφραστή ενός παλιού κόμικ που λεγόταν "Μίστερ Νο" και από εκεί το βρήκα και το θυμάμαι μια ζωή... Μικρές βελτιώσεις στη μετάφραση, δικές μου...
  • γιωργοςΜΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:13
    γιαυτους που φιλοσοφουν περι του οτι η αυτοκτονια δεν ειναι λυση εχω να τους πω πως χρειαζετε να εχεις ΜΕΓΑΛΑ @@για να στρεψεις ενα οπλο στον εαυτο σου.και δεν ειναι λιγοψυχια.δεν ξερω τι ειναι παντως οχι δειλια.και αυτος ο ανθρωπος εχει ονομα που πρεπει να γινει γνωστο, λεω εχει και οχι ειχε γιατι κατ-εμε εχει κατακτησει την αθανασια κατα την αρχαιοελληνικη εννοια.μηπως ο κροτος αυτου του οπλου πρεπει να γινει η εκκινηση για ολους μας να απαλλαγουμε απο τους δυναστες μας ντοπιους και ξενους μια και καλη??????????????????
  • iliasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:06
    Στα κανάλια, σκάι, μέγα και άλφα, δεν τα ανέφεραν αυτά περί κατοχικής κυβέρνησης, τα λαμόγια.
  • SOFOKLISΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:06
    STHN TYNISIA ME 4 TYMATA ARXISE H ANOIKSH EDO :KALA KATOMASTE STON KANAPE!KALOSOY TAKSIDH ELLHNA, YSOYNA PRAGMATIKOS ELLHNAS, EIXAIS AIMA
  • Τζώρτζης Δ. ΔΕΛΗΜΑΝΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:06
    ΗΘΗΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ, ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ Σ`ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΤΑ, ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ.
  • evarethikaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 19:05
    Νικο εσυ ασχολησου με light κουβεντουλες και χαμογελακια με πολιτκα σκουπιδια....χα και χου χου.Ασχολησου με προδοτες και δολοφονους των Ελληνων.Δεν σε βλεπω να τους στριμωχνεις στο δημοσιογραφικο σου καναβατσο, να τους λες οτι ειναι υπολογοι απεναντι στον ΛΑΟ, οτι πρεπει να δικαστουν για εγκληματα κατα της ανθρωποτητας -γενοκτονια κατα των Ελληνων.....Ολο συζητησεις χαμογελαστες βλεπω γεματες συμβιβασμο...μου φαινεται οτι σφυρας αδιαφορα...Τι λες?
    Τελικα αυτες οι ανουσιες κουβεντουλες εχουν τοση σημασια?
    Ρε ασχολησου σοβαρα με το θεμα των αυτοκτονιων, στο εχω πει 1000 φορες.....προσφερε κατι στην Ελλαδα που να το εχει πραγματικα αναγκη, και ασε ολους τους υπανθρωπους που καλεις και τα λετε μες στην καλη χαρα....
    Λες να θυμομαστε τους ανεπαγγελτους βλακες που καλεις?Σε βεβαιω πως οχι.....ολοι ομως θα θυμομαστε την πρβτοβουλια που σου προτεινω για τι σιγουρα θα εχει αποτελεσματα.....

    ***Και ειπαμε οχι λογοκρισια οπως παλια....
  • ΜιχάληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:57
    ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ... ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ Τ-Ε-Ρ-Α-Τ-Α, ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ Δ-Ο-Λ-Ο-Φ-Ο Ν-ΟΙ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ, ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΗ, ΘΕΛΟΥΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ!!!!!
  • ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:50
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ.ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΓΝΩΣΤΕ ΕΛΛΗΝΑ.
  • ΔημήτρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:48
    μακάρι η (αυτο)θυσία σου να πιάσει τόπο και να ξυπνήσουμε επιτέλους από το λήθαργο.
    καλό ταξίδι...
  • petrosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:41
    ΑΥΤΟ- ΚΤΟΝΗΜΕΝΗ ΕΛΛΑΔΑ.

    ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ; ΓΙΝΕΤΑΙ !
    ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ, ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ; ΓΙΝΕΤΑΙ! ΠΑΣΟΚ! ΔΥΝΑΜΗ ΕΛΠΙΔΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗΣ !
    ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΠΑΠΑΒΕΝΙΖΕΛΟΣ!
  • Κ.Λ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:37
    Δώστε και άδειες οπλοφορίας τώρα, να λύσετε και το συνταξιοδοτικό.
  • ΘάνοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:32
    Καλό σου ταξίδι ... θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του .. ας ελπίσουμε κάτι βολεμένα ζώα ( γιατί υπάρχουν ακόμη και σήμερα ... ) να πράξουν όπως πρέπει την ώρα της κάλπης ( άν μας αφήσουν .. ) έστω και την ύστατη ώρα.. δεν γράφω τίποτα άλλο .. τι να πεις πιά .. σιχάθηκα τα πάντα γύρω μας ...
  • george73Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:31
    Θλίψη και θρήνος! Γέμισε η Ελλάδα με προδότες και εγκληματίες προδότες που ψηφίζουν τους προδότες!!! σας περιμένει ο πέλεκυς!
  • Κώστας ΣολδάτοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:29
    Εχετε και εσείς, μερίδιο ευθύνης κε Χατζηνικολάου.Διατηρείτε ακόμα δημοσιογράφους όπως η κα Μακρή η οποία ολα τα χρόνια εξήρε τους ήρωες της εθνοσωτηρίου χουντοφασιστικής πασοκικής κυβέρνησης απο το βήμα που της δίνατε στο ΑLTER.Εξακολουθείτε και τη διατηρείτε με μόνο προσόν την καταπράσινη αφοσίωση της.
  • Thanos-AmsterdamΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:29
    Τιμή στον ήρωα...!
  • Χρήστος ΚουτρουμάνοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:27
    Ένα ύστατο αντίο στον "πατέρα" μας, που το μόνο που θέλησε ήταν ζει αξιοπρεπώς, με τα λευτά που ο ΙΔΙΟΣ είχε πληρώσει, όλα αυτά τα χρόνια...
    Όποιος νομίζει, επειδη πιθανόν εχει ακόμα μια δουλειά, πως η φωτιά θα κάψει ΜΟΝΟ το σπίτι του διπλανού, είναι γελασμένος!
    Μόνο αν σβηστεί σταματάει η φωτιά.
    Και μπορεί να σβηστεί, μόνο με την φωτιά που κουβαλάμε ΜΕΣΑ ΜΑΣ και με κανέναν άλλο τρόπο.
    Οι "επαναστάσεις" δεν γίνονται ούτε από την τηλεόραση, ουτε από την όποια καρέκλα.
    Όλα είναι δρόμος...

    Καλοτάξιδος πατέρα, παππού, θείε κλπ και να είσαι πάντοτε τόσο αξιοπρεπής όπου κι αν βρίσκεσαι.
    Με τους φονιάδες σου θα τα "βρούμε" εμείς... Όσο τουλάχιστον αναπνέουμε ακόμα.
  • ΣτέφανοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:24
    Και όσο σκέφτομαι αυτά που είπε ο Μπεγλίτης για το περιστατικό τα χάνω!!!!! Για αυτό ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Yannis MarconiΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:23
    Δεν μπορουμε να ζουμε με τον φοβο μηπως αυτοκτονησουν οι γονεις μας οι φιλοι μας τα αδελφια μας.
    Η κυβερνηση των δοσιλογων των απανθρωπων η υπανθρωπων του Παπαδημου και του αρχιαλητη Βενιζελου που με φορους και χαρατσια εξαθλιωσε τους Ελληνες πρεπει να παψει να υπαρχει.
    Η εξαφανιση τους δια παντος θα ειναι η λυτρωση μας.
    Φωτια και τσεκουρι σε ολους αυτους που εφεραν τους Ελληνες σε αυτην την κατασταση.
  • ΚριεκουκιώτηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:16
    Όχι μόνο το όνομα Δημήτρη...
    Φαντάζομαι να τους έχει πιάσει πανικός για την κηδεία...
    Πού και πότε θα γίνει;

    Γιατί δεν είναι η πράξη του, αλλά το σημείωμα, που θα τον κάνει ήρωα...
    Και ίσως είναι....

    Συλληπητήρια στην οικογένειά του...
  • badgeorgeΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:15
    Καλεσμένος της κ. Τσαπανίδου στο ΣΚΑΙ ο κ. Μπεγλίτης, κλήθηκε να σχολιάσει το τραγικό γεγονός της αυτοκτονίας του 79χρονου απελπισμένου ανθρώπου στο Σύνταγμα, ο οποίος από ότι ακούστηκε, ψέλλισε λίγο πριν αυτοκτονήσει ότι: “αυτό το κάνω για να μην αφήσω χρέη στα παιδιά μου.”

    Ο κ. Μπεγλίτης στην ερώτηση της κ. Τσαπανίδου:
    “Γιατί δεν κάνετε κάτι για αυτούς τους ανθρώπους, που λόγω οικονομικών προβλημάτων φτάνουν στην αυτοκτονία”;
    ο κ. Μπεγλίτης απάντησε:

    ” Σε αυτές τις περιπτώσεις ο σχολιασμός πρέπει να έιναι προσεκτικός, εγώ έχω να πω ότι αυτός ο άνθρωπος ήταν πολύ γενναίος και ευαίσθητος.

    Δεν μπορούμε όμως αυθαίρετα να συνδέσουμε την αυτοκτονία του με την οικονομική κατάσταση της χώρας.

    Άλλωστε δεν μπορούμε να ξέρουμε αν τα “έφαγε” αυτός ή τα “έφαγαν” τα παιδιά του.”
  • δημήτρης - φωκίδαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:13
    Να και μια ιστορική σύμπτωση...σαν σήμερα πριν από 44 χρόνια έπεφτε νεκρός ο Μάρτιν Λούθερ Κίνγκ από σφαίρες δολοφόνων...μακάρι η θυσία στο Σύνταγμα να γίνει η αρχή του τέλους για την τραγική κατάσταση στην οποία βρίσκεται η Πατρίδα και ο Λαός...μακάρι η κατάληξη να είναι η ίδια με την κατάληξη του λόγου του Μάρτιν Λούθερ Κίνγκ στην Ουάσινγκτων...Free at last, free at last, thank God we are free at last...Eπι τέλους ελεύθεροι, επιτέλους ελεύθεροι, δόξα τω Θεώ είμαστε επι τέλους ελεύθεροι....ΑΜΗΝ.
  • nikosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:13
    όπως πολλή σωστά γράφουν οι φίλοι ποιο κάτω, ο άνθρωπος με τον θάνατό του προσπαθήσε να μας ξυπνήσει από τον λήθαργο που έχουμε πέσει όλοι μας ..συλιπιτηρια στην οικογένειά του.
  • giannisΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:12
    To ONOMA TOY ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΡΑΥΓΗ ΠΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΥΡΑΝΟΥΣ>
  • ΒίκυΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:08
    Σας ζητω συγνώμη.....Ισως φταίω και εγώ... που δεν σηκώθηκα όσο έπρεπε απο τον καναπέ μου. Λυπάμαι.... Είναι ΤΡΑΓΙΚΟ.
    Αισθάνομαι ΟΡΓΗ για τους υπεύθυνους.
  • ΕΛΕΝΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:07
    Στις τόσες αυτοκτονίες των 2 τελευταίων χρόνων αυτή είναι η πιό ηχηρή. Ας μην την ξεχάσουμε. Να την θυμηθούμε την ώρα που μπροστά στην κάλπη θα κρατάμε την σημαντικότερη ψήφο της ζωής μας.
  • Νοτης ΜπρεμποςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:06
    Νικο θα σε παρακαλουσα να με καλεσεις στην επομενη εκπομπη με τον Βενιζελο και εκει θα τα πουμε.
  • theodorosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:05
    Συλλυπητήρια στην οικογένεια του. Εύχομαι η ηρωϊκή του πράξη να προκαλέσει σοκ στα άθλια παλιοτόμαρα, τους "Τσολάκογλου" 'οπως έγραψε, και να σκεφτούν ότι σ'αυτά τα χώματα ζούν ΕΛΛΗΝΕΣ, που πάνω απ'όλα θέλουν να ζουν υπερήφανοι και με αξιοπρέπεια.
    Οι προδότες που επί δεκαετίες τρώνε και μας έφτασαν εδώ είθε να κάτσουν στο σκαμνί όπως και οι επίορκοι υπάλληλοι.
    Δεν κατάλαβαν οι Πολιτισμένοι ευρωπαίοι και οι κλέφτες έλληνες ότι ο λαός αυτός ήταν ο πιο γενναίος, πολεμικότατος και έξυπνος της ιστορίας. Και ιδού που τον κατάντησαν...
  • γκΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 18:00
    ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ!!!!
  • ταξιαρχηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:58
    Για όλους αυτούς τους πολιτικούς που με τις ενέργειες
    Τους, οδήγησαν στην απελπισία και την αυτοκτονία
    Αυτόν τον άνθρωπο στο σύνταγμα, θηλιά να γίνει το
    Αίμα του στις καρδιές τους και στη συνείδηση τους
    Και να τους σφίγγει σ όλη τους τη ζωή
  • ΑντωνηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:58
    Μεγαλο λαθος να παιρνεις την αποφαση να αυτοκτονησεις για αδιεξοδα που δεν ευθυνεσαι εσυ και ποσο μαλλον οταν γνωριζεις εκεινους που σου προξενησαν τοσο μεγαλα αδιεξοδα. Ας τιμωρουσε τους ενοχους και οχι τον ιδιο. Κοντα ηταν...αν σκεφτει κανεις την αποσταση μεταξυ της πλατειας και του "στεκιου" των ενοχων.
  • δημήτρης - φωκίδαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:55
    Το όνομα του ανθρώπου...παρακαλώ θερμά τα λαγωνικά του REAL να μας πουν το όνομα του ανθρώπου...η θυσία πρέπει να πάρει όσο γίνεται πιο συγκεκριμένη μορφή...να είστε σίγουροι ότι το κατεστημένο θα θελήσει να αποκρύψει όσο γίνεται περισότερα και εί δυνατόν όλα...ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΟΣΟΥΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ...
  • s.NickΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:55
    Το αίμα αυτού του ανθρώπου είναι στα χέρια σας δοσίλογοι της κατοχικής συγκυβέρνησης. Θα έρθει η ώρα (σύντομα) που θα κάνουμε την ευχή του πραγματικότητα και θα σας κρεμάσουμε ανάποδα στο Σύνταγμα.
  • ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΑ ΝΕΑ???Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:54
    Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό ..όχι πως παρακινώ κανέναν σε κάτι παρόμοιο προς θεού..αλλά δόξα και τιμή στον άνθρωπο..!!Που για μενα θυσιάστηκε μπας και συγκινηθεί κανένας..μπας και ξυπνήσουμε όλοι οι υπόλοιποι..απο τον λήθαργο..βλέπετε ήδη προεκλογικά πως ξεχάστηλκαν όλες οι θυσίες και άρχισαν τα ρουσφέτια και, , και...εικασία μου είναι πως ο άνθρωπος αυτός, ένας μορφωμένος άνθρωπος , μόνο τυχαία δεν έκανε ότι έκανε...γνωρίζοντας τον αντίκτυπο που θα έχει στην κοινωνία..τους πολιτικούς ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΝΑ ΜΕΣΑ..
  • ΔΑΣΚΑΛΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:54
    ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΛΟΓΚΑΝ ΤΟΥ ΣΑΠΙΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΒΕΝΙΖΕΛΟ; ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ.ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ.-
  • ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:53
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΝΕΚΡΟΥ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.
  • Μαρια ΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:51
    Η τελευταία μου πράξη έχει το νόημα της διαμαρτύρησης για το κακό που ετοιμάζουμε εμείς οι ενήλικοι στις αθώες νέες γενεές που έρχουνται. Ζούμε τη ζωή μας τρώγοντας τις σάρκες τους. Ένα κακό αβυσσαλέο στη φρίκη του. Η λύπη μου γι' αυτό το έγκλημα με σκοτώνει.
    Απόσπασμα απο την πνευματική διαθήκη του Δ.Λιαντίνη που πέθανε αυτοθέλητα
    O Λιαντίνης είχε προβλέψει το κακό που ζουμε σήμερα
  • ΜΑΡΙΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:49
    ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΟΙ ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΑΣΟΚΟΝΟΥΔΟΥΛΗΔΕΣ .....ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΝΕΚΟΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΠΟ Η ΘΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΣ....
  • ΚωσταςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:46
    Τραγικο μα αληθινο αυτο που συνεβει σημερα....εχω μεινει αναυδος....
    Η επιστολη ας γινει μυνημα προς ολους μας...
    Αυριο μπορει να ειναι φιλος , ο διπλανος η ο δικος μας ανθρωπος που χωρις να το ξερουμε ειναι εγλωβισμενος στις εκφοβηστικες σκεψεις που του εχει δημιουργησει αυτο εκμηδενηστικο συστημα....
    Ο δρομος της καλπης οταν ερθει πρεπει να εχει ψηφο υψηστης σημασιας...και μην φοβομαστε το αυριο απο αυτα που θελουμε να εκλεξουμε γιατι απλα τωρα δεν εχουμε τιποτα.....
    Τα θερμα μου συλληπητιρια στην οικογενεια του θυματος.....
  • argosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:45
    ....ΧΑΜΕΝΟΙ ΤΕΤΙΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ.... Σικελιανος (η αυτοκτονια του Ατζεσιβαγκο)
  • ΦωτηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:45
    Με περισιο θαρρος μας απεδειξε οτι σε αυτη τη χωρα των εκατονταδων ηρωων επεσε τετοια μουχλα που δεν υπαρχει ο πρωτος που θα παρει το καλασνικωφ......Καλο ταξιδι!
  • IOANNHS O MAKEDONΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:42
    ΣΤΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΗΡΩΑ ΤΗΣ 4ης ΑΠΡΙΛΛΙΟΥ 2012

    Σφήνωσες τη σφαίρα στο κεφάλι
    Για να πάψει να σκέφτεται
    Αηδιασμένος τη ζωή χωρίς πάλη
    Από ένα λαό που βολεύεται.
    Άφησες όμως υποθήκη
    Στο λαό το βασανισμένο
    Καλώντας τους να βγάλουν απ’ τη θήκη
    Τον ψήφο τους στην κάλπη ερμητικά ριγμένο
    Εκεί ψηλά που πλέον έφτασες
    Χαιρέτα μας και χαμογέλα
    Και ξέχνα όλα όσα πέρασες
    Στην τωρινή την τρέλα.
    Για ένα μέλλον πλέον καλύτερο
    Πέθανες για την πατρίδα
    Για τους νέους και τους φίλους
    Σαν μια μικρή αχτίδα

    IOANNHS O MAKEDON
  • γκΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:42
    ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΣΕΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ!!!
    μου εχει ανεβει το αιμα στο κφαλι με το μαλακα και το σχολιο που εκανε σημερα!!!!
  • ΘΑΝΑΣΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:41
    ΤΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΛΙΓΑ ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ ΆΝΔΡΩΝ ΕΠΙΦΑΝΩΝ ΠΑΣΑ ΓΗ ΤΑΦΟΣ '
  • ΣΕΡΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:40
    ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΘΥΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΓΡΙΟΤΗΤΑΣ ...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΛΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΥΝΙΣΜΟ ΟΠΩΣ Ο ΜΠΕΓΛΙΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΤΡΟΠΗ ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ...ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΟΠΛΙΣΑΤΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!
  • γκΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:36
    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ!
  • ΔέσποιναΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:36
    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ...
  • andreasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:33
    ΣΥΓΓΝΩΜΗ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..ΑΠΛΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.
  • ΧΡΙΣΤΙΝΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:31
    Πρωτα θα ηθελα να εκφρασω τα θερμα μου συλλυπητηρια στην οικογενεια του εκλιποντος και να ευχηθω να ειναι ο τελευταιος που αυτοκτονει .Ολοι απελπισμενοι ειμαστε , με τις υποχρεωσεις να τρεχουν και τα εισοδηματα να μας τα τρωνε τα χαρατσια των σωτηρων μας.Καθε αυτοκτονια ειναι ενα γερο φτυσιμο σε ολους αυτους που μας φτασαν ως εδω μονο που αυτοι νομιζουν οτι ψιχαλιζει
  • θεοφιλος θερμηΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:31
    Συγγνωμη αδικοχαμενε συμπατριωτη.
    Εχουμε μεγαλη ευθυνη που δεν ανατρεψαμε τους γερμανοτσολιαδες που μας κυβερνουν, πριν σε δολοφονησουν.
    Ελαφρυ το χωμα που θα σε σκεπασει.
  • χρηστοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:30
    θερμά συλληπητήρια στήν οικογένεια τού
  • ΜΑΝΩΛΗΣ1942Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:28
    ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ, ,
    ΝΑ ΣΤΗΘΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ "ΤΩΝ ΤΙΜΗΜΕΝΩΝ ΓΗΡΑΤΕΙΩΝ", ,
    ΤΟΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΝ ΟΙ ΑΝΑΞΙΟΙ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, ,
    ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΝΗΜΟΣΥΝΑ, ,
    ΕΧΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ, , , ,
  • θανασηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:24
    ευχωμε να μην ερθει και η δικη μας σειρα αν ομως ερθει να ξερουν τα πουστρακια της βουλης οτι θα παρω πολλα μαζι μου αυτο ως προειδοποιηση ....!!! αυτος ο ανθρωπος ηταν και πατερας ολων μας...!!!
  • IOANNHS O MAKEDONΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:24
    ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΝΙΞΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΛΑΝΕ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΑ..
    ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΚΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΣΟΥΖΕΙ!!! ΤΟ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ!!! Ο ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΟΦΡΩΝ ΚΑΙ ΟΠΕΡ ΕΔΕΙ ΔΙΕΞΑΙ!!ΟΥΖΕ!!!!
  • ΠΕΤΡΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:21
    ΑΥΤΗ Η ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΗΡΩΙΚΗ ΙΔΙΟΧΕΙΡΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΕΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΕΘΝΟΥΣ.ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗΝ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ.ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ.
  • johnΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:20
    Ο Θεος ας τον αναπαυσει...τα θερμα μου συλληπητηρια στην οικογενεια του..
    ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ..ΠΡΟΔΟΚ-ΝΔ-ΛΑΟΣ, εφτασε η ωρα σας που θα λογοδοτησετε στον Ελληνικο λαο!!!!
  • vaso1Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:19
    ασ αναπαυτει η ψυχουλα σου.καλο ταξιδι φιλε.
  • ΜΑΚΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 17:09
    καταρχην συλληπητηρια στους συγγενεις του αδικοχαμενου κυριου.
    Για πες μου τωρα Νικο Χατζηνικολαου με τι μουτρα οι εκλεκτοι πολιτικοι μας θα βγουν να ζητησουν την ψηφο μας σε ενα μηνα.
    Και πες μου και το αλλο ειναι αληθεια οτι στα κρυφα γκαλοπ δινουν 8% στη χρυση αυγη και μονοψηφιο αριθμο στο πασοκ και Ν.Δ
    θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα κυριε Νικο αν απαντουσες πρωσοπικα οπως επισης και αν μας ελεγες ποια η διαφορα φανερου με κρυφου γκαλοπ. Το ενα ειναι για τα ΜΜΕ και το αλλο για το συρταρι η μηπως οχι?
  • ΙωάνναΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:55
    Eκεί μας κατάντησαν, και ακόμα έχουν το θράσσος να μιλάνε και να ισχυρίζονται ότι σώζουν την χώρα. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!! ΑΙΣΧΟΣ !!!! Ελπίζω οι υπόλοιποι έλληνες να τα θυμούνται όλα αυτά όταν θα πάνε να ψηφίσουν.
  • ΜΑΙΡΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:54
    ΑΝ ΣΕ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ Η ΟΡΓΗ , Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ , Ο ΘΥΜΟΣ, Η ΛΥΠΗ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΥΣΤΥΧΟΥ ΣΥΜΠΟΛΙΤΗ ΜΑΣ, ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΧΡΕΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ. ΕΝΩΣΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΣΟΥ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΝΤΑΙ.. ΤΑ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΔΕΝ ΣΥΓΚΙΝΟΥΝ ΔΕΝ ΦΟΒΙΖΟΥΝ ΟΥΤΕ ΑΝΑΤΡΕΠΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΑΤΑΝΕ ΣΕ ΑΠΟΜΥΖΟΥΝ ΣΟΥ ΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ , ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΞΕΝΙΤΕΙΑ, ΣΕ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ , ΤΗΣ ΔΡΑΧΜΗΣ.. ΛΑΕ ΜΗ ΣΚΥΒΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΓΩΝΙΣΟΥ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΔΡΟΜΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ! ΜΗΝ ΥΠΟΚΥΨΕΙΣ, ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ! ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ! ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΡΗΝΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΚΛΙΠΟΝΤΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΤΕΡΑΣ..
  • AnonymousΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:46
    Να τα θυμόμαστε αυτά και όταν θα τρώμε το αρνί στην ανάσταση. ΕΛΛΗΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ. Τα πράγματα αγριεύουν. Οι αυτοκτονίες είναι καθημερινό φαινόμενο. ΞΥΠΝΑ πριν είναι αργά.
  • ΜπίλληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:46
    Χρυσέ μου άνθρωπε, ο θεός να αναπαύση την ψυχή σου.!
    Τόκανες που τόκανες, δεν πηγαινες προηγουμένως μερικά σκαλιά παραπάνω! ένας τεχέρο ρε παιδιά δεν υπαρχει;
  • ΠέγκυΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:45
    ΥΠΟΧΡΕΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ! ΟΛΟΙ! Πενθούμε για κάθε συνάνθρωπο που χάνεται. Η παθητική παρακολούθηση των γεγονότων είναι εγκληματική συνενοχή. Προχτές αυτοκτόνησε μια 75χρόνη συνταξιούχος Ιταλίδα, από αξιοπρεπή ανέχεια, της οποίας η σύνταξη μειώθηκε κατά 50%. Σήμερα, αυτοπυροβολήθηκε κι έπεσε νεκρός στην πλατεία του καταπατημένου Συντάγματος ένας 77χρόνος συνταξιούχος φαρμακοποιός. Από τις αρχές του εθνοβόρου 2010, οι αυτόχειρες στην Ελλάδα αυξάνονται κατά χιλιάδες. Δεν είναι ερωτοχτυπημένοι, ούτε ανίατα άρρωστοι. Είναι θύματα του Κράτους και των ψευδοκυβερνήσεων οι οποίες τζογάρουν ξεδιάντροπα τις ζωές μας, μαζί με την εθνική μας κυριαρχία και τον κρατικό μας πλούτο. Είναι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΑΥΤΟΧΕΙΡΕΣ και παρακαλώ να προστεθεί κι αυτός ο νέος όρος στις καινούριες λέξεις που ταλανίζουν την καθημερινότητάς μας, όπως γενόσημα, PSI, spreads και άλλες αηδίες της πλουτοαρπαχτικής διεθνούς διακυβέρνησης.
  • δημητρης - φωκίδαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:43
    Μαζί με τη θλίψη μου θα ήθελα να προσθεσω και κάτι που μάλλον δεν το γνώριζε ο θανών. Ο κώδικας των Σαμουράϊ προβλέπει την αυτοκτονία σαν υπέρτατη ανάληψη ευθυνών. Ο μελλοθάνατος αυτοκτονεί σε ανοικτό χώρο για να δείξει ότι αναλαμβάνει τις ευθύνες για μια συγκεκριμμένη κατάσταση και ταυτόχρονα καλεί τον κόσμο να αναλάβει τις δικές του. Ο θανών πέθανε σαν πολεμιστής βάζοντας τον εαυτό του στόν ένα δίσκο της ζυγαριάς και ολόκληρο τον κόσμο στον άλλο...και η ζυγαριά "έγειρε" πρός τη δική του πλευρά...ελπίζω η θυσία του...γιατί αυτό είναι....να μην πάει χαμένη...συγχαρητήρια και στον ιερέα που κατά παράβαση των θρησκ. κανόνων τέλεσε το τρισάγιο...εύχομαι να ακολουθήσει και πλήρης χριστιανική ταφή....Έλληνες μην τον ξεχάσετε και μην αφήσετε και τους άλλους να τον ξεχάσουν....επίσης μη αφήσετε οιονδήποτε πολιτικό να καπηλευθεί τη θυσία...
  • elenaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:32
    Τα θερμα μου ΣΥληπητυρια στην οικογενια
  • ΓιωργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:31
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ. Η ΣΠΕΙΡΑ ΤΩΝ ΕΚΤΕΛΕΣΤΩΝ ΕΙΝΑ ΔΙΕΘΝΗΣ, ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ "ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ" ΚΑΙ "ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ", ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΜΕ 5 ΑΡΧΗΓΟΥΣ: ΒΕΝΙΖΕΛΟ, ΣΑΜΑΡΑ, ΠΑΠΑΔΗΜΟ, ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΛΟΒΕΡΔΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑI ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΕ ΜΑΖΙΚΟΥΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ.
  • AlexΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:29
    Στην αρχή ήμασταν , μουδιασμένοι, μετά γίναμε οι Αγανακτισμένοι στο σύνταγμα, μετά οργιστήκαμε τώρα είμαστε...Εξαλλοι!
  • PelasgosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:27
    Θεός σχωρέστον.
    ¨Ηταν τόσο καλός και τίμιος που δεν μπόρεσε να πυροβολήσει κανέναν υπαίτιο της κρίσης άνευ δίκης και καταδίκης.
    Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
  • ΓιώργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:26
    αν δεν είναι αυτή η στιγμή για ξεσηκωμό τότε τι άλλο περιμένεις ρέ καναπεδοέλληνα????
    όλοι στίς συγκεντρώσεις να ξανακερδίσουμε την πατρίδα μας πατριώτες.
  • ΣπυριδωναςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:25
    Για ψαχτε τις δηλωσεις Μπεγλιτη γιατι τα λαγωνικα του ενικος θα ασχολουνται με καμια τηλεπερσονα....
  • ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ!Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:23
    ΤΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΟΥ 77ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΑΣ ΡΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ!
  • IOANNHS O MAKEDONΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:15
    ΕΙΘΕ Ο ΝΕΚΡΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΘΑΡΓΟ ΤΗΣ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΣΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΟ ΖΥΓΟ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΑΙ ΣΤΥΓΝΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙ!!!
    ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΗΜΗΤΡΗ!!!
  • MANOΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:08
    οι ηθικοι αυτουργοι βρισκονται μεσα στην βουλη ..... ειμαστε ομως κ εμεις συνυπευθυνοι γιατι τους αφηνουμε ακομα να συνεχιζουν ανενοχλητοι την καταστροφικη πορεια που εχουν παρει για την χωρα
  • ΣΤΑΘΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:03
    ΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΥΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ , ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 38 ΧΡΟΝΙΑ ,
    ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ . ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ , Η ΨΗΦΟΣ ΜΑΣ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ . ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ
  • karnavalΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:02
    eyxomai se olous ths boulis pou psifisan ayth th malak..a pou legetai mnimonio na pathoune to idio alhtes..
  • ΓρηγόρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 16:02
    Τραγικό... Μη ρωτάς για ποιόν χτυπάει η καμπάνα... Καλό ταξίδι... Αν ευθύνονται αυτά τα τομάρια θέλουν παλούκωμα. Ψηλά το κεφάλι!!
  • insaneΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:58
    aloi aytoktonoun aloi tron apo skoupidia kai ayta ta skoupidia pou kybernane ton topo mas exoun akoma thrasos kai bgainoun stis tileorasis kai milane gia to kalo ths xoras lei.. ala pou na bgoun sto dromo mono me bravous kykloforoun.h seira sas erxetai alhtes tha plirosetai me to idio nomizma opos o 77xronos kalo taksidi sto papou kai katara se olous pou ftasane thn koinonia se tetio xali...
  • ΑναστασίαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:51
    Δεν θα ήθελα να εκμεταλλευτεί κανένα πολιτικό κόμμα το θάνατο του συμπολίτη μας σήμερα το πρωί. Ήταν πραγματικά "γροθιά στο στομάχι" για όλους μας. Θα ήθελα να επισημάνω ότι πολλά ΜΜΕ προσπαθούν να υποβαθμίσουν το γεγονός κάνοντας μια...απλή αναφορά και μόνο! Να δώσω συγχαρητήρια στο δελτίο ειδήσεων του Real Fm που χωρίς να λαϊκίσει το παρουσίασε ως πρώτη είδηση!!!
  • δημητρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:41
    η χώρα έχει ξεπουληθεί εδ'ω και 30 χρόνια στην γενιά του πολυτεχνείου τώρα ηρθε η ωρα για δουλειά και αλληλεγγύη βλέπω τα καθικια τους πολιτικούς να οδηγουν τους μισους έλληνες να βριζουν τους αλλους μισούς ως προδότες κλείστε τα αυτιά σας και ψηφίστε ανθρώπους μακρυά απο συνδικαλισμο και πολιτική ε΄τσι ισως έχουμε ελπίδα με τους ανεπάγγελτους που έχουμε δεν θα πάμε πουθενά
  • γκΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:39
    καθικια του κερατα ΠΡΟΔΟΤΕΣ της χωρας και του εθνους!με το αιμα σας θα πληρωσετε κιεσεις!
  • ΒαγγέληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:39
    Καθήκια ΜΝΗΜΟΝΙΟΛΑΓΝΟΙ έρχεται η ώρα σας ...

    Αφού ο λαός ΔΕΝ εκφράζεται με εκλογές θα εκφραστεί με αίμα .. .ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΑΙΜΑ
  • ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ!Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:37
    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΤΡΙΑΚΟΣΙΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΩΝ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ!
    http://www.prionokordela.gr/ellada/proklisi-beg liti-den-xeroume-an-ta-efage-o-aytoxeiras-i-ta-efa gan-ta-paidia-to/
    ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!
  • patsoukas pavlosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:33
    Ολοι ευθυνόμασται στην φοβερή αυτοκτονία .΄Καί οι πολιτικοί [οι οποιοι βάζουν πάντα το γνωστό μαχαίρι στο γνωστό κόκκαλο ]και εμείς , οι πολίτες , που με την ανοχή μας το επιτρέψαμε. Η πράξη του δεν ήταν απλή αυτοκτονία. Ατομική βόμβα ήτανε , μπάς και μας αφυπνίση Υ. Γ. Παρακαλώ τον Στάθη να το σχολιάσει . Παυλος
  • ΠΕΤΡΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:33
    ΤΟΜΑΡΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΕΛΑΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΑ ΤΗΛΕΠΑΡΑΘΥΡΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΛΥΠΗ ΣΑΣ.ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ, ΣΤΑΘΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΗΘΙΚΟΥΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΥΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ.
  • ΒίκυΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:31
    Δ Ο Λ Ο Φ Ο Ν Ο Ι
    ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ
    1 : ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    2 : ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    3 : ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ και αρκετά άλλα ανδρίκελα που είπαν ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ
  • gasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:29
    Παρακαλω τον επομενο που θελει να γινει αυτοχειρας ας βαλει δυναμιτες και να παει την βραδυα του μεγαλυτερου γεγονοτος στον Επιταφιο εκει που παει ξερετε ποιος?Εκεινος που αναβει κερακια στο μανουαλι μαζι με το αντιανεμικο καλλυμα
  • chrisΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:28
    Δεν πρέπει να ψηφίσουμε κανένα κόμμα που κυβέρνησε στην μεταπολίτευση. Κανένα κόμμα που δημιούργησαν στελέχη τους για να μαζέψουν μέρος από τις απώλειες τους και αργότερα να τις επιστρέψουν πίσω απογοητευμένοι…. Να θάψουμε τον δικομματισμό και να μην του επιτρέψουμε να επιστρέψει δριμύτερος…. ΌΧΙ σε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ και στα ΠΑΡΑΓΟΓΑ τους. Να ζητήσουμε δυναμικά εκλογές τώρα…… Να απαιτήσουμε αλλαγή πολιτικής και όλων των προσώπων τώρα….. Να απαιτήσουμε δικαιοσύνη και δημοκρατία…. Πριν μας φέρουν την δραχμή ως μοναδική λύση στο πρόβλημα μας (οι τωρινοί πολέμιοι της, εννοώ… γιατί για εκεί το πάνε αργά αλλά σταθερά).
  • ΛΑΜΙΩΤΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:26
    Ο λαός είναι σε απόγνωση και οι κλέφτες που λεηλάτησαν τον τόπο είναι στα πλούτη τους, χαίρονται τα κλεψιμαίικα.
    Κλέφτες πολιτικάντηδες θα πληρώσετε κάποτε για την κατάντια που έχετε φέρει τον λαό
  • ΜάριοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:26
    Βλέπουν αυτοί που υπέγραψαν τα μνημόνια πώς πάτησαν τη σκανδάλη στον ελληνικό λαό;
    Άρραγε κοιμούνται ήσυχοι τα βράδια ή επειδή δεν διάβασαν τοα μνημόνια έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους;
  • Ανδρέας ΣεργάκηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:25
    Συλλυπητήρια στην οικογένεια του.
    Θλίβομαι αλλά δεν πρέπει να μας κάνει εντύπωση. Αυτοκτονούν τόσοι άνθρωποι πια...
    (Υπάρχει ένα blog που καταγράφει τις ειδήσεις για αυτοκτονίες, δείτε:
    http://suicidehelp-klimaka.blogspot.com/ )

    Απλά αυτός ο άνθρωπος είχε την ανδρεία να το κάνει δημόσια για να αναδείξει το πρόβλημα. Γι' αυτό και το χειροκρότημα.
    Ούτε τα ΜΜΕ ούτε οι πολιτικοί ενδιαφέρονται για ό, τι δε φαίνεται.

    Ο συμβολισμός όπως της αυτοκτονίας στην πλατεία Συντάγματος (τρομάρα τους) δεν μπορεί να κρυφτεί.
    Και δεν πρέπει εμείς να τους αφήσουμε να το κουκουλώσουν.

    Δύο χρόνια τώρα πήγαινα ειρηνικά (όπως και πολλοί άλλοι συνάνθρωποί μου) σε πολλές πορείες και συγκεντρώσεις τρώγοντας τόνους χημικά όχι για να μη χάσω τα προνόμιά που δεν έχω, αλλά με τη σκέψη σε όλους αυτούς τους ανθρώπους που δεν μπορούν να αντιδράσουν ό, τι κι αν υποστούν από την κυβέρνηση.
    Πήγαινα για τους συνταξιούχους, για τους αδύναμους για να αντισταθώ και να παλέψω να αποτραπεί η αδικία και αυτό που ήταν φανερό ότι θα έρθει.
    Δεν τα καταφέραμε.
    Αλλά δεν πρέπει να σταματήσουμε να παλεύουμε.
    Μόνο που τώρα πρέπει να είμαστε περισσότεροι. Και να μη φοβόμαστε.

    Μόνοι μπορεί να νιώθουμε αλλά αν βγούμε στο δρόμο και απλώσουμε το χέρι, κάποιος θα μας δώσει το δικό του, κάποιος θα μας μιλήσει.
    Ας το τολμήσουμε.
  • ΤΑΚΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:23
    Το αίμα αυτών που χάθηκαν και που (μακάρι να μην γίνει) θα χαθούν να γίνει ΚΑΤΑΡΑ σε αυτούς, στα παιδιά τους και τα εγγόνια τους και τις οικογένειες του που τους όπλισαν το χέρι!!! Φτάνει όμως σύντομα η Θεία Δίκη για όλους σας!!!
  • κωσταςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:19
    ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΥΛΑΕΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΖΗΤΑΕΙ
  • pyrranthosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:17
    Είναι συγκλονιστικό που ένας πατέρας φτάνει στο σημείο να βάλει τέρμα στη ζωή του για να μην γίνει βάρος στα παιδιά του.
    Δεν υπάρχουν λόγια να το περιγράψεις.
    Το ανησυχητικό είναι ότι δεν ήταν ο πρώτος αλλά ούτε και ο τελευταίος , 1720 με επίσημα στοιχεία είναι αυτοί που έβαλαν τέλος στη ζωή τους.
    Μήπως πρέπει κάποια στιγμή τα ΜΜΕ να αναδείξουν το θέμα και να ξεμπροστιάσουν όλα τα καθάρματα που με την πολιτικές μας έφτασαν μέχρι εδώ.
    Ας γίνει η αρχή από δω.
  • ΝικοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:12
    να αυτοκτονησουν τα καθικια που μας εβαλαν στο ΔΝΤ και ολοι αυτοί που ψηφισαν τα μνημονια, και αν δεν αυτοκτονισουν τα καθικια απο μονοι τους να τους αυτοκτονησουμε εμεις εστω και στις εκλογες .
    Το αιμα του αθωου στα κεφαλια σας καθικια και στα παιδια σας
  • ΒαγγέληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:12
    Ο κουρασμένος απο την πολλή δουλειά Γιωργάκης καλύτερα να μείνει μόνιμα στην πατρίδα του τις ΗΠΑ όπου βρίσκεται τώρα για διακοπές. Το αίμα του δυστυχισμένου ανθρώπου που έβαλε τέλος στη ζωή του θα στοιχειώσει για πάντα τον προδότη και τη συμμορία του.
  • iriniΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 15:07
    Νομιζω οτι δεν ηταν τυχαιο που εδωσε τελος στη ζωη του στο Συνταγμα. Σκεφτηκε επειδη δεν ηταν ανθρωπος που μπρουσε να κανει κακο σε αλλον ( οπως πολλοι απο εσας λετε γιατι δεν πηρε μαζι του και κανενα καθαρμα) οτι ετσι θα το συνειδητοποιησει περισσοτερος κοσμος και θα αναψει μια μικρη σπιθα με το θανατο του ! Ο θεος να τον αναπαυσει ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΟΥ..
  • GINNHSΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:55
    ΑΔΈΛΦΙΑ

    ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΆΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΆΣ ΜΕ ΤΟ ΤΡΌΠΩ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΉΣΟΥΜΕ

    ΠΡΏΤΑ ΟΜΟΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑ..ΣΟΥΜΕ ????
  • ΔέσποιναΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:53
    ΠΑΣΟΚ, ΝΔ και λοιπές μνημονιακές δυνάμεις δεν ξεχνάμε...
    ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ...ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ.
  • ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:53
    ΝΑ ΠΙΑ EINAI Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΑΣ!ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑΡΙΟΙ.ΤΟ ΑΨΥΧΟ ΚΟΡΜΙ ΤΟΥ 77ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ!!!!
  • ευθυμηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:48
    απορω γιατι τα καναλια εχουν την αυτοκτονια τελευταια ειδηση; τυχαιο δεν νομιζω
  • petrosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:47
    Θυμίζει την Πηνελόπη Δέλτα που αυτοκτόνησε, με την είσοδο των Γερμανών στην Αθήνα ... Ο Θεός να τον αναπαύσει και να ξυπνήσει τους Έλληνες, ώστε να στείλουν οριστικά στα σπίτια του τον παλαιοκομματισμό που εκφράζει ο Βενιζελοχαρατσάκιας ( πρώτιστος ηθικός αυτουργός μαζί με τους Παπανδρέου, Παπακωνσταντίνου και Παπαδήμο ), ο νεοΣαμαράς, ο Καρατζαφέρης και η Μπακογιάννη. Πρέπει να πάρουν κάτω από 3%. Αφού δεν παραιτούνται, αφού δεν έχουν φιλότιμο και τσίπα, ας τους στείλουμε εμείς στη σύνταξη ! Και μάλιστα πετσοκομμένη !
  • aspaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:44
    Ο ΑΤΥΧΟΣ ΑΥΤΟΣ ΣΥΝΝΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΤΑΦΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΘΥΜΑ ΕΝΟΣ ΒΡΩΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΝΕΛΕΗΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ. Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.
  • Βαγγέλης ΠετσάληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:39
    Συλλυπητήρια στην οικογένεια .Αλλά και στους αξιοπρεπείς Έλληνες.Η αυτοκτονία αυτή αγγίζει όλους μας.Οι ηθικοί αυτουργοί κοιτάνε πώς θα συνεχίσουν να απομηζούν τις ψυχές μας ανερυθρίαστοι , χονδρόπετσοι και προκλητικότατοι.Δεν είναι Τσολάκογλου, είναι κοινοί δολοφόνοι.
  • maikΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:38
    1 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2010 ---- 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 Η ΠΛΗΡΗ ΚΑΤΑ ΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
    1]] ΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ .. ΤΟ ΠΑΣΟΚ
    2]] ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ .. Ο ΠΑΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ .
    ]] ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑΠΟΥΜΕ...

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΡΑΜΜΜΑΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

    ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΠΑΓΩΜΑΤΟΣ ΜΙΣΘΩΝ --- ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,

    ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΕΡΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ
    ΚΑΘΩΜΑΣΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!

    ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΟΥΝΤΑ ΤΥΠΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ.
  • ΔΙΑΝΕΛΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:35
    Η αντιστροφη μετρηση για ολους αυτους τους ''Σωτηρες '' μας εχει αρχισει ηδη.Την κυριακη των εκλογων πιστευω οτι θα τους δειξουμε εμπρακτα τον ''απεριοριστο θαυμασμο και εκτιμιση που τους εχουμε''

    ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!
  • ΜΑΝΩΛΗΣ1942Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:34
    ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΤΟΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΝ, , , ΟΙ ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ , , , ΞΑΡΟΥΝ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ @@@@@@, , , ,
    ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΤΑ ΓΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΡΥΩΝΟΥΝ, , , ,
    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΛΟΒΕΡΔΕ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΠΟΛΑΡΗ, ,
    ΤΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΟΥΝ, , , ,
  • ΠΑΝΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:33
    AΦΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΣΤΗΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΡΕΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΗΡΩΑΣ !!!!!!!!
  • Γιωργος Σ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:30
    Τα χερια των πασοκων, των νδτων και του καρατζαφερη ειναι γεματα με το αιμα του 77χρονου και των 2000 ελληνων που αυτοκτονησαν τα τελευταια δυο χρονια εξαιτιας του ΔΝΤ και των τοκογλυφων. Ψηφιστε αντιμνημονιακα κομματα και μη γινεστε εθελοντες αυτοχειρες... Ο Θεος να τον αναπαυσει.
  • ΣοφίαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:23
    ψάξτε το μύνημα του maximos (Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:58). Πόσο δίκαιο έχεις φίλε μου !
  • toniaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:20
    καθαρματα πολιτικοι μας φαγατε .....
  • χαραΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:18
    ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΤΕ!!!!!!!!!!

    κρατηθητε γερα απο τη ζωη, ζητηστε βοηθεια απο τους γυρο σας...
    οι πολιτες, νοιαζοντε για τους συμπολιτες τους,
    αντιθετα απο αυτους που ειναι υπευθυνοι για τα χαλια της πατριδας μας!

    κυριοι υπευθυνοι, πατριδα δεν ειναι η κυβερνηση και σεις,

    ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ!!!!

    σταματιστε λοιπον να λετε μεγαλα λογια,
    και καντε πραξεις ωστε να σταματισει αυτη η κατρακυλα....

    ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΣΕΙΣ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΛΑΟΣ!!!!!!!
  • ΕΛΕΝΑ Χ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:15
    ...Θεία Δίκη...Οι "αριθμοί" τους οποίους προσκυνούν οι ιθύνοντες και οι ταγοί αυτού του τόπου άρχισαν να "μιλούν"...Ο "αριθμός" των αυτόχειρων μεγαλώνει καθημερινά και σε συνδυασμό με τον χώρο που έβαλε τέλος στη ζωή του ένας άνθρωπος , σήμερα, συντελεί στην αφύπνιση της κοινωνίας...
    ...Συλληπήρια -από καρδιάς-στην οικογένεια και τους φίλους του...
  • κων/νοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:10
    ο θεος να αναπαυση την ψυχη του αλλα επρεπε να παρει μερικους προδοτες μαζι του(πολιτικους)καιρος ειναι να λογοδοτησουν στο λαο.
  • Δ.ΤΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:09
    @ Αντώνη Γεωργιλά, όταν πεθαίνουν ήρωες, όχι μόνο χειροκροτούμε, αλλά όρθιοι, ψάλλουμε τον εθνικό ύμνο, σε ένδειξη τιμής για την ηρωική πράξη του. Δεν είναι εύκολο να είσαι ήρωας! Πόσω μάλλον, πατέρας-ήρωας!Tίποτε δεν σας είπε αυτό;
  • pantelis.vΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:05
    Λαθος, τραγικο λαθος να πεθανει χωρις να παρει μαζι του και καμμια εκατοστη υπευθηνους για αυτη την κατασταση!!!!!Πηγε χαμενος!!!!!Πιστευω οτι θα το επικροτουσε και ο θεος!!!!!!
  • Παναγιωτης Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:04
    Ας γίνει ένα ρεπορτάζ σχετικά με τις αυτοκτονίες γιατί έχουν αυξηθεί το διάστημα αυτό και κανένα κανάλι δεν βγάζει τα πραγματικά νούμερα για ευνόητους λόγους...όπως επίσης και την λίστα με τα ονόματα Χριστοφοράκου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ και μετά αφου ξεκαθαρίσει το τοπίο να γίνουν οι εκλογές !!!
  • ΔΙΑΛΛΙΝΑ ΜΑΡΙΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:02
    Ως υπεύθυνη της Διασυνδετικής Ψυχιατρικής Υπηρεσίας στο Γενικό Νοσοκομείο Γεννήματος παρακολουθώ προσωπικά όλες τις απόπειρες που έρχονται στο Νοσοκομείο προσεκτικά επί μια δεκαετία στο πλαίσιο γενικής εφημερία για όλη την Αττική ανά 4 ημέρες και δεν έχω παρατηρήσει καμιά αλλαγή στο προφίλ των αυτοχείρων
    Έφτιαξα ένα ειδικό έντυπο και μια βάση δεδομένων για να συλλέγω επιμελώς όλα τις απόπειρες αυτοκτονίας που εισάγονται στο Γεννήματος ανά 4 ημέρες
    Δυστυχώς μέσω της Ελλην. Στατιστικής υπηρεσίας δεν συλλέγοντας στοιχεία για το ποσοστό των επιτυχημένων αυτοκτονιών ως προς τις άλλες αιτιολογίες θανάτου ανά έτος στο γενικό πληθυσμό. Υποθέτω λόγω του θρησκευτικού ταμπού.
    Απορώ, που βρήκε το ποσοστό 41% αύξηση των αυτοκτονιών ο κ. Λοβέρδο.ς Σημειώτεον ότι οι Έλληνες έχουν χαμηλότερες τάσειςαυτοκτονίας σε σχέση με τους βορείους πλουσίους συνανθρώπους μας και αν δεν υπάρχει ψυχοπαθολογία δεν προτάσσουν τους οικονομικούς λόγους αλλά κυρίως λογούς ελευθέριας π.χ Ζάλογγο, Αρκάδι
    Αριθμητικά ένα 40% μπορεί να σημαίνει ένα μικρό αριθμό ατόμων.
    Όσον αφορά την περιβόητη δημοσίευση στο έγκριτο επιστ. περιοδικό Lancet δεν είναι δημοσίευση επιστημονικού άρθρου, αλλά αλληλογραφία από μια όχι ολοκληρωμένη τηλεφωνική έρευνα που μελετούσε πρόθεση αυτοκτονίας τ0 2009!!!!!!!!
    Τι αποσκοπεί η όλη προβολή του θέματος αυτοκτονίας; Σίγουρα και όχι από όλους, παρά το φόβο και την καθήλωση..
    Αυτό που μου έκανε αλγεινή εντύπωση είναι , ότι εκτός από χειροκροτήματα το φιλοθεάμον κοινό, δεν έκανε τίποτα για να αποτρέψει την αυτοκτονία .
    Πριν από αρκετά χρόνια πρωσοπικά εγώ μαζί με άνδρες της Πυροσβεστικής μετά από τρίωρη προσπάθεια αποτρέψαμε την πτώση νεαρής μετανάστριας από το περβάζι του τετάρτου ορόφου του Νοσοκομείου. Ευτυχώς ήταν 3 π.μ και δεν υπήρχε φιλοθεάμον κοινό,
  • VASILIS LEONTITSISΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:02
    Vasilis Leontitsis

    ΤΟ ''ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ'' Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ, Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ, Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ, Ο ΘΕΙΟΣ ΣΟΥ, Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΟΥ, ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΣ Ο ΑΛΗΤΑΡΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ (..... ΒΑΛΕ ΟΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΛΕΙΣ...)
  • περικληςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:02
    να ευχαριστισουμε τον κυριο βενιζελο τον κυριο σαμαρα οπως και τους κυριους λοβερδο παπαδημο και φυσικα και τις οικογενειες τους ( γιατι δεν πιστεβω οτι ολα αυτα γινινται αφιλοκερδως ).
    για το μεγαλο κατορθομα να κανουν οικονομια στο κρατος 600€ για να μπορουν να δοσουν την επιχωριγιση στα κοματα τους.
    αντε παλι πασοκοι και νεοδημοκρατες σας εφεξε απο 300€ + στο καθε κομα.
  • μαριος γιαννακοπουλοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:01
    @Αντώνης Γεωργιλά. MIA AYTOKTONIA,
    Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ,
    ΕΙΝΑΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΗΡΩΪΚΗ ΠΡΑΞΗ,
    ΜΟΝΟ & ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ.

    ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΙΝΉΣΕΙ & ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ...
  • IFIGENIAΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 14:00
    Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΘΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ. ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΝΔ και ΛΑΟΣ ΜΗ ΒΓΟΥΝΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΕΛΕΕΙΝΑ ΖΩΑ ΚΤΗΝΗ ΣΑΣ ΣΙΧΑΘΗΚΑ
  • GKΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:59
    ανθρωποθύσια τού παππού μας ..μπάς καί ξυπνήσουμε.
    ελαφρύ τό χώμα συνελληνα
  • maximosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:58
    Ο αυτόχειρας μπορεί να πάτησε την σκανδάλη, το όπλο όμως το είχαν γεμίσει η μωρία, η αγυρτεία, η διανοητική αναπηρία της “γενιάς του Πολυτεχνείου”.

    Η “γενιά του Πολυτεχνείου~” είναι ο ηθικός αυτουργός του τραγικού θανάτου του αθώου ανθρώπου.

    Η “γενιά του Πολυτεχνείου” έφθασε στην Ελλάδα μέσα στους σάκους, τα λουκάνικα, του τουρκικού στρατού και για 36+1 χρόνια λυμαίνεται τα πανεπιστήμια, την εκπαίδευση, τον τύπο, παραποιεί ή και αντιστρέφει έννοιες, αλλά δεν παραλείπει να κάνει δώρα στον εαυτό της και να φροντίζει το μέλλον των παιδιών της.

    Η “ γενιά του Πολυτεχνείου” πρωτοστάτησε στην οργουελικού τύπου αλλοίωση και διαστρέβλωση των εννοιών. Η βία ή τα συγκεκριμένα ποσά βίας χαρακτηρίστηκαν "πολιτικό γεγονός" , η κατάληψη και καταστροφή "διαμαρτυρία", η παρανομία "ανυπακοή", το έγκλημα "παράβαση", η εγκληματικότης "παραβατικότητα", ο νόμος "αυθαιρεσία" η νόμιμη εξουσία "αυταρχισμός".

    Η “γενιά του Πολυτχνείου” ισοπέδωσε την ελληνική κοινωνία "προς τα κάτω"στο χαμηλότερο επίπεδο λειτουργίας ποιοτικών κριτηρίων, επιβάλλοντας έναν βάναυσο αμοραλισμό

    Η “γενιά του Πολυτεχνείου” κατάντησε τον Έλληνας άνθρωπο του 21ου αιώνα να είναι ένα ηθικό ναυάγιο, κωφάλαλο, ανίκανο να ακούσει, ανήμπορο να μιλήσει και τυφλό σε ό, τι είναι απαγορευμένο να κοιτάξει.

    Η “γενιά του Πολυτεχνείου” επέβαλε με τσαμπουκά, χυδαιότητα και νταϊλίκι στον Έλληνα άνθρωπο να ζει ενστικτωδώς τον "θάνατο του Έθνους", να στερείται κάθε αναφορά του βίου και με κοκαλωμένη ψυχή να μην υποψιάζεται τα μεγάλα ερωτήματα και να μην τα θέτει ποτέ στην ψυχή του.

    Αλλά πάνω από όλα ηθικοί αυτουργοί είμαστε εμείς οι ίδιοι. Εμείς τους παραδώσαμε την εξουσία..... για ένα "κουστούμ".....
  • τ.π.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:53
    Aντί ο άνθρωπος να γίνει Ταλιμπάν, για κάποιο από τα γομάρια της εξουσίας, επέλεξε ένα περήφανο τέλος, για να μην δυσκολέψει τη ζωή του παιδιού του. Βροντοφωνάζω, ΖΗΤΩ ΟΙ ΗΡΩΕΣ! Ας βροντοφωνάξουμε όλοι μας, ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ Η ΒΡΩΜΑ!
  • fisherΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:52
    ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΟΠΛΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ!!! ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ ΠΡΙΤΣ ...Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ. Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΣΗ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΤΥΧΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.
  • γρηγορησΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:46
    πριν λιγεσ ημερεσ μια ηλικιωμενη αυτοπυρποληθηκε για τον ιδιο λογο για ολεσ αυτεσ τισ δολοφωνιεσ υπαρχει αυτουργοσ και πρεπει να πληρωσει αστο αναλαβουμε οι πολιτεσ για να μην ειναι οι επωμενοι φιλοι-συγκενεισ μασ επειδη και αυτοι που φυγαν ειχανε... ασ επιβαλουμε δημοκρατια και οχι δημοκρατορια οπωσ καπιοι ανερυθριαστα επιθυμουν.
  • ΔΙΟΝΥΣΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:40
    ΚΡΙΜΑ ΑΣ ΤΟΝ ΑΝΑΠΑΥΣΗ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΑΝΑΠΑΥΣΕ 2-3 ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟΔΙΝΑΜΙΑ Η Ν Δ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΣΑΣΤΕ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ
  • μαριος γιαννακοπουλοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:38
    ΜΗ ΤΟ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΙΣ... ΕΤΣΙ;

    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΤΡΑΛΑΘΕΙ
    ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΙΓΥΠΤΟ.
    ΤΟΤΕ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ
    ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΝΗ ΤΩΝ "ΤΡΕΛΑΜΕΝΩΝ".
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ...
  • Παναγιώτης Θ. ΤουμάσηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:36
    Χειροκροτώ κι εγω νοερά... Συγκονίστηκα........ "Λευτεριάς λίπασμα οι πρώτοι νεκροί".............. Αποφασίζω τώρα: Θα γράψω ένα επαναστατικό μανιφέστο........ Ας με πάνε φυλακή. Αρχίζω σήμερα. Μόλις μού περάσει η πρωινή αυτή ημικρανία, αρχίζω... Επαναστατικό μανιφέστο από εμένα έναν λογοτέχνη που γράφει από το 1979. Όλο αφιερωμένο στα μούτρα τους............. Επιτέλους!!!

    Παναγιώτης Θ. Τουμάσης
  • Efstratios IoannidisΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:36
    Παρακαλώ πολύ. Μπορούν να απαντήσουν Σαμαράς, Βενιζέλος, Παπανδρέου, κλπ. ΄΄ Πολιτικοί ΄΄ και Βουλευτές, στο σημείωμα που άφησε ο άτυχος αυτόχειρας στο Σύνταγμα ??? Όχι με πέτσινη η ξύλινη γλώσσα !!! Με δυο λέξεις !!!
  • Αντώνης ΓεωργιλάςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:36
    Ρε παιδιά, τι "μόδα" είναι αυτή να χειροκροτούν σε περιπτώσεις θανάτου; Έλεος πια!
  • purockerΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:35
    Οι δυνάμεις κατοχής συνεχίζουν το σχέδιό τους. Εμείς αντιδράμε ελάχιστα και πολλές φορές λανθασμένα και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα στις εκλογές τα 2 μνημονιακά κόμματα να μπορέσουν να σχηματίσουν κυβέρνηση για να μας σώσουν.
  • DinosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:35
    ΒΟΥΒΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ....
    ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ...
  • ΝΙΚ 7Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:34
    ΖΗΤΑΝ Κ ΑΙ ΨΗΦΟ ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ.
  • μαριος γιαννακοπουλοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:34
    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΤΡΑΛΑΘΕΙ
    ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΙΓΥΠΤΟ.
    ΤΟΤΕ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ
    ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΝΗ ΤΩΝ "ΤΡΕΛΑΜΕΝΩΝ".
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ...
  • ΠΟΛΙΤΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:33
    αν οχι τωρα ποτε ???? αν οχι εμεις ποιοι ????
  • μαριος γιαννακοπουλοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:26
    ΟΙ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ ΤΩΝ ΣΚΑΪ ΒΗΜΑ κ.α.
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...
    ΤΟ "ΠΕΡΑΣΑΝ" ΣΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΟΥΣ Τ Ε Λ Ε Υ Τ Α Ι Ο !!!
    ΠΡΙΝ Τ' ΑΘΛΗΤΙΚΑ...
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!!
  • aspaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:25
    ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΔΕΝ ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ: "Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΑΦΟΣ ΤΟΥΣ". ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ evatethika ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ..........
  • ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:23
    ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΥΜΕΘΑ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ Ο ΗΡΩΙΚΟΣ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ.
    ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΕΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ.
  • MΑΡΙΑ ΠΕΝΤΑΓΙΩΤΙΣΣΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:18
    ΤΑ ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΕΣΕ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ.ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΠΙΑΝΩ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ!
  • ΧρηστοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:16
    Που να Π.Α.Μ.Ε ρε Νικολα,
    μαζι με τους επαγκελματιες διαδηλωτες?
    ασε σε μια αλη ζωη.
    Λαμογια ζητε εσεις μας οδηγειτε
  • nikosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:08
    Το χειρότερο είναι ότι άκουσα: "Εγώ δεν θα τους κάνω τη χάρη να αυτοκτονήσω γιατί τα παιδιά μου είναι μικρά. Εγώ θα σκοτώσω!"
  • ΣΙΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:08
    Τελικά είναι τρομερό το σημείο που μας έχουν φέρει. Να μην υπολογίζεις ούτε τη ζωή σου. Κουράγιο και συλληπητήρια στην οικογένειά του.
  • ΣΟΦΙΑ ΣΤΑΦΥΛΑΡΑΚΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 13:02
    ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΟΝΤΕΣ.
    ΕΝΑΣ ΟΛΗΚΛΗΡΟΣ ΛΑΟΣ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΓΡΟΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ.
    ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ? ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ?
    ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ?
  • ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ!Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:58
    Όλοι στο Σύνταγμα το βράδυ 20:00 4/4/12 με κεριά και λουλούδια με την σιωπή μας να αποτίσουμε τιμή σ αυτόν τον ήρωα και στους 3000 πεσόντες έλληνες αδελφούς μας που έπεσαν στο όνομα της αλητείας της εθνικής- διεθνούς τοκογλυφίας!!!
  • evarethikaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:57
    Σου εγραψα εδω και αρκετο καιρο (πριν να σταματησω λογω της λογοκρισιας που επιβαλεις....).
    Ασχολησου με το θεμα των αυτοκτονιων των Ελληνων.....εσυ τιποτα.
    Ασχολησαι μονο με τιποτενιους-ες και χαζογελας μαζι τους....
    Ρε Νικο καποτε σε γουσταρα τωρα βλεπω οτι εισαι μια απο τα ιδια...φρου και αρωματα.....και φωτιενα χαμογελας....
    ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ με τις αυτοκτονιες και ασε τους γελοιους.....προσφερε κατι στην ΠΑΤΡΙΔΑ.

    Για να δουμε , θα με λογοκρινεις....
  • LilianaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:49
    Καταπελτης το σημειωμα του ηρωικου αυτοχειρα!Ενας αξιοπρεπης θανατος απεναντι σε μια χουφτα ξεφτιλισμενουςπροδοτες!
  • G KΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:49
    ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Δ Ο Λ Ο Φ Ο Ν Ι Α ΜΕ ΗΘΙΚΟΥΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΥΣ
    ΟΧΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ
  • ΜΑΚΕΛΑΡΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:48
    ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.
  • PolonosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:46
    O antropos aftoktonise gia na ksypniste epitelous ine iroas ala esis kimaste akoma kai malon den sas endiaferi i padrida sas den ksero ti na po ELLINARADES posi akoma prepi na aftoktonisoun ????
  • αηδιασμενοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:46
    ακόμη και να ήθελε ο άνθρωπος (ο Θεος να αναπαύσει την ψυχή του) να πάρει κάποιον απο τα 300 κοπρόσκυλα, πως θα περνούσε με το όπλο ρε παιδιά για μπει στην βουλή?Ακόμη και έξω να περίμενε, θα την έτρωγε κάποιος από αυτούς που πληρώνουμε για να φυλάει αυτά τα μιάσματα που μας κυβερνάνε.Πάντως, με το να τινάξουμε όλοι τα μυαλά μας στον αέρα, χάρη τους κάνουμε.Ξύλο και κλωτσιές όπου τους βρίσκεις.Και φυσικά, όσοι ψηφίσουν Βενιζέλο και Σαμαρά ας πάνε μετά να κάνουν ένα εγκεφαλογράφημα.Σίγουρα τα ευρήματα που θα βρεθούν στον εγκέφαλό τους, θα είναι δείγμα για πολλά πειράματα παραλυσίας νοτιαίου μυελού.
  • DELMADOROS ANASTASIOSΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:38
    ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΥΣ ΜΑΖΥ ΤΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΩ
    ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ.
  • ΣΚΒΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:37
    Μετά τις εκλογές, εκτός από τις συγκεντρώσεις θα απαγορευτούν και οι αυτοκτονίες.
  • ΝτιναΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:36
    Λοβερδο ικανοποιηθηκες ?Ο καημος σου ηταν οτι οι γεροι ζουν πολλα χρονια τους νεους τους στελνετε μεταναστες να μεινετε εσυ και το συναφι σου να κυβερνατε σε χωρα νεκρων.ΤΕΛΟΣ !Ο ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΦΥΛΑΚΗ !...........
  • stlgrΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:35
    Σε αυτή την πλατεία και για την μνήμη όσων "αυτοκτόνησαν" θα τους κρεμάσει ο λαός
  • marinekΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:33
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!
    Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ, ΚΑΤΑΛΑΓΙΑΣΕ Η ΟΡΓΗ ΜΑΣ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΨΗΦΙΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΗΘΙΚΟΥΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΩΝ 2000 ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΩΝ ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ.ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΖΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ.
    ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ;ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ;ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ.
    Ο ΚΑΝΑΠΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑ.....
  • NIKOLASΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:30
    Χρήστος = ΠΑΜΕ;;;;
  • petrosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:30
    ΕΑΝ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ ΜΑΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ


    ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
  • ΜΑΝΩΛΗΣ1942Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:28
    ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΝΤΕ ΝΙΚΟ;;;;
    ΑΝ ΝΑΙ, , , , ΑΝΤΕ ΓΙΑ [ ΓΝΩΣΤΗ ΦΡΑΣΗ ]..
    ΑΝ ΟΧΙ, , ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, , , ,
    -Ο ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ-
  • ΘΕΟΔΩΡΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:28
    Αμοραλισμός, κυνισμός, Ζόμπι, άμωμος είναι μερικοί χαρακτηρισμοί που χαρακτηρίζουν τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ και υπουργό Οικονομικών (μέχρι πρότινος). Η Κατάσταση είναι πλέον εκτός λογικής. ΑΝ δεν κατέβουμε κάτω στο Σύνταγμα, όχι για λίγες ώρες, αλλά για πολλές ημέρες, θα μας τελειώσουν, όσο για τους δημοσιογράφους, αν δεν κάνουν αντικειμενικά την δουλειά τους θα είναι συνυπεύθυνοι στην τραγωδία του Ελληνικού λαού.
  • STEFANOSΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:28
    ΤΥΧΕΡΕ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ ΦΛΥΤΩΣΕΣ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΛΥΤΩΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΦΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΡΙΑ
  • γιωργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:27
    Θα γινουν εκλογες τον απριλη ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Σεπτεμβρη και βλεπουμε.
  • γιωργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:23
    Για ποιον πεθανε ο ανθρωπος ? για εμας τους μαλακες που 400 χρονια ειχαμε τον τουρκο πανω απο τα κεφαλια μας και δεν καναμε τιποτα ? κυριοι ειμαστε ΚΟΤΤΕΣ, και οι κοττες εναι χρησιμες εμεις ειμαστε ΑΧΡΗΣΤΟΙ καλα μας κανουν και λιγα ειναι. Αν δεν χυθει αιμα δεν γινεται τιποτα._
  • ΡικαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:20
    Θλιψη, πόνο, απελπισία.
    Τι κακό έκανε ο λαός στους πολιτικούς της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ και τον τιμωρεί;
    ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ............
  • γιοργοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:18
    δεν εχετε καταλαβει οτι μας σκοτωνουν σιγα σιγα , πρωτα με τα επιστημονικα τους συστηματα μας φερνουν σε καταθλιψη και επειτα εμεις σαν μαλακες αυτοκτονουμε. Ξερετε ποιος θα ειναι ο κακος μπελας τους ? Οταν βγουν στους δρομους και στο συνταγμα ολοι οι ελληνες και στησουν χορους και τραγουδια πινωντας και κανα τσιπουρακι. ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΗΚΙΑ .Μας θελουν αρρωστους ναρκομανεις κτλ.
  • LilianaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:14
    Μακαρι τουλαχιστον να δικαιωθει!Απο μας εξαρταται.Και στην Τυνησια απο μια αυτοκτονια αρχισαν ολα...
  • ΧρηστοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:13
    κατεβενοντας στο συνταγμα , μην ξεχασετε να παρετε φραπε.
  • ΚουκουλοφόροςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:12
    Εύχομαι οι μορφές όλων αυτών των ανθρώπων που οδηγήσατε στην αυτοκτονία, να στοιχειώνουν τον ύπνο σας για το υπόλοιπο της άθλιας ζωής σας.
    Απάτριδες και μισάνθρωποι αλήτες το τέλος σας πλησιάζει...
  • Kyriakos HajiioannouΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:08
    KRIMA TON ANTHROPO, DEN AKSIZE NA TO KANEI AYTO. THA HTAN PROTIMOTERO NA PERIMENEI KAI TON PROTO VORMOPOUSTI POLITIKO NA TOU TINAKSEI TA MYALA STON AERA. O EPOMENOS AS TO SKEFTEI. ANTI NA AFERESEI TIN ZOI TOU AS AFERESEI TIN ZOI KANA MALAKA APO TO EKOLAPTHIRIO TON KLEFTON TIN VOULI.
  • High HopesΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:06
    Το χειρότερο απ'όλα όσα μας συμβαίνουν είναι η ανοσία που έχουμε πάθει απέναντι σε τέτοιες τραγικές καταστάσεις. Αύριο λίγοι θα το θυμούνται...
  • mikeΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:05
    http://enosi-aganaktismenon.blogspot.com/2012/04/4 32012-1900.html ΝΑΙ ...ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ....50-100 -1000 ΟΣΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ....ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΣΙΓΗΣ ...ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΣΙΩΠΗΣ ΣΤΙΣ 19, 00 ....
  • GeorgeΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:04
    δε το χωρά νους ανθρώπου. αυτοκτόνησε για τα χρέη!!! και ο μπουχέσας είναι ζωντανός!!!
  • VROUKLASΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:01
    ΚΡΙΜΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΣΕΙ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΚΑΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ
  • ΜΑΝΩΛΗΣ1942Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:01
    Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ, , , ΘΑ ΓΙΝΗ ΤΣΟΥΝΑΜΙ, ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΡΙΣΕΙΣ, , , , ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗ ΜΗΝΥΜΑ ΕΔΙΝΕ, , , , [ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΣΗΤΑΕΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΣΟΥ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΣΟΥΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΗΣ], , , ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ, , , , ΞΕΧΑΣΑΝ ΤΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ, , ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΝΕΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΑΘΛΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΥ ΘΛΙΒΟΜΑΙ, ,
  • NikosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:00
    Συλληπητηρια στην οικογενεια.
    Οι υπολοιποι ας καταλαβουμε οτι οι εκλογες που ερχονται ειναι οι κρισιμοτερες των τελευταων 100 χρονων!!!!
    Μην ψηφισει κανεις τα δυο μεγαλα κομματα του ΘΑΝΑΤΟΥ!!!!! ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ!!!!
  • VivΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 12:00
    Δεν θα πω τίποτα πρωτότυπο. Ήδη πολλοί φίλοι το ανέφεραν. ΑΦού είχε πάρει την απόφαση του ο άτυχος συμπολίτης μας να φύγει από αυτόν τον άνισο-άδικο κόσμο γιατί δεν έκανε την ηρωική πράξη να πάρει μαζί του και μερικά καθίκια που έχουν καταστρέψει τον τόπο και τις ζωές μας? Σε όλο τον κόσμο τόσοι "τρελλοί" υπάρχουν. Μόνο στην Ελλάδα δεν βρίσκεται ένας να τους καθαρίσει???
  • ΚατερίναΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:58
    Θεέ μου, τι να πω...
    Κυβερνιόμαστε από δολοφόνους, από συμμορίες.
    Μα γιατί καθόμαστε;;;
    Πρέπει να τελειώσει αυτή η κατάσταση.
    Δε μπορώ να γράψω περισσότερα, δε βρίσκω λέξεις...

    Συλλυπητήρια στην οικογένεια του ανθρώπου.
  • NIKOLASΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:57
    Γιατί να μην κατέβουμε το απόγευμα όλοι στο ΣΥΝΤΑΓΜΑ
  • Κωστας ΤσαμηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:49
    Δεν αντέχω άλλο !!!!!!!!!
  • gasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:46
    Βαρια παρακαταθηκη μας αφησε
    Αν δεν ξυπνησουμε τωρα ποτε θα ξυπνησουμε?
    Απορω πως βγαινουν οι πολιτικοι μας και κανουν δηλωσεις, "τον αποτροπιασμο μου" και διαφορα αλλα.Δεν ντρεπονται καθολου.Κανουν πως δεν καταλαβαινουν γιατι μας αφησε ο ανθρωπος?
  • ΜΑΙΡΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:45
    Είμαι σοκαρισμένη. Δεν μπορώ να βγάλω λέξη, παρά μόνο δάκρυα που με πλημμυρίζουν. Τέτοιες στιγμές δεν χρειάζονται μεγάλες και βαρύγδουπες δηλώσεις. Ας κοιτάξει ο καθένας μέσα του, να κάνει την αυτοκριτική του και να προχωρήσει μπροστά.

    Αυτή την Ελλάδα θέλουμε; Έτσι θέλουμε να ζούμε; Μέσα στην μιζέρια, την ασχήμια και το ψέμα; Ας ξυπνήσουμε λοιπόν και να φροντίσουμε στις εκλογές που πλησιάζουν να δώσουμε το μήνυμά μας. Τέρμα οι κοροιδίες!!!
    Οφείλουμε να επιστρέψουμε στα παιδιά μας το δικαίωμα να ονειρεύονται!

    Ευχαριστώ,
  • ειρηνη βλασακιδουΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:41
    προσπαθησαν πολυ !!κουραστηκαν εφαγαν αλλα τα καταφεραν!!! μας εξαφανιζουν μεχρι και αυτο το κανουν επωδεινα .μας εξευτελιζουν και ακομα τους προσκηναμε ..ΕΛΕΟΣ !!!!!!! κανενας δεν εχει λιγη ανθρωπια μεσα του ???
  • KαμινηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:38
    Απαγορευονται οι αυτοκτονιες στο συνταγμα, οι συγγενεις θα πληρωνουν προστιμο.
  • ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:30
    ΑΣ ΤΟΝ ΑΝΠΑΥΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ.
    ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΦΥΛΑΚΗ.
    ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
  • viviΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:29
    to mono pou exo na po ellas to megalio sou ....kai kalo kouragio stous sigeneis....kai na itan mono auti i autoktonia!!!!!!kathe mera autoktonoun anthropoi ...apla de ginete thema giati epilegoun allous xorous..ΥΓ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΨΥΧΩΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΝΤΟΛΗ ΚΑΠΟΙΟΝ ....ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???
  • avlosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:26
    ΑΣ ΕΙΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΕΠΑΣΕΙ. ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ , ΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ.
    ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ...
  • egwdenxeirokrothsaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:25
    γιατι χειροκροτησαν ρε παιδια...ειμαι και λιγο χαζη και δεν τα πιανω ολα τελικα..
  • ΓεώργιοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:23
    Πιστεύω ότι οι κυβερνώντες (ή αλλιώς σωτήρες) που κόπτονται για το καλό των πολιτών, θα δείξουν το ενδιαφέρον τους για το θλιβερό γεγονός.
  • NIMARΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:22
    τώρα που δεν τους συμφέρει να κάνουν της εκλογές τώρα πρέπει ο κόσμος να επαναστατήσει!!!
    όσο για τον άτυχο συμπολίτη μας λυπάμαι που θα το πώ αλλα αυτό δεν είναι η λύση.. αυτή είναι η λύση που θέλουν να μας επιβάλει το δόγμα του ΣΟΚ...
    κλείνω τώρα γιατί μιλάει η Μπακογιάννη και... φτου χάλασε το laptop.
  • s.NickΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:21
    Φοβάμαι ότι θα στείλουν στην αυτοκτονία ακόμα περισσότερους Έλληνες από τον Ιούνιο. Έχουμε μια επιλογή. Ή θα τους αφήσουμε να στείλουν τους γονείς μας, τα παιδιά μας, τους συγγενείς μας στην αυτοκτονία, η θα τους κρεμάσουμε στο Σύνταγμα. Μαυρίστε τους να χάσουν τον έλεγχο και τα υπόλοιπα θα πάρουν το δρόμο τους.
  • paulosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:21
    Αρχισαν οι δημοσιες αυτοκτονιες πολιτων! Να δουμε ποτε θα αρχισουν οι δημοσιες εκτελεσεις πολιτικων!
  • YpoptosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:15
    ΔΙΟΝΥΣΗ ΝΑΙ! ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ!!!
  • kyriakosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:12
    ΕΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.
  • ΓιάννηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:03
    Στο κεφάλι των πολιτικών θα πέσει το αίμα όλων των συμπολιτών μας που έχουν αυτοκτονίσει μέχρι τώρα. Θα έρθει η ώρα που ο λαός θα πάρει εκδήκιση και γι αυτό.
  • ΑΦΕΛΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:01
    Καί νά φαντασθείς ότι όταν ΨΩΦΑΝΕ τά πολιτικά σκουλήκια τούς θάβουμε καί τό χειρότερο, ονομάζουν δημόσιους δρόμους μέ τό όνομα τους.Ά...σιχτιρ
  • Διονύσης ΔιβάρηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:01
    Αν νομίζετε ότι αυτή είναι μία από τις τόσες αυτοκτονίες που συμβαίνουν στον κόσμο, κάνετε ένα πολύ μεγάλο λάθος.Αυτή είναι μία καθαρά πολιτική δολοφονία και θα πρέπει να επέμβει ο εισαγγελέας.Γιατί οι ηθικοί αυτουργοί είναι πολλοί και τους γνωρίζουμε όλοι
  • kostasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 11:00
    Ενω 40.000 απαταιωνες θα παρουν επιδοματα"ΜΑΪΜΟΥ"απο το ΙΚΑ, πολλοι
    περισσοτεροι περιμενουν απο ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ να επανακριθουν, κοβοντας
    τους απο ΙΑΝΟΥΡΙΟ το επιδομα.Ετσι ξερω και εγω να κανω οικονομια!!!!!!!!
    Αναθεμα στους σωτηρες μας.
  • ΒασωΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:59
    γι αυτους η ζωη μας δεν εχει καμια αξια, να τους διωξουμε πριν μας αποτελειωσουν!
  • ΑΦΕΛΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:58
    Καί νά φαντασθείς ότι όταν ΨΩΦΑΝΕ τά πολιτικά σκουλήκια τούς θάβουμε καί τό χειρότερο, ονομάζουν δημόσιους δρόμους μέ τό όνομα τους.
    Ά..... σιχτίρ.
  • τά λόγιαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:58
    Ο άνθρωπος αυτός είναι Ο πατερας μας ή μητέρα μας ειναι!! εμείς οί ίδιοι δέν πρέπει νά τό αφήσουμε έτσι!!!Θά είναι ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ!!!!!
  • AndreasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:55
    Εισαι ετοιμος να πεθάνεις....
    Εισαι και οπλισμένος...
    Γιατι δε πας στη Βουλή, αφού δεν εχεις να χασεις τίποτα...
    και κάνε κατι καλό και για'μας...
  • vanaΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:55
    κρίμα που δεν πήρες ένα απο τα καθίκια που σε ανάγκασαν να το κάνεις μαζί σου! Έυχομαι εκεί που θα πάς να βρείς την ηρεμία που σου στέρησαν τα ζώα που είναι στην βουλή!!!
  • ΠΑΤΕΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:54
    Το δυστηχημα ειναι οτι καθημερινα πολλοι συμπατριωτες μας βαζουν τελος στην ζωη τους με παρομοιο τροπο σε ολη την ελλαδα, απλα δεν ειναι σε καποιο κεντρικο σημειο των αθηνων αλλα σε καποια γωνια της ελλαδος.ΟΛΟΙ ειμαστε υπευθηνοι, αλλοι συμετεχοντας ενεργα μεσα σε αυτο το σαπιο συστημα και αλλοι απλα με την αδιαφορια μας για το τι συμβαινει στον διπλανο μας.Προσωπικα δεν συμφωνω σε πολλα με τον Λ.Λαζοπουλο αλλα θα συμφωνησω με κατι που ειπε:μας κανανε να φοβομαστε να ζησουμε ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ, εμας τους απογονους τοσων σπουδαιων αντρων που πεθεναν για την ελευθερια τους.ΕΛΛΗΝΕΣ ΞΥΠΝΗΣΤΕ εχουμε πολεμο και τα θυματα ειναι, και θα γινουν ακομα περισσοτερα.Ευχομαι στον αδερφο μας ο ΘΕΟΣ να δωσει την γαληνη στην ψυχη του και δυναμη στην οικογενεια του.
  • M TakiΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:50
    Δεν θέλω να φανεί ότι κάνω την έξυπνη. Είναι πραγματική ερώτηση. Προς τι τα χειροκροτήματα; Είναι να κλαίμε μια λυγμούς κάθε φορά που αισθάνεται ένας συνάνθρωπος μας ότι δεν υπάρχει διέξοδος και η μόνη λύση είναι η αυτοκτονία, γιατί η σιωπή μας τον οδήγησε εκεί.
    Κρίμα για τον άνθρωπο και κρίμα για την οικογένειά του.
  • DIMITRIS57Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:48
    Κι' όμως φτάσαμε έως εκεί . Και κανείς δεν έχει να δώσει λόγο σε κανέναν .
    Παραπλεύρη απώλεια μέχρι να φτάσουμε στο στόχο . Να πετύχουμε την ανάπτυξη και ανάταση της οικονομίας . Κρίμα που η τσίπα είναι στο τομάρι τους . Είναι τρελό το ότι αυτοί οι άνθρωποι που μας έφτασαν εδώ κυκλοφορούν ανάμεσά μας και μπορούν και χαμεγελούν ακόμα , προσπαθώντας να μας "σώσουν" . Μας οδηγούν στην τρέλα και στην παράνοια και μείς τους ανεχόμαστε . Ακόμα . Αγαπητέ φίλε δεν είναι λύση η αυτοκτονία . Η χρεωκοπία του λαού μας είναι γεγονός , ας μην προσθέσουμε άλλα προβλήματα με την αυτοκτονία .
    Ας παλέψουμε για το αύριο που έρχετε . Ας παλέψουμε για το καλύτερο αύριο της οικογένειας μας . ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ .!!!!!!!!!!
  • ΒίκυΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:47
    Και ακόμα κυκλοφορούν ελεύθεροι οι ξεφτιλισμένοι Πολιτικοί μας ?????
    ΝΤΡΟΠΗ Να φύγουν, να εξαφανιστούν, να αυτοκτονήσουν.......
    ΟΙ Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ
  • τα λόγιαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:43
    Ο κόσμος πεθαίνει καί αυτοί τόν χαβάτους τί θά πούν στούς συγγενείς του; Συγνώμη λάθος; Αί στόν Αγύριστο!!!!! Καθήκια.Τό κρίμα στό λαιμό σας, ΟΙ εφιάλτες νά λειώσουν τήν ζωή σας!!!!!!!
  • kostasΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:41
    env
  • foumantsouΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:40
    Την Ανάσταση βλέπω να γίνεται της Αναστάσεως. Θα πέσει το ξύλο της αρκούδας εαν ξεμυτίσουν πολιτικοί.........
  • melitoΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:36
    Απο σεβασμο στο νεκρο ας πανε μερικοι πανω εκει στη βουλη να εκτελεσουν οσους βουλευτες του μνημονιου βρουν εκει γιατι αυτοι αναγκασαν σ αυτη την πραξη αυτον το συμπολιτη μας Ελεος παει να χαθει
    ενα μεγαλο μερος του λαου μας κατ αυτο τον τροπο κα ισχεδον παντοτε
    για τους ιδιους περιπου λογους
  • ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:33
    Μας είπαν ότι αν δεν υπογράψουνε τα μνημόνια θα χρεωκοπήσουμε, και αν χρεωκοπήσουμε θα χυθεί αίμα.Αυτό κύριοι που χύθηκε σήμερα μετά απο τις υπογραφές τους σε δύο μνημόνια δεν είναι αίμα.Ξέρετε πόσες αυτοκτονίες γίνονται & δεν δημοσιοποιούνται ξέρετε πόσο αίμα χύνετε καθημερινά?Γιατί?Γιατί φτάσανε τον απλό κόσμο στην απόγνωση στον εξευτελισμό & επειδή ο Έλληνας έχει & φιλότιμο & τσίπα & ας τυρβάζουν για το αντίθετο κάποιοι. Οι αυτοκτονίες είναι πλέον φρικτή αλήθεια ας μην στρουθοκαμηλίζουμε λοιπόν.
  • NikosΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:31
    Τα πραγματα δυσκολευουν, η λυση δεν ειναι η αυτοκτονια, η λυση ειναι ο αγωνας για την ανατροπη αυτης της καταστασης, και αν εχεις οπλο στρεψτο εναντια σε αυτους που σε εφεραν σε αυτη την κατασταση και ειναι αρκετοι.......
  • ΔΙΟΝΥΣΙΟΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:31
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΕΔΩ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΟΛΟΤΑΧΩΣ... ΤΙ ΑΞΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΗ, ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ Η ΕΣΤΩ ΜΕΡΙΚΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΝΕΡΓΟΙ????
  • τά λόγιαΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:29
    Κάποιος δέν πρέπει νά δώσει εξηγήσεις; Κάποιος είναι ο ηθηκός αυτουργός καί πρέπει νά τιμωριθεί.Ενας συμπολίτης μας έχασε τήν ζωή του ποιός τόν έφερε σ' αυτή τήν δύσκολη θέση;Θέλουμε δικαιωσύνη καί τήν θέλουμε τώρα.
  • ΜΑΡΙΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:29
    Έχω πραγματικά συγκλονιστεί......... Συμφωνώ ότι μερίδιο ευθύνης για την κατάσταση της χώρας μας έχουμε όλοι αλλά μετά από τόσες αυτοκτονίες, με τι ψυχικό σθένος θα βγουν οι πολιτικοί στην τηλεόραση να μιλήσουν για το μόνο που τους ενδιαφέρει, την εκλογή τους; Πραγματικά απορώ πως παραμένουν ατάραχοι σε όλα αυτά τα τραγικά γεγονότα. Ας αναπαυθεί η ψυχή του ανθρώπου...
  • τι να πεις.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:28
    την ωρα που ανακοινωθηκε η ειδηση παρακολουθουσα εκπομπη σε μεγαλο καναλι που ειχε καλεσμενους πολιτικους ενιωσα ντροπη δεν ιδρωσε το αυτι τους συνεχιζαν να λενε τις παπαριες τους επειδη τελειωνε ο χρονος, και φοβηθηκαν μην και δεν μας πεισουνε οτι ειναι σωτηρες.μαυρο λοιπον σε ολους τους να πανε στα τσακιδια σε τετοια ευρωπη δεν θελω να ειμαι μελος.και απαιτω να συληφθουν αμεσα οι ηθικοι αυτουργοι στην αυτοκτονια αυτου του ανθρωπου τωρα ομως τωρα ουρλαιζω.
  • skarioΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:27
    πόσο ζωώδες φαίνεται να χειροκροτάς έναν αυτόχειρα, που για οποιοδήποτε λόγο αφαίρεσε μια ανθρώπινη ζωή.
  • Γιώργος ΟρωπόςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:27
    Είναι να θλίβεσαι με όλα αυτά που συμβαίνουν είναι ένα μήνυμα σε όλους αυτούς τους αναίσθητους πολιτικούς, όλους αυτούς που μας έχουν φέρει σε αυτή την θέση να μην μπορούμε να επιβιώσουμε!!! Ντροπή σας Ζώα εεε ζώα πολιτικοί……….. Πρέπει να αντισταθούμε και είναι άσχημο να φεύγουν έτσι Συνέλληνες…. Θα τιμωρηθείτε πρέπει να τιμωρηθείτε αυτό ας το βλέπουν και οι λιγοστοί εγκεφαλικά ανάπηροι που θέλουν να τους ξαναψηφίσουν…..
  • ΦΩΤΕΙΝΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:27
    Η οικονομική απόγνωση στην οποία μας οδήγησαν εύστοχα οι καρεκλοκένταυροι είναι ένας ένας να αυτοκτονούμε!!!!! χάθηκε από την ζωή μας πλέον κάθε ίχνος αξιοπρέπειας & υπερηφάνειας, είμαστε όλοι πλέον συνυπεύθυνοι σε αυτό τον εξευτελισμό που μας έχουν οδηγήσει , ξεσηκωμός εδώ & τώρα πριν είναι πάρα πολύ αργά, θα κλείσουν πολλά σπίτια ακόμα!! Ο Συμπολίτης μας με την αυτοκτονία του μας δείχνει τον δρόμο που πρέπει να ακολουθήσουμε!!!!!!
  • REA-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:23
    ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΑΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΜΠΟΥΚΑΡΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ???? ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΕΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΣΩΡΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΒΗΞΕΤΕ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΧΕΡΙ ΞΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ??????????????????
  • ΧρήστοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:14
    Ο Θεός να τον αναπαύσει.
    Οι ηθικοί αυτουργοί της αυτοκτονίας του να προβληματιστούν.
    Οι υπόλοιποι Έλληνες ας μη παραδειγματιστούν από αυτό.
    Να αποκτήσουν δύναμη και ελπίδα και να τιμωρήσουν όπως πρέπει τους υπεύθυνους της τραγικής μας κατάστασης.
    Αυτοί που κοιμούνται πάνω στα κλεμμένα λεφτά, ας ξυπνήσουν.
    Θα τους πνίξει το αίμα. Πολύ αίμα, ποτάμι αίμα!!!
  • ΠαναγιώτηςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:13
    Συμφωνώ με το Νίκο παρακάτω! Είναι άσχημο να φτάνεις σε αυτό το σημείο, αλλά αν είναι να το κάνεις καν'το και γίνε ήρωας, φάε έναν από τους αλήτες που μας σκοτώνουν καθημερινά λίγο λίγο...
  • NIKOSΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:12
    ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΑΡΑΒΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΙΣΜΟ.
    ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΣ Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ.
    ΤΑ ΧΕΙΡΩΤΕΡΑ ΕΡΧΩΝΤΑΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ η ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ??ΠΑΝΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΥΠΑΚΟΗ ΤΩΡΑ.
  • ΛΑΜΠΡΟΣΚΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:08
    κάθε αυτοκτονία είναι σφαίρα στην κοινωνική συνείδηση , για ποιόν χτυπά η καμπάνα τελικά;
  • Β.Β.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:07
    Ηθικοί αυτουργοί: Παπανδρέου, Παπακωνσταντίνου, Βενιζέλος, Παπαδήμος. Όχι εκτελεστικό απόσπασμα γιατί θα τους λυτρώσει, αλλά ισόβια στην απομόνωση σε ένα νεο Αλ Κατράζ που θα χτιστεί μόνο για αυτούς.
  • dimitrisΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:02
    Δεν ξέρω τι να πω ... σοκαρίστικα
    είναι δυνατόν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα και εμείς να καθόμαστε απαθείς ...... μα καλά τόσο Μ@Λ@ΚΕΣ είμαστε
    Δεν ξέρω γιατί το έκανε ο άνθρωπος .... λέει για τα παιδιά του , όμως ΕΓΩ γιατί αισθάνομαι ένοχος ....... ή μήπως τελικά είμαστε όλοι ένοχοι , για πείτε μου ρε παιδιά μήπως μόνο εγώ αισθάνομαι έτσι , σας μιλώ από καρδιάς .
  • ΑλεξανδροςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:02
    και οι ηθικοι αυτοθργοί συνεχίζουν να μας ζητούν την ψήφο μας.
    ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ.
  • ΝίκοςΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:01
    Καί οι δυό ανάλγητοι (ΠΑΣΟΚ - Ν.Δ.) ζητούν αυτοδυναμία. Άς στείλουμε στό διάβολο καί αυτούς καί τα παιδιά τους, στην μνήμη τού συμπατριώτη μας.
  • DNΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 10:00
    ΑΧ ΘΕΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΙ ΦΤΑΙΞΑΜΕ; ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΗ ΕΠΙΔΗΞΕΙ ΣΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ
  • EλένηΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 09:56
    Θα φύγουν πολλοί ακόμα γιατί ο Ελληνας είναι υπερήφανος άνθρωπος και αυτοί την έχουν πατήσει.Τα συλληπητήριά μου στην οικογένεια του ανθρώπου και επιτέλους ας πάρουμε πίσω την υπερηφάνεια μας.Μας αξίζει, δεν αξίζει να τους χαρίζουμε τη ζωή μας δεν είναι Θεοί.
  • s.NickΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 09:51
    ΑΝ το έκανε για οικονομικού λόγους τότε να ξέρει ο λαλίστατος Άδωνις που μας τα έχει κάνει μπαλόνια τόσες μέρες με τις δηλώσεις του ότι είναι ηθικός αυτουργός, αυτός και οι υπόλοιποι δοσίλογοι που υπέγραψαν μνημόνια και επιστολές...
  • Νικος Γ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2012, 09:29
    Ολα αυτα που συμβενουν γυρο μας καθε μερα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αντιδραμε, , , , , , , τι μας βαζουν στα τροφιμα η με τι μας ψεχαζουν , , , , , , , , , , , , , , , , μηπως μας αλλαζουν και τα γονιδια μας????????????????????
  • ΔΩΡΑΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 09:28
    θα πεθανει κοσμοοοοοοοςςςςςςς
    τοχει πει και το επαναλαμβανει καθημερινα
    ο Δ.Καζακης και το επαμ
  • ΝΙΚΟΛΑΣΤετάρτη 4 Απριλίου 2012, 09:17
    ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΑΙ !!! ΕΧΕΙΣ ΟΠΛΟ !!! ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ !! ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ?? ΕΝΑΝ ?? ΕΝΑΝ? ?? ΣΤΕΙΣΕ ΤΗΝ ΣΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΦΑΕ ΕΝΑΝ !! ΓΙΑΤΙ ΑΜΟΙΡΕ ΠΑΣ ΕΤΣΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ ?? ΓΙΝΕ ΗΡΩΑΣ ?? ΓΙΝΕ !!!