• Αθήνα13°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:16°C
  • Θεσ/νίκη11°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:12°C
  • Πάτρα16°CΥψηλή:20°C
    Χαμηλή:14°C
  • Ηράκλειο15°CΥψηλή:21°C
    Χαμηλή:16°C
  • Λάρισα10°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:11°C

Σοκ: Πάνε για ευθανασία το σκυλί που γάβγισε στην τρόικα

Πρώτη καταχώρηση: 27/03/2013 - 16:37

Τελευταία δημοσίευση: 27/03/2013 16:37Κοινωνία

Σοκ: Πάνε για ευθανασία το σκυλί που γάβγισε στην τρόικα

Σοκ: Πάνε για ευθανασία το σκυλί που γάβγισε στην τρόικα

 

Ο Ρούμπι, το σκυλάκι που «συνέλαβαν» στο Σύνταγμα επειδή γάβγισε τους εκπροσώπους της τρόικας, κρίθηκε… επιθετικό και μεταφέρθηκε στα Μέγαρα, όπου «κρατείται» στην Αστική Πανίδα στο καταφύγιο των Μεγάρων.

 

 

Σύμφωνα με πληροφορίες του cretablog.gr, στον Ρούμπι πρόκειται να κάνουν ευθανασία, επειδή ο αντιδήμαρχος της περιοχής κατάγγειλε ότι τον δάγκωσε, ενώ το σκυλί επιτέθηκε επειδή το κλώτσησαν…

Σημειώνουμε ότι οι φιλόζωοι που φροντίζουν τον Ρούμπι, τονίζουν ότι είναι ιδιαίτερα φιλικό, κοινωνικοποιημένο και καθόλου επιθετικό.

Από τους ανθρώπους που φροντίζουν τον Ρούμπι γίνεται έκκληση για βοήθεια. Όσοι επιθυμούν μπορούν να καλέσουν στο 210 32 39 201.

 

 

Πηγή: cretablog.gr

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (30)
  • Γεώργιος Αργυρου.Παρασκευή 29 Μαρτίου 2013, 13:35
    Το άκουσα το διάβασα ανατριχιασμένος σας γράφω τα εξείς , φανταστείτε τον σκύλο που τόλμησε να γαβγίσει στους απεσταλμένους της τρόικας τον στείλανε για ευθανασία επειδή ο προδότης Δήμαρχος πρόδωσε τον Ελληνικό σκύλο λέγοντας ότι τον δάγκωσε(ο δήμαρχος τι γύρευε με την Τρόικα ), μήπως κάποιος από την αποστολή είναι Αλβανός , η κακός άνθρωπος , διότι αυτά τα σκυλιά μόνο σε τέτοιες περιπτώσεις γαβγίζουν .τώρα καταλαβαίνετε την υποτέλεια που τρέφουν , οι άρχοντες της χώρας μας , σκεφτείτε οι ποιώ ισχυροί τη τους επιτρέπουν να μας κάνουν , γι αυτόν τον λόγο σας προτείνω τα παρακάτω . Για την Σωτηρία του Έθνους μας συν του Πλανήτη Γη .

    Αγαπητή μου συνάνθρωποι , από αυτά που διάβασα και με αυτά που ζούμε , σας πληροφορώ μην περιμένετε άσπρη ημέρα , από αυτούς που διοικούσαν και από αυτούς που διοικούν , ότι κάθε 10 με 20 είκοσι χρόνια , καλούμεθα να επωμιστούμε , όλα τα προδοτικά λάθη που έπραξαν και πράττουν οι προδότες όλης της υδρογείου , όλα έχουν προγραμματιστεί από χρόνια τώρα , είδαν ότι πιάνει το κόλπο και το προγραμματίζουν αφειδώς σε όλα τα μήκη και πλάτη του Πλανήτη Γη , την οικονομική υποταγή των συνανθρώπων μας , από τοις τρεις οικογένειες που κυβερνούν όλη την Υδρόγειο ( μία στην Αγγλία η άλλη στην Αμερική και η τελευταία είναι το Βατικανό ) .
    Δεν πιστεύω πλέον σε κανέναν , η μη μόνο στην αληθινή αγάπη που τρέφουμε για την Πατρίδα και τα μέλη των οικογενειών πας , ειδικά τα εγγόνια μας , γιατί τα παιδιά μας τα έχουμε προδώσει μαζί με τους εαυτούς μας
    Σας παρακαλώ να βοηθήσετε όλους τους αληθινούς Έλληνες εάν υπάρχουν , εγώ προσπαθώ , για να έχω την συνείδησή μου ήσυχη , έτσι να μπορώ να κοιμάμαι τες νύχτες , να συνειδητοποιήσω τους συνανθρώπους να αντιληφθούν το τι μας περιμένει στο σκοτεινό μέλλον , να ενωθούμε χέρι χέρι σαν μία αδιάσπαστη αλυσίδα διαμαρτυρόμενοι , παραμένοντας στα σπίτια χωρίς να εξέλθει κανείς μα κανείς στους δρόμους για ένα 24 ωρό , να τους συνειδητοποιήσουμε τους έσω και έξω ότι ξυπνήσαμε επιτέλους , δεν πληρώνουμε τα λάθη των αρπακτικών , δεν έχουμε υπογράψει κανένα δάνειο με την συγκατάθεσή μας δεν έγινε κάποιο δημοψήφισμα , να πάνε να τα εισπράξουν από αυτούς που βάλανε την υπογραφή τους , αφού δεν γνωρίζουν όπως μας λένε πως και πότε θα πληρωθούν τα δανεικά , εγώ γνωρίζω ότι όταν υπογράφεις ένα δάνειο πρέπει να γνωρίζεις και τις υποχρεώσεις σου , αλλά και οι δανειστές σε ποίους τα δανείζουν , βέβαια εάν έχουν το πλαφόν να τα επιστρέψουν , όχι να τα ζητάνε από όλην Ενωμένη Ευρώπη στο ίδιο χρονικό διάστημα (μήπως γίνετε σκόπιμα για να την γονατίσουν), αφού δεν υπάρχει κράτος που να μην είναι χρεωμένο η μάλλον υπερχρεωμένο από τα άλλα κράτη , μόνο η Ενωμένη Ευρώπη πρέπει να πληρώσει το τίμημα τώρα? , ενώ τα άλλα θα ακολουθήσουνε εν καιρό .Θέλω να τους γνωστοποιήσω , ότι είμαστε σαν μία μηχανή , η οποία αποτελείτε από γρανάζια τα οποία στηρίζον τε σε άξονες , τα γρανάζια αντιπροσωπεύουν τους άρχοντες , οι δε άξονες εμάς που δουλεύουμε για να λειτουργήσει η μηχανή , βέβαια υπάρχει το λάδι , το οποίο πρέπει να είναι καλής ποιότητος , διότι μετά θα καεί η μηχανή , τότε θα καταστραφούμε , όλοι, μαζί με τα καπάκια της μηχανής που είναι η Χλωρίδα και η Πανίδα της Υδρογείου , καταλάβατε ΚΎΡΙΟΙ .Κάτι άλλο το ότι παράγουν το καταναλώνουμε εμείς ο Λαός , διότι από εμάς ζούνε , δημιουργώντας τοις τεράστιες περιουσίες τους , θα πρέπει να το αναγνωρίσουν διαφορετικά δεν θα βγούμε από τα σπίτια θα νεκρώσουν όλες αι χώρες της Υδρογείου , τότε θα ήθελα να μάθω τι θα κάνουν τα προϊόντας τους .Μάθετε ότι ¨έχω είδη ενημερώσει την ΑΔΕΔΥ την ΓΣΕΕ , θα προσπαθήσω πιο πολλούς στο μέλλον. Ευχαριστώ.
    Είμαι ο Γεώργιος Αργυρού πρώην ιπτάμενος Ι.Φ. του Αληθινού Εθνικού Αερομεταφορέα .
  • Μαρία ΔελιβάνηΠαρασκευή 29 Μαρτίου 2013, 12:35
    Που είναι οι φιλοζωικές εταιρίες κλπ; Είναι εγκληματική η καταδίκη του Ρούμπι, και οποιουδήποτ Ρούμπι, επειδή "γαύγισε" στην Τρόικα! κινητοποίηση για τη σωτηρία του.
  • ΔιονυσιατηςΠέμπτη 28 Μαρτίου 2013, 18:22
    τι νέα από το σκύλο ? μάθαμε τίποτα ? παρακαλώ ενημερώστε , το θέμα είναι πολύ σοβαρό ....
  • Christine KarstensΠέμπτη 28 Μαρτίου 2013, 16:48
    το δάγκωμα, που το είδανε?! Η παράνοια στο έπακρον .. Αφού είναι επικίνδυνο το σκυλί, εγώ ψηφίζω εξορισμό στην επαρχία με το Γιάννη που δήλωσε πρόθυμος να τον υιοθετήσει ...
  • ΑΝTΥΠέμπτη 28 Μαρτίου 2013, 06:22
    ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ????
    ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ????
    ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΣ?
  • fana_manΠέμπτη 28 Μαρτίου 2013, 01:20
    ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ????
  • ΓιαννηςΠέμπτη 28 Μαρτίου 2013, 00:47
    τον υοθετω εγω τωρα!επαρχια ζω τον περιμενω!και μιλω σοβαρα!
  • KOKKORI VASILIKIΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 22:49
    ΡΟΥΜΠΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ !!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!
  • ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΙΚΗΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 21:24
    ΔΗΜΑΡΧΕ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥΣ ΣΟΥ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΛΩΤΣΑΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΩΣΕΙ ΜΠΟΥΝΙΕΣ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ. ΕΤΣΙ ΑΜΥΝΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ . ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΑ ΖΩΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΠΟΙΟ ΟΞΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ ΡΕΜΑΛΙΑ. ΓΙΑ ΒΓΑΛΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΑΓΚΩΣΕ . Α ΡΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΑΣ ΨΗΦΙΣΑΝ
  • ΝτίναΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 20:49
    Ευθανασία να κάνουν στους τροικανούς και στον αντιδήμαρχο να γλιτώσει ο τόπος.
  • ΝτιαΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 20:39
    Θάνατος στην τροικα. Εδώ και τωρα. Kαι επιτέλους ήρθε η ώρα να ξυπνήσουμε και να αρχίσουμε να δαγκωνουμε τους ανεπιθύμητους.
  • ΣπυροςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 20:19
    Ακομα και τα σκυλακια ρε δολοφονοι; Και μετα περιμενουν οι Ελληνες να γλιτωσουν οι ανθρωποι;
  • ΛΕΩΝΙΔΑΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 20:07
    ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΙΣΤΑ "ΣΚΥΛΙΑ" ΤΗΣ ΜΕΡΚΕΛ
  • Αλεξανδρος ΜωρέλλαςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 19:37
    Μας διαβεβαίωσαν από τον Δήμο Αθήνας πως αύριο ο Ρούμπη θα είναι ελεύθερος.
  • ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΜΑΝΟΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 19:28
    ειναι λυπηρο πως ςυμπεριφερονται οχι μονον η τροικα εξωτερικο αλλα
    η τροικα εσωτερικου που δεν ντρεπονται να πυθαρχουν ακομη και
    για την εκτελεση των σκυλων που ειναι συντροφια στους αδειους
    δρομους της αθηνας οταν περπατας η ΑΘΗΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΝΕΚΡΟΥΠΟΛΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΤΗΣΑΝ
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΥΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑ
  • Πολίτης της ΔεδουλωμένηςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 18:54
    @ john (Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 18:18)

    Αγαπητέ john αυτό δεν είναι τίποτε!
    Σκέψου, να «σκεφθούν», για το καλό μας βεβαίως, να μας προσφέρουν ευθανασία, σε όσους δεν μπορούμε να υποφέρουμε τον «αργό θάνατο», που, επί του παρόντος, μας έχουν «δωρίσει»!
  • johnΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 18:18
    ΧΑΧΑΧΑ αυτοι οι ηλιθιοι εχουν μεγαλη επιμονη. Εφαρμοζουν την ιδια λανθασμενη συνταγη σε καθε προβλημα! Μηπως θα κανουν και κουρεμα στο σκυλο πριν την ευθανασία???
  • ΚΟΚΚΟΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:54
    Είναι αδιανόητο και αίσχος να γίνει κάτι τετοιο , πρέπει οι φιλοζώικες οργανώσεις να το αποτρέψουν, όχι μόνο γιατί είναι απαράδεκτο να θανατώνονται τα ζώα, αλλά το συγκεκριμένο τετράποδο έκανε κάτι που δεν τόλμησαν τα εκατομμύρια των συμπατριώτων μας να κάνουν, να αποδοκιμάσουν αυτούς που επιβάλλουν την εξαθλίωση των λαών για να ζούν οι ίδιοι στη χλίδα.Ακόμη και για λόγους συμβολικούς πρέπει να το προστατεύσουμε .ΦΙΛΕ ΡΟΥΜΠΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΖΩΟ ΚΑΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΣΥ!!!!!
  • viaΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:51
    ο τσιπρας υποθαλπει τον ρουμπι. να καταγγειλει ο συριζα το γαβγισμα του σκυλου στη τροικα χωρις αστερισκους και υποσημειωσεις.
  • srtΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:33
    το ηθικο δειδαγμα δηλ.? "και σκυλος να γινεις δεν γλυτωνεις απο εμας"
  • ZoeΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:17
    Επειδή δεν μπορούν να μας κάνουν ευθανασία ομαδικά κάνουν στα σκυλάκια.......τι άλλο θα δούμε
  • vagelisΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:14
    ta alla vromoskila steilte gia eythanasia .afiste to skilaki isixo alites
  • ΠοντικόςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:08
    Οι κύνες μυρίζονται από μακριά τα σκυλιά.

    Ελευθερία στον αγωνιστή Ρούμπι !
  • Γιώργος Π.Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:06
    Τα σκυλάκια έχουν διαίσθηση, οσφρύζονται την σαπίλα από μακριά.
    Αν όντως ισχύουν τα περί ευθανασίας, απλά θα το βρουν μπροστά τους όποιοι το κάνουν, από άποψη ηθικής συνείδησης και μόνο.
    Το ότι πρόκειται για αρρωστους, σύγχρονους νέρωνες άλλωστε δεν χρειάζεται παρά απλώς να το εμπεδώσουμε οριστικά!
  • gtΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:02
    Δωστε μας μια φόρμα να υπογραψουμε ολοι να μην γινει ευθανασία σε καποιον που πρόγκιξε τους γερμανούς . Τελικά ο τετράποδος φιλος μας εχει πιο πολυ τσαγανό απο πολλους απο μας.
  • ΚατεριναΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:58
    Τι δουλεια ειχε ο αντιδημαρχος να κλωτσησει το ζωο . Με τις κλωτσιες να τους παρει ο λαος., που ξεσπουν σε ενα σκυλο. Αμ, αντιδημαρχε και τα σκυλια εχουν ενστικτο. Ηλιθιε.
  • dosilhthosΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:57
    φίλε Ρούμπι... θα σε εκτελέσουν..οπως εκτέλεσαν τόσους πατριώτες... αλλα γιατί στα μέγαρα? και οχι στην Καισαριανή? Μετά από χρόνια... θα σου στήσουν άγαλμα... αντίστασης στην γερμανική κατοχή του μνημονίου... το μοναδικό... γιατί εσύ μόνο αντισταθηκες... ντροπή σας και ντροπή μου...
  • evlogiaΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:55
    ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΗΣΥΧΟ.ΔΙΠΟΔΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΑ ΒΑΛΑΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ.ΑΥΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΔΟΝΤΙΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΣΑΠΟΥΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΡΥΡΩ-ΖΟΜΠΙ
  • korina m,Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:47
    σώστε το Ρούμπι! και ζευγαρώστε τον γρήγορα για να κάνει πολλούς απογόνους! μας χρειάζονται!
  • ΔιονυσιατηςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:47
    τραγικό !!