• Αθήνα21°CΥψηλή:22°C
    Χαμηλή:16°C
  • Θεσ/νίκη18°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:8°C
  • Πάτρα17°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:11°C
  • Ηράκλειο21°CΥψηλή:25°C
    Χαμηλή:15°C
  • Λάρισα17°CΥψηλή:21°C
    Χαμηλή:9°C

Κολλάτος: Με συλλαμβάνουν για τη σημαία στο σπίτι μου

Πρώτη καταχώρηση: 27/03/2013 - 14:26

Τελευταία δημοσίευση: 27/03/2013 14:26Κοινωνία

Κολλάτος: Με συλλαμβάνουν για τη σημαία στο σπίτι μου

Κολλάτος: Με συλλαμβάνουν για τη σημαία στο σπίτι μου

 

Ρεπορτάζ: Βίκη Αλεξανδροπούλου

 

"Έχω δέκα αστυνομικούς έξω από το σπίτι μου, που ζητούν να κατεβάσω τη σημαία. Αλλά δεν θα την κατεβάσω" είπε πριν από λίγο στο enikos.gr o Δημήτρης Κολλάτος, που μεταξύ άλλων ανέφερε ότι από στιγμή σε στιγμή, φθάνει Εισαγγελέας για να μπει στο σπίτι του. Ο σκηνοθέτης συνελήφθη.

Ο λόγος για την "περιπέτεια" του Δημήτρη Κολλάτου είναι η σημαία στο μπαλκόνι, που απεικονίζει μια γερμανική μπότα να πατάει την ελληνική σημαία και να αφήνει ένα ματωμένο αποτύπωμα.

Πριν από λίγο, αστυνομικοί ζήτησαν από τον σκηνοθέτη Δημήτρη Κολλάτο, να τους ακολουθήσει στο αστυνομικό τμήμα. Ο λόγος είναι η σημαία που έχει βάλει στο μπαλκόνι του, η οποία απεικονίζει μια γερμανική μπότα να πατάει την Ελλάδα.

 

 

Εκείνος αρνήθηκε να τους ακολουθήσει και τώρα περιμένει στο σπίτι του τον Εισαγγελέα και τον κλειδαρά, ώστε να μπουν μέσα στο σπίτι. 

Ο Δημήτρης Κολλάτος μας ανέφερε επίσης, ότι μπλόκαραν το παιδί του στο σπίτι και κλαίει.

Σε ερώτηση του enikos.gr αν ξέρει ποιος τον κατήγγειλε, απάντησε: "Διαμαρτυρήθηκε η γερμανική πρεσβεία".

Για την ιστορία σας αναφέρουμε ότι το σπίτι του γνωστού σκηνοθέτη είναι πολύ κοντά στην γερμανική πρεσβεία.

Ο ίδιος μας είπε ότι δεν πρόκεται να κατεβάσει την σημαία, αν δεν του εξηγήσουν το λόγο.

Αυτή τη στιγμή εν αναμονή του Εισαγγελεά, υπάρχουν αστυνομικοί κάτω από το σπίτι του.

Ακούστε πώς περιγράφει την κατάσταση ο σκηνοθέτης Δημήτρης Κολλάτος.

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (43)
  • ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΕΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 18:25
    ΣΥΡΙΖΑ-ΚΚΕ-ΔΗΜΑΡ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΤΑΧΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΗΜΑΙΩΝ ΣΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ!!!!!
  • Tomas EliotΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:53
    Καλό παπάρας και ο Κολλάτος, περιμένει να του εξηγήσουν και το γιατί... Δεν ξέρω τι είναι ποιο επικίνδυνο, οι ανίκανοι πολιτικοί ή/και οι ηλίθιοι συνάνθρωποι μας…
  • nikolΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:52
    ΑΛΛΟ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥ!ΑΣ ΚΡΕΜΑΓΕ ΤΟ ΣΩΒΡΑΚΟ ΤΟΥ Ο ΚΟΛΛΑΤΟΣ ΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΛΟ...ΑΙΣΧΟΣ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΟ ΛΟΓΟ, ΒΟΥΛΗΣΗ, ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΛΠ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ..
    ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΗΔΙΑ ....ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ.....
  • eirinikosΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:44
    συνταξη για εθνικη αντισταση στον κυριο αμεσα
  • ΔήμητραΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:40
    Στην Κύπρο ένας πολίτης κατέβασε τη γερμανική σημαία και δεν έπαθε τίποτα. Εδώ όμως μην ξεχνάτε ότι έχουμε "Δημοκρατία". Καλή Λευτεριά!! Εδώ και τώρα Γενική Πολιτική Απεργία!!!
  • Alien21Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:39
    Λευτεριά στον Δημήτρη Κολλάτο! Ντροπή στους υπηρέτες της Τρόικας.
  • Η άλλη άποψηΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:34
    Κι εμένα μου άρεσε η ενέργεια, αλλά οι αρχές είναι υποχρεωμένες να τον συλλάβουν εφ όσον έγινε συγκεκριμένη και ενυπόγραφη καταγγελία. Όσοι εμπλεκόμενοι δεν το κάνουν -βάσει του πρόσφατου νόμου- κινδυνεύουν να κριθούν "επίορκοι" και να απολυθούν.
  • nikosΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:28
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΚΟΛΛΑΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΙΟΤΟΜΑΡΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΕΙΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ...........
  • ΓιάννηςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:05
    Μάθετε ότι η παραποίηση εθνικού συμβόλου τιμωρείται από το νόμο.Μάθετε επίσης ότι τόσο αναρχοαριστεροί πχ Πανούσης όσο και Χρυσαυγίτες (βάλαν το σύμβολο τους πάνω στη σημαία) έχουν βρεθεί στα δικαστήρια για το ίδιο αδίκημα.Χούντα υπάρχει στο μυαλό σας και μόνο.Πρέπει να έρθει μια αληθινή χούντα για να καταλάβετε τη διαφορά.Και το αστείο είναι ότι πολλοί από αυτούς που φωνάζουν για χούντα δεν έχουν πρόβλημα με ολοκληρωτικά καθεστώτα, εφόσον βέβαια το καθεστώς είναι ιδεολογικά προσκείμενο σε αυτούς.
  • Αρκετα με τα αστειαΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:58
    Nα αποκτησουν οιλοι οι αστυνομικοι και πολιτικοι την γερμανικη ιθαγενεια για να μη νιωθουν σε ξενη χωρα.ας τελειωνουμε με τα παραμυθια η ελλαδα να ενωθει με τη Γερμανια ΣΗΜΕΡΑ. deutschland uber alles . Και να μη ξεχναμε τα χρυσα χρονια της Γερμανιας, (και ελπιζουμε της Ελλαδας) ηταν με το γνωστο εθνικοσοσιαλιστικο κομμα. Αλλα ειμαι σιγουρος πως οι κυριοι που συλλαμβανουν και βασανιζουν το ξερουν καλυτερουν.( 60% πηρε η Χ.Α.)
  • @nomadicuniversalityΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:56
    ΚΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΗΜΑΙΩΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΟΡΤΩΝ???.... ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΙΣ!!!, .... Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΑΝΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΝΕΟΝΑΖΙΣΤΩΝ ΤΗΣ ΜΕΡΚΕΛ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΩΣΕΙ ΕΝΤΟΛΗ Ο ΧΟΥΦΤΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ Η ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΣΟΥΝ!!!.... ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΧΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΝ ΖΩ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΟΙ ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΕΣ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΟΥΝ ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.... ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑΖΙ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!!!....
    ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ..
    "ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΔΕΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΚΑΤΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΞΙΩΜΑ , ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΟ ΒΙΟΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΡΧΕΙ "

    ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ
  • λυκούργοςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:53
    Τα νούμερα φέρνουν πάντα νούμερα !
  • Ελληνας πατριώτης σημαίνει αντιφασίσταςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:51
    μπράβο στον Κολλάτο, πάντα έβρισκε πρωτότυπους τρόπους να διαμαρτυρηθεί. Να τι είναι πατριωτισμός - όχι οι άναρθρες κραυγές των μυωδών νεάντερταλ που ψήφισαν οι απογοητευμένοι ψηφοφόροι του κωλοτούμπα καρατζαφέρη...
  • @Δεν ειδαμε ομως...Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:46
    Δείξε μας, αγαπητέ κύριε, μία Ελληνική Σημαία που, όπως λέγεις, βεβηλώνεται από την Χρυσή Αυγή με την σβάστικα χαραγμένη επάνω στην σημαία μας.
    Ή απάντησε σε αυτό το ερώτημα:

    Ερώτημα προς όσους ΤΑΥΤΙΖΟΥΝ τους χρυσαυγίτες με τους ναζιστές:
    Οι ναζιστές έκαναν συγκεκριμένα και, αναμφισβητήτως, φρικτά εγκλήματα εναντίον
    των Ρομά,
    των ομοφυλοφίλων,
    των Εβραίων,
    των λαών που κυρίευσαν,
    των Ελλήνων που κατέκτησαν, μετά το ηρωικό και αντιφασιστικό ΟΧΙ
    του Μεταξά εναντίον των φονιάδων ιταλογερμανών φασιστών.

    Έκαναν καμιά από τις ΑΝΩΤΕΡΩ εγκληματικές πράξεις οι χρυσαυγίτες,
    ώστε να ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ με τους εγκληματίες ναζιστές;;;
    Περιμένω απάντηση, γιατί τα πράγματα δείχνουν ολοφάνερα ότι οι χρυσαυγίτες
    δεν κάνουν τέτοια πράγματα.
    Σημείωση: Κανείς προπαγανδιστής δεν τολμά να απαντήσει.
  • κωσταςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:45
    την Ελλαδα την καταστρεψατε ολοι εσεις οι επαναστατες της πλακας ο καθε ενας στον βαθμο που του αντιστοιχει.γνωριζετε κατι για ρουσφετια.αναξιοκρατια, φοροδιαφυγη, φοροκλοπη, λαδωματα, κλαδικες, πρασινοφρουρους, μιζες, αγροτικες επιδοτησεις, επιδοματα αναπηριας σε υγειεστατους, συνταξεις σε πεθαμενους, κοινωνικο τουρισμο σε πολυτελη ξενοδοχεια/τζαμπα στα μεσα μαζικης μεταφορας δεν πληρωνω δεν πληρωνω κλπ κλπ.τι μου βγηκατε τωρα και σκιζετε τα ρουχαλακια σας?ποιος σας φταιει? ο μισθος καθαριστριας σε ΔΕΚΟ ηταν μεγαλυτερος απο πτυχιουχο στον ιδιωτικο τομεα.το παρτυ τελειωσε.η λυση ειναι μια κατω τα κεφαλια και δουλεια και μονο δουλεια και κατι αλλο αυτους που σημερα σκυλοβριζετε ειστε εσεις που τις εποχες των παχιων αγελαδων τους δινατε ποσοστα 85-90% σας βαρεθηκαμε λιγο ντροπη δεν βλαπτει
  • Γιώργος Π.Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:37
    Ρε ξεδιάντροποι, ρίχνετε πρόστιμο στον real, γιατί θίχτηκε η κρυφή σας πατρίδα που εστάζεται ο μαμμωνάς της προτεσταντικής βαρβαρ... ε καθαρότητας, τώρα ζητάτε από έναν έλληνα σκηνοθέτη να σας ακολουθήσει στο τμήμα γιατί οι κρατούντες εν κράτει θίγονται με την σημαία που ύψωσε;;;;;
    ΝΑ ΠΙΟΥΝ ΣΟΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Είναι ούνοι και βάρβαροι, εχθροί της πατρίδας ΜΑΣ και εμετικοί συνεχιστές του 3ου ράιχ.
    Να θίγονται που εξαιτίας της αγριότητάς τους φτωχοποιούνται και καταστρέφονται λαοί.
    Που νέοι άνθρωποι 30 χρονών δε γεννάνε παιδιά γιατί είναι άνεργοι.
    Τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ, έχουν πολύ σοβαρότερους λόγους να ντρέπονται και θα έπρεπε να επιληφθεί η διεθνής δικαιοσύνη για αυτούς τους σχιζοφρενείς, κατόπιν γενικής και συντονισμένης κατακραυγής των ευρωπαϊκών λαών, ειδικά του νότου.
    Το άδικο να ξέρουν όλοι αυτοί πως ΔΕΝ ευλογείται....
    Ο Καποδίστριας προειδοποιούσε για την τότε (αν)ιερή συμμαχία, των κρετίνων της εποχής του, πως την ιστορία δεν τη διαγράφουν μόνο οι δυνάμεις της ισχύος αλλά και η ΝΕΜΕΣΗ!
    Το 4ο ράιχ θα έχει την ίδια και χειρότερη συνέπεια με το τρίτο, μισάνθρωπα κτήνη!
  • Πόσο ελεύθεροι είμαστε;Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:27
    Είμαστε κυρίαρχοι στον τόπο μας, ναι ή όχι;;;
    Να γιατί χρειάζεται η Χρυσή Αυγή.
  • mikeΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:17
    an auto den einai xounta...tote poio einai?
  • evlogiaΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:15
    ΒΑΛΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ ΝΑΖΙΣΤΕΣ
  • SpirosΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:12
    Σωραίος ρε Κολλάτε!
  • mnistorΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:09
    Εγω θα προτεινα στον κ. Κολλατο να κανη δωρο μια σημαια με τους στιχους του Καραισκακη επανω.
  • Tsiprandreou + Soros = LOVEΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:06
    Μπραβο στον Κολλατο. Ντροπη στα πιόνια ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ-Syriza.

    Τσιπρανρεου αληθεια ακουσες για τον ΓΑΠ και τι λιστα Λαγκαρντ.;; Πως αισθανεσται τωρα εκει στο Made in USA Syriza με την κωλοτουμπα σας;; Ξεβρακωμα ολκης λεμε.

    Επισης μπραβο στη Χρυση Αυγη που πριν 4 ημερες εκανε μεγαλειωδη συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο την Γερμανικη πρεσβεια αντιδρωντας στη πολιτικη της Μερκελ στη Κυπρο και όχι μόνο. Αντισταση και αντεπιθεση. Ξανα μπραβο στο Κολλατο.
  • dinosΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:00
    Εγώ θα πρότεινα κιόλας όπου συναντάται πολιτικούς της κυβέρνησης να τους χαιρετάτε φασιστικά
  • ΧρήστοςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:49
    βάζουμε όλοι την ίδια σημαία. Ας μας συλλάβουν ομαδικά με τους καταδότες και προδότες του Έθνους (τώρα δεν φοράνε κουκούλα). Επιβίβαση στο τρένο με προορισμό το Άουσβιστσ!!!!

    Ζήτω η Ελλάδα. Κάτω η Γερμανομπότα.
  • GeorgeΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:42
    Griehen Polizie και εισαγγελικός δουλοπρεπισμός επί το έργον

    Ωρέ τρεχάτε ρεεεε, να συλλάβετε τον "προδότη".

    Όταν σας ξανακατεβάσουν το μισθό, θυμηθείτε...
  • Αααχ για δημοσιοτητα...Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:42
    ξεπεφτουν και κανουν τα παντα εστω και λιγα λεπτα!

    Βεβαια για το *δημοκρατικα εκλεγμενο* φιλα προσκειμενο στο ακροδεξιο κομμα της γερμανιας, τη ναζιστικη αυγη οπου γυριζουν μελη του με ολες τις παραλλαγες του εθνικου μας συμβολου (λετε ο Καραισκακης να ηθελε κατι τετοιο;) ο κυριος Κολλατος ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΠΕΙ ΚΙΧ! Απαπαπααα εμεις βριζουμε τους...Ναζι ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΑΡΔΥΣ ΠΛΑΤΙΟΥΣ!

    ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ! ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΥΜΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑΖΙΜΣΟΥ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΚΑΙ....ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΣΤΕ ΜΕ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΒΔΙΛΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΕΝΑΤΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ;
    Βεβαια ο κυριος Κολατος ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΣΗΜΑΙΑ ΜΕ ΜΟΥΤΖΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΑΝ *ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ* ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ;
    ΚΟΥΤΙ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΠΙΣΤΕΥΩ!
  • Don VitoΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:37
    Χουντα ηταν με τον παπαδοπουλο ειπαμε ετσι? Το δημοκρατικο πολιτευμα(το πιω?) σε ολο τους το μεγαλειο
  • ΓιάννηςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:35
    Θεέ μου πόσοι χαζοί κυκλοφορούν...Να λέγαμε όχι σα τη Κύπρο να κλείναν και εδώ οι Τράπεζες να είχαμε λιγότερες αυτοκτονίες.Γελοίοι.Ανέβασε ο άλλος μια σημαία στο μπαλκόνι του και το κάνατε αντίσταση.Σιγά μη σκιστεί το καλσόν "επαναστάτες".
  • nomadicuniversalityΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:29
    Nα του εξηγήσω εγώ γιατί:
    το άρθρο 11 του νόμου 851/1978 «Περί Εθνικής Σημαίας» προβλέπει ότι «Η εθνική Σημαία ...
    Δεν φέρει επ’ αυτής τα διακριτικά Οργανώσεων, Οργανισμών, Συλλόγων, Σχολών ή Ιδρυμάτων ή οιανδήποτε παράστασιν», στο δε άρθρο 12 ότι «Απαγορεύεται η χρησιμοποίησις της Εθνικής Σημαίας, έστω και διαφορετικών διαστάσεων, ως λαβάρου Σωματείων, Συλλόγων, Οργανώσεων».
  • ΡΕ ΚΑΡΑΧΟΥΝΤΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:26
    ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ!!!!... ΔΕΝ ΕΚΤΕΛΕΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥΣ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ!!!!.... ΟΛΟΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΝΑΖΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΣΙΡΙΜΩΚΟΙ ΟΣΦΙΟΚΑΜΠΤΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΕΣ ΤΟΥΣ!!!!
  • ΜΕΝΕΛΑΟΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:25
    KATANTIA!...

    Kάθε ώρα πού περνάει,
    έχουν φθάσει τήν Ελλάδα,
    απ’ τό άρμεγμα νά μοιάζει
    τήν ισχνή τήν αγελάδα!

    Καί ο Έλληνας ο ξύπνιος
    πού περνιόταν γιά μαγκιόρος,
    απ’ τήν Τρό’ι’κα έχει γίνει
    τού Ταμείου ο αχθοφόρος!!


    Μενέλαος
  • melitoΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:16
    Πρεπει να τελειωνουμε με τη γερμανικη κατοχη οπως και τοτε στην αλλη κατοχη τη χιτλερικη μαζι και με οσους τσολακογλου και γερμανοτσολιαδες
    τους υποστηριζουν . Σαμαρα Βενιζελο τελειωσατε φυγετε γιατι τα ελικοπτερα δεν πλολαβαινουν να σας φορτωσουν ολους
  • ΣιμοςΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:13
    AIΣΧΟΣ....πρεπει να παμε ολοι εκει....αν συνεβει τετοιο πραμα τοτε δεν υπαρχει αλλη λυση....ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ...οποιος δε προσκυναει διωκεται!!!!
  • Τεύκρος ΚωνσταντίνουΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:12
    Ο κ. Κολλάτος νά μας πεί πού μπορούμε νά βρούμε τήν ίδια σημαία καί κάθε ελληνικό σπίτι νά αναρτήση μιά παρόμοια.
  • ΒίκυΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:10
    Μια λέξη... Π Ρ Ο Δ Ο Τ Ε Σ
    Μπράβο στον Κολλάτο
  • ΚΛΑΥΔΙΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:06
    να μοιραστουν χιλιαδες τετοιες σημαιες να τις κρεμασουμε και μεις
  • aKanonisTosΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:56
    Αυτόφωρο για ρύπανση του αττικού ουρανού?Οι σφόγγοι και οι κωλάριοι επί το εργον?Απλά ΚΑΤΟΧΗ...
  • zoeΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:55
    Βάστα Κολλάτε γερά πρέπει ν' αρχίσουμε να τους φτύνουμε
    στα ίσια και τους μέσα και τους έξω.
  • dakanΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:53
    ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΑ ΤΟΜΑΡΙΑ, ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ, ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΥΓΚΙΝΟΥΝ? ΚΑΘΙΚΙΑ.
  • george koutsonikasΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:42
    Ο κύριος Κολλάτος ειναι ενας πραγματικός Ελλην που εχει αντισταθεί πάρα πολλές φορές ενάντια σε γεγονότα και αδικίες κατά της πατρίδος μας.
    Βασικότερο ολων ειναι οτι ολα τα κάνει πάντα από αγάπη στην πατρίδα χωρίς ποτέ να εχει προσπαθήσει να αποκομίσει ανταλάγματα. Θέλω να πω εδώ οτι η μή εκλογή του για το Ελληνικό ή Ευρωπαικό κοινοβούλιο ειναι μάλλον μια ζημία για την Ελλάδα, διότι ο κος Κολλάτος ειναι μορφωμένος δεν φοβάτε την αλήθεια και τους αγώνες και ειναι και πλούσιος.
  • Δεν ειδαμε ομως...Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:39
    ...την ιδια ευαισθησία για τη ναζιστικη συμμορια που ζωγραφιζει μαιανδρους-σβαστιγες κι οτι αλλη ναζιστικη βρωμια πανω στη σημαια μας.

    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ, ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΛΛΑΤΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΑΓΑΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΓΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΜΕ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟΥΣ ΜΑΙΑΝΔΡΟΥΣ, ΝΑΖΙΣΤΙΚΟΥΣ ΚΕΛΤΙΚΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ , NΑΖΙΣΤΙΚΑ 88 και 14, ...οταν δε το κανουν ροπαλο για να χτυπούν αθωους.
  • Χούντα ο Παπαδόπουλος ε;Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:39
    5000 νεκροί και συνεχίζουμε, μέχρι και απαγόρευση σημαίας, να χαίρεστε την Δημοκρατία σας...

    Δημοκράααααααααατες μουυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!
  • ΙΔΟΜΕΝΕΑΣΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:33
    ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΜΗΛΟ ΚΑΙ ΔΙΥΛΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΚΩΝΩΠΑ!!ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ!ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΗΜΑΙΑ!!ΟΥΣΤ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!