• Αθήνα10°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:9°C
  • Θεσ/νίκη8°CΥψηλή:11°C
    Χαμηλή:3°C
  • Πάτρα10°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:5°C
  • Ηράκλειο15°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:12°C
  • Λάρισα7°CΥψηλή:13°C
    Χαμηλή:0°C
Τα χριστουγεννιάτικα δέντρα των σταρ

ΦΩΤΟ- Η σημαία στο μπαλκόνι του Κολλάτου

Πρώτη καταχώρηση: 27/03/2013 - 14:17

Τελευταία δημοσίευση: 27/03/2013 14:54Κοινωνία

ΦΩΤΟ- Η σημαία στο μπαλκόνι του Κολλάτου

ΦΩΤΟ- Η σημαία στο μπαλκόνι του Κολλάτου

 

Πριν από λίγο αστυνομικοί ζήτησαν από τον γνωστό σκηνοθέτη, Δημήτρη Κολλάτο να τους ανοίξει και να κατεβάσει την σημαία που βλέπετε να κυματίζει στο μπαλκόνι του. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του enikos.gr ο σκηνοθέτης αρνήθηκε.

Οι αστυνομικοί τον ενημέρωσαν ότι η σημαία αποτελεί παραποίηση εθνικών συμβόλων και ότι έχουν διαμαρτυρηθεί αξιωματούχοι της παρακείμενης γερμανικής πρεσβείας. Μάλιστα όπως λέει ο σκηνοθέτης του είπαν ότι από στιγμή σε στιγμή καταφθάνει στην οικία του εισαγγελέας.

 

ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ENIKOS.GR Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΛΛΑΤΟΣ

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (7)
  • ΑντρηΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 18:50
    Το 1955 ημουν 6 χρονων ειχαμε στο σπιτι μας μια ομαδα εφηβων υπο την καθοδηγηση της μάμας μου ποια ωρα θα πηγαινουν , για τα φυλλαδια καψημο των αυτοκηνητων των αγγλων τις μπογιες που εγραφαν συνθηματα στους τοιχους και τοσα άλλα ρωτησα την μάμα μου γιατι τα κανη ολα αυτά και η απαντηση της ηταν την ενωση με την Ελλαδα μας και να υψονουμεν ελευθερα την ελληνική σημαια μας η ελληνική σημαια μας κυματιζει χρόνια τωρα στό σπιτι μας Κυριε Κολάτο κρατηστε την σημαια σας ψηλά Η ρωμιοσυνη εν να χαθη οντας ο κοσμος λειψη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  • Νεκταρία ΕυσταθιάδουΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 18:27
    την σημαία μας δεν την προσβάλει ο Κολλάτος. Την προσβάλουν αυτοί που έκαναν παρελάσεις χωρίς λαό, αυτοί που καθημερινά μας αφαιρούν την εθνική μας αξιοπρέπεια (να μην μιλήσουμε για την προσωπική μας), αυτοί οι ανιστόριτοι γερμανόδουλοι που θυσιάζουν τις τωρινές και τις επόμενες γενιές στο βωμό του κέρδους. Πρέπει να τυπωθούν χιλιάδες τέτοιες σημαίες. Αυτές πρέπει να κυμματίζουν στους ιστούς. ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ!!! Η σημαία σας πείραξε...Την ατιμάζετε καθημερινά και με κάθε τρόπο και σας φταίνε οι Κολλάτοι.
  • eleniΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 17:04
    παραπονέθηκαν οι αξιωματικοί της γερμανικής πρεσβείας και η αστυνομία τρέχει να συλλάβει.....άι στο διάολο πια.....υπηρέτες των ναζιστών.στα τσακίδια.
  • "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ"Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:52
    Η ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΟΛΛΑΤΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
    ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗ ΕΘΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΛΩΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΡΕΛΙΑΣΜΕΝΕΣ ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ
    ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΤΗΡΙΑ ¨Η ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ;
    ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΑΝΑΣΑ. ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ
  • petra skandalouΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 16:02
    Ξ-Ε-Φ-Τ-Ι-Λ-Ε-Σ!!!!!!!!!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!!! ΔΟΥΛΟΙ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ!!!! ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΞΕΚΟΥΜΠΙΔΙΑ!!!!!!!
  • k.kΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 15:11
    ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΞΕΦΤΙΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!
  • PantelisΤετάρτη 27 Μαρτίου 2013, 14:27
    O presvis ton katohikon dinameon dietakse kai o sfougokolarios kivernitis en Elladi trehei na ektelesei diatages. Aisxos kai oneidos gia tous eisaggeleis kai astinomikous pou tha ektelesoun diatages ton nazi.