http://enikos.smart-ads.gr/adclick.php?bannerid=2508&zoneid=0&dest=http%3A%2F%2Fwww.icbs.gr%2F

  • Αθήνα22°CΥψηλή:29°C
    Χαμηλή:23°C
  • Θεσ/νίκη21°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:19°C
  • Πάτρα24°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:20°C
  • Ηράκλειο21°CΥψηλή:31°C
    Χαμηλή:23°C
  • Λάρισα22°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:19°C
ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΣΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ

Γ.Κεφαλογιάννης: "Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι διαχρονικοί Φωτόπουλοι"

Πρώτη καταχώρηση: 10/11/2012 - 16:43

Τελευταία δημοσίευση: 10/11/2012 16:43Πολιτική

Γ.Κεφαλογιάννης: Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι διαχρονικοί Φωτόπουλοι

Γ.Κεφαλογιάννης: "Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι διαχρονικοί Φωτόπουλοι"


Πυρά κατά του ΣΥΡΙΖΑ εξαπέλυσε στην ομιλία του κατά τη διάρκεια της συζήτησης για τον προϋπολογισμό και ο Γιάννης Κεφαλογιάννης.

«Δεν πρέπει να διέλθει της προσοχής μας ότι το παλιό θα μετέλθει όλων των μέσων για να επιβιώσει», τόνισε χαρακτηριστικά ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας και πρόσθεσε: « Εξάλλου πάντα θα βρίσκεται ένας ΣΥΡΙΖΑ για να δεχτεί στους κόλπους του τους διαχρονικούς Φωτόπουλους».

 

 


εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (29)
  • Για την ταμπακέρα τίποταΤετάρτη 14 Νοεμβρίου 2012, 16:50
    Τον εξέλεξε ή όχι ο λαός?
    Και μάλιστα σε εκλογές που αν είχες πολιτικό όνομα σε έθαβε το εκλογικό σώμα?
    Επίσης, δεν νομίζω ότι ο συγκεκριμένος δεν ξέρει από δουλειά.Δουλεύει στο πιο απαιτητικό δικηγορικό γραφείο της Αθήνας (Λυκουρέζος).Πιστεύετε ότι ο Λυκουρέζος θα τον κράταγε εκεί αν δεν άξιζε?Μάλλον δεν ξέρετε τι σφαγείο είναι τα γραφεία στην Αθήνα.
    Και ένα τελευταίο:ο Φωτόπουλος είναι άγιο πρόσωπο και δεν μπορεί να του γίνει κριτική?
  • ΚρητικόςΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 13:14
    Χα, χα, χα...
    Ένα χλιδοαθρεμμένο κ@@@παιδο μιλάει εναντίον ενός αλήτη συνδικαλιστή.
    Που βρίσκετε βρε παιδιά το περίεργο;
  • PapΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 13:13
    Ολοι τους ειναι συστημα. Συστημα ειναι να βολευεσαι χωρις ιδιαιτερο προβλημα, χωρις αγωνιες για το μελλον σου, χωρις εξετασεις για την επαγγελματικη σου αποκατασταση, χωρις ξενυχτια με αγχος για το αυριο της υπαρξης σου. Ολοι τους ειναι συστημα. ΒΟλευτες, Συνδικαλιστες, δημοσιοΚΑΦΡΟΙ, Κοματοσκυλα, Σφουγκοκολαριοι, Πρωτοκαθικαριοι, Γλυφτες, που περιμενουν την κομματικη νικη για να βολεψουν τον Κ@λ@ τους και την κοιλια τους. Ειναι κριμα που ενα μεγαλο κομματι του λαου οδηγειται σε αυτη τη λογικη και περιμενει να βολευτει σε βαρος των υπολοιπων χωρις αξιοκρατικες διαδικασιες. Η Βουλη ειναι γραφειο ευρεσεως εργασιας προνομιουχων τεκνων, αδελφων, γαμπρων, κουνιαδων και λοιπων κοπροσκυλων πολιτικων ταγων, αφου δεν προκειται να τους πειραξει κανεις και ποτε απο την τεμπελικη απασχοληση τους. Γιατι αν ηταν να κουραζονται θα ειχαν βρει αλλου να τους βολεψουν. Κριμα γιατι τοσα αξια παιδια φευγουν απο τη χωρα και πανε αλλου να προσφερουν οτι μπορουν και μενουν εδω οσοι περιμενουν να βολευτουν απο το συστημα. Ο κ.Φωτοπουλος ειπε τις προαλες οτι θελει να πολεμησει το συστημα. Δηλαδη αν καταλαβα καλα θελει να τα βαλει με τον εαυτο του. Μπραβο του.
  • giannisΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 12:31
    ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΗΨΙΑ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΗΝ ΑΦΡΑΓΚΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΟΝΟΜΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ. ΑΝ ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΙΣΩΣ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ.
  • mimakosΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 10:19
    Τι καραμελα κι αυτη, οτι ο ΣΥΡΙΖΑ εγραψε ολα τα πασοκια μελη του. Ελεος ρε γκαιμπελισκοι.
  • kritiΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 10:01
    σας πονανε οι αληθειες * εχεις την εντυπωση οτι αν τον λεγανε φουφουτακη θα εκλεγοτανε βουλευτης ??? και μην ρωτας την λεξη δουλεια .....του ειναι αγνωστη ....ποιον δασκαλαντωνακη και ποιον βαρδινογιαννη ειχε απεαναντι του ???? αυτοι ανεβαζουν και κατεβαζουν κυβερνησεις ...ο φωτοπουλος μπορει να εχει κανει τον συνδικαλισμο εππαγγελμα ο καθε κεφαλογιαννης εχει κανει την μιζα επαγγελμα ....αυτα αλλου ...οχι σε κρητικους !!τρεις κεφαλογιανηδες εχει η νδ ....τυχαιο ?? δεν νομιζω ......
  • ΒάσοςΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 08:37
    Το ότι τα λέει ο Κεφαλογιάννης αυτα που λέει για το Φωτόπουλο, δεν σημαίνει ότι δεν είναι αληθεια . Ενας επαγγελματίας συνδικαλιστής είναι ο Φωτόπουλος, που επειδή είχε το κουμπί της ΔΕΗ στα χέρια του, πίεζε συνέχεια γιά μεγαλύτερα προνόμια για τους δικούς του (τζάμπα ρεύμα - υψηλότατους μισθούς - υπερωρίες - χαλαρή δουλειά - διακοπές κτλ ), ενώ ολοι οι ιδιωτικοί υπάλληλοι παίρνανε τρείς και εξήντα. Σίγουρα το επόμενο βημα του είναι η Βουλή .
  • Οικογενειο-Κρατικος Μπουλης εκ ΚρητηςΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 03:00
    Ρε Μπουλη μονος σου ουτε τα κορδονια σου δεν εισαι ικανος να δεσεις.
    Αν δεν ηταν τα οικογενειακα αλισβερισια.....ακομα θα εψαχνες να βρεις δουλεια οπως ολοι οι συνομηλικοι σου.

    Λαμογια η οικογενειοκρατια τελειωνει.
  • Ουτε για εκθεση β γυμνασιου....ο λογος του "νεου" παπαρολογουΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 02:55
    Ακλονητο επιχειρημα για την αξια του προϋπολογισμου!
    Προφανως στην κυβερνηση των ΚΑΤΩΒΡΑΚΙΑΔΩΝ εχουν μεινει στην προεκλογικη περιοδο.
    Υπαρχει περισσοτερο "παλιο" απο τη ΝΔουλαρα το ΠΑΣΟΚ και τα ΡΗΜΑΔια του γεροντα Κουνελιου?
  • @Σας πονάνε οι αλήθειεςΚυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 02:45
    ποιες ειναι οι αλήθειες που πονανε; οτι ειναι ανηψιός υπουργου; οτι αν ειχε κάποιο άλλο επωνυμο δεν θα τον ηξερε ουτε η μανα του;

    Πανω στον οίστρο σου ξέχασες οτι ΕΙΝΑΙ χαραμοφάης δημόσιος υπάλληλος, όπως όλοι οι βουλευτες

    Δε στηρίζουμε φωτόπουλο. Αλλα δε νομιζω οτι ο συγκεκριμένος κληρονόμος ειναι ο σωστος άνθρωπος να ασκήσει κριτική - ας κοιτάξει πρώτα τον καθρέφτη!
  • καταγγέλει το ΠΑΛΙΟ και το ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟ ο Κεφαλογιάννης;Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012, 01:23
    τρολιά είναι αυτό;
  • Σας πονάνε οι αλήθειεςΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 21:26
    Φαίνεται ότι σας πονάνε οι αλήθειες.
    Ο Κεφαλογιάννης να σας θυμίσω δεν διορίστηκε βουλευτής, αλλά εκλέχτηκε από τον λαό.Τώρα αν είχε ευκαιρίες στην ζωή του ή στα επαγγελματικά του 9στον ιδιωτικό τομέα) είναι άλλο θέμα.Τουλάχιστον δεν είναι ανεπάγγελτος ούτε δημόσιος υπαλλήλος.
    Για τον προηγούμενο να του πω, ότι ο συνονόματος του ήταν θειος του και όχι πατέρας του.Επίσης στην εκλογή του είχε απέναντι και τον Βαρδινογιάννη και τον Δασκαλαντώνη.Ρώτα όποιον θες στο Ρέθυμνο.
    ο Φωτόπουλος, είναι ένας χαραμοφάης δημόσιος υπαλληλος που δεν έχει δουλέψει ποτέ του αφού έχει κάνει τον συνδικαλισμό επάγγελμα.Και όταν είδε ότι βουλιάζει το πλοίο του ΠΑΣΟΚ πήδησε αμέσως στον ΣΥΡΙΖΑ.Όπως κάνουν όλα τα τρωκτικά.
  • MIΛΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΤΣΙΚΟΚΛΕΦΤΗΣ !!!!!Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 19:39
    ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΡΩΤΑ Ο¨" ΚΥΡΙΟΣ"

    ΠΟΙΟΣ ΣΤΗΡΙΖΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΣΙΚΟΚΛΕΦΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ???

    ΠΟΙΟΣ ΣΤΗΡΙΖΕ ΤΟΥΣ ΧΑΣΙΣΟΚΑΛΙΕΡΓΗΤΕΣ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ????

    ΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ , ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ
    ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΛΟΓΩ ΑΝΑΒΟΛΩΝ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΟΥ ???

    ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΔΕΣ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑΝΤΩΝΑΚΗΔΕΣ ??????

    ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ .ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΚΩΛ..

    ΛΑΜΟΓΙΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • γιωργοςΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 19:24
    Εξαλου παντα θα βρισκεται ενα κοματιδιο για να δεχτει στους κολπους του τα διαχρονικα λαμογια που κληρονομουν την εδρα απο τον μπαμπα τους, τον παππου τους, τον μπαρμπα τους.την μανα τους και απο ολο το σοι τους.Και αν, λεμε αν δεν εκλεγουν μπορουμε παντα να τους διορισουμε στη βουλη για να κουβαλαν ενα ποτηρι νερο στα 300 λαμογια που καταφεραν να βγουν.
  • ΜΙΧΑΛΗΣΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 19:21
    Ο Φωτόπουλος παρά το ότι δεν πήγε στο Χάρβαρντ και στο ΜΙΤ όπως πολλοί από εσάς τους γόνους που κληρονόμησαν την έδρα του μπαμπά τους, έχει δυο πράγματα που εσείς όσα Χάρβαρντ και αν τελειώσετε με τα χρήματα του μπαμπά σας, ποτέ δεν θα τα αποκτήσετε " Τσαγανό και ξέρει να τιμά αυτούς που τον εμπιστεύονται"
  • ΙΩΑΝΝΗΣ69Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 18:23
    Ο ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ..... ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ?....
  • KKE AE KAI SIAΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:49
    Ti φωναζετε ρε συριζοπατσοκια.
    σας χαλανε τη σουπα,
    βολεψακηδες?
  • γιαννηςΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:48
    Αγαπητοι αναγνωστες του enikos.Δεν εχω ιδιαιτερες συμπαθειες για την φυλη
    των συνδικαλιστων, αλλα διαβαζοντας το αρθρο με τις θεσεις που διατυπωσε
    ο νεαρος βουλευτης Ρεθυμνου , θα ηθελα να καταθεσω καποιες σκεψεις μου. -Διαβασα το πραγματι πλουσιο βιογραφικο του κ. Κεφαλογιαννη και διαπιστωσα οτι
    α}Προφανως ειναι γονος ευπορης οικογενειας η οποια κατορθωσε να
    μορφωσει και τα τρια παιδια της.Σημερα ο μεσος Ελληνας δεν κατορθωνει
    να σπουδασει ουτε ενα παιδι
    β}Μετα τις αριστες σπουδες του στην Ελλαδα ακολουθησαν οι μεταπτυχιακες σπουδες στις ΗΠΑ.Στο Κολουμπια και το χαρβαρντ.Μπραβο
    κ.Κεφαλογιαννη.Για τους περισσοτερους αριστουχους συμπατριωτες μας
    παρομοιες σπουδες ειναι αδιανοητες λογω της οικονομικης συγκυριας.
    γ}Το μαγικο ραβδακι της νεραιδας ακουμπησε τον νεαρο αριστουχο και ω
    του θαυματος βρηκε αμεσως δουλεια στον ΟΗΕ.Σε καποια στιγμη θελησε
    να επιστρεψει.Και παλι τυχερος.Εργασια στο γραφειο του κ.Λυκουρεζου.
    Αληθεια γνωριζετε πολλους νεαρους με παρομοιες σπουδες που εχουν
    την δυνατοτητα να βρισκουν ετσι ευκολα εργασια?
    δ}Ο κ. Κεφαλογιαννης ακολουθησε αντιστροφα το ταξιδι χιλιαδων νεων
    της χωρας μας.Αυτος γυρισε, αυτοι φευγουν.Η νεραιδα βλεπετε.
    ε}Ο κ.Κεφαλογιαννης εφερε ενα βαρυ ονομα και το γραφειο του κ.
    Λυκουρεζου του ηταν στενοχωρο.Το πλουσιο βιογραφικο του περιλαμβανει και τους αγωνες του με την ΜΑΚΙ την ΔΑΠ .Ονομα λοιπον,
    καλες σπουδες και προπαντος αγωνες.Η τελεια συγκεντρωση υλικων για να γινει καποιος βουλευτης.
    Λαυρος τωρα ο νεαρος μας κομιστης του νεου επιτιθεται κατα του παλιου που μετερχεται ολα τα οπλα για να επιβιωσει.Κριμα.
    Απο οσα επαμε , κρινε εσυ αγαπητε αναγνωστη το ποιος εκφραζει το νεο
    και ποιος το παλιο.
  • έκανε δήλωση ο νεαρός μήπως και γίνει γνωστός στα γερόντια που φήφισαν νδουλα!Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:48
    ποιός είναι ο νεαρός, τον ξέρει η μάνα του, μάγκα πάρε ότι μπορείς τώρα από φράγκα βάλε και τίποτα στην άκρη για τα παξιμάδια σου γιατί αν δεν υπήρχε το μπόνους τον 50 εδρών θα παιρνες τα μύδια μου, εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναδεις βουλή στις επόμενες εκλογές που έρχονται, ρε συ ρώτα και τον πινόκιο πότε θα πάρουμε την δόση γιατί έχω αγωνία αν θα πάρουν τις συντάξεις οι γεροι που σας ψήφισαν!
  • kostasΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:48
    Τα φασιστοειδή της νδ, μη έχοντας πολιτική εκτός του δοσιλογισμού, κάνουνε την μόνη δουλειά που ξέρουνε να ρίχνουνε λάσπη στους αντιπάλους, έτσι νομίζουν θα επιπλέύσουν.Ποτέ δεν μας μιλάνε για τους δικούς τους συνδικαλιστές.Μέχρι πριν λίγο καιρό, ήτανε καλοί οι συνδικαλιστές που τους κάνανε την δουλειά τους, τώρα τους ενοχλούνε.
  • ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:47
    ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ 1, 2, 3 ΚΛΠ ΤΙ ΚΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΣΤΡΑΒΑ, ΚΟΥΤΣΑ, ΑΝΑΠΗΡΑ, ΓΥΟΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ, ΓΙΝΩΝΤΑΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ? ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ? O ΗΡΩΔΗΣ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΑ?
  • ScepticismΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:29
    Ασε ρε μεγαλε τα παχια λόγια που πηρες κληρονομια το βουλευτιλίκι. Αντι να κρύβεσαι προκαλεις κι απο πάνω, βλάκα
  • kritiΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:29
    ποιος ειναι ?? ενας βολεμενος που εχει τσακωθει με την δουλεια.....μιλαει για τον συριζα ....παμε λοιπον ......μπουμπουκος , δρεπανοφορος απο λαος, ντορα αρχηγος κομματος , αβραμοπουλος αρχηγος κομματος , βουλτεψη αντιμνημονικη , βελοπουλος - πλευρης επεν , σαμαρας αρχηγος κομματος ....σορυ αν μου διεφυγε κανεις !!!
  • alexandrosΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:18
    ΣΩΠΑ ΡΕ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ , Ο ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΝΑΕΚΛΕΓΕΙΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΑ ΕΠΑΝΑΕΚΛΕΓΕΙ , ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΕΔΩ
  • ΝΙΚΟΣΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:17
    ΑΛΛΟΣ ΠΑΠΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΥΤΟΣ?ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ?
  • ΜανούσοςΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 17:01
    Ακριβώς !
    Μέχρι και τα παιδιά τους βουλευτές θα κάνουν ...
  • kostas kostasΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 16:59
    Αυτό το κρατικοδίαιτο σόι πόσους ακόμα 8α βάλει στη βουλή να τους ταίζουμε??? Δε ξέρουν καμία άλλη δουλειά να κανουν??
  • VDΣάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 16:52
    Τους διαχρονικούς Κεφαλογιάννηδες νομίζεις ότι δεν τους ξέρουμε ρε μάγκα;
  • ???Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012, 16:49
    Αυτός ποιος είναι πάλι? πόσους κεφαλογιάννηδες έχει η βουλή???