• Αθήνα20°CΥψηλή:27°C
    Χαμηλή:18°C
  • Θεσ/νίκη16°CΥψηλή:25°C
    Χαμηλή:14°C
  • Πάτρα16°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:14°C
  • Ηράκλειο22°CΥψηλή:24°C
    Χαμηλή:19°C
  • Λάρισα18°CΥψηλή:27°C
    Χαμηλή:13°C
enikos.gr-Χρυσό διαζύγιο για τον Ριμπολόβλεφ

Tης έκλειναν το μικρόφωνο

Πρώτη καταχώρηση: 02/11/2012 - 08:36

Τελευταία δημοσίευση: 02/11/2012 08:36Πολιτική

Tης έκλειναν το μικρόφωνο

Tης έκλειναν το μικρόφωνο

Φανταστείτε το σκηνικό της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας στη Βουλή, διότι πολύ απλά είναι πραγματικό, σύμφωνα με την εφημερίδα Εθνος. Η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Ζωή Κωνσταντοπούλου, μιλάει ακατάπαυστα, σε σημείο που σηκώνεται από τη θέση του ο Μανώλης Κεφαλογιάννης και κατευθύνεται στον πρόεδρο της Επιτροπής, Τ. Νεράντζης.

«Εσύ φταις για όλα αυτά. Είσαι προεδρείο εσύ; Το πρόβλημα είσαι εσύ και όχι η Κωνσταντοπούλου» του είπε.

Σειρά στο κατσάδιασμα του προέδρου πήρε ο γραμματέας της ΚΟ της ΝΔ, Θ. Μπούρας, ο οποίος σε έξαλλη κατάσταση πήγε στο προεδρείο και πατούσε το κουμπί για να κλείσει το μικρόφωνο της λαλίστατης Ζωής.

Εν συνεχεία και όσο απαντούσε ο Γ. Στουρνάρας, ο Τ. Νεράντζης έκλεινε συνέχεια το μικρόφωνό της...

 

Πηγή: Εθνος

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (14)
  • καστρινήΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 21:35
    Κορίτσι μου - ''ΑΡΙΣΤΕΡΟ''-λείανε λίγο την γλώσσα σου, όπως ο λύκος στην Κοκκινοσκουφίτσα, να μην ακούγεται ο λόγος σου τόσο στυφός και άγριος, αφού τρελαίνεσαι για παράσταση.Αλήθεια τα χρήματα από το στέγαστρο τα δώσατε στους αναξιοπαθούντες; Πόσο θα ήθελα να το ξέρω!
  • Radical StructuralistΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 18:29
    Θέατρο από όλους! Η κόρη του "αριστερού" που τα έπαιρνε από τον Αλαφούζου κάνει εύκολη αντιπολίτευση διότι ενώ ξέρει ότι κανείς δεν θα δώσει απαντήσεις μιλάει πολύ και δεν λέει τίποτα. Ο Νεράτζης έχει χάσει τη μπάλα! Ούτε 5 άνθρωπους δεν μπορεί να ελέγξει και θέλει να προεδρεύσει !

    Κοινός το κάνανε μπου...λο στην επιτροπή! Πλήρης εκφυλισμός με ευθύνη των δυο "μεγάλων' τρομάρα τους κομμάτων! Ουσία καμιά. Άκρατος λαικισμός, φθηνό θέατρο για τους χαχόλους Ελληνες που 40 χρόνια δεν έβαλαν μυαλό και που φυσικά θα ξανακάνουν τα ίδια! Καλά να πάθετε!
  • ΒΟΗΘΕΙΑ! ΜΑΣΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΝΑΣΥΓΚΑΛΥΨΟΥΜΕ!Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 13:11
    Ασε τους βρε κορίτσι μου να συγκαλύψουν το θέμα όπως κάνουν πάντα.
  • απιστευτα πραγματαΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 13:01
    παει καποιος να στριμωξει (επιτελους!) τους οποιους εχουν ευθυνη και ο ανυπαρκτος νερατζης παει να βαλει στοπ! μη θιξουμε τον μπενι, τον τιτανικο παπακ/νου, τον τεως διευθυντη ιοβε!!!

    και απο κοντα ο ανεκδιηγητος κεφαλογιαννης που ελεγε τους ναυτεργατες πλουσιους! (ακομα απορω γιατι αφου ειναι τοσο προνομιουχοι οι ναυτεργατες , ο κεφαλογιαννης και οι υπολοιποι τα σπουδαζουν γιατρους και δικηγορους και δεν τα βαζουν να δουλευουν στα λιμανια…)
  • ΠέτροςΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 12:56
    Αμάν πιά με τις εξεταστικές.
    Σε αυτού του τύπου εξεταστικές θέλατε να στείλετε και τον γαπ?
    Να ειστε σίγουροι οτι θα του εβγαζαν τα απλυτα στη φόρα !!??
    Κοροιδευόμαστε τώρα ?
  • σπυροςΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 12:46
    κο κο κο
    κοτες
  • γΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 12:08
    πρεπει οι ελληνες να παρουνε επιτελους χαμπαρι οτι η δημοκρατια των λαμογιων δεν εχει καμια σχεση με τη δημοκρατια!
  • ιωαννης παπαιωαννουΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 10:37
    δυστυχως κανεις δεν ασχολειται με τα παιδια αμεα που δεν μπορουν να πανε σχολειο γιατι δεν πληρωνουν τα σχολικα βυθιζοντας τα ιδια και τις οικογενειες τους στην απελπισια κωσταλεξι η καιαδας διαλεξτε κυριοι
  • stavrosΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 10:32
    Πού το αξιοσημείωτο; Χρόνια τώρα , αυτή είναι η τακτική της δεξιάς. Έχεις δικαίωμα να μιλάς εφ' όσον δεν μας ενοχλούν αυτά που λες. Διαφορετικά βρίσκουν τρόπους να σε λασπολογήσουν, να σε απαξιώσουν , να σε "σκοτώσουν" ηθικά και πολιτικά.
  • POLΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 10:03
    Νομιζω οτι , ενω αυτη η γυναικα ειναι ικανοτατη δεν εχει μετρο.Καποιος πρεπει να τη βοηθησει και γρηγορα γιατι θα αυτοαναφλεγει.
  • φιμωσηΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 09:37
    ΄Οσο και να προσπαθείτε να φιμώσετε την Κωνσταντοπούλου δεν θα το καταφέρετε.Η γυναίκα δεν παίζει και έχει σκοπό να σας ξετινάξει.
  • κωσταςΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 09:06
    Ευτυχώς που υπάρχει η εικόνα, καί βλέπουμε τήν αλήθεια.
    Τέλος στήν προώθησει τού κακομαθημένου παιδιού.
  • ΣΚΒΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 09:02
    Της έκλειναν το μικρόφωνο επειδή μιλάει πολύ ή επειδή ρωτάει πολύ ?
  • simonΠαρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012, 08:54
    Ο Θανάσης Μπούρας!!!!! Αυτός ο κολοφώνας της διανόησης! Ο "κυρία Κρούγκερ"!!! Και μόνη η παρουσία του στη Βουλή λέει πολλά...