• Αθήνα16°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:11°C
  • Θεσ/νίκη12°CΥψηλή:13°C
    Χαμηλή:7°C
  • Πάτρα17°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:9°C
  • Ηράκλειο17°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:11°C
  • Λάρισα5°CΥψηλή:12°C
    Χαμηλή:4°C
Στον εισαγγελέα ο Αποστολόπουλος 2

Βενιζέλος:''Μη με ξαναδιακόψετε!''

Πρώτη καταχώρηση: 11/10/2012 - 20:43

Τελευταία δημοσίευση: 11/10/2012 20:43Πολιτική

Βενιζέλος:''Μη με ξαναδιακόψετε!''

Νέες λεπτομέρειες βγαίνουν στη δημοσιότητα, από τον έντονο διάλογο της Ζωής Κωνσταντοπούλου και του Ευάγγελου Βενιζέλου, κατά την ομιλία του προέδρου του ΠΑΣΟΚ, στην συνεδρίαση της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής, σχετικά με την περιβόητη ''λίστα Λαγκάρντ''.

Η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, έκανε επί μισή ώρα ερωτήσεις στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, σχετικά με τους λόγους που κράτησε στο γραφείο του την λίστα και δεν έδωσε εντολή στο ΣΔΟΕ για έρευνα.

Όταν ο Ευάγγελος Βενιζέλος άρχισε να απαντά, η Ζωή Κωνσταντοπούλου επανήλθε με διευκρινιστικές ερωτήσεις, γεγονός που έκανε τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, να χάσει την υπομονή του.

Φαίνεται τότε να είπε στην Ζωή Κωνσταντοπούλου: ''Μη με ξαναδιακόψετε!. Ουδείς μου έθεσε ζήτημα λίστας, μόνο τον Αύγουστο ο κ. Διώτης όταν μου έδωσε το στικάκι. Γιατί τα πράγματα είναι δεδομένα: δεν έχουμε νόμιμο αποδεικτικό υλικό. Ποτέ στο υπ. Οικονομικών σε τόσο σύντομο διάστημα δεν έγιναν τόσα πολλά στον τομέα της φοροδιαφυγής.  Και επειδή με ρωτήσατε γιατί δεν έστειλα την λίστα στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, στην Αρχή αποστέλλονται νόμιμα στοιχεία και όχι προϊόντα μυστικών υπηρεσιών, υποκλοπών, χωρίς έγγραφο ή πρωτόκολλο''.

Η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, τον ρώτησε ''ποιος το κρίνει αυτό;''.

''Εγώ και ο κ. Διώτης. Μη με ξαναδιακόψετε παρακαλώ!'', απάντησε ο Ευάγγελος Βενιζέλος.

Τότε παρενέβη ο πρόεδρος της Επιτροπής, Τάσος Νεράτζης, ο οποίος απευθυνόμενος στον Ευάγγελο Βενιζέλο είπε: ''Παρακαλώ κ. Βενιζέλο μην απαντάτε θέτοντας ερωτήσεις γιατί η κυρία ερεθίζεται''.

Λίγο αργότερα συνεργάτης του κ. Βενιζέλου του παρέδωσε ένα χαρτί για το οποίο έθεσε εκ νέου ερώτημα η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ.

''Είδα πως πήρατε ένα σημείωμα. Θέλετε να προσθέσετε κάτι;'', τόνισε.

''Κυρία μου, είναι προσωπικό... Έχει να κάνει με ένα φάρμακο που πρέπει να πάρω'', απάντησε ο Ευάγγελος Βενιζέλος.

Όσο συνεχίζονταν οι ερωτήσεις, ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, εκνευρίστηκε τόσο που χτύπησε το χέρι του στο έδρανο.

''Εσείς που έχετε καταστρέψει τη χώρα δεν δικαιούστε να χτυπάτε το χέρι στο έδρανο'', του είπε η Ζωή Κωνσταντοπούλου και ο Ευάγγελος Βενιζέλος της απάντησε: Κυρία Κωσταντοπούλου υπάρχει και η κοινοβουλευτική αισθητική. Εσείς θεωρείτε οτι η επιτροπή ειναι όχημα για να μου κάνετε προσωπικές επιθέσεις με προσβολές και υπαινιγμούς''.

 

 

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (20)
  • Εδω ο Ηλιας Εκει ο Ηλιας Που ειναι ο Ηλίας?Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 17:12
    Ο....Ηλιας δεν ειναι στην "Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής" για να του πει face to face οτι πρεπει να σκάσει? Η μηπως υπαρχει περιπτωση να πεσει και ο Αντωνακης μαζι με τον Μπενιτο και τον Κουνελη οποτε οι αγιες τραπεζες θα τραβηξουν τα αυτακια των κακομαθημενων?
  • ΚαλιστειαΠαρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 17:08
    @ ΑΒ
    Κανε προταση γαμου στον Benni, αφου σου αρεσει τοσο πολύ

    Παντως οι ερωτησεις των ΧΑ βουλευτων...ηταν αυτες που ξεσκεπασαν τον Μπενιτο.
    Tα δε συνεταιρακια της ΝΔουλας...........και ομορφουλιακ ειναι τα ατιμα και το μαθηματακι τους το ξερουν απ'εξω και ανακατωτα. Αριστα 10 στα παιδακια.

    Παντως πιο ομορφη απο την κορη του Fuhrer δεν υπαρχει ειναι και "καθαρη" ελληνιδα...η κοπελα
  • ελενηΠαρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 09:55
    αντε ρε μπουχεσα φασιστα Βενιζελε!!!
  • DamianosΠαρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 06:19
    Φαντάσου να την έχει κάνεις γυναίκα του και να άρχιζε την κρεβατομουρμούρα! :(

    ΚΟΛΑΣΗ!
  • K.T.Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 05:08
    Για καλαισθησία γενικώς έχω ακούσει, για αισθητική χώρου επίσης όπως και για ινστιτούτα αισθητικής επίσης.Αλλά αισθητική στην πολιτική ποτέ εκτός από τον τελευταίο καιρό που το κολλάνε όπου νάναι και προ παντός ο Βενιζέλος. Ούτε αυτός είναι καλαίσθητος αλλά και πιό ακαλαίσθητα πράγματα στην πολιτική από αυτά που γίνονται τα τελευταία χρόνια δεν έχουν ξαναγίνει. Αυτά περί αισθητικής, πολιτικής και κοινοβουλευτισμού.
  • vasilisΠαρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 00:54
    kapoios na tou pei skaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! are hlia poso dikio eixes
  • kostasΠαρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 00:02
    μη μου τον στενοχωρατε ρε παιδια του ΣΥΡΙΖΑ και θα παθει κανενα εγκεφαλικο.Εκτος απο το κριμα που θαχετε στο λαιμο σας, η χωρα θα στερηθει ενα φωτισμενο πολιτικο ηγετη για το αμεσο μελλον. Δεν παιζουμε με τετοια πραγματα.
  • γΠαρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 00:01
    καλα τον εχουμε δει το βενιζελο τι κουμασι ειναι.καθε φορα που στριμωχνεται γινεται ξεκαθαρο.
  • maikΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 23:48
    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ..........
  • ΑΒΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 23:18
    Πω πω!!!!! Πιο ωραιος ειναι ο Βενιζελος....
  • PantelisΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 22:31
    Σκίστε τον τον Μπενίτο. Η αλλαζονεία του και η εγωπάθεια του μας κατέστρεψαν...
  • Παν ΤουμΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 22:16
    "Πω, πω! Σε τι ταραγμένο κόσμο ζούμε!...", είπε ο Τέρενς Χιλ στον Μπαντ Σπένσερ όταν άκουσαν από το ραδιόφωνο του φορτηγού που είχαν κλεμένο την είδηση για τον ξυλοδαρμό που προηγήθηκε στο μπαρ, καθώς και για την κλοπή του φορτηγού. (Τη δική τους είδηση, δηλαδή).

    "Πω, πω! Σε τι ταραγμένο κόσμο ζούμε!...", επαναλαμβάνω και εγώ, που συνήλθα από τον διήμερο πονοκέφαλό μου και αύριο θα είμαι στη σάτιρά μου φουλ πανσιόν ξανά!. Χε, χε. Α, ρε Βενιζέλε, μ' έκανες και γέλασα!...
  • calamity zoiΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 22:00
    έχει δικό της καλάμι η κυρία.
    πολλά καλάμια το μαγαζί
    πρόβλημα στο παρκάρισμα
  • ΧρηστοςΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 21:52
    Σημερα εκανε προταση η Κωνσταντοπουλου στο βενιζελο για συνεργασια ...!!! Θα ανοιξουν μαζι δικηγορικο γραφειο .Σαραντα λεπτα τον πιπιλιζε για να δεχτει . Μεχρι κι ο κακλαμανης τσαντιστηκε απ το στενο μαρκαρισμα .
  • προπαγάνδαΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 21:30
    "Ποτέ δεν έγιναν τόσα πολλά στο ΥΠΟΙΚ στον τομέα της φοροδιαφυγής"
    ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ
    Εγώ..... μη με ξαναδιακόψετε......απολύτως........χτύπημα χεριού στο τραπέζι........ βάλτου μια γκρί-φαιά μπέρτα και είναι ίδιος ο Γκαίρινγκ
  • Σημεία και ΤέραταΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 21:25
    Κωνσταντοπούλου και κουραφέξαλα
  • ntelis andrasΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 21:22
    mprabo tis
  • VDΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 21:21
    Η Ζωή είναι καταπληκτική νομικός, είναι η αυγή, το νέο που έρχεται. Ο Βενιζέλος εκπροσωπεί έναν σάπιο κόσμο που πεθαίνει, που φεύγει, που χάνεται. Οι κραυγές του αυτές είναι ο επιθανάτιος ρόγχος του, το πολιτικό του τέλος. Και το δικό του και του κόμματος που διέλυσε με τη δημαγωγία του τη χώρα. Έρχεται η ώρα του ΣΥΡΙΖΑ. Έρχεταιη ώρα που η Ελλάδα θα σταθεί στα πόδια της, που υπερήφανα θα κοιτάξει τους τοκογλύφους στα μάτια.
  • ΙΜΠέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 21:17
    Πάντως το ξανθό νούμερο που έλουσε ο χρυσαυγίτης είναι καλύτερη από την Ζωή.
  • που είναι η λιμουζίνα;Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012, 20:58
    Α Π Ο Λ Υ Τ Ω Σ.....!!!!!