• Αθήνα18°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:14°C
  • Θεσ/νίκη13°CΥψηλή:14°C
    Χαμηλή:10°C
  • Πάτρα13°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:12°C
  • Ηράκλειο20°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:17°C
  • Λάρισα11°CΥψηλή:13°C
    Χαμηλή:8°C
Η ΡΕΝΑ ΔΟΥΡΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ

Η απάντηση του Νίκου Χατζηνικολάου

Πρώτη καταχώρηση: 27/09/2012 - 18:59

Τελευταία δημοσίευση: 27/09/2012 18:59Πολιτική

Η απάντηση του Νίκου Χατζηνικολάου

Ο εκδότης της Real news κ. Νίκος Χατζηνικολάου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

 

«Με έκπληξη και θλίψη πληροφορήθηκα ότι ο Πρόεδρος της Βουλής κ. Ευάγγελος Μεϊμαράκης παρουσία δεκάδων δημοσιογράφων εξαπέλυσε προσωπικές απειλές και ύβρεις εναντίον μου, διαπράττοντας πρωτοφανές στα πολιτικά χρονικά ολίσθημα, για το οποίο θα μπορούσα να προσφύγω στη Δικαιοσύνη. Δεν θα το πράξω. Θα συνεχίσω απερίσπαστος τη δημοσιογραφική έρευνα. Δεν πτοούμαι. Οφείλω όμως να επισημάνω ότι από τον πολύπειρο Ευάγγελο Μεϊμαράκη, ιδίως τώρα που φέρει και τον τίτλο του Προέδρου της Βουλής, θα ανέμενα ψύχραιμη και θεσμική αντίδραση. Το μέγα σκάνδαλο, άλλωστε, είναι η συγκάλυψη επί 1,5 και πλέον έτος της καταγγελίας που έφερε στο φως η Real news. Και σε αυτό το σκάνδαλο η απάντηση μπορεί να είναι μόνο μία: πλήρης δικαστικός έλεγχος, με άνοιγμα τραπεζικών λογαριασμών και offshore εταιρειών. Αυτός είναι ο δρόμος για να απαντήσει ο Πρόεδρος της Βουλής σε όσους δικαίως ή αδίκως τον κατήγγειλαν και όχι οι ύβρεις και οι απειλές εναντίον μου».

 

 

 

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (281)
  • ΡΑΠΤΗ ΙΩΑΝΝΑΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 19:49
    ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΔΩΡΕΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ .ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ
    ΑΚΟΥΤΕ ΑΚΟΥΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ..... Ο ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΔΡΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΛΑΣΠΗ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ.
    ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΟΙ ΚΑΗΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΚΑΛΑ.

    ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΝΤΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΒΙΛΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ.

    ΑΡΑΓΕ ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΗΣΥΧΟΙ ?
  • ΡΑΠΤΗ ΙΩΑΝΝΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 19:23
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ.ΠΟΛΛΟΙ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ ΜΑΡΟΥΛΟΦΥΛΛΑ. ΗΜΑΡΤΟΝ
  • Απόστολος ΠετρούλιαςΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 15:58
    Ο Πρόεδρος της Βουλής κ.Μεϊμαράκης έδωσε στην δημιοσιότητα τις δηλώσεις πόθεν έσχες του, για να ομολογήσει ότι καθώς η Χώρα έβαινε προς χρεοκοπία οι δικές του καταθέσεις-περουσιακά στοιχεία έβαιναν αυξανόμενα, χωρίς να ενδιαφέρει πόσο και πως, από που. Τα δικά μου όμως αντίστοιχα δεδομένα, καθώς από το 1997 δήλωνα εγγράφως προς την Πατρίδα μου ότι βαίνει προς χρεοκοπία, έβαιναν μειούμενα, καθώς η Πατρίδα μου φρόντισε πρώτα να φαληρίσει εμένα πριν φτάσει και αυτή στην χρεοκοπία!!!!!!!!!
  • ΑΝΤΖΥΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 12:40
    Ο Χατζηνικολαου δεν ειναι δημοσιος λειτουργος και δεν διαχειριζεται δημοσιο χρημα για να υποχρεουται να μας ενημερωσει για τα εισοδηματά του. Με γεια του με χαρα του ό, τι εχει. Να τα εχει και να τα χαιρεται.
    Ως επιχειρηματιας - εκδοτης ελεγχεται απο την εφορια και φορολογειται αναλογα.
    Μην μπερδευουμε λοιπον τους κρατικους λειτουργους με τους ιδιωτες.
  • Anastasios kourtsopoulosΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 01:40
    Κύριε χατζηνικολαου καλησπερα.
    Είμαστε φαντάζομαι όλοι μαζί σας για τις αποκαλύψεις και μπράβο σας.
    Για να είστε όμως και εσείς αλλά και ο θείος σας εντάξει θα πρέπει να δούμε και τα δικά σας πόθεν εσοχές διαχρονικά.
    Επίσης θα ήθελα εγώ προσωπικά και όχι εγώ φαντάζομαι να μάθω εάν πρόσφατα αμοιβοσασταν με 60.000€ το μήνα. Η μήπως ειναι λάθος?
    Συγνώμη εάν έχω πειράξει κάποιες χορδές ευαίσθητες
  • ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΤΕΡΑΚΗΣΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 00:41
    Αυτόν τον εκδότη του "ΘΕΜΑΤΟΣ" δεν θα τον χωσουν μεσα.Αυτός δεν φοροδιαφευγει.Πως γίνεται να βάζει τώρα και 1 χρόνο κουπόνια αξίας 6 ευρώ στην εφημερίδα του.Σύμφωνα με τα στοιχεία που δημοσιεύει ο ίδιος πουλάει 150.000 εφημερίδες.Κάθε εφημερίδα εχει 1 κουπόνι των 6 ευρώ.Αρα 900.000 ευρώ.Ποιός επιβαρύνεται αυτό το ποσόν;Ο carfour; Η εφημερίδα;
  • jfkΠαρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012, 00:40
    ΜΠΡΑΒΟ ΝΙΚΟ.......ΚΕΡΝΑΩ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ...ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ.....ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΓΚΕΛΟ....
  • ΚΩΣΤΑΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 22:36
    ΒΡΗΚΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗ?!
  • SOLOΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 22:08
    EFTIXOS POU IPARXIS ESI KE ISOS DIO TRIS AKOMA DIMOSIOGRAFOI
    ME POLA ARX..............A KE VGAZETE TIS VROMES TOUS STO AERA GIA
    NA MAS KSEVROMISETE APO TIN MPOXA TON GOUROUNION POU EXOUN KATALAVI TIN VOULI. PISTEVO POS DEN APOMENI POLIS XRONOS POU I ELLINES THA KANOUME TIN EPANASTASI MAS KE THA
    TOUS STILOUME STON DIAOLO.
  • ΓιώργοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 22:04
    Εδώ στο Νεπάλ έχουν βάλει φυλακή 3-4 πολιτικούς για οικονομικά σκάνδαλα..ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου...
  • ΤάσοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 21:29
    ΝΙΚΟ, ΠΑΡΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΟΣ ΚΑΝ!!!!!!
    ΝΙΚΟ, ΠΑΡΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΟΣ ΚΑΝ!!!!!!
    ΝΙΚΟ, ΠΑΡΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΟΣ ΚΑΝ!!!!!!

    ΜΕ ΘΕΜΑ ΕΛΛΑΔΑ - ΔΝΤ

    ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ.
  • ΝικολΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 21:08
    Είναι πολύ δύσκολο να σηκωθεί απο την καρέκλα θέλει βοήθεια........ Συνεχιστεί τις αποκαλύψεις μήπως η ΕΛΛΑΔΑ δει καλύτερες μέρες !
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ.Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 20:59
    Τελικά...Βόθρων Πολύβρωμας του βγήκε του Σαμαρά κι αυτός ο πρόεδρος!
  • HarisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 20:55
    καν΄τον ρόμπα!!!!!
  • NINETΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 20:49
    BRAVO NIKO .POLI KALA EKANES POU DIMOSIOPOIISES AUTA POU BRIKES
  • ΒΑΣΙΛΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 20:31
    Nίκο προχώρα όπως άρχισες μαζί σου ΟΛΟΙ. Τσάκισε το ψευτοκουτσαβάκι όπως του χρειάζεται που χρησιμοποιεί το αξίωμα του Προέδρου της Βουλής στα προσωπικά του. Να μάθει να συμπεριφέρετε λεκτικά και με πράξεις ανάλογα με το αξίωμα που του έδωσαν οι υπόλοιποι βου-λεφτές. Λάθος σου που δεν τον πήρες τηλέφωνο, ΧΑ ΧΑ. Στην Ανγγλία παραιτήθηκε υπουργός γιατί πέρασε το όριο ταχύτητας και δήλωσε ότι οδηγούσε η γυναίκα του, αλλά την άλλη μέρα ήρθαν οι αστυνομικοί με την φωτογραφία του στο τιμόνι. Στην Ελλάδα που τέτοια!!!
    κάνουν ότι θέλουν ακόμη και πρώην βουλευτές (βλέπε Κ. Κουλούρη).
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 20:10
    MEIMAΡΑΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ.ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΝ Ο ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ "ΤΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΕΣΗ"...ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΕΙΜΑΡΑΚΙ?????
  • δημήτρης καπότσηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 20:00
    συγχαρητήρια στον Νικο, έκανε απλά το καθήκον του σαν έγκυρη πέννα που είναι.Τώρα ας μου επιτραπεί μία σύγκριση.Στη Νυρεμβέργη καθάρισαν με δίκη τους πρωτεργάτες του Ραιχ που αιματοκύλησαν τον κόσμο και καλά έκαναν.Κατόπιν όμως βοήθησαν οικονομικά και ηθικά τον Γερμανικό λαό να σταθεί στα πόδια του και πάλι καλά έκαναν.
    Εδώ γιατί δεν εξοντώνουν πρώτα όλους τους πρωταίτιους και επι πλέον δεν είναι άδικο να ζητούν απο τον Ελληνικό λαό να σώσει απο πάνω και τους δολοφόνους του? Μπράβο ξανά Νικο βγάλτα όλα στη φόρα.
  • ΒίκυΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 19:57
    Νίκο ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ
  • maikΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 19:39
    ΤΙΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ !!!!!!! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΥΓΑ CAT STIVENS . LADY D ARBANYLLE ..............................
  • explorer antonisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 19:29
    Νικο εχεις την εκτιμηση των εντιμων και οχι βολεμενων Ελληνων.
    Αυτο και αλλα πολλα περμενουμε απο την πραγματικα ελευθερη δημοσιογραφια.
    Οι υπολοιποι ας κρυφτουν στα φουστανια του παχυδερμου που διαλαλει οτι μαζι τα φαγαμε- αυτος ο χωρος τους ταιριαζει αν και εχει φοβερη δυσωδια.
    Ψηλα την σημαια της ηθικης και των αξιων που εχει αναγκη ο τοπος.
  • GATOSΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 18:46
    ΝΙΚΟ οι υγιής σκεπτόμενοι είμαστε μαζί σου, βγάλτα όλα στην ΠΡΩΤΗ. ΣΕΛΊΔΑ.ΞΕΡΕΙΣ Πολλά , όπως ξέρει και ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ για την πολυφωτογραμισμενη Κα Ρεβέκκα. Ενώ κάποιοι άλλοι στην Βουλή κρύβονται!!! ΈΧΕΤΕ ΥΠΟΧΡΈΩΣΗ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΌ ΛΑΟ ΠΟΥ ΥΠΟΦΈΡΕΙ,
    ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΉΣΕΤΕ για όλα.αυτά τα καλόπαιδα που έστειλε στη ΒΟΥΛΉ να αγωνιστούν για την ΕΛΛΆΔΑ, ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ, ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ, ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΎΝΟΛΟ, .. Είμαστε ΜΑΖΙ ΣΟΥ
  • ΑΝΤΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 18:42
    «Υπάρχουν γκλάμορους δημοσιογράφοι που λένε ότι έχουν κάνει ρεπορτάζ στο δρόμο». «Εγώ δεν σας είδα ποτέ», συνέχισε. «Εκτός αν μπερδεύετε το πεζοδρόμιο με το ταρτάν γηπέδων των βορείων προαστίων».
    Αργύρης Ντινόπουλος.Κε Χατζηνικολάου σας συκοφαντεί.Εσείς γκλάμουρους των βορείων προαστείων;
  • ΓρηγόρηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 18:41
    Νίκο συγχαρητήρια γι' αυτό που έχεις κάνει. Ο βρεγμένος την βροχή δεν την φοβάται και νομίζω ότι αυτοί δεν έχουν βραχεί, ο νοών νοείτο.
    Το σημαντικότερο που πρέπει να γίνει τώρα είναι, κανείς μα κανείς να μην πάει στην εφορία ή στην ΔΕΗ να πληρώσει φόρους ή χαράτσια μέχρι να αποδοθεί δικαιοσύνη, δηλ. να επιστρέξουν τα λεφτά πίσω τα ΛΑΜΟΓΙΑ, που διαβάζω ότι δεν είναι ουκ ολίγα. Είναι άδικο να κόβονται μισθοί και συντάξεις από το λαό και κάποιοι να έχουν φάει με χρυσά ΦΤΥΑΡΙΑ
  • ΓΑΤΟΣΚΥΛΟΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 18:20
    Νίκο, κάποιος πρέπει να πει στον Μεϊμαράκη, ότι οι κατηγορίες δεν "στοχεύουν τον θεσμό του προέδρου ή της δημοκρατίας" όπως ισχυρίζεται, αλλά μόνο τους λογαριασμούς του.Εκτός και αν τα χρήματα έχουν κατατεθεί για την προεδρία της βουλής.Κ κάτι ακόμα.Αν το παρατσούκλι του ήταν "μπροστάντζας" κ όλα αυτά τα λεφτά ήσαν μόνο η αρχή, φαντάσου ποιά θα ήταν η συνέχεια.....Καλή δύναμη Νίκο!
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΖΕΛΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:59
    ΜΗ ΛΥΓΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΧΤΕΙΣ
  • KλεοπάτραΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:54
    Φίλοι του ενικός, σαν επισφράγισμα όλων όσων έχουν γραφεί στο θέμα που η Real news έφερε στο φως της δημοσιότητας στην εν λόγω τοποθέτηση του κου Χατζηνικολάου, βγαίνει ένα συμπέρασμα:Αποδεικνύεται εν τοις πράγμασι ότι το σύστημα το πολιτικό είναι όντως σάπιο, βδελυρό, ρυπαρό και δυσώδες.Ολοι μας βλέπουμε τελικά ότι πολιτικός και πολιτική είναι δυο κατ΄επέκταση λειτουργίες. Η πολιτική σαν έννοια προσπαθεί να βρεί την εφαρμογή της μέσα από νόμους που οι πολιτικοί με την βοήθεια του Νομοθέτη προαγάγουν και καλούνται να ψηφίσουν. Ο Σκοπός κοινός καθώς και τα ωφέλη πολλά ! ΄Οχι μόνο για να κτισθεί ένα όνομα , μια συνέχεια αλλά και να δημιουργηθεί μια δυναστεία στην πολιτική αρένα. Ο λαός μας επιθυμεί ωσάν τις Ικέτιδες πλέον να επέλθει η κάθαρση χωρίς έλεος.Το σταυροδρόμι που επέλεξαν να ακολουθήσουν δεν μας βρίσκουν σύμφωνους, όταν αποδειχθεί ότι είναι όντως βάσιμες οι κατηγορίες, καλείται ο Δικαστής να αποδώσει τα του δικαίου.Είναι επιταγή της κοινωνίας μας πλέον να μαθευτεί η αλήθεια και να δούμε πλέον καθαρά ποιό είναι το συμφέρον της χώρας και του λαού της.Σήμερα είδα τόσο μα τόσο κουρασμένους τους ανθρώπους γύρω μου , που σε μια στιγμή νόμισα ότι βρισκόμουν στην χώρα της Θλίψης.Μόνο και μόνο για όλους αυτούς τους συμπατριώτες μας και για τα παιδιά μας πρέπει να λάμψει η αλήθεια. Μέσα από της δικαιοσύνης το Μέλαθρον να βρεθεί ο έντιμος Δικαστικός λειτουργός να θέσει την χείρα του επί τον τύπον των ΄Ηλων και να αποφανθεί .Αν όντως οι κύριοι των οποίων τα ονόματα εμπλέκονται είναι ένοχοι να κριθούν, αν είναι όλα αυτά τα κατηγορητήρια λάσπη και ψεύδη να τιμωρηθούν οι συκοφάντες τους.Κύριοι προχωρήστε είμεθα όλοι μαζί σας.Επιτέλους να επέλθει η Κάθαρση.Είναι επιτακτικό καθήκον πλέον εδώ που φτάσαμε!!!!
  • denisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:50
    Νίκο!
    Μήπως πρέπει νά ταρακουνήσης καί λίγο τήν μεριά τής δικαιοσύνης νά επισπευσει ολες αυτές τίς υποθέσεις πού εκκρεμμούν στά ντουλάπια της?
    Οπως ειπε καί ο θείος Τράγκας από ενάμιση χρόνο πού βγήκε στήν εφημερίδα σου τό σκάνδαλο ποίος τήν καταχώνιασε στό συρτάρι του μήπως
    γιά νά κλείσουν οι λογαριασμοί στήν τράπεζα καί μετά νά μή βγαίνει νόημα?
    Ο λαός πεινάει ταρακούνισέ τους ολους δέν παει αλλο θά γίνει εξέγερση καί
    τότε νά δούμε πού θά κρυφτούνε.
    Ολοι εχουν από ενα σκάνδαλο οικονομικό οσοι διαχειρίστηκαν χρήμα αλλά τόν πλουτισμό δέν τόν βλέπουμε μόνο στίς καταθέσεις αλλά καί στίς
    επενδύσεις εως τρίτου βαθμού συγγενείας.
    Κτύπα τους ανελέειτα ο λαός ειναι μαζί σου μπράβο σου από εναν μικρό
    συνταξιούχο τών 400 euro
  • ghialis markellosΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:39
    ola sto fos
  • elenΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:39
    Νικο ενα να ξερεις, εχεις τεραστια δυναμη γιατι ειμαστε ολοι μαζι σου (με την αξια σου μας κερδισες) κ να ξερεις πως ειμαστε παρα πολλοι.....με εκτιμηση.
  • manolisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:34
    niko se theloumai kai se deltio eidiseon stin tileorasi. na doume pragmatikes eidisis.piksame stous prodotes kai poulimenous.
  • ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΙΩΤΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:28
    Νικο προχωρα αλλα πρεπει καποια μερα να βγαλεις και τα λαμογια τους ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ που τοσα χρονια καλυπταν αυτα τα ανθρωπακια που εχουν καταστρεψει ενα ολοκληρο λαο
  • ΕλένηΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:14
    Νίκο θα ήθελα να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου και να σου πω ότι αυτοί οι τύποι πέρα απο ανήθικοι ειναι και αδίστακτοι να προσέχεις και ας ελπίσουμε ότι η δικαιοσύνη θα αποδοθεί καλή δύναμη σε πιστεύω και σε ακοπουθώ όλα τα χρόνια
  • OYKΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:12
    Φίλε Νίκο προχώρα βγάλε όλα τα λαμόγια, τους κλέφτες και τους απατεώνες στη φόρα. Όλους τους και καλά ΕΠΩΝΥΜΟΥΣ που εδώ και τριάντα χρόνια τρώνε και πίνουν εις υγείαν του κορόιδου.
    ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΣΑ και μετά στη φυλακή να τους τα πάρουν και οι υπόλοιποι.
  • stavrosΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:09
    ΝΙΚΟ ,
    ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ , ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ , ΩΣ ΤΟ ΜΕΓΑΓΥΤΕΡΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΒΡΩΜΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΤΟΠΙΟΥ.
    ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, !!!
  • ΚΑΤΕΡΙΝΑΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:02
    ΝΙΚΟΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΡΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΒΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ ΑΑΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΔΕΣΠΟΙΝΙΔΑ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • ΑΝΝΑΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 17:01
    Δυστυχώς ο απλός κόσμος βλέπει μόνο την "επιφάνεια" των πολιτικών και δημοσιογραφικών χειρισμών κι αυτό δίνει ένα πλεονέκτημα και στις δύο πλευρές για κινήσεις εντυπωσιασμού. Άλλωστε οι πολίτες έχουν χάσει προ πολλού την εμπιστοσύνη τους στους πολιτικούς και στους δημοσιογράφους και τίποτα πια δεν εκπλήσσει. Υπάρχει βάθος πίσω από όλα, τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται.
    Αυτό που θα κάνει τη διαφορά είναι να ξεκινήσουν σιγά σιγά να κάνουν παρέα στον Κο Τσοχατζόπουλο και πολλοί πολλοί άλλοι, αλλά αυτό δυστυχώς δε διαφαίνεται πως θα γίνει. Προσωπικά πιστεύω ότι φυλακή μπαίνει μονο όποιος δυσαρέστησε "κάποιους" στις "συναλλαγές", όποιος δεν έπαιξε με τους κανόνες του παιχνιδιού ή φάνηκε άπληστος.
    Κε Χατζηνικολάου με τις ευχές μας, προχωρήστε στον έλεγχο της εξουσίας, τον ουσιαστικό και αποδοτικό, ριχτείτε στη μάχη της αλήθειας με όποιο κόστος, κάντε το όμως με τρόπο που να μας πείσει με το αποτέλεσμά του για τη συμβολή σας και την αφοσίωση στο λειτούργημά σας, αν πιστεύετε ότι επιτελείτε τέτοιο.
    Θέλουμε αποτέλεσμα (δηλ. φυλακή τα λαμόγια) και μετά θα πάρετε και τα εύσημα για τη δημοσιοποίηση και την επιμονή σας στο θέμα. Όλα τα άλλα είναι επικοινωνιακά παιχνιδάκια που εξυπηρετούν σκοπούς, τους οποίους εμείς οι "πτωχοί τω πνεύματι" ούτε μπορούμε να φανταστούμε!
  • Ανδρέας ΝαυπΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 16:59
    Είναι αξιοπρόσεκτο το γεγονός ότι σε τόσα μηνύματα, μόλις δύο-τρία είναι απέναντι στον Χατζ/λάου. Σύμπτωση; Δεν νομίζω. Μάλλον λογοκρίνονται απροκάλυπτα. Παραδόξως, δεν έχω δει δημοσίευση μηνύματός μου τόσο εδώ, όσο και στις ραδιοφωνικές εκπομπές (φωτεινή εξαίρεση ο κ. Παπαδόπουλος), αλλά ούτε αποδοκιμασία μέσω e-mail.
    Ανεξάρτητα απ'αυτά, θα μάθουμε το "πόθεν έσχες" του εκδότη από την εποχή του ΜΕGA;;;
  • thanasisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:56
    niko eime ap
    ofitos tou 2 gymnasiou (iktinou)thessaloniki . zw ta teleutaia 40 xronia stin germania , se akouw kai se diawazw se kathimerinh wasi . file niko skepsou ksana to episodio me tin akriwopoulou.tin theoro axiopreph kai timia , mhpos me tis agwges klp ta paratrawas? Eine isws h pio axioprephs se auto to kolokanalo.An thes grapse mou kati, s ektimo geia
  • Georges IakovouΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:53
    Ke Hatzinikolaou proxorise na xeskepasis olo ton kopro tou avgeia san neos iraklis, epi telous as dosoume ena telos stin komatokratia, as vgoun mprosta neoi entimoi polites gia na epanidrisoume to kratos mas, APO TIN ARXI, apo tin staxti tou, dioti oloi oi tomeis tou katestimenou, proedros, ypourgoi, vouli, dikastes, dimosioi ypalliloi(igesia), anoteroi stratiotikoi, syndikalistes, MME einai mesa stin diaploki. I lernaia ydra exei aplosei vathia ta plokamia tis,
    as parome tin Ellada sta xeria mas, den exei simasia to erotima evro i draxmi, protos stoxos einai i EPANIDRISIS tou kratous, me neo syntagma, me neo forologiko systima, me isotita, eleftheria, adelfotita, politismo alla kai nomous sostous pou oi polites tha sevontai, an oxi i timoria na einai amesi. Proxorise san simaioforous, yparxoun polloi ellines pou tha se akolouthisoun.
  • korinaΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:51
    Νικο ο Ντινοπουλος πηρε εργολαβια για να μιλαει εναντιον σου στη βουλη? Δεν παμε καλα.......
  • Παύλος ΞανθόπουλοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:43
    K.Χατζηνικολάου, τώρα ήρθε η ώρα, ώστε αυτοί που εσείς οι της δημοσιογραφίας "θρεβατε" εδώ και δεκάδες χρονια, να φάνε και εσάς τους ιδιους...Αυτοί τα πιραν χονδρά αφήνοντας εσάς να κολυμπάτε κάνοντας το ψάρι ως προς την επιβίωση..., και τώρα θα σας φάνε σαν ψαρια που είστε.. Εκεί εσύ, παρέμεινε πιστός δεξιός και πιστός στον ιμπεριαλισμό που θα σκάει από τα γέλια με την κοινωνική μιζέρια του τόπου...
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:42
    NIKO TO MAXAIΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ Ωs ΤΟ ΚΟΚΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΕΛΛΗΝAΣ ΤΙ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ !!!! ΜΠΡΑΒΟ ΝΙΚΟ!!!
  • nikolaosΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:31
    είμαστε όλοι μαζί σου ! είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς ότι υπάρχει υπουργός Άμυνας, που να μην έχει πάρει μίζα ! ισχύει βέβαια το τεκμήριο της αθωότητας, αλλά ο καπνός υπάρχει. Ο Μειμαράκης υβρίζει χυδαία, δείχνοντας το επίπεδό του, αλλά όπως λέει και η παροιμία "σκύλος που γαβγίζει, δεν δαγκώνει", κατά βάθος είναι όλοι οι πολιτικοί θρασύδειλοι και έχουν συνηθίσει στην ατιμωρησία και στη λαμογιά ! εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο Άκης
  • Σημεία και ΤέραταΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:20
    Ελα βρε Νικολάκη μην το παίρνεις κατάκαρδα, έχεις ακούσει και χειρότερα
  • prok.Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:17
    Μην επικεντρωνεσται μονο με Μειμαρακη ειναι και ο Βουλγαρακης και ο Λιαπης
    μεσα στη καταθεση , μην τους ξεχναμε αυτους
  • ΝΙΚΟΛΑΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:16
    ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΑΘΡΟ ΚΑΙ ΕΝΟΧΟ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΕΝ ΕΛΛΑΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΘΕΙ ΥΠΟ ΤΗ ΣΥΝΕΧΗ ΠΙΕΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ. ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ !!!!
  • ΜΙΧΑΛΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:15
    Όλοι οι δημοσιογράφοι πρέπει να κάνουν την επιλογή τους έστω κι αργά.
    Ή θα διαπλέκονται με όλα τα λαμόγια με τις γεμάτες τσέπες ή θα είναι δίπλα στον τον λαό που σε λίγο τις τσέπες θα τις έχει για αξεσουάρ.
    Νίκο, όταν ξεκίνησες την υπόθεση με τον Άκη δεν πίστευα ότι θα ξεσκέπαζες κι ενεργούς πολιτικούς με θεσμική βαρύτητα.
    Συγχαρητήρια έστω κι αν άργησες.Άλλωστε όλοι δικαιούμαστε ένα καινούγιο ξεκίνημα με εντιμότητα κι όχι αδιάφορα σφυρίγματα σε ότι σάπιο μας περιβάλλει.
    Καλούς αγώνες.
  • ΓιάννηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 15:12
    Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να διερυνήσετε και να με πληροφορήσετε αν ο κ Μειμαράκης θα αμείβεται με τις αποδοχές και τα λοιπά προνόμια του προέδρου της Βουλής όσο χρονικό διάστημα θα ευρίσκεται σε αναστολή καθηκόντων.
  • ΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟΥΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 14:38
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
  • ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 14:30
    Κ. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΈΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΦΡΑΣΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Κ. ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ . . . ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ, ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΓΚΡΊΝΑΜΕ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΑΗ ΑΝΤΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΣ ΣΕ . . ΑΡΕΝΑ Κ.Λ.Π. ΑΠΟ ΤΗ ΦΡΑΣΕΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΄? ΞΕΦΤΥΛΑ Κ. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ . . . ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΤΗΣ Ν.Δ. ΤΙ ΨΗΦΗΖΑΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΌΝΙΑ.
  • Γ.Α.ΠΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 14:05
    Μαθευτηκε οτι το ψευτο σκάνδαλο σου δωθηκε απο τη γνωστη δικαστική χουντα , την ιδια που ειχε παγώσει την συμβαση του ΕΤΑΚ και αναγκασε τοτε τον Βενιζέλο να προχωρήσει στο χαράτσι.
    Καποιοι αλλοι ετοιμαζουν δημοσιευμα και υπάρχει λεει ντοκουμεντο με την φωνουλα σου σε εξωτερικό χωρο να λεει διάφορα. Νομιζω οτι την πάτησες αλλα στην τελική και ποιος δεν την εχει πατησει τον τελευταίο καιρό
  • Χαράλαμπος ΞένοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 14:03
    Κε Χατζηνικολάου,

    Σας συγχαίρω για τις αποκαλύψεις σας. Σας ενθαρρύνω να συνεχίσετε και ο θεός να σας δώσει τη δύναμη να αποκαλύψετε την αλήθεια. Γιατί αυτή θέλει απεγνωσμένα ο λαός.
    Προσωπικά ουδέποτε αμφέβαλλα για την εγκυρίτητα των όσων δημοσιεύετε, θέλω απλά να φτάσετε στο τέλος και στη τελική δικαίωση. Ξέρετε, στο σκάνδαλο "Watergate", το όλο σκάνδαλο ύπήρξε η προσπάθεια κουκουλώματος (cover up), και όχι τόσο η καθ'αυτή πράξη της διάρρηξης των Γραφείων του Δημοκρατικού Κόμματος. Εδώ στην Ελλάδα η συγκάλυψη και η παρεμπόδιση του έργου της Δικαιοσύνης είναι κάτι το σύνηθες χωρίς ποτέ ουδείς να τιμωρηθεί και γι' αυτό.

    Με αγωνία θα αναμένω περαιτέρω αποκαλύψεις σας.

    Χαράλαμπος
  • ΕλεοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:52
    Κανενας δεν φοβαται εχοντας στο μερος του τον λαο...αυτοι που ειναι απεναντι του θα επρεπε να φοβουνται...και αν αργει καιποια στιγμη θα ερθει...συνεχιζουμε.
  • tilemaxosellasΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:51
    Φίλε Νίκο
    παρακολουθώ την πορεία σου χρόνια τώρα και πίστεψέ με, όταν διαβάζω τα άρθρα σου, είναι από τις λίγες φορές που δεν νοιώθω ότι πνίγομαι μέσα στην απέραντη χαβούζα της ελληνικής διαπλεκόμενης δημοσιογραφίας.
    Ο Έλληνας έχει ελάχιστες δυνατότητες πραγματικής και μη κατευθυνόμενης ενημέρωσης.
    Αν σκψεις το κεφάλι θα χυθεί άπλετο σκοτάδι στην ήδη παραπέουσα δημοσιογραφία.
    Στον πόλεμο που θα δεχτείς θα είμαστε δίπλα σου.
  • annamariaΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:45
    Στηριζομαι στο τσαμπουκα κ την επιμονη σας... αν δε κανετε πισω εσεις - που ευχομαι να μη συμβει- ο Βαγγελακης κ τα λοιπα κ@λοπαιδακια την εβαψαν ... Αχ δωστε μας λιγη χαρα τουλαχιστον εσεις....αναμενουμε νεοτερα!!!
  • ΑΝΤΖΥΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:35
    O Eυαγγελος παντως πολυ βαρια μαγκια πουλαει γενικως.
    Κατονομαστε κ.Προεδρε της Βουλης αυτους που κρυβονται πισω απο τον κ.Χατζηνικολαου, να μαθουμε κι εμεις. Οχι πεταμε κατι και το αφηνουμε και οποιος καταλαβε καταλαβε.
    Και απαντηστε μας γιατι για σχεδον 2 χρονια το ειχατε κανει γαργαρα ολο αυτο και δεν κινειτο τιποτα?
    Ή τοτε δεν βολευε να βγειτε στην αρενα?
    Δυστυχως οι πολιτικοι ΟΛΩΝ των κομματων εχετε χασει με δικη σας ευθυνη το τεκμηριο της αθωοτητας που δικαιουνται ολοι οι πολιτες.
    Το μονο που μπορει να κλυδωνισει και να αποσταθεροποιησει το κρατος ειναι η ατιμωρησια και η πολιτικη βοθριλα και παντως ΟΧΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.
    Εθνικα χρησιμο ειναι μονο το αληθινο.
  • gkΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:15
    Τα ίδια έλεγε και ο Τσοχατζόπουλος , απειλούσε με μηνύσεις, έκανε μηνύσεις και τώρα είναι πίσω από τα σίδερα. Άντε να του κάνουν παρέα και άλλοι, και είναι πολλοί, θα χρειασθεί ολόκληρη πτέρυγα. Και για να επιμένει ο Νίκος κάτι ξέρει , έχει άσσο στο μανίκι και για τους τρείς και για τους τριακόσιους, δεν θα έπαιζε την καριέρα του έτσι χωρίς στοιχεία. Το κακό είναι πως το σύστημα δικαστικοί πολιτικοί δημοσιογράφοι έχουν συμμαχήσει, και πρέπει να έχεις γερά νεύρα γερό στομάχι. Νικόλα κουράγιο.
  • sexpirΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:15
    oso exeis ton kosmo mazi sou na min fovasai.etsi kai allios teleiomenoi einai oloi tous....................alla to thrasos tous dn exei oria....alla edo pou ta leme dn ftaine autoi.o ellinikos sofos laos ftaiei.pou tous janapsifise.....opote exoune ena dikio pou mas pairnanai gia ithageneis.
  • ΠοντικόςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:14
    Πρίν αποχωρήσει ο κύριος Μεϊμαράκης με αυτήν την ..πατέντα της "προσωρινής αποχώρησης" , ξέχασε να μιλήσει στην Βουλή και να κουνήσει το δάκτυλο όπως εκείνος ....πως διάολο τον έλεγαν....άααα ναί, ο Τσοχατζόπουλος.
  • nikosΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 13:06
    Eισαι το φως στο τουνελ η τελευταια ελπιδα του λαου ΝΙΚΟ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΕΙΞΕ ΜΑς ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ . Βγαλε το βοθρο να τον δη ο κοσμος μηπως σωθουμε.
  • ΠλούτωνΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:52
    Είμαι βέβαιος ότι μπορείς να το ξετινάξεις το προεδράκι και όχι μόνο, τα ερωτηματικά που έχω είναι ΘΕΛΕΙΣ; ή για να το πω διαφορετικά σου ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ;

    Να δούμε λοιπόν μιας και ο πρόεδρας σε είπε πούστη θα τον εγχειρήσεις (θα τον κάνεις τρασένξουαλ) ή αμφότεροι θα την βρείτε και ούτε γάτα ούτε ζημιά..... εγώ πια μήτε στον κώλο μου δεν έχω εμπιστοσύνη, γιόμισε ο τόπος πισογλέντηδες.
  • GRTΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:50
    bravo se olous . STin omada ke stous ergazomenous tis group real .
  • artemisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:48
    το θράσος του κ. Μειμαράκη, και των ομοίων του δεν έχει τέλος... την στιγμή που ο κόσμος ψάχνει στα σκουπίδια για φαγητό -κατάσταση που οι ίδιοι οι πολιτικοί την δημιούργησαν- ενώ εκείνοι λιμαίνονται εδώ και χρόνια την χώρα θεωρώντας την ιδιοκτησία τους, προσπαθούν τώρα να φιμόσουν και να σπειλώσουν έναν απο τους λίγους εναπομείναντες τίμιους δημοσιογράφους όπως ο Χατζηνικολάου... ΑΙΣΧΟΣ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ, αντί να κρύβονται απειλούν και απο πάνω, αλλά δεν φταίνε αυτοί, ο κόσμος φταίει που τους ψήφισε και πάλι... πότε επιτέλους αυτός ο λαός θα ξυπνήσει......ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...
  • kωνσταντινοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:41
    οι κουμπαριές έτσι για πλάκα γ'ινονται !!!!!!
  • ΓιάννηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:40
    Συγχαρητήρια κ. Χατζηνικολάου,
    συνεχίστε με τον ίδιο ρυθμό και αποκαλύψτε τα όλα, για τις Offshore εταιρίες των κ. "βολευτών" και των "εντιμότατων κοσμικών φίλων" τους που μεγαλούργησαν παρέα και μεγαλουργούν προκλητικά ακόμα και τώρα που μεγάλη μερίδα του λαού υποφέρει, κατακλέβοντας τον Ελληνικό λαό, τους κρυφούς λογαριασμούς στην Ελβετία και σε άλλους οικονομικούς παράδεισους.
    Μην ξεχνάνε ότι και η υπόθεση Τσοχατζόπουλου από δημοσιεύματα της Real News ξεκίνησε και, αν δεν την κυνηγούσατε τόσο σοβαρά, θα την είχαν θάψει.
  • ΑΡ.ΧΑΤΖ.Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:14
    Kε Χατζηνικολάου ήμαρτον πλέον μέ όλους αυτους τούς η αριστερούς πολιτικούς.
    Άναφέρομαι στήνπρωινή σας εκπομπή 27/9/12
    Μετά τιμής
  • ΙΚΑΡΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 12:07
    ΠΆΛΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΈΝΗ Η ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΉ ΑΝΤΙΠΟΛ'ΙΤΕΥΣΗ ΑΠΌ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΉ ΣΟΥ ΣΤΟ ΡΕΑΛ ΦΜ, ΝΊΚΟ!!!!!!!!!!!!!ΛΆΘΟΣ...ΊΣΩΣ...ΜΕΓΆΛΟ ....
  • ΓΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:59
    ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ!!! ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΠΑΡΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ 1/100 ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ.ΤΟΣΟ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?ΤΟΣΟ ΧΟΝΤΡΟΠΕΤΣΟΙ?ΤΟΣΟ ΠΑΧΥΔΕΡΜΑ? ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ? Γ..ΜΩ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΓΛΑΣΤΡΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ? ΕΚΕΙΝΟΣ Ο "ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΟΣ"...ΠΟΥΝΤΟΣ?...
  • tulubaΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:42
    το πολιτικο δυπολο ωδ-πασοκ θυσιαζεται (τωρα) ετσι ωστε να παμε για χρεωκοπία μετα τις εκλογες (ηπα), αναταραχες , νεο δύπολο συριζα - χα και αν τους κατσει μπορει και εμφιλιος.
  • ZEUSΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:36
    Τελικά το έχει η μοίρα τους εκεί στη Νέα Δημοκρατία να μπλέκουν με ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ...
  • okΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:26
    εσυ συνεχισε την δουλεια σου οπως ξερεις. επιτελους πρεπει καποιος να βγαζει στην φορα. μπραβο και σε αλλα - για ολους!!!
  • Kitty T.Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:22
    Sygxarhthria k.Xatzinikolaou! Synexiste tis apokalupseis kai mhn ptoeiste!! MAs leipete polu apo thn thleorash!!!
  • ΙΚΑΡΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:19
    Συμφωνώ με το "γρηγόρης"και" "αντώνης σέρτης"επίσης "dinos"κ.α.
  • ΙΚΑΡΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:11
    Συγνώμη, κατά λάθος έστειλα το σχόλιο μισό.
    Αγαπητέ Νίκο, εδώ και καιρό είχα εκφράσει την άποψη ότι για να παραμείνεις έντιμος αστός, θα πρέπει να..." αποφασίσεις με ποιους θα πας και ποιους θ'αφήσεις", γιατί αυτοί δεν είναι κυβέρνηση είναι..."ΜΑΦΙΑ-ΚΑΜΟΡΑ"!!!.Τώρα λένε εσένα..."ΜΑΦΙΟΖΟ"!!!...Αλήθεια, έστω και τώρα, τι λέει ο Σαβόπουλος και η Κική Δημουλά, που μαζί με άλλους 30 υπέγραψαν εκείνο το ανεκδιήγητο κείμενο υπέρ του μνημονίου;!;!;! και των εθελόδουλων υποστηρικτών του;!;!;!...Πάντως οι πιέσεις και οι απειλές θα είναι αφόρητες, ...ελπίζω να αντέξεις...ΕΊΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΆ ΣΟΥ...
  • ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΞ ΑΚΑΝΘΩΝΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:07
    Θυμάμαι το ρεπορτάζ για τον "κουρασμένο" Καραμανλή. Αυτό το "κουρασμένος" τον συνόδευσε μέχρι την παραίτησή του και την ήττα στις εκλογές. Παρεπιπτόντως από ότι έχουμε καταλάβει ο Καραμανλής πέταγε τη σκούφια του να χάσει τις εκλογές διότι με τίποτα δεν ήθελε να διαλύσει την Ελλάδα όπως έκανε ο Τζέφρυ. Επειδή μου αρέσουν οι συνωμοσιολογίες μηπως όλως τυχαίως η δημοσίευση της είδησης υποκρύπτει κάτι παρόμοιο;Λέω τώρα, άλλωστε ζουμε στην εποχή που το προφανές δεν είναι και το αληθινό και τα επικοινωνιακά παιχνίδια είναι βασικές παράμετροι στην πολιτική. Α!!. όλως τυχαίως άλλαξε και όλη η επικοινωνιακή ατζέντα και αντί για τα μέτρα συζητάμε για την (δεδομένη) ξεφτίλα του πολιτικού κόσμου.
  • SofiaΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 11:03
    Συνεχίστε!! ο κος Βαγγελάκης προφανώς τα ΄χει κάνει πάνω του (με το συμπάθειο) γι΄αυτό φωνάζει. Ξέρει τι τον περιμένει. Άντε να πέρνουν και άλλοι σειρά, διότι δεν είναι ο μόνος που έχει χεσ...νη τη φωλιά του.
  • savvasΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:54
    Ποιός θα μας σώσει, αυτοί που κάνουν όποια παράνομη πράξη θέλουν για να πλουτίσουν, αυτοί που τα βαφτίζουν όλα όπως θέλουν για να φαίνονται νόμιμα, αυτοί που ξεπουλάνε τη χώρα και τις υποδομές της γιια ένα κομμάτι ψωμί, αυτοί που διαλύουν την παιδεία και την υγεία.
    Ας ξυπνήσουμε, τέτοιοι είναι όλοι τους και στο ΠΑΣΟΚ και στη ΝΔ.
    Δεν λέω για τη ΔΗΜΑΡ, είπαν και αυτοί να βγουν στο προσκήνιο αλλά διάλεξαν λάθος πλευρά, την πάτησαν λόγω βλακείας.

    Η μόνη απάντηση σε αυτούς που καταστρέφουν το ζωή μας και η συμπαράσταση σε αυτούς τους δημοσιογράφους που κάνουν τη δουλειά τους( ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΒΑΞΕΒΑΝΗ, ΤΡΑΓΚΑ, ΔΕΛΑΤΟΛΑ κα) είναι να βγούμε στους δρόμους για ένα μήνα όσο χρειαστεί και αν χρειαστεί να αντιδράσουμε και δυναμικά, δεν γίνεται αλλιώς πρέπει να φύγουν.

    *Υστερόγραφο: Μικροαστέ(αναφέρομαι και στον ευατό μου) θα τα χάσεις ΟΛΑ ΑΝ ΜΗΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ, ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ.
  • ΒΑΣΙΛΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:47
    Nικο εισαι πραγματικο λιονταρι.Πραγματικος δημοσιογραφος.Κανε την ερευνα σου και προσεχε.Πολλοι απ'αυτους της βουλης ειναι υποκοσμος.
  • GIANNIS THNIAKOSΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:31
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ , , , ΑΛΛΑ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ....

    ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΟΦΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΘΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ....
  • bizou kalΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:25
    με λαθος ανθρωπο τα εβαλε ο Μειμαρακης.τον Χατζηνικολαου τον βλεπω τον ακουω τον διαβαζω απο την αρχη της καριερας του.Ειναι δημοσιογραφος με Δ κεφαλαιο.Μπραβο Νικο.Συνεχισε οπως ξερεις.
  • ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΥΡΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:18
    Αγαπητε Νικο πολλες φορες απο την αντιδραση καταλαβαινεις τη δραση . Η αντιδραση του Προεδρου της Βουλης ηταν απαραδεκτη αισθητικα και επισης δειχνει και ελλειψη ψυχραιμιας . Και τα δυο δεν ταιριαζουν στο αξιωμα του και αποδεικνυουν γιατι καποια στιγμη θα τους παρει ο διαολος ολους ...
  • leleΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:14
    ΕΙΣΑΙ ΑΛΑΝΙ ΚΥΡ ΝΙΚΟ.....................
    ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ ΝΑ ΞΕΓΥΜΝΩΣΕΙΣ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ
  • ΣΕΙΡΙΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 10:09
    Ρε Βαγγέλη εσύ μιλάς για μαφία ?? εσύ λες και δεν βλέπουμε
    ποιοι είναι δίπλα σου !!
    Να ξέρεις ο Χατζηνικολάου έχει δίπλα του το κόσμο που τον αγαπάει
    εσύ δίπλα σου ποιους έχεις ? μήπως μπράβους και λαμογια ?
    Έχεις χάσει τη ψυχραιμία σου αν ήσουν καθαρός δεν θα απειλούσες
    θα φρόντιζες να δώσεις τους λογαριασμούς σου στη δικαιοσύνη
    και στη δημοσιότητα. Ψυχραιμία Βαγγέλη θυμίζεις Άκη
  • ΖΗΤΑΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:36
    Πρός Νίκο Χατζηνικολάου.
    Συνέχισε την έρευνα σε βάθος και μην μασάς! Ο κόσμος όλος είναι μαζί σου γιατί ξέρει οτι δεν είσαι λαμόγιο και οι αποκαλύψεις σου εδράζονται σε ατράνταχτα δεδομένα. Το σύστημα θα σε πολεμήσει αλλά στο τέλος εσυ θα βγείς νικητής! Και ας γκριζάρει το μαλλάκι στούς κροτάφους!

    Πρός Βασίλη Μειμαράκη.
    Η απορία μου με εσάς κύριε Πρόεδρε της Βουλής των Ελλήνων, είναι γιατί απαντάτε στον δημοσιογράφο που σας καταγγέλει με ύβρεις και οχι με αντίλογο! Αυτός φέρει το βάρος της απόδειξης, εσείς τι ζόρι τραβάτε; Και γιατί απαντάτε ως Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων και οχι ως Βασίλης Μειμαράκης; Γιατί απαντάτε ως θεσμικός παράγοντας και οχι ως φυσικό πρόσωπο; Γιατί δεν αποποιείσθαι της βουλευτικής σας έδρας και να αναμετρηθείτε επι ίσοις όροις με τον δημοσιογράφο; Με λυπεί το γεγονός οτι ανοίγετε το στόμα σας και πετάτε εκφράσεις, που δεν συνάδουν με την ιδιότητα σας, θέλοντας προφανώς να το παίξετε άνθρωπος της πιάτσας! Τα μεταξωτά βρακιά όμως κύριε Πρόεδρε, θέλουν επιδέξιους κώλους! Άνθρωπος της πιάτσας είναι ο Χατζηνικολάου, που αδιαμφησβήτητα ανέβηκε με την αξία του εκει που είναι σήμερα, έστησε μια μεγάλη επιχείρηση, απασχολεί πολύ κόσμο και δίνει δουλειά σε οικογένειες, πληρώνει ασφαλιστικές εισφορές και πάνω απο ολα γνωρίζει τη σημαίνει κέρδος και τι σημαίνει ζημιά, πράγμα άγνωστο για τους περισσότερους απο εσάς, εκει μέσα στο Ναό της Δημοκρατίας! Επίσης μια απορία για εσάς κύριε Μειμαράκη. Ένσημα έχετε; Πολύ θα ήθελα να γνωρίζω την απάντηση!
  • lenaΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:36
    μαζί σου Νίκο!!
  • kostasΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:35
    ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ = ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ, ΚΛΕΦΤΗΣ, ΨΕΥΤΗΣ κτλ
    και δεν εξαιρειται ΚΑΝΕΙΣ ολοι ιδιοι ειναι μολις παρουν την καρεκλα!
    Δεν αλλαζουν!
  • leonidasKΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:32
    Νίκο,

    είμαι μαζί σου από το 1962!!! Η γενιά μας ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΩ, ειδικά όταν έχει δίκιο. Τους έχει βαρεθεί η ψυχή μου. Πόσες φορές θα "τρίζουν" τα κόκκαλα του ΕΘΝΑΡΧΗ με όλους αυτούς της επόμενης γενιάς της Δεξιάς!!! Αλλά βλέπεις είναι οι περισσότεροι σαν τον ανηψιό που τους αρέσει να παίζουν playstation και να τρώνε!!! ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ

    Κράτα γερά και συνέχισε
  • angieΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:26
    συγχαρητήρια για το δημοσιογραφικό θάρρος σας!!όλος ο λαός είναι μαζί σας, διψάει για αλήθεια και δημοσιογράφους με ήθος και δεοντολογία σαν και την δική σας..θα προσπαθήσουν να σας φιμώσουν αλλά το σύστημα είναι τόσο σάπιο που θα καταρρεύσει απο μόνο του..ήδη στον κόσμο η πολιτική σαθρότητα έχει αποκαλύφθεί.Μπράβο, μπράβο, μπράβο!!!
  • vasilisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:24
    Κύριε Χατζηνικολάου,
    ο Β. Μεϊμαράκης σημείωσε με έμφαση το γεγονός ότι ο κ. Χατζηνικολάου δεν τον πήρε τηλέφωνο πριν να δημοσιευθεί το κείμενο «που πλήττει το αξίωμα του προέδρου της Βουλής και το πολιτικό σύστημα».
    Εσείς τι έχετε να πείτε γιαυτό;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
  • ΑριστοτέληςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:12
    Τι να πει κανείς για την κατάντια των θεσμών στην Ελλάδα. Πές τε μου κ. Χατζηνικολάου ποιός θεσμός κρατιέται στο ύψος του για να εξακολουθώ να πιστεύω τοιαύτην Δημοκρατία , όπως είναι η Ελληνική.
    Πάντως κύριε Χαζηνικολάου, συγχαρητήρια για την στάση σας , εμπρός σε τέτοια συμπεριφορά δεν νομίζω ότι θα συμπεριφερόμουν όπως εσείς. Συγχαρητήρια.
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 09:09
    Δεν γνωριζω αν ο Μειμαρακης ειναι μπλεγμενος, αυτο θα το κρινει η δικαιοσυνη, ομως μου κανει εντυπωση η αντιδραση του. Αν ειναι καθαρος, τι εχει να φοβηθει; η REAL δημοσιευσε μια καταθεση!! Η ελλειψη ψυχραιμιας και ο εκνευρισμος του με βαζουν σε σκεψεις
  • PantelisΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:54
    Συνέχισε, αγαπητέ Νίκο. Λαμόγια και ξεβράκωτοι που "ανδρώθηκαν" οικονομικά μέσα από την σάπια πολιτική σκηνή και εθνοκτόνα κόμματα, παραμένουν σε όλη τους την ζωή ανθρωπάκια. Οι έλληνες πολίτες είμαστε στο πλευρό σου ...
  • Νοτης ΜπρεμποςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:39
    Νικο μια λεξη απο μενα Σ'αγαπαω γιτι εχεις αρ.....και λες παντα την αληθεια νασαι καλα!!!!
  • ΓΑΒΡΟΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:39
    ΝΙΚΟΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΤΙΝΑΞΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗ Ο ΜΟΥΣΤΑΚΙΑΣ ΑΠΟ 17 ΕΤΩΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΟΝΕΔ [ΕΙΜΑΙ 70ΕΤΩΝ] ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΝΣΗΜΟ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΛΕΦΤΑΣ?ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟΜΑ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΜΟΥ
  • ΜΙΧΑΛΗΣ-ΚΩΣΤΑΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:37
    ΕΒΑΛΑΝ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΣΤΙΣ ΛΑΪΚΕΣ.....ΒΑΖΟΥΝ 30% ΣΤΟΥΣ Ε.Ε.....ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΜΙΣΘΟΥΣ, ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ, ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ....ΚΟΒΟΥΝ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ...ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΤΟ ΦΠΑ....ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ ΤΟ ΣΔΟΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΡΥΒΕ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ....ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ....ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΥΠ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ......
  • θανάσηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:36
    Νίκο μην σταματήσεις ,
    α, και βγες και σε κανένα δελτίο ειδήσεων
    καλό το internet..αλλά...
  • Κυριαζή ΕυδοκίαΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:29
    Καλημέρα Νίκο!!!
    Μεγάλωσα εξωτερικό συγκεκριμένα Αμερική και σε καμαρώνω!
    Ένα μεγάλο μπράβο!
    Είσαι οτι καλύτερο έχει η έρημη Πατρίδα μας στην δημοσιογραφία....
  • ΜΡΚΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:28
    ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟ, ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΕΜΠΛΟΚΗΣ ΤΩΝ 3 ''ΚΥΡΙΩΝ'' ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΦΟ ΛΑΟ, ΜΕ ΣΟΦΕΣ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ, ΘΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ:ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΝΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑ ΝΟΥ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ!!!! ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΕΝΑΣ ΔΗΘΕΝ ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΥΜΙ ΤΟΥ ΔΗΘΕΝ ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟΥ!!! ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΧΥΔΕΡΜΑ.........
  • ΝικοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:18
    Νίκο αυτός λέει πως του πίνεις το αίμα σιγά σιγά με καλαμάκι...

    Ρε μπας κ' είσαι ΒΡΥΚΟΛΑΚΑΣ;

    Μην του το πιεις όλο, άσε λίγο και για το Μητσοτάκη...
  • Γιώργος ΣκοπελίτηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:07
    Ξέχασα να σου πω Νίκο ότι άκουσα την χθεσινή συνένευξη που πήρες από την γριά αλεπού που φαίνεται ξέρει πολλά για την υπόθεση, μόνο που θα θελήσει πιστεύω να τα πει από το δικό του μετερίζι, μιας και δημιούργησε και σχολή "δημοσιογραφίας" πανάθεμά τον. Η κόντρα του με τον Μπροστάντζα, κάτι μπορεί να φέρει στο φως. Εκείνο που θα σχολίαζα αν ήμουν στη θέση σου όταν έπερνες τη συνέντευξη θα ήταν αντί το "εσεις κάτι ξέρετε" που είπες, θα ήταν "και εσείς κ. Πρόεδρε ξέρατε πράγματα για δύο και βάλε χρόνια και τα αφήνατε στα συρτάρια σας; Γιατί δεν μας φωτίσατε; Ποιον ή ποιούς φοβηθήκατε;" Αυτά.
  • ΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 08:05
    Κ. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!!
  • ΓιάννηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 07:45
    Νίκο,
    πολύ καλά έκανες και δημοσιευσες την καταγγελία. Δεν καταδίκασες κανέναν. Υπάρχει η δικαιοσύνη (υπάρχει?) οπου ο καθένας μπορεί να αποδείξει την αθωότητά του. Πάντως η στιγμή δεν μπορώ να καταλάβω πότε θα ήταν κατάλληλη? Και αν οι πολιτικοί είναι καθαροί γιατι φοβούνται την αποσταθεροποίηση του πολιτικού σκηνικού. Και για τον Τσοχα... τα ίδια έλεγαν...
    Μαζί σου
  • Γιώργος ΣκοπελίτηςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 07:45
    Αγαπητέ Νίκο.

    Άσε τους νεκρούς να προχωρούν προς την αιώνια τιμωρία τους και κάνε την δουλειά σου. Έχεις τον κόσμο μαζί σου. Όσο για τον Μεϊμαράκη, το όνομά του στα Τούρκικα είναι Αρχιτεκτονάκης. Ξέρει αυτός και η παρέα του να σχεδιάζουν και να εκτελούν διάφορες "μηχανές"
  • Κυρά ΚατίναΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 07:24
    Κρύφτε του τα καλαμάκια!!! Γιατί, ρε Νίκο, ρουφάς με το καλαμάκι το αίμα του παιδιού; Δράκουλας είσαι; Λοιπόν, καλαμάκια τέλος! Κανόνισε...
  • gregΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 05:30
    mpravo niko kairos na pane oloi fylaki den doulepsan pote kai exoun perousia katestrepsan ti patrida tin leilatisan kai diamartironte tempelarades ti kani o kosmos kai tous anexete tropitous kleftarades
  • ΜαρίταΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 03:41
    Νίκο Χατζηνικολάου, μη φοβάσαι τους μαφιόζους της Βουλής! Κάνε τη δουλειά σου, ώστε ένας ένας οι αλήτες να φεύγουν από τη μέση. Μας έχεις ΟΛΟΥΣ μαζί σου.
  • Γιώργος nuclearΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 03:40
    Νίκο ΓΕΡΑ! ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ!

    πάρολο που το κάνεις απο συμφέρον αλλα πιστεύω - και θελω να πιστεύω - και λόγω του δημοσιογραφικού σου χαρακτήρα είναι προς το συμφέρον όλων μας να ξετρυπώνονται τέτοιες υποθέσεις απο τον οποιονδήποτε!


    Καθώς διάβαζα αναλυτικά την έρευνα και σκεφτόμενος πως απο το εαρινό εξάμηνο θα σταματήσουν τη διανομή των δωρεάν συγγραμάτων για εμάς τους φοιτητές που ειναι μια δαπάνη 34 εκατομμυρίων ανα έτος - δηλαδή περιπου 3 ευρώ απο τη τσέπη του κάθε έλληνα - με πιάνουν αισθήματα απέχθειας των ίδιων των Ελλήνων που - λες και δεν ξέρανε ποιούς ψηφίζουν - πήγανε και ρίξανε τη ψήφο τους στους κλέφτες των ονείρων μας σαν τα βρεγμένα πρόβατα αποδεχόμενοι όλες τις απειλές που τους βάζανε.

    Πρώτα φάγανε τα 10 δις και τώρα μας λένε οτι έχουμε τρύπα ακόμα 10 δις. Δημόσιο εξευτελισμό και καταναγκαστικά έργα υπέρ του δημοσίου εφ όρου ζωής για τα παλιοτόμαρα
  • Ασπρο προβατοΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 03:02
    Αυτος ειναι ο ρολος του δημοσιογραφου βολεμενα καραγκιοζακια των ΜΜΕ.
    Μονο ο Χατζηνικολαου εχει ορχεις...Εσεις οι υπολοιποι που στελεχωνετε τα σαπιοκαναλα της διαπλοκης και το παιζετε δημοσιογραφαρες, ειστε κοτες με γαλαζοπρασινο λειρι...Βαλτε λοιπον τα ευρουλακια που με τοσο γλυψιμο και ρουφιανιλικι κονομησατε στον ποπο, γιατι πλησιαζει η ωρα που δεν θα βρει ο παπας να θαψει...Νικο Χατζηνικολαου ξεσκισε τους, ειναι η ευχη ολου του εθνους...
  • δημοσιογραφια επιπεδου Ζιμπαμπουε και βαλε...Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 02:53
    Ανηκω στους μνημονιακους.Αλλα εχω φριξει με το πως πολλοι δημοσιογραφοι αναρωτιωνται για την χρονικη συγκυρια...μονο ηλιθιοι η διαπλεκομενοι μπορει να αναρωτιουνται γι αυτο...δλδ αυτο που παραδεχονται ευθεως οι κρετινοι , ειναι οτι αν αυτοι ειχαν το θεμα, θα το εθαβαν....αυτο λενε με αλλα λογια, οταν εξαπολυουν μυδρους εναντιον σας...στο μεγκα δε που παρακολουθω ειδησεις και σημερα ηταν η τελευταια φορα, ο δημοσιογραφος θα πρεπει να εκανε και σεμιναρια ηθοποιας πριν την συνδεση με το δελτιο...καραγκιοζιλικια θλιβερα..τοσο πολυ θλιβερα που αν καποιος εχει κοινο νου δεν θα επρεπε ποτε να ξαναπαρακολουθησει τις συγκεκριμενες ειδησεις..και να πω ρε γμτ οτι τα δικα τους αφεντικα ειναι τιποτα παναγιες, να παει στο καλο...αλλα εδω μιλαμε για την πεμπτουσια και για τον απολυτο ορισμο της διαπλοκης...πιο διαπλεκομενα και καταυθυνομενα δεν γινεται απο αυτα τα μεσα....συνεχιστε κ.Χατζηνικολαου...και με τον Ακη τα ιδια ακουγατε...εσεις αποκαλυπτατε και καποιοι απο αυτους τους ιδιους(του ιδιου ομιλου)εγραφαν αγιογραφιες για τον αρχικλεφταρα...τι να πει κανεις;;;
  • evageliΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 02:01
    Η αντιδραση του κ. Μειμαρακη αποδεικνυει οτι εχει λερωμενη
    την φωλια του , ο κ. Χατζηνικολαου ειναι ενας εξυπνος και ικανος
    δημοσιογραφος και δεν θα δημοσιευε ανακριβη στοιχεια.
  • ΜιχαληςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 01:33
    Νίκο έχεις λάθος δεν φτάνει που δεν ρώτησες πρώτου αποκαλύψεις οτιδήποτε ταβαλες και με τον ντινοπουλο τον πλέων αδέκαστο δημοσιογράφο- πολίτικο.
    Να εξομολογηθείς και να ζητήσεις συχώρεση από τον Γεωργιάδη αν και αμφιβάλω εάν σε συγχωρέσει και να φυλήσεις το χέρι του μεΐμαράκη.
    Αλήθεια εσύ με δόλο μετά από ενάμιση χρόνο ασχολήθηκες με το θέμα αυτό ντροπή.
    Αυτοί που κατηγορούντο για τέτοια υπεξαίρεση γιατί ενάμιση χρόνο τώρα δεν πίεζαν ώστε να διαλευκανθεί η υπόθεση και να είναι καθαροί; Ε; ε; γα*()&το δεν άκουσα.
  • mike975Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 01:20
    Κύριε χαντζηνικολαου και ο Τσοχαντζοπουλος τα ίδια έλεγε πάμε δυνατά εσείς θα αποκαλύπτεται εμείς σας στηρίζουμε .Και εμείς αθώοι είμαστε άλλα εμείς την πληρώνουμε .
  • kotstakΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 01:14
    Κύριε Χατζηνικολάου,
    Το μεγαλύτερο σκάνδαλο που έχει γίνει στην Ελλάδα, είναι το σκάνδαλο του χρηματιστηρίου.
    Το σκάνδαλο συνίσταται, στο ότι ένας μεγάλος αριθμός επιχειρηματιών, δεν επένδυσαν τα χρήματα του κοσμάκη που άντλησαν από το χρηματιστήριο, στους σκοπούς για τους οποίους τα άντλησαν.
    Τα εξαΰλωσαν αγοράζοντας υπερτιμημένες φούσκες.
    Δηλαδή αγόραζε, με ξένα χρήματα, ο κάθε επιχειρηματίας φούσκες "μηδενικής" αξίας, σε πολύ υψηλή τιμή (δίνοντας δεκάδες εκατομμύρια ευρώ).
    Σκοπεύεις να ασχοληθείς με αυτό το σκάνδαλο;
    Να κάνεις δηλαδή ένα ρεπορτάζ, για το τι έκαναν οι επιχειρηματίες τα χρήματα που άντλησαν από το χρηματιστήριο.

    Μετά, κάνε ένα άλλο ρεπορτάζ για τον "2Λ", να ενημερωθούν οι πολίτες γιατί αυτός ο" Άγιος" άνθρωπος "χάριζε" λεφτά στους εκδότες και στους καναλάρχες. Ελπίζω να ξέρεις πως τα χρήματα αυτά ΔΕΝ ήσαν δικά του.

    ΥΓ. Γιατί δεν έχεις γράψει, ούτε ένα μονόστηλο, για την έκθεση του ΔΝΤ που αναφέρεται, εκτός των άλλων και στο μεγάλο περιθώριο κέρδους των ελληνικών διυλιστηρίων;
  • EUAGELOS LONDONΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 01:00
    K XAGINIKOLAOU EISTAI ADIKOS...O K MEIMARAKIS MOLIS XTES EMATE OTOI YPARXOUN TRAPEZES STIN ELVETIA, , NOMIZE OTI MONO SOKOLATES EXOUN...GIA TOSO M....KES MAS PERNAEI.
  • apΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:55
    Δηλαδη τωρα εσεις εκει στην Real θελετε να πιστεψουμε πως ολα αυτα τα στοιχεια ειναι προιον δημοσιογραφικης ερευνας και οτι δεν σας τα εδωσε καποιο χερι ε;
  • ir_saΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:51
    Είμαστε βιτζιόζοι με τις βουρκωμένες πολιτικές μαντίλες!!! Όσο για τις ύβρεις; Ω, τι κελάρισμα, τι χάρις!!!Πάντα τέτοια!!!Άμα βρείτε και τεκμηριωμένες καταγγελίες για τον ΓΑΠ...άγαλμα στο Σύνταγμα!!!
  • MAXΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:47
    Eγω ρε παιδια εχω δυο αποριες:
    α)Γιατι μονο ο Μειμαρακης αντεδρασε μ'αυτο τον εντονο τροπο?Αν δεν κανω λαθος το δημοσιευμα ανεφερε και τους Βουλγαρακη και Λιαπη!Αυτοι κανανε μια χλιαρη και τυπικη δηλωση την ημερα του δημοσιευματος και εκτοτε...αγνοειται η τυχη τους!Τωρα τι να σημαινει αυτο?Οτι ειναι πιο αθωοι ή πιο ενοχοι απο τον Μειμαρακη??
    β)Ολα καλα τα εκανες ρε Νικο.Εκτος απο ενα πραγμα, στο οποιο μαλλον θα συμφωνησω με τον Μειμαρακη.Ενα τηλ.τους εμπλεκομενους θα επρεπε να τους παρει η εφημεριδα(οχι απαραιτητα εσυ) για να φιλοξενησει και την δικη τους θεση στο ρεπορταζ.Εξ οσων γνωριζω αυτος ειναι ενας βασικος κανονας της δημοσιογραφικης δεοντολογιας.Γιατι δεν το εκανες?(καλοπροαιρετα ρωταω)
    Και μια παρατηρηση:Ειδα την συνεντευξη αυτου του Λιβανου στον Ευαγγελατο στο ΣΚΑΙ.Πολυ "παπατζης" μου φανηκε ο τυπος βρε Νικο!Ελπιζω μονο να εχετε τσεκαρει πολυ καλα τα στοιχεια που εχει, για να μην αποδειχθει ανθρακες ο θησαυρος και μεινουμε μονο με την χαρα οτι αρχισε να ξετυλιγεται το κουβαρι της διαπλοκης.
  • ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:47
    @epistimonasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:09
    O Koς Μειμαράκης, ως ΥΕΘΑ, φέρει την ευθύνη για ένα από τα πλεον σοβαρά σκάνδαλα προσλήψεων στο δημόσιο τομέα, αυτό των 55 Ειδικών Επιστημόνων, το 2009. Απίστευτο σκάνδαλο, ανατριχιαστικό και εμετικό (για να μη ξεχνιόμαστε......)

    Μήπως να είχαμε και μία ανακοίνωση των επιστημόνων με τα ονοματεπώνυμά τους και τα τυπικά προσόντα τους που για χατίρι τους πασχαλιάτικα το 2009 και με σπουδή προκηρύχθηκε και ολοκληρώθηκε ένας διαγωνισμός; Λέω μήπως...
    Νομίζω ότι ο σχολιαστής epistimonas κάτι γνωρίζει ή καλύτερα πολλοί γνωρίζουν...
    Ίσως τώρα που γυρίζει αποκαλυφθούν κι άλλα ανομήματα...
  • mariannaΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:36
    Αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν δημοσιογράφοι που ανένηψαν, ας κάνουν και κάτι σωστό για αυτή τη χώρα κι ας είναι και αργά. Τα πρωτοκλασάτα ονόματα της δημοσιογραφίας δεν έμαθαν τίποτα καινούργιο χθες. Όλα αυτά τα ήξεραν εδώ και χρόνια. Όμως και η απόδοση δικαιοσύνης για όσους αποδειχτούν ένοχοι είναι μεγάλη υπόθεση για ένα λαό που κατασπαράσσεται. Δε φτάνουν βέβαια μόνο οι δημοσιογράφοι. Χρειάζονται και δικαστές που δεν τρέμουν μπροστά στην εκτελεστική και οικονομική εξουσία του τόπου. Υπάρχουν όμως και πολλοί ακέραιοι δικαστές και τώρα είναι και γι' αυτούς η ώρα να δώσουν το "παρών". Και κυρίως χρειάζεται ο λαός να απαιτήσει να τιμωρηθούν όλοι οι ένοχοι που κατέστρεψαν το μέλλον τουλάχιστον των δύο επόμενων γενεών Ελλήνων.
  • george1Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:21
    Nικο μεινε ψυχραιμος πανω απο ολα.Η μανα μου μου ελεγε μια ιστορια μικρο που στο τελος ειχε 3 διδαγματα
    #1 μην ανακατεβεσε σε ξενες υποθεσεις
    #2 ποτε μην βγαινεις απο την πορεια σου
    #3 το βραδυνο σου το θυμο να τον κρατας το πρωινο
    Μερικες φορες οταν εκνευριζεσε σου διαφευγουν πραγματα.Οπως πριν μερικες μερες οταν μιλουσες με τον Κεφαλογιαννη σε νευριασε οταν σου ειπε οτι βγαζεις 1εκατ. ενω αυτος χρεωθηκε 700000χιλ. για να κανει μια αξιοπρεπη οπως ειπε εκλογικη καμπανια.????????????ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΧΡΕΩΘΗΚΕ?ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΕΔΩΣΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ?ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΧΡΕΩΝΕΤΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΡΑΤΑΕΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΕΡΕΙ 100000-120000ΧΙΛ ΤΟ ΧΡΟΝΟ?ΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑΤΟΥ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ???Και ενω περιμενω να τον ξεσκισεις με τετοιες ερωτησεις εσυ χανεις την ψυχραιμια σου και χανεις την ευκαιρια.ΤΡΑΓΙΚΟ.
    Και κατι ακομα οταν εκνευριζεσε με καποιον μην γινεσε μετα συνκαταβατικος.Εκει που φτυνεις να μην γλυφεις ποτε!!!
  • Σωτηρης ΣτελιοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:16
    Χωρίς να είμαι ειδικός στη δεοντολογία που διέπει την δημοσιογραφική είδηση θέλω να πώ στον κύριο Μειμαράκη ο οποίος εξεμάνει κατά του δημοσιογράφου , πως στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπήρξε μια καταγγελία ενός πολίτη που θα έπρεπε και να διασταυρωθεί αλλά και να ενημερωθεί ο κ Μειμαράκης για να μπορεί να αντικρούσει τα καταγγελόμενα. Εδώ έχουμε μια κατηγορία μέ ένορκες καταθέσεις σε ένα θεσμικό όργανο του Ελληνικού κράτους που είναι ο ΣΔΟΕ !!!!!!! και η οποία καταγγελία είναι και μπαγιάτικη........... Ασχολείται δηλαδή με την υυπόθεση μια υπηρεσία κρατική που δουλειά της είναι να κυνηγά τέτοιες ιστορίες. Τα ερωτήματα προς τον αξιότιμο υπουργό είναι άλλα κατα την γνώμη μου. Αυτός το ήξερε ????????? Και εάν ναι γιατί δεν αντέδρασε στο φώς ακαριαία ενημερώνοντας τους πολίτες ??????????????? εδώ και ένα και πλέον χρόνο ???? Η υπόθεση για τον ΣΔΟΕ είχε τεθεί στο αρχείιο ???????? Εάν όχι τον ρωτώ εγώ ως πολίτης , ΓΙΑΤΙ ????????????
    Εαν καθυστερεί ο ΣΔΟΕ ένα τόοσο σοβαρό θέμα για την υπόληψη του , γιατί δεν πηγε εκεί να τους σβερκώσει και να τους αλλάξει τα φώτα ????? Γιατι τα έβαλε με την εφημερίδα που απλά δημοσίευσε υπαρκτό θέμα ??? Εκανε δημοσιογραφικά το αυτονόητο. Δεν είχε κρ'ισεις το άρθρο για σας κύριε πρόεδρε. Ελεγε τι έχει στα χέρια του το ΣΔΟΕ. Οσο τωρα για τα υπονοούμενα περί συνομοτών πίσω από την εφημερίδα που υπενυχθήκατε ότι τους ξέρετε σας συμβουλεύω σαν πολίτης ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΚΑΤΑΒΑΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΞΕΣΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ !! ΤΩΡΑ !! ΑΜΕΣΑ !! ΚΡΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΕΒΕΝΤΙΚΑ. Αλλιώς όσα είπατε θα μείνουν στην ιστορία σαν νταηλίκια ενός μαχαλόμαγκα της πλάκας.
  • ΚΑΡΩΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:16
    ΚΑΛΑ ΑΝΤΕΡΑ ΝΙΚΟ , καποιοι σαν κ σενα μας δινουν κουραγιο, ευχομαι να βρεις τροπο να περνεις και εσυ κουραγιο και τολμη , δυσκολους δρομους διαλεγεις σε δυσκολους καιρους ... και αυτο το κανουν μονον αντρες με αρχες !
  • giokaltoΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:14
    Νίκο είσαι ο μοναδικός πααντελονάτος δημοσιογράφος. Τέλειωσέ το το λιμάδι το Μεϊμεμαράκη, φταστο μέχρι το τέλος. Είμαστε μαζί σου μη μασάς.
  • Δήμος ΝίκοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:14
    Πώς αποδεικνύεται ο χρόνος που περιήλθαν στα χέρια σας τα δικαστικά έγγραφα ;
  • σταματης-σαμοςΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:09
    η εντιμοτητα σπανιζει στην εποχημας, -μονο και μονο οτι ασχοληθηκατε με τη βρωμια, -κυριε χατζηνικολαου- για να μην πω καμια βαρια κουβεντα, -σας αξιζουν συγχαριτηρια.
    δεν ξερω με το αιμα στην αρρενα, αν αποπροσανατολιζουμε τον λαο δειχνοντας του το φεγκαρι και αυτος κοιταζει το δακτυλο.
    τα ζοριλικια και οι απειλες του [[κυριου]] μην σας φοβιζουν -δεν ειμαστε καφροι ουτε απευθυνεται σε καφρους. το θεμα ειναι να αναδειξεται το εγκλημα που εκαναν αυτα τα λαμογια, και να τημωρηθουν οπως τους αξιζει, φερνοντας στην πατριδα μας, τη δευτερη κατοχη. στεροντας τα φαρμακα μου, και μειωνοντας συνταξεις και μισθους, και βαζοντας
    1, 5, εκατομμ.-κοσμο στην ανεργια, ξεπουλωντας τον πλουτο και τα εδαφη της χωρας στους συγχρονους κατακτητες..μας κουρελιασαν την αξιοπρεπεια μας, και την εθνικη περηφανια που ειχαμε σαν λαος.- με το θεμα αυτο πρεπει να ασχοληθουμε, ποιος και γιατι μας εφερε ως εδω;
    οι αρπαχτες τα λαδωματα η καταληστευση των ταμειων με συνεργεια ολων των αστικων κομματων, απο το 94, που κατεδαφισαν το ασφαλιστικο συστημα της χωρας, αυτους ποιος θα τους δικασει; που με τις υποδουλωτικες συμφωνιες ηταν προδιαγεγραμενη η πορεια μας.- και ακομα πολλοι απο εσας προτιματε τη λυκοσυμαχια της ευρωζονης, που δεν λυνει προβληματα αλλα προσθετει. παντα θα υπαρχουν προθυμοι και υποταχτικοι που θα υπηρετουν την αστικη ταξη, και θα πληρωνονται γι, αυτο. το θεμα ειναι πως θα ανατρεψουμε τον καπιταλισμο και τους μηχανισμους που τον στηριζουν.-ετσι θα εχετε-θα εχουμε, κανει το χρεος μας απεναντι στο λαο και την ελλαδα.. συνταξ/αγροτης.
  • X E N O ΣΠέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012, 00:09
    META TIΣ ΔIAΠIΣTΩΣEIΣ EPXONTAI , EΠITEΛOYΣ , OI AΠOKAΛYΨEIΣ... KAI...

    ΣKEΦTOMENOΣ, AKAΔHMA'I'KA EΞOΠΛIΣMENOΣ KAI EΠAΓΓEΛMATIKA ΣEBAΣTOΣ, ΓIA THN EIKONA THΣ XΩPAΣ MOY, ΔIAΠIΣTΩNΩ KAI ΓΩ ME TH ΣEIPA MOY OTI TEΛIKA OI ΦTHNA ΔPΩNTEΣ , TOΣA XPONIA, ''ΠOΛITIKOI'' MAΣ, KATEKΛEΨAN KAI ΣYNEXIZOYN NA KATAKΛEBOYN TH XΩPA MAΣ, EMAΣ KAI TA ΠAIΔIA MAΣ XΩPIΣ AIΔΩ XΩPIΣ TΣIΠA.
    KAI KAΛA OTAN TEΛEIΩNEIΣ TH ΔOYΛEIA KAI EΠIΣTPEΦEIΣ ΣΠITI ΣOY ΣTHN OIKOΓENEIA ΣOY, AKOYΣ ΓIA ΠOΛΛOΣTH ΦOPA AΛΛON ENAN ΠOΛITIKO KΛEΦTH, ΠOY KAPΠΩNETAI TO MEΛΛON ΣOY KAI TO MEΛΛON TΩN ANΘPΩΠΩN , ΠOY AΓAΠAΣ ΓIA ΔIKO TOY OΦEΛOΣ.

    ΔEN ΦTANEI OMΩΣ AYTO, ΠAIZEI ME TOYΣ ΘEΣMOYΣ, ΠAIZEI ME TO ΠNEYMATIKO ΣOY EΠIΠEΔO, EΠIKAΛEITAI AKOMΨA KAI ME ΘPAΣΣOΣ TA... ΔIKAIΩMATA TOY, E... ΦTANEI. ANEXOMAΣTE PHXOYΣ - KΛEΦTEΣ - ANΘPΩΠOYΣ ME EYTEΛEIΣ APXEΣ.
    ΔHΛAΔH ΠPEΠEI KAI MEIΣ MOΛIΣ BΓOYME AΠ'TH ΔOYΛEIA MAΣ NA ΞEΣΠAME ΣTON AΔYNATO ΣYNANΘPΩΠO MAΣ, AΠ' TH ΦAINOMENIKA ΘEΣH TOY IΣXYPOY, TOY ΣKEΠTOMENOY KAI TOY EXONTOΣ AKOMA ΔOYΛEIA;;;;

    H EΠOXH KAI H AΞIOΠPEΠEIA MAΣ ΘEΛOYN NA BΓOYME AΠ' TO MANTPI. EXOYME EΞΩ ΛIΓOTEPEΣ ΠIΘANOTHTEΣ NA MAΣ ΦAEI O ΛYKOΣ. ΣTO MANTPI ΘA MAΣ ΦAEI O TΣOΠANHΣ, KAI MEXPI TOTE ΘA MAΣ APMEΓEI....
  • ziziΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:53
    mazi soy niko
  • oroΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:46
    Κύριε Χατζηνικολάου
    Έχεις απέναντι σου το πολιτικό κατεστημένο, που έχει ενωθεί κι έχει γίνει μπετόν αρμέ με το δημοσιογραφικό κατεστημένο, που έσπευσε να επικεντρωθεί στο επιχείρημα γιατί τώρα. Πουλημένα ΜΜΕ που φτάνει η ώρα που θα πρέπει να λογοδοτήσουν. Μην τους αφήσεις να τα κουκουλώσουν. Είσαι δυνατός. Θα τα καταφέρεις.

    Έχεις δίπλα σου την αλήθεια και το λαό.
  • vrasidΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:44
    Γνώμη μου είναι να μην παίρνετε το μέρος κανενός.
    Το σύστημα όταν κινδυνεύει, 'θυσιάζει' κάποια από τα παιδιά του{άκης, βαγγέλας} προκειμένου να διατηρηθεί και να μην γκρεμιστεί.Το ζήτημα είναι να ασχολούμαστε με άλλα θέματα.Τώρα δίνετε συγχαρητήρια στον 'δήμιο'.Εντολές εκτελεί.Ας μπούνε όλοι μέσα.Το θέμα είναι να ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ και να μην τρώμε κουτόχορτο.
  • ανευθυνουπεύθυνος.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:43
    Kύριε Χατζηνικολάου, δεν μπορώ ν αρνηθώ ότι ένα μεγάλο μέρος των δημοσιογρλαφων, είναι λαμόγια και εξυπηρετούν συμφέροντα.Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι δεν σας συγκαταλέγω σε αυτή τη κατηγορία.
  • γρηγορηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:26
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΘΩΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΣΟΥΣ ΕΝΟΧΟΥΣ ΕΜΕΝΑ ΔΙΑΛΕΞΑΝ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ;
    ΟΚ ΝΙΚΟ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Τ5ΗΝ ΛΙΣΤΑ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΥ. ΔΕΝ ΖΗΤΑΣ ΕΠ ΕΚΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΛΕΓΑΜΕΝΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑΝΤΖΑΣ ΜΕΣΑ;;;
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗΝ ΦΗΜΗ ΤΟΥ.....

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΠΩΣ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΔΥΟ ΤΡΙΤΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΖΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΑ Η ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΤΑ 165 ΟΝΟΜΑΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΔΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,
    ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΥΓΕΙΑΝΘΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΙΖΑΔΟΡΟΥΣ ΒΑΣΙΚΗ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΠΤΩΧΕΥΣΗΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΥΓΕΙΑΝΟΥΝ;;;;;;;;;
    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΞΕΓΕΙΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΩΣ ΠΙΘΑΝΟΥΣ ΥΠΟΠΤΟΥΣ;;;;;;;;;;;;;
    ΜΗΠΩΣ ΟΙ 165 ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΑΝΟΜΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ;;;;;;;;;;;

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΝΟΜΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΖΗΜΙΩΘΗΚΕ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΛΟΓΩ ΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ.
    ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΑΣ ΕΤΣΙ;;;;;;;;;Υ
  • Είναι πολύ λίγος ο ΜεϊμαράκηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:22
    Θα σου θυμίσω μόνο το διάλογο πεζοδρομίου που είχε με τον Ευ.Βενιζέλο την εποχή Σημίτη.

    Οχετός το στόμα το Βαγγέλα.
  • Μαριάννα Π.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:19
    Ν. Χατζηνικολάου, Εύγε! Με τα χρόνια γίνεσαι όλο και καλύτερος σαν το παλιό καλό κρασί. Συνέχισε...

    Μια γνωστή απ` τα παλιά ..αμφιθέατρα
  • Μ.ΤΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:18
    ΝΙΚΟ, ΤΑ ΜΑΘΕΣ ΤΑ ΝΕΑ....ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΕ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΛΟΜΠΙ ΤΗΣ ΔΡΑΧΜΗΣ......ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΥ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΤΟ ΛΟΜΠΙ ΤΗΣ ΔΡΑΧΜΗΣ
  • ΧΑΤΖΗΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:16
    Βουλγαράκη, Μειμαράκη, Μητσοτάκη, Βενιζελάκη, Σαμαράκη, Σημιτάκη, Γιωργάκη, Κωστάκη...ήρθε η ώρα,
    ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΚΗ!!!!!!!

    NIKOS, FATUS OLUS. ΣΚΙΣΤΟΥΣ.....
    Υ.Γ.
    ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟ...
  • αντωνης σερτηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:14
    ΝΙΚΟ....ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΒΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ................ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ 10 ΔΙΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ
  • ΝίκοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:12
    Συγχαρητήρια στη Real News για την έρευνά της. Συνεχίστε έτσι και ακόμα πιο δυνατά. Όλα στο φως.
  • Kωστας ΣταυρινακηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:10
    Αγαπητε μου Νικο μην μασας καθολου.Ο κοσμος σε αγαπαει γιατι εισαι ΛΕΒΕΝΤΗΣ και Αντρας με τιμη.Αντιθετα με αυτους τους προδοτες που καταστρεφουν εναν ολοκληρο λαο.Ολοι ακουν ρηαλ για να ακουσουν ενα καθως πρεπει δημοσιογραφο να αναλυει σωστα και αντικειμενικα της αληθειες.Σε ευχαριστουμε που υπαρχεις και μας ανηψωνεις λιγο το ηθικο.Νασαι παντα καλα και να ξερεις οτι σε αγαπαει ο κοσμος και θα σε υποστιρηζει παντα.
  • dinosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:07
    μειμαρακης/βουλγαρακης.....πρωτοπαλληκαρα της οννεδ..8υμαστε εκεινον που σκοτωσε τον κα8ηγητη στην πατρα ? ε τα πρωτοπαλληκαρα ερχοταν κα8ε βδομαδα βολο τον εβγαζαν εξω και κα8ε βραδυ μπουζουκια στο καστρο....οποιος βολιωτης διαβαζει εδω και εχει καποια ηλικια ας με διαψευσει..και αναρωτιομασταν τοτε που τα βρισκουν τοσα λεφτα και κανουν τετοιους λογαριασμους ? χωμενοι στην βρωμια απο τοτε....που τα βρηκε τα 5 μυρια ο βουλγαρακης ? γιατι εχουν οff shore ?απο που εκαναν περιουσιες ? απο τον μισ8ο τους ? ο μειμαρακης δεν ηταν που παρελαωε το υπουργειο αμυνας ? τι ακυρωσε απο τις συμφωνιες του ακη ? τα υποβρυχια? κλεφτες ηταν μια ζωη του ιδρωτα του ελληνικου....ελπιζω να μην το κουκουλωσουν και αυτο που φαινεται οτι ειναι μια συνεχεια της υπο8εσης βατοπεδιου που την καλυψαν κλεινοντας την βουλη σε μια νυχτα
  • alexisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:07
    H αντίδραση Μειμαράκη δεν σας θυμίζει την αντίδραση του Ακη , τις πρώτες ημέρες που το σκάνδαλο βγήκε στον αέρα ? Ε ρε γλέντια ! ! !
  • Πέτρος ΧαριτόπουλοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 23:06
    κατάλαβες λοιπόν Νίκο μου γιατί την Δευτέρα άκουγες απο αυτούς τους απίστευτους δημοσιογράφους κατηγορίες για αποσταθεροποιήση της δημοκρατίας μας λόγου του δημοσιεύματος;;; έπρεπε να ετοιμάσουν το χώρο για τις μέγα παπάρες του Μειμαράκη, και αφού λοιπόν ξέρει ποιοι "κρύβονται" πίσω απο το δημοσιεύμα γιατί δεν βγαίνει να τους καταγγείλει για να σε κάνει και ρόμπα;;; η αντίδραση του όμως είναι πολύ φυσιολογική μόνο και μόνο στην ιδέα οτι μπορεί να κάνει παρέα τον άλλο μεγάλο πολιτικό που διαμένει στα υπέροχα δωμάτια του κορυδαλού τον τρελαίνει... βλέπεις τόσα χρόνια είχανε συνηθίσει στο γεγονός οτι δεν πρόκειται να υπάρξει φυλακή για αυτούς ότι και να συμβεί...
  • NικοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:53
    Εγώ θα έλεγα γιατί τώρα....δηλαδή μετά από ενάμιση χρόνο???????
    Και γιατί όχι πριν απο ενάμιση χρόνο???????
    Και ας μην ακούω μπράβο και καλά ότι έγινε και ήρωας!!!!!! Ας βγάλει ο καθένας το συμπέρασμα του καληνύχτα Ελλάδα
  • demisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:52
    χρειαζομαστε ψυχραιμες προσεγγισεις. αυτη την ωρα ας λειτουργησουμε με βαση το κοινο συμφερον και ας μη πετροβολουμε ο ενας τον αλλον και κυριως να μη κοροιδευουμε και χρησιμοποιουμε τον κοσμο για ιδιον οφελος
  • NikΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:52
    Πωπωπω... μετά κ τις αποκαλύψεις της R/N οι μισθοί και οι συντάξεις ανέβηκαν, η ανεργία μειώθηκε, η φοροληστεία των φτωχομεσαίων σταμάτησε! Ευχαριστούμε που... μας ανοίξατε τα μάτια!
  • Rosie MarkogiannakisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:48
    Φυσικά και θα αντιδράσει έτσι!!! Λες να μην έχει τα χέρια του λερωμένα ακόμα και με την απραξία;
  • spithasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:47
    σκισους κ χατζηνικολαου..μονο εσυ εχεις μεινει ουδετερος...
  • konna70Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:47
    Κε Χ/νικολάου , είμαστε μαζί σας..Βγάλτε τα όλα στο φως..ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ !
    Δεν αντέχουμε άλλη κοροιδία..Μας έχουν ρημάξει τη ζωή..
  • ΓΙΑΝΝΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:45
    εμένα μάλλον για πανικόβλητος μου φάνηκε ο Μειμαράκης αλλά θα δείξει η συνέχεια. Υπομονή , και θα προτιμούσα η απόφαση του εισαγγελέα να ανακοινωθεί στο λαό πρίν πάει στη Βουλή για κουκούλωμα
  • ALEXΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:42
    Προδότη Μειμαράκη...Κλέφτη Μειμαράκη...λίγε Μειμαράκη...Θα είμαι απέναντι
  • StefanoΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:41
    Μπραβο κυρ. Νικολα , και παλι μπραβο ...
    Απο το μεγαλοπλυντηριο του ΠΑΣΟΚ (βλεπε ΑΚΗ )
    Στις Φιλιπινεζες του μπουλη ....!!!!!!!!!!
    Συνέχισε γιατι εχει πολυ ... και πολλα , αυτη η υποθεση
    ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΝΔ με Σπονσορα την Σιμενς και το Βατοπαιδι
  • xeniaΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:40
    Νίκο ευχαριστούμε!Προσφέρεις στην πατριδα και στον Ελληνικό λαό μεγάλο έργο και δύσκολο.Τώρα ίσως και εσύ δεν το αντιλαμβάνεσαι.Όταν θα αποστασιοποιηθείς από τα γεγονότα θα καταλάβεις ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ!!!!!!
  • elpidaΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:39
    Καλά εντάξει κύριε Χατζινικολάου είσαστε εξαιρετικός δημοσιογράφος αλλά μην μας κάνετε να κλαίμε κιόλας... Μάχεστε για τη δημοσιογραφία.... Μάχεστε για να πουλάτε φύλλα... Αν όντως δεν διασταυρώσατε τις πληροφορίες από τον Μειμαράκη είναι ένα θέμα. (Τους συγκεκριμένους πολιτικούς δεν τους έχω σε καμιά εκτίμηση....) Επίσης αυτό το φοβερό καμάρι περί ανεξαρτησίας σας είναι λίγο ενοχλητικό... Αυτά.....
  • ΘΟΔΩΡΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:36
    Νικόλα....είτε το θέλεις - είτε όχι, είτε το επιδιώκεις - είτε σου βγαίνει αυθόρμητα.....ΘΕΛΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ....είσαι η φωνή μας....μπορείς να το καταλάβεις αυτό ?????....Σε όλα αυτά που βγάζεις, σε όλες αυτές τις ερωτήσεις που κάνεις στους πολιτικούς....ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΕΣΥ.....σκέψου ότι από πίσω σου είναι χιλιάδες πολίτες που ρωτούν το ίδιο και περιμένουν απάντηση...Συνέχισε , είμαστε μαζί σου...δεν σου λέω να μην φοβηθείς, γιατί πιστεύω ότι αυτό σε αρκετές των περιπτώσεων το έχουμε διαπιστώσει.....Να είσαι καλά και να μας ενημερώνεις για να μαθαίνουμε και εμείς ΤΙ γίνετε πίσω από αυτά που νομίζουμε ότι βλέπουμε
  • ΜΑΙΡΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:33
    ΝΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.
  • ΓΙΩΡΓΟΣ Μ.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:28
    ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΗΘΙΚΗ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΟΤΣΙΑ.ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΣΕ Η ΠΕΡΙΦΗΜΗ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ.ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΙΚΟ.
  • Ενας σαμαρικος.....Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:22
    Για να μην παρεξηγηθω, υπαρχει περιπτωση να ξεκινατε απο τα ακινητα Καρουζου 10 δις (παραμυθια), αλλά στο τελος να βγαλετε λαγο απο κατι "Θεσμικα-κομματικα Υπολοιπων δοσεων" απο τα 209. Εκει παω πασο. Αλλά απο άλλη βιδα στο ΥΠΕΘΑ ή ακινητα δεν πιστευω οτι υπαρχει τιποτε και καλα κανει ο Μειμαρακης και σας βγαζει στη σεντρα σαν ..αηθη. Μονο αυτο φοβαμαι δηλ "την ουρα των θεσμικων.."δοσεων" προς τα κομματα απο τα 209". Αλλα αυτα ειναι γνωστα, δεν ειναι της ωρας. Εξαρταται και το % "μιζας/δαπανη" ΥΓ δεν ψηφιζω ποτε Μειμαρακη αλλά ειναι Αρχοντας. Σαν τον Γιαννοπουλο που παλουκωνε τους δημοσιογραφους επι πολλα χρονια. Διοτι μετα το 1996 οι δημοσιογραφοι παλουκωναν τους πολιτκους κατα τα κεφια και συμφεροντα.
  • Σταχτη στα ματιαΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:20
    Αυτο το σαπιο πολιτικο συστημα, οσοι Ακιδες και και Μειμαρακιδες να δικαστουν, συνεχως θα γενναει νεους , γιατι αυτοι κανουν την βρωμικη δουλεια του.
    Θα δινουν στην πυρα μερικους, ετσι για να ξεθυμενει ο λαος και επειτα θα συνεχιζουν απτοητοι το εργο τους.
    Καπιταλισμος με δικαιοσυνη και δημοκρατια ειναι ενοιες ασυμβατες.
    Μονο που θα αργησουμε πολυ να το καταλαβουμε.
  • γιαννηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:11
    εμενα κυριε ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ μου προκαλει τρομερη εντυπωση γιατι βγαλατε το θεμα με τον ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ τωρα??επισης θα ηθελα να δω την αντιδραση σας αν ο ΜΕΙΜΑΡΑΚΗΣ ειναι τελικα αθωος θα σταματησετε να ασχολειστε με την δημοσιογραφια???
  • teoΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:11
    ΝΙΚΟ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΣ.ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ΕΙΣΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΣΣΕΤΕΣ ΒΙΒΛΙΑ ΤΡΟΦΙΜΑ [ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ] ΘΑ ΠΟΥΛΟΥΣΕΣ 20000 ΦΥΛΛΑ ΤΗΣ REAL ΒΡΗΚΕΣ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΤΟΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ.ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ
  • legend no moreΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:10
    Πώς γίνεται να κουμπαριάζουν πολιτικοί, δικαστικοί με μεγαλοεπιχειρηματίες και όχι με μεροκαματιάρηδες; Τους σιχαίνομαι σαν τα κρίματά μου όπως θάλεγε και ο πατέρας μου! Συνέχισε, μην πτοείσαι. Στο έλος της κατάντιας που μας έφεραν όλοι αυτοί, φαντάζεις στα μάτια μας ήρωας! Ίσως και να είσαι.-
  • BabisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:09
    Nίκο keep going , βγάλε όσους περισσότερους μπορείς στη σέντρα , απο αυτα τα λαμόγια που μας κυβένησαν και μας κυβερνούν δυστυχώς ακόμα.
  • ARGYRIS KΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:05
    Μπραβο στο Νικο Χατζηνικολαου - αποδεικνυει οτι εχει σοβαρο σετ μπαλακια!!! Ειμαστε ολοι μαζι του - ειναι ο μονος δημοσιογραφος που παραμενει ...δημοσιογραφος!
  • ΠΑΝΟΥΡΓΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:02
    ΝΙΚΟ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ολοι ειμαστε μαζι σου!
    NIKUS FATUS OLUS
  • to "Fotis"Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 22:00
    Καλά Fotis δεν έχεις ιδέα από το ρεπορτάζ και την έρευνα. Είναι ανέκδοτο να λες "Χατζηνικολάου μπορούσες να βγάλεις οποιαδήποτε στιγμή μέσα στον ενάμιση χρόνο το θέμα και όχι τώρα". Τι το πέρασες το ρεπορτάζ και την πληροφορία "χαρτάκια ποδοσφαιριστών που κολλάγαμε μικροί; Αποσταθεροποίηση είναι προφανώς για σένα (και τον Μειμαράκη) η πληροφορία... οπότε μείνε ... σταθεροποιημένος και αδαής...
  • Ενας αγριος Σαμαρικος μεχρι νεωτεραςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:54
    Χα χα χα, η Ακριβοπουλου σας λεει ατσαλακωτο διαμεσολαβητη. Εγω ειμαι παραδοσιακος συμμαχος σας κε Χ-κολαου αλλά στην επιθεση εναντιον του Μειμαρακη γινατε ρεζιλι και να το σταματησετε εδω. Θα ανοιχθουν οι λογαρισμοι. Παντως ο Μειμαρακης επρεπε να καλεσει τους οπαδους του στα γραφεια σας να φερετε κι εσεις τους φαν σας και να σας σπασουν το φρονημα. Ο νομος λεει οτι οι διαφορες πρεπει να λυνονται δικαστικα. Αλλα οι μαγκες εξηγουνται αλλοιως. Ψυχολογικος πολεμος για 3 μερες Εξαλλου θυμηθειτε: υποθεση ΣΔΟΕ-παγιδευση απο το καναλι του κουρη του Κουκοδημου στη ταρατσα του Τριανταφυλοπουλου. Κι αντι να κυνηγανε τον κουρη (κι εσας τον διευθυντη ειδησεων), κυνηγαγαν τον αφελη κουκοδημο και τον προεδρο του Σδοε που 36 μηνες πριν γινει προεδρος Σδοε, ητο σε μια επιτροπη της ΕΤΕ που δεν αποδεσμευσε εγκαιρα 60 χλδ ευρω που συνεισεφεραν οι ελληνες για να σωθει ενα βαρεια αρρωστο παιδακι στη Μυτιληνη, που πεθανε αμεσως μολις συγκεντρωθηκε το ποσο αλλα ο Τριανταφυλοπουλος τον χαβα του (=ευθυνη καθυστερησης αποδεσμευσης του λογ/σμου απο τον "δολοφονο" προεδρο σδοε που "τοτε" ηταν μελος της επιτροπης της ΕΤΕ για αυτον τον λογ/σμο!!!). Οσοι θυμουνται θυμουνται. Οι αλλοι καταλαβαινουν τα παιγνιδια της εξουσιας. Αρα, ο Μειμαρακης να συνεχισει να πολωνει με επιθεσεις, να δημιουργηθουν δυο μπλοκ ( των αφελων και των πολυ aggressive (φιλοι κι εχθροι του Χ-λαου)) ωστε αυτος θα περασει σε αμυνα, μεχρι να βρεθουν χρηματα σε λογ-σμο (εαν βρεθουν). Το νεο συστημα Σαμαρα και δεξιων ειναι ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΑΝΟΧΗ, τριπλασια πολιτικα αντιποινα σε οποιον κανει παιγνιδια. Κατω το λομπι της δραχμης. ΥΓ Μακαρι η εφημεριδα να πιασει 120 χλδ φυλλα. Μαγκιες δεν θελω γιατι ο Βαγγελας ειναι Μαγκας, οπως και ο αλλος Βαγγελας που γελοιοποιει τον προεδρο παο και τον τσιπρα μεσα απο τη νεα εφημεριδα του. Κοντρες sans merci, xωρις βια εννοειται αλλα οχι στη πλατη της Ελλαδος. Eαν βρεθουν στοιχεια, θα αλλαξω στρατοπεδο. Ως θεωρητικος, λεγω, ο Μειμαρακης να πλησιασει καποιον χαμηλοβαθμο τρελλοδικαστη (οπως καποιος δικαστης ειχε βγαλει παρανομο τον Σαρτζετακη με τα σημαδεμενα ψηφοδελτια!!) να σας απαγγειλλει (για πλακα μεχρι να καταπεσει) καποια κατηγορια για υπονομευση του δημοκρατικου Φρονηματος. Και ο λαος θα αφησει τον Μειμαρακη και θα πεσει πανω σας ή πανω στο τρελλοδικαστη κι ο Μειμαρακης να συνεχισει να σας κατεβαζει καντηλια. Ετσι πρεπει να ειναι ο Αρχοντας. ΥΓ Γενικα ομως ειστε πιο αγνος απο άλλα μηντιακα γκρουπ. Εγω ειμαι με τον Μειμαρακη μεχρι να βρεθει οτι εκλεψε. Μεχρι τοτε "πυροβολω" εσας καταιγιστικα.
  • ATHANASIOS GAVRIILΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:50
    NIKO DEN ME EKPLISEI O ANTHRWPOS ENAS TRAMPOUKOS HTAN PANTA ALLA KAI XESTHS MAZI, THYMAMAI NIKO OTAN EIXA EPISTREPSEI WS EPISTRATOS STA ELIKOPTERA TOU EKAB KAI TO EIXE KANEI O XONTROS YPOURGO ETHNIKHS AMYNAS TO PROVLHMA TOU HTAN PWS THA MAS EDIWXNE KAI EIDIKA EMENA KAI EPEIDH DEN EIXE TA KOTSIA NA TO KANEI PHRE THN APOFASH TA ELIKOPTERA TOU EKAB NA KSANAPETAKSOUN NYXTA META APO 4 XRONIA KAI EPEIDH OLA MATHENONTAI OIPE STOUS KOLHTOUS TOU TOTE EGATHETOUS ANWTATOUS AKSIWMATIKOUS TORAH NA DW TH MAGIA TOY (GIA EMENA)......PRAGMATI KSEKINISAME NA PETAME NYXTA KAI META APO 2 MHNES POY EPANADIATETHHKAME STIS NYKTERINES PTHSEIS META " A-109 . TON PERIELAVE MIA ARISTH DIMOSIOGRAFOS STO ETHNOS KAI OTAN EGRAPSE OTI H APOFASH TOY YPETHA THA ODHGHSEI SE NEO LOUTRO AIMATOS TO EKAB.....EVALE O TRAMPOUKOS-PSEFTOMAGAS THN OURA KATW APO TA SKELIA KAI TO APESYRE.....TO MONO POY EIXE KATAFEREI HTAN NA EPANADIATETHOUME....KAI FYSIKA DEN TOLMHSE NA ME KSANAENOXLHSEI GIATI APLA ETREME THN FILH MOY DIMOSIOGRAFO....EPISHS EXW NA PW OTI EXW DEI KATI TETOIOUS PSEFTOMAGES POY KRYVONTAI PISW APO PLATES ALWNWN NA PANE GIA TSAMPOUKA KAI NA TRWNE TETOIES MAPES....KANTE THN LAMOGIA ARKETA
  • ΟΔΥΣΣΕΥΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:50
    ΝΙΚΟ ΜΗΝ ΠΤΟΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΠΑΠΑΤΖΙΛΙΚΙΑ!!!! ΠΡΟΧΩΡΑ ΕΜΠΡΟΣ!!!
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ, ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΤΟΥ ΜΑΓΓΙΕΣ Ο "ΒΑΓΓΕΛΑΣ" ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΟΤΑΝ ΕΡΡΙΞΑΝ ΤΟΝ "ΑΘΑΝΑΤΟ" ΚΩΣΤΑ ΗΛΙΑΚΗ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΥΤΟΝ ΚΑΘΑΡΗΣΕ ΤΟΤΕ Ο Α/ΓΕΕΘΑ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!! ΚΑΘΑΡΣΗ ΚΑΙ ΣΕΜΝΟΤΗΤΑ ΤΩΡΑ. ΑΥΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ.
  • Χ.ΑρβαςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:46
    Νικο Γερα και δυνατά .
    Είμαι και είμαστε μαζί σου.
    Χαιρετίσματα από μακριά από τη πολύπαθη χώρα μας που με αναγκαζει ύστερα από 35 χρόνια δουλειας να ξενιτευτω για να ζησω, γιατί τα φάγανε τα κάθε μορφής λαμόγια της νομοθετικής , εκτελεστικής εξουσίας.
    Αμάν. Αμην δεν υπαρχει ένας Δικαστής ...? (μόνο για τους μισθούς και συντάξεις τους ενδιαφέρονται ?) Για τις δικές μας συντάξεις που μείωθηκαν στα 2 τέλευταια χρόνια κατα 35.%. Δεν υπ´αρχει Συνταγμα ?)
  • Γιάννης Τ,Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:44
    ΝΙΚΟΛΑ ΝΙΚΟΛΑ (όχι βέβαια γ@$%^&α) ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΤΑ ΟΛΑ!!

    YΓ Ποιος είπε οτι ποδόσφαιρο και πολιτική δεν πάνε χέρι χέρι...
  • Ευγενία T.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:40
    Νίκο, μην πτοείσαι από την ανάρμοστη αντίδραση του κ. Μεϊμαράκη. Αυτό δείχνει πως '' έμπηξες '' το μαχαίρι πολύ βαθιά και πόνεσε. Προχώρα ακόμη περισσότερο και να θυμάσαι ότι έχεις την στήριξή μας.
    Πλήρης διαφάνεια σε όλους σε όλα δίχως εξαιρέσεις!!!
  • ΚλεοπάτραΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:35
    Η Αλήθεια κε Χατζηνικολάου δεν πρέπει να φορά την Μάσκα της Υποκρισίας.Δεν πρέπει να παραμερίζεται ως μελλοντικός ασθενής στην ΜΕΘ. Η Δημοκρατία μας χωλαίνει και είναι στον γύψο.Τι να πρωτοπεί ο καθείς εξ ημών πλέον.Δεχόμεθα καταιγιστικά πυρά ενθάδεν και εκείθεν -Τρόικα, ΔΝΤ, Δανειστές, Ε.Ε., εχθροί εντός και εκτός τη πατρίδος-, ο λαός νοσεί βαρέως.Το οξυγόνο αρχίζει και του λείπει, το φαγητό για να ζήσει και να αντέξει τον αγώνα για το καλό το δικό του και των παιδιών του γεννημένων και μη.Κάντε το χρέος σας ως δημοσιογράφοι.Η φωνή η δική μας πηγάζει μέσα από εσάς.Εχετε την δύναμη της εξουσίας που σας παρέχει το Δίκαιο και πένα σας.Υπηρετείτε τον Λαό, την Δημοκρατία και την Αλήθεια.Ο Ναός της Θέμιδος καλείται να αποδώσει την δικαιοσύνη επί της αδικίας που εγένετο εις το Εθνος των Ελλήνων.Δεν πάει άλλο κε Χατζηνικολάου, έχετε παιδιά και γνωρίζετε και εσείς την δική μας αγωνία για το αύριο και το τι χρώμα θα έχει.Θέλουμε να λάμψει η Αλήθεια να καταρρακωθεί το Ψέμα και ο καθείς να λάβει το όποιο τίμημα του αναλογεί για τις πράξεις του, όταν αποδειχθεί βέβαια η τυχόν ενοχή του.Παράδειγμα δε φέρω και την αντιμετώπιση τέτοιων περιστατικών και στην αρχαιότητα , δεν είναι κακό να θυμηθούμε το πως αποδιδόταν το δίκαιο επί τοις αδικουμένοις.Συνεχίστε πρέπει να καθαρίσει ο τόπος από την δυσωσμία.Εχουμε κουραστεί όλοι μας τόσο μα τόσο πολύ! Δεν υπάρχει έλεος ακόμη και για εκείνους που ''έφυγαν'', ποιός θα λογοδοτήσει? Ολοι είμεθα μαζί σας κε Χατζηνικολάου, όλος ο πολύπαθος ελληνικός λαός.Να λάμψει επιτέλους η ΑΛΗΘΕΙΑ.
  • stavros bΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:30
    συνχαρητηρια κ χατζηνικολαου, εισθε απο τις ελαχιστες αξιοπιστες δημοσιογραφικες πενες! ακομα και οταν διαφωνω ριζικα μαζι σας ο σεβασμος μου για τη δουλεια σας παραμενει σταθερος! φρονω οτι δεν θα γινετε ποτε ΣΟΦΙΑ ΒΟΥΛΤΕΨΗ!
  • Σπυρος χΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:26
    Παρακολουθώντας το αντικειμενικό δελτίο ειδήσεων του MEGA δάκρυσα που παρά λίγο να δακρύσει ο Μειμαράκης.Ο ΄΄δημοσιογράφος΄΄ κατάφερε να αποδώσει άριστα την ψυχολογική κατάσταση του πολιτικού με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυα μου (από τα γέλια φυσικά).
  • ΑυτοκράτωρΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:25
    Απορία 1: Υπάρχει σκάνδαλο ακινήτων στην υπόθεση κατασκευαστικής «Καρούζος» ναι ή όχι;

    Απορία 2: Αν ναι, γιατί δεν έχει αναδειχθεί η διάσταση του, φερόμενου ύψους 10, 2 δις, δεδομένου ότι εντός των επόμενων ημερών θα «σφαχτεί» η κοινωνία για νέα μέτρα 11, 5 δις;

    Απορία 3: Η κατάθεση βαριών κατηγοριών εναντίον πολιτικών προσώπων γιατί δεν διαβιβάστηκε αμέσως, «αμελλητί» στις αρμόδιες αρχές και θεσμούς εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα;

    Απορία 4: Γιατί ο κ. Μεϊμαράκης δεν «βούρκωσε» από οργή – όπως μας πληροφόρησε παραστατικά όσο ποτέ ο συντάκτης του MEGA κ. Δ. Τάκης απόψε 26/9 – αμέσως μόλις διάβασε το δημοσίευμα της Realnews την Κυριακή 23/9 ή από το Σάββατο 22/9 το απόγευμα που οι εφημερίδες βγαίνουν στο Σύνταγμα;

    Γιατί δεν «βούρκωσε» από οργή, την Τρίτη 25/9 που είχε απεριόριστο αριθμό επαφών με κυβερνητικούς παράγοντες, με μέσα μαζικής ενημέρωσης και άλλους;

    Ακόμα, γιατί δεν «βούρκωσε» εχθές 25/6 το βράδυ, όταν τον επισκέφθηκε – τυχαία - αντιπροσωπεία βουλευτών του ΠΑΣΟΚ για να του εμπιστευτεί το αίτημα της για γρήγορη διαλεύκανση των συναφών θεμάτων που αφορούν σε υπόνοιες για αδικαιολόγητες, τραπεζικές καταθέσεις βουλευτών;
    Άμα το σκεφτεί κανείς, αυτό θα άξιζε για να βουρκώσει κάποιος, αφού τρόπον τινά αποτελεί πρώιμη απόφαση αθώωσης προς το πρόσωπο του, από τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ και μάλιστα, άνευ έρευνας.
    Πόσο μάλλον που ο πρόεδρος τους υποδέχτηκε παρά τα υπό αυτοαναστολή καθήκοντα του…
    Όσο να πεις, με τόσες εξαιρέσεις και ειδικές περιποιήσεις σε αυτή τη συνάντηση, θα υπήρξε και κάποια συγκίνηση…

    Στις 24/5 δεν «βούρκωσε» ο πρόεδρος, διότι λόγω απεργίας των δημοσιογράφων, προφανώς, δεν εργαζόταν ο κ. Δ. Τάκης.

    Απορία 5: Γιατί δεν κατονομάζονται τώρα, αμέσως, τα συμφέροντα που βρίσκονται πίσω από το δημοσίευμα Χατζηνικολάου, τα οποία είπε ότι γνωρίζει πολύ καλά ο κ. Μεϊμαράκης; Δεν έχει ασυλία ο πρόεδρος; Τι φοβάται;

    Απορία 6: Υπάρχει Εισαγγελέας που αύριο το πρωί – πρωί δεν θα καλέσει τον κ. Μεϊμαράκη να κατονομάσει ποιοι μαζί με τον Χατζηνικολάου εκβιάζουν με συκοφαντικά δημοσιεύματα τον Νο 3 πολιτειακό παράγοντα της χώρας σε μία τόσο κρίσιμη περίοδο για την πατρίδα;

    Υ.Γ: Ο Χατζηνικολάου πρέπει να συλληφθεί πάραυτα και να δημευθεί η περιουσία του.-
  • stavrosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:24
    Νίκο γερά και μη μασάς
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΙΤΣΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:23
    Νικο μαζι σου.
  • OlympiaΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:21
    ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!!ποσο λείπεις απο την τηλεόραση!καλη συνέχεια.
  • DimiΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:21
    Τον έστειλες! Συνέχισε! Αν είναι καθαρός, δεν έχει να φοβηθεί τίποτα και στο τέλος θα βγει και μάγκας. Αλλά πολύ αναστατωμένο τον είδα...
  • ΔιονύσηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:19
    Δεν ξερω ποιος εισαι, αλλα δειχνεις να εισαι απο τις λιγοστες ελπιδες της γενιας μου. Μη κανεις πισω Χατζηνικολαου και δεν ειμαστε πλεον λιγοι, οι 30ανταριδες ερχοματε ετοιμοι για εκτελεσεις. Εκτως και προλαβεις να τους κλεισεις φυλακη, οποτε χαλαλι σου.
  • claΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:18
    Νικο, να ξερεις, οτι η ψυχολογια λεει πως ο ενοχος εχει σαν χαρακτηριστικο του την εκρηξη και τις βρυσιες.Μη πτοεισαι , Με τετοια φαΤΣΑ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟς, ουτε μια στο εκατομμυριο ΔΕΝ ειναι καθαρος.Αυτα τα θρασιμια και κατετοιους ανεπαγγελτους αλητες εξεθρεψε το πολιτικο μας συστημα, οπως πχ ο Σαμαρας, ο Λιαπης και τοσα αλλα σκουπιδια.ΟΙ ΕΝΙΚΙΩΤΕΣ ειμαστε μαζι σου
  • partaolasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:14
    Αγαπητε φιλε νικο τοσα χρονια στο συναφι σου τους καλυπτατε!!!!!!τωρα ειναι αργα !το συστημα ειναι σαπιο παντου (τα λεπτα θα τα παρουμε πισω?) αυτο ειναι που μετραει αφου φυλακη μπαινει μονο ο απλος κοσμακης σε ευχαριστω για την φιλοξενεια!
  • ΓιώργοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:13
    Νίκο μαζί σου! Όχι με την έννοια του οπαδού, ούτε με την έννοια του φονταμενταλιστή. Αλλά ορμόμενος από την ανάγκη να βγούμε έξω από τον υπόνομο και να ανασάνουμε κάποια στιγμή.... Λάθος!!!!! Ο βόθρος μάλλον υστερεί σε σχέση με αυτό που συνέβαινε χρόνια...
  • ΜαρίαΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:12
    Σνέχισε!Είναι φαιδρά τα περί κινδύνων της Δημοκρατίας επειδή πρέπει να ερευνηθούν τα έργα του Μειμαράκη.Τα ίδια έλεγε και λέει ο Άκης.
  • jodinΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:10
    Δυστυχώς ο ''Μπροστάντζας" έπεσε σε τοίχο!!!!
    Νίκο μαζί σου....
  • ΑλέξανδροςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:10
    Άκουσα στα κανάλια μερικοί να αναρωτιούνται, γιατί τώρα; Θέλοντας να κάνουν εμφανή μια προσπάθεια αποσταθεροποίησης της κυβέρνησης. Εγώ αναρωτήθηκα με τη σειρά μου, δηλαδή πότε; Τότε επί τσοχατζόπουλου; ή επί siemens; όταν ή ελληνική κυβέρνηση ήρθε σε συμφωνία μαζί της; Ή καλύτερα πιο πριν; Με τις καταγγελίες για τη στατιστική υπηρεσία; Μήπως θα ήταν καλύτερα πιο πριν; Δηλαδή τότε που ακούγονταν οι υπόγειες συμφωνίες της ελληνικής κυβέρνησης με το Δ.Ν.Τ.; Ίσως τότε με την protobank να ήταν καλύτερα, Ίσως πάλι τότε......................
    Συγνώμη για παραλείψεις και την λανθασμένη διαδοχή των γεγονότων, αλλά είναι τόσες πολλές οι επιλογές που έχασα το λογαριασμό!!!
  • ΦΕΥ ΓΑΤΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:08
    ακουγοντας σας το πρωι να απευθυνετε υποθετικο ερωτημα προς τον βουλευτη και δημοσιογραφο ντινο δημοπουλο ? αν ακουσα καλα, εαν ειχε την ειδηση εκεινος θα την εβγαζε , μου δημιουργηθηκε μια απορια , σας περασε απο το μυαλο οτι μπορει και να την ειχε ? λεω εγω τωρα.
  • nikosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:07
    Νίκο, είναι δύσκολο να πειστεί κανείς ότι δεν ο χρόνος που επιλέγεις να κάνεις πρωτοσέλιδο του μεγάλου επιχειρηματία Λιβανού, τόσο πειστηκές όπως τις διατειπώνει στα κανάλια, είναι τυχέος.
  • IVY LEAGUEΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:06
    Αγαπητέ κ. Χατζηνικολάου.
    Καλά μπορεί να έχετε δίκιο...ΤΩΡΑ ΟΜΩς ΤΟ ΘΥΜΗΚΑΤΕ? ΤΥΧΑΙΟ ΕΙΝΑΙ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΕΥΡΩ?
  • giorgosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:06
    ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΤΡΕΞΕ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΦΟΒΑΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΚΑΙ OFF-SHORE ...............ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ( ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΚΑΤΙ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙ )
    ΝΙΚΟ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΕ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΕΤΥΛΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΡΙ ΙΣΩΣ (ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΗΛΑΔΗ) ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΚΑΚΙΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
  • maozakosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:06
    Εύγε!
    Δεν θέλουμε αίμα αλλά ... δικαιοσύνη (άκου ΣΔΟΕ πλουσίων...). Απλά συνεχίστε όπως κάνετε. Ευχαριστούμε!
  • dokkΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:05
    Μια ερωτηση μονο. Θα μεινετε μονο σε αυτους η σκοπευετε να προχωρησετε?!!!!!!! Απο περιεργεια ρωταω!!!!Δεν θελουμε 3-4 ωσαν προβατα στην σφαγη!!!!Ολους τους θελουμε και ειναι πολλοι και κυκλοφορουν ελευθεροι με υφος χιλιων καρδιναλλιων!!!!Απο το Κολωνακι, μεχρι την Πλατεια Αριστοτελους, τα βουνα της Αρκαδιας, το λιμανι του Πειραια, απο την Κρητη μεχρι την Θεσσαλια, τα νησια των κυκλαδων το υπολοιπο Πελοπονησσου κλπ κλπ. Τους ξερετε ολους βγαλτε τους επιτελους!!!
  • ΚΥΡΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:03
    Κύριε Χαντζηνικολάου θέλω να πιστεύω ότι δεν θα κάνετε πίσω και ότι θα την πάτε την υπόθεση μέχρι τέλους με αυτόν τον ψευτονταή.

    Είμαστε στο πλευρό σου και είμαστε πολλοί.
  • λευτερηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 21:02
    Μη μασάς με τύπους ήθους και ύφους νταβατζή Νίκο. Δείχνουν τον πανικό τους.
  • xanΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:55
    NIKO XATZHNIKOΛΑΟΥ Γ . . . . Ε ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ . ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΝΤΟΥΛΑΠΟ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥΣ...
  • DONNAΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:55
    ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΓΑΛΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
  • ΤΡΥΠΟΚΑΡΥΔΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:52
    Ο κ. Μεΐμαράκης μπορεί να έχει δίκιο, αλλά απορώ γιατί έχασε την ψυχραιμία του, η όλη στάση του κάτι σκοτεινό αφήνει. Πάντως φίλε Νίκο έχεις στο πλευρό σου δέκα εκατομμύρια ΄Ελληνες, μη σταματάς και μη φοβάσαι τίποτα......
  • Ιωαννηs(uk)Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:51
    Λοιπον Νικο επειδη οταν ζηs μεσα στο ΒΟΥΡΚΟ παντα ο εναs θα λεη ΟΤΙ βρωμαη ο Διπλανοs του....
    Καντε κατι ΑΠΛΟ οσοι ξερετε και εχετε την Δυναμη βγητε απο τον Βουρκο τουs και ΣΚΕΠΑΣΤΕ τουs μια και καλη !!!
    Καντε μια συγκεντρωση και ΠΗΤΕ στο ΛΑΟ οτι ΞΕΡΕΤΕ και μετα ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΗ μονοs του τι ΘΕΛΗ !!!
    Η ΑΓΝΟΙΑ του ΛΑΟΥ μαs ειναι αυτο που ΣΚΟΤΩΝΗ την ΕΛΛΑΔΑ μαs !!!
  • κυριακοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:50
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ Κ ΛΕΦΤΑ ΝΙΚΟ
  • Α.Κ. 1983Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:49
    Κοίτα να δεις... Έναν Χατζηνικολάου χρειαζόμαστε για να ξεβρωμίσει ο τόπος... Μακάρι να πάρουν το δρόμο τους τα πράγματα και να λειτουργήσει η Δικαιοσύνη.

    Μπράβο Νίκο!!
  • ΛευτερηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:45
    Νικο εισαι ορθιος και μας δινεις ελπιδα σε μια Ελλαδα που τα ηθη και οι αξιες εχουν γκρεμιστει. Συνεχισε να μαχεσαι για την αληθεια και μην μας απογοητευσεις ποτε!
  • χρηστοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:45
    Νικο συνεχισε μην μασας απο τους σαπιους και προδοτες που μας κατεστρεψαν πλησιαζει το τελος τους για αυτο πανικοβληθηκε
    αυτος ο τυπος.
  • aggelikiΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:42
    Και ακούω όλο το πρωί στη Βουλή θεωρίες για αποσταθεροποίηση, για θεσμούς που πλήττονται και μπούρδες, να περνάει η ώρα! Μια ερώτηση πρέπει να τεθεί, ολικής αγνοίας: έβγαλες ή όχι λεφτά έξω, έχεις off shore; Να απαντήσει δημόσια ναι ή όχι και μέχρι να αποδειχθεί αν λέει αλήθεια ή ψέμματα να σταματήσει κάθε συζήτηση, ειδικά στη Βουλή. Τώρα αν αποδειχθεί πως δε λέει αλήθεια... Αλλά τι να περιμένουμε, μήπως είναι μέσα ο Βουλγαράκης; Μήπως έγινε τίποτα με τον Αναστασιάδη που πηγαινόφερνε τις σακούλες στη Γαλλία; Ή ο μόνος που πλούτισε είναι ο Τσοχατζόπουλος, αποδιοπομπαίος τράγος είναι, τίποτα άλλο, για να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Αμφιβάλλω πια ακόμα και για το αγαθόν και πηγαίον των γιαουρτωμάτων και των ολίγων (δυστυχώς) ψιλών που έπεσαν σε μερικούς...
  • αριαζ-πουσιντιαΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:37
    Με ολη την οξυτητα πνευματος που σε διακρινει και την ακεραιοτητα του χαρακτηρα σου, ΠΟΛΕΜΑ ΤΟΥΣ, ΞΕΣΚΕΠΑΣΕ ΤΟΥΣ , ΟΛΟΥΣ!!!
  • Evripides EvlogimenosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:36
    Συνέχισε Νίκο, σου οφείλουμε πολλά.
  • καπΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:36
    ΝΙΚΟ χρειαζόμαστε την Ανθρωπιά σου την Φωνή σου τον Ανδρισμό σου Πρόσεξε τους οσο ΕΣΥ... γνωριζεις.... ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!
  • ΣτέλιοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:36
    Ρε παιδιά πάντα ο κλέφτης φωνάζει..........................
  • Λευκαδιτις ΧρήστοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:35
    Αγαπητέ Νίκο μη κανης πησο γιατί αν πρέπει να διαφύλαξη κάποιο το θεσμό του προέδρου της βουλής είναι ομεημαρακης που χωρίς δεύτερη κουβέντα επέτρεπε να παραίτηθη, αλλα οι αλαζονεία έχει ξεπεράσει την αξιοπρέπεια .
  • BelieverΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:32
    κ.Χατζηνικολάου όφείλω νά πώ ότι ξεχωρίζετε, δέν άνήκετε στούς δημοσιοκάφρους.
  • ΜπατιρηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:32
    Μετα μας φταινε οι γερμανοι και οι λοιποι ευρωπαιοι που μας αφηνουν στην μαυρη τυχη και κακομοιρια μας.
    Οταν βλεπουν οτι εκλεγουμε κλεφτες για να μας σωσουν απο αυτους που μας κλεβουν, πως θελουμε να αντιδρασουν???
  • αγγελικηΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:31
    κ.Χατζηνικολάου ανεξάρτητα του τι δηλώνουν οι πολιτικοί (τι πολιτικοί θα ήταν αλλωστε) όλος ο κοσμος περιμένει μάθει όχι μόνο για αυτούς αλλα και όλα τα ονόματα εμπλεκομένων στην διαφθορά. Τουλάχιστον από μέσα ενημέρωσηςπου ακόμα δεν χειραγωγούνται...Ευχαριστώ
  • konstanΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:28
    ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Ο κ.ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ(ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΑΓΡΑΦΙΚΟ ΘΕΣΜΟ).ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΗΛΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!
  • Σταμπουλιδης ΓιαννηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:27
    Νικο πιστευω θα ειδες τον κο Λιβανο σημερα στον Ευαγγελατο κ θα καταλαβες γιατι η εισαγγελια δεν το προχωρησε. Ο ανθρωπος ειναι τουλαχιστον ανισορροπος, αλλα νταλλα τα λεγε κ καπως ετσι θα τα ειπε κ στον εισαγγελεα κ το βαλε στο συρταρι του. Για τον Μειμαρακη η γνωμη μου ειναι η χειριστη απο τοτε που ηταν τραμπουκος της ΟΝΝΕΔ, κ δεν χρειαζομαι κανενα να μου πει οτι τα τσεπωνει γιατι για τετοιο ανθρωπο τον λογιζω, αλλα δυστυχως αυτος που τον καταγγελει ειναι τελειως νουμερο. Εσεις καλα κανετε την δουλεια σας αλλα πιο προσεχτικα ρε παιδια μην τους κανουμε ηρωεςκ αθωες περιστερες στο τελος!
  • ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΚΚΙΝΟΥΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:26
    o κυριος Μειμαρακης θα πρεπει να γνωριζει οτι εδω μιλαμε στον ενικο και λεμε παντα την αληθεια. προς τι τοσος θυμος ?την παροιμια: καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβατε πρεπει να την γνωριζει .αν και για μενα ολοι οι πολιτικοι ειναι εν δυναμη υποπτοι , αφου αυτοι μας φτασανε στην καταστροφη.
  • ΓερμανοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:25
    Αγαπητε κυριε Χατζηνικολάου
    Το αποκαλυπτικό δημοσιευμα της Κυριακής ηταν της μορφης "μου πε να σας πω οτι φαγαν τα λεφτα και ειναι πολλά"
    Οποιος εχει αμφιβολίες ας το διαβασει και ας κρίνει μονος του.
    Δεν περιμενα να δω και σκαναρισμένα εμβασματα αλλα εσείς αποτυχατε ακομα και στο να σκιαγραφήσετε την πορεία του χρηματος που υπεξαιρέθηκε.Κρινω οτι πισω απο την ασαφεια κρυβονται πολιτικές σκοπιμότητες , η εξυπηρέτηση των οποίων δεν σας τιμά.
    Θα αλλαξω γνωμη αν δω ΕΔΩ η στην εφημεριδα σας ποστ το οποίο θα ερμηνευει τα ηξεις αφιξεις τα οποία πλεον ηχουν ως αχλαμπουχλα χειρότερα απο τα ελληνικά του "Λιβανού"
    Με εκτιμηση
    Γερμανος
  • tasos k.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:17
    Δυστυχώς όπως δεν έγινε τίποτα με τις οφσορ του Βουλγαράκη και της συζύγου κάτι ανάλογο θα γίνει κ τώρα!!
    Οσο για το ότι θα βγάλει το κουστούμι, μήπως θυμήθηκε τις εποχές των στημένων "αγανακτισμένων" πολιτών που περιμεναν τα θεοφάνεια στον Πειραιά??
  • kostasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:17
    O Μειμαράκης, το'χει σύστημα, να βρίζει, όταν δεν έχει απάντηση.Ψάχνει τρόπους συγκάλυψης..Τι έκανε στο υπουργείο άμυνας;;;;;.ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ...Αμόκ Μεϊμαράκη στη Βουλή...

    Με εκφράσεις πεζοδρομίου, άρχισε να βρίζει τον βουλευτή του ΛΑΟΣ Γ. Κοραντή μόλις είπε "καλημέρα". ΣΥΝΕΒΗ ΤΩΡΑ

    Απίστευτες σκηνές σημειώθηκαν πριν από λίγα λεπτά στη Βουλή κατά την έναρξη της "κλειστής" συνεδρίασης της Επιτροπής Εξοπλιστικών Προγραμμάτων που θα ασχοληθεί (και) με το θέμα των υποβρυχίων.
    Μπαίνοντας στην αίθουσα, ο βουλευτής του ΛΑΟΣ Γιάννης Κοραντής χαιρέτισε ευγενικά όλους τους συναδέλφους του λέγοντας "Καλημέρα σας...".
    Ακούγοντας τον όμως ο Βαγγέλης Μεϊμαράκης, που βρισκόταν ήδη στην αίθουσα, εξεμάνη. Και με λεξιλόγιο πεζοδρομίου, άρχισε να φωνάζει και να χρησιμοποιεί χυδαίες εκφράσεις: "Πώς τολμάς και...
    μου λες καλημέρα ρε α......, που θέλετε να με στείλετε σε προανακριτική; Θα σας γ.... όλους, ρε!".
    Όπως ήταν φυσικό, ακολούθησε χαμός στην αίθουσα. Και το θέμα συζητείται ήδη σε όλόκληρη τη Βουλή!
  • ΝτίναΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:16
    Ο κόσμος είναι μαζι σας κ. Χατζηνικολάου, επιτέλους τα λαμόγια απο όποιο κόμμα και εαν προέρχονται πρέπει να ξεσκεπαστούν.Αρκετά πια, μακάρι να είχαμε πολλούς δημοσιογράφους με το δικό σας ήθος.Σας κάνουν πόλεμο επειδή κάνατε το αυτονόητο, αυτό που θα έκανε ο κάθε ευσυνείδητος δημοσιογράφος που σέβετε το επαγγελμά του.Παρουσιάσατε με αποδείξεις μια καταγγελία, δεν τον κατηγορήσατε εσείς προσωπικά, όπως κάνει αυτός με εσάς.Εαν είναι αθώος ας το αποδείξει η δικαιοσύνη.
  • ΖωηΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:09
    Πες τα ολα...Νικο!Και αφησε τον να λεει...
  • ΑΡΙΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 20:09
    Σε άλλες χώρες της Ε.Ε. οι πολιτικοί παραιτούνται όταν προκύπτουν επώνυμες- επίσημες καταγγελίες εις βάρος τους, και αγωνίζονται να αποδείξουν την αθωότητά τους επιστρατεύοντας τα ντοκουμέντα που το αποδεικνύουν... Εδώ...?
  • KIROU KONSTANTINOSΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:55
    10 EKATOMIRIA ELLINES EIMASTE MAZI SOU XATZINIKOLOAOU, MH STAMATAS KAI MH BOFASAI KANENA LAMOGIA, HRTHE H ORA TOUS.SINEXISE NIKO SINEXISE, KIROU KONSTANTINOS KROKOS KOZANIS
  • Ouragos.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:53
    Γνωστός στην πάση για το ψευτο τσαμπουκά του ο κύριος πρόεδρος από παλιά και το ότι δεν απαντά ευθέως στο μείζον αυτό ζήτημα μοιάζει ένοχο.
    Άλλωστε θα έπρεπε να ξέρει, ότι χωρίς φωτιά καπνός δεν βγαίνει από την μια και από την άλλη την αποκάλυψη δεν την έκανε καμία κομματική φυλλάδα από τις γνωστές.
    Την έκανε μια ανεξάρτητη εφημερίδα υπό την διεύθυνση ενός εγκρίτου δημοσιογράφου που βασικά είναι στελεχωμένη με συντάκτες μεγάλου βεληνεκούς.
    Τα περί κουστουμιών και σαλονιών θυμίζουν άλλες εποχές που πεποίθηση μου είναι ότι ανήκουν στο παρελθόν οριστικά.
    Τσάμπα μαγκιές και τραμπουκισμοί περνάγανε άντε μέχρι και τις εκλογές του 2004.
    Σήμερα και ο κόσμος είναι υποψιασμένος αλλά και μεγάλος αριθμός δημοσιογράφων έχουν αποδείξει ότι δεν είναι υποχείρια κανενός.
    Κύριε Χατζηνικολάου εξακολουθήστε απερίσπαστα να κάνετε το καθήκον σας και συγχαρητήρια για την μέχρι στιγμής πορεία σας.
  • TassosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:52
    Νικο εχεις απολυτο δικαιο.Συνεχεισε στο ιδιο μονοπατι γιατι μονο ετσι θα μπορουμε να συκωσουμε κεφαλι και νη πτοεισαι απο τιποτα.
    Μπραβο σου
  • PointerΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:46
    Αγαπητε Νικολα, θα σου θυμισω μονο το εξης: Παρομοια ηταν και η αντιδραση του Ακη.... Μην λυγισεις μονο διοτι αθελα σου εχεις γινει η αιχμη του δωρατος για χιλιαδες Ελληνες που δεν εχουν αλλο τροπο ή μεσο να τιμωρησουν τους ...ανεκδιηγητους! Συγχαρητηρια επισης για το πρωινο αυθορμητο ξεσπασμα σου, ηταν η πλεον φυσιολογικη αντιδραση ενος σκεπτομενου και υγειους ατομου.
  • iconology2009Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:46
    Είναι απλό: έχει χάσει την ψυχραιμία του και η απώλεια ψυχραιμίας ίσως να μην είναι και από τις καλύτερες ενδείξεις και προφανώς μετράει εναντίον του. Το δημοσιογραφικό καθήκον είναι η πληροφορία που υπάρχει να δημοσιευτεί. Ο δημοσιογράφος δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο της πληροφορίας. και η πληροφορία είναι έγκυρη αφού υπάρχει σε νομικό έγγραφο.
  • melitoΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:44
    Πρεπει να εισε χαρουμενος Νικο για τη σταση και κυριως για τα οσα λεει εις βαρος σου ο Μειμαρακης . Κατα την δικη μου εκτιμηση ο Μειμαρακης με αυτη του την επιθεση κανει το γνωστο " Φωναζει ο κλεφτης για να φοβηθει ο νοικοκυρης" Επισης η επιθεση η οποια οπως λες δεν ειναι θεσμικη κλπ δειχνει την αμηχανια που βρισκεται λογω της αποκαλυψης . Κρατησου γερα! Μην τον φοβασε!Δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ενα σκιαχτρο σαν αυτο που βαζουμε στ αμπελια για τις αλεπουδες!!!
    σ
  • johnyloukΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:41
    ΠΑΡΤΕ ΤΟΥς ΤΑ ΚΡΑΝΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ , ΤΑ ΒΡΩΜΟΣΚΥΛΑ ΒΡΩΜΙΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥς ΨΗΦΑΜΑΙ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. ΑΡΚΕΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΝΔΙΝΕΥΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ. ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΤΕ ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΡΓΟ ΙΕΡΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΑΥΡΙΑΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΦΑΝΟΥΜΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ και οχι συνυπευθυνοι.
  • CHRISΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:38
    ΠΟΣΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ "ΜΑΥΡΕΣ" ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ!
  • ΜΑΛΕΒΙΤΗΣ ΗλίαςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:35
    Συγχαρητήρια Νίκο,
  • ChristosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:31
    Μη μασας. Αφου οι πολιτικοι τα εχουν κανει πλακακια μεταξυ τους (ΝΔ ΠΑΣΟΚ ΔΗΜΑΡ, στηριζουν τον Μειμαρακη) βγαλτα ολα στην φορα για ολους, μηπως και σωθει η χωρα!
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΝΟΥΣΕΛΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:28
    ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Ε.Μ. ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΜΥΝΑΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ.ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ.ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟ 'ΧΑΝ ΡΙΞΕΙ ΣΤΑ ΡΟΥΣΦΕΤΙΑ ΑΛΑ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.
  • xristosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:12
    ΝΙΚΟ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥ ΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟ.
    ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ
  • ΚΩΣΤΑΣ ΤΖΕΛΕΠΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:10
    ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ κε Χ'' ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΥΔΙΑ.
    ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ
  • evaggeliaΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:10
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ ΠΟΥ ΕΞΑΠΕΛΗΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΓΚΡΙΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ.ΑΜΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΤV, ΝΙΚΟ ΠΡΟΧΩΡΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!
  • pasxalis54Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:07
    ΚΑΤΕΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑ ΣΤΗΝ ΡΑΚΕΤΑ ΜΕ ΣΗΜΑΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΟΥ
  • ΘανάσηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 19:01
    Ελπίζω να τελειώσεις Νίκο ότι ξεκίνησες .... και να μην φοβηθείς τον πόλεμο που θα σου κάνουν με διάφορους τρόπους να μην επεκταθώ .. αυτά τα ανδρίκελα τύπου Μεϊμαράκη και όλων των άλλων ... γιατί η σαπίλα δεν έχει "χρώμα" ... είναι "όλοι" μέσα στα σκατά μέχρι το λαιμό ...
  • Ρ.Τ.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:55
    Ο Χατζηνικολάου κατάντησε και αυτός ένας απ' τους "δημοσιογράφους" που στο όνομα της δημοσιογραφικής έρευνας γίνονται κριτές των πάντων, ανακριτές, δικαστές και ενίοτε λασπολόγοι. Που είναι η δημοσιογραφική δεοντολογία;; Αυτά διδάσκει στους νέους δημοσιογράφους;
    Θα παραιτηθεί απ' τη δημοσιογραφία αν αποδειχθεί συκοφάντης;;
  • katerinaΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:54
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ Κ.ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ .ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ..........ΚΑΛΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ......
  • ΠαύλοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:52
    Ετσι Νίκο αρχίζεις να τους "ενοχλείς" μια ζωή στον αφρό και στη ρεμούλα ολοι τους...άντε να ξεβρωμίζουμε σιγά σιγά...!!!
  • ΠαναγιώτηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:52
    Νίκο, να ξέρεις ότι έχεις πολύ κόσμο μαζί σου στο συγκεκριμένο θέμα. Μην πτοηθείς από τις απειλές του "μάγκα" κ. Μεϊμαράκη. Όπως έχεις πει κατ' επανάληψη χθες και σήμερα, το μεγαλύτερο σκάνδαλο στην συγκεκριμένη υπόθεση είναι ότι κουκουλώθηκε για 1.5 χρόνο!

    Ο Βουλγαράκης βέβαια δεν χρειαζόταν κουκούλωμα γιατί ήταν γνωστός για το ήθος του εδώ και χρόνια (απλά τον άφησαν α λα Τσοχατζόπουλος). Για τον Μεϊμαράκη όμως δεν το περίμενα επειδή ο Σαμαράς υποτίθεται ότι καθάρισε την παράταξη από την βρωμιά πριν τις τελευταίες εκλογές. Όσο για τον Λιάπη με εξέπληξε πολύ... Τον θεωρούσα απλά ως τον χαζό ξάδερφο που του έκαναν τα χατήρια για να μην κλαίει!
  • Σταυρος απο ΘεσσαλονικηΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:51
    Niko αυτος δεν ειναι που στην συνεντευξη για το καναλι της Βουλης ελεγε τι καλος που εισαι και τι φοβερη δουλεια κανεις και που σε ξερει απο παλια και , και, και.....τωρα τι επαθε?
  • ΓΑΒΡΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:50
    ΑΡΧΙΓΑΒΡΕ ΜΗΝ ΠΤΟΗΣΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΗΔΗΞΕ ΤΟΥΣ.ΨΑΞΕ ΓΙΑ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΕΠΙ ΕΠΟΧΗΣ ΛΑΛΙΩΤΗ
  • ΒίκυΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:49
    Νίκο μαζί σου ..... αναμενόμενη η τακτική Μεϊμαράκη... τα ίδια έκανε και ο Ακης..............φωνάζει ο κλέφτης...
  • Romanos65 HliadhsΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:40
    Νικο.
    τετια πρωσοπα μην τα φοβασαι,
    ειναι θρασιδειλα.
    και να εισαι αμειλικτος.
    ολοι ειμαστε μαζι σου.
    δωσε σημα και κατεβαινουμε οπου και οποτε θες.
  • FotisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:39
    Προσωπικά αγαπητέ κ. Χατζηνικολάου το θέμα είναι το timing που διαλέξατε να βγάλετε την υπόθεση αυτή. Δηλαδή λίγες ημέρες πριν τη συμφωνία και ψήφιση των νέων μέτρων και την αποδέσμευση της δόσης του δανειακού προγράμματος. Αλήθεια ή ψέματα, το θέμα προκαλεί τριγμούς στην κυβέρνηση και θα μπορούσε να είχε βγει κάποια άλλη στιγμή, αφού άλλωστε 1.5 χρόνο τώρα σέρνεται.
  • Γιώργος Π.Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:37
    Ε, τι να κάνουμε, κ. Χατζηνικολάου, δεν ξεχνιούνται έτσι εύκολα οι "παλιές καλές πρακτικές"...
    Συνεχίστε!!!
  • ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΙΖΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:37
    ΝΙΚΟ συνεχισε αυτο που κανεις σε στιριζουμαι και θα συνεχισω να σε στηριζω μεσα απο την δημοσιογραφιαπου ασκεις ενωνεις κοσμο πιστεψετο.
    ενας απλος ακροατης και αναγνωστης. ΜΠΡΑΒΟΟΟ
  • lefterisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:35
    Νικολα προχωρα, ξεμπροστιασε τους ολους!
    Τα ιδια ελεγε και ο Τσοχα και τωρα ειναι μεσα...
  • pilotirioΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:35
    Πλήρης δικαστικός έλεγχος, με άνοιγμα τραπεζικών λογαριασμών και offshore εταιρειών. Αυτός είναι ο δρόμος για να απαντήσει ο Πρόεδρος της Βουλής σε όσους δικαίως ή αδίκως τον κατήγγειλαν και όχι οι ύβρεις και οι απειλές.-

    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:32
    ΝΙΚΟΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΨΕΙΣ..........
  • ν_χΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:30
    Νίκο μην μασάς και κάνε αυτό που πρέπει!! Δείξε σε όλους μας οτι υπάρχει ελπίδα τελικά σε αυτό τον τόπο και δεν ειναι όλα βούρκος.... και για να το πω πεζοδρομιακά όπως το (φίλος σου) ο Μειμαράκης!! Ξέσκισε τους! Αν δεν είχες πιστεί ότι υπάρχει πολύ βρώμα σε αυτή την υπόθεση δεν θα το κινούσες!
  • θεοφιλος θερμηΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:29
    Αγαπητε Νικο [μια που μιλαμε στον ενικο]
    Προφανως ο κ Μεϊμαρακης δεν καταλαβε οτι ειναι προς το παρων κατηγορουμενος, και κανει σαν το γατο, δηλαδη εμ γ@μ@ει εμ φωναζει, μεχρι να αποφανθει η δικαιοσυνη αν θα τον αθωωσει η θα τον στειλει παρεα με τον Ακη που επισης εκανε σαν τον γατο πριν μιλησει η δικαιοσυνη.
    Μιλησε ομως για αλητικα, μαφιοζικα κλπ δημοσιευματα, και επισης σηκωσε τα μανικια ετοιμος για το ρινκ, το ταπι που λεμε εμεις της παλης.
    Η απαντηση σου νομιζω δεν ειναι επαρκης, τουλαχιστο δεν καλυπτει εμενα αν η εφημεριδα που διαβαζω ειναι αλητικη μαφιοζικη κλπ..
    Φιλικα.
  • ΑναστασίαΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:26
    Ο κ. Μεϊμαράκης προφανώς έχει χάσει την ψυχραιμία του και αντέδρασε με αυτό τον προκλητικό και αήθητρόπο. Σε κάθε περίπτωση η Δικαιοσύνη οφείλει να κινηθεί τάχιστα και να ξεκαθαρίσει την υπόθεση ανοίγοντας τραπεζικούς λογαριασμούς και ερευνώντας εξωχώριες εταιρείες. Ζούμε σε μια εποχή που η κοινωνία ΑΠΑΙΤΕΙ την αλήθεια από όλους και για όλα. Μόνο με αυτό τον τρόπο υπάρχει περίπτωση να έρθει η λύτρωση.
  • Αντωνίου ΔήμοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:24
    Λέμε ότι οι πολιτικοί έχουν ασυλία και μπορούν να λένε και να κάνουν ό, τι θέλουν. Μήπως και για τους δημοσιογράφους δεν ισχύει το ίδιο; Γράφουν στα έντυπά τους ό, τι τους σερβίρουν και σπιλώνουν ανθρώπους, εντελώς άδικα πολλές φορές. Κι όταν λάμπει η αλήθεια ποιος μπορεί να ξεριζώσει από τον κόσμο την πρώτη εντύπωση; Ποιο δημοσίευμα είναι ικανό να άρει τις αμφιβολίες του κόσμου; Προσοχή, λοιπόν, όλοι εσείς που έχετε τη δύναμη να επιβάλλετε τις θελήσεις σας.
  • xristosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:21
    χατζηνικολαου σε εκτιμουσα αφανταστα αλλα η υποθεση σου μου σκυλοβρωμαει. τοσα χρονια εχει γινει η μηνυση, φαινομενικα ειναι τελειως ξεμπαρκη απο ενα τελειως ξεμπαρκο τυπο, κι εσυ τη βγαζεις φατσα φορα 3 μερες πριν τις πορειες. εσενα πως σου φαινεται ολο αυτο ??
  • ΚΥΡΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:20
    Αγαπητέ κ. Χατζηνικολάου
    Οφείλω να σας πώ πως ποτέ μας δεν ανήκαμε στην ιδια παράταξη. Το αντίθετο θα έλεγα.
    Τα τελευταία χρόνια χρόνια ομως μας συνδέει μια κοινή αξία.
    η ΠΑΤΡΙΔΑ
  • giorgosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:19
    giayto kai esh me th sirasou Χατζηνικολάου xosta ayrio to proy.
  • lazaros stoidisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:16
    Σε αγαπαμε και σε στηριζουμε. Θα ειμαστε παντα μαζι σου.
    Να ξερεις οτ εχεισ πολους φιλους που σε υποστηριζουν στον αγωνα σου για την αληθεια που χρειαζομασθε ολοι.

    Στον Νικο απο εναν απλο Λαζαρο
  • kateΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:12
    ειναι ολοι τουs τοσο μα τοσο λερωμενοι ενω εχουν κατακλεψει ολο το χρημα του ελληνικου κρατουs χωριs να εχουν καθολου ενοχεs ΑΠΕΙΛΟΥΝ κι απο πανω νομιζουν οτι ο λαοs μετα απο ολα αυτα θα τουsδωσει αφεση αμαρτιων θα ερθει η ωρα που θα τουσ κρεμασουν στην πλατεια συνταγματοσ
  • epistimonasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:09
    O Koς Μειμαράκης, ως ΥΕΘΑ, φέρει την ευθύνη για ένα από τα πλεον σοβαρά σκάνδαλα προσλήψεων στο δημόσιο τομέα, αυτό των 55 Ειδικών Επιστημόνων, το 2009. Απίστευτο σκάνδαλο, ανατριχιαστικό και εμετικό (για να μη ξεχνιόμαστε......)
  • petra skandalouΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:08
    η καλύτερη άμυνα αγαπητέ Νίκο είναι η επίθεση....το ξέρει καλά αυτό ο Βαγγέλας...μη μασάς...
  • ChristosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 18:05
    κ. Χατζηνικολάου, προσθέστε και τα δικά μου συγχαρητήρια στα εκατοντάδες αντίστοιχα μηνύματα που έχετε λάβει. Είστε ογκόλιθος στη δημοσιογραφία και από τις λίγες ελεύθερες φωνές που έχουν απομείνει.
  • Μπάμπης ο ΑνυπέρβλητοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:59
    Ως αναμένετο, οι μαφιοζομουστακαλήδες και τα τσιράκια τους (προεξαρχόντων των γνωστών καθεστωτικών δημοσιοκάφρων) άρχισαν τις άνανδρες επιθέσεις! Μην τυχόν και υποχωρήσετε τώρα, παιδιά! Συνεχίστε να υπερέχετε, στείλτε τα λαμόγια στη φυλακή ή τουλάχιστον στην πολιτική απαξία!!
    Πάντα μαζί σου, Νίκο! ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!!!!!!
  • nadiaΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:59
    Μπράβο Νίκο είμαστε μαζί σου
  • ΑΡΧΟΝΤΙΑΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:58
    ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ Κε ΧΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο Κος ΤΣΙΛΙΜΙΔΗΣ.
  • χιονοθυελαςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:58
    Κυριε
    Εισαστε ο αποσταθεροποιητης του πολιτευματος...
    ενω
    ο Κυριος προεδρος της Βουλης των Ελληνων ειναι ο στυλοβατης .....

    Εμεις ο λαος τι ειμαστε προεδρε μου;;; ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ;;;

    ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΚΑΚΟΙ ΒΟΣΚΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ
  • ΓιαννηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:57
    Μην χαμπαριαζεις κανέναν Νίκο. Είμαστε μαζι σου, λεγε μας μόνο την αλήθεια.
  • εξαγγελοςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:55
    Όσο ποιο σάπιο είναι το σύστημα τόσο μεγαλύτερη
    και η αντίδραση απέναντι σε αυτούς που μάχονται για
    την αλήθεια και ας μην έχουν τη προστασία της ασυλίας
    (τον ίδιο πόλεμο δέχθηκες από τον Τσοχατζόπουλο
    και από το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο)
    Μπράβο Νίκο είσαι πράγματι δημοσιογράφος που τιμά
    το λειτούργημα του και όχι σαν κάποιους άλλους που
    έγιναν δημοσιογράφοι για να γίνουν πολιτικοί μετά !!
    Έχεις μαζί σου το κόσμο που βλέπει τα πράγματα καθαρά
  • antreasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:52
    κυριε Χατζηνικολαου αυτος εχει χασει τη ψυχραιμια του. Εσεις μη κανεται πισω, ειμαστε μαζι σας. Στο τελος θα κερδισουν οι ηθικοι και οι ακεραιοι.
  • xazompampakosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:52
    Οποιος έχει καθαρή την φωλιά του δεν φοβάται, δεν υβρίζει, δεν απειλεί.
    Η στάση του Ευάγγελου απλά τον ενοχοποιεί λίγο παραπάνω από ότι ήδη είναι...προς τι η καθυστέρηση?
    εκτίμηση του κινδύνου των όποιων δηλώσεων, και του πολιτικού κόστους?

    Αυτά περί αρένας και "θα βγάλω τα σακάκια" απλά δείχνουν το επίπεδο του πολιτικού προσώπου...ΣΙΓΑ ΡΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΗΝ ΣΚΙΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΚΑΛΣΟΝ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΑΡΤΙΕΡΕΣ....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!
  • ΝΤΙΝΑ ΠΑΠΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:52
    ΚΙ Ο ΑΚΗΣ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ..ΚΙ Ο ΜΕΪΜΑΡ-ΑΚΗΣ ΑΠΕΙΛΕΙ..
    Η ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΝΤΛΕΙΤΑΙ ΣΤΙΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ...
    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΖΙ

    ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ
  • SotirisΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:49
    Κ. Χατζηνικολάου, παρά το γεγονός οτι εν γένει συμφωνώ με την δημοσίευση του θέματος, έχω να κάνω την παρακάτω πατατήρηση / ερώτηση: Από την στιγμή που περιήλθε εν γνωση σας το γεγονός και ταυτόχρονα γνωρίζατε λόγω εμπειρίας τουλάχιστον τα αποτελέσματα της δημοσίευσης του, ιδιαίτερα σε αυτούς τους καιρούς που η "μάζα' θέλει να δει "αίμα" και μάλιστα πολιτικό, δεν θα ήταν δεοντολογικά ορθό αλλά και επιβεβλημένο λόγω των καταστάστεων, να το θέσετε υπόψην των ενδιαφερομένων ΠΡΟ της δημοσίευσης? Ετσι ώστε να δώσετε μία ευκαιρία απάντησης στους "κατηγορούμενους"? Αλλά και εσείς να προφυλακτήτε στην περίπτωση που οι καταγγελίες αποδειχτούν ανεδαφικές?
  • ΝΙΚΟΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:48
    ΚΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΤΟΥ ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ ΣΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ? ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΧΙ
  • ellinasΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:47
    Κύριε Χατζηνικολάου, να δεν είχε επιμείνει στην έρευνά της η Real news όλα όσα αποκαλύφθηκαν μέχρι σήμερα θα ήσαν στο σκοτάδι και όσοι είναι κρατούμενοι, θα κυκλοφορούσαν ανάμεσά μας ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ.

    Η δικαιοσύνη ξύπνησε.....με λίγες ακόμη περικοπές , οι επίορκοι και τα λαμόγια πολιτικοί θα τρέχουν να κρυφτούν......η πείνα φέρνει μίσος και οδηγεί στην εκδίκηση......

    Πολιτική-Δικαιοσύνη 0-1 σε πρώτη φάση, αναμονή για πλήρη δικαστικό έλεγχο, με άνοιγμα τραπεζικών λογαριασμών και offshore εταιρειών όλων όσων έχουν πλουτίσει παράνομα τα τελευταία 35 χρόνια, χωρίς καμμία εξαίρεση.

    Καλό και συνεχή αγώνα.......φίλε εμείς οι αναγνώστες της εφημερίδας σου είμαστε δίπλα σου για πάντα.....
  • NasosΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:46
    Νίκο Χατζηνικολαου μην μασάς....!!!
    κανε αυτό που δυστυχώς δεν καταφερε να κανει ο Ελληνικος λαός.

    Στο χρονοντούλαπο οι παλιάτσοι...
  • ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΡΑΜΠΑΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:46
    ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΤΟΥΣ. ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ.
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:46
    ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΙΚΟ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΣΕ ΥΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΟΣΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΘΟΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ...
  • LETISΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:42
    Νικο μην μασας εσυ και ο βαξεβανης ειστε οι μονοι που λετε πραγματα που καινε..κανετε σωστα την δουλεια σας
  • ΔΙΟΝΥΣΗΣΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:39
    ΝΙΚΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ, ΗΡΘΕ Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΣ "ΚΑΟΥΜΠΟΙΔΕΣ".ΤΡΕΜΟΥΝ Κ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ, ΕΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ
  • ajathan2002Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:39
    Ψύχραιμη και ήρεμη θέση.
    Βαγγέλη απάντησε....σ΄ακούμε .....
  • ΑριστείδηςΤετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, 17:39
    Νίκο είμαστε μαζί σου. Μην σταματάς πουθενά.