• Αθήνα16°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:13°C
  • Θεσ/νίκη13°CΥψηλή:13°C
    Χαμηλή:7°C
  • Πάτρα19°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:12°C
  • Ηράκλειο23°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:16°C
  • Λάρισα15°CΥψηλή:14°C
    Χαμηλή:7°C
ΟΜΙΛΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Ξεσηκώθηκε η Χρ. Αυγή στη βουλή

Πρώτη καταχώρηση: 20/09/2012 - 15:40

Τελευταία δημοσίευση: 20/09/2012 15:40Πολιτική

Ξεσηκώθηκε η Χρ. Αυγή στη βουλή

Καβγάς πριν από λίγο στη Βουλή μεταξύ βουλευτών και του προεδρείου. Οι βουλευτές της Χρυσής Αυγής ξεσηκώθηκαν όταν ο ομιλών εκείνη την ώρα βουλευτής Δράμας της Νέας Δημοκρατίας, Δημήτρης Κυριαζίδης, αναφέρθηκε στα γεγονότα της Ραφήνας. Ο Ηλίας Κασιδιάρης τον αποκάλεσε "γελοίο".

ο κ. Κυριαζίδης παρουσίασε φωτογραφίες που δείχνουν βουλευτές της Χρυσής Αυγής να χρησιμοποιούν της ελληνικές σημαίες σε συμπλοκές κατηγορώντας τους ότι «κάνατε το ιερό μας σύμβολο σκουπόξυλο και σφουγγαρόπανο» και συμπλήρωσε «οι άναρθρες κραυγές για τη Χρυσή Αυγή δεν βοηθούν, το πολιτικό σύστημα άφησε το κενό για την παρουσία της. Με λύπη μου λέω εμείς μείναμε απαθείς όταν στα γεγονότα της Ραφήνας είδαμε επιθέσεις, όπου έγινε χρήση του λάβαρου και του σταυρού σαν σκουπόξυλο και σφουγγαρίστρα. Αυτά για να δει ο κόσμος τις εκπροσωπείτε και τι αντιπροσωπεύετε».

Δείτε το βίντεο με τους διαλόγους και την ένταση που επικράτησε:

 

Κόμματα: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (132)
  • ΙΣΛΑΜΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑΤρίτη 25 Σεπτεμβρίου 2012, 21:33
    ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΑΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΙΣΛΑΜΟΦΑΣΙΣΤΩΝ ΛΑΘΡΟΕΙΣΒΟΛΕΩΝ.

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.
  • Boutique "Η Χρυσή Αυγή"Τρίτη 25 Σεπτεμβρίου 2012, 20:42
    Πλέον τα πολυπόθητα ιδρωμένα μπλουζάκια της Χ.Α και στα πιο updated καταστήματα ένδυσης. Μπορείτε όμως να τα βρείτε και στις λαικές αγορές, όπως σο παζάρι σε γνωστό δημοτικό διαμέρισμα του Ν. Ξάνθης προχθές, όπου στήθηκε πάγκος της Χ.Α και πουλούσαν μπλουζάκια, σκουφάκια, γαντάκια και άλλα αξεσουάρ! Φυσικά χωρίς απόδειξη...! Τί έγινε ρε μάγκες, έχει έξοδα το κόμμα??? ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΛΑΜΟΓΙΑ!
  • Μην τρελαίνεστεΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 23:54
    Μην τρελαίνεστε.Τα ποσοστά του λαος έχουν πάρει.Κι είναι κι άλλοι στη νδούλα τύπου βορίδη γεωργιάδη και σαλμά. Δεν πειράζει , πάντα εδώ ήταν δεν τους βλέπατε? Είναι άνθρωποι της διπλανής πόρτας. Είναι ο γείτονας που δέρνει το παιδί του , επειδή δεν τον αφήνει να κοιμηθεί το μεσημέρι. Είναι ο συνάφελφος που βρίζει τη γυναίκα του, αν δεν του αρέσει το φαγητό και την υποβιβάζει με κάθε τρόπο μπροστά στα παιδιά τους. Είναι ο πτυχιούχος Α.Ε.Ι. και καθηγητής Πανεπιστήμίου που καταναγκάζει το παιδί του να κάνει αυτό που απαιτεί. Ο μικροεπιχειρηματίας που θα του κατασχέσουν την νεοαποκτηθείσα τηλεόραση, τον δερμάτινο καναπέ και θα κόψει τις μπαρότσαρκες για να βρει καμία καλλίγραμη γυναίκα από την Πρώην Σοβιετική Ένωση, γιατί η δικιά του μετά από τρεις γέννες δεν του κάνει πια. Είναι ο μικροεπιχειρηματίας που δεν κολλάει όλα τα ένσημα στον εργαζόμενό του και τον απειλεί ότι θα τον πετάξει έξω από την επιχείρησή και θα προσλάβει μετανάστη χωρίς Ι.Κ.Α. Είναι ο αμόρφωτος που δεν μπορεί να χειριστεί σωστά την ελληνική γλώσσα και προτιμάει να λύσει τις διαφορές του με τη βία και την αυτοδικία. Είναι αυτός που πια δεν μπορεί να δώσει ένα χιλιάρικο στα μπουζούκια για να δει «κορμιά» να λικνίζονται πάνω στο τραπέζι και κακόφωνα μοντέλα πάνω στο πάλκο. Είναι ο μεταλλάς που πιστεύει ότι είναι ένας από τους Ολύμπιους Θεούς και θα ήθελε να ζήσει κατιτίς από τη ρομαντική εποχή μοναρχίας. Είναι αυτός που τον έχουν πλήξει οι 7 πληγές του Φαραώ και παραιτείται από τη ζωή , μισεί τον ίδιο του τον εαυτό και όλον τον κόσμο, επειδή είναι τόσο αποτυχημένος. Είναι αυτός που δεν θέτει σε λειτουργία το μυαλό, αλλά τη μυική δύναμή του. Είναι αυτός που δεν έχει μάθει να σκέφτεται, αλλά να καταπίνει ότι του λένε, ενώ τον έχουν αφήσει ατάιστο για χρόνια. Είναι αυτός που ενώ έχει δύο-τρία πτυχία, είναι εντελώς αμόρφωτος. Είναι ο εργολάβος που αρνείται να κάνει τη δουλειά του ανειδίκευτου μετανάστη εργάτη. Είναι ο μη άρτια εκπαιδευμένος αστυνομικός , του οποίου η Χρυσή Αυγή, λύνει τα χέρια.Είναι αυτός που ψηφίζει τον «κουμπάρο». Είναι αυτός που κάνει χαβαλέ. Είναι ο εργοστασιάρχης που θα πρέπει να ευχαριστήσει το άτυπο στρατό του. Eίναι όλες αυτές που βρίσκουν το βίαιο Χρυσαυγίτη γοητευτικό. Είναι αυτός που δε σέβεται τον εαυτό του, και συνεπώς ούτε τους άλλους.
  • ΑΝΤΖΥ σκετο χωρις καμμια σχεση με ναζιστακι MordorBlade88Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 22:03
    Η ηλιθιοτητά σας δεν εχει ορια.
    Τα μεσα που μετερχεσθε εσεις δεν τα χρησιμοποιουν οι αλλοι.
    Ο MordorBlade88 εισαι εσυ που τα γραφεις αυτα.
    Μην κρινετε λοιπον εξ ιδιων τα αλλοτρια.
    Για τον χαρακτηρισμο τρολ στον επιστρεφω ανεγκεφαλε.
    Αντε καλο ξημερωμα καλα μας διασκεδασατε κι αποψε με τις δυσθεωρητου βαθους πλατους και υψους μακακιες σας.
  • Χρυσαυγτιτης!Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 21:52
    Ζήτω ζήτω η Χρυσή αυγή
    ήρθε η ώρα για επανάσταση,
    αγώνας για μια Ελλάδα ισχυρή
    ενάντια σε όλους μια καινούρια αρχή,
    για τον λαό μας και την πατρίδα
    προχωρούμε πρός τα εμπρός
    σαν κεραυνός
    τις φάλλαγγες μας, σαν αντικρίζει,
    τρέμει απ'το φόβο ο εχθρός.

    Ζήτω ζήτω η Χρυσή αυγή,
    ήρθε η ώρα για επανάσταση,
    αγώνας για μια Ελλάδα ισχυρή,
    τον προγόνων σας διατάζει η φωνή,
    για την σημαία και την φυλή μας,
    πολεμούμε ολοί μαζί
    με την ψυχή μας,
    σαν ένα δόρυ,
    ζήτω η Χρυσή αυγή.
  • ΑΒΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 21:01
    Και οπως συνηθιζουν οι της ΧΑ απαντουν με συνθηματολογικες μαλακιες χωρις να απαντουν σε τιποτα γιατι βεβαια ειναι ανικανοι να το κανουν...ειναι σιγουρο οτι ουτε τα σχολια των αλλων δεν καταλαβαινουν. Μεχρι να βρουν μεταφραστη να τους τα μεταφρασει ....ζησε Μαη μου.
  • @MordorBlade88--ΑΝΤΖΥΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:48
    ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΑΡΧΟΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΡΟΛ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΣΑΝ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣ.

    ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΝΑΡΧΟΣΥΡΙΖΑΙΟΙ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΕΣ.
    ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΕΣ ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ ΤΟΥ 1960
  • Κοινή ΛογικήΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:29
    Προς εκείνον τον τύπο ("Δραγούμη") που εξανίστατο για την "προπαγάνδα" με τα τούρκικα μπλουζάκια της ΧΑ: αν ξέρεις από Google, βάζεις αναζήτηση "χρυσή αυγή μπλουζάκια made in Turkey" και βλέπεις φωτογραφίες. Πολλές. Και τώρα κλάψε που κάνει μπίζνες με τους Τούρκους ο όποιος Παναγιώταρος στην καμπούρα σου.

    Προς τους συμπαθούντες τη ΧΑ: τη μια λυσσάτε για τα εθνικά σύμβολα (τα οποία όντως κάνανε σκουπόξυλα τα "παλικάρια", άσχετο αν το αναφέρει το άλλο, το νεοδημοκρατικό λαμόγιο) και την άλλη μου βάζετε ναζιστικά στιχάκια τύπου "patrioten"! Ούτε τα προσχήματα δεν κρατάτε, ζαβά. Σα δεν ντρεπόμαστε, λέω γω, να γράφουμε στην Ελλάδα τα γράμματα "SS". Δεν φοβόσαστε μην σηκωθεί κάνας άνθρωπος που θυσιάστηκε για να τους διώξει και σας πάρει στο κυνήγι; Αλλά ξέχασα, εσείς είσαστε με τους χίτες, τις ντροπές της Ελλάδας.

    Κι όσοι θέλετε να "δοκιμάσετε" λίγη ΧΑ, εδώ είμαστε: όταν την δοκιμάσετε αληθινά και σας βγει πικρή και ανθελληνική (ή αρχίσει να σας βαράει κι εσάς, επειδή δεν κάνατε "ζιγκ χάιλ" στον δρόμο), μην αρχίσετε να κλαιγόσαστε σαν τις μωρές παρθένες, όπως τώρα που ξυπνήσατε και γίνατε αντι-πασόκ/νουδού, ενώ τους ψηφίζατε τόσα χρόνια. Έχει κι η χαζομάρα όρια.

    Α, και αγαπητέ panos, την έβαλε μια χαρά την ομιλία του κασιδιάρη. Αλλά δεν στο σφύριξαν να πας να πανηγυρίσεις εκεί, ε;

    Και πριν αρχίσουν τα διατεταγμένα τσιράκια του διαδικτύου τα "ήσε κουμούνη" και "μηλάη το ωρφανό του Στάλην", να πω ότι είμαι δημοκράτης και ελληνικά σκεπτόμενος, γι' αυτό και εξ ορισμού αντι-ναζιστής. Όπως και όποιος έχει διαβάσει, έστω και λίγο, την ελληνική φιλοσοφία. Έγραψα "διαβάσει"; Ωχ, αυτό αποκλείει από τη συζήτηση τους μισούς χρυσαυγίτες (όχι τους ψηφοφόρους, αυτοί είπαμε, τους έρχεται οσονούπω ο ταμπλάς της πραγματικότητας των ναζήδων).
  • χρυση αυγη να ξεβρωμισει ο τοποςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:29
    Ρε δε πα μα χτυπιεστε αναποδα ανθελληνικα λαμογια.Η Ελλαδα ισλαμικη μπανανια δεν προκειτε να αφησουμε να γινει.Εδω ξεσηκωνεται ολη η Ευρωπη εναντιον των ισλαμιστων και εδω θα τους κραταμε επειδη τους γουσταρει η αριστερα ? Ρε εχετε παρει χαμπαρι οτι οι λαθροεποικοι στοιχιζουν στην πατριδα πανω απο 20 δις το χρονο?
    ξυπνηστε ρεεεε....απελαση ολων των λαθραιων τωρα με συνοπτικες διαδικασιες.
    Εχουμε και απο την αλλη τουε εβραιους τοκογλυφους.Δεν φτανει που τα κονομανε απο τους τοκους μας ζητανε να παιρνουμε και τα μετρα που γουσταρουν αυτοι.Τερμα ρε, αν δεν θελουν να μας δανεισουν λεφτα να πανε στο διαολο.Και εμεις τα δανεικα θα τους τα δωσουμε οποτε εχουμε.
    Αντε και οσα λεφτα λειπουν απο τον προυπολογισμο θα τα βρουμε με την δημευση των περιουσιων ολων των κρατικων λαμογιων που δεν μπορουν να δικαιολογησουν τα λεφτα τους.Και ειναι παρα πολλοι οι Τσοχατζοπουλοι σε αυτον τον τοπο.
  • παναγιωτηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:28
    ρε νουμερα χρυσαυγιτες εδω η ελλαδα καταστρεφετε και σεις ασχολειστε με τη σημαια και τους πακιστανους μονο τπτ αλλο καυγα μονο για αυτα κανετε
  • θυμιοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:23
    Ασφαλώς και είναι γελοίοι τα νούμερα της Ν.Δ .40 χρόνια παίζουν θέατρο
    μας κοροιδέυουν και έχουν την απαίτηση να μας κυβερνούν .Δέν υπάρχει
    ψηφοφόρος της Ν.Δπου να μην έχει εξευτελισθεί από τα ανθρωπάκια στύλ Πάκη .Το μονο που τούς αξίζει είναι ο εμετός .Οι ημέρες τους είναι λίγες θα κάνουν παρέα στο Βουλγαράκη , Αλογοσκούφη, Παυλίδη κ.λ.π .Το τραγικό είναι ότι εκετομμύρια Έλληνες αγωνίσθηκαν για αυτό το απόκομα και μένουν χωρίς κομματική στέγη .
  • ΡΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:17
    Αμόρφωτα ναζιστάκια ε'ιστε γραφικοί
  • ΑΒΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 20:16
    Σιγα κεραυνοβοληθηκαμε!!!!!!
  • xrysΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 19:56
    αλήθεια ...γιατί δεν παίζει όλη η ομιλία του Κασιδιάρη?....πολύ ξεβράκωμα.....μου θυμίζει αυτόμε τον καψή
  • χιονοθυελαςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 19:36
    Eιμαι χρονια στο κουρμπετι...με οτι σημαινει αυτο, αυτο που πολλοι κοιτατε αλλα δεν βλεπετε ειναι η προβοκατσιες των μεν και των δε.
    Γραφει προβοκατορικα ο ενας οτι δηθεν ειναι υπερ για να προκαλεσει τους αλλους και φυσικα τα αλλα τα καλοπαιδα βρηκαν το παιχνιδι ενδιαφερον ή μυριστικαν την μπαμπεσια και αρχισαν να γραφουν με το ονομα του αλλου...με αλλο στυλ
    Α φιλε τωρα σε πειραξε η μπαμπεσια ....λες οι αλλοι να μασανε μονο κουτοχορτο και να δεχοντε τις προκλησεις και να μην μαθουν τα κολπακια σας ωστε να ανταποκριθουν με τα ιδια οπλα;

    Γενικα αυτο το μπαχαλο μου εχετε προκαλεσει με τα σχολια σας που μαλλον οι μεν γραφετε ως δε και οι δε ως μεν μου προκαλει γελιο και ενας λογος που ειμαι τοσο συχνα στα σχολια , ειναι η πλακα που εχετε...

    Παιδακια ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....οταν πεσετε απο το κρεβατι και ξυπνησετε και οι μεν και οι δε ...εγω θα συνεχιζω να γελαω ...εισαστε ολοι η σημερινη μορφη των επαναστατων με τα κουμπακια σαν ρομποτοποιημενα μικρα ανθρωπακια.
    Στην ΑΦΡΙΚΗ κανανε καποτε καποιοι ...επαναστασεις...αλλα δεν ειχαν κουμπακια να πατανε αλλα μονο χατζαρια και απεναντι ητανε , ειμαστε, με τα οπλα και δεν τους καναμε καλα ...και ας ηταν επιλεκτα σωματα μισθοφορων καλοπληρωμενων....
    Εισαστε πολυ μακρυα ακομα ...να φυγετε απο τα κουμπακια σας και να πιασετε τα χατζαρια σας ...βολευτητε ...οι κυονοκρανοι ερχοντε και για τους μεν και για τους δε...
    Και ενα τελευταιο για την ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ....συνεχιστε να πικαρετε τους ανορθογραφους....οι οικοδομοι και οι εργατες ...δεν εχουν δικαιωματα στην ΓΝΩΜΗ ....αυτο κατι μμ φασιστικο μου θυμιζει ...

    ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ...εχουν μονο οι γραμματιζουμενοι και οι ορθογραφημενοι ...εσας αφησανε τοσα χρονια οι ανορθογραφοι και τα αποτελεσματα ειναι φανερα σημερα...

    ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΔΩ ΚΛΑΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΧΡΩΜΑΤΟΨΙΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.....Αυτο για να διευκρινισω οτι εχω δικαιωμα να γελαω με ολα τα χρωματιστα επαναστατακια με τα κουμπακια. στα ροζ δαχτυλακια τους ......
  • DdriΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 19:32
    Σας χαλαει απλυτοι που παιρνουμε 12% εως 15% στις δημοσκοπησεις, το καταλαβαινουμε αυτο, αλλα ηρεμηστε λιγο με τα σχολια γιατι ξεβρακωνεστε μονοι σας
  • KPΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 19:32
    Για να πάρετε μια γεύση για τη διαστροφική φρενοβλάβεια των οπαδών της ναζιστικής συμμορίας, δείτε το σχόλιο του MordorBlade88 πιο κάτω.
    Ο λόγος του, που δεν θα τον ακούσετε από κανένα τηλεχρυσαύγουλο της λαϊφστάιλ δηθενιάς, ούτε θα τον διαβάσετε στο Πρώτο Φλέμα του Κομιστή, είναι ένα παραλήρημα τσιτάτων των SA, χιτλερικών συμβόλων (88) και αιμοδιψών απειλών.

    Αυτά τα μικροτσούτσουνα ψυχοπαθή όντα, εθισμένα στην κουλτούρα του χουλιγκανισμού, αποτελούν τον ιδιωτικό στρατό του γελοίου φυρερίσκου Μιχαλογλιάχου που ξέρει να τα βάζει μόνο τους αδύναμους, αλλά ποτέ με τους δυνατούς στους οποίους κλάνει μέντες.

    Ποιο απέθαντο σκοτεινό τσουνάμι, μωρή πορδή; Αν σας εγκαταλείψουν οι φίλοι σας οι μπάτσοι και τα ΜΑΤ, είστε τελείως ανίσχυροι, ο πιο εύκολος στόχος για ανελέητο ξυλίκι.

    Ξέρουν κι άλλοι να βαράνε, χιτλερικά αποβράσματα. Οι μέρες της τρομοκρατίας σας είναι μετρημένες και σύντομα θα μας βρείτε μπροστά σας. Το μίσος κάνει πάταγο, δε λέω, τρομοκρατεί, σκοτώνει. Αλλά έχει ημερομηνία λήξης. Κανένα καθεστώς που βασίστηκε στην ωμή βία δεν κράτησε για πολύ. Όσο πιο νωρίς το καταλάβετε, τόσο το καλύτερο για σας μισάνθρωπα και μικρονοϊκά τσουτσέκια!

    ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ!
  • ΕΛΑΦΡΟΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΣΦΑΛΙΑΡΑΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 19:18
    ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΗΣ Χ.Α ΚΑΙ ΤΗΣ Ν.Δ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΩΣ ΑΝΑΛΟΓΑ.
    Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 30% ΚΑΙ Η Ν.Δ ΣΤΟ 7%
  • ΑΝΤΖΥΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 19:15
    @Πας Μη Ελλην βαρβαρος

    Θα σου συνιστουσα να μελετησεις κι αυτα τα αρχαια ρητα εφοσον δειχνεις μια εφεση σ'αυτα.

    Ύδωρ θολερόν και απαίδευτον ψυχήν ου δει ταράττειν. (Το θολωμένο νερό και τον απαίδευτο άνθρωπο δεν πρέπει κανείς να τα ταράζει) – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ


    Ενταύθα μέντοι πάντα τ” ανθρώπων νοσεί, κακοίς όταν θέλωσι ιάσθαι κακά. (Τίποτα στους ανθρώπους δεν πάει καλά, όταν θέλουν να γιατρέψουν τα κακά χρησιμοποιώντας το κακό) – ΣΟΦΟΚΛΗΣ


    Ονειδιζόμενος υπό Αττικού, ότι Σκύθης εστίν, έφη. Αλλ” εμοί μεν όνειδος η πατρίς, συ δε τη πατρίδι. (Υβριζόμενος κάποτε από έναν Αττικόν, για τη Σκυθική καταγωγή του (ότι ήταν βάρβαρος) απήντησε: εμένα μεν με ντροπιάζει η Πατρίδα μου, συ δε ντροπιάζεις την Πατρίδα σου) – ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ

    Α πάσχοντες υφ” ετέρων οργίζεσθε, ταύτα τοις άλλοις μη ποιείτε. (Μην κάνετε στους άλλους εκείνα για τα οποία εσείς θυμώνετε όταν τα κάνουν άλλοι σε σας) – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ (Νικοκλής)
  • Ο ΛούμπενΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:54
    @anestis,

    οι γραμματικές γνώσεις, όπως δείχνει και η δική σου η περίπτωση, δεν αποτρέπουν την φυσική (άπλυτος), πνευματική (ιδεολογικές παρωπίδες) και ηθική (μισελληνισμός) δυσοσμία...
  • ΓιώργοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:41
    @πας μη έλλην βάρβαρος: δεν κείτεστε ακόμα. Καλομελέτα κι ΕΕΕΡΧΕΕΕΤΑΙ!
    @σταρκι: πόσο κόμπλεξ σε μια λέξη: "φοιτηταράκια". Εσύ μάλλον θα είσαι πυρηνικός επιστήμονας, εεεεεεεεε;
    @sspatrioten και λοιποί "14/88" κλπ: όντως δεν είστε εσείς χιτλερικοί, ο Χίτλερ ήταν χρυσαυγίτης
    @mordorblade88:πλύσου κι έλα...
    Έλληνες πατριώτες, μην κοιτάτε τη σημαία που ανεμίζει. Να κοιτάτε ποιος την κρατάει. Άλλοι την τιμάνε κι άλλοι τη βρωμίζουν.
  • Κωνσταντίνος Μ.Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:36
    Όταν έρθετε να έχετε στη μόστρα και τα SS και τα Patrioten και τα *14* και τα *88* να ξέρουμε ποιοι ακριβώς είστε..

    Μην έχουμε τύψεις μετά, αμαρτία είναι..
  • @panosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:29
    Η πλήρης απάντηση του Κασιδιάρης όντως ήταν κεραυνός...
  • jimisΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:27
    Ειλικρινώς, κρίμα που ο σύριζα έχει αρχηγό τον βουτυρομπεμπέ τον Τσίπρα κι όχι τον Κασιδιάρη.
    Μεταξύ των δύο, ο δεύτερος είναι πολύ καλύτερος σε όλα...
  • ΑΝΤΖΥΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:18
    @MordorBlade88
    "ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΑΛΑΓΓΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΠΕΘΑΝΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΠΝΙΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!"

    Προς ενημέρωσή σου, σου λεω οτι "Απεθαντοι" λεγονται οι βρυκολακες και σιγουρα οχι τα τσουναμι.

    Και πειτε μας τουλαχιστον σε ποιες γιαφκες φυλατε τις δαδες, τις ξιφολογχες. τα σπαθια και τα δορατα? Μεχρι τωρα ξεραμε γιαφκες με οπλα και εκρηκτικα, τωρα εχουμε και γιαφκες με εξοπλισμο απο τους "300"?
    Προσεχετε γιατι θα συλληφθειτε για αρχαιοκαπηλεια.
  • panosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:11
    gt den vazete thn omilia tou kasidiarh? oxi e? xevrakwnei pollous..
  • anestisΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:09
    Ρε παιδιά πλάκα μας κάνουν, οι χιτλερικοί ;
    Επίτηδες γράφουν τόσες μπούρδες και τόσο ανορθόγραφα, για να μας σπάσουν τα νεύρα.
  • kleoΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:07
    Δυστυχως ο Σαμαρακος αποδειχτηκε ψευτης και ανικανος. Ετσι το μονο που μπορουν να κανουν τα γιουσουφακια βουλευτακια του ειναι να εξοργιζουν τους χρυσαυγιτες στη βουλη με παπαρολογια ωστε να προκαλουν ενταση και να ξεχνιεται ο κοσμος απο τα σοβαρα προβληματα και το ξεπουλημα της ελλαδας.
    Αληθεια τι εγινε η επαναδιαπραγματευση του μνημονιου ???
    η απαγκυστρωση της δημαρ ???
    ο κυρ Φωτης εχασε το αγκiστρι και το καλαμι μαζι .... δυσκολο το ψαρεμα κοροιδων απο εδω και περα....
  • @ σταρκιΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:05
    Ακριβώς επειδή ξέρει ότι είναι μελλοντικός πρωθυπουργός, πήγε κι έκανε μια ωραία ριζική αποτρίχωση πληρώνοντας 850 ευρώ και μετά πήγε για συνέντευξη στη μεσημεριανή Μελέτη.
  • Πας Μη Ελλην βαρβαροςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:03
    «Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ»

    ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ......!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • θανοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:02
    Ετσι οπως το πατε σε λιγο η Χρυση Αυγη θα ειναι πρωτο κομμα κι εσεις μεσα στον πανικο σας θα χαρακτηριζετε το 50% των Ελληνων Ναζι!...
    Αντε κοιταξτε να λυσετε κανενα προβλημα απο αυτα που βασανιζουν τον Ελληνικο λαο και του κανουν το βιο αβιωτο κι αφηστε τα παραμυθια.Αυτα τα προβληματα γιγαντωνουν τη Χρυση Αυγη κι οχι οι σημαιες και τα κονταρια.
  • ΧΡΗΣΤΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:01
    Μετά από εμβριθή μελέτη των σχολίων που έγραψαν εδώ διάφοροι φερόμενοι ως οπαδοί της Χ.Α. μπορώ να πω με σιγουριά ότι βρήκα τον χαμένο Δαρβινικό κρίκο:
    Χιμπατζής - Χρυσαυγίτης - Άνθρωπος.
    Κουράγιο αρχαίοι πρόγονοι. Έμειναν μόνο 40.000 χρόνια για να μοιάσετε του κανονικού ανθρώπου.
    (Σαν προσφορά, μεταφράζω τις δύο τελευταίες σειρές και στη ιδιωματική Ελληνική γλώσσα σας: Κργιο πλο πργνου αντρωπ ουγκ μους 40 κιλ ντουρ του μπι ε χιούμαν μπιιν - φσσσστ μπόινγκ. Ντακ).
  • ελενηΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 18:01
    Την σημαία η ΝΔ δεν την σεβάστηκε στις συγκεντρώσεις της όπου την έκανε κουρελόπανο, την ποδοπάτησε, την πέταξε στα σκουπίδια και την έδωσε να την κρατάνε Πακιστανοί για 20 ευρώ. Οι εκπρόσωποι της ΝΔ δεν δικαιούνται να μιλούν για σημαία...
  • kopsarosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:57
    Όλοι εσείς οι αριστεροί που κατηγορείτε την Χ.Α. κοιτάχτε πρώτα να διορθώσετε τα μούτρα σας και μετά να μιλάτε.
    Ότι και να λέτε, ο κόσμος που είναι στην Χ.Α. δεν θα την εγκαταλείψει επειδή ακριβώς δεν έχει που να πάει -
    και πάντως όχι στην αριστερά όπως είναι τώρα.

    Μαζέψτε τα "μπουμπούκια" σας (αναρχομπαχαλάκηδες και αναρχοφασίστες κάθε είδους),
    υιοθετήστε φιλελληνικές θέσεις, κάντε ουσιαστικό κοινωνικό ακτιβισμό,
    δείξτε ειλικρινές ενδιαφέρον και άμεσες λύσεις για τα προβλήματα του απλού κόσμου.
    Αλλιώς η Χ.Α. ΔΕΝ θα πέσει, χωνέψτε το.
    Όσο δεν αλλάζετε, θα την τρώτε στην μάπα σας.

    Όλοι αυτοί που την στηρίζουν δεν δίνουν δεκάρα για "ναζί, φασίστες, μυστικές χρηματοδοτήσεις, ρατσισμούς"
    και ότι άλλο της προσάπτετε. Το μόνο που βλέπουν είναι το τωρινό της πρόσωπο (ή έστω προσωπείο) το οποίο
    ανταποκρίνεται στις προσδοκίες τους πολύ καλύτερα από την αριστερά και μέχρι τώρα δεν τους έχει διαψεύσει.
    Η Χ.Α. δείχνει αδιάσπαστη, συμπαγής, δυναμική και συνεπής σε ότι έχει πει προεκλογικά.
    Γι' αυτό ακριβώς και κανείς ψηφοφόρος της Χ.Α. δεν έχει μετανιώσει και διατηρεί τα ποσοστά της.
    Αντίθετα με σας που δείχνετε ένα ιδεολογικό - και όχι μόνον - μπάχαλο και εμπνέετε αβεβαιότητα, ανασφάλεια,
    ανθελληνισμό και φαίνεστε απομακρυσμένοι από τις άμεσες καθημερινές ανάγκες των λαϊκών στρωμάτων.

    Χίλες φορές καλύτερα οι φασίστες που έχει η Χ.Α. παρά οι αναρχοηλίθιοι που έχει η αριστερά,
    αυτό λέει ο κόσμος, το έχετε πάρει χαμπάρι;
  • σταρκιΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:48
    κασιδιαρης ηλιας..το μελλον του τοπου..αυτο εχω να πω...λυσσαξτε ιντιμιντια φοιτηταρακια!!!
  • ΓΑΤΟΣΚΥΛΟΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:35
    "ερχόσαστΑΙ"??? μέχρι να "ερχόσαστε"(γιατί εμείς στην Ελλάδα έτσι το λέμε), έχουμε καιρό, ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ!Φτιάξτε πρώτα γλώσσα(διότι τώρα ακόμα μουγκρίζετε), μετά φτιάξτε μυαλό(διότι τώρα έχετε τρικυμία εν κρανίω) κ σε 1488 χρόνια τα ξαναλέμε
  • ΧΡΗΣΤΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:21
    Προς @SSpatrioten
    Μακράν το καλύτερο ποιητικό σχόλιο εδώ μέσα.
    Δεν γνωρίζω αν το έγραψες για πλάκα, αλλά πιστεύω ότι τέτοια στιχάκια έλεγαν και οι Ναζί Γερμανοί, αυτούς που προσπαθούν να μοιάσουν οι της Χ.Α.
    Εγώ, πάντως, έχω να παρατηρήσω, ότι παρά τα στιχάκια αυτά που απήγγειλαν τα ... Ναζάκια για την εξύψωση του ηθικού τους σε καφέ και πλατείες της λατρεμένης Γερμανίας (και τα οποία στιχάκια εμφορούνται από ακατάσχετη μπουρδομπαρουφολογία), το ηθικούλι τους παρέμεινε μικρούτσικο, αφού όταν αποφάσισαν οι κατώτεροι λαοί (Αμερικάνοι, Ρώσσοι, Άγγλοι και άλλοι άξεστοι ...), έκαναν τη χώρα τους τη Γερμανία ... οικόπεδο με υψομετρική διαφορά μείον ένα μέτρο απ' ότι ήταν πριν τον πόλεμο. Αμέσως μετά, η γλυκιά πατρίδα της Γερμανίας περιήλθε στην κατοχή των άξεστων, οι οποίοι την έκαναν ντάχτιρντι για καμιά 50αριά χρόνια, της δίδαξαν τι θα πει πολιτισμός, κι έτσι η τελευταία "κατάλαβε" ότι έπρεπε οικειοθελώς να αναγνωρίσει τη γενοκτονία των Εβραίων, να ζητήσει ταπεινά συγγνώμη, να τους στείλει δύο τραίνα λίρες για πολεμικές αποζημιώσεις και να υποσχεθεί ότι δεν θα το ξανακάνει.
    Α! μη ξεχάσω. Οι δικοί μας οι Σπαρτιάτες ζούσαν πριν από καμιά 2.500 χρόνια, τότε που δεν υπήρχαν κινητούλια, αυτοκινητούλια, εξοχικά, ίντερνετ, ούτε βομβίτσες περίεργες, κι έκαναν στρατό μία 10ετία, χωρίς να βάζουν μέσον για να πάνε να φυλάνε σύνορα στο Παγκράτι. Έτσι τα κατάφερναν μια χαρά με τους Πέρσες, αλλά και με τους άλλους Έλληνες που δεν πολυγούσταραν. Μετά είτε γιατί χάλασε η συνταγή είτε γιατί τους ψέκασαν με τα τότε επίγεια ψεκαστήρια, οι Σπαρτιάτες μας έλειψαν και τα πράγματα στράβωσαν με τους Ρωμαίους, τους Βυζαντινούς (ουπς, συγγνώμη ξέχασα, αυτοί ήταν ... Έλληνες) αλλά και τους Οθωμανούς κι έτσι μας προέκυψαν κάπου 1.800-1.900 χρόνια κατοχής. Αλλά δε βαριέσαι, τι είναι δύο χιλιετίες ομπρός στην αιωνιότητα...
  • MordorBlade88Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:09
    EΜΠΡΟΣ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!

    ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΕΜΟ !!
    ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ!
    ΟΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΑΛΑΓΓΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΠΕΘΑΝΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΠΝΙΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!

    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΕΛΕΗΤΟΙ!!!
    ΑΝΑΨΤΕ ΤΙΣ ΔΑΔΕΣ!!!
    ΑΚΟΝΙΣΤΕ ΤΙΣ ΞΙΦΟΛΟΓΧΕΣ!!!
    ΥΨΩΣΤΕ ΣΠΑΘΙΑ ΚΑΙ ΔΟΡΑΤΑ!!
    ΨΗΛΑ ΟΙ ΣΗΜΑΙΕΣ!!!
    Ε Ρ Χ Ο Μ Α Σ Τ Ε !!!
    ****88****
  • Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΤΣΙΠΡΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΣΥΡΙΑΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:08
    Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΡΙΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ.
    ΤΟ ΚΚΕ- ΠΑΣΟΚ- ΔΗΜΑΡ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΥΒΑΛΗΘΟΥΝ ΚΑΜΙΑ 200.000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΟΙ ΑΚΟΜΑ.
    ΡΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ....ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΤΡΕΛΛΟΙ.
  • ΙωάννηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:57
    Κοιτάχτε τη φωτογραφία με τους βουλευτές της Χ.Α. 10%των Ελλήνων ασπάζονται αυτά τα τροκάνια οτι θα σ΄ωσουν τη χώρα....χρυσές αυγές= μάυρες μέρες .... προσωπικά πιστεύω οτι αυτά τα αμόρφωτα ταγάρια και οι ψη φοφόροι τους ισοδυναμούν σε βάΘΟς ΧΡΌΝΟΥ σε κάθε ψήφο της Χ. Α. εναι κιλό αίμα και ένα στρέμμα χαμε\ένο Ελληνικής γής....Δυστηχώς αυτοί είμαστε οι Έλληνες πλέον η ντροπή των προγόνων μας που μας εκπροσωπουν 10% ΝΕΟΝΑΖΙ
  • xaΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:53
    Για βάλτε όλη την ομιλία του Κασιδιάρη, αν σας βαστάει.
    Γι'αυτό η Χρυσή Αυγή είναι η μόνη ελπίδα για την Ελλάδα.
  • ΑΝΤΖΥΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:53
    Μερικες αποριες.... τι σχεση εχουν με τους Σπαρτιατες και το ελληνικο πνευμα το προθεμα "SS" και το συγκαλυμμενο "88" ?????

    Και τι σημαινει "ΛΑΘΡΟΜΟΓΓΟΛΟΣ"? Λαθρομεταναστης απο τη Μογγολια? Εχουμε και τετοιους?

    Και ακομα Patrioten ειναι ο πατριωτης στα γερμανικα? Και γιατι αραγε στα γερμανικα η λεξη και οχι η ωραιοτατη ελληνικη?

    Ξερει κανεις?
    Γιατι αρχιζουν να μπερδευονται πολυ τα ελληνικα μας και ακομα περισσοτερο μπερδευτηκαν το αρχαιο πνευμα αθανατο και τα ελληνικα ιδεωδη με ναζιστικα γαυγισματα. Ηρεμηστε λιγο γιατι με τα γαυγισματα πετατε πολλα σαλια και θα κολλησουμε και τιποτα.
  • ΘοδωρήςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:51
    ΠΟΙΑ ΣΗΜΑΙΑ ΡΕ ΓΕΛΟΙΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ;;;

    ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ "ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΑΕΡΑΣ" ΣΤΑ ΙΜΙΑ Ή ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ ;
  • κοκκινοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:46
    @pogromistria*14*88


    14/88 ΅Ε ρ χ ο μ α σ τ α ι !! ! ! ! 14/88
    Φασιστοειδές πάρε φόρα πρώτα και κλ....... μας μια μάντρα.

    Το 14/88 είναι ένα κομμάτι από τη... συμβολική αριθμολογία των νεοναζί που το 14 αντιστοιχεί στην δετατετρασύλλαβη -στα αγγλικά- πρόταση: "We must secure the existence of our people and a future for White Children", δηλαδή ότι πρέπει να εξασφαλίσουμε την ύπαρξη του λαού μας και το μέλλον των λευκών παιδιών μας, ενώ το 88 αντιστοιχεί στον χαιρετισμό που απηύθηναν οι ναζί στον φύρερ τους, δηλαδή Heil Hitler, αντιστοιχώντας καθε οχτάρι στο όγδοο γράμμα της αγγλικής αλφαβήτου. Στο "Η" δηλαδή.

    ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΨΥΧΟΙ ΝΕΟΝΑΖΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ
  • xristosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:45
    ρε σκατοπροδοτη δωσιλογε των εχθρων τησ πατριδασ μου κι εσυ και ολοι θα το πληρωσετε πολυ ακριβα ερχετε οαρμαγεδων σασ φωτια και τσεκουρι στουσ προσκυνιμενουσ ΑΙΜΑ ΤΙΜΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
  • ΘΖΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:41
    "Σκουπόξυλο και σφουγγαρίστρα" η σημαία ;;;

    Ρε Κυριαζίδη, με σκουπόξυλα και σφουγγαρίστρες διώχνεις τους λαθρο-εισβολείς ;
    Είναι ΤΟΣΟ γιωτάς που ακόμα και στο στρατό ΣΚΟΥΠΟΞΥΛΟ ΚΑΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΑ ΕΙΧΕ ΓΙΑ ΟΠΛΟ.
  • johnyloukΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:35
    ΓΕΛΟΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ;Με το ονομα του τον αποκαλεσε μαλιστα του διεφυγε ο χαρακτηρισμος του αρχ..........φτη της τροικας.
  • melitoΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:34
    Κανενα διαλογο με τα ασπονδυλα ναζιστικα καθαρματα. Στο Γουδι η στο Συνταγμα και συντομα για να τελειωνουμε με τα ναζιστικα τρωκτικα.Σαν
    πρωτη δοση μια απογορευση αυτου του μορφωματος και να ακολουθησουν
    τα επομενα
  • !!!!!!Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:25
    ΅Ε ρ χ ο μ α σ τ α ι !! !

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΔΙΕΞΟΔΟ !!!!!!!!!!!!!!!!
  • 23 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:19
    23 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
    ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.ΑΦΗΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΓΙΑΓΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΑΦΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΞΩ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΟΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ, ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΡΗΜΑΞΟΥΝΕ ΤΑ ΝΟΙΚΥΡΙΑ ΜΑΣ, ΕΠΙΔΗ ΤΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ, ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ.ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ.ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΑΔΕΡΦΙΑ.ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΜΑΣ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ.ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΑΤΑ...........ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
  • MordorBlade88Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:18
    EΜΠΡΟΣ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
    ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΕΜΟ !!
    ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΑΛΑΓΓΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΠΕΘΑΝΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΠΝΙΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!

    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΕΛΕΗΤΟΙ!!!
    ΑΝΑΨΤΕ ΤΙΣ ΔΑΔΕΣ!!!
    ΑΚΟΝΙΣΤΕ ΤΙΣ ΞΙΦΟΛΟΓΧΕΣ!!!
    ΥΨΩΣΤΕ ΣΠΑΘΙΑ ΚΑΙ ΔΟΡΑΤΑ!!
    ΨΗΛΑ ΟΙ ΣΗΜΑΙΕΣ!!!
    Ε Ρ Χ Ο Μ Α Σ Τ Ε !!!
    ****88****
  • πετροςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:14
    Οι αδελφές παρατατάξεις αποπροσανατολίζουν το λαό από τα νέα μέτρα...
  • ΚάκιαΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:10
    Για πια σημαία και ποιο σύμβολο συγχύστηκες κε πως σε είπαμε; Εσείς μας κάνατε να ψελλίζουμε οτι είμαστε Ελληνες και ακόμη μιλάτε. Όταν θα πέσουν και οι πρώτες μπουφλες τότε πιστεύω να το δω live για να γελάσει λίγο το χειλάκι μας .Βουλή των Ελλήνων κε Νάκο ; Ποιων Ελλήνων όμως κε πρόεδρε της Βουλής. Των δοσίλογων και των προδοτών που δυστυχώς εμείς ψηφίσαμε είναι . Η ΧΑ έκανε τη Σημαία σφουγγαρίστρα ή εσείς ένα περήφανο λαό υπόδουλο ξανά στους Γερμανούς.
  • pogromistria*14*88Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:06
    14/88 ΅Ε ρ χ ο μ α σ τ α ι !! ! ! ! 14/88
  • @χρηστος βΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:05
    Πάντως ρε μεγάλε πως γίνεται 3+6+9 να κάνουν 10 μόνο οι προφέσσορες της ΧΑ το ξέρουν.
    Την ώρα που όλη η Ελλάδα θα έπρεπε να προετοιμάζεται για την απεργία στις 26 Σεπτέμβρη ΝΔ και ΧΑ στήνουν κοκκορομαχία για να αποπροσανατολίσουν.
    Το πρόβλημά μας είναι η αντιλαϊκή πολιτική, η ΕΕ, το ΔΝΤ, ο πλούτος της χώρας που βρίσκεται στα χέρια μιας χούφτας καπιταλιστών. Το πρόβλημά μας δεν είναι το αν έκανε ή όχι αποτρίχωση ο Κασσιδιάρης. Αυτός αύριο μεθαύριο, για λίγα λεπτά δημοσιότητας μπορεί να κάνει αλλαγή φύλου και να γίνει Λιλή Μαρλέν.
    Μ' αυτά θα ασχολούμαστε;
  • TNTΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:56
    Μιλάει και ο Κυριαζίδης ο εργατοπατέρας κοπριτης των αστυνομικών.
    Καλά δεν ντρέπεστε ρε μνημονιακοί ψευτοπατριώτες της ΝΔ;;
    Μιλάτε για τη σημαία που τη πετάγατε στα σκουπίδια στο Σύνταγμα γελοίοι;;
    Α ρε κλωτσοπατινάδα που σας χρειάζεται
  • Το κακό θέατρο καλά κρατείΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:55
    Τώρα έχουμε την εικόνα ολόκληρη. Δηλαδή συμπτωματικά εντελώς, πήγανε και τα 2 κόμματα σήμερα στη Βουλή με φωτογραφίες της σημαίας από εκδηλώσεις του άλλου κόμματος. Πού τα πουλάτε αυτά τα στημένα ωρέ; Πού αλλού; στα κορόιδα βέβαια, που σας ακούνε και σας ψηφίζουνε.
  • ΑντιφασισταςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:55
    Ζήτω η ελληνική δημοκρατία, θάνατος στον φασισμό. Κάτω η χουντα της τροικας και των ναζιστικων χρυσαυγουλων δεκανικιων της.
  • ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:54
    ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΧΑΡΑΧΤΗΚΑΝ.

    Η' ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ ΛΑΘΡΟΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΕΙΣΒΟΛΕΙΣ.

    Η' ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ.

    Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ

    ΕΣΕΙΣ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΙΝΤΥΜΙΝΤΙΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ.
  • SSpatriotenΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:53
    ΕΜΠΡΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΜΠΡΟΣ
    ΜΙΑΣ ΝΕΑΣ ΔΟΞΑΣ ΑΝΑΤΕΛΛΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ
    ΕΜΠΡΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΜΠΡΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟ ΦΩΣ
    ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΨΑΜΕ ΤΗ ΔΑΔΑ
    Σ'ΕΜΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΟΡΓΗ
    ΜΙΑ ΝΕΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ
    ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΓΗ
    ΤΡΑΝΩΝ ΠΡΟΓΩΝΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ
    ΛΑΜΠΡΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΩΝ ΠΑΙΔΙΑ
    ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΓΕΝΝΑΙΑ ΜΑΣ ΚΑΡΔΙΑ
  • nickΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:49
    Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΤΙ ΤΑΧΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ!!!ΟΙ ΡΥΖΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΒΑΘια στα περασμενα. το φασισμο τσακισε τον!!! ΚΑΛΗ ΔΙΑΦΗΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΜΠΡΟΒΑΛΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΩΣ ΑΝΤΙΣΤΥΣΤΗΜΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ!!Οποιο κομμα δεν έρχεται σε συγκρουση με την ΕΕ δεν ειναι αντισυστημικο, αντιθετος ειναι τοσο συστημικο οσο και η ιδεολογια της ΧΑ. Σε καθε απεργια εργαζομενων θα ειναι απεναντι οπως εκανε και στις 20 οκτωμβρη χτυπωντας μαζι με το παρακρατος ελληνες εργατες!!!!!!Τις ελλειψης στα νοσοκομεια , την ελλειψη βιβλιων στα σχολεια , την αυξηση στο πετρελαιο, το χαρατσι της δεη, κ.λ.π το εφερε η πολιτικhτων κυβερνησεων και της ΕΕ οχι το μεταναστευτικο!!!!!!! Κρυβουν την αληθεια η ΧΑ γιατι ειναι σκυλακια των αφεντικων τους που τους τρεφει!Και να ξερετε πως το σκυλι δεν δαγκωνει ποτε το χερι που το ταιζει!!!! ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΕΙΑ 26/9 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗ!!!!
  • ΓιώργοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:44
    Οι δυο και καλα πατριώτες ΧΑ και ΝΔ έχουν δείξει πόσο πατριώτες είναι, και οι δυο έχουν κάνει την Ελληνική σημαία πατσαβουρι, είτε πετώντας την στα σκουπίδια κατα τόνους όπως είχαμε δει στις συγκεντρώσεις της ΝΔ είτε χρησιμοποιώντας την σημαία και τον Σταύρο σαν ροπαλο στην Ραφήνα.
    Εύγε λεβέντες μου.
  • Roberto Chaidi ή Χαιδης ή Χαιδας ή Χιονατη και 7 νανοι.Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:42
    Διλονο μαιτά γνοσεος τον σεινεποιον του νωμου, ωτι ιμε ελιν εθνοικειστυς κε αγαπάο τιν παρτιδα μου κε τυμό τιν σιμέα μας.
  • ναναΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:32
    τώρα μάλιστα λύθηκε και το τελευταίο προβλημά μας...απο αυριο μια καινούρια μέρα ξημερώνει..όλα λαμπρά όλα φωτεινά!!!επιτέλους οι αργόσχολοι της βουλής με καυγά μεν αλλά με πάθος μας λύσανε ως δια μαγείας τα προβληματά μας...τελικά αυτό που δεν παραδεχόμαστε κοιτάζοντας τον καθρέφτη όλοι οι Έλληνες είναι οτι για ακόμα μια φορά τα καταφέραμε και επιλέξαμε τους άχρηστους να μας εκπροσωπούν..επιλέξαμε αυτούς που κάθονται και λύνουν τις προσωπικές τους εμμονές στη βουλή με τόλμη και εγωισμό και εμείς απλά σαν πλήθος ζητωκραυγάζουμε υπερ του ενα και υπέρ του άλλου γιατί οπως είπα τώρα έχουμε λύσει όλα τα προβληματά μας..δεν έχουμε με τίποτα άλλο να ασχοληθούμε
  • ΜΑΣΟΝΙΚΟ ΤΑΓΜΑΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:31
    Στημένα! Στο κόλπο όλοι για να περάσουν τα νέα μετρα!
  • χρηστος βΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:20
    Πολύ χολή πέφτει εδώ μέσα για την ΧΑ και η εκτρατεία κατασυκοφάντησης βρίσκεται εν εξελίξει. Αφήστε τους να δούμε τι λένε και αυτοί και μετά κρίνουμε. Γιατί απεχθάνεσθε οτιδήποτε καινούργιο? Τόσο συντηρηκούρες ήσαστε εσείς οι "προοδευτικοί". Πάντως τέτοιο αλήτικο και κλεπτοκρατικό καθεστώς μόνο η ΧΑ και οι Χρυσαυγίτες μπορούν να το αντιμετωπίσουν. Ο κόσμος το καταλαβαίνει και γι αυτό τους στηρίζει και έτσι διευρύνει την βάση της. Όσο για τους αγράμματους που λέτε τα στοιχεία λένε ότι οι ψηφοφόροι της ΧΑ είνει 3πλάσιοι οι της λυκειακής εκπαίδευσης από τους ψηφοφόρους που έχουν βασική εκπαίδευση και διπλάσιοι οι ψηφοφόροι με πανεπιστημιακή εκπαίδευση από τους ψηφοφόρους με βασική εκπαίδευση. Δηλαδή από τους 10 ψηφοφόρους οι 3 είναι βασικής εκπαίδευσης, 9 λυκείου και 6 πανεπιστημίου. Επίσης τόσο καιρό δεν πέρασε η συκοφαντία ότι είναι ΝΑΖΙ και τώρα τους λένε εγκληματική οργάνωση. Να δούμε το επόμενο στίγμα..... Το ΠΑΣΟΚ ας πούμε πάντως ή η ΔΗΜΑΡ είναι άγγελοι...μη χέσω.... Δεν είναι αυτοί φασίστες, ναζιστές και ρατσιστές που κατεστρεψαν την χώρα και απεχθάνονται κάθε τι Ελληνικό?.
  • NOYLISΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:16
    ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΟΙ ΦΟΥΣΚΩΤΟΙ ΤΗΣ ΧΑ ?ΠΑΝΕ ΔΕΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ , ΑΣ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΔΕΚΑ .ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ
  • @ΡΕΚΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:15
    ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΠΡΟΣΚΥΝΑΕΙ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΛΤΕ ΦΡΕΝΟ
  • κοκκινοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:13
    θέλω να θέσω επι της άμεσης προσοχής των συντακτών και διαχειριστών του ENIKOS φαινόμενα ο" κοκκινος Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:38.

    Αν δεν μπορείται να διαφυλάξετε τον διάλογο απο τέτοιες ενέργιες επιτήδιων π.χ με την κατοχύρωση τον ονομάτων των χρηστών μέσο μιας στοιχειώδους διαστράυρωσεις των e-mail όπως παρακάλω να μας ενημερώσετε.
  • ΣταμάτηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:12
    Ποιά είναι η διαφορά της Νουδούλας και της Χρυσής Αυγής; Καμμία φασίστες οι μεν φασίστες οι δε. Η μοναδική λεπτομέρια που υπάρχει είναι ότι οι Νεοδημοκράτες είναι κρυφοφασίστες ενώ οι Χρυσαυγίτες είναι οι φανεροί.
  • ΧΙΜΑΡΑ ΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:06
    @Μανόλης

    Ρε άθλιο εβραιομπολσεβίκικο κόπρανο, ο "αλβανός" που λες ονομάζεται χαίδης, είναι περήφανος βορειοηπειρώτης εθνικιστής, έχει υποστεί αυτος και η οικογένειά του διώξεις απο τον λατρεμένο σου χασάπη χότζα και έχει δώσει την απάντησή του σε κάτι σκουπίδια σαν του λόγου σου μέσω του προφίλ του στο fb.Φυσικά για σένα ασφαλώς και είναι αλβανός μιας και τον γεωγραφικό όρο "βόρειος ήπειρος" εσείς οι ελληνόφωνοι ερυθροί χμερ τον αποκαλείτε "νότια αλβανία" υπακούοντας τυφλά τις οδηγίες του πατερούλη σας χότζα.Ως εκ τούτου, τέτοια γκνου που είσαστε λογικό είναι η προπαγάνδα σας να μη γίνεται πιστευτή ούτε από πεντάχρονα του νηπιαγωγείου.
  • και ο ασχετοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:01
    και ο ασχετος φασιστας υπογραφει σαν ιων δραγουμης

    που αναθεμα εαν εχει διαβασει μια αραδα απο τα ημερολογια του
  • χαρης κουσουμβρηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:59
    Στο βιβλίο «Γκρεμίζοντας το μύθο της Χρυσής Αυγής» ο Χάρης Κουσουμβρής αναφερόμενος στη χρηματοδότηση της οργάνωσης, εμπλέκει τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Στις ευρωεκλογές του 1999, που η Χρυσή Αυγή συνεργάστηκε με την Πρώτη Γραμμή του Πλεύρη, γράφει πως ο Νίκος Μιχαλολιάκος για τη χρηματοδότηση «εμμέσως μας έδωσε να καταλάβουμε πως αρπαχτές γινόντουσαν απ’ όλους τους κομματικούς χώρους καταπώς συνέφερε τα δύο μεγάλα κόμματα, δηλαδή ΠΑΣΟΚ και ΝΔ».

    «Σύμφωνα με τα όσα μας έλεγε ο ίδιος, μια τέτοια χρηματοδότηση θα εξυπηρετούσε την ιερότητα του αγώνα μας. Τελικά αναλωνόμασταν σε μια μεγάλη στημένη βρωμιά», αναφέρει και προσθέτει:

    «Ήμουν μάρτυρας, όχι μόνο εγώ αλλά και πολύ άλλοι, όταν ο ίδιος ο αρχηγός μας (Μιχαλολιάκος) είχε στείλει να συνοδεύσουμε σε εκδήλωση της ΟΝΝΕΔ Βύρωνος τον Κ. Πλεύρη, όπου τον είχε καλεσμένο ο βουλευτής της ΝΔ, Χάρης Τομπούλογλου».

    Σημειώνεται πως ο Χάρης Κουσουμβρής σε παλαιότερη συνέντευξή του στον Ταχυδρόμο όταν ρωτήθηκε «πως συντηρείται οικονομικά η οργάνωση» απάντησε: «Ως ταμίας της ΄΄Χρυσής Αυγής΄΄, είχα τη δυνατότητα να γνωρίζω ότι στο ταμείο δεν είχαμε ποτέ περισσότερα από 300-400 ευρώ. Με τα χρήματα αυτά δεν συντηρείται μια οργάνωση».

    «Τότε ποιος την ενίσχυε;» συνέχισε ο δημοσιογράφος. «Το ποιος δεν το ξέρω με σιγουριά. Ξέρω όμως ότι το προεκλογικό μας υλικό για τις ευρωεκλογές είχε έρθει με δελτίο αποστολής από τα γραφεία μεγάλου κόμματος. Στη ΄΄Χρυσή Αυγή΄΄ μας εκμεταλλεύτηκαν. Υπάρχουμε για να εξυπηρετούμε σκοπιμότητες».

    Οι εικόνες συνεργασίας μελών της Χρυσής Αυγής με τις αστυνομικές δυνάμεις είναι αρκετά γνώριμες. Ο Χάρης Κουσουμβρής στο βιβλίο του επισημαίνει ότι αυτό γινόταν κατ’ εντολή του «αρχηγού». (Σημειώνεται ότι ο Χάρης Κουσουμβρής τις περισσότερες φορές αναφέρεται στον Νίκο Μιχαλολιάκο με τον όρο «αρχηγός»).

    Μία από τις φορές όπου αστυνομία και μέλη της Χρυσής Αυγής συνεργάστηκαν ήταν το 1995 κατά τη διάρκεια των διαδηλώσεων στο πλαίσιο της επετείου της 17ης Νοέμβρη όπου σημειώθηκαν εκτεταμένα επεισόδια. Μέλη της Χρυσής Αυγής συνέδραμαν τα ΜΑΤ ώστε να διαλυθεί η κατάληψη του Πολυτεχνείου. Αυτό το περιστατικό εξιστορεί και ο Χάρης Κουσουμβρής.

    Ειδικότερα αναφέρει ότι τους δόθηκε εντολή από την «ηγεσία» να πάνε «μεμονωμένα» ως «αγανακτισμένοι πολίτες» να ενισχύσουν την προσπάθεια της αστυνομίας. Υπενθυμίζεται ότι το 1995 οι αστυνομικές δυνάμεις είχαν εισβάλει μέσα στο Πολυτεχνείο σπάζοντας το άσυλο, ενώ υπήρξαν και πολλές περιπτώσεις άγριου ξυλοδαρμού διαδηλωτών.

    Όπως αναφέρει ο ίδιος από το 1998 και μετά έρχονται στο προσκήνιο «προδοσίες, χαφιεδιλίκια, κλίκες διεκδίκησης αξιωμάτων». Ο Χάρης Κουσουμβρής ήταν ένας εκ των κατηγορουμένων στην "υπόθεση Περίανδρου". Όπως αναφέρει στο βιβλίο του παρά τις «υποσχέσεις» του τότε υπουργού Δημόσιας Τάξης Γ. Ρωμαίου προς το κοινό «ποτέ δεν εξεδόθη ένταλμα έρευνας για την οικία οποιουδήποτε».

    Ο Κουσουμβρής γράφει ότι ο "αρχηγός", για τον οποίο αναφέρει ότι ήταν «άριστος μηχανορράφος εκμεταλλευόμενος το συναίσθημα του καθενός διαιρώντας και βασιλεύοντας», του είπε ότι «είχε κάποιον άνθρωπο που τον προστατεύει και έτσι πάγωσε η υπόθεση του Περίανδρου και δεν τον κάλεσαν για κατάθεση τον ίδιο και φυσικά εμένα λόγω αυτού».

    Σημειώνεται ότι ο Χάρης Κουσουμβρής κατηγορεί έμμεσα τον Μιχαλολιάκο για τη σύλληψη του Ιωάννη Βουλδή για την υπόθεση, τον οποίο αναφέρει ως Ι.Β. Σύμφωνα με τον Κουσουμβρή ο Βουλδής συλλαμβάνεται έξω από τα γραφεία της Χρυσής Αυγής, όπου βρέθηκε ύστερα από εντολή του "αρχηγού" να ελέγξει την πόρτα των γραφείων. Οι αστυνομικοί είχαν μάθει ότι θα βρίσκεται εκεί ύστερα από ανώνυμο τηλεφώνημα. «Ποιος πήρε άραγε τηλέφωνο. Απόρρητο. Ο νοών νοήτω» γράφει.

    Σε άλλο σημείο επισημαίνει ότι η Χρυσή Αυγή, ένα αυθεντικό παραμάγαζο, «δεν επιβιώνει με τις ίδιες δυνάμεις, με αυτοστήριξη αλλά με έξωθεν σκαλωσιές και δεκανίκια που οι κρατικοί μηχανισμοί της διαθέτουν».

    Αναφέρεται επίσης και στους Ηλία Παναγιώταρο (βουλευτή σήμερα της Χρυσής Αυγής) και Δημήτρη Ζαφειρόπουλο (εκδότης της εφημερίδας "Ελεύθερος Κόσμος") επισημαίνοντας τα «καρφώματα», τις δολοπλοκίες και τις σχέσεις τους με την Ασφάλεια. Εξάλλου όπως αναφέρει «ο Παναγιώταρος είναι προμηθευτής ενδύσεως των Σωμάτων Ασφαλείας».

    Στις 20 Απριλίου του 2000 στο ξενοδοχείο Ιντερκοντινένταλ πραγματοποιείται συνέδριο επιχειρηματιών της Ελλάδας και της Τουρκίας στο πλαίσιο της «χρονιάς της ελληνοτουρκικής φιλίας». Μέλη της Χρυσής Αυγής συγκεντρώνονται έξω από το ξενοδοχείο και καίνε μια τουρκική σημαία. Μετά από λίγη ώρα οι Χρυσαυγίτες αποχωρούν. Την επομένη ο Κουσουμβρής ενημερώνεται από τον«αρχηγό» ότι οι Παναγιώταρος και Ζαφειρόπουλος έχουν συλληφθεί.

    Ο ίδιος επικοινωνεί με τον Ζαφειρόπουλου, ο οποίος του λέει ότι δεν έχει συλληφθεί, όμως λίγη ώρα αργότερα η «προφητεία» του «αρχηγού» επιβεβαιώνεται και οι Παναγιώταρος και Ζαφειρόπουλος συλλαμβάνονται με την κατηγορία της «πρόκλησης συμμάχου χώρας και εξευτελισμού του εθνικού της συμβόλου». Ο Κουσουμβρής υπογραμμίζει ότι αν και οι Ζαφειρόπουλος και Παναγιώταρος είχαν συλληφθεί ωστόσο είχε κανονικά επικοινωνία μαζί τους καθώς είχαν ακόμα τα κινητά πάνω τους. Και συνεχίζει:

    «Το ίδιο απόγευμα αφού οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα στα δικαστήρια της σχολής Ευελπίδων, αφέθησαν ελεύθεροι. Το πως αφέθησαν ελεύθεροι χωρίς δίκη μιας και συνελήφθησαν μέσα στα πλαίσια του αυτοφώρου είναι άξιο απορίας. Τότε μας είπαν πως ο εισαγγελέας δεν τους απηύθυνε κατηγορίες. Απορίας άξιον είναι επίσης πως κλητευθύκαμε για κατάθεση στις 5 Οκτωβρίου του 2000 έξι μήνες μετά το συμβάν αφού ο εισαγγελέας δεν άσκησε ποινική δίωξη. Όλα αυτά είναι εύλογα ερωτήματα την στιγμή που τρία χρόνια μετά κλητευθήκαμε να δικαστούμε για αυτήν την υπόθεση»

    Λίγο παρακάτω γράφει: «Τον Σεπτέμβριο του ίδιο έτους παρουσιαστήκαμε στα δικαστήρια της σχολής Ευελπίδων για την εκδίκαση της υποθέσεως που προανέφερα» (υπόθεση Περίανδρου) [...] «Εκεί στους χώρους των δικαστηρίων εξεπλάγην όταν μπροστά στα μάτια μας ο Ζαφειρόπουλος με τον Παναγιώταρο είχαν μιας λείαν εγκάρδια συνομιλία με τον προϊστάμενο της προστασίας του πολιτεύματος (βασικό κατήγορό μας στην υπόθεση Ιντερκοντινέταλ). Τόσο πολιτισμένος διάλογος τόσο εγκάρδια μειδιάσματα; Τελικά κάποιοι έδιναν και κάποιοι έπαιρναν πολύ περισσότερα απ’ ό, τι θα μπορούσαμε να φανταστούμε!».

    Αναφορά στη σχέση του Ηλία Παναγιώταρου με την αστυνομία γίνεται και στην υπόθεση μαχαιρώματος του Πάρη Χρυσού, στις 16 Νοεμβρίου του 2002. Η εφημερίδα της Χρυσής Αυγής έγραψε μετά το περιστατικό ότι ο Παναγιώταρος έχει αναγνωριστεί για την υπόθεση, αλλά "έχει ισχυρό άλλοθι". Σημειώνεται πως το "άλλοθί του" ήταν πως υποστήριξε ότι βρισκόταν στο σπίτι του όταν δέχτηκε τηλεφώνημα από την αστυνομία. Για το μαχαίρωμα αναγνωρίστηκαν επίσης οι Παπαγεωργίου και Κουσουμβρής μέσω φωτογραφιών.

    Ο Κουσουμβρής, που αρνείται οποιαδήποτε συμμετοχή στην υπόθεση, γράφει ότι «αμέσως μετά το μαχαίρωμα του Πάρη Χρυσού, ένας αστυνομικός τηλεφωνεί στο κινητό του Παναγιώταρου ρωτώντας τον ποιος το έκανε. (Γι' αυτό άλλωστε η εφημερίδα Χρυσή Αυγή αναφέρει: Ύστερα από αστυνομικό έλεγχο. Τώρα τι αστυνομικός έλεγχος μπορεί να γίνει μέσω τηλεφώνου και με ποια άνεση κάποιος αστυνομικός σε παίρνει τηλέφωνο;). [...] Τελικά δεν του απαγγέλθηκε καμία κατηγορία σε βάρος του, παρά την αναγνώριση του, καλύπτοντάς τον μάλιστα ο ασφαλίτης»
    και εχει και αλλα πολλα.......
  • ΠειραιαςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:51
    Μετά από εκδηλώσεις της ΝΔ, όλες οι ελληνικές σημαίες καταλήγουν σε σκουπιδιάρικο. Αφήστε τα αυτά βουλευτές της ΝΔ και ασχοληθείτε με τα προβλήματα της χώρας.. Ξέρουμε να κρίνουμε.
  • ΡΕΚΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:49
    ΧΑΛΑΕΙ Η ΣΟΥΠΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΕΙ ΦΡΕΝΟ ΣΤΗΝ ΑΣΥΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤ΄'ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
  • petra skandalouΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:49
    @Κυψελιώτης
    εσύ στ αλήθεια περιμένεις ν αρχίσουν τις κλωτσιές?? μ έκανες και γέλασα μεσημεριάτικα....αυτοί δε μπορούν να πετύχουν πουθενά ούτε έναν τροικανό που αλωνίζει στα υπουργεία...δεν μπορούν να πετύχουν ούτε έναν δημοσιογράφο που 3 χρόνια κάνουν προπαγάνδα υπέρ του μνημονίου...δεν κατάφεραν ν αποκλίσουν ούτε ένα υπουργείο για να μην πατήσει μέσα ο τόμσεν και η παρέα του....μας δουλεύεις? μόνο για κανένα πακιστανό είναι τα κυβικά τους...τσάμπα μάγκες...
  • κοκκινοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:47
    @Δραγουμης

    Η συνεργασία του ΕΔΕΣ με τους φασίστες Αλβανούς, τον Ντ. Μιχαήλοβιτς της Γιουγκοσλαβίας και την Γκεστάπο, διά μέσου και των Αγγλων πρακτόρων, φαίνεται στα ντοκουμέντα από το αρχείο του Ν. Ζέρβα, που έπεσαν στα χέρια του ΕΛΑΣ το φθινόπωρο του 1943, όταν γίνονταν συνδυασμένες επιχειρήσεις ΕΔΕΣ και Γερμανών, εναντίον του ΕΛΑΣ.

    Η εφημερίδα του Ζέρβα "Επαναστάτης" (φύλλο 21-24) Οκτώβρης 1943, δημοσίευε τηλεγράφημα του Στρατηγείου Μέσης Ανατολής προς τον Ζέρβα: "Κατόπιν της υπ' αριθ. 21/312 αναφοράς προς το Γενικόν Στρατηγείον Μέσης Ανατολής, ανακοινώνουμε ότι τούτο υιοθέτησε τον αγώνα των εθνικών ομάδων ΕΔΕΣ και έθεσεν εκτός νόμου τις οργανώσεις ΕΑΜ-ΕΛΑΣ".

    Τον Οκτώβρη του 1943, ο Νεοζηλανδός λοχαγός Ν. Σκοτ, σύνδεσμος στον ΕΛΑΣ Αττικής, μετείχε στη σύσκεψη με θέμα πώς θα πολεμήσουν τον ΕΛΑΣ και το ΚΚΕ, που έγινε στο σπίτι του δημάρχου Γεωργάτου και πήραν μέρος αξιωματικοί των ταγμάτων ασφαλείας, του ΕΔΕΣ, της "Χ" και άλλων προδοτών, με κορυφαίο αξιωματικό της Γκεστάπο.

    Ο λοχαγός του ΕΔΕΣ Αστέριος Μιχαλάκης, πράκτορας των Γερμανών και στενός συνεργάτης του Αγγλου αντισυνταγματάρχη Τομ, έγραφε στις 25 Σεπτέμβρη 1944, στο Γερμανό λοχαγό Στρακ, διοικητή του ΙΙ γραφείου της γερμανικής διοίκησης Αιγαίου: "Να δημιουργηθεί τακτικός στρατός από δυνάμεις του ΕΔΕΣ, με αντικειμενικό σκοπό την κατάληψη ολοκλήρου της Μακεδονίας και την εκμηδένιση των συνεργαζόμενων με τους Ρώσους, Βούλγαρους και τον Τίτο, δυνάμεων του ΕΛΑΣ".

    Από τα αρχεία του ΕΛΑΣ, με χρονολογία 8-9-1944, έγγραφο του Κισά - Μπατζάκ και του Λ. Ιωαννίδη προς τον Τσαούς - Αντών λέει: "Είμεθα όλοι παιδιά του ΕΔΕΣ και το Δ που μας λείπει από το ΕΕΣ, ελπίζουμε με τη βοήθειά σας να το προσθέσουμε το ταχύτερον".

    Από την έκθεση του Γερμανού ανώτερου αξιωματικού της πολεμικής αεροπορίας στην Ελλάδα, αριθ. 208/44, απόρρητο της 28ης Ιούλη 1944: "Κατάσταση ανταρτών του ΕΛΑΣ: Σαμποτάζ, επιθέσεις κατά ελληνικών οργάνων ασφαλείας, εναντίον τμημάτων ευζώνων και κυρίως ενάντια των γραμμών εφοδιασμού μας. Αναμένεται ενέργεια πιο δραστική..

    Ομάδα Ζέρβα: Κρατά ουδέτερη στάση με τον γερμανικό στρατό. Σκοπός της ανταρτικής αυτής ομάδας είναι αποκλειστικά, η καταπολέμηση του κομμουνισμού στην Ελλάδα. Εχει την υποστήριξη των συμμαχών της και των ημετέρων στρατεύματων".

    Ο συνταγματάρχης Δ. Ψαρρός, με γράμμα του προς τον Στ. Σαράφη, κάνει γνωστό ότι κατέχει στοιχεία πως ο ΕΔΕΣ συνεργάζεται με τους Βουλπιώτη, Ταβουλάρη, Ράλλη, Γκεστάπο και πως αν γίνει συζήτηση στο κοινό Στρατηγείο, είναι έτοιμος να τα καταθέσει. (Στ. Σαράφης στο βιβλίο του "Ο ΕΛΑΣ" σελ. 227).

    - Ανακοίνωση του διοικητού των ταγμάτων ασφαλείας Αγρινίου, ταγματάρχη Τολιόπουλου, στην τοπική εφημερίδα "Δυτική Ελλάς" (φύλλο 11-9-1944) μετά την αποχώρηση των γερμανικών δυνάμεων: "Παρελθόντων ήδη των λόγων αποκρύψεως, ανακοινώνω ότι οι αξιωματικοί και άνδρες των ταγμάτων ασφαλείας, είναι ένα και το αυτό με τον ΕΔΕΣ και τον Ν. Ζέρβα".
  • Έλληνα μην πυροβολείς τον συμπατριώτη σου, ….. ούτε με το πληκτολόγιο!Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:47
    Ζούμε σε πολύ δύσκολες εποχές, παρόμοιες με αυτές της γερμανικής κατοχής του 1941-44

    Ο αριθμός των ανέργων αυξάνεται κατά χίλιους ημερησίως και οι απόπειρες αυτοκτονίας

    Οι εργοδότες εκμεταλεύονται ασύστολα τους ισχύοντες εργασιακούς νόμους -ζούγκλας και μετατρέπουν τους εργαζομένους τους σε σκλάβους.

    ο φτωχός βρίσκεται αντιμέτωπος με τον κυνισμό, την αδιαφορία και το μίσος των κυβερνώντων.
    Ο κάθε κερατάς πολιτικός ή Γερμανός επίτροπος βιάζει καθημερινά την τύχη και το μέλλον των παιδιών μας.
    Κάποιος νέος Χίμλερ στο μακρυνό Πότσνταμ της Γερμανίας σχεδίασε το νέο παιδομάζωμα και τα νέα κρεματόρια της «ελπίδας».

    Τα παιδιά μας έγιναν οι «Πακιστανοί» των Γερμανών.

    Όποιος Έλληνας νομίζει ότι τα «κουμούνια» ή οι «χρυσαυγίτες» είναι οι υπεύθυνοι για την κατάντια του… και οι εχθροί της μοίρας του, τότε βαδίζει με οδηγό την ανοησία του στον δρόμο της αυτοκαταστροφής του

    Ο Γερμανός είναι ο μοναδικός εχθρός και τα πιόνια του . Είναι αυτοί που επί 38 χρόνια εκλεψαν, εβίασαν, επρόδωσαν και εκβίασαν τον ελληνικό λαό και που ποτέ δεν τιμωρήθηκαν.
    Αυτοί τώρα θέλουν να παραμείνουν στην εξουσία, έστω και μέσω ενός εμφυλίου, για να υπηρετήσουν τον Γερμανό κατακτητή και τα συμφεροντά του.

    Έλληνα εσύ είσαι το θύμα, μην γίνεις και ο δολοφόνος σου!
  • GRTΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:46
    TON MPAGLAMA TON DIKASTI TIN TON VALANE EKI ?
    GIA NA TOUS SOSI APO TIN PARANOMIA?
    RE , THRISKIA , DIKEOSINI KE STRATOS DEN POLITEVONTE.
    aFTA TA LAMOGIA 300+ EOS TORA TI KANANE ? ARA X.A .
    Na ksevromisoume ke as ksekinisoun apo to MEGA CHANNEL
  • GRTΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:43
    PIOS MILAI GIA SIMEA ? TA M@@@@@ PANA?
    POU DEN EXOUN KANI FANTARI ? MONO NA PIDANE GRAMATIS ?
    NA KLEVOUN KE POULANE MAGIA ME KSENA LEFTA?
    NA KOKOREVONTE ME PION EPIXIRMATIA TRONE KE PROSTATEVOUN ?
    RE PIDIXTETOUS KANONIKA.
    TELIONOUN TA PSOMIATOUS.
    OPIOS THELI NAINE VOULEFTIS THA PREPI NA EXI a@@DIA , NA EXI TSIPA KE NA PARETITE OTAN DEN TA KATAFERNI , NA INE TIMIOS ME KATHARO KOUTELO .
    ALIOS AS PANE Na...
  • ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:37
    ΚΑΜΙΑ ΑΝΟΧΗ ΣΕ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΝΤΕΤΟ ΞΕΦΤΥΛΙΣΤΕ ΤΟΥΣ
  • An itane o PappasΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:36
    den itane o Papas ekei na katharisei. Oi ipoloipoi einai gatakia. Tous leei oti kanane ta lavara sfouggaristres kai kathontai kai niaourizoun.

    Tipota, kyrie Pappa bgeite mprosta oi alloi den kanoun.
  • ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΒΡΩΜΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:34
    Οι μοναδικοί βουλευτές που είχανε πεί προεκλογικά τι πρέπει να γίνει, ΌΛΑ αυτά με τα οποία τους κατηγόρησαν, ήταν οι βουλευτές της Χ.Α. Προεκλογικά η Χ.Α. μίλησε για το θέμα της λαθρομετανάστευσης - η κυβέρνηση έβαλε όλους τους αστυνομικούς της Ελλάδας το καλοκαίρι και τους "μαντρώσαν" σε στρατόπεδα κ.τ.λ...Κανένας δεν τους είπε ρατσιστές..
    Προεκλογικά η Χ.Α. μίλησε για δραχμή - τώρα ΌΛΟΙ (κανάλια, βουλευτές, Ε.Ε., κ.α.) μιλάνε για τη έξοδο της Έλλαδας απ το ευρώ..Κανένας δεν τους είπε καταστροφολόγους..
    Δεν είμαι υποστηρικτής της Χ.Α., απλά έχω μάθει να βλέπω πίσω από αυτό που θέλουν να μου πασσάρουν..ίσως πρέπει όλοι μας να μπούμε σε σκέψεις γιατί τερατολογούν τόσο πολύ την Χ.Α. Εγώ πάντως αυτό έκανα και έκρινα με βάση τα γεγονότα. Μπορώ να κατηγορήσω τους Χρυσαυγίτες για πολλά πράματα που δεν μ'αρέσουν (χαστούκι Κανέλλη, κυνήγι λαθρομεταναστών, ...) και γενικότερα τις έκρυθμες αντιδράσεις τους αλλά περισσότερα έχω να πω για τους έως τώρα κυβερνήτες της Χώρας μας που την ξεπουλάνε στεγνά, σκοτώνοντάς μας και οικονομικά και ηθικά και πνευματικά, "αυτοκτονώντας" μας ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και που μας βάζουν να πληρώσουμε τα "χρωστούμενα"!!! Εγώ αυτά είδα και συνεχίζω να βλέπω από την στιγμή που σταμάτησα να ακούω και να βλέπω αυτά που θέλουν να μου πασσάρουν..
  • Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΡΙΑ !!!!Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:32
    Ο Roberto Chaidi ΕΓΙΝΕ ΧΑΙΔΗΣ ?????

    ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ Η ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΕΓΙΝΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ !!!

    ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ Roberto Chaidi ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ, ΦΩΤΟ, ΚΛΠ

    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΙΣΤΕΙΑ !!!!!!!

    ΠΑΝΤΩΣ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΤΡΑΒΟΛΤΑ !!!!
  • @κυψελιωτηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:28
    δηλαδη θα αυτοκλωτσιθουν?
  • redΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:23
    Μάλλον δεν κατάλαβαν τα λεβεντόπαιδα οτι ο Κυριαζιδης μιλούσε για την
    Ελληνική Σημαία. Νόμιζαν πως τους κατηγορούσε ότι έκαναν σφουγγαρόπανο
    τη σημαία τους. Αυτή με τη σβάστικα.
    Ας τους ηρεμήσει κάποιος.
    Α, ρε ναζι προδότες........
  • NXΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:22
    ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ........ΧΑΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΧΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑ ΧΑ !
  • louder than the gunsΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:21
    @ δραγουμης
    όχι ότι περιμένω από έναν θαυμαστή του αδόλφου και του μεταξά να έχει διαβάσει ιστορία, ούτε βέβαια ότι θα του ανοίξω εγω τα μάτια, αλλά επειδή μου την δίνουν οι ιστορικές ανακρίβειες πού΄ναι γραμμένες μάλιστα και με τουπέ χιλίων καρδιναλίων. Ο ναπολέων ζέρβας ήταν ένας μεθύστακας κιοτής, που τον πότιζαν τα αφεντικά του οι εγγλέζοι ουίσκυ για να κάνει μηδενική αντίσταση στους γερμανούς (όπως και έκανε) ώστε να είναι μετά ο εγχώριος στρατός τους ενάντια στο ΕΑΜ που θα ήταν το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ τους εμπόδιο στην αποικιοποίηση της χώρας. Ο ίδιος ήταν ένα πειθήνιο όργανο υπό τις εντολές τους, και το μόνο που τον ενδιεφέρε ήταν πως τελικά να εξαργυρώσει τις υπηρεσίες του σε αξιώματα, όπως και έκανε, χωρίς όμως μάλλον καμμία ιδιαίτερη επιτυχία ή διάκριση.Ήταν απ'οτι φάνηκε, εξαιρετικά ανίκανος ακόμα και γι'αυτό - γιατί για τις πολεμικές του ικανότητες είχε φανεί ήδη.
  • Κωνσταντίνος Μ.Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:20
    @Δραγούμης

    Οι εθνικιστές και οι εθνικοσοσιαλιστές πήγαν με τους Γερμανούς.

    Ο Ζέρβας ήταν δεξιός, όχι εθνικοσοσιαλιστής, και υποστηρίχτηκε από τους συμμάχους ως αντίβαρο-αντίπαλο δέος του ΕΛΑΣ στα βουνά της δυτικής Ελλάδας με πολύ περιορισμένη δράση συγκριτικά με την πανεθνική δράση του ΕΑΜ-ΕΛΑΣ που έφτασε μέχρι και την απελευθέρωση ολόκληρων περιοχών κατά την διάρκεια της κατοχής.

    Δυστυχώς όμως οι σύγχρονοι ταγματασφαλίτες με την αντικομμουνιστική, εμφυλιακή ρητορική σας κατά της σύγχρονης αριστεράς, κομμουνιστικής και μη, έχετε μπλέξει τον ΕΛΑΣ με τον ΔΣΕ και την αντίσταση με τον εμφύλιο, που έγιναν εγκλήματα και από τις 2 πλευρές όπως σε κάθε εμφύλιο, ανεξάρτητα της βαρύτητας και του ποιός είχε τελικά δίκιο.
  • ΓΙΩΡΓΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:20
    ΚΑΙ Ο ΕΝΙΚΟΣ.GR ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΤΗΣ ΧΡΙΣΟΙΣ ΑΒΓΥΣ (ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΗΣ).
  • eleosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:16
    Μας έχετε πρήξει! Όλη μέρα αυτούς τους ΧΑχες διαφημίζετε. Μόνο πότε πάνε για κατούρημα δε μας λέτε. Έχουμε τόσα προβληματα να ασχοληθουμε και να ενημερώσετε.
  • ΚΩΣΤΑΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:13
    Εγώ δεν ψήφισα Χ.Α., αλλά το δηλώνω εδώ μέσα ΔΗΜΟΣΙΑ ότι με μεγάλη μου χαρά θα το κάνω στις επόμενες εκλογές αν δω βουλευτές της Χ.Α. να σαπίζουν στο ξύλο δήθεν δημοκράτες, δοσίλογους προδότες βουλευτές των προδτικών, δοσιλογικών κομμάτων εξουσίας (ΠΑΣΟΚ-ΝΔ, εσχάτως και της ΔΗΜΑΡ) μέσα στου βουλή.
    Αν δω αυτό το πράγμα, τότε Χ.Α. ΔΑΓΚΩΤΟ.......

    Γ@μισι και ξύλο απο δω και πέρα στους προδότες.

    Αυτή είναι η μόνη λύση για να απαλαγούμε μια και καλή απο δαύτους.....
    Αρκετά τους ανεχθήκαμε.....
  • πραγματικοτητα...Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:10
    τελικα ολο και πιο πολυ κοσμος .... συμφωνει οτι καλα κανει και ειναι η Χ.Α στη βουλη..... οταν βλεπεις αντιδρασεις απο τους συνηγορους των κουκουλοφορων για τη παρουσια τους... ο κοσμος λεει.... ΝΑΙ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ..... ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΡΙΖΟΚΚΕΔΗΜΑΡΟΚΟΜΜΑΤΑ ΜΕΣΑ.... ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.... ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΑΣΟΚΝΔΑΡΕΣ...
  • βοθρανθρωποι ΦασιστεςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:10
    @Δραγουμης

    Ελα φασίστα, μην κουράζεσαι άλλο, η Ιστορία δεν ξαναγράφεται ούτε οι νεκροί γυρίζουν πίσω.
    Αυτά τα χώματα είναι ακόμα νωτισμένα απο το αιμα του πότισαν τα φιλαράκια σου οι Ναζι και οι Χίτες.
    Τα χωρία που κάψανε οι προγονοί σου είναι αμέτρητα και οι δοσίλογοι στον κατακτητή κυβερνήσανε και κυβερνούν ακόμα.
    Οσο αφορά για τον Ζέρβα (τον μισθοφόρο των Αγγλων) πήγαινε και μάθε για την υλική και οικονομική υποστήριξη που έλαβε απο τους Αγγλους για να επιτεθεί στον ΕΛΛΑΣ και το ΕΑΜ και μετά ελα να μας το παίξεις "πατριωτης" και γνώστης της Ιστορίας.
  • OBELIXΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:10
    GIA DES KATI OYRAKOTAGKOYS POY DERNOYN METANASTES? O ENAS EINAI PANTREMENOS ME METANASTPIA, TA (PALIKARIA TOY) EINAI ALBNOI KAI O MPATSOS POY PLIRONOYN OI ELLHNES. O ALLOS EXEI MAROKINOYS STO FOYRNO THS KERAS TOY NA DOYLEYOYN TSAMPA. O ARXIGOS ALBNOYS STH RESEPSION TOY MPORDELOY. KAI H MANA TOY POYSTH ME TO KOLOBO MOYSTAKI POY PROSKINOYN HTAN EBREA. RE OYST NAZI-
  • VDΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:04
    giannis,

    άντε αγόρι μου να πας στην Α' Δημοτικού να μάθεις ελληνικά και μετά μίλα για πατριωτισμό κακομοίρη.

    Μάθαμε σήμερα από τον Δραγούμη ότι οι εθνικιστές πολέμησαν τους Γερμανούς. Το ανέκδοτο της ημέρας.

    Α ρε φασιστοάπλυτοι δεν ξέρετε τι σας γίνεται. Η οικογένεια Μιχαλολιάκου κονομάει κι εσείς σαν τα τσοπανόσκυλα γαυγίζετε χωρίς να ξέρετε γιατί.
    Μέχρι πέρσι ήσασταν στο ΠΑΣΟΚ και στη ΝΔ και ξάφνου θυμηθήκατε να το παίξετε πατριώτες.
    Είστε αξιοθρήνητοι...
    Ντροπιάζετε την πατρίδα μας και την σημαία μας.
  • ΧΡΗΣΤΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:04
    Σαφέστατος ο λόγος της Χ.Α.:
    Ουγκ, ουγκ, γκουρ, ντουρ, ντάξι;, μπουρ, ντάξι; ουουντου, ουαγκαντουργκου, ου, βουρ, ντου...
    Επιτέλους, η Ελληνική Δημοκρατία, η οποία εκπροσωπείται επάξια από το εν λόγο μπουλούκι, εκφράζεται όπως ακριβώς της αξίζει και της αρμόζει!
  • ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 14:03
    ΑΥΤΟΙ ΨΗΦΙΣΑΝ ΓΙΑ ΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΕ , ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΨΗΦΙΣΑΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝ ΣΤΟ ΜΕΛΙΓΑΛΑ, ΤΙΜΗ ΣΤΟΥΣ ΧΙΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΕΣ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΥΜΝΟΥΝ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ, ΤΟΝ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΤΑΞΑ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕΞΙΚΑΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΜΠΡΑΒΟΥΣ, ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΘΑΛΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΕΜΦΥΛΙΑ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ, ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΞΕΝΟΛΑΓΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΖΟΥΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ, ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ(ΧΙΤΛΕΡ , ΣΤΑΛΙΝ, ΕΜΦΥΛΙΟ, ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ)ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2012 ΠΟΥ ΥΠΟΦΕΡΕΙ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΕΣ ΠΟΥΛΗΜΕΝΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΞΑΘΛΙΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ, ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙΓΑΛΑ.ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΠΑΤΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΔΙΠΛΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΤΡΟΙΚΑ ΘΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΜΑ ΠΑΤΑΤΑΣ.ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΡΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΦΤΥΣΕΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ.ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟ , ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΕΣΕΙΣ.ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.ΟΙ ΜΑΧΕΣ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ, ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ ΒΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΗΛΩΤΕΣ.ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΤΕ.ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΙΓΑΛΑ.Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ, ΣΑΣ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟ ΜΕΛΙΓΑΛΑ ΜΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΤΟΛΕΣ ΑΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΒΗΜΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ.........ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΣΑ.ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΨΗΦΙΖΕΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΟΜΑΤΑ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΤΟΥΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.
  • Enikos-fanΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:59
    Προς "Μανόλη"

    Αυτό με την ΑΤΕ που αναφέρεις είναι τεράστια παραμύθα που διαδίδουν αριστερίστικα μπλογκς και ιστοσελίδες και μάλιστα σχεδον μια ολόκληρη εβδομάδα(!) πριν ψηφιστεί.Έλεος.

    Και επίσης για τη Siemens είναι πάλι συκοφαντίες.Μέχρι και προσφάτως σε τηλεοπτική εκπομπή είχε αναφερθεί ο Κασιδιάρης σε αυτό το θέμα..
  • Μ.Χ.Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:58
    Όταν οι λαθρομετανάστες καταλαμβάνουν τις θέσεις των νομίμων μικροπωλητών στις λαϊκές αγορές, πού κρύβονται οι αλλαλάζοντες "νόμιμοι" πολιτικοί της ΝΔ, του ΠΑΣΟΚ και των λοιπών κομάτων για να υπερασπιστούν την νομιμότητα ? Εξαφανισμένοι είναι και τώρα χύνουν κροκοδείλια δάκρυα. Οι ίδιοι σπρώχνουν με το ζόρι τον ψηφοφόρο στην αγκαλιά της Χρυσής Αυγής. Τώρα θα πληρώσουν το τίμημα των επιλογών τους.
  • ΑλεξΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:57
    Κατ' αρχήν τους ενόχλησε διότι τους ξεμπρόστιασε (έξυπνα και ορθώς ο Κυριαζίδης) ως προς αυτό που πουλάνε: Ιερά Σύμβολα. Και τα σύμβολα δε τα σέβεσαι όταν τα χρησιμοποιείς εργαλειακά ως στυλιάρια. Όμως το να τους κατηγορείς ως αντικοινοβουλευτικούς και ασεβής ως προς το κοινοβούλιο τους δίνει (αντισυστημικούς) πόντους.
  • @βοθράνθρωποι ΦασιστεςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:57
    Μιλάει για αιμοτοκύλισμα ο ιδεολογικός απόγονος του Στάλιν, το απολίθωμα των σφαγών του Μελιγαλά, των στρατοπέδων συγκέντρωσης και του παιδομαζώματος του εμφυλίου.

    Τους μπράβους του ΠΑΜΕ και των ΚΝΑΤ αυτούς δηλαδή που σε 2 περιστατικά πέρσι και πρόπερσι, έσωσαν την Βουλή (πιο δεκανίκι του συστήματος δεν υπάρχει)

    Το δημιοκρατικό κόμμα που επισήμως είναι εναντίον του πολιτεύματος και αυτό που καλεί τους οπαδούς-πρόβατα-πολίτες σε ανυπακοή για το οτιδήποτε. Αυτούς που δεν δέχονται έλεγχο στα οικονομικά τους, αυτούς που ζητάνε με απεργίες 1500 κατώτατο, αλλά στις δικές τους επιχειρήσεις κόβουν αβέρτα μισθούς και στο τέλος βάζουν και λουκέτο αφήνοντας κόσμο στον δρόμο.

    Να μην ξεχάσουμε βεβαίως και τα της "ανεξάρτητης Μακεδονίας και Θράκης" ε
  • dimitrisΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:56
    Η Χρυσή Αυγή είναι η απόλυτη ΝΤΡΟΠΗ για την πατρίδα μας.
    Καπηλεύονται εθνικά σύμβολα τα οποία οι πολιτικοί τους πρόγονοι είχαν πολλάκις προδώσει.
    Οι λάτρεις του Χίτλερ δεν έχουν θέση στο ελληνικό κοινοβούλιο. Εύχομαι όσοι τους ψήφισαν και θεωρούν τον εαυτό τους ως έχων σώας τας φρένας να φύγουν από αυτή την συμμορία των νονών της νύχτας.
  • ΚυψελιώτηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:52
    Ρε σεις,
    πότε θα αρχίσετε τις κλωτσιές στους δοσίλογους;;
    Γι αυτό σας ψηφίσαμε.
    Ξυπνάτε
  • **ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΗΣ**Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:49
    ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝΕ!!!!

    ΚΑΙ ΞΥΛΟ LIVE ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΩ!!!
  • ελενηΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:48
    Όταν μετά την προεκλογική συγκέντρωση του Σαμαρά οι πεταμένες σημαίες γεμίζανε τα σκουπιδιάρικα
    δεν είδα ούτε άκουσα κανένα να παραπονείται.

    Και όταν οι Αλβανοί πριν μερικά χρονια καίγανε την Ελληνική σημαία στην Αθηνα γιατί δεν διαμαρτυρηθήκατε;

    Η Λιάνα Κανέλη στην εκπομπή του Παπαγαλάκι (σύμπτωση?) είπε ότι εάν ένας επτάχρονος κολλήσει
    στο "πουλακι" του με "ζελοταπε" τη σημαία την τιμάει η την γα...ι?
    Μετά από την ερώτηση του Παπαγαλάκι για την γνώμη της.
    Δεν άκουσα κανέναν τότε να ιδρώνει το αυτi του.

    Όταν διάφοροι "αναρχοηλιθιοι" καίγανε την σημαία μπροστά στην Βουλή δεν είδα κανένα να ιδρώνει το αυτi του.
    Ο Αλβανός που καταθρυμμάτισε την σημαία με το αυτόματο ζει και βασιλεύει τίποτα ακόμη για τιμωρία του.

    Και προσπαθείτε τώρα ιερές αγελάδες του Ελληνικού κοινοβουλευτισμού της Δημοκρατικής παρωδίας να βρείτε
    τρόπους να προσβάλλετε τη Χ.Α...
    Άθλιοι αγύρτες προβοκάτορες, έχετε μούτρα να μιλάτε.
  • X.A.=ΝΑΖΙΣΜΟΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:45
    ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΗΣ Χ.Α..ΕΚΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ Χ.Α. ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΚΕΙΜΕΝΑ.ΓΙΑ ΦΩΤΟ ΚΑΝΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ GOOGLE.TO ENIKOS ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ LINK.ΠΑΡΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑ ΧΟΥΝΤΙΚΕ.......... ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 132(Μάιος-Ιούνιος 2007) Το εξώφυλλο του τεύχους 132 (Μάιος-Ιούνιος 2007) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή» με τον Χίτλερ επί οχήματος να χαιρετάει ναζιστικά μιλάει από μόνο του. - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 64( Ιούλιος 1991) το εξώφυλλο του περιοδικού κοσμεί μία ακόμα (ελληνοπρεπής βεβαίως) σβάστικα και ένας γερμανικός (ελληνοπρεπής βεβαίως) αετός, μαζί με έναν σαλπιγκτή της χιτλερικής νεολαίας.Ο Νίκος Μιχαλολιάκος δήλωσε ότι το 1943 θα ήταν ένας απλός και ταπεινός στρατιώτης των SS, «στο Στάλινγκραντ, στη Σεβαστούπολη, στη Κριμαία, στο Βερολίνο, στη μάχη για την υπεράσπιση της Ευρώπης», όπως γράφει στην σελίδα 15 του τεύχους 64 (Ιούλιος 1991) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή» - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 128 (Ιούλιος 2006) καθώς συμπληρώθηκαν 65 χρόνια από την πτήση του Ρούντολφ Ες στην Βρετανία. Ποιος ήταν ο Ρούντολφ Ες; Όπως γράφει το επετειακό άρθρο στην σελίδα 24: «Ο Ρούντολφ Ες ήταν η συνείδηση του Ράιχ. Πιστός στον Φύρερ Αδόλφο Χίτλερ μέχρι τέλους, προσωπικός του γραμματέας και Πρόεδρος της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής των Γερμανών Εργατών, ονομάστηκε στις 21 Απριλίου 1933, υπαρχηγός του Φύρερ και διάδοχός του μετά τον Γκαίρινγκ». Του αξίζει λοιπόν ένα αφιέρωμα...- ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 68 (Ιανουάριος 1992)Στο τεύχος 68 (Ιανουάριος 1992) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή» στις σελίδες 7-13 υπάρχει άρθρο με τίτλο: «Στον Άγνωστο Ήρωα», όπου εξυμνείται ως «αγωνιστής πατριώτης», ο Σεβαστιανός Φουλίδης, Έλληνας από τον Πόντο, συνεργάτης των Γερμανών ναζιστών και κατάσκοπος τους στην Ελλάδα, ταγματάρχης των SS, του «Ευρωπαϊκού Στρατού» όπως τα ονομάζει η «Χρυσή Αυγή». «Ο Φουλίδης ήταν πάνω απ’ όλα ένας συνειδητοποιημένος Έλληνας Εθνικοσοσιαλιστής, ταγμένος ολόψυχα στον Μεγάλο Αγώνα κατά της κομμουνιστικής τυραννίας. Δεν ήταν ένας απλός τυχοδιώκτης, ένας αρριβίστας μισθοφόρος έτοιμος να εξαφανιστεί στην πρώτη δύσκολη στιγμή. Ήξερε πως με τις ενέργειες του αυτές εξυπηρετούσε την Ευρώπη, τη Γερμανία, μα πάνω απ’ όλα την Ελλάδα...» όπου στον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο υποδεικνύεται σαν «πατριωτική στάση» η σύμπραξη με τους ναζιστές.Μάλιστα στην σελίδα 12 υπάρχει σκίτσο με την ελληνική σημαία, ένα στρατιώτη των Waffen-SS και έναν αρχαίο Έλληνα πολεμιστή. Όλα αυτά υπό τον τίτλο "Για την Πατρίδα"!--ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 44 Συμπληρώθηκαν 100 χρόνια από την 20η Απριλίου 1889 και, όπως φαίνεται από το τεύχος 44 (Απρίλιος 1989), η συγκίνηση όλων των Χρυσαυγιτών είναι μεγάλη. Ο λόγος; Είναι η 100η επέτειος από την γέννηση του Αδόλφου Χίτλερ. Όπως λέει το επετειακό άρθρο στην σελίδα 26: «Όλοι οι στρατοί που συγκεντρώθηκαν ποτέ, όλοι οι στόλοι που έπλευσαν, όλα τα κοινοβούλια που συνεδρίασαν, όλοι οι Βασιλείς που βασίλευσαν, όλες οι αποφάσεις των παπών και των ιεροεξεταστών, όλες οι ζωές των αγίων, όλα αυτά μαζί δεν επηρέασαν τον τρόπο ζωής και σκέψεως των ανθρώπων τόσο πολύ όσο αυτός Ο ΑΝΔΡΑΣ. Οι άνθρωπο θα τον θυμούνται για όσο καιρό ακόμη είναι σε θέση να θυμούνται οτιδήποτε»-ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 13 (ΜΑΙΟΣ 1987)Το επίσημο πορτραίτο του Χίτλερ που κοσμούσε τα γραφεία των αξιωματούχων του Τρίτου Ράιχ κοσμεί το εξώφυλλο του τεύχους 13 (Μάιος 1987) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή». Το τεύχος είναι επετειακό, αφιερωμένο στα 42 χρόνια από την πτώση του Βερολίνου και του Τρίτου Ράιχ. Όπως γράφει το άρθρο στην σελίδα 3 με τον εύγλωττο τίτλο «Χίτλερ για χίλια χρόνια»: «Στις 30 Απριλίου 1987 συμπληρώθηκαν σαράντα δύο ακριβώς χρόνια από την Βαλπούργια Γερμανική νύχτα της 30ης Απριλίου 1945, κατά την οποία ο Αρχηγός του Γερμανικού Ράιχ και οραματιστής της Νέας Ευρώπης Αδόλφος Χίτλερ έθεσε μόνος Του (σ.σ. προσοχή στο κεφαλαίο Τ) τέλος εις την γήινη παρουσία Του»-ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΕΥΧΟΣ 6 (Αύγουστος-Σεπτέμβριος 1982) Στο τεύχος 6 (Αύγουστος-Σεπτέμβριος 1982) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή» το εξώφυλλο τα έχει όλα. Σημαίες με σβάστικες, γερμανικό αετό με σβάστικα και φυσικά μία ρήση του Αδόλφου Χίτλερ από το «Ο Αγών μου». Ένα πραγματικά ... ελληνοκεντρικό τεύχος.
  • ΓιωργοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:42
    Εδω ειναι Βουλη των Ελληνων !

    Και ποιος το λεει αυτο ? Ο Νακος !!!!!!!!!!!!!!!!

    Ρε δεν πατε να γ ..... λεω γω ...
  • ΚλεοπάτραΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:41
    ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ


    Ναός της Δημοκρατίας και της Ισότητας ακόμη και στην αντιπαράθεση.Θα προτιμούσα η Βουλή να εβουλεύετο στο ΄Υπαιθρο, όπως εκεί στον λόφο της Πνύκας.Εμείς ο λαός -η Εκκλησία του Δήμου -να ακούμε και ή να επικροτούμε ή να συμφωνούμε δια βοής.Προτιμότερη αυτή η Βουλή και οι Βουλευτές της να συνεδριάζουν έξω στα φανερά παρόντες όμως όλοι.Να ξέρουμε δλδ, το τι μας περιμένει.Αλλά αυτά ανήκουν στην σφαίρα του παρελθόντος και ανήκουν εκεί πλέον.Οι αψιμαχίες τέτοιου ύφους μου θυμίζει καυγαδάκι σε καφενείο.Συγνώμη αλλά καφενείο έγινε η Βουλή.Η ιερότητα του χώρου σαν Βωμός της Δημοκρατίας πιστεύω ότι δεν υφίσταται πλέον.Ο ρόλος του έχει αλλοιωθεί .Οι φωνές μας πρέπει να ακούγονται δημοκρατικά καθαρά και στα ίσια.΄Ισως έτσι η κοινωνία μας να ήταν πιο ευτυχισμένη και πιο ολοκληρωμένη.Εκεί παίζεται το κεφάλι μας κορώνα -γράμματα.
  • κοκκινοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:38
    Χρυσαυγίτες μην ταράζεσται, μιλάνε για την ελληνική σημαία ενώ αυτοί πήρανε το σύνταγμα και τους νόμους και τους κάνανε όχι σφουγγαρίστρα αλλά αποχέτευση.
    Μιλάνε για σεβασμό στην βουλή η οποία βουλή αποτελείται από κλέφτες και απατεώνες του χειρίστου είδους και εν μέρει από γλάστρες διορισμένες να εισπράττουν την βουλευτική αποζημίωση.
    Μην ταράζεσται, δεν υπάρχει λόγος, τους ξέρουμε, ότι λένε επιστρέφει πλεον στα μούτρα τους.
    Εξάλλου μας έχουνε κάνει να νοσταλγούμε τον χίτλερ γιατί πραγματικά αναρωτιέμαι εαν θα είμασταν καλύτερα διότι χειρότερα δεν νομίζω.
  • ΝίκοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:36
    Άντε ρε Χρυσαυγίτες ... δεν πάτε να κάνετε όλοι μαζί αποτρίχωση με 850 ευρώ ο καθένας λέω εγώ, ακολουθώντας το παράδιεγμα του άφθαρτου εθνικιστή κασιδιάρη εκπροσώπου σας; Που είστε και επαναστάτες, τρομάρα σας ... Εσείς τα σούργελα θα μας σώσετε από το μνημόνιο; Άντε δώστε καμιά συνεντευξούλα ακόμη στην Τατιάνα και τη Μελέτη, που θέλετε και τη στήριξη του λαού, γελοίοι!
  • nikosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:36
    Είστε χαζοί που επιτίθεστε στη Χρυσή Αυγή.
    H χαζή επίθεση ενός γνωστού βολεμένου του παλαιού συστήματος ΠΑΣΟΚ-ΝΔ Α.Ε. που τώρα εγινε και βουλευτής δίνει πόντους στη Χρυσή Αυγή.
    Όσο ασχολείστε με τους Χρυσαυγίτες τόσο κερδίζουν.
  • EviΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:35
    Η όλη ιστορία με τη Χ.Α. γίνεται για να μας αποπροσανατολίσει. Ο Έλληνας βουλευτής, κόπτεται για την ελληνική σημαία... Ποια σημαία;;; Της πατρίδας που ξεπούλησαν στους δανειστές;;;; Της πατρίδας που παρέδωσαν στους οικονομικούς δολοφόνους του ΔΝΤ και των τραπεζών;;;; Ποια σημαία, κύριε Έλληνα βουλευτή;;; Της χώρας υπό κατοχή;;;;;;;;;;
  • giorgosΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:32
    h Χρυσή Αυγή sths epomenes ekloges, tha aneyoune polh.tha ftasoune kai ton tsipra akoma.
  • ΜπαρουφαςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:30
    Μα ακομα ειναι στη βουλη οι χρυσαυγητες; ειπαν οτι αισθανονται αβολα και προτιμουν το πεζοδρομιο. Σας παρακαλω βοηθηστε τους, δειξτε τους την πορτα εξοδου γιατι θα λαλησουν εκει μεσα και θα παν γραμμη στο τρελαδικο.
  • kostasΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:29
    H Ελληνική σημαία, είναι φερετζές για τους ταγματασφαλίτες του συστήματος, της χρυσής αυγής, γι'αυτό την χρησημοποιεί ως σφουγκαρόπανο.Οι σατανιστές πουλάνε και χριστιανισμό και υπάρχουν παπάδες που τους δέχονται.Αυτούς κάποιοι τους θεωρούνε Ελληνες.Την χρυσή αυγή την χρηματοδοτούθσε το σύστημα και κόμματα, ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, τα έχει πει , ένας πρώην χρυσαυγίτης
  • ΔραγουμηςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:25
    @βοθρανθρωποι Φασιστες


    την Ελληνικη κοινωνια την πλημμυρισαν με ποταμια αιματος οι συμμοριτες κομμουνιστες οταν αφανιζαν ολοκληρα Ελληνικα χωρια

    οι Εθνικιστες πολεμησαν στην αντισταση εναντιον των Γερμανων , τα παιδια του ζερβα τα εχεις ακουστα κουμουνι?


    @Σταυρος

    τα μπλουζακια λεει ειναι made in Turkey

    καλα ποσο χαζους εχεις τους Ελληνες για να το πιστεψουν/?

    δεν εχετε ουτε ενα επιχειρημα εναντιον της Χρυσης Αυγης
    ουτε καν για λασπη
  • @ΜανοληςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:24
    ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΡΕ ΤΣΑΤΣΕ ΤΟΥ ΣΟΡΟΣ.....ΠΟΙΟΣ ΑΛΒΑΝΟΣ?
    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΧΑΙΔΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΒΑΝΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΩΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΒΟΡΕΙΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΒΑΝΟΣ ΡΕ ΑΝΑΡΧΟΦΑΣΙΣΤΑ???
  • βοθράνθρωποι αναχομπαχαλάκηδεςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:21
    Το ότι στην Χ.Α. υπάγονται και ανεγκέφαλοι είναι αναμφισβήτητο.
    Αλλά το ίδιο και χειρότερο ισχύει και για τα άλλα κόμματα - ειδικά της αριστεράς.
    Λοιπόν όσοι κατηγορούν και βρίζουν την Χ.Α. ας κοιτάξουν τα δικά τους μπουμπούκια.

    Βοθράνθρωποι και φασίστες είναι (και) όλοι οι αναρχομπαχαλάκηδες που καίνε, σπάνε, λεηλατούν, καταστρέφουν, δεν σέβονται εθνικά σύμβολα, υποστηρίζουν λαθρομετανάστες και ανθελληνικές θέσεις.
    Το έχουμε δει άπειρες φορές τα τελευταία χρόνια.
    Ότι και να λέτε, η Χ.Α. έχει δημοσκοπική άνοδο - ακριβώς επειδή ο κόσμος αντιλαμβάνεται την υποκρισία και την αναξιότητα της αριστεράς.
    Κοιτάχτε πρώτα να διορθώσετε τα μούτρα σας και μιλάτε για την Χ.Α.
    Διότι αλλιώς, ότι και να λέτε, δεν πείθετε - ο κόσμος της Χ.Α. δεν πρόκειται να την αφήσει για την χάρη σας και θα την τρώτε στη μάπα σας για πάρα πολύ καιρό....
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:17
    zoristikan ta fasistakia!!!!
  • ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ !!!!!!Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:12
    EΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΞΕΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΜΕ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΙΜΑΝΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΤΕΙ

    ΓΙΑΤΙ Η ΧΑ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ ???

    Η ΣΗΜΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΧΟΜΕΝΟ (ΓΗ, ΥΔΩΡ, ΛΙΜΑΝΙΑ, ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ, ΚΛΠ)

    ΤΑ ΛΙΜΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ????
  • giotaΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:11
    ΣΩΣΤΑ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΧΙ ΤΩΝ ΠΡΟΔΟΤΩΝ ΟΥΤΕ ΤΩΝ ΥΠΟΤΑΓΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ.
    ΕΞΩ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • fotisΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:06
    Γιατί μάς προκαλεί κατάπληξη η συμπεριφορά των βουλευτών τής ΧΑ? Οί άνθρωποι το έχουν δηλώσει ότι τούς αηδιάζει η παραμονή τους εκεί ?Είναι σαν να βάζεις το λύκο να καθήσει στο σαλόνι .Μήπως κύριοι να μάς αδειάζετε τη γωνία και να πάτε στο φυσικό σας χώρο , στη ζούγκλα ?
  • Γιωργος απο ΜοναχοΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 13:03
    άρχισαν τα όργανα!!!
    Πριν μερικούς μήνες μέσα από αυτήν την σελίδα έλεγα ότι η βουλή θα καταντησει ρινγκ του μποξ και των κουμπουριών Μαλλον επαληθεύομαι!!!!!! Εύχομαι μόνο να μην θρηνησουμε θύματα!!!!!!!!!
  • βοθράνθρωποι ΦασιστεςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:57
    Ο υποκοσμος, ο υπονομος των Φασιστών "κραυγάζει" για τη Ελληνική σημαία, αυτοι οι ταγματασφαλίτες και οι χιτες που πλημμυρισαν με ποτάμια ελληνικου αιματος την Ελλάδα μας.
    Ουστ βρωμόσκυλα φασίστες, δοσίλογοι των Ναζί, μπραβοι της νύχτας που πουλάνε γυναίκες, προστασία και ναρκωτικά.
    Το σύστημα σαπίζει και σας έχει ανάγκη τώρα.
  • ΚουταλιανόςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:56
    Vouli twn Ellinwn !!!

    Ποιών Ελλήνων?

    Κάθε μια γέννηση Έλληνα και δυό αυτοκτονίες.
    Γενοκτονία !!!

    Στην πρώτη ευκαιρία ΟΛΟΙ στο Σύνταγμα.

    Για την επαναφορά της Δημοκρατίας και του Κράτους Δικαίου.
    Για τις γιαγιάδες μας ρε γαμώτο
    Και τα εγγόνια τους.
  • ΜανόληςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:52
    Σιγά σιγά θα βγούνε κι άλλα για τους δήθεν πατριώτες που έκαναν και 3ο αβαβα μετα την ΑΤΕ και τη Siemens με τη προστασία του Κοινοφελούς ιδρύματος του Λάτση με έδρα το Λινχεστάιν ...
    Ο μαλιάς που το παίζει Καραισκάκης ακόμα δε μας είπε τη δουλειά είχε το Αλβανό πιθήκι με το όνομα Ρομπέρτο δίπλα του όταν κάνανε τη φίεστα με τους πάγκους .........Ρεζίλη γίνεστε βρεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!
  • stlgrΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:52
    Η απάντηση πού είναι?
  • giannisΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:51
    ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια της Χ.Α απανωτους να μαθου πως η βουλη ειναι ολων των ΕΛΛΗΝΩΝ και οχι τσιφλικη τους πρωην νεοδημοκρατης και οχι νυν ΝΟΥΔΟΥΛΟΣ
  • κ.σ.μαυρόπουλοςΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:42
    Κοίτα ποιος μιλάει!
    Αυτός που έκανε τις ψήφους των συναδέλφων του κωλόχαρτο της κομματικής πειθαρχίας!
  • STAVROSΠέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:40
    για οσους δν γνωριζουν ...τα μπλουζακια της χρυσης αυγης ειναι made in TURKEY..ΕΥΓΕ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ...χαχαχαχα