• Αθήνα23°CΥψηλή:29°C
    Χαμηλή:23°C
  • Θεσ/νίκη21°CΥψηλή:31°C
    Χαμηλή:21°C
  • Πάτρα23°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:22°C
  • Ηράκλειο24°CΥψηλή:29°C
    Χαμηλή:23°C
  • Λάρισα22°CΥψηλή:34°C
    Χαμηλή:20°C
SEX AND THE CITY 3 AΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Τους μείωσε το μισθό

Πρώτη καταχώρηση: 21/06/2012 - 15:07

Τελευταία δημοσίευση: 21/06/2012 15:07Πολιτική

Τους μείωσε το μισθό

Μείωση μισθού 30%  στα μέλη του Υπουργικού Συμβουλίου , περιορισμό στη χρήση του κρατικού εξοπλισμού και δεσμευτικό χρονοδιάγραμμα για όλα τα υπουργεία, ήταν οι πρώτες εξαγγελίες του Πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά.

 

"Σήμερα είναι μια νέα μέρα για τον τόπο. Η χώρα αποκτά μετά από πολύ καιρό κανονική κυβέρνηση. Αλλά σήμερα και είναι και μια αρχή νέας εποχής γιατί συγκροτείται κυβέρνηση με διακομματική σύνθεση. Παλαιότερα αυτό συνέβη σπάνια. Τώρα συγκροτείται κυβέρνηση με πλήρεις αρμοδιότητες. Είναι ένα μεγάλο βήμα που προϋποθέτει τολμηρές συναίνεσεις μεταξύ των κομμάτων", τόνισε μεταξύ άλλων ο πρωθυπουργός.

 

Δείτε το βίντεο με την εισαγωγική τοποθέτηση του Αντώνη Σαμαρά στο πρώτο υπουργικό συμβούλιο που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο.

 

 

Προηγήθηκε η ορκωμοσία της νέας κυβέρνησης και αφού τα μέλη της κυβέρνησης Σαμαρά περπάτησαν από το Προεδρικό Μέγαρο στη Βουλή, ξεκίνησε το υπουργικό συμβούλιο.

 

Δείτε το βίντεο με τα πλάνα της αποχώρησης των μελών της κυβέρνησης από το Προεδρικό Μέγαρο και της μετάβασής τους στη βουλή για το υπουργικό συμβούλιο.

 

 

Συνολικά η κυβέρνηση αποτελείται από 19 υπουργεία και θα μετέχουν 39 άτομα. Πιο συγκεκριμένα, στο σχήμα μετέχουν 17 Υπουργοί, 6 Αναπληρωτές Υπουργοί και 15 Υφυπουργοί.

 

 

Δείτε το βίντεο με την τελετή ορκωμοσίας

 

 

Αναλυτικά η σύνθεση της κυβέρνησης

 

 

Η σύνθεση της νέας κυβέρνησης

 

Υπουργός Οικονομικών                                         Βασίλης Ράπανος
Αναπληρωτής υπουργός Οικονομικών                  Χρήστος Σταικούρας
Yφυπουργός                                                          Γιώργος Μαυραγάνης

 

Υπουργός Εξωτερικών                                          Δημήτρης Αβραμόπουλος
Υφυπουργός                                                          Δημήτρης Κούρκουλας

 

Υπουργός Εθνικής Άμυνας                                    Πάνος Παναγιωτόπουλος
Yφυπουργός                                                          Παναγιώτης Καράμπελας

Υφυπουργός                                                           Δημήτριος Ελευσινιώτης

 

Υπουργός Προστασίας του Πολίτη                        Νίκος Δένδιας  


Υπουργός Εσωτερικών                                         Ευριπίδης Στυλιανίδης

Αναπληρωτής Υπουργός                                      Χαράλαμπος Αθανασίου

 

Υπουργός Ανάπτυξης, Υποδομών, Μεταφορών   Κωστής Χατζηδάκης 

Αναπληρωτής υπουργός                                       Σταύρος Καλογιάννης

Υφυπουργός                                                          Θανάσης Σκορδάς

Υφυπουργός                                                          Νότης Μηταράκης

 

Υπουργός Παιδείας και Πολιτισμού                      Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος
Αναπληρωτής υπουργός                                      Κώστας Τζαβάρας

Υφυπουργός                                                         Θεοδώρος Παπαθεοδώρου  

Υφυπουργός Αθλητισμού                                     Γιάννης Ιωαννίδης

 

Υπουργός Υγείας                                                  Ανδρέας Λυκουρέντζος
Αναπληρωτής υπουργός Υγείας                           Μάριος Σαλμάς

Υφυπουργός                                                         Φωτεινή Σκοπούλη

 

Υπουργός Δικαιοσύνης                                        Αντώνης Ρουπακιώτης

Υφυπουργός                                                        Κωνσταντίνος Καραγκούνης

 

Υπουργός Εργασίας και Κοιν. Ασφάλ.                 Γιάννης Βρούτσης
Υφυπουργός                                                         Νίκος Νικολόπουλος

Υπουργός Επικρατείας                                         Δημήτρης Σταμάτης


Υπουργός Περιβάλλον\ντος, Ενέργειας και Κλιμ.αλλαγής     Ευάγγελος Λιβιεράτος

Αναπληρωτής Υπουργός                                                      Σταύρος Καλαφάτης                                 Υφυπουργός                                                                        Ασημάκης Παπαγεωργίου

Υπουργός Διοικ. Μεταρύθ. και Ηλεκτρ. Διακυβέρνησης              Αντώνης Μανιτάκης

Υφυπουργός                                                                               Μανούσος Βολουδάκης

 

Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης                         Αθανάσιος Τσαφτάρης
Αναπληρωτής υπουργός                                     Μάξιμος Χαρακόπουλος

 

Υπουργός Ναυτιλίας και Αιγαίου                         Κωστής Μουσουρούλης
Υφυπουργός                                                        Γιώργος Βερνίκος                      

 

Υπουργός Τουρισμού                                          Όλγα Κεφαλογιάννη


Υπουργείο Μακεδονίας Θράκης                          Καράογλου Θεόδωρος

 

Κυβερνητικός Εκπρόσωπος                                Σίμος Κεδίκογλου

 

Για πρόεδρος της Βουλής  θα προταθεί  ο Βαγγέλης Μεϊμαράκης.

Ο κ. Ράπανος, ο κ. Μαυραγάννης και ο κ. Κούρκουλας δεν ορκίστηκαν σήμερα.

 

Πριν την είσοδό του στο Προεδρικό Μέγαρο για την έναρξη της ορκωμοσίας ο πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς έκανε δηλώσεις στα Διεθνή ΜΜΕ.

 

 

Τελευταίος, με ταξί, έφτασε στο Προεδρικό Μέγαρο, ο νέος υπουργός Δικαιοσύνης Αντώνης Ρουπακιώτης. Πολλά από τα μέλη της κυβέρνησης έκαναν δηλώσεις, προσερχόμενοι, πριν ορκιστούν.  Δείτε τις δηλώσεις μερικών εξ' αυτών.

 

 

 

 

 

 

Tο μήνυμα του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος για τον ελληνικό λαό και οι ευχές του στη νέα κυβέρνηση.

 

 

Δείτε το βίντεο της ανακοίνωσης της κυβέρνησης από το νέο κυβερνητικό εκπρόσωπο Σίμο Κεδίκογλου

 

 

 

 


 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (206)
  • Αντωνακης ο μετριοςΣάββατο 23 Ιουνίου 2012, 02:44
    @ΛΟΥΜΠΕΝ
    Προτιμω να φτυσω εσενα εστω και αν δεν πιασει τοπο η ραχαλα.
    Οι ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ που postaρεις ειναι παροιμιωδεις. Τελικά εισαι απιστευτα βλαμενος και μεγαλο νουμερο στο site.
    Εχεις πολύ πλακα σαν τον Αντωνακη . Αν θεωρεις λαϊκη εντολή το 18% (1.825.609/9.951.970) τοτε ρε ....@ΑΡΛΟΥΜΠΕΝ εχεις μπερδεψεις την π@@@τσα με την βουρτσα.
    Ρουφα το αβγουλακι σου ....και προσκυνα την καθε μ@λ@κια που θα πει ο μετριος (και πολυ του ειναι....κανονικά ο "τιποτας" θα πρεπει να τον λεμε).
  • ΤζίναΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 16:13
    Θανάση αυτά ακριβώς λέω κι εγώ, χαίρομαι που συμφωνείς και με τα παραδείγματά σου ενισχύεις αυτό που είπα. Μακάρι όλοι μας να μπορούσαμε να συμφωνήσουμε σε μερικά απλά και αυτονόητα πράγματα

    όσο για την dina τι να πω, σου σώθηκαν μάλλον τα επιχειρήματα και βγάζεις άναρθρες κραυγούλες, απορώ αν είσαι πάνω από 15 με αυτά που λες. Μόνη σου είπες ότι ο Σαμαράς είπε όχι στις απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων, άρα τώρα τι ρωτάς πάλι? Άρα συμφωνείς μαζί του. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
  • Γιάννης Δ.Παρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 15:23
    Ναι τώρα σωθήκαμε με τις μειώσεις στους μισθούς υπουργών!

    ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΤΙΠΟΤΑ;;;;;;

    Όσο πολυπληθής και ναναι η κυβέρνηση, δεν μπορεί να γίνει συμψηφισμός με αυτό το αίτημα, ούτε σε συμβολικό ούτε σε δημοσιονομικό επίπεδο!
  • ΒιολέταΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 13:44
    Αυτό που ΕΙΠΕ, αλλά δεν σκέφτεται ο Σαμαράς:30% κάτω οι μισθοί των υπουργών.
    Αυτό που ΔΕΝ ΕΙΠΕ, αλλά σκέφτεται: Σε 10-20 μέρες που θα σας περικόψω μισθούς , συντάξεις και επιδόματα, μη βγάλετε τσιμουδιά ανθρωπάκια!
    Το τυράκι το έριξε!!! Όσοι το έφαγαν...... βοήθειά τους!!!!!!!
  • dinosΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 13:34
    τζινα......ο σαμαρας ειναι υπερ η' κατα ? εσυ ξερεις ? η' ειναι οπως το αντιμνημονιακος αλλα υπογραφω ? δλδ υπερ της απολυσης αλλα δεν διωχνουμε κανεναν....οσο για το dina πολυ ευχαριστως οποτε 8ες
  • ΘανάσηςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 13:27
    @Τζίνα 12:42
    Εδώ Τζίνα δεν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου. Γενικά επικροτώ ό, τι απάντησαν Λία, Δήμητρα κ.α. Όμως, το λέω με καλή διάθεση και πολλή συμπάθεια, ας προσέξουν πράγματι στον ΣΥΡΙΖΑ, γιατί τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ δεν έχουν πάρα μόνο μια ιδεολογία, αυτή της μάσας. Και εμεις δεν είμαστε οπαδοί κολλημένοι, θέλουμε όσοι "μας έσπρωξε η ανάγκη" να στηρίξουμε τον ΣΥΡΙΖΑ, ένα κόμμα σαν κι αυτό που γνωρίσαμε από παλιότερα, από το Σύνταγμα το 2011 και αλλού. ΟΜΩΣ

    Δεδομένο 1: Ήδη την πάθανε με τον πασοκοσυνδικαλιστή από Κόρινθο (τον Χανιά) που τον ενέταξαν στο κόμμα τους

    Δεδομένο 2: Για επιβεβαίωση των λεγόμενών σου για το πού προσπαθούσαν να χωθούν οι αρουραίοι του ΠΑΣΟΚ όταν οσμίζονταν εξουσία στον ΣΥΡΙΖΑ-τώρα βέβαια λιγουρεύονται τη συγκυβέρνηση της ΝΔ .
    Στο Υπ. Εργασίας, πριν φύγει η Κατσέλη από Υπουργός πρόλαβε και αποκατέστησε κάποια δικά της (και πανάξιααα) παιδιά που είχε κουβαλήσει μαζί. Πχ. άτομο με ξενικό επίθετο τοποθετήθηκε ως αναπληρωτής προϊστάμενος στη διαχειριστική υπηρεσία κοινοτικών κονδυλίων. Αυτό σημαίνει ότι θα παιρνει παχυλό μισθό, χωρίς βέβαια τις ευθύνες του προϊσταμένου.
    Ε λοιπόν, ΑΥΤΟ το άτομο, λίγο πριν τις εκλογές έβγαλε μαζί με άλλους "φίλους και μέλη του ΠΑΣΟΚ" όπως αυτοαποκαλούνται, μια επιστολή στήριξης προς τον ΣΥΡΙΖΑ!!!! (βρες την πχ σε tvxs.gr)
    Αυτό είναι νομίζω ενδεικτικό του τι πράγματι παίζεται στον βόρβορο που έθρεψε το ΠΑΣΟΚ σε κάθε τομέα - όχι ότι η ΝΔ πάει πίσω. Ψάξε και θα μάθεις και για αυτήν.
  • ΜανόληςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 13:25
    Aν ζητούσε μείωση 30 % και στις μίζες θα είχε σωθεί η χώρα , νέα γενιά λαμόγιων έρχετε αν και μερικοι είναι απο τη παλιά φουρνιά ..... Ο Λυκουρέντζος Υπουργός Υγείας ????? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!
  • ΠΕΡΙΚΛΗΣΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 13:14
    Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ.
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ, ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΩΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ.

    ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ, ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΣΕ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ, ΔΕΝ ΑΝΑΛΥΕΙ ΓΕΓΟΝΟΤΑ & ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΟΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΠΛΗΣΣΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΥΝΑΝΤΩ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΝ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ
  • ΧρηστοςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 13:14
    Τι εγινε στερεψε η Αριστερα απο ιδεες κι αρχισαμε τα ιδια ?
    Δεν βλεπετε νεο πρωθυπουργο ?
    Δεν βλεπετε νεο υπουργο αναπτυξης ?
    Δεν βλεπετε νεο υπουργο οικονομικων ?
    Δεν βλεπετε πως αν φωλιάσει σε καποιον μια ιδεα δεν ξεκολαει με τιποτα !!
    Η μοναδικη χωρα στον ΚΟΣΜΟ που εκανε Ολυμπιαδα και δεν εκλεισε προυπολογισμο με ευθυνη του τοτε υπουργου της σαμαρα . Κι ας φωναζε η Αριστερα η προδοτρα πως φιεστες και παρατες πληρωνονται ακριβα .
    Χαντηδακης τοσα χρονια στο ιδιο υπουργειο δεν ηταν επι καραμανλη ?
    Γιατι τωρα θα γινει καλυτερος ? εμαθε να κουρευει στο κεφαλι μας ?
    Ραπανος μ ενα δ μπροστα τα λεει ολα και τα σφαζει επισης .
    Διοικητής της μεγαλυτερης τραπεζας των Βαλκανιων και καταφερε αυτος κι ο προηγουμενος του να την κανουν προβληματικη επιχορηγουμενη απ τον Ελληνα φορολογουμενο . Τωρα θα μας φυλαξει κι οτι οικονομιες δεν μας εχουν μεινει απ την θεση του υπουργου .
    Τις ποιο πολλες φορες αν θελεις να δεις που παμε κοιτα τι λενε οτι δεν θα κανουν .
    Κατηγορουσαν την Αριστερα οτι υποστελει την Ελληνικη σημαια .
    Σε μερικες μερες αυτη θα ναι κατεβασμενη στον ΟΠΑΠ , ΕΥΔΑΠ , ΕΥΔΑΘ κι ακολουθει η ΔΕΗ ...
    Κατηγορουσαν την Αριστερα για το νομισμα στην Ελλαδα .
    Αυτοι που υποτιμησαν σε πραγματικη αξια οτι εχουμε με ιδρωτα κι αιμα φτιαγμενο ειτε δημοσιο , ειτε ιδιωτικο μονο και μονο για να το παραδωσουν στα αφεντικα τους κοψοχρονιά.
    Οχι απλα υποτιμιμενο σε σχεση με το ποσο στοιχισε ακομη και σε δραχμες αλλα σε ευτελη αξια . Ο ΟΠΑΠ με δυο κερδοφορες χρησεις θα ξελπηρωσει την αξια αγορας του .
    Και συ ρε Αριστερε ,
    συνεχιζεις το ιδιο κλαμα γιατι δεν κερδισε στις εκλογες ο ΣΥΡΙΖΑ !
    Δεν μπορεις σαν φωτισμενος αριστερος να δεις πως ειναι αλλο σαμαρας -χανζηδακης -δενδιας κι αλλο βενιζελος- διαμαντοπουλου -χρυσοχοιδης
    Παρε τουλαχιστον καποια μαθηματα απ τον "αριστερο " κουβελη για συγχρονες ιδεες και ξεκολησε απ το σκουριασμενο παρελθον σου .
    Καταλαβε το πως αυτο που ηταν ηδη προσχεδιασμενο εδω και ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ απ τους ξενους τοκογλυφους οτι ειναι φρεσκο κι ας βρωμαει , οτι ειναι απαραιτητο κι ας σκοτωνει .
  • ΤζίναΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:49
    dinos ή dina το πι8ανοτερο, τελικά είσαι υπέρ ή κατά των απολύσεων των δημοσίων υπαλλήλων? είσαι δηλ. κατά ή υπέρ του Σαμαρά?
  • ΒασιλικήΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:44
    Δε πιστεύω να περιόρισε και τα ταξίδια στο Παρίσι ή τα κινητά συνεργατών... γιατί τότε μιλάμε για καταστροφή!!!! :/
  • ΤζίναΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:42
    για τους πασοκοσυριζαίους που μαζεύτηκαν στο ΣΥΡΙΖΑ δεν φταίει ο Alexis ύτε τα πολύ αξιόλογα στελέχη που υπήρχαν προ ανόδου, φταίει το κακό μυαλό ορισμένων που νομίζουν ότι με αριστερό άλλοθι θα εξακολουθήσουν να τρώνε. Στο χέρι τους είναι να τους απομονώσουν, αλλά αντί γι'αυτό βλέπουμε Κατσέλη και συφερτό...
  • ΣΠΥΡΟΣΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:18
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΡΚΙΣΤΗΚΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΜΙΘΥΣ30 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΑΦΟΔΕΥΣΕ Η ΦΑΤΜΕ ΣΤΟ ΓΕΝΝΙ ΤΖΑΜΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΛΑΟΣ ΣΟΥ ΕΛΥΣΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΟΠΩΣ ΖΗΤΑΓΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΙΣΠΑΝΟ ΤΟ ΡΑΧΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΦΤΟΛΕΞΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΠΑΝΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΜΕ 40 ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΔΕΚΑΝΙΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΙΤΣΕΣ ΤΥΠΟΥ ΚΟΥΒΕΛΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΝΤΩΝΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
  • Φώντας από ΠάτραΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:18
    Διάβασα κάποια σχόλια για το Νικολόπουλο και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί σχολιάζουν άνθρωπο που δεν μπορούν να περιμένουν τίποτε περισσότερο εφόσον κατά την προεκλογική περίοδο δεν εμφανιζόταν σην Αχαία διότι τον γιαούρτωναν συνεχώς.Σκεφτείτε ότι είναι τριάντα χρόνια βουλευτής με μηχανισμό που δεν παίζεται και βγήκε δεύτερος στις εκλογές που είχαμε.Περιέργως αν και το έπαιζε λοχαγός του Καραμανλη και πάντα προσπαθούσε να είναι κοντά στην ηγεσία της ΝΔ ουδέποτε κατέλαβε Υπουργική Θέση.Σκεφτείτε πόσο αφελής είναι ο Σαμαράς η τι συμβουλάτορες έχει για να του προτείνουν τον Νικολόπουλο για υφυπουργό.Μάλιστα άκουσα και τον κύριο Χατζηνικολάου προχτές στην εκπομπή του να μας βεβαιώνει ότι ο Νικολόπουλος θα έχει υπουργική θέση.Κύριε Χατζηνικολάου σας εκτιμώ αρκετά για να θεωρήσω ότι είστε θιασώτης της επιλογής Νικολόπουλου που όπου και να πάτε στην Αχαία αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα τον θεωρούν ως τον αντιπαθή φελλό της ΝΔ
  • NickΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:06
    Στάχτη στα μάτια μας για αυτά που μας ετοιμάζουν είναι μην τσιμπάτε.
    Έστε έτοιμοι θα μας έλεγαν στην τέλεια Ελληνική γλώσσα οι πρόγονοι μας.
  • dinosΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 12:05
    τζινα η΄ τζινος το πι8ανοτερο.....αλλαξε αυτο που πινεις....σου καιει τον εγκεφαλο
  • agelosΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:57
    Καλή αρχή με υποκριτικές διαθέσεις !
    ------------------------------------------------ ---------------------------------
    Μείωση 30% στους υπουργούς... πολύ καλό επικοινωνιακό τρικ...
    αν θέλετε να κάνετε μείωση κύριε Πρωθυπουργέ για να μειώσετε τις δαπάνες στη βουλή τότε έπρεπε να κάνετε μείωση στους μισθούς των βουλευτών και όχι των υπουργών.... που ήδη παίρνουν 7.000 σαν βουλευτές... και με τις επιτροπές και τα παρελκόμενα κανά δεκάρικο το μήνα.
  • ΔήμητραΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:56
    @ Τζίνα
    Μάλλον Πασοκοδημαραίοι ήθελες να πεις. Αν δεν τοχεις καταλάβει ακόμα, η ΔΗΜΑΡ είναι αυτήν την εποχή το "αριστερό άλλοθι" (που έλεγε και ο μπαρμπα-Φώτης ό ίδιος) στη νέα νεοφιλελεύθερη κυβέρνησή μας.

    Όσο για τον ΣΥΡΙΖΑ, νισάφι πια. Χωρίς να μαι οπαδός κάποιου κομματος, έχει καταντήσει αστείο να προσάπτουμε κατηγορίες σε κάποιους που δεν έχουν κυβερνήσει ακόμα. Υπομονή. Όταν γίνει αυτό, νασαι σίγουρη ότι δεν θα με εμποδίσει τίποτα να σχολιάζω εδώ στο ίδιο μήκος κύματος με σένα.
  • alexΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:46
    Η ΙΤΑΛΙΑ ΕΡΧΕΙ 14 ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΥΦΗΠΟΥΡΓΟΥΣ ΜΑΖΙ ΕΜΕΙΣ 40......ΡΕ ΕΝΙΚΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΑ ΘΑ ΓΛΥΤΩΝΑΜΕ ΜΕΙΟΝ 26 ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ...ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΡΑΓΙΚΗ
  • Ο ΛούμπενΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:46
    @Αντωνακης ο μετριος,

    αν δεν θέλεις να φτύσεις τον καθρέφτη, φτύσε τουλάχιστο στον ουρανό, για να πέσουν στα μούτρα σου.

    Το τελευταίο φυσικά το οποίο έχει να κάμει ο Σαμαράς, έπειτα από την λαϊκή ετυμηγορία, είναι να λάβει υπόψην του τις "υποδείξεις" του κάθε αυτιστικού σαχλαμάρα, ο οποίος μπερδεύει το θάρρος με το θράσος ορμώμενος από το ασφαλές της ανωνυμίας του.
  • DTΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:42
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΩΝΕΨΤΕΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΑΠΛΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΟΥΝ .ΟΤΑΝ ΧΑΙΡΕΤΕ Ο ΤΡΑΠΕΖΙΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΑΚΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?ΝΑ ΠΕΙΝΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΦΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΑΚΙ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ .ΑΜΑΝ ΠΙΑ
  • ΛιαΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:32
    Δεν θα γινουμε το αριστερο αλλοθι της προωθουμενης συγκυβερνησης Πασοκ-ΝΔ. Καληνυχτα σας Κυριε Κουβελη!!!!!
  • ΤζίναΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:28
    Κι εσύ σαμαρικός dinos? Θέλεις ή όχι απολύσεις στο δημόσιο? Αν δεν θέλεις τι μας πρήζεις καθημερινά ότι διαφωνείς μαζί τους???
  • ΤζίναΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:20
    Μην ανησυχείς Bas. oι Πασοκοσυριζαίοι μπορεί να μην είναι τώρα στα πράγματα αλλά καραδοκούν στα πόστα που κατέχουν στο δημόσιο, ετοιμάζονται για μάχη διατήρησης της εξουσίας που με κόπο απέκτησαν 3 δεκαετίες τώρα και για τα δίκαια κεκτημένα της τσέπης τους!!! Παρέα με τους Τσε του κεφαλαίου θα μας οδηγήσουν στην Σοσιαληστρική Επανάσταση!!
  • dinosΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:17
    αλη8ευει οτι συμφωνησε ο σαμαρας να μην απολυ8ει κανενας απο το δημοσιο ? ε ρε παραμυ8ι που τρωτε οτι 8α τα βαλει με τους δημοσιους υπαλληλους.....μεχρι 55 τον εχουν μαυρισει....οι 55 και ανω τον ψηφισαν για την αναπτυξη ? μπορει καποιος νδουλης να μας εξηγησει για ποιον λογο τον ψηφισαν τα ραμολιμεντα ? 8α προτιμουσα απαντηση απο τον δαμιανο που ανηκει σε αυτη την κατηγορια
  • steliosΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:10
    ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ ΑΝΕΡΓΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 360 EURO.
    ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΑΓΚΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .
    ΟΧΙ ΑΠΟ 15.000 ΣΕ 10.000.
    ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ;;;;;;;;;
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;;;
  • ΓΙΩΡΓΟΣΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:09
    Όταν μεγαλοδημοσιογράφοι , φτιαγμένοι οικονομικά από το σύστημα που υπηρετήσαν , Θεωρούν το 30% ως το μεγαλύτερο επίτευγμα , που είναι μια ουτοπία –μια ψευδαίσθηση –άνευ ουσίας περικοπή σε πλουσίους βουλευτές η εξωκοινοβουλευτικά στελέχη με μισθούς σε περίοδο κρίσης από 300 εως και 400 χιλιάδες τον χρόνο .
    Ο τρόπος που διαχειρίζονται αυτή η μπουρδα , γιατι μπουρδα είναι , μας κάνει πλέον πολύ επιφυλακτικούς με το καλημέρα!
    Και ο ΓΑΠ , είχε μιλήσει με το καλημέρα για οικολογικά αυτοκίνητα για ποδήλατα , και άλλα καλούδια , ε και ?
    Ποιος από αυτούς όλους αύριο θα έχει και *με την μείωση της μπουρδας * πρόβλημα αν
    -Το πετρέλαιο έχει 1, 50?
    -Αν το κόστος επιβίωσης μεγαλώνει κάθε μήνα ?
    -Αν δεν ξέρει το μέλλον εργασίας σου ?
    -Αν ένα συνταξιούχος η εργαζομένους συντηρεί 4 ανέργους σε ένα σπίτι ?
  • ΜάϊκΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 11:09
    Οι αποδοχές των βουλευτών πρέπει να μειωθούν τουλάχιστον κατά 50%, επίσης πρέπει να περικοπούν οι διάφορες ατέλειες και άλλα σκανδαλώδη προνόμια. Ασφαλώς και η σύνταξη πρέπει να κοπεί αν και θα στενοχωρηθούν πολλοί "προοδευτικοί" που δεν ξέχασαν να ζητήσουν και αναδρομικά π.χ. Μίκης Θεοδωράκης, Νόρα Κατσέλη κ.α.
  • Bas.Παρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 10:54
    Αχ, αν ήταν ο Αλέξις στη θέση του....τι σεξ-απίλ, τι λιποθυμίες, τι αριστερός άνεμος καταλήψεων 15μελούς, υπουργός ο Λαφαζάνης, ο Στρατούλης, 100σταευρα να μοιράζονται σε όλους, ο Τσε Γκεβάρα στους τοίχους σε φώτο, ο Τράγκας να λυγίζει απ΄τη συγκίνηση, ο γιός της Γιάννας Αγγελοπούλου να χαμογελά ευτυχής , ο Γιαννάκης Αλαφούζος δικαιωμένος...κρίμα-κρίμα!!!
  • katerinaΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 10:36
    Και λίγα είναι, αν φανταστείς ότι οι περισσότεροι εκλεγεντες είναι "ανίκανοι" και ότι πήραμε εφεδρείες από εξωκοινοβουλευτικούς!!!
    το συνολικό κόστος της κυβέρνησης μπορεί κάποιος να μας πει πόσο είναι τελικά?
  • NIK THE GREEKΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 10:08
    @ΕΦΗ
    Το brick μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όπως θες μιας κι έχεις ιδία πείρα του πράγματος, μπας και ξελαμπικάρεις.
  • ΒίκυΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 10:07
    Όταν θα σταματήσουν να αυτοκτονούν συνάνθρωποί μας τότε θα πω πως κάτι καλό γίνεται... Ως τότε τους εύχoμαι απλά καλή επιτυχία....Οι κινήσεις εντυπωσιασμού δεν μου λένε τίποτα.... Οψόμεθα..........
  • Θοδωρής ο "εξωκοινοβουλευτικός"Παρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 09:44
    Απίστευτος ο Σαμαράς:

    1. Αυξάνω κατά 300 % τον αριθμό των υπουργών (39 από 13 -- στην Ιταλία έχουν 11)
    2. Μειώνω 30% τις αποδοχές τους !
    3. Δέχομαι τις επευφημίες του χαζό-κοσμου !!
  • stathisr1Παρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 09:41
    Ειναι δυνατον να πιστευει ενας ολοκληρος λαος οτι ο Σαμαρας σκεφτεται το καλο του λαου?Αυτο το παρταλι δαγκωσε το χερι που το ταιζε το 91.Με τι κριτηρια αυτος ο γαμημενος μπλε λαος τον ψηφισε?Τοσο μαλακες ειναι?Οσο για τον Κουβελη......που δεν υπηρχε περιπτωση να παει με την ΝΔ, και το ελεγε δημοσια να τον χαρακτιρησω ψευτη, δοσηλογο, πουλημενο τομαρι, η του ταξανε για το καλο της πατριδας και τα πηρε, η θα τα παρει για να μην τους "προσβαλει"?.
  • DamianosΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 09:35
    Vlepo oi mizeroi 'aristerobourthologoi' piasan amesos doulia!

    Prin akomma akousoume tis programmatikes theseis tis neas kyverniseis, arxeizoun na kounane to daktilo kai na ksestomizoum to dilitirio tous!

    Elpizo oti o Antonis kai i Kyvernisi tou then tha tous afisei na exoun tin efkairia na ksesikonoun to kosmo me tis laikistikes kai opisthodromikes tous baroufes, apostomizontas tous me to na kanei pragmatikotita afta pou yposxethike!

    Proxora mbrosta Antoni!
  • Βασίλης>Παρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 09:23
    Βασικά δεν περίμενα να εξαγγίλει κάτι τέτοιο, και ασφαλώς είναι φωτοβολίδες, αφού είναι εξαγγελίες εντυπωσιασμού, ωστόσο κάθε τι που εξαγγέλεται -ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ- προς την πλευρά της δίκαιας κατανομής βαρών αλλά και την ιση αντιμετώπιση όλλων των Ελλήνων απέναντι στους νόμους με βρίσκει σύμφωνο απ όπου κι αν προέρχεται.

    Θα ήθελα όμως να ακούσω - και να δω να εφαρμόζονται μερικά απο τα παρακάτω μέτρα....
    Εδώ σε θέλω Αντωνάκη......

    "Ζητώ συγνώμη για τα Κεφαλαία, αλλά έτσι το έλαβα και δεν ήθελα να ‘’παρέμβω’’ το παραθέτω αυτόυσιο πλην της τελυταίας παραγράφου της Σημ.''

    ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    Ο ΜΑΡΙΑΝΟ ΡΑΧΟΥ, ΝΕΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

    1. Ο ΒΟΥΛΕΤΗΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ

    2. ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ. ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ (ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΠΑΡΟΝ, ΜΕΛΛΟΝ) ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ
    ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΧΥΟΥΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΑΜΕΣΑ. Ο ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΘΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΩΝ ΠΡΟΝΟΜΟΙΩΝ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ. ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΣΚΟΠΟ.

    3. ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΣΠΑΝΟΙ

    4. ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΑΥΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΟΥΣ.

    5. ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΧΩΡΟΥΝ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΙΣΠΑΝΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

    6. ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΘΑ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΟΜΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΙΣΠΑΝΟΙ.

    7. ΤΟ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΟΥΝ ΤΙΣ ΘΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ


    ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ

    ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ

    Ley de Reforma del Congreso de 2011 (enmienda de la Constitución de España)

    1. El diputado será asalariado solamente durante su mandato. Y no tendrá jubilación proveniente solamente por el mandato.
    2. El diputado contribuirá a la Seguridad Social. Todo el mundo (pasado, presente y futuro) actualmente el fondo de jubilación del Congreso pasará al régimen vigente de la Seguridad Social inmediatamente. El diputado participará de los beneficios dentro del régimen de la Seguridad Social exactamente como todos los demás ciudadanos. El fondo de jubilación no puede ser usado para ninguna otra finalidad.
    3. El diputado debe pagar su plan de jubilación, como todos los españoles.
    4. El diputado dejará de votar su propio aumento de salario.
    5. El diputado dejará su seguro actual de salud y participará del mismo sistema de salud que los demás ciudadanos españoles
    6 El diputado debe igualmente cumplir las mismas leyes que el resto de los españoles
    7. Servir en el Congreso es un honor, no una carrera. Los diputados deben cumplir sus mandatos (no más de 2 legislaturas), después irse a casa y buscar empleo.

    Σημ:
    «Τώρα Βέβαια για εμάς εδώ στην Ελλάδα, ίσως… χρειάζεται να κάνουμε ακόμα περισσότερα στους κρατικούς αξιωματούχους που σφετερίζονται τις εξουσίες που τους αναθέτει ο Ελληνικός λαός….»
  • Μαρία ΧαραμίδουΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 09:21
    Άκουσα προσεκτικά τον Σαμαρά στο υπουργικό που έλεγε ότι θα είναι στην διάθεση των υπουργών όλο το 24ωρο και συνιστούσε αποφυγή τηλεοπτικών εμφανίσεων άνευ λόγου και αιτίας και δουλειά και σοβαρότητα.Σήμερα το πρωί έκπληκτη ανοίγοντας την τηλεόραση είδα τον υφυπουργό Νικολόπουλο στον Παπαδάκη, χωρίς να έχει αναλάβει καθήκοντα να μιλάει για το υφυπουργικό έργο για το τι θα κάνει και λοιπά.Κύριοι ο λαός αρκετά ανέχτηκε την βλακεία και τις τηλεοπτικές εμφανίσεις διάττοντων αστέρων που θέλουν να παριστάνουν το χαλίφη στη θέση του χαλίφη.Σοβαρότητα δεν βλέπουμε ..Από μπούρδες και αερολογίες μπουχτίσαμε
  • Nikos DasΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 09:01
    Δηλαδη ο Ντορουλης εκανε την ανακοινωση για τις μειωσεις των μισθων των υπουργων για να συγκινηθουμε;
    Ντορουλη τοσα χρονια εχετε κλεψει τοσα λεφτα με γνωστους και αγνωστους τροπους - μεθοδους που και ολο το μισθο σας να εκοβες, παλι θα ειχατε να ζεισετε 10 ζωες.
    Ντορουλη αφησε τις μαλακιες, οι εξαγγελιες σου αφορουν την εσωτερικη καταναλωση, γιατι απο τι στιγμη που τα αφεντικα σου οι Μασονοι εχουν αποφασισει να παθανει ο μισος πληθυσμος του πλανητη, απλα εσυ και οσοι τους υπηρετητε ειστε τα πιονια τους.
    Οι λαοι μπορει να μην αντεξουν, εσεις ομως θα μεινετε παντα στην Ιστορια ως οι μεγαλοι ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
  • ΒασίληςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 08:02
    Θετικές οι εξαγγελίες Αντώνη αλλά άστοχο ένα μεγάλο μέρος των επιλογών σου.Δεν αποπνέουν φρέσκο αέρα αλλά εχουν το στίγμα της παλιάς κομματικής συνταγής και του απολογητικού λόγου σε στελέχη που διετέλεσαν και υπουργοί επί Καραμανλή.
    Θα επανέρθω τεκμηριώνοντας την άποψή μου.Αυτή τη φορά θα σταθώ μόνο σε συμπεριφορές οι οποίες φαίνονται ξεκάθαρα στα αναρτημένα βίντεο της ιστοσελίδας και αγγίζουν το όριο της φαιδρότητας και του υπερφίαλου.Μιλάω για την συμπεριφορά του υφυπουργού Νικολόπουλου ο οποίος αν και υφυπουργός έπιασε πρώτο στασίδι στην σειρά να ορκιστεί παρακάμπτοντας υπουργούς και στελέχη κάποιου βεληνεκους προκειμένου να φαίνεται στην κάμερα.Μετά την έξοδο από το προεδρικό μέγαρο ενώ βγαίνει από τους τελευταίους επιταχύνει τρέχοντας ως μαιμού προσπαθώντας να φτάσει το Σαμαρά και πλασσάρεται εππιτυχημένα στην δεύτερη σειρά εξωτερικά με φόντο τις κάμερες και μετά κατά τις δηλώσεις Σαμαρά ξεκεφαλώνει για να φαίνεται πίσω από αυτόν ώστε να δείχνει ότι είναι παρά τω πρωθυπουργώ.Νομίζω δεν χρίζουν περαιτέρω σχολιασμού τέτοιες συμπεριφορές που έχουν αποκλειστικά το άρωμα του δήθεν και του φαίνεσθαι αγγίζοντας τα όρια της γελοιοποίησης.Κύριε Σαμαρά τραβήξτε το αυτάκι σε τέτοιες γελοιότητες διότι εκθέτουν την κυβέρνηση και όσους περιμένουν από εσάς σεμνότητα, δουλειά και υπευθυνότητα
  • CHRISΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 07:22
    fantasou ti tha ginei me tous misthous mas an kovei apo ta dika tou....!!!!
  • ΧρήστοςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 02:26
    Βλέπω οι οπαδοί νεοδημοκράτες ξεθάρρεψαν και βγήκαν από τις τρύπες τους. Έως την Κυριακή 17 Ιουνίου δεν τόλμαγαν να πουν ούτε ανώνυμα για ΝΔ. Πάω στοίχημα ότι σε λίγους μήνες πάλι δεν θα τολμάμε να πουν τι ψήφισαν άσε που θα είναι από τους πρώτους που θα βρίζουν την σημερινή κυβέρνηση, γνωστό το έργο το έχουμε δει αρκετές φορές στο παρελθόν.

    Ψάξτε αν αντέχετε το ιστορικό - βιογραφικό μόνο του Ράπανου και του Βερνίκου και θα δείτε την σκληρή αλήθεια. Ποιος είναι χέρι χέρι με το βαθύ ΠΑΣΟΚ δηλαδή.

    Τέλος αν έχει κότσια οποιοσδήποτε Αντώνης, Αλέξης, Βαγγέλης και οι άλλοι ψευταράδες του Ελληνικού κοινοβουλίου ας τολμήσουν να φέρουν ένα αντίστοιχο νομοσχέδιο σαν του Ραχόι της Ισπανίας, τότε θα τους παραδεχτώ.
    Αυτά με τις δήθεν μειώσεις 30% στο μισθό των Υπουργών ΜΟΝΟ, είναι παραμύθια για παιδάκια και για κολλημένους οπαδούς των κομμάτων.
    Σε εμένα, που δεν είμαι προβατοποιημένος οπαδός κανενός, αυτά ΔΕΝ πιάνουν γι' αυτό και τους μαύρισα όλους αυτούς στις εκλογές.

    Αλλά καλά κάνουν όλοι αυτοί αφού ο Ελληνικός λαός απαρτίζεται από βόδια που τα βάζουν μάλιστα να τρώγονται μεταξύ τους και αυτά σαν καλά βόδια που είναι πέφτουν πάντα στην παγίδα.

    Ξυπνάτε, εμείς όλοι θα πεινάσουμε όχι τα λεβεντόπαιδα της βουλής και τα φιλαράκια-αφεντικά τους (βλέπε εφοπλιστές, μεγαλοεκδότες, μεγαλοεπιχειρηματίες, τραπεζίτες κτλ.) Όλοι αυτοί έχουν όποια πατρίδα θέλουν να τους περιμένει, εμείς μόνο την Ελλάδα έχουμε και την παραχωρήσαμε σε αυτούς, Μπράβο μας.
  • ΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 02:21
    Tουλάχιστον με τον Βερνίκο υπουργό υπαρχει η τελευταια μας ελπιδα να τους μαζέψει ολους αυτούς τους δηθεν υπουργους κλπ να τους βαλει σε ενα απο τα κοτερα του και να πάνε να φουντάρουν στα ανοιχτά πριν βουλιαξουμε όλοι μας και η περήφανη Ελλάδα μας!
    Κριμα!!!
  • ΜανώληςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 01:47
    Mια χαρά είναι η κυβέρνηση σε επίπεδο προσώπων και θα την κρίνουμε στην πράξη.
    Όχι με παλαιοκομματικά τσιτάτα στα οποία ασκούνται διάφοροι που κατά τα λοιπα κατακεραυνώνουν την νοοτροπία της πεθαμένης μεταπολίτευσης.

    Χρυσαυγίτες: περαστικά. Αντε να δείρετε κανά φουκαρά ως δειλοί που είστε μπας και ξεχαρμανιάσετε.

    Συριζαίοι: βρε κουτά ακόμη πιστεύετε το ψέμα του Τσε Παπάρα πως θα καταργούσε το Μνημόνιο; Σταθάκη ( του ΣΥΡΙΖΑ) ΚΑΙ Δραγασάκη( " η καταγγελία είναι πολιτική, δεν μιλάμε για μονομερείς ενέργειες") δεν διαβάζετε; Πόσα χρόνια θα σας πάρει να καταλάβετε πως τα αρνητικά του Μνημονίου πολεμιούνται μόνο με ισοδύναμα μέτρα και αναδιαπραγμάτευση; Αντε χαιδέψτε τα αυτιά ( όπως καλά σας ξεβράκωσε η Αλέκα) κανενός βανδάλου που θα σκοτώσει κανά αθώο όπως στην Μarfin να ξεχαρμανιάσετε και σεις μαζί με τα άλλα τα αρρωστάκια της ΧΑ.
  • aqualongΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 01:38
    Πόσο χαϊβάνια είσαστε εσείς που πανηγυρίζετε επειδή ο Σαμαράς ανακοίνωσε περικοπές στους υπουργικούς μισθούς!
    Πού να ξέρατε ότι ήταν ένα από τα μέτρα που είχε εξαγγείιλει ο Τσίπρας. Και μάλιστα 50%, όχι 30%.
    Λοιπόν Αντωνάκη, ευκαιρία να αντιγράψεις και τα υπόλοιπα:
    -Πώληση (με δημόσιο πλειστηριασμό) όλων των κρατικών αυτοκινήτων άνω των 2000 cc και αντικατάστασή τους με άλλα σαφώς μικρότερου κυβισμού.
    -Κατάργηση της δωρεάν χορήγησης αυτοκινήτων από τη Βουλή.
    -Αξιοποίηση (πώληση, ενοικίαση) κτηρίων της Αθήνας που ανήκουν σε κρατικούς οργανισμούς και παραμένουν σε αχρηστία.
    -Κατάργηση της βουλευτικής ασυλίας, όπως είναι σήμερα (που ο εισαγγελέας ζητάει άρση της ασυλίας από τη Βουλή, η οποία δεν την δίνει ποτέ). Στο εξής ο βουλευτής θα ζητάει εκείνος ασυλία και θα πρέπει εκείνος να αποδείξει ότι διώκεται (που σημαίνει ότι ηη δίωξη θα έχει ήδη ασκηθεί) για πολιτικούς λόγους.
    -Κατάργηση του νόμου περί ευθύνης υπουργών. Παραγραφή για αδικήματα για τα οποία (ενδεχομένως να) κατηγορούνται θα επέρχεται στους ίδιους ακριβώς χρόνους που αυτό ισχύει για τον κάθε απλό πολίτη.

    (Από πού να τα μάθετε αυτά μερικοί - μερικοί; Από τα κανάλια της διαπλοκής που βλέπετε όλη μέρα ή από τις λυσσασμένες φυλλάδες των "νταβατζήδων";)

    Λοιπόν Αντωνάκη, τα αντέχεις όλα αυτά; Τα αντέχουν τα πρωτοπαλλήκαρά σου; Ή μήπως φοβάσαι τί θα πουν τα συνεταιράκια σου, ο προστάτης του πολιτικού φαταουλισμού Βενιζέλος και ο εκλεκτός των διεφθαρμένων ΜΜΕ, δήθεν αριστερός Κουβέλης;
  • μακης περιστεριΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 01:22
    Το υπουργειο Μακεδονιας - Θρακης το αναγνωριζει η Ρεπουση; Αντωνακη δεν εισαι ενταξει. Πρεπει να ρωτας τα συνεταιρακια σου στη κυβερνηση, πριν παιρνεις τετοιες ''εθνικιστικες'' αποφασεις.
  • όλα στο ΓκαστόνΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 01:15
    "Συγχαρητήρια, συγχαρητήρια, συγχαρητήρια. Πάτροκλος..."
  • Από τη Ρωσία με αγάπηΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 01:01
    Για γέλια είστε, ακόμα κάποιοι πιστεύουν ότι αυτοί που μας χαντάκωσαν θα μας σώσουν τώρα, πόσο φουκαράδες είστε, δεν καταλάβατε ακόμα ότι ούτε περίπτερο δεν μπορούν να διαχειριστούν, θα τους δίνατε να διαχειριστούν την επιχείρηση σας? αλλά πια επιχείρηση εσείς που τα γράφετε άσχετοι δημόσιοι υπάλληλοι βολεμένοι είστε.
  • Αντι.Μ.Παρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 00:54
    Όσοι ψηφοφόροι της ΝΔ δεν προλάβατε χθές, να προμηθευτείτε τα δωρεάν ζαρζαβατικά που μοίραζαν οι παραγωγοί της Κρήτης, μην ανησυχείτε.Υπάρχουν και οι λαικές αγορές, που στο τελειωμά τους υπάρχουν άφθονα σαπάκια.Τρέξτε λοιπόν γιατί σε λίγο ούτε αυτά θα βρίσκετε.Θα έχει φροντίσει γιαυτό ο ογκόλιθος της πολιτικής, Σαμαράς και οι εφοπλιστές και τραπεζίτες που παριστάνουν τους υπουργούς.Ε ρε γλέντια!!!
  • giorgosalexpoliΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 00:21
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ!!!!!!!!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΙ ΚΑΤΑ 30% ΤΙΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΩΝ.ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΑΝΤΩΝΗ?ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ Η ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ, ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ.ΔΕΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ.
    ΔΩΣΕ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΨΙΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΙωάννηςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 00:14
    Αν κόψανε 30% στους μισθους των υπουργων σκεφτείτε τι έχει να γίνει και τι έχουν να κόψουν στο λαό για να κάναν τέτοια κίνηση. Θα μας έχουν να ζούμε με 100 ευρώ το μήνα. Το καλό είναι ότι αυτή η κυβέρνηση εκ των πραγμάτων δεν πρόκειται να υπάρξει περισσότερο από ελάχιστους μήνες.
  • ΑλεξάνδραΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 00:01
    Εξακολουθώ να βλέπω σχόλια που δείχνουν ανθρώπους μειωμένης αντίληψης. Χωνέψτε το: Εσείς συγκυβερνήσατε και συγκυβερνάτε με το πασοκ. Ο ΣΥΡΙΖΑ είχε 4, 5% και δεν άσκησε ποτέ κυβερνητική εξουσία...
  • Ξανα στις πλατειες και στους δρομουςΠαρασκευή 22 Ιουνίου 2012, 00:00
    @ Hλιας (17:02)
    Εχεις απολυτο δικιο. Μια ακομα μαχη πρεπει να τη δωσουμε θα μας πεθανουν αλλά θα γινουμε πρωτα ο εφιαλτης τους.
    Οσο για το αξιοθρηνητο 42%, ετσι και αλλοιως αυτοί ποτε δεν κατεβηκαν ηταν πεθαμενοι πολύ πριν απο εμας, οσα λεφτα και αν εχουν.
  • Αντωνακης ο μετριοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:49
    Φωτοβολιδες του Αντωνακη για εντυπωσιασμό.
    Αν εχει τα κοτσια ας ορισει με νομο τον μισθο του υπουργου και του βουλευτη στα 2500€ μικτα να τον φορολογισει να καταργησει τα ολα τα προνομια (τζαμπατζιλικια) να τους υπορέωσει να μετεχουν στα δημοσια αγαθά (παιδεια, νοσοκομεια) για τα οποία νομοθετουν να κοψει τα πολυτελή αυτοκινητα και τις προσωπικές φρουρές και μετά τα ξαναλεμε.
    Αφιερωμενο στον @ ΑΡΛΟΥΜΠΕΝ


    Απο αυτά που ειπε οταν ηταν οι καμερες μεσα στο Υποτγικό Συμβουλιο ειναι φανερό οτι απο διοικηση και διαχειριση ειναι ασχετος τελειως κατι σαν το "σεμνα και ταπεινά" με ολα τα γνωστα επακολουθα.
    Μετα θα λεει εγω το ειπα αυτοί δεν το εκαναν.
    Και οσο για τον "οδικο χαρτη" των τριών.....σαν αποτυχημενη εκθεση ιδεών μοιάζει παρα με στοχους που θετει η κυβερνηση "εθνικης σωτηρίας".
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΒΑΣΑΝΑ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:48
    Επιτέλους η πραγματική εξουσία όλων των προηγούμενων χρόνων στη διακυβέρνηση της Ελλάδας!
    Ο αρχιτραπεζίτης, συνεργάτης του Σημίτη, κος Ράπανος στο τιμόνι της οικονομίας!Για μια Ελλάδα που θά δίνει προτεραιότητα στην επιβίωση του λαού και όχι στις τράπεζες! Αυτός ο άνθρωπος είναι ο καταλληλότερος. Αλλώστε πρέπει να ανταμοιφθεί για τον κόπο του να φροντίσει να γραφτεί προεκλογικά η έκθεση της Εθνικής Τράπεζας για την δραχμή που χρησιμοποίησαν όλα τα κανάλια της διαπλοκής σας μπαμπούλα για τους ψηφοφόρους! Η ΔΗΜΑΡ δεν είχε αντίρρηση πράγμα που αποδεικνύει τη φήμη ότι αυτό το κομματικό μόρφωμα της γιαλαντζί αριστεράς είναι υπο την επιρροή του πρωθυπουργού Σημίτη, ηθικού αυτουργού της φουσκας του χρηματιστηρίου που έγδυσε του Ελληνες και του τρελού πάρτι μίζας .
    Στο Ναυτιλίας υπάρχει και ένας πατριώτης εφοπλιστής. Εκπρόσωπος αυτής της συμπαθούς τάξης που έχει ως πρότυπο τους Ελληνες ευεργέτες του έθνους. Μόνο που απειλούν ότι αν προσφέρουν στην Ελλάδα με φόρους, ακόμη και αυτή την περίοδο που απειλείται η επιβίωσή της, θα πάρουν τα πλοία τους και θα πάνε σε άλλη χώρα!
    Επίσης βλέπω κάποια ψηλομύτικα φραγκάτα κομματόσκυλα του ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ !
    Τώρα είμαι ήσυχοι ότι όλοι αυτοί θα προτάξουν τα στήθη τους και θα διαπραγματευτούν για να προστατέψουν τον μικρομεσαίο, ξεζουμισμένο Ελληνα και τη δημόσια περιουσία απο τα χέρια των τοκογλύφων! Γιατί έχω την αίσθηση ότι με την πρώτη απόπειρα διαπραγμάτευσης θα αρχίσει πάλι να ακούγεται ο εκβιασμός "ευρώ ή δραχμή";
  • Αντωνακης ο μετριοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:48
    @Ο Λούμπεν

    Εισαι ο αρχοντας της ΑΡΛΟΥΜΠΑΣ.
    Αν πρεπει κατι να φτυσω πριν απο τον Αντωνακη αυτό εισαι εσύ και η ροχαλα θα ειναι παχιά παχιά.
  • Συν ΒλακειαΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:45
    @Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα

    Εισαι τελειως....Πρετεντερης ........ ρε φλουφλη (με οποια εννοια θελεις).
    Στο τελος εσεις θα τις αρπαξεται και ο GAP με τον Beni που εκαναν ολη τη βρωμοδουλειά ..θα την βγαλουν καθαρή.
    Για την Πάνια εισαστε
  • Ο ΛούμπενΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:40
    @Αντωνακης ο μετριος,

    η διαφορά ανάμεσα στους μέτριους και στους ικανούς, δεν είναι τα αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης, αλλά το γεγονός, ότι οι τελευταίοι τα εφαρμόζουνε πρώτα στους εαυτούς των και έπειτα στους άλλους.

    Φτήσε λοιπόν πρώτα στον καθρέφτη και μετά μπορείς να επαναλάβεις το σχόλιό σου για τον Σαμαρά!
  • ΗλίαςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:37
    Περικοπή 30% στο μισθό των υπουργών και περιορισμένη χρήση υπουργικών αυτοκινήτων ε;; Χμμ... τί μου θυμίζει.... τί μου θυμίζει....;! Α ναι! Κάπως έτσι δεν ξεκίνησε και ο ΓΑΠ τη θητεία του ως πρωθυπουργός; Και τότε δε χαιρόμασταν και λέγαμε για θετικό δείγμα γραφής;! Τι κρίμα που ήταν το μοναδικό τελικά!
    Πόσο κοντή μνήμη έχουμε ως λαός;! Γι' αυτό είμαστε καταδικασμένοι να πάμε από το κακό στο χειρότερο. Μας πετάνε ψίχουλα στο πάτωμα ενώ αυτοί ήδη ετοιμάζουν το βραδυνό τραπέζι με τα γουρουνόπουλα.

    @Petros (21:14) Πιστεύω φίλε μου ότι είμαστε πολλοί με την ίδια ψυχολογία μετά το αποτέλεσμα της Κυριακής.
  • Οι ΦΑΠΕΣ εχονταιΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:35
    Ρε Αντωνακη.....για τις μιζες και τα σκανδαλα...τα ξεχασες οπως ξεχασες και την υποτιθεμενη διαπραγματευση στην πρωτη σου δηλωση στους ξενους και ελληνες δημοσιογραφους.
    Αλλα αφου υπαρχουν τουβλα που πιστευουν οτι θα μας σωσεις...δεν φταίς εσυ ...η ΜΑΛΑΚΙΑ τους φταιει που σε ψηφισαν.

    Οσο για το γκολ και τη δυσκολια του αντιπάλου που περιγραφει μια αμοιβαδα εδω μεσα( @LIBERO) .....ποιό γκολ .....αυτός εχει καεί στο ζεσταμα.....ουτε μπαλα δεν ακουμπισε.
    Παρτυ θα κανει η αντιπολίτευση με τον Αντωνακη, αν δεν βοηθησει ο Beni με τις μπαρουφοπαπαριες του ..σαν αβγο θα τον καθαρισουν.
  • Ρόδα Τσάντα και ΚοπάναΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:29
    @Αλεξάνδρα Σωστά εμείς απλά κυβερνάμε μαζί του, εσείς το είχατε στα ψηφοδέλτιά σας
    Και σταματήστε την καραμέλα με τη συγκυβέρνηση αχρείοι εσείς θέλατε να συγκυβερνήσετε με τον Καμμένο και την Παπαρήγα ζώα(με την κατά Αριστοτέλη κατά έννοια).
  • TζίναΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:29
    Οι Πασοκοσυριζαίοι δεν είναι στην κυβέρνηση, είναι στην απέξω αλλά στα μέσα και στα έξω! Καραδοκούν στα πόστα που κατέχουν στο δημόσιο, ετοιμάζονται για μάχη διατήρησης της εξουσίας που με κόπο απέκτησαν 3 δεκαετίες τώρα και για τα δίκαια κεκτημένα της τσέπης τους!!!
  • ναναΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:23
    μείωση μισθών υπουργών???γιατί όχι μείωση μισθών όλων των βουλευτών???γιατί όχι και μείωση επιδομάτων απο συμμετοχές σε επιτροπές??και αυτό με τ αυτοκίνητα τι ήταν..άκου Αντωνάκη μπορεί τα πρόβατα να τα κοροιδεύεις αλλά τους ανθρώπους που λειτουργούν ακόμα τα εγκεφαλικά τους κύτταρα δεν μπορείς να τα κοροιδέψεις..και κάτι τραπεζίτες και αφοπλιστές που επέλεξες θα έπρεπε απο μόνοι τους να παραιτηθούν απ το μισθό τους ..έλεος!!!!!!
  • Αντωνακης ο μετριοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:23
    Φωτοβολιδες του Αντωνακη για εντυπωσιασμό.
    Αν εχει τα κοτσια ας ορισει με νομο τον μισθο του υπουργου και του βουλευτη στα 2500€ μικτα να τον φορολογισει να καταργησει τα ολα τα προνομια (τζαμπατζιλικια) να τους υπορέωσει να μετεχουν στα δημοσια αγαθά (παιδεια, νοσοκομεια) για τα οποία νομοθετουν να κοψει τα πολυτελή αυτοκινητα και τις προσωπικές φρουρές και μετά τα ξαναλεμε.
    Απο αυτά που ειπε οταν ηταν οι καμερες μεσα στο Υποτγικό Συμβουλιο ειναι φανερό οτι απο διοικηση και διαχειριση ειναι ασχετος τελειως κατι σαν το "σεμνα και ταπεινά" με ολα τα γνωστα επακολουθα.
    Μετα θα λεει εγω το ειπα αυτοί δεν το εκαναν.
    Και οσο για τον "οδικο χαρτη" των τριών.....σαν αποτυχημενη εκθεση ιδεών μοιάζει παρα με στοχους που θετει η κυβερνηση "εθνικης σωτηρίας".
  • Σταυρος Μ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:17
    Και να γινει, συμβολικο θα ειναι χωρις ουσιαστικη αξια. Ολα τα αλλα θα παραμεινουν ιδια.
  • ΑλεξάνδραΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:09
    Προς ανεγκέφαλους που υιοθέτησαν το "πασοκοσυριζαίοι": με το πασοκ κυβερνάτε εσείς, αν δεν το καταλάβατε (πράγμα βέβαια πολύ πιθανό, διότι για να ψηφίσατε αυτόν που συνυπέγραψε το δεύτερο μνημόνιο και αποτέλειωσε την καταστροφή, σημαίνει πως δεν το φυσάτε και πολύ)...
  • ΑΙΑΝΙΩΤΗΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:07
    Τί να πιστέψω τώρα?????
    Παλιά ο "γάτος" το έλεγε αναδόμηση...υπάρχουν όμως πολλά ίδια τούβλα....Επί της περικοπής του 30% και ο Γιώργος ξεκίνησε με περικοπή ενός μισθού σε όλους τους αιρετούς, που εξ όσων γνωρίζω δεν έγινε ποτέ. Γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο επ'αυτού????
    Γιατί να γίνει τώρα?????
  • ΝίκοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 23:06
    Γιατί γράφουν τόσοι πολλοί με κεφαλαία; Έχει χαλάσει το CAPS LOCK; Είναι ενοχλητικό να τα διαβάζει κανείς!
  • Σταυρος Μ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:58
    Σωστη κινηση, αλλα λειτουργει σαν προσκαιρη καλυψη για τα νεα μετρα και εισφορες που ερχονται σε στυλ"Ε θα το φατε το αγγουρι αλλα κοιταξτε, μειωσα και σε αυτους λιγο" Θα ξεχαστει συντομα αυτη η κινηση και σε κανα διμηνο θα τον βριζετε ολοι....
  • ΓΙΩΡΓΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:53
    1-ΔΕΝ πιστεύω να ισχύει η μείωση στα 450.000 ευρώ του ΡΑΠΑΝΟΥ απο ΕΤΕ και μιλάμε για εποχή κρίσης!!!
    2- ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ κυριε e-niko
    ΒΕΡΝΙΚΟΣ ΚΟΤTΕΡΑ -ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑΓΟΡΑΣ 2009
    ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΦΥΛΑΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟΣ
    3-Μουρούτης , ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟς ?
  • ΕυκλείδηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:51
    Χαλάλι η ψήφος καί τά 700χλμ πού διένυσα γιά σένα Αντώνη!Σ'αγαπάμε καί σέ εκτιμούμε διότι είσαι χρηστός χαρακτήρας, τίμιος καί πατριώτης!Νά θυμάσαι πώς είμαστε μαζί σου!Ο Θεός μεθ'ημών!!!
  • ΓιάννηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:48
    Μας αρέσει δε μας αρέσει αυτή η κυβέρνηση είναι η τελευταία μας ελπίδα.Άμα αποτύχουν ή αμα διαλυθούν από εσωτερικές διαμάχες τότε θα τελειώσει και η Ελλάδα.Ότι πάθαμε μέχρι στιγμής ήταν το μαστίγωμα, άμα δε τα καταφέρουν έρχεται και η σταύρωση.
  • ΚατερίναΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:43
    Αν ισχύσει η περικοπή των μισθών τους, είναι θετική κίνηση.
    Θα δούμε...
  • γρηγορηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:43
    ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΜΑΡΥΡΕΣΤΕ;;;
    ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ; ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΧΩΡΙΣ ΔΑΚΡΥΑ;
    ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΑΦΕΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ2;
    ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΗΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΣΑΣ ΚΑΤΑΜΑΤΑ .Η ΓΚΟΛΝΤΜΑΝ ΖΑΚΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    ΔΕΝ ΥΠΟΨΙΑΖΟΣΑΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΚΥΒΕΡΝΗΣΗ;

    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΑΥΤΟ, Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΗΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΜΩΣ ΩΣΤΕ Ο ΑΠΟΔΟΜΟΥΜΕΝΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟΔΟΜΕΙΤΑΙ
    ΟΤΑΝ ΦΘΑΣΗ ΣΤΟ ΑΜΗΝ Ο ΑΠΟΔΟΜΟΥΜΕΝΟΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΧΘΡΟΣ.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ , ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΟΡΩΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΑΝΕΙΣ ΠΑΡ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
    Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΣ-ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΧΜΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ1ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ3
    ΤΟ ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΗ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΕΙ ΧΡΕΟΣ Η ΜΟΝΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΟΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΕΡΣΚΕΛΙΖΕΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΒΛΕΠΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΞΕΖΟΥΜΙΣΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΟΥΝ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΣΗΓΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΤΑΧΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΩ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΕΣ .
    ΚΟΝΤΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ.
    ΜΕΤΑ ΘΕΛΩΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΤΑΓΟΙ ΜΑΣ.
    ΑΥΤΟΙ ΣΤΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΛΙΜΟ.
    Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΛΕΗΣΕΙ.
  • ΜανώληςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:24
    Τώρα η dream team και σε Ελληνική έκδοση..................περαστικα μας!!!!!
  • Σημεία και ΤέραταΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 22:18
    Επικροτώ τη μείωση μισθών
  • GXΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:55
    Τα περισσότερα μέλη της Κυβέρνησης αποτελούν τον αφρό της Ελληνικής Κοινωνίας. Φαντάζεστε ο λαός να έκανε το λάθος και να ψήφιζε για Κυβέρνηση τον ΣΥΡΙΖΑ; Τότε η παιδική χαρά θα διέλυε την Ελλάδα σε 24 ώρες. Γιατί η πολιτική μούχλα των στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ και οι αοριστολογίες και παπαρολογίες των καθηγητάδων τύπου Τσακαλώτου και Βαρουφάκη κ.λ.π. που υποστηρίζουν τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ θα αποτελούσαν τον νεκροθάφτη της Ελλάδας.
  • ΑΧ ΕΛΛΑΔΑΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:50
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ 42% ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΤΡΩΜΑ!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!ΟΣΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ!!!ΜΕ ΔΕΝΔΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΒΡΑΜΟ ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΗΣΥΧΑΣΑ!!ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ?ΓΙΑ ΤΟ 42% ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ?Ε ΡΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!
  • spyrosΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:37
    Well, Mr. Samaras if you mean what you said then i wish you the best.
    I will be a surprise to me but it will be a surprise that i would wellcome.
  • Enas metanasthsΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:33
    Telika, ap o, Ti vlepw, oloi synaspismos eiste!!! Dhladh, ap' o, ti katalavainw oloi antipoliteysh ginate San ton synaspismo, gia na krinete (dikaiws) ta kakws keimena ths neas kyvernhshs h opoia arxizontas me to kalhmera tis anapodes kwlotoumpes, epivevaiwnei thn paroimia tou manwliou pou evale ta rouxalakia tou alliws.....telika, tha vrisete, tha xespasete, tha fwnaxete alla??? Synaspismo den tha pshfisete....e oxi da.....
  • ΑΓΙΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:21
    ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΩΝ ΣΥΡΙΖΟ-ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΠΑΡΑΚΜΙΑΚΩΝ,
    ΣΑΝ ΝΑ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ
    ΝΑ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΖΕΡΙΑ ΤΟΥΣ.
    ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ .
  • PetrosΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:14
    @Ηλίας (17:02). Τα είπες όλα ρε φίλε μέσα σε λίγες γραμμές - συμφωνώ απόλυτα!
  • ThemisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:10
    Να παίρνουν το μέσο μισθό του δημοσίου τομέα, κατάργηση της βουλευτικής ασυλίας και να δώσουν τα αυτοκίνητά τους σε οικογένειες που έχουν άτομα με προβλήματα μετακίνησης. Τα ταξίδια τους σε economy class και το ίδιο και η διαμονή τους. Αν θέλουν να σώσουν τη χώρα και να σωθούν και οι ίδιοι. Αλλιώς στον ΟΑΕΔ.
  • LIBEROΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:03
    μπραβο αντωνη με το καλημερα γκολ. ΠΑΣΟΚΟΣΥΡΙΖΑΙΟΙ τα βαλατε με δυσκολο αντιπαλο
  • ΕΦΗΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:01
    @NIK THE GREEK
    ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΜΕΤΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΒΓΑΛΕ ΤΟ GREEK ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ BRICK
  • αρχιπελαγος γκουλαγκΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 21:00
    Θελω να πω ενα μπραβο στον Αντωνη Σαμαρα για τη μειωση των μισθων τους. Δειχνει οτι εχει σαν στοχο να κυβερνησει με δικαιοσυνη τον ταλαιπωρημενο τουτο τοπο
  • πανος αναγνωσ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:57
    ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΑΔΑ
  • evitaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:56
    ανακοινωσε ο ΣΑΜΑΡΑΣ μειωση 30% των μισθων του υπουργικου συμβουλιου ελπιζω να μην αυξηθουν κατα 30% τα ψυχοφαρμακα στα ροζπασοκοσυριζακια
  • mihalis i.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:53
    ΣΥΡΙΖΑΚΙΑ μην δαγκωσετε τη γλωσσα σας θα πεθανετε απο το δηλητηριο
  • ΑΝΤΙΓΟΝΗΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:51
    ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΝΕΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΩΡΑ.
    ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΠΡΩΤΟ ΜΕΛΗΜΑ ΤΗΝ ΑΡΣΗ ΤΗΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΑΣΥΛΙΑΣ.
    ΜΕΤΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ!
    ΑΠΟ ΛΟΓΙΑ, ΜΠΟΥΧΤΙΣΑΜΕ!
    ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ.
    ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ
    ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΒΑΛΑΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ
    ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ
    ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΑΝ ΕΜΑΣ!
    ΑΚΟΥΤΕ ΚΥΡΙΕ ΣΑΜΑΡΑ;;;;
    ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΕΙΟΝ 30%
    ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ
    ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ.
    ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ, ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΟΠΩΣ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ!!!

    ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ
    ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ
    ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ
    ΠΡΙΝ ΕΚΡΑΓΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΑ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙΑ!
    ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΝΤΙ-ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΣ!
  • απαραδεκτοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:51
    αρχιζουμε καλα ελπιζουμε στα καλυτερα ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝΤΩΝΑΡΕ
  • ΝΙΚΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:50
    ΤΟ 30% ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ. ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΑΜΑΡΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ?ΡΕ ΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΧΕΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ. ΠΟΥΣΕ ΜΠΑΡΜΠΑ ΦΩΤ? ΠΟΥΣΕ ΜΠΕΝΙΖΕΛΟ?
  • ΒασιληςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:49
    Αντωνη Σαμαρα ειμαστε διπλα σου!! Σε κατακριναμε αρκετα εως σκληρα στο παρελθον κ συγκεκριμενα μεχρι κ στις εκλογες της 6ης Μαιου!! Εγιναν λαθος επιλογες κ κινησειs αρκετες φορες απο καποιους που σε περιτρυγιριζαν με αποτελεσμα να υπαρχει προβλημα σε πολλα κομματικα κ πολιτικα θεματα!! Ομως μετα την 6η Μαιου αλλαξαν πολλα απο μερους σου στο θεμα διαχειρισης!! Αυτο τουλαχιστον αρχισε να διαφενεται!! Εδειξεs να ακουs τον κοσμο κ οχι καποιουs που σε μουρμουριζαν, κ μονο ζημια προκαλεσαν!!Μενει λοιπον να το δουμε στην πραξη!! Πιστευω πως θα το δουμε!!!Το σημαντικοτερο δε, ειναι οτι ξεβρωμισε ο τοπος απο αχρηστους που μας οδηγησαν κ πηραν λαθοs κ απαραδεκτεσ αποφασεις για το μελλον μας!!!!
  • ΠΑΝΟΣ Κ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:48
    ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΙΠΟΥΝ!
    ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ!
    17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΠΑΛΙ ΚΑΛΠΕΣ
  • Αφροδιτη Χριστ@λουΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:48
    MΠΡΑΒΟ ΑΝΤΩΝΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΣΟΥ η ενεργεια να κοψεις 30% στους μισθους σας δειχνει ενα αισθημα δικαιοσυνης.
  • Nikos DasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:45
    Σαμαρα τι εβαψες πριν ακομη ξεκινησεις.
    Ξεκινηνας με εχθρους την οικογενεια του κομη Δρακουλα.
    Σου δινω να μεινεις στη πρωθυπουργια μεχρι το Σεπτεμβρη, Οκτωβρης δεν θα σε βρει.
  • victorasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:45
    εγω θα συνεχισω να ρωταω τους ευαισθητους αριστερουλιδες πατριωταρες που πονανε για το λαο....Γιατι ο κ.Τσιπρας συναινεσε να πληρωθουν 450 εκατ.ευρω στον τοκογλυφο στα νησια κευμαν? περιμενω απαντηση
  • ΔημήτρηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:44
    Όλοι τους θα κριθούν σύντομα. Μία ένσταση όμως.
    Έφυγε ο Φράγκος από ΥΕΘΑ και στη θέση του μπήκε ο Παναγιωτόπουλος;
    ΕΛΕΟΣ !!!
  • Γιαννης Π.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:41
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ. Ακομα και τωρα διαβαζω φιλους που θελουν να πανε οι μισθοι και η συνταξεις στα 100 ευρω επειδη ο λαος δεν ψηφισε συριζα!!!!!!!!!!! Μικροι ανθρωποι σε δυσκολες εποχες.
  • OMIROS ATHANASIADESΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:37
    Καλη η συνθεση καλο που σε καιρια υπουργεια μπηκαν ανθρωποι της αγορας και ακομα καλυτερα ακουστηκε η μειωση των μισθων υπουργων και υφυπουργων. Ελπιζω στα καλυτερα
  • fedonasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:34
    ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΜΙΣΘΩΝ ΣΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ
  • ΧρήστοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:32
    Στις επόμενες εκλογές θα φτιάξω κι εγώ κόμμα και θα κατέβω. Θα ζητήσω την ψήφο του Ελληνικού λαού και να αυτός τιμήσει εμένα και το κόμμα μου και κληθώ να σχηματίσω κυβέρνηση δεν θα το κουράσω καθόλου το πράγμα.
    Την ίδια ημέρα θα καλέσω τεχνοκράτες και έχω τους καλύτερους για να μην ξοδευόμαστε με τηλέφωνα και πέρα δώθε σε Αμερική, θα προτείνω Ομπάμα στην θέση του πρωθυπουργού και όλα τα διοικητικά στελέχη της Goldman Sachs σε ότι έχει να κάνει με τα οικονομικά.
    Περαστικά ξεφτέρια μου πάλι τους τραπεζίτες βάλατε (με την ψήφο σας) να σας σώσουν.
    Ετοιμαστείτε γιατί έχετε να φάτε πολύ σώσιμο.
  • manos reis.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:32
    για το οτι ο ΣΑΜΑΡΑΣ μειωσε με το καλημερα 30% τις αποδοχες του υπουργικου συμβουλιου ειναι θετικο ελπιζω σε καλυτερη συνεχεια
  • Ηλίας Λ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:13
    Τα ΓΝΩΣΤΑ ονόματα θα είναι σίγουρα το ΚΑΚΟ κομμάτι της Κυβέρνησης! Για τα άγνωστα, δεν λέω ακόμα τίποτε!
  • ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 20:12
    Δεν βλέπω μια τέτοια κυβέρνηση με μέτρα που ήδη έρχονται και που είναι για όλους μας δυσβάσταχτα να κάνει Χριστούγεννα.
    Μόνο για διακοπές τους βλέπω και μετά άντε πάλι όλοι στην κάλπη για να δούμε και τον επόμενο που θα καταπιεί η ανέχεια μας.
  • alexΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:56
    ΣΤΟ ΑΜΥΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ.....ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΘΕΕ ΜΟΥ
  • αλΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:47
    Δε μας πείθουν οι προθέσεις τους.
    Όσοι πολιτεύονται με ψέμματα και με διαστρέβλωση των θέσεων τους και των θέσεων των αντιπάλων τους δεν είναι άξιοι εμπιστοσύνης.
    Αν λέγαν την αλήθεια δε θα τους υποστήριζε ο λαός.
  • ianisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:47
    Δεν τό χα προσέξει. Καλή η επιλογή Ρουπακιώτη, σε σχέση με άλλες παλαιοκομματικές.
  • ELcoolΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:46
    'Ωδινεν όρος και έτεκεν μυν ....!!!!

    Φρεσκαδούρααααααα........!!!!!!!!!!!!

    Η καλή μερα από το πρωί φαίνεται ????
    Περαστικά μας ...!!!!!
  • GlykeriaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:38
    Εαν υπουργος οικονομικων ειναι ο κολλητος του σημιτη και παπαδημου τι να περιμενει κανεις να αλλαξει? Μας εχουν πεθανει ολους τους ελευθερους επαγγελματιες και στο τελος να δουμε που θα βρουν φυλακες για να μας βαλουν........κριμα σου Ελλαδα.
  • nanaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:36
    μετά απ αυτό επιθυμώ να ξαναπάμε σ εκλογές σ ένα χρόνο αλλά μέχρι τότε να ξαναέχουμε την υπηρεσιακή κυβέρνηση του προηγούμενου μήνα..περαστικά μας..πως τα καταφέραμε πάλι..δεν θ απαλλαγούμε ποτέ απ αυτούς..απορώ γιατί κάναμε εκλογές και δεν κάνανε απλά εναν ανασχηματισμό στην προηγούμενη κυβέρνηση..απλά φοβάμαι για όλα αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα πλέον..περαστικά μας Έλληνες..υπουργείο Μακεδονίας -Θράκης??για γλάστρα όπως πρίν φαντάζομαι..και ειδικά υπο τις παρούσες συνθήκες δεν έπρεπε..μαζεύουν ευρώ ευρώ απο μάς για να τα σκορπούν σε καρέκλες.????.
  • αδικοΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:28
    Φωτη γιατι δεν βαλατε τη Ρεμπουση στο υπ. παιδειας ?
    αδικο αδικο αδικο !!!
  • freeΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:20
    η Ντορα που ειναι;;;;ανησυχω...ο Κυριακος;;;τι σκατα ετοιμαζουν παλι;;;;οπως κ να χει παρατηρουμε μια τρομερη ανανεωση στο πολιτικο σκηνικο της χωρας!!!!λουστειτε τους ψηφοφοροι της πλακας!!!!!αλλα το σαμπουαν αυτο κολλαει στα μαλλια κ φευγουν στο ξεβγαλμα...εκει να σας δω!!!!
  • εξαγγελοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:18
    Τώρα ησύχασα
    Μπορω να πάω για ύπνο
    Η Ελλάδα είναι σε καλά χεριά
    Από αύριο να κρατάτε χρυσά κουτάλια Έλληνες
    Θα φάτε καλά !!!
  • ΝΙΚΟΣ ΚΩΝΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:13
    Αυτό θα πει ευέλικτο σχήμα. Ο Αντωνάκης με την πρώτη έδειξε πόσο σταθερός είναι στις απόψεις του. Γιατί όταν στην ΝΔ λέμε όλοι εννοούμε οοοοοολοι (μεσα στην κυβέρνηση).
    Παρόλα αυτά εύχομαι να είναι το μόνο αρνητικό σχόλιο που θα χρειαστεί να γράψω για αυτή την κυβέρνηση (αν και δεν το πιστεύω)
  • fotanΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:02
    Μπράβο Να τους χαιρόσαστε εσείς που τους ψηφήσατε. Μακάρι να πάνε οι συντάξεις 100 ευρώ και να ταΐζετε με αυτά τα άνεργα παιδιά σας μέχρι και τις τελευταίες ημερες σας..
  • dimitris karrasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 19:00
    sunxaritiria sto kke stin dimar sto skai ektos kalogeropoulou sto mega sto ant kanane poly kaloi douleia oste na exoume tin kalyteri kuvernisei
  • EMYΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:59
    Συγχαρητήρια, συγχαρητήρια!
    Είμαι σίγουρη ότι οι Έλληνες ηλικίας από 18-55 που έδωσαν δέκα μονάδες αέρα στον Σύριζα, μόλις δουν αυτό το ευαίσθητο, νεανικό, φιλολαϊκό και άσχετο με τη διαπλοκή σχήμα, θα καταλάβουν το λάθος τους και θα του δώσουν τριάντα μονάδες στις επόμενες εκλογές.
    Το μόνο που μας σώζει τελικά, ακόμα και από τους εαυτούς μας, είναι ότι όντως "μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι". Από αυτή την άποψη, χαίρομαι.
  • dimitris karrasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:54
    autoi oi xora gia allaxei monos enas tropor yparxei osoi einai pano apo 5 xronon na fyxoun apo tin ellada kai na xanaxekinisoume apo tin arxoi
  • sofiaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:49
    τι να πουμε.Ολα τα καλά παιδια !!!!!!!!!!!!!
    Γι αυτο αυτός ο τοπος δεν πρόκειται ποτε να δεί προποκή.
    Περιμεναμε ότι κατι θα αλλάξει, αλλά ...........................
    Δεν πειράζει τον δρόμο τον ξερουμε .Το φθινοπωρο καντά για εκλογες παλι
  • Σημεία και ΤέραταΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:45
    Εύχομαι τα καλύτερα στη νέα κυβέρνηση γιατί σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μεμψιμοιρώ με το καλημέρα. Το καλό που σας θέλω δουλέψτε και συνεργαστείτε.
  • IFANΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:45
    ΒΛΕΠΩ ΠΑΛΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠ ΟΛΟΥΣ
    ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΙ... ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ
  • ianisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:41
    Αν η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, δεν ξεκινήσαμε καλά. Πάλι μια από τα ίδια. Πολυμελής Κυβέρνηση, που φωνάζει ότι έγινε με παλαιοκομματικά κριτήρια βολέματος πολιτικών προσώπων και όχι με επιλογή των αξιοτέρων, για τις ιδιαίτερες δυσκολίες της χώρας.
    Η απομάκρυνση του Φραγκούλη για να υπουργοποιηθεί ο Πάνος, βγάζει μάτι.
    Με εναλλακτική σε περίπτωση αποτυχίας, τους θαυματοποιούς των καταλήψεων και της Υπατίας, Τσίπρα και Στρατούλη , τα πράγματα είναι δυσοίωνα. Κι αςί κλαυθμυρίζουν μερικοί, γιατί ο "χέστης" ελλγηνικός λαός δεν τους παρέδωσε από τώρα, για μπαχαλοποίηση τη χώρα.
  • ΗλίαςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:36
    @αριστείδης
    Το τραγούδι που παίζει στο άνοιγμα της εκπομπής είναι:
    Sarah Jane Morris - Missing You
  • giotaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:36
    ΦΑΤΕ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΤΟΥΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΚΑΣΤΕ!!!!!!!
    ΟΣΟΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΥΣΣΙΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ.
    ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΤΕ.
    ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΖΩΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ.
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!
  • elpisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:31
    ΖΗΤΩ Η ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΑΞΙΖΟΥΝ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ.
  • Ο Λογισμός του ΣΥΝ..Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:30
    Συν-κυβερνηση λοιπον ετσι ωστε με...
    Συν-νενοηση να...
    Συν-διαλαγουμε με ολους τους τοκογλύφους και να μπορουμε να...
    Συν-καλύψουμε τις παλιες ρεμουλες και τα λάθη στα οποια θα...
    Συν-πράξουμε ...
    Συν-υπογραφοντας μνημονια ξεπουληματος με τους οικονομικούς....
    Συν-εταιρους μας την ιδια στιγμη που ολοι μας βλεπουμε τον...
    Συν-ανθρωπο μας, τον ...
    Συν-τροφο μας στη ζωη, τον ...
    Συν-ταξιδιωτη μας σε αυτο τον κόσμο, να...
    Συν-θλίβεται απο το βάρος και ολοι μας ...
    Συν-ειδητοποιουμε και ....
    Συν-ηγορουμε οτι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.

    ΠΡΟΣΕΞΤΕ πολυ καλα τι θα κανετε παλια δεξια και νεα "αριστερα" αφεντικα γιατι ξερουμε και αλλη μια λέξη που ξεκινα απο το ιδιο προθεμα :

    ...ΣΥΝ-ΤΡΙΨΤΕ ΤΟΥΣ...
  • χρηστοςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:27
    Μπορει να μου πει κανεις ποσους απο αυτους εχει εκλεξει ο ελληνικος λαος; Γιατι επρεπε να περασουμε 2 εκλογικες αναματρησεις και 3 μηνες ακυβερνησιας στην ουσια και τωρα να χρειαζομαστε 14.5 δισ ευρω αντι για 11.5 δισ. τον μηνα Ιουνιο; Στην ουσια απο το ΠΑΣΟΚ-ΝΔ τωρα πηγαμε στο ΝΔ-ΠΑΣΟΚ. Δεν αλλαζει τιποτα, μειναμε στο μνημονιο χωρις να βλεπω να προχωρουμε σε απαιτουμενες διαρθρωτικες αλλαγες.
  • ΡίταΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:27
    Τώρα που μας πήραν τον Φράγκο και έφεραν τον Παναγιωτόπουλο, νομίζω τα είδαμε όλα. Είχαμε μια ελπίδα, νιώθαμε υπερηφάνια με τον Φράγκο και πήγε ο Αντωνάκης να μας βάλει το Παν? Να κάνει τι? Να πάει μια βόλτα με το κότερο? Γιατί ούτε γι' αυτό δεν τον έχω ικανό. Τον Ελευσινιώτη δεν τον ξέρω αλλά τουλάχιστον είναι σχετικός με το αντικείμενο. Δεν ξέρω ούτε που ανήκε ο Φράγκος ούτε και με νοιάζει αλλά ήταν πιστεύω πως είναι γεννημένος για μια τέτοια θέση. Τελικά τους ικανούς τους τρώει ένας Παναγιωτόπουλος.
  • PantelisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:26
    Αυτό το τσίρκο θα έχει παραστάσεις καθημερινά για δυό μήνες. Μετά θα πάει να περιοδεύσει αλλού...
  • ΚΑΡΑΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:19
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΟΥΤΕ ΟΛΙΓΟΜΕΛΗ ΟΥΤΕ ΕΥΕΛΙΚΤΗ ΤΗ ΒΛΕΠΩ
  • NIK THE GREEKΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:18
    Προς ροζούληδες, χρυσά αυγά, ροζ πρασινομαϊντανούς
    οι ευχές σας σας επιστρέφονται, καμιά κουβέντα δεν άκουσα
    ΥΠοΥΡΓΕΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ ρε ξεφτήλες, περηφάνεια ρεεεεεεεεε!!!
  • rokoΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:11
    O φράγκος έπρεπε να είχε παραμείνει. Είναι ξεφτίλα να παραδίδει ο φράγκος στον παναγιωτοπουλο.
  • george2Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:09
    μιλαμε για μικρο ευελικτο σχημα ολα ειναι παιδια λαστιχο
  • george2Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:07
    καμια 40ρια ακομη υψηλομισθοι.Σιγα τα ωα μασαμε??????
  • nikosΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:05
    Πριν την ορκομοσίσα να ελεγχθή το πόθεν έσχες, όλων των υπουργών και
    υφυπουργών.Η αντιπολίτευση να ασκήση τον έλεγχο κάθε υπουργού, ως ωφείλη άλλοστε , και να ενημερώνη τον λαό με βεβαιωμένες παραβάσεις
    και οχι με φανφάρες.Επεισης θα ήθελα η δικαιωσήνη να άρη την ασυλία, και οχι η βουλή.Νομίζω πρέπει να φοβάτε ο.Διαφορετικά σε λίγο θα έχουμε μια απο τα δια.
  • jimmΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:03
    ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!!!!!! ΚΑΘΑΡΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΑΣΑΣ!!!!!
  • MAIKΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 18:00
    ΑΠΟΛΑ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ!!!! ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΧΤΣΕΣ. ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΌΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ
  • νικηΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:59
    v.κ. Αν κοιτάξεις στον εκλογικό χάρτη θα δεις ότι η Ν.Δ βγήκε στις πρωτοκλασάτες περιοχές της Αττικής. Ψυχικό, Κηφισιά, Βούλα, Εκάλη, Γλυφάδα, Φιλοθέη....μην είσαι τόσο άδικος, και αν σηκώσεις το κεφάλι ψηλά θα δείς μπλέ ουρανό στο χάρτη.
  • ΑΝΤΙΦΑΤΙΚΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:36
    ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ, , , , ,
    ΠΑΛΙΟΝΕΟΦΑΤΣΕΣ, , , , , , ,
    ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΒΡΗ ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ, , , ,
    ---ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ----
  • Τζώρτζης Δ. ΔΕΛΗΜΑΝΗΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:33
    ΔΗΛΑΔΗ Ο παναγιωτόπουλος ΣΤΟ ΑΜΥΝΑΣ!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!
    ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΦΡ. ΦΡΑΓΚΟΣ ΣΤΟ παναγιωτόπουλο!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!
    ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΙ`ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΚΕΡΜΑΤΑ;;; ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!!!
  • dionisisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:32
    ΣΚΑΣΜΟΣ-ΣΚΑΣΜΟΣ-ΣΚΑΣΜΟΣ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟ 48% ΝΑΙ -ΝΑΙ ΤΟ 48% ΓΙΑΤΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ Ο ΚΟΥΒΕΛΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ????? ΟΠΟΤΕ???? ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΗΦΙΣΑΤΕ . Ε!!!!!!!!!! ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ......................................
  • ν.κΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:26
    Ζήτω η ΕΛΛΑΣ!!!!!!! Άντε να μας πείσουν;Πάντως από κυριακή το βράδυ έγινα φανατικός της Ν.Δ!!!!Γιατί όπως με Γαμ.......... ε το 10% των φοβισμένων Ελλήνων(Ανθρωπάκια) και επέστρεψε στην Ν.Δ σε σύγκριση με τις πρώτες εκλογές έτσι και εγώ τώρα θα νιώθω μεγάλη ικανοποίηση όταν θα βλέπω τους Αθηναίους να τρέχουν για συσσύτια και τους υπόλοιπους έλληνες να διαμαρτύρονται για τους φόρους και τα χαράτσια ενώ θα γνωρίζω ότι αυτοί οι ίδιοι έχουν ψηφήσει Ν.Δ. ΑΧ ! ΑΧ! Η ΕΛΛΑΣ ΕΛΑΒΕ ΤΕΛΟΣ!!!! ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΙΑΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ!!!!!!!ΠΛΕΟΝ ΑΣ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΠΑΜΕ ΟΛΟΤΑΧΩΣ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!! ΖΗΤΩ!!!! (Δεν μας φταίνε οι πολιτικοί μας!!!! φταίμε εμείς που τους ψηφίζαμε. ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΣΥΝΧΩΡΗΤΟΙ ΠΟΥ ΞΑΝΑΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΜΕΠΤΟΥΣ''
  • ΠελασγόςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:23
    Σταχυολόγημα:
    Κεφαλογιάννη (Η δυναστεία συνεχίζεται) Αυτή ήταν που ήθελε να απαγορέψει τις διαδηλώσεις στην Αθήνα;
    Νότης Μηταράκης. Τώρα μου λύθηκε η απορία για ξαφνικό προχθεσινό άρθρο του που περιείχε και μέρος από το βιογραφικό του.
    Ο ΑΔΩΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ; Εεε; Ο ΒΟΡΙΔΗΣ; Τους φυλάμε για ανασχηματισμό;
  • ΚΩΣΤΑΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:20
    Ο Σαμαράς την υποτιθέμενη ανανέωση την έκανε με τον Καραγκούνη στο Δικαιοσύνης;Έναν νεαρό που πρόσκειται στην Ντόρα, έχει κληρονομικό χάρισμα από το βουλευτή πατέρα του και δεν έχει ασκήσει ούτε στοιχειωδώς δικηγορία;Μετά τον παναγιωτόπουλο στο άμυνας..Παλιές συνταγές ρημαγμένα πρόσωπα..Τον Δένδια τι τον έβαλε στο Δημοσίας Τάξεως;Να βάλει τάξη ο άνευρος πρώην υπουργός Δικαιοσύνης;Τουλάχιστον βάλτου έναν υφυπουργό να τον ξυπνάει από τον αιώνιο λήθαργο.Κατά τα άλλα Βερνίκος ο σοσιαλιστής εφοπλιστής με το σήμα του τσε στα καράβια του.Έβαλε βέτο ο Κουβέλης λένε για τον Τζαβάρα.Τι λές ωρέ δημοκράταρε υποκριτή Κουβέλη..Για τον τραπεζίτη Ράπανο δεν έβαλες βέτο ή για τους άλλους αριστερούς καθηγητάδες..
  • Free MindΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:15
    ΜΕ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ, ΒΡΟΥΤΣΗ, ΤΖΑΒΑΡΑ, ΛΥΚΟΥΡΕΝΤΖΟ ΚΑΙ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ ΣΕ ΚΡΙΣΙΜΑ ΥΠΟΥΡΓΙΑ..???!!!!

    ΣΩΘΗΚΑΜΕ!!!!!

    ΣΑΜΑΡΑ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!!!
  • δΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:15
    Ο Παναγιωτόπουλος υπουργός. Τώρα θα κοιμάμαι ήσυχος.
    Περιμένω και τον Κυριάκο την επόμενη φορά. Μην μας τον στερήσετε.
  • alexΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:14
    ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.ΚΡΙΜΑ ΕΛΛΑΔΑ..ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΠΑΛΙ ΕΚΛΟΓΕΣ...
  • ΓΙΩΡΓΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:13
    Ο κυβος ερριφθη: προκειται για καθαρη ακροδεξια, σχεδον "χουντικη" κυβερνηση, βαθια συντηρητικη τοσο ως προς το φυλο (2 γυναικες!!!) οσο και ως προς την ηλικια (60+). Συγχρονως πολλα απο τα στελεχη της ειναι αντιπαθεστατα και ως ανθρωποι, με προεξαρχοντα τον χρυσαυγιτη Δενδια.

    Ντροπη για ενα "αριστερο" κομμα να την στηριζει, ο Κουβελης ειναι προφανες οτι θελει να λερωσει για παντα το ονομα της Αριστερας.

    Ειναι εμφανες οτι προκειται πιθανοτατα για το κυκνειο ασμα ενος κοσμου που πεθαινει - αυτο ωστοσο δεν την κανει καθολου λιγοτερο αντιλαικη και επικινδυνη.

    Χρεος του καθε Ελληνα: η οσο το δυνατον ταχυτερη ανατροπη της. Ουτε μια μερα ψευτοελπιδας.
  • dimitrisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:13
    καλη αρχη
  • EMΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:11
    DEN EPREPE NA AFHSEI EKTWS TON FRANGO APO TO AMYNAS
  • Αντι.Μ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:07
    Κλεψιά, απατεωνιά, προδοσία, λαμογιά, ρουφιανιά όλα σε συσκευασία ενός.Αυτή δεν είναι κυβέρνηση, μπουλούκι της παλαιάς εποχής είναι.Μόνο που αντί για την επαρχία, θα περιοδεύει εις τας Ευρώπας, για το καλό μας βεβαίως βεβαίως.Θα πέσει πολύ γέλιο!!
  • αριστειδηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:05
    ποιο ηταν το πρωτο τραγουδι που παιξατε σημερα(21-6) το πρωι στην εκπομπη του κου χατζηνικολαου?

    ευχαριστω
  • ΣΤΡΑΒΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:05
    Η συνθεση της νεας κυβερνησης βρωμαει ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ .....
    Αντε λοιπον παρτε θεση στα τεσσερα και τα καλυτερα ερχονται !!!
  • simon1roiΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:04
    Ο θόρυβος που ακούτε, είναι τα ...ελικόπτερα, που έρχονται να σας πάρουν! Σύντομα...
  • Σταμάτης-ΣΑΜΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:02
    Μιά απο τα ίδια-και ηζωή συνεχίζεται, με αυτοκτονίες, πείνα και εξαθλίωση, - και έρχονται τα χειρότερα, με σημαίες και με ταπούρλα- οι τραπεζίτες-δανειστές./ Και σε λίγο θα αρχίσουν τα ξεφαντώματα. Καινούργια χρέη, -καινούργια κατηφόρα για την Ελλάδα- διαρκείας ανηφόρα για το λαό- και όποιος αντέξει-αυτοί που έβγαλαν τον κλεμένο-ιδρώτα και αίμα, - πλούτο της εργατικής τάξης έξω, σε ξένες τράπεζες, σίγουρα θα αντέξουν για πολλά χρόνια.
    Εμείς φταίμε που τους αφήσαμε να μας φοβίσουν και να μας εκβιάσουν.
    Τώρα και με την άδεια του εισαγγελέα-δική μας- θα μας γα..σουν.
    Στο χέρι μας να μην τους το επιτρέψουμε./ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗ-ΜΕ ΤΟ ΚΚΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΟ- ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ./ Συνταξ/Αγρότης.///
  • ΗλίαςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:02
    Πάρτε αντιαφυξιογόνες μάσκες, maalox και όλα τα συναφή κι ετοιμαστείτε για πολύ ξύλο και κλάμα από Σεπτέμβρη. Φυσικά αναφέρομαι στο 42% που τους ψήφισε. Προσωπικά ότι χημικό έφαγα μου φτάνει. Δεν είμαι διατεθειμένος να καταστρέψω την υγεία μου για ένα αξιοθρήνητο 42% . Αυτή τη φορά τον αγώνα μου τον έδωσα με την ψήφο μου.
    Καληνύχτα Ελλάδα!
  • ΑΛΛΙΩΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 17:00
    οι αντιεξουσιαστες στην εξουσια! μια κυβερνηση καθαρα φιλολαικη, καλες δουλειες sorry καλη δουλεια
  • ΝέμεσιςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:59
    Καλή επιτυχία στο έργο της νέας κυβέρνησης. Είθε οι ευχές και ο Θεός της Ελλάδος να σας συνδράμουν στο έργο σας, διότι το πλοίο η ΕΛΛΑΣ δεν πρέπει να πέσει σε αβαθή , αλλά να συνεχίσει τα ταξίδια του σε νέες θάλασσες και προορισμούς....... για το καλό όλων.Η Ισχύς εν τη ενώσει....Ενωμένοι τώρα στα δύσκολα θα πάμε μπροστά.Φιλικά Νέμεσις.......
  • bikyΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:59
    @maria: AYTO ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΣΙΧΑΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΝΙΓΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΘΕΙΣ ΩΣ ΛΑΟΣ ΧΩΡΙΣ :
    ΟΝΟΜΑ
    ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
    ΘΡΗΣΚΕΙΑ
    ΙΣΤΟΡΙΑ
    ΓΛΩΣΣΑ

    ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΑΘΙΚΙ ΠΟΥ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΑΡΚΕΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΟΥΣΙΑ .....ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ !!!!!!!!
  • ΦΙΛΙΠΠΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:52
    ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ [ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ....]
    ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΙ[ΓΛΑΣΤΡΕΣ..]ΠΑΣΟΚ΄ΔΗΜΑΡ...ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ... ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ!1ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ....
  • Ανδρέας ΣεργάκηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:52
    Μικρή και ευέλικτη κυβέρνηση!
    Τραπεζίτης στο Οικονομικών, Εφοπλιστής στο Ναυτιλίας,
    Ο Τζαβάρας στον Πολιτισμό (νομικός, από το βιογραφικό του καμία σχέση με τον πολιτισμό)
    Ο Λυκουρέντζος στο Υγείας (Πολιτικός Επιστήμων, από το βιογραφικό του καμία σχέση με την υγεία)
    Ο Δένδιας ήταν ο δημιουργός του κουκουλονόμου, στο Προστασίας του Πολίτη.
    Δεν ψάχνω άλλο.
    Βοήθειά μας...
  • antonΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:47
    ΑΝΤΩΝΗ ΕΚΑΝΕΣ ΔΙΑΝΑ --- ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΑΕΡΑ ΣΤΑ ΠΑΝΙΑ ΣΟΥ --
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ -- ΠΑΛΙ ΟΙ ΚΛΙΚΕΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ !!!
    ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΣΕ ΤΡΑΒΑΝΕ !!!!!!
    ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΣΥ ΘΑ ΕΣΠΑΓΕΣ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ !!!!!!
  • ΑΡΓΥΡΗΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:45
    Το βλήμα ο Αδωνης που ειναι;
  • ΝΙΚΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:45
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ. ΑΝ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ, ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΕΞΥΠΝΟ, ΟΧΙ ΙΚΑΝΟ, ΠΟΛΙΤΙΚΟ, ΔΙΕΒΛΕΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΙΧΕ ΕΣΤΩ 1 ΣΤΙΣ ΧΙΛΙΕΣ ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ, ΘΑ ΕΒΑΖΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ. ΑΡΑ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ. Ε ΡΕ ΠΑΡΤΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ.
  • gogoΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:44
    που εισαι νιοτη που εδειχνες πως θα γινοσουν αλλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για τον Φωτη Κουβελη!
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:42
    ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΥΝΑΣ Ο ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ? ΝΤΡΟΠΗ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΑ.
  • SpyrosΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:39
    Πιο δεξιά κυβέρνηση δεν γινόταν..που πας κυρ Φωτη ???Τον Παναγιωτόπουλο στηρίζεις?? Σου ετοιμάζει και εσένα εκπομπή με πίτσες σαν την θρυλική με τον Λεβέντη..Τον Παναγιωτόπουλο??Kαι ξαναλέω ..τον Παναγιωτόπουλο???
  • ΣταθηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:38
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
  • antonis p.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:36
    Απο πρωτη ματια φαινεται καλη το αποτελεσμα ομως θα το κρινει. μπορουσαν και με λιγοτερα προσωπα αλλα το θεμα ειναι να τα πανε καλα
  • espoirΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:35
    kaLa, , o misogynhs mono 2 gynaikes evale sto ypourgiko sxhma?
  • salpiΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:33
    ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
  • iliasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:33
    Δεν θα κρατήσει για πολύ.Με εφοπλιστές στο υπουργείο ναυτιλίας και τραπεζίτες στο οικονομικών, καταλαβαίνετε για ποιους δουλεύουν οι υπουργοί.
  • minaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:32
    Γιατί διαμαρτύρεστε για το ΄΄θίασο΄΄; ΄Μήπως εμείς (οι Έλληνες) δεν τους ψηφίσαμε; Η Ελλάδα της φτώχειας, της μιζέρειας, των αυτοκτονιών, της ανεργείας, του απεχθούς μνημονίου έδωσε 42%!!!!!!! σε αυτούς που μας οδήγησαν εδώ. Δεν αντέχω άλλο.... Μήπως, λέω μήπως να βγάλετε ΟΛΟΙ το σκασμό!!!!!
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ
  • Nikos DasΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:32
    Τωρα το πλοιο εχει σαλπαρει κι απο τα ματια φευγει η στερια.
    Με τετοια συνθεση στη κυβερνηση Βενιζελοσαμαροκουβεληδων, σιγουρα θα ετοιμαστει το ''ΠΑΤΡΙΣ'' (πλοιο του 60) με Ελληνες μεταναστες για Αυστραλια, Αμερικη, Καναδα για οπου λαχει.
    Τοτε εφυγαν περιπου 2 - 3.000.000 Ελληνες, ηρθε η ωρα να φυγουν και οι υπολοιποι.
    Δυστυχως δεν υπαρχει σωτηρια για αυτη τη Χωρα, αφου με εκβιασμους οι Μασονοι καταφεραν να κανουν τον ΓΑΠ και το Σαμαρα Πρωθυπουργους, πρεπει να το παραδεχτουμε ποια, οτι η Ελλαδα το μονο ειδος που εισαγει-εξαγει ειναι ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
    Αντε καλη τυχη να εχουμε.
  • monolis paterakisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:32
    καλη επιτυχια σε ολους προς οφελος της πατριδας και του λαου
  • gogoΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:30
    ρε παιδια δεν το αντεχω !!!!τοση φασαρια τοση στεναχωρια τοσοι αγωνες τοσοι αγανακτισμενοι τοσα χημικα στα κεφαλια μας για να γινει υπουργος ο Δενδιας??????/
  • ΠελασγόςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:27
    Ε-ΠΙ-ΤΕ-ΛΟΥΣ!!
    Ανανέωση και ελπίδα - Ούφ!
    (πιστεύω να μην τα διαβάζει αυτά ο Αμυράς).
  • ΓΙΑΝΝΗΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:25
    Ευτυχως υπαρχει και ο Κουβελης και εβαλε veto για τον Τζαβαρα στο Δικαοσυνης !!!! Τον ΠΑΠΑ της Συγκαλυψης για το Βατοπαιδι στο Δικαιοσυνης ...Ελεος
  • παναγιωτηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:25
    οποια και να ειναι τα ονοματα η πολιτικη δεν αλλαζει αλλα ας ξεκινησουμε με την πρωτη κωλοτουμπα του σαμαρα ασυμβιβαστο βουλευτη με υπουργο πριν τις εκλογες ελεγε
  • mariaΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:24
    γιατί έγιναν εκλογές αφού οι ίδιοι τραπεζίτες θα κυβερνάνε καλύτερα να μην ξαναγίνουν
  • βαγγεληςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:20
    kυριε κουβελη συγχαρητηρια για την προδευτικη κυβερνηση που
    στηριζεις Αξιος ο μισθος σου και ικανοποιημενοι οι χρηματοδοτες σου
    Για την ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΟΤΟ
    ΒΡΩΜΙΚΟ 2012 ΟΠΩΣ 1989 ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ
  • δημητρηςΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:20
    ΚΑΙ ΚΑΓΚΕΛΟ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ Ο ΜΗΤΣΑΚΑΣ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ. ΩΡΑΙΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!
  • martinΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:16
    ΣΚΕΤΟ ΠΑΝΥΓΗΡΙ..
  • KKΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:13
    Κλαίω από τα γέλια
  • GEORGE-M-Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:13
    Ε ρε ο ερημος ο Πύρρος προβλήματα που θα εχει να λύσει στο Αθλητισμου !! Τον περιμένουν ολα τα καλα παιδιά του ποδοσφαίρου... Αραγε πόσους συμβούλους θα πρέπει να εχει το παλληκάρι ??? για να ξεκινήσει να μαθαίνει τι γίνεται εκεί ??.Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να εχεις γνώσεις .αλλοι θα εχουν για αυτόν...Αυτος θα ακουει μονο σαν καλο παιδί και τα βράδια στην Αρένα..με τον φιλο του για κανενα ποτό.
  • χρήστος πΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:13
    ΝΔ+ΠΑΣΟΚ+ ΔΗΜΑΡ = κυβέρνηση ΡΗΜΑΔ. Το χειρότερο ότι ταλαιπωρηθήκαμε 2 φορές για αυτό το έκτρωμα . Μάλλον περίμεναν την έκθεση του Ρουπακιώτη .Δείτε μόνο τα άτομα. Παλιές καρικατούρες σε πακέτο τραπεζοεπιχειρηματιών με κορδέλα μνημονιακών καθηγητών. Θα κλάψουν μάνες... Βλέπω τον Τσίπρα σε λίγο καιρό με 80%
  • TrenthsΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:12
    Συγχαρητήρια για την κυβέρνηση.
    Μας πήρε τέσσερις μέρες να κάνει ο Σαμαράς κυβέρνηση και να μας βάλει τα λαμόγια του Καραμανλή..ΕΛΕΟΣ!!!!!!!
  • redstarΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:08
    29 υπουργοί!!!! Κατα τ' άλλα μικρό και ευέλικτο σχήμα...
    λιγότεροι από τους 45 αλλά δεν τους λες και λίγους. Που να ήθελαν περισσότερους και οι συν-εταίροι θα το πιάναμε το 45άρι...
    Λίγη συμασία έχει πάντως οι πραγματικοί υπουργοί θα είναι και πάλι το κλιμάκιο της τρόικας και η task-force.
  • panagiotisΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:07
    Τι σχεση εχει ο Παναγιωτοπουλος με το Αμυνας ρε γιωτομπαλοι?Που τον θαψατε τον Φραγκο Φραγκουλη ρε ξεφτιλισμενοι?Ο μονος ανθρωπος που ενεπνευσε το αισθημα της ασφαλειας απο μια ενδεχομενη εξωτερικη απειλη ειναι αυτος, αλλα εσεις με τα ευρωπουλα που σας πετανε βιομηχανοι, μεγαλοεκδοτες και οικονομικοοι παραγοντες του εξωτερικου προτιμησατε να βαλετε το αγγουρι στο δικο μας τον κωλο.Α ρε πουσταρια, Κασιδιαρης που σας χρειαζεται!!!
  • ΣΠΥΡΟΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:06
    ο πυρρος στο αθλητισμου? αυτο και αν ειναι ειδηση!!
  • ΓΡΗΓΟΡΗΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 16:04
    ΑΜΑΝ. ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΤΟΠΑ ΤΩΡΑ.........ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ
  • Κωστας Νικολ.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:56
    Λιαν επικινδυνος για το Εξ/κων ο κ. Αβραμοπουλος λογω του προτερου βιου του και της σχεσης του με την Λεσχη Bilderberg.Δεν σας εκπλησσει το γεγονος οτι ΠΟΤΕ δεν ακουσαμε κατι για την προσωβπικη του ζωη;
  • agkiouΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:53
    Γάτα ο Βενιζελος !γιατί αραγε δέχθηκε στο υγείας ενα σκληροπυρηνικό νεοδημοκρατη? μάλλον θα εχει πολύ δουλειά ο Λοβέρδος!!!!!
  • ΚΩΣΤΑΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:50
    ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ, ΑΣ ΒΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ.
    ΩΡΑΙΑ ΛΟΓΙΚΗ! ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΣΕ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΑΜΥΝΑΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ. ΟΙ ΚΟΝΟΦΑΓΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΥΩΤΗΣ ΗΤΑΝ "ΛΙΓΟΙ" ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΟΖ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΒΟΥΤΥΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΤΗΣ Χ.Α.
  • maria v.kΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:49
    Αυτή η κυβέρνηση ειναι η εθνική ελλάδος πού θέ μπορέσει νά ανταποκριθεί στίς τόσο δύσκολες στιγμές?καί τούς πήρε καί τέσσερεις ημέρες?
    Υπήρχαν άλλα πολλά αξιόλογα άτομα καί από τά τρία κόμματα αλλά καί εξωκοινοβουλευτικά πού θά μπορούσαν νά αναλάβουν γιά νά τά βγάλουν πέρα αλλά καί γιά να μάς κάνουν υπερήφανους!
  • SKORPIOSΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:43
    ΚΑΤΑ ΤΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΤΟΥ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΩΜΑΣΤΕ .
  • ΣΚΒΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:42
    Με εξαίρεση τον Ρουπακιώτη, ο θίασος πάει ... επαρχία !
  • kostasthΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:42
    ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟ 1 ΔΙΣ.. ΠΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ?? ΤΩΡΑ ?? ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ ? ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΑ 100 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΘΑ ΜΗΝΟΥΝ ΕΔΩ ?
  • aristeros extremΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:41
    Σαμαράς... ο 13ος πρωθυπουργός της Μεταπολίτευσης, με στήριξη από τα εκσυγχρονιστικά κατάλοιπα του σημιτικού ΠΑΣΟΚ και της ΡΗΜΑΔ του Φώτη Κουβέλη... Και μη χειρότερα!
  • Μπούλης ο Λεοντόκαρδος.Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:40
    Την επιτυχία, την έχουμε, πλέον, στο τσεπάκι !
  • ksoutΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:36
    Υπουργός Αμυνας ο Π.Παναγιωτόπουλος;!;! Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, ο Δένδιας;!;!; ''φρέσκα, αποτελεσματικά και άφθαρτα πολιτικά πρόσωπα"! Στο ταμείο παρακαταθικών και δανείων βάλτε Κοσκωτά και στο"Θρησκευτικού Τουρισμού" το Ρουσόπουλο!:))
  • ndΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:31
    Αυτη ειναι η καλοκαιρινη βουλη.Μαλλον το χειμωνα θα εχουμε αλλη .Ανα εποχη μια χαρα το βλεπω......
  • ΙΩΑΝΝΗΣ69Πέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:29
    Καλές παραστάσεις!!!
  • NickΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:28
    Μα γιατί δεν έβαλαν έναν Τούρκο στο άμυνας; Τραπεζιτες στο οικονομίας, εφοπλιστές στο ναυτιλίας...
  • ΕΛΛΗΝΑΣΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:24
    «Ζήτω»!

    «Τη συγκυβέρνηση (σ.σ.: της ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ) τη θέλουν τριών ειδών συμφέροντα: Πρώτον, το ίδιο το ΠΑΣΟΚ. Δεύτερον, τη στηρίζουν όλα εκείνα τα συμφέροντα και οι συντεχνίες που δεν θέλουν να αλλάξει τίποτε στην Ελλάδα και τρίτον την προτιμούν όσοι εντός και εκτός χώρας θέλουν την αυριανή κυβέρνηση αδύναμη και ελεγχόμενη».
    Αντώνης Σαμαράς, 7/4/2012
    *
    «Δεν θέλω να συγκυβερνήσω με το ΠΑΣΟΚ και δεν συμφέρει τον ελληνικό λαό να γίνει τέτοια συγκυβέρνηση, συμφέρει μόνο το ΠΑΣΟΚ για να πέσει στα μαλακά, συμφέρει τη διαπλοκή και τα εξωθεσμικά κέντρα».
    Αντώνης Σαμαράς, 3/5/2012
    *
    «Απέναντί μας λοιπόν έχουμε όχι ένα κεντροδεξιό μέτωπο, αλλά το μέτωπο της καθαρής και σκληρής δεξιάς, της "καραδεξιάς" (...). Μια συσπείρωση ακραίων στην πλειοψηφία τους στοιχείων, που επανέρχονται στην κοίτη τους στο όνομα μιας μικροπαραταξιακής επιδίωξης. Εχουμε απέναντί μας τον κ. Σαμαρά και το κόμμα του (...)».
    Ευάγγελος Βενιζέλος, 25/5/2012
    *
    «Δεν θα γίνουμε το αριστερό άλλοθι της προωθούμενης συγκυβέρνησης ΠΑΣΟΚ και ΝΔ».
    Φώτης Κουβέλης, 3/5/2012
    ***
    Κατόπιν αυτών δεν έχουμε παρά να αναφωνήσουμε:
    «Ζήτω» και η ...συνέπεια,
    «ζήτω» και η ...αξιοπιστία,
    «ζήτω» και τα ...σταράτα λόγια
    των ταγών της αστικής κοινοβουλευτικής μας δημοκρατίας!

    Νίκος Μπογιόπουλος-ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ, 20/6/2012
  • pantelis.vΠέμπτη 21 Ιουνίου 2012, 15:16
    Εξυπνος ο Βενιζελος.Υπουργοποιει τον Δημα για να βγαλει μεροκαματο η Γεννηματα!!!!Σαν δε ντρεπεστε!!!!Απο την αλλη πλευρα δεν βλεπουμε τον Κυριακο!!!Αν δεν αλλαξει κατι τελευταια στιγμη!!!