• Αθήνα13°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:13°C
  • Θεσ/νίκη12°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:6°C
  • Πάτρα9°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:10°C
  • Ηράκλειο14°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:14°C
  • Λάρισα12°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:7°C
enikos.gr-Αμερικανός επιστήμονας: Μίλησα με εξωγήινους

Ντοκουμέντο 1996
Αυτά έλεγε ο Γεωργαλάς για τον Καμμένο

Πρώτη καταχώρηση: 16/05/2012 - 16:02

Τελευταία δημοσίευση: 16/05/2012 16:02Πολιτική

Ντοκουμέντο 1996Αυτά έλεγε ο Γεωργαλάς για τον Καμμένο

Σε μία αποκαλυπτική συνέντευξη το …μακρινό 1996 στο «Ε» της Ελευθεροτυπίας , ο θεωρητικός προπαγανδιστής της Χούντας Γεώργιος Γεωργαλάς, ανέπτυσσε τις απόψεις του για τον κοινοβουλευτισμό, τη Δημοκρατίας και τη συνεργασία του με τον Πάνο Καμμένο.

 

Ο Γεώργιος Γεωργαλάς ήρθε στην Ελλάδα από την κομμουνιστική Ουγγαρία και όπως ο ίδιος αναφέρει, το 1957 έφτασε στην Ελλάδα και αμέσως του πρότειναν θέση στην υπηρεσία Ειδικών μελετών της ΚΥΠ, «η οποία ασχολείτο με την ιδεολογική παρακολούθηση του κομμουνισμού».

 

Όπως τονίζει, πρότεινε τη χρησιμοποίηση του στρατού «που τότε ήταν η μόνη οργανωμένη δύναμη στη χώρα. Διέθετε δικά του μέσα. Ραδιοφωνικό σταθμό, ΤΕΑ, είχε εκδοτικό μηχανισμό κλπ. Θα μπορούσε, λοιπόν, να χρησιμοποιηθεί για αντικομμουνιστική προπαγάνδα. Δηλαδή, με μέσα στρατιωτικά να αντιμετωπίσει το πολιτικό πρόβλημα. Η δεύτερη πρόταση ήταν να δημιουργηθεί μία κυβερνητική υπηρεσία πολιτικού πολέμου, όπως είχαμε μάθει στην Ουγγαρία να την αποκαλούμε. Έγιναν δεκτές και οι δύο προτάσεις. Τοποθετήθηκα λοιπόν στο ΓΕΣ. Έγινε επίσης και η Υπηρεσία Πληροφοριών της Προεδρίας της Κυβέρνησης και τοποθετήθηκα εκεί».

 

Ο κ. Γεωργαλάς παραδέχεται ότι ενώ είχε πληροφορίες ότι θα κινηθούν οι στρατιωτικοί για το πραξικόπημα, δεν τις μεταβίβασε στην κυβέρνηση. «Όταν συνεργάστηκα με τον Κανελλόπουλο και μου έλεγε για τις εκλογές γελούσα. Σκεφτόμουν: ο άνθρωπος δεν έχει πάρει χαμπάρι πως δεν θα γίνουν εκλογές;» αναφέρει χαρακτηριστικά στη συνέντευξη.

 

Στη συνέχεια ο κ. Γεωργαλάς έγινε υπουργός Τύπου της δικτατορίας και δηλώνει αντικοινοβουλευτικός «θεωρώ ότι οι 300 χειρότεροι Έλληνες είναι οι εκάστοτε βουλευτές» αναφέρει χαρακτηριστικά.


«Εγώ είχα πει να γίνουν σε πρώτη φάση κόμματα μέσα από το καθεστώς, Ένα δεξιό, ένα αριστερό, ένα κεντρώο κλπ. Κι όποιον ψήφιζε ο κόσμος. Θα είχαμε μία καλή αντιπολίτευση μέσα από το καθεστώς» αναφέρει και  προσθέτει ότι μετά θα ήταν ελεύθερη η δημιουργία οποιουδήποτε κόμματος. Αλλά δεν θα είχαν πιθανότητες αυτά τα κόμματα. Μήπως δεν ξέρουμε πως ορίζεται το αποτέλεσμα; Τώρα το ορίζουν τα διαπλεκόμενα τότε το θα το ορίζαμε εμείς» αναφέρει χαρακτηριστικά.

 

Για την εξέγερση του Πολυτεχνείου, υποστήριξε ότι ο Παπαδόπουλος θέλησε να το εκμεταλλευτεί «για να ματαιώσει τις εκλογές που είχε αναγγείλει και ταυτόχρονα με την βίαιη καταστολή θα μπορούσε να καθησυχάσει τους στρατιωτικούς που τον αμφισβητούσαν. Φυσικά δεν του βγήκε».

 

   Η θέση του για τον κοινοβουλευτισμό  δεν τον εμπόδισε να συνεργάζεται με εκπροσώπους του Κοινοβουλίου, καθώς όπως χαρακτηριστικά απαντά σε ερώτηση δεν συνεργάστηκε με τη ΝΔ: «Με τη ΝΔ όχι. Μεμονωμένα με βουλευτές. Με τον Πάνο Καμμένο. Τον συμβουλεύω, γράφω τους λόγους του…».

Ο κ Γεωργαλάς απάντησε και για την θέση του διευθυντή που είχε αναλάβει στην εφημερίδα Το Όνομα: «Όταν μου έκανε την πρόταση ο Μάκης Ψωμιάδης δέχθηκα υπό ένα όρο: να μην παρεμβαίνει στο δημοσιογραφικό έργο μου. Δεν τήρησε το λόγο του και διαφωνήσαμε».

 

    Λίγες ημέρες μετά την δημοσίευση της συγκεκριμένης συνέντευξης, ο Γεώργιος Γεωργαλάς διαμαρτυρήθηκε ότι αγνοήθηκαν οι θέσεις του, με επιστολή που εστάλη από το γραφείο τύπου του τότε βουλευτή της ΝΔ Πάνου Καμμένου.

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (90)
  • ΣτεφανοςΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 20:30
    Μου αρεσει που δεν φορας κομματικο μπλουζακι...κριμα και σε ειχαμε σε υποληψη...οτι ανεβαινει ομως κατεβαινει κ. Χατζηνικολαου...
  • AlexandrosΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 19:55
    Κρίμα Πανούλη να έχεις ένα τέτοιο συνεργάτη και να τον αδειάζεις.Ανεξαρτήτως των πολιτικών του απόψεων, με τις οποίες δε συμφωνώ απαραίτητα, έχω πολλά βιβλία-μελέτες του αναφορικά με την αρχαία Ελλάδα και είναι αξιολογώτατος συγγραφέας.Τώρα βέβαια αν ο Καμμένος τον αδειάζει διότι φοβούνται μην τον πουν χουντικό και φασίστα το πρόβλημα δικό του. Πάντως πιστεύω το Γεωργαλά.
  • JohnyΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 12:06
    Τι άλλαξε ρε παιδιά στο συγκρότημα Χατζηνικολάου την τελευταία εβδομάδα;γιατί τόση μετάλαξη;Που είναι ο ελεύθερος αέρας των fm;Που πήγε η ελεύθερη φωνή του Enikos;Γιατί γίνατε μέρος του συστήματος;Μήπως είναι η πανστρατιά του Αντώνη;Λέω μήπως!
  • ΓΙΩΡΓΟΣΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 11:35
    Όταν ο βουλευτής κ. Γεωργιάδης χρησιμοποιεί έναν Γκαίμπελς των Απριλιανών για να μειώσει την προσωπικότητα ενός συναδέλφου του (κ. Καμμένου), πρέπει να έχει υπόψη του ότι, ο ίδιος προπαγανδιστής "θεωρεί ότι οι 300 χειρότεροι Έλληνες είναι οι εκάστοτε βουλευτές". Ας διαλέξει λοιπόν με ποίον είναι. Γνωρίζει σίγουρα ο κ. Γεωργιάδης ότι ο Πλάτων έλεγε:" 'Ομοιος ομοίω αεί πελάζει" !
  • ΜαρκοςΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 08:53
    Αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα της Ελλαδας αυτη την χρονικη περιοδο;
    Λυπαμαι πολυ!! Τελικα, δεν ειναι "λιγοι" οι πολιτικοι μας, εμεις ειμαστε πολυ "λιγοι" και γι΄αυτον τον λογο εχουμε αυτους τους πολιτικους. Για μενα το μεγαλυτερο προβλημα ειναι: Μνημονιο=Δανειακη συμβαση=ενυπογραφες επιστολες. Καταλαβετε το....
  • Γιάννης κΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 08:06
    Αυτούς που φοβατε και δεν μπορεί να ελέγξει το σύστημα αυτούς χτυπάει ρίχνοντας λάσπη και μειώνοντας τα λεγόμενα τους !
    Οι μόνοι πολιτικοι που προεκλογικά και μετεκλογικα έμειναν σταθεροί στις υποσχέσεις τους στο μετρό του δυνατού, ειναι οι Τσιπρας και Καμμενος και δεν συνεργάστηκαν με εθνοπροδοτες κολοτουμπες συνενοχους τσοχατζοπουλων που παραδίδουν εθνική κυριαρχία και παραιτούνται απο το δικαίωμα ασυλίας μιας χώρας της προστασίας των πολιτών της ! Διαλέξτε ποιοι απέδειξαν ότι ξέρουν το δρόμο για την καταστροφή αυτοί που μας έφεραν ως εδώ η αυτοί που δεν έχουν κριθεί ακόμα αυτοί που λένε τα ίδια και τα ίδια η αυτοί που λένε αλήθειες και ας πονάνε τις τσέπες των βολεμενων ειδικά !
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ Μ.Πέμπτη 17 Μαίου 2012, 04:12
    Τελικά στον ενικό δεν σας αρέσει ή δεν μπορείτε να είσαστε ανεξάρτητοι... τις τελευταίες μέρες η εμμονή σας με τον Καμμένο αρχίζει να γίνεται ύποπτη... Εγώ προσωπικά στην συγκεκριμένη φυλλάδα της εποχής εκείνης καμμιά εμπιστοσύνη δεν έχω φυσικά.... το κίτρινο ήταν το χρώμα της και το λάτρευε... Τώρα για το σήμερα εγώ να σας πιστέψω ότι έτσι είναι όπως τα λέτε... είναι τόσο σημαντικά θέματα που θα πρέπει να τα αναμασάτε καθημερινά??? ή μήπως αυτά τα αστεία ρεπορτάζ περί Γεωργαλά και Παπούλια σας βολεύουν για να κρύβετε από τον Έλληνικό λαό μεγάλες αλήθειες και σκάνδαλα που θέλετε να ξεχάσουμε??? βλέπε ΖΙΜΕΝΣ... ΒΑΤΟΠΕΔΙ... ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ... ΚΛΠ ΚΛΠ....Καθήκον σας είναι η αμερόλυπτη ενημέρωση του Ελληνικού λαού.... η λάσπη είναι δουλειά του ΑΔΩΝΙ... και του ΣΑΜΑΡΑ.
  • Alex New JerseyΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 03:10
    Dyo anypografa eftasan sto. kyrio papoulia to ena apo ton kyrio papadhmo

    poy os anypografo xaraktiristike aparadekto kai oyte ankoinothike oyte
    dhmosieftike oute sxoliastike exafanistike Ti symvenei me to epyaselido
    Kamenoy? Giati tosos thorivos? ftasame piso mexri thn diktatoria Lypame.
    Arxizo na pistevo oti h ritoprikh dhmosiografia katanta DIMAGOGIA.
  • estrellaΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 02:11
    Είστε βαθιά νυχτωμένοι, αν νομίζετε, ότι θα πείσετε με τις "αλήθειες" του καθοδηγητή της χούντας!!! Κάθε Τετάρτη βράδυ, έβγαινε στην ΥΕΝΕΔ και μας παραμύθιαζε με τις ιδεολογικές του μπαρούφες !!! Τώρα μεγαλώσαμε και δεν "μασάμε"!!!
  • γρηγορηςΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 02:06
    μπραβο, μπραβο, μπραβο, ασχοληθητε με το αν ηπιε καφε με τον γεωργαλα ο καμμενος και αφηστε το θεμα των μνημονιων στους γερμανουςη στους γερμανοπροσκυνημενους αυτοι δεν σας πειραζουν .ο αδωνις δεν εχει νταραβερι με τον γεωργαλα????και αυτο μας νοιαζει η οτι υπεγραψε τα μνημονια ταφοπλακα της χωρας μας ?
    δεν σας απασχολει πως θα σωθει η χωρα?δυιλιζετε τον κωνωπα και καταπιετε την καμηλον
    αληθεια κυριε χαντζηνικολαου σε ερωτω και παλι εχει καμμια σχεση η νεα συντονισμενη επιθεση κατα του καμμενου με την επισκεψη κλιμακιου της γερμανικης πρεσβειας στον κυριο τραγκα οπως ο ιδιος ομολογησε στην εκπομπη της τατιανας στεφανιδου??????????????????
  • AndyΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 01:28
    Είναι ξεκάθαρο πως ο Καμμένος λέει ψέματα. Τόσο για το Γεωργαλά οσο και για την επιστολή. Ψέματα έλεγε και ο Δημαράς ότι θα παραιτηθεί το Γενάρη και φυσικά ποτέ δεν παραιτήθηκε από βουλευτής. Αν δεν ταιριάζανε δύο ψεύτες δεν θα συμπεθεριάζανε. Πάντως είναι θλιβερό πως ο κόσμος θα τους ψηφίσει, όπως ψήφισε και άλλους ψεύτες όπως Σαμαρά, Γιωργάκη, Βενιζέλο, Τσίπρα, Κουβέλη, Καρατζαφ'ερη, Μπακογιάννη. Τελικά μόνο η Παπαρήγα και ο Μιχαλολίακος λένε αλήθεια...
  • Γιάννης κΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 01:11
    Ναι ρε Θανάση αυτοί που φοβάστε το σύστημα που καταρρέει, η νουδουλα που της φεύγουν τα θύματα -κοροιδα 38 χρόνων και πανε στους Αν.Ελληνες και όσα κοροιδα ξυπνησαν απο το Μπατσοκ πανε στο ΣΥΡΙΖΑ , σ αυτούς ρίχνει λάσπη το σύστημα στον Καμμενο και στον Τσίπρα .
    Κρίμα που αποδυκνειεται ότι τα λεφτά των ξένων συμφερόντων για την διατήρηση του προγράμματος εξόντωσης του ελληνικού λαού (μνημόνιο) έφτασε μέχρι τα χέρια του ανηψιου Νίκου και του θείου Τραγκα :(
    Γιατί παράξενο δεν βλέπω να θυμάστε και την κωλοτουμπα του Αντώνη κομανετσι λέγε τον πολ.αν. Που ισοπεδώνει ολόκληρο τον ελληνικό λαό βαζοντας ισοδυναμα μετρα, που στηνετε στα τέσσερα υπογράφοντας δηλώσεις υποταγής στους ξένους τοκογλυφους.
    Η για τον μπενυ και τις υπογραφές του στο Κ.Υ.Σ.Ε.Α του Ακη τσοχα που αποδεδειγμένα πια καταχραστηκε το δημοσιο χρήμα οι για τις υπογραφές τους στις εξεταστικές επιτροπές (κουκουλοματος) των διαφόρων σκανδάλων που όλους τους βγάζανε αθώους !!! Συνεχιστε όμως το λασπωμα , με αυτά καταλαβαίνουν και άλλοι που ίσως έχουν αμφιβολίες ότι αυτούς που δεν μπορεί να ελέγξει το σύστημα τους επιτίθεται και προσπαθεί να τους μειώσει , αυτούς φοβούνται !
    Μην ανησυχητε όμως και εμείς που ξυπνησαμε θα ενημερώνουμε και τους υπόλοιπους για τα βρώμικα λασπωμενα άρθρα που επιλέγετε ως πιο σημαντικά για να ενημερώσετε τους Ελληνες μην τυχόν παρασύρθουν απο τους ψεύτες Τσίπρα και Καμμενο , τους μόνους που αυτά που μέχρι στιγμής ειναι οι μόνοι πολιτικοι που όσο περνάγε απο το χέρι τους , αυτά που έλεγαν προεκλογικά τα τήρησαν και μετεκλογικά , ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ στα διεθνή συμφέροντα συμμετέχοντας σε άλλη μια κυβέρνηση εξαπάτησης του Ελληνικού λαού μαζί με εθνοπροδοτες που παραχωρούν την εθνική μας κυριαρχία για τριάντα αργυρια , που τους έχουν δεμενους στα αρχεία λαδωματος της Siemens οι τοκογλυφοι ! Με τον Τσίπρα και τον Καμμενο μπορεί να έχει μια ελπίδα ο λαός ότι θα κοιτάξουν το συμφέρον του λαου και όχι των τοκογλυφων !
  • fffgΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 00:17
    dn prepei na pesoume stin pagida tis laspis.. re min ksexnate ti mas kanane ta mnimonia !!! ksexnate tin anergia??ksenate tis miwsis misthwn..emena mou exoun kopsi 250e ta teleytaia 2 xronia..o misthos mou einai i ntropi tu mistou...ksenate tis aytoktonies., .dld re xatzinikolaou ti mas les twra ? gia kati pou isws..exei gini prin 10 xronia na psifisoume samara...protimw na mou kopi to xeri...AGANAKTISAME REEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΒίκυΠέμπτη 17 Μαίου 2012, 00:04
    Δεν ψηφ'ιζω Καμένο Αλλα γιατι τέτοια εμμονή εχεις Νίκο μαζί του ????
    Μηπως μπήκες στην υπηρεσία του συστήματος ?? Κράτα και λιγο τα προσχήματα. Δεν μου αρέσει αυτό για Σένα.
  • nenaΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 23:42
    ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.........
  • ΒασίληςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 23:35
    Κύριε Χατζηνικολάου .
    Όπως έχετε το δικαίωμα να κρίνετε τούς πάντες και τα πάντα θα μάς επιτρέψετε να έχουμε και εμείς ο απλός κόσμος το δικαίωμα να κρίνουμε και εμείς με τη σειρά μάς...
    Από ότι είδα λοιπόν κύριε Χατζηνικολαου οι εκπομπές που κάνατε στο site σας είχαν χορηγό ένα πιστωτικό ίδρυμα.. Την Eurobank εάν θυμάμαι καλά. Μάλιστα λοιπόν.
    Ερώτηση: Όταν έχετε κάποιον χορηγό κύριε Χατζηνικολάου μπορείτε να ξεστομίσετε κάποιο κακό λόγω εναντίων του η έστω λέω εγώ να κάνετε αρνητική κριτική?
    Εάν ναι τότε πως είναι δυνατό κάποιος να σάς χορηγεί και να σάς δίνει την ελευθέρα να λέτε οτι θέλετε ακόμη και εάν αυτό είναι εναντίων του?

    Θέλω να πιστεύω κύριε Χατζηνικολάου ότι ξέρετε ποιος είναι ο χορηγός σάς...
    Για αυτούς που δεν ξέρουν λοιπόν να τούς πω οτι το συγκεκριμένο πιστωτικό ίδρυμα όπως και πολλά άλλα βεβαίως είναι υπεύθυνο (έμμεσα) για πολλές αυτοκτονίες αλλά και θανάτους ανθρώπων που δεν άντεξαν την πίεση απο τα χρέη και έδωσαν τέλος στη ζωή τούς...Επίσης είναι υπεύθυνο για χιλιάδες κατασχέσεις σπιτιών και περιουσιακών στοιχείων κυρίως αδύναμων λαϊκών στρωμάτων...
    Από οτι βλέπουμε λοιπόν κύριε Χατζηνικολάου δεν βλέπουμε να δίνετε και πολύ σημασία σε αυτά.
    Το επιχείρημα που ακούω απο εσάς για τούς διάφορους χορηγούς σας είναι το πώς θα πληρωθεί ο κόσμος για να βγει η παραγωγή...
    Έναν είχατε θέληση κύριε μου να κάνατε κάτι αγνό κάτι το οποίο θα ήταν πέρα από εξαρτήσεις και χορηγούς τις τράπεζες θα ήταν πολύ εύκολο να συμβεί και πολλοί τρόποι να το πραγματοποιήσετε.

    Να ξέρετε κάτι το οποίο ίσως να μην έχετε καταλάβει ακόμη...
    Ο κόσμος αρχίζει και ξυπνάει και ίσως όταν όντως το καταλάβετε να μην μπορείτε πλέον να τον συγκρατησετε.

    Σέβας
  • μας δουλευετε ρε;Τετάρτη 16 Μαίου 2012, 23:17
    ΝΔ, τραγκας-χατζηνικολαου-λιατσος, μεγκα, σκαι, ολοι κατα του Καμμενου...ολο το συστημα δηλ. που μας εφθασε εδω!!!η ο Καμμενος ειναι τελειως αχρηστος η ειναι πολυ επικινδυνος για το συστημα!!!ειδατε ποτε εδω στο αντικειμενικο μεσο του Ν.Χατζ/λαου μια φωτο της Ντορας με τον χριστοφορακο;;;ειδατε ονοματα που να εμπλεκονται με τα τοσα σκανδαλα;;; μονη αποκαλυψη ηταν για τον γερο Ακη, για τον οποιο ολα ξεκινησαν απ τον Καμμενο...
  • TheoΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 23:16
    Πάρτε το χαμπάρι ρεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!Ν.Δ δεν ξαναψηφίζουμε!
  • SophiaΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 22:58
    Έλεος πια.
    Τσίπρα τον Αρσένη;;;;;
    Λοιπόν πρώτον : ο ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ Τσίπρας καλά θα κάνει να μας πει για τους ικέτες (λαθρομετανάστες) όπως τους λένε στο κόμμα του, για τις δημεύσεις περιουσιών των ευκατάστατων Ελλήνων(αντι να δημεύσουν τις περιουσίες των λαμογιών) και για τις δημοσιοποιήσεις των τραπεζών μέχρι και του ΟΤΕ όπως αφήνει τους δικούς του να μας προετοιμάζουν ..... θα κλάψουνε μανούλες έτσι και κυβερνήσει η αριστερά. Επειδή δεν έχουμε εμείς να μην έχει κανείς. Ωραία λογική !! Αριστερός ίσον κομουνιστής για να λέμε και καμιά φορά την αλήθεια.
    Δεύτερον οι κύριοι των μεγάλων κομμάτων καλά θα κάνουν να μη μιλάνε και πολύ γιατί από κόμματα τους βλέπω να γίνονται τελείες. Ο Βενιζέλος το πάει λίγο καλύτερα, λέει ναι σε όλα, σαν το παιδάκι που είναι τιμωρία.
    Τρίτον και σοβαρότατο : Αφού τα κάνανε τόσα χρόνια ''ρόιδο'' τους πείραξε η Χρυσή Αυγή. Αυτοί όλοι τους, μα όλοι τους ανέδειξαν τη Χρυσή Αυγή. Αυτοί τη δυνάμωσαν με το μπάχαλο που δημιούργησαν ή άφηναν να δημιουργείται κάνοντας τους απλούς θεατές τόσα χρόνια. Και αφού επέτρεψαν (λάθος κατά τη γνώμη μου) να έχουν δικαίωμα ψηφοδελτίου, τώρα τους κάνουν στην άκρη με αποτέλεσμα να τους δυναμώνουν κι άλλο. Τι δουλειά έχει η δικτατορία στη διαδικασία δημοκρατικών εκλογών;;; Ρε πάτε καλά;; Γιατί περιθωριοποιείτε το μεγάλο ποσοστό κόσμου που τους ψήφισε;;; Δεν ήταν φασίστες αυτοί που τους ψήφισαν, αντίδραση στο δικό σας φασισμό ήταν.
    Ξυπνήστε επιτέλους....καταλάβατε το μήνυμα του λαού;;; Ποιος σας είπε ότι το μήνυμα είναι ''βρείτε τα για οικουμενική ή εθνικού απαυτοτέτοιου κυβέρνηση'' Το μήνυμα ήταν : ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΨΕΥΤΕΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ
    Και τέλος τι έγινε ρε παιδιά, φοβόμαστε μήπως ο Καμμένος είναι κι αυτός ίδιος. Ας πάρει κι αυτός μια ευκαιρία να μας αποδείξει το αντίθετο. Κι αν μας κοροϊδεύει τι έγινε;;; Θα μπει κι αυτός στη λίστα με τους άλλους. Δεν είναι ότι τον πιστεύω αλλά και μόνο για τα εθνικά θέματα η τους λαθρομετανάστες ή τη δήμευση περιουσίας των πολιτικών αλητών, εε τι στο καλό κάτι παραπάνω από τους άλλους θα κάνει, αλλιώς θα πάει στον κουβά. Έτσι κι αλλιώς τι δραχμούλα δεν τι γλιτώνουμε όπως και να ΄χει.
    Ξεκολλήστε πασοκονεοδημοκράτες, ρίξτε ψήφο όχι με το συναίσθημα του μπαμπά σας, του πάλε ποτέ, ιδεολογίες δεν υπάρχουν. ''Δεν πάει το χέρι μου'', λέει ο πασοκομπαμπούλης μου, ''να ψηφίσω τον δεξιό'' (για το Καμμένο). Να πάει, να πάει το χεράκι σου πατερουλάκη μου, ποια η διαφορά του κομμουνιστή από τον χρυσαυγήτη;;;; Η βάση τους ξεκινάει από το Μρξισμό. Αυτά είναι τα άκρα. Ο ένας δέρνει αλλοδαπούς κι ο άλλος παίρνει από Έλληνες. Οτιδήποτε γίνεται με το έτσι θέλω κατά του άλλου, δε συμβαδίζει με τη δημοκρατία. Ας μπαίνουν όλα σε δημοψηφίσματα, κι ας γίνονται και οι αγορές μπάχαλο. Πείραμα στη Ελλάδα δε θέλανε;;;
  • ΦωτηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 22:53
    αμάν ρε άδωνη πόσο λαικιστής είσαι! αφού είναι υπάλληλος σου ο γεωργαλάς εργάζεται στην επιχείρηση σου, τι προσπαθείς να χτυπήσεις τον Πάνο,
    ρε ότι και να κάνετε ο Καμμένος έχει το λαό μαζί του λαμόγια μήπως νομίζετε οτι ξεχνάμε τα μνημόνια που υπογράψατε, άντε χριστιανέ μου κοίτα τι θα κάνεις κι άσε τις εξυπνάδες
  • antonisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 22:34
    @NIKOς
    Ησυχία, έχει και τον Δημαρά
    Που τον βγάζανε τα κανάλια στις δημοτικές του 2010 να πηγαίνει 2ο γύρο με το ΣΓΟΥΡΟ και τελικά ...Ο Μανώλης μεγάλος αγωνιστής και έχυσε αίμα για τη ΝΔ, γι αυτό και το 2007 ήτανε κάθε μέρα στο extra και έβριζε το κόμμα του και τον Καραμαλή.
    @ασυνάρτητους ψευτοπατριώτες
    Την παράγραφο 6 μόνο κοιτάτε το ότι το στέλνει από το γραφείο του Καμμένου δε το σχολιάζει κανείς σας.1η με το γεωργαλά 2η με τον Παπούλια
    η 3η ποια θα είναι;
    Συνεχίστε να βρίζετε τον Γεωργιάδη τον έχετε κάνει διάσημο.
  • ΘανάσηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 22:02
    Ναι ρε ...στην Ελλάδα οι μόνοι αδιάφθοροι είναι ο Καμμένος και ο Τσίπρας όπου έχει βαλθεί το σύστημα να τους εξοντώσει... ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ.....
  • PeterΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 21:44
    Από τα επίσημα πρακτικά ο Παπουλιας έδωσε ένα non paper από Παπαδήμο.Ο Καμμένος του είπε αν μπορεί να το δώσει στο λαό και ο Παπούλιας του είπε όχι.
    Από την προεδρία της Δημοκρατίας βγήκε ανακοίνωση(όχι επίσημα πρακτικά) ότι ο Καμμένος έδωσε ένα non paper στον Παπούλια για να το κοινωποιήση στους πολιτικούς αρχηγούς.
    ΕΡΩΤΗΜΑ: Απο πότε ο Παπούλιας δέχεται ανυπόγραφα κείμενα από τον οποιδήποτε Καμένο τη στιγμή που ο Καμένος δεν δέχτηκε καν να διαβάσει το non paper του Καμένου???
    Εγώ αν ήμουν Παπούλιας για την τιμή και την αξιοπρέπεια μου θα ζητούσα το λόγο από τον Καμένο που αφήσε υπονοούμενα για τη στάση της προεδρίας και για το συμβουλό μου. ΥΠΟΠΤΗ η τόση χαλαρή αντίδραση.
    Τώρα ξεθάβεται το θέμα Γεωργαλά λες και είναι αυτό το πρόβλημα του λαού.

    Σήμερα η τράπεζα ALPHA BANK έκλεψε το μισθό του πατέρα μου. Εννοείται ότι έχει κινηθεί δικαστικά εναντίον της τράπεζας.

    Στόχος του συστήματος είναι ο Καμένος και ο Τσίπρας που αντιδρούν.
    Η απάντηση στις εκλογές θα είναι σαρωτική.
  • ΓιαννηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 21:17
    Φιλε κκ, αν ειχες την παραμικρη ιδεα θα ηξερες πως η αλλιωση προερχεται απο τα artifacts του jpeg. Eπισης αν το εκανες μεγενθυση 1000% θα βλεπαμε μονο 2 pixel. Την επομενη φορα κανε τον εξυπνο με θεματα που γνωριζεις.
  • KKΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 20:07
    Οι γραμματοσειρές των 7 σημείων και του πλάνου Β είναι εντελώς διαφορετικές! Για όσους έχουν Photoshop, ας εστιάσουν στην λέξη "Άμεση" που υπάρχει και στα δύο κείμενα και συγκεκριμένα στο "ε", όπου θα δουν δύο εντελώς διαφορετικά γράμματα. Εάν υπάρχει η δυνατότητα, θα μπορούσα να αναρτήσω εδώ τις διαφορές, με μεγένθυση 1000% των λέξεων. Είναι παραπάνω από εμφανές σε όσους ασχολούνται ότι πρόκειτε για εντελώς διαφορετικές εκτυπώσεις!
  • spyrosΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 19:57
    Να σαι καλα ρε Αδωνη...Ειχα ενα σκεπτικισμο μετα απο ολη την non paper ιστορια να μην ξαναψηφισω ΑΝ.ΕΛ γιατι μου δημιουργησε ερωτηματα...μεχρι τις εκλογες μαλλον θα με εχετε πεισει να το ξανακανω..

    Ακομα και αν οχι, ΝΔ δεν ξαναξηφιζω, να μου κοπει το χερι...

    Ειναι φανερο οτι εισαι οπορτουνιστης και συκοφαντης για το συγκεκριμενο, αρκει να διαβασει καποιος την παραγραφο 6...Διαβαστε την παραγραφο 6 και θα καταλαβετε ποσο συκοφαντης και πολιτικος απατεωνας ειναι ο Γεωργιαδης...μεχρι αλητειας.
    Το γραφειο του Καμμενου, το μονο που εκανε ηταν να προωθησει μια δηλωση του Γεωργαλα, γραμμενη απο τον ιδιο, με διευκρυνησεις, επι τουτου...και απο οτι βλεπω υπηρχαν και αλλοι που διαμαρτηρηθηκαν για τα γραφομμενα του "φερεγγυου" Γεωργαλα...

    Η πολιτικη αλητεια της ΝΔ ξεπερνα τα ορια της λασπης...Οι ΑΝ.ΕΛ εχουν κανει πολλα λαθη...και ο Κουικ θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικος στις δηλωσεις του και ο Καμμενος φαιρεται επιπολαιος και η ιστορια με το non-paper αφηνει σκιες και αδιαφανεια...

    Ισως να ειναι και ετσι..
    Ισως ο Καμμενος να ειναι λιγος πολιτικα, και να φαινεται και λαικιστης και επικινδυνος μερικες φορες, ετσι οπως τα λεει...

    αλλα πολιτικους αλητες χειριστου ειδους σαν και του λογου σου Αδωνη δεν ξαναψηφιζω...
  • pasmaniaΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 19:54
    ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΜΈΝΑ σκυλάκια , δεν σας φτάνει που με τις ΄΄ εμπορικές ΄΄ψήφους σας τόσα χρόνια αφήσατε ΝΔ , ΠΑΣΟΚ να καταληστέψουν την χώρα να υποθηκεύσουν το μέλλον των παιδιών μας , συνεχίζετε αμείωτα , να τους υποστηρίζετε και να τους γλύφεται , είστε κακομοίρηδες και θεωρείστε υπεύθυνοι για την κατάσταση της χώρας απο εδω και πέρα...ΤΕΛΟΣ Η ΑΝΟΧΗ...
  • nikosΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 19:30
    ΠΑΣΟΚΟΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΣΑΣ, ΑΦΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΡΟ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ(30 ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΨΗΦΙΖΑ)ΟΥΣΤ....................................... ......
  • Diogenis BΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 19:06
    Pios fovate ton Kameno! kseuthitai, o Kamenos eipai epanelimenos an nikisi. Politikoi kleutes sto (klouvi) filaki. Ti arithmo autou tou eidos exei i ellas, liga apo auta (ta klemena leuta) laspi gia ton PANO KAMENO .Tha ta panta prosoxi sto lako me ta fidia
  • ΘοδωρηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 19:04
    Καλα, δε χαλαει κανεναν πως ο αρχηγος ενος κοματος ΕΙΝΑΙ ψευτης κατα συροην? Με αποδειξεις? Αβυσος η ψυχη του Ελληνα...
  • ΜΠΕΕΕΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:58
    Ντοκουμέντο 1996: ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ! ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ; ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΠΟΛΛΑ. ΠΕΙΤΕ ΕΝΑ " ΖΗΤΩ Η Ν.Δ." ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!
  • θοδωρηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:51
    Αθηναδη φιλε μου, ο Τσιπρας λεει για ανεξαρτητη Μακεδονια, οΚαμμενος εχεις ακουσει τι λεει? οι υπολοιποι τωρα αν διαταχθουν η αν δε σου αρεσει εντεχνα παρακληθουν απο τους πιστωτες τους γιατι ετσι ισως τους συμφερει εκεινη τη δεδομενη στιγμη δε νομιζω οτι θα κανουν τιποτα οποτε ναι πιστευω οτι ο Καμμενος ειναι ο μονος που το φωναζει εδω και μηνες.αν μαλιστα μπεις στο κοπο να διαβασεις απλως την ιδρυτικη διακυρηξη των Ανεξαρτητων Ελληνων θα δεις οτι πρωτα αναφερει για τα εθνικα μας θεματα και μετα για την καταγγελεια του μνημονιου.μη μου λες λοιπον σε παρακαλω οτι σπρωχνουμε το κοσμο προς το Τσιπρα.
  • nikΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:48
    gia to sigkekrimeno thema einai sta dikastiria..telika ton fovounte ton kammeno .. stis prwtes psifisa kouveli..twra kammeno mono aytos milaei eksw apo ta dontia..oso gia to egrafo tha paei nomika..zitise kai tin kaseta apo tin sinomilia me ton papoulia
  • λες και κοιτάει κανείςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:44
    ΒΛΕΠΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΤΗΣ Ν.Δ. ...

    EITHER YOU ARE WITH US, OR AGAINST US
  • ΒΑΣΩΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:39
    οντως τα κειμενα εχουν την ιδια γραμματοσειρά και την ιδια εκτυπωση άρα προέρχονται και τα 2 απο τον ίδιο συντάκτη τον ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΧΗΓΟ ΚΑΙ ΣΩΤΗΡΑ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΚΑΜΜΕΝΟ!
  • ΒΑΣΩΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:32
    γιατί ο πανούλης δεν κατονομάζει τον υπάλληλο της προεδρίας που από το σπίτι του έστειλε το φαξ; μήπως είναι δειλός και μικρός πολιτικά; μήπως είναι ένας μικρούλης συκοφάντης;
  • ΣάββαςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:26
    Παράνοια. Θα ακούσατε ήδη οτι αυτό το χειροπιαστό ντοκουμέντο ο Καμμένος το χαρακτηρίζει "λάσπη". Χαχ.

    Η πλάτη μου δεν αντέχει άλλα 4 χρόνια "λεφτά υπάρχουν" !
  • ΙάσωνΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:25
    Ο κύριος Καμμένος, ψεύδεται ασυστόλως, είναι προφανώς ανειλικρινής για λαικίστικους λόγους και στο βωμό της εξουσίας που επιθυμεί να λάβει, σε τέτοιες εποχές όπου πρέπει να επιστρατευθεί η εθνική ενότητα έχει δημιουργήσει με τεχνάσματα μια "θολοκουλτούρα", προσπαθώντας να παρασύρει το κοινό αίσθημα. Μας συγχωρείτε κ. Καμμένε αλλά σας έχουμε καταλάβει...
  • ΑθηνάδηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:20
    @ Θοδωρής - Όλοι εσείς που ψηφίζεται Καμμένο, στην ουσία αυτό πετυχαίνετε. Κάνετε τον Τσίπρα, που μιλά για "ανεξάρτητη Μακεδονία", ισχυρότερο. Σκέψου το.
  • ΝΙΚΟςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:20
    ΥΠΟΥΡΓΟς ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ 1 8 6 Δ Ι Σ ΧΡΕΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ 1 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ... ΒΑΤΟΠΕΔΙΑ... ΔΟΜΙΜΕΝΑ ΟΜΟΛΟΓΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ......Κ, .Α...ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΡΗΜΑΞΑΝ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Μ Α Ν Ω Λ Η Σ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗς ΤΟΥ Ο.Τ.Ε. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΟΤΕ ..... ΤΕΡΕΝΣ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ... ΖΩΗς ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΝΣΗΜΟ......ΒΡΕ ΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣΤΤΤΤΤΤΤ......
  • El PadroΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:19
    Ο αναμάρτητος πρώτος τόν λίθον βαλέτω.
  • Γιάννης Κ.Τετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:18
    Ακόμα να καταλάβουν οι οπαδοί του Καμμένου, πως δεν υπάρχει "αντιμνημόνιο". Όλοι λένε για επαναδιαπραγμάτευση. Μόνο το ΚΚΕ μιλά για καταγγελία του μνημονίου πλέον. Ψηφίστε Καμμένο, ανοίγετε τον δρόμο στον Τσίπρα και τους εαμοβουλγάρους.
  • Α8ηναΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:18
    Χαχαχα , υπενθυμίζω ότι ο Καμμένος έλεγε ότι τον Γεωργαλά ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ !!! Μας έχει φλομώσει στο ψέμα !!!
  • ΒαςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:18
    ΤΟ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΠΑΝΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ(ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ).ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕ Ν.Δ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ(ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΓΡΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΡΟΗ ΤΟΥ ΝΟΝ ΠΕΪΠΕΡ)ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΛΕΗΛΑΣΙΑ ΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ ΚΑΙ ΤΗ Ν.Δ.ΑΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΛΑ, ΟΤΑΝ Ο ΠΑΝΟΣ ΧΑΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΤΟΥ (ΟΥΤΕ 4% ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΣΗ)!
  • ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:15
    Ο Καμμένος έγινε βουλευτής της ΝΔ με τα λεφτά του πεθερού του του Προέδρου της ΦΑΓΕ και τη στήριξη του Βαρβιτσιώτη. Μετά κράτησε τα λεφτά και του χώρισε την κόρη.
    ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ Β ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΩΝ 7 ΣΗΜΕΙΩΝ; ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΛΑΣΤΟ ΘΑ ΔΙΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΤΟ ΠΛΑΣΤΟΙ ΚΕΙΜΕΝΟ.
  • ΤεξανόςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:15
    Η Αριστερά είναι πρό των πυλών, και οι δεξιοί "σφάζονται". Πού είναι το συμφέρον μας τώρα; Ποιός είναι το μοναδικό ανάχωμα, στο δρόμο του ΣΥΡΙΖΑ; Η ΝΔ. Σκάμε όλοι λοιπόν, και ψηφίζουμε ΝΔ, μας αρέσει δεν μας αρέσει.
  • ΑπόστολοςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:13
    Για τον Γεωργιάδη, και στις προηγούμενες λέγατε οι "καμμένοι" πως δεν θα βγεί, και ήπιατε ξυδάκι. Λέω να το πιείτε από τώρα αυτή τη φορά.
  • ΕρμήςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:11
    Είμαστε πολλοί, είμαστε γραφικοί, είμαστε εκτός τόπου και χρόνου...
  • VaG_PacinoΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:06
    ΕΛΕΟΣ....Τέτοια λάσπη δεν έχει φάει κανένας και ΠΟΤΕ... Δεν τον ψήφιασα αλλά τώρα με την λάσπη που τρώει απο όλους θα τον ψηφίσω με τα χέρια και με τα πόδια. Είναι ο μόνος που φοβούνται τελικα.
  • ΆπολιςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:06
    Αξίζει να διαβάσει κανείς τα σχόλια..
    Ούτε στο olympia τόσοι "Καμμένοι".......
  • FrippΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 18:01
    Το ότι μια συνέντευξη δεν ειναι ντοκουμέντο δεν το μαθαίνουν στις σχολές δημοσιογραφίας; Το ότι είναι παλιά και ανασκευασμένη δεν έχει σημασία; Η μισή αλήθεια του χουντικού ειναι καλύτερη από την αλήθεια μάλλον και πιο χρήσιμη.

    Αυριανό ντοκουμέντο προτείνω να είναι το ότι ο Καμμένος έβγαλε μια μικρή ποσοστιαία απόδοση με τεράστια επένδυση στο χρηματιστήριο.

    Μεθαυριανό το ότι μόλυνε το περιβάλλον επειδή κόλλησε αφίσες, το ότι είναι gay ίσως ή πράκτορας κλπ.
  • ΑΘΑΝΑΣΙΟΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:56
    ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΗ ΛΑΣΠΗ...ΜΑΛΛΟΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ κο ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ???

    ΤΙ ΦΟΒΑΣΤΕ ΡΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΕΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΣΗ ΛΑΣΠΗ???

    ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ???

    ΜΗΠΩΣ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ???

    ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ....ΑΥΤΟΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΤΕ!!!!

    ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΑΝΟ...ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...

    Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!
  • ΘανάσηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:45
    Είστε λίγοι
    Είστε ψεύτες
    χαχαχαχαχαχαχ.....Α ρε πανούλη...Τώρα ο μπουμπούκος σας φταίει???
  • gΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:45
    RE ALHTES AFOU GINETE DIKI GIA AYTO TO THEMA, ELLHNES MHN MASATE APO TI LASPI..ME AYTO TO XARTI GIRNAEI O ADONIS STA KANALIA..
    H LASPOLOGIA DN THA PERASI..OXI STA KOMMATA TOU MNHMONIOU!!!!!
  • ΓΙΩΡΓΟΣ Κ.Τετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:43
    Ηθελα νάξερα, σε ΠΟΙΟΥΣ και ΤΙ, χρωστάς, Νικολάκη και σε υποχρεώνουν ναι ευτελίζεσαι, κάνοντας μαύρη προπαγάνδα, εναντίον του Καμμένου!
    Δεν σούφτανε το ξεφτιλίκι που έπαθες, με το nonpaper του παπούλια;

    Πρέπει να σε κρατάνε, με κάτι, ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!
  • θοδωρηςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:41
    φτανει ρε πουστη μου επιτελους.ποσο εναντια στο Καμμενο θα πατε επιτελους??σε λιγο τα σκοπια θα λεγονται Μακεδονια κατι και ο μονος που το φωναζει βαλλεται απο παντου.ολοι εμεις που λεγομαστε Ελληνες στηριζουμε Πανο Καμμενο και εκτος απο πολλοι ναι ρε ειμαστε και ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ
  • JOHNΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:39
    Τη λασπη που ριξατε στο Καμενο δεν τι δεχτηκε ουτε ο αρχηγος της χρυσης αυγης!Γιατι τοσος πανικος και αμηχανια, μηπως γιατι ο Σαμαρας δεν πηρε την αυτοδυναμια να γινει προθυπουργος και να μας¨σωσει;¨Δειγματα της¨σωτηριας¨ του πηραμε και απο τη συγκυβερνηση υπο το Παπαδημο, ναι σε ολα σε μνημονιο και δανειακη και ενυπογραφη επιστολη οτι θα τηρησει τα συμφωνιθεντα.Αυτα που τωρα μας λεει οτι θα επαναδιαπραγματευτει.Να γιατι η ΝΔ εχασε τη μιση εκλογικη της δυναμη.Και τωρα λασπη ελπιζοντας στην ανακαμψη του κοματος.Μηπως θα μπορουσε ν ασχοληθει και με τη καθημερινοτητα των πολιτων και τα δεινα που και με τη δικη του συνεναιση οδηγουν στην εξαθλιωση ολο και μεγαλυτερα στρωματα της κοινωνιας;
  • ianisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:37
    Δύο ερωτήσεις κ. Χ"νικολάου.
    1. Πριν λίγες ώρες, είχατε συνέντευξη με τον Καμμένο. Γιατί δεν ρωτήσατε τον ίδιο για το θέμα;
    2. Βάζετε σε περίοπτη θέση και επικεφαλίδα, την παραπλανητική άποψη της Ελευθεροτυπίας του ιού και των άλλων δημοκρατικών και πατριωτικών δυνάμεων, περί δήθεν επαγγελματικής συνεργασίας του Γεωργαλά με τον Καμμένο, και όχι σε αντίστοιχα εμφανή, την άμεση ανασκευή τους από τον ίδιο τον χουνταίο και μάλιστα σε χρόνο ανύποπτο (πάλι καλά). Και η μεν προσπάθεια της "Ε" από τότε, να λασπολογήσει εις βάρος του είναι προφανής και εύλογη, λόγω των γνωστών πατριωτικών του θέσεων. Η δικιά σας όμως στάση με παραξενεύει. Μήπως οφείλετε κάποιες εξηγήσεις;
  • lettaΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:36
    Ο ΑΔΩΝΗΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΤΑ ΧΑΛΙΑ, ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΒΡΙΖΕ ΤΗΝ ΝΔ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Ο ΠΙΟ "ΕΝΘΕΡΜΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΤΚΗΣ" ΤΗΣ. ΝΤΡΟΠΗ!!! ΟΤΑΝ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΕΔΙΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΔ Ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΤΗΝ ΕΦΤΥΝΕ. ΤΩΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΦΤΥΝΕ ΓΛΕΙΦΕΙ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ ΓΕΛΟΙΕ! ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ . ΕΤΣΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΚΥΡΙΕ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΤΑΣ ΑΗΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!
  • FrippΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:34
    Αν χάσει λίγο λιγότερο η ΝΔ προς τους Ανεξάρτητους, θα μείνουν οι μισοί βουλευτές στη ΝΔ γιατί θα πέσουν πίσω από τον ενιαίο πιθανότατα Σύριζα. Προσπαθούν τα παιδια της ΝΔ για το μέλλον τους, το μισθό τους, την κουτάλα κλπ. Χρησιμοποιούν κάποιον που έχει γελοιοποιηθεί στο μέγιστο ήδη και δεν έχει να χάσει τίποτε από τέτοια καραγκιοζηλήκια, τον Άδωνι.
  • DamianosΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:27
    Ego pantos, den tha agoraza metaxirismeno aytokinito apo ton Kameno!
  • tasosgreekΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:25
    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ Ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ?? ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΗΣ ΝΔ ΑΦΟΥ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΜΜΕΝΟΥ ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΛΕΝΕ! ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ... ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΝΔ ΘΑ ΠΑΤΩΣΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! ΕΠΙΣΗΣ Ως ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΑΠΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΟΥΝ ! ΟΤΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΡΙΑΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ ΤΟΤΕ Ή ΕΙΝΑΙ ΑΦΕΛΗΣ Ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ......
  • ΓΙΩΡΓΟΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:14
    πποση ακομα λασπη θα ριξουν? ελεος! Ανοιξτε επιτελους τα ματια σας και δειτε το καλο της χωρας
  • ΓΙΩΡΓΟΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:10
    Ρε φιλε Σωκρατη, να ακους σωστα πρωτα και μετα να βγαζεις συμπερασματα. Ο Καμμενος ειπε οτι τον γνωριζει , εχει μιλησει μαζι του. Ημαρτον......
  • ΦίνοΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:09
    Από ένα σημείο και μετά ο κόσμος δεν τα παίρνει στα σοβαρά. Να ειπωθούν 1-2 πράγματα εντάξει, από εκεί και πέρα ειναι προφανές ότι πρόκειται για πόλεμο προπαγάνδας για αποδόμηση του καμμένου μπας και ζήσει η ΝΔ. Τέτοια επιμονή πια να κατηγορήσουν όλοι έναν άνθρωπο;
  • KORINAΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:06
    ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΤΩΡΑ?
  • harisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 17:03
    ρε θα μας τρελανεται.... στην παραγραφο 6 της επιστολης του γραφει οτι ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΥ ΚΑΜΜΕΝΟΥ.... ποσο ποιο ξεκαθαρα να το πει ο ανθρωπος!!! ΑΡΑ ΨΕΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ
  • ΣΩΚΡΑΤΗΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:54
    Ο Γεωργαλάς λέει σε ανύποπτο χρόνο ότι ο Καμμένος είναι φίλος του. Ο Καμμένος είπε πριν από 1 εβδομάδα ότι δεν το ξέει ούτε κατόψι. Αρα είναι ψεύτης .
  • ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:53
    Άντε πάλι το χαβά σας οι νεόκοποι κομματικοί.
    "Μην πειράζετε τον Καμμένο. Ο Γεωργαλάς λέει ότι δεν του έγραφε τους λόγους κλπ". Τι λέτε ρε; Εσείς είστε που εισάγετε νέα ήθη με το κίνημα; Αλλοιώνοντας την αλήθεια τόσο προκλητικά; Αν είναι να τελειώσει η Ελλάδα με τον δικομματισμό να γίνε, ι αλλά δεν θα κερδίσουμε ΤΙΠΟΤΑ με τους τσάμπα μάγκες που ανώνυμα απειλούν και βρίζουν στο διαδίκτυο όταν η αλήθεια έρχεται αντιμέτωπη με τις κομματικές τους παρωπίδες. Με τα ψέμματα και τον τσαμπουκά χάνετε...Καταλάβετέ το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
  • Πέτρος ΙωάννουΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:52
    χμμμμμ...
    Ολοι γνωρίζουν τί έκφραζε η Εφημερίδα "Ελευθεροτυπία" το 1996.
    Η εφημερίδα που φιλοξενούσε πάντα και σε αποκλειστικότητα τις προκηρύξεις της "17 Ν". Ναι;;;

    Σε κάθε περίπτωση η παράγραφος 6 της απάντησης του κ.Γεωργαλά δίνει απαντήσεις σε όσους θέλουν να βλέπουν κάπως σφαιρικά τα πράγματα...

    Κατά τα λοιπά ο κάθε Γκαιμπελίσκος είναι ελεύθερος να ισχυρίζεται ότι εκείνος θέλει...
    Ο καλύτερος πωλητής είναι εκείνος που πουλάει ψυγεία σε Εσκιμώους και άμμο σε Νομάδες της Σαχάρας...
  • giannis σαλαμιναΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:52
    ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΕΡΣΙ ΕΚΛΑΣΕ ΦΕΤΟΣ ΒΡΩΜΙΣΕ ΟΥΣΤ ΝΟΥΔΟΥΛΑΚΙΑ
  • ΑριστοτέληςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:51
    Ο κ. τσιρίδας μπερδεύει τους συνειδητούς χουντικούς με αυτούς που συνομίλησαν με χουντικούς και μάλιστα μετά την πτώση της χούντας. Αφού λοιπόν του αρέσει να συνδέει και άλλα πρόσωπα , προσπαθώντας να τα ταυτίσει με χουντικούς ( ο έχων το ιδίωμα του χουντικού τους βλέπει όλους τοιούτους) , μήπως γνωρίζει πόσοι χουντικοί και ποιοί απορροφήθηκαν από τα πολιτικά κόμματα που καλύπτουν , δυστυχώς, όλο το φάσμα από την δεξιά μέχρι και την αριστερά ναι ναι και την αριστερά; Αφού του αρέσει το ψάξιμο ας το αρχίσει και θα εκπλαγεί.
  • antonisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:48
    Καλά όσοι δεν έχουν παρωπίδες μπορούν να δουν ξεκάθαρα περί τίνος πρόκειται.
    Στέκεστε στον Γεωργιάδη και χάνετε τη μπάλα.Προσπαθεί να αποδείξει(και το κάνει κατά τη γνώμη μου) ότι ο Καμμένος είναι ψεύτης κατ' επάγγελμα.
    Και εγώ αναρωτιέμαι:ο κύριος Καμμένος θα δώσει ποτέ λόγο για τα ψέμματα που λέει 8 μήνες τώρα;
    Και γιατί να μη το βγάλει o Χατζηνικολάου ρε μάγκες;Μόνο των άλλων πρέπει να βγάζει ε;Μόνο για τον Άκη πρέπει να λέει και για τα 2 κόμματα ; Δεν είστε στο απυρόβλητο και θα το νιώσετε καλά.
  • DimitrisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:48
    Πρωσοπικα με τρομαζει η ευκολια με την οποια λεει ΨΕΜΑΤΑ ο πανος καμμενος !!!
  • SantaΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:46
    Βγάλτε όμως εκεί στο ενικός και το βίντεο που ξεραίνεται στα γέλια ο Αδωνης μόλις ακούει το όνομα Προκόπης. Με τον οποίο τώρα είναι συνάδελφοι..Μισές δουλειές κάνετε. Με λένε Ρίζο, κι όπως θέλω τα γυρίζω!
  • AirkatsΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:41
    Από ότι βλέπω λοιπόν, ο ΙΔΙΟΣ ο Γεωργαλάς ΑΡΝΕΙΤΑΙ ότι του έγραφε (το 96) τους λόγους του...
    (βασικά δεν με ενδιέφερε ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ...)
    Νομίζω λοιπόν ότι όλοι πάνε να χτυπήσουν τον Καμμένο. Από παντού και μαζικά.
    Οπότε τελικά, για μένα, ΑΥΤΟΣ είναι η ΣΩΣΤΗ επιλογή. Αυτός, γιατί αυτόν πολεμάνε όλοι οι καραγκιόζηδες...
  • ianΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:41
    Το μικρό όνομα του Καμμένου είναι.... Τελείως !!!
  • ΑΛΚΗΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:39
    ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΔΩΝΗ ΟΤΙ ΑΝ Η ΝΔ ΒΓΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙ ΑΡΑΓΕ ΩΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΙΣ... ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΔΟΤΗ ΟΥΔΗΣ
  • Γιώργος ¨Ελληνας από την Κύπρο.Τετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:37
    Καλά η Ελευθεροτυπία δεν είναι που δημοσίευσε την περίφημη πλαστή απόδειξη της ΚΥΠ?
  • 789Τετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:36
    εδω λεει οτι δεν του γραφει τους λογους κ οτι απλα τον γνωριζει κ τον εκτιμα... αυτα που λεει κ ο Καμμενος δηλαδη!! τι εχει να πει ο Αδωνης τωρα;;
  • ChrisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:34
    Εγω δεν βγαζω καποιο συμπερασμα απο αυτο και θα ηθελα καποιο σχολιο απο τον συντακτη του αρθρου για να αποκτησω μια καθαρη εικονα για το που αποσκοπει η δημοσιευση!
    Λεει δηλαδη οτι επειδη η επιστολη που σταλθηκε στην εφημεριδα με τις παρατηρησεις του Γεωργαλα ηταν απο το πολιτικο γραφειο του Καμμενου, αποδεικνυεται οτι ο πρωτος δουλευε για τον δευτερο;
    Το οτι επισημαινει την διαστρεβλωση της δηλωσης του Γεωργαλα οσον αφορα τον Καμμενο λεει αραγε κατι για την αξιοπιστια του αρθρου της εφημεριδας;
  • fotisΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:34
    Με όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις , έτσι περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει ο καλός μαθητής του Π. ΚΑΜΜΕΝΟΣ
  • ZHTAΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:30
    Ας υποθέσουμε οτι ολα τα παραπάνω είναι αλήθεια. Τι νόημα έχει και για ποιούς, να μιλάμε για το 1996; Ας μιλήσουμε για τα 15 επόμενα χρόνια! Πάντως, όσοι διαφημίζουν τον Καμμένο, του ανεβάζουν το ποσοστό! Προσπαθούν να τον χτυπήσουν και στο τέλος θα τον κάνουν δεύτερο κόμμα! Αυτό θέλουν;
  • bfΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:29
    Γιατί πρέπει να μας ενδιαφέρει η άποψη ενός συνεργάτη της Χούντας;
    Μπορούμε να βασιστούμε στην αξιοπιστία του;
  • ΘάνοςΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:29
    Παιδιά μη μου το χαλάτε, όλοι Καμένο. Τώρα που κατάφερα και έβγαλα καμια 15αρια χιλιαρικάκια έξω (που τα έχω δουλέψει 20 χρόνια στον ιδ. τομέα), σκοπεύω όταν τα ξαναφέρω να αγοράσω με τα μισά εξοχικό στη Λούτσα και με τα άλλα μισά να ζώ σαν άρχοντας. Καμένος και δραχμή άμεσα! Ζήτω η αντίσταση...
  • KostasΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:26
    Πόσα λεφτά πήρατε κύριε ¨Εγκριτε δημοσιογράφε μπράβο αυτές οι εκλογές ήταν λύτρωση για τον λαό να δει με ποιούς πραγματικά έχει να κάνει τα λεφτά είναι πολλά αλλά εκεί που πάμε όλοι δεν παίρνουμε τίποτα να το θυμάστε αυτό και ότι κάνουμε το βρίσκουμε μπροστά μας .
  • zΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:18
    etsi opws to pate me ton kammeno ton blepw gia prwto komma!!!!!!!!
  • ΑΛΚΗΣΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:10
    ΒΡΕ ΑΔΩΝΗ... ΒΡΕ ΑΔΩΝΗ .. ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ?? ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΜΑΣ ΛΕΣ... ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΜΜΩΝΕΣ
  • Ungry BirdsΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:08
    ΒΛΕΠΩ ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΣΑΝ ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΜΠΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗ ΝΕΑ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΠΙΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΤΟ ΦΤΥΑΡΙ ΓΙΑ ΝΕΑ ΛΑΣΠΗ ΣΤΟΝ ΚΑΜΜΕΝΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΑΨΟΓΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ!! Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΕΓΚΡΙΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΕ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΡ! ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.! ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΙΚΑΟΛΟΓΩ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ REAL Ε?
  • NikosΤετάρτη 16 Μαίου 2012, 16:02
    συνεχιζουμε την μαμακια βλεπω.......