Η απάντηση του Π.Καμμένου

Πρώτη καταχώρηση: 23/04/2012 - 11:34

Τελευταία δημοσίευση: 23/04/2012 11:34Πολιτική

Η απάντηση του Π.Καμμένου

"Σε λίγο θα πουν ότι συμμετείχα στο πραξικόπημα σε ηλικία 2 ετών" γράφει ο Πάνος Καμμένος στο twitter ως απάντηση στο δημοσίευμα για το το εξώδικο που κατέθεσε εναντίον του ο υφυπουργός της δικτατορίας, Γεώργιος Γεωργαλάς.

"Έχουν κατατεθεί μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση" διευκρινίζει ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων.

 

 

Στο εξώδικο κατά του Πάνου Καμμένου -σύμφωνα με την εφημερίδα Δημοκρατία- ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων φέρεται ότι είχε συνεργασία με υφυπουργό της δικτατορίας, τον οποίο άφησε απλήρωτο για τις υπηρεσίες του.

Το εξώδικο έχει σταλεί από τον Γεώργιο Γεωργαλά, υφυπουργού παρά τω πρωθυπουργό την περίοδο της δικτατορίας.

Με το εξώδικο που θυροκολλήθηκε την Τετάρτη 18 Απριλίου στο κτίριο των Ανεξάρτητων Ελλήνων στη λεωφόρο Συγγρού, ο Γεωργαλάς ισχυρίζεται ότι υπήρξε ο επικοινωνιακός σύμβουλος του Πάνου Καμμένου και ότι του οφείλονται 14.000 ευρώ από συγγραφή βιβλίου και μελετών.

Ο Γεωργαλάς καταγγέλει ότι αυτός υπήρξε ο συγγραφέας βιβλίου για την τρομοκρατία, το οποίο όμως εκδόθηκε με το όνομα του Π. Καμμένου. 

 

Το εξώδικο:

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (14)
  • ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣΤρίτη 24 Απριλίου 2012, 10:15
    Σοβαρή απάντηση από ένα σοβαρό πολιτικό. Τα χρωστά τα λεφτά ναι ή όχι;

    1. Μιλούσε για CDS 100 δις [έχει πει και πολύ μεγαλύτερα νούμερα]. Τί έγιναν;
    2. Ποιά χρονιά είχε το ελληνικό κράτος έσοδα 90 δις, όπως είπε προχθές, και πότε καταθέσεις στις ελληνικές τράπεζες ήταν 600 δις;
    3. Ποιές συνθήκες απαγορεύουν το δανεισμό μιας χώρας πάνω από το euribor, ώστε να τις εκμεταλλευτεί για να κηρύξει το χρέος επαχθές;
  • ΚτησίβιοςΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 15:15
    Ουδεμία σοβαρή απάντηση από πλευράς Καμμένου. Όσο για τις μηνύσεις, το άλλο με τον Τοτό το γνωρίζει ο Πάνος?
  • ΓΙΑΝΝΗΣΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 14:33
    Και οποίος κάνει εξώδικο έχει και αποδείξεις;
    Μόνος του μιλάει για την μόλυνση του εχθρού στο βιβλίο του !
    Ποιος ξέρει ποσά πήρε από την συγκυβέρνηση...τραγικο
  • cpapΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 13:17
    Πολύ δεν ασχολούμαστε με τον Καμμένο.
    Το πρόβλημά μας είναι εαν χρωστάει λεφτά σε αυτόν τον κύριο; Εαν του χρωστάει όταν θα γίνει με το καλό κυβέρνηση σε συνεργασία με τον Τσίπρα, ας πάει στον Πούτιν να του κόψει επιταγή καμιά 40αρία δις Ευρώ plus αυτά που χρωστάει στον Γεωργαλά.
    Δεν νομίζω να τα χαλάσουν στο ποσό. Λεφτά υπάρχουν.
  • Marios StΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 13:15
    Καλά αυτά τα γατιά στην ΝΔ
    Δεν ξέρουν να κάνουν αντιπολίτευση
    Δεν ξέρουν να Κυβερνούν
    Δεν ξέρουν τι υπογράφουν
    Δεν ξέρουν να στηρίζουν τους ανθρώπους τους

    Και το τελειωτικό
    Δεν ξέρουν ούτε λάσπη να ρίχνουν

    TRAGIC!!!!!!!
  • johnΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:47
    Αν ο Καμμενος του χρωστα λεφτα να του τα δωσει
  • IASONΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:40
    Δεν λεει κανεις για συμμετοχη στο πραξικοπημα σε ηλικια 2 ετων
    (ο Παπουλιας ηταν ανταρτης στην κατοχη 14 χρονων)

    Μιλαει για συνεργασια και για συνγρφη βιβλιου και μαλιστα αναφερει οτι υπηρξε συμβουλος σου Πανο.......

    ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ και το εξωδικο φαινεται για γνησιο....
  • ΔημητρηςΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:37
    ΑΝΤΙΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ
    Μόλυνσις του εχθρού:
    Μια κλασσική τεχνική είναι η μόλυνσις του εχθρού με ένα ψέμα το οποίο μετά θα αποσυρθεί ως λάθος, αλλά η διάψευσις δεν εξαλείφει ποτέ την πρώτη εντύπωση. Π.χ. η “αυγή” κάποτε κατηγόρησε μια εφημερίδα ότι πήρε 200.000$ από τους Αμερικανούς, φυσικά ήξερε ότι είναι ψέματα, και μόλις η άλλη εφημερίδα υπέβαλε μήνυση, η “αυγή” έσπευσε να ζητήσει συγνώμη για το “λάθος” της. Ο πολύς κόσμος όμως διάβασε την καταγγελία αλλά δεν διάβασε την διάψευση.
    Ο Χίτλερ είχε πει “και το πιο χονδροκομμένο ψέμα αφήνει πάντα ίχνη ακόμα και αν εκμηδενιστεί”
    Η μόλυνσις του εχθρού χρησιμοποιείται από τους προπαγανδιστές όταν δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τις ιδέες και τα επιχειρήματα των άλλων, έτσι αντί να χτυπούν τις ιδέες και τα επιχειρήματα, χτυπούν τους φορείς, δηλαδή χτυπούν αυτόν που τα λέει και όχι αυτά που λέει, έτσι εκθέτοντας τον καταστρέφουν αυτόματα και τα επιχειρήματα τα οποία δεν είναι σε θέση να τα αντιμετωπίσουν, διότι αν ήταν σε θέση θα αντιμετώπιζαν αυτά και όχι τον φορέα.

    Από το βιβλίο "Η προπαγάνδα" του Γ. Γεωργαλά
    !!!!!!!!!!!!!
  • lettaΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:28
    AYTOI ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΜΜΕΝΟ 50%. ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ, ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ. ΜΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ; ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ; ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ. ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ Μ.........Α ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΙΑΣΕ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ. ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • marinekΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:28
    ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΤΟΥ ΚΑΜΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ.
    Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΟΤΑΝ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΚΑΜΜΕΝΟ ΑΡΧΗΓΟ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΑΝΑΦΩΝΗΣΕ:ΝΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑ!
  • EviΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:08
    Περίεργη εποχή θυμήθηκε ο εν λόγω επικοινωνιακός σύμβουλος να διεκδικήσει τα δεδουλευμένα του... Μυρίζει προβοκάτσια από χιλιόμετρα!!!
  • jimΔευτέρα 23 Απριλίου 2012, 12:07
    Πανο, θελουμε να βγαινεις και να εξηγεις το προγραμμα διακυβερνησης και οχι να απολογεισαι σε προεκλογικες αστειοτητες
    και προφανως απο τον πανικο τους θα λαδωσουν κι αλλα τομαρια για να σε πολεμησουν
    Εμενα μου αρκει οτι βγηκες αληθινος στο Τ10, στις γερμανικες αποζημειωσεις, στο φουσκωμα του ελλειματος απο το φιλο του Σαμαρα και τον Παπακωνσταντινου, στο αγγλικο δικαιο που φωναζες και μου φτανει οτι εισαι ακεραιος σε αυτα που εχεις πει μεχρι τωρα
    Κραταω βεβαια τις επιφυλαξεις μου για να σε δω και οταν θα κυβερνησεις τι θα κανεις, αλλα μεχρι να με διαψευσεις θα σε στηριζω
    μακαρι να μη με διαψευσεις ποτε