http://enikos.smart-ads.gr/adclick.php?bannerid=2508&zoneid=0&dest=http%3A%2F%2Fwww.icbs.gr%2F

  • Αθήνα28°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:23°C
  • Θεσ/νίκη22°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:19°C
  • Πάτρα24°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:21°C
  • Ηράκλειο28°CΥψηλή:30°C
    Χαμηλή:23°C
  • Λάρισα22°CΥψηλή:27°C
    Χαμηλή:18°C
ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΑΣΟΚ

Αυτή είναι πολιτική ομιλία

Πρώτη καταχώρηση: 29/02/2012 - 17:22

Τελευταία δημοσίευση: 29/02/2012 17:22Πολιτική

Αυτή είναι πολιτική ομιλία
εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (170)
  • ΕΦΗΚυριακή 4 Μαρτίου 2012, 00:05
    Μπράβο, εινα ένα μήνυμα αισιοδοξίας να ακούμε τέτοιες φωνές από μελη του κοινοβουλίου μας.
  • Σπεντζοπουλου αρτεμιςΣάββατο 3 Μαρτίου 2012, 14:44
    Καταπληκτική ομιλία αλλά φοβάμαι ότι έγινε στου κουφού την πόρτα.. Μια παροιμία λέει ´γαιδουρινα μούτρα αφεντικισια ζωή ´ δυστυχώς οι πολιτικοί μας δεν έχουν τσιπα γι αυτό και δεν χειροκρότησαν η μήπως δεν άκουσα....
  • ΣΕΡΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 10:16
    ευχομαι συνεχεις πρωτιες στο real fm και με το καλο να χαρεις μια κορη!
  • ΚΟΥΣΚΟΥΒΕΛΑΚΟΣ ΝΙΚΟΣΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 09:58
    ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ.ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΣΤΗΝ ΒΑΡΥΧΕΙΜΩΝΙΑ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
  • ΛΟΞΑΝΔΡΑΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 09:17
    Οταν μια απλή πολίτης ανεβαίνει στο βήμα της Βουλής και έχει το θάρρος να πει τα πράγματα με το όνομα τους , τότε την χειροκρατάς όρθια και μουντζώνεις ΟΛΟΥΣ τους πολιτικούς.
  • Χαραλαμπόπουλος ΕυάγγελοςΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 08:43
    Ανικανοποίητε Έλληνα. Είναι δυνατόν να αμφισβητούμε μία ομιλία που όμοιά της δεν έχουμε ακούσει ίσως και ποτέ μέσα σε αυτό το σπιλωμένο από καρεκλοκένταυρους μνημείο της ελληνικής Βουλής ? Που έπειτα από απροσδιόριστα πολλά χρόνια οι τοίχοι του ζεστάθηκαν από έναν ειλικρινή και από καρδιάς βουλευτικό λόγο?? Μπράβο σας κά Βαγενά, όχι τόσο για όσα είπατε, αλλά για το ότι τα είπατε από την καρδιά, από την ψυχή σας. Σας ευχαριστώ προσωπικά μου στα 32 χρόνια είχα την τύχη να ακούσω κάτι αληθινό από το βήμα αυτής της Βουλής. Και ένα ακόμα Μπράβου σε εκείνους τους Βουλευτές, που χειροκρότησαν αυτή την ομιλία. Όταν άκουσα χειροκροτήματα μετά το τέλος της ομιλίας νόμιζα ότι ονειρευόμουν.
  • ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 08:30
    AN YΠΗΡΧΑΝ ΑΛΛΟΙ 20 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΣΑΝ ΤΗ ΒΑΓΕΝΑ ΣΤΟ ΜΑΝΤΡΙ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ... Η "ΠΟΛΙΤΙΚΗ"ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΟ ΝΟΗΜΑ Η ΑΣΚΗΣΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ!!!!
  • ΜΓΚΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 07:35
    Μπράβο Άννα.
    Μη τους ζητάς όμως να περπατήσουν στο κέντρο της Αθήνας μόνοι τους. Θα καταλήξουν στον Ευαγγελισμό! Μόνο άνθρωποι σαν εσένα περπατούν χωρίς να φοβούνται!
    Όσο για την Αθήνα μας: Την κατάντησαν σαν τα μούτρα τους! Κάποτε λέγαμε, Αθήνα διαμαντόπετρα στης γης το δαχτυλίδι! Σήμερα τι θα λέγαμε;
    Και να ήταν μόνο η Αθήνα; Ολόκληρη η χώρα καταστρεφόταν σιγά-σιγά τα τελευταία 30 χρόνια! Ποιός ενδιαφέρθηκε; Ήταν όλοι τους πολύ απασχολημένοι με την διατήρηση της εξουσίας τους, με τον πλουτισμό τους για να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους.
    Τάϊζαν το λαό με φτηνές εκπομπές στην TV οι καναλάρχες που ήταν οι ίδιοι μεγαλοπορομηθευτές του κράτους και μεγαλοεργολάβοι συγχρόνως.
    Προσέφεραν στον λαό "άρτον (με δανεικά!) και θεάματα (Ο.Α. του 2004!)". Ο λαός όμως ποτέ δεν κατάλαβε ότι ήταν ο ίδιος στην αρένα που κατασπάραζαν τα θηρία!
  • ΜΑΙΡΗΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 01:47
    ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΛΙΜΟΥΖΙΝΕΣ.ΣΙΓΑ ΜΗ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ.ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΚΑΛΠΗ.
  • sotosΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 01:15
    Ντροπη σε αυτους που ψηφισαν την μνημονιακη κΠεμη Ζουνη και αφησαν εκτος την ΕΛΛΗΝΙΔΑ Αννα Βαγενα.Καποια στιγμη θα πρεπει να ξερουμε τι ψηφιζουμε!!!!
  • charΠέμπτη 1 Μαρτίου 2012, 00:58
    ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ!!!! ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΟΛΥΝΤΗ.
    ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ????
  • spiros kolovosΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 23:33
    ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ?
  • fayΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 23:00
    Είχα χρόνια να συγκλονιστώ από ομιλία πολιτικού. Η 'Αννα είναι η μία και η μοναδική μας πολιτικός που μίλησε εκ μέρους του λαού μας
  • ΕΥΑΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 21:40
    ΑΝΝΑ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΑΡΑ!!!
  • ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΡΟΜΠΙΛΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 21:17
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ! ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΡΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΣΠΟΝΤΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΕΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΓΕ!!!!! ΣΤΗΝ "ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ". ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΤΗΣ κας ΒΑΓΕΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΛΑΕ ΞΥΠΝΑ!!!!!!!
  • caterinaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 21:04
    O ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΤΑΣΣΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΑ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!!
    ΑΝΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΟΣ !!!!!!!!!!!
  • ANNA Vasileia tzanakiΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:58
    αυτη την Βουλη γιατι δεν τη δειχνει η τηλεοραση μου !!!!!!η δικη σας??? μπραβο ΑΝΝΟΥΛΑ!!!!!!!!!!
  • βασιληςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:53
    Μπραβο κυρια βαγενα!! καλα τα ειπες εσυ.ομως η στο κοινοβουλιο τα ειπες η στον τοιχο της της βουλης ειναι το ιδιο.
  • ΕΛΕΝΑΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:31
    ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ !!!! ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ .ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΟΥΛΗ ΜΟΝΟ...
  • imfΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:30
    Κυρια Βαγενα η χωρα εχει αναγκη απο φωνες σαν και τη δικη σας. βαλτε υποψηφιοτητα με καποιο κωμμα της αριστερας πρεπει να ειστε στη βουλη.
  • nikosΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:12
    μπραβο στην κυρια Βαγενα
  • ΠΑΥΛΟΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:06
    ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΛΕΓΟΥΜΕ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙΗ ΠΑΤΡΙΔΑ
  • ΜΑΡΙΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:05
    χωρίς να θέλω με κανέναν τρόπο να υποβιβάσω την ομιλία της κας Βαγενά, βρεθήκαμε να χειροκροτούμε το αυτονόητο. Να σας θυμίσω ότι είναι κι άλλοι που τα λένε: ΟΛΗ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ.. το κάθε κόμμα με το τρόπο του. Δεν είδα κανέναν σας να το κάνει θέμα... ή ακόμα ψάχνουμε να βρούμε ψήγματα ανθρωπιάς στα λάθη μας και στους ψήφους μας?? εξάλλου μη ξεχνάτε ότι η κα Βαγενά με δική της θέληση έγινε βουλευτής ενός κόμματος που ευθύνεται για το 70% της κατάστασής μας. Εκτός κι αν κι αυτή πίστεψε ότι "λεφτά υπάρχουν" που πάει να πει ότι τη δούλεψαν και τη χρησιμοποίησαν... εε λοιπόν όχι δεν θα πω ΜΠΡΑΒΟ στο αυτονόητο ούτε θα το χειροκροτήσω. Τι στιγμή μάλιστα που άλλοι βουλευτές τα λένε χρόνια τώρα…. Κα Βαγενά μήπως να αλλάζατε λίγο «χώρο» ίσως σας πάει καλύτερα …..
  • ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:04
    Μη τσιμπάτε, η κα Βαγενά που είναι 30 χρόνια στο ΠΑΣΟΚ δεν ξέρει ποιός έφαγε τα λεφτά ? και τι έκανε τόσα χρόνια γι΄αυτό? Ηθοποιός είναι παίζει καλά τον ρόλο της για να επανεκλεγεί. Μην είστε αφελείς μέρος του συστήματος είναι τόσα χρόνια. Όταν κατέβαινε υποψήφια με τον Γιωργάκη τα έλεγε αυτά που λέει τώρα ή δεν τα ήξερε ?
  • ΘάνοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:04
    Μπράβο ρε Άννα αλλά ... μην ελπίζεις δεν σε ακούει κανείς εκεί μέσα .. δυστυχώς ... να φροντίσουν όμως όλα αυτά τα λαμόγια να έχουν βγάλει εισητήριο ή να έχουν τις μηχανές αναμένες στο αυτοκίνητο όταν γίνει το μπάμ γιατί δεν θα βγούν ζωντανοί ..
  • ΧάρηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:03
    Μπράβο της!
    Κρίμα που δε θα γίνει τίποτα! Γιατί ξέχασε ότι εκεί μέσα όλοι είναι κουφοί και τυφλοί!Και όπως καλά είπε , ζουν στην κοσμάρα τους!
  • gianna kolokithaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 20:02
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ...ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΣ.ΜΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ.
  • politiki-gnomiΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:58
    Δυστυχώς για ακόμη μια φορά η κ.Βαγενά μιλάει λες και ζεί σε άλλη χώρα.Είναι γεγονός οτι η χώρα ζούσε με λάθος παραγωγικό μοντέλο και αυτός είναι ένας απο τους κύριους λόγους που έχουμε φτάσει μεχρι εδώ σήμερα.Αλλά ξεχασε να μας πεί η κ.Βαγενά για τους αγρότες της περιοχής της δηλαδή την Λάρισα που είχανε επιδοθεί τόσες δεκαετίες στην καταλήστευση των επιδοτήσεων της Ευρωπαικής Ενωσης.Επιδοτήσεις όπου αντί να επενδυθούν στην παραγωγή επενδύθηκαν σε καινούργια αυτοκίνητα και σπίτια και μάλιστα σπίτια μέσω off-shore εταιρειών.Ξέχασε να μας πεί η κ.Βαγενά για την απίστευτη ταλαιπωρία που βιώνουμε κάθε χρόνο απο τους αγρότες στις εθνικές οδούς με μπροστάρηδες τους αγροτοσυνδικαλιστές της Λάρισας όπου κύριο αιτημά τους είναι όλα τα κιλά όλα τα λεφτά.Ξέχασε η κ.Βαγενα για τις μαιμού αναπηρικές συντάξεις και μη όπου τις πληρώναμε τόσες δεκαετίες με δάνεια και θα συνεχίσουμε να τις πληρώνουμε.Πότε κατέβηκε η κ.Βαγενά στους δρόμους να διαδηλώσει κατά όλων αυτών των πελατειακών λογικών?Θα περίμενα απο την κ.Βαγενά να καταγγείλει αυτές τις πρακτικές και να κάνει την αυτοκριτική της για κάτι που δεν έκανε κάτι τόσα χρόνια έτσι ώστε να αποτρέψει αυτές τις λογικές.Ποτέ όμως δεν είναι αργά.
  • ΓΙΩΡΓΟΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:56
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΣΥΓΧΑΡΤΗΡΙΑ
  • μιχαληsΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:33
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ.ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ
  • ΙΟΡΔΑΝΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:26
    Kαι μόνο συμβολικά να το δεις (η φωνή του απλού κοσμάκι στην Βουλή), η αλλαγή έχει ήδη συμβεί.... μέσα στην ατυχία μας είναι και αυτό μια παρηγοριά...
  • evaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:16
    Κυρία Βαγενά υποκλίνομαι. Τους βάλατε τα γυαλιά με την απλότητα και την αμεσότητα σας. Σας ευχαριστούμε και σας αγαπάμε ! Είστε αυτή που θέλουμε να φιλοξενήσουμε στο σπίτι μας και μοιραστούμε μια αγκαλιά ! Ενα πράγμα θέλω να ρωτήσω¨, κατάλαβαν ότι δεν θα γλυτώσουν?
  • Βας-Βας.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:12
    Καλά η Άννα Βαγγενά έχει βάλει καμιά 10αριά φορές υποψήφια με το Πασόκ στη Λάρισα(από το 1985), τώρα ανακάλυψε την Αμερική?Έχει και η ίδια τεράστιες ευθύνες, 30 χρόνια στέλεχος του Πασόκ ήταν!Απλά τώρα που το καράβι βουλιάζει ψάχνει για άλλο σκάφος(Κουβέλη-Τσίπρα τρέξτε κελεπούρι καλύτερο από τον ανεκδιήγητο Παν-Παν)!
  • aspaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:12
    Συγχαρητηρια στην κα Βαγενά!!! Οντως αν ολοι οι πολιτικοί μας ήταν σαν εσάς η χώρα μας και η πόλη της Αθήνας θα ήταν υποδείγματα επισκεψιμότητας και πολιτισμού. Αραγε ίδρωσε κανενός το αυτί από κει μέσα που σας άκουσαν ή το σάλιο σας πήγε χαμένο; ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ........
  • makisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:09
    den perimena pote oti apo kina ta edrana 8a akoygontoystan tetia logia (ΕΥΓ ΙΕ !!!!!! ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΤΗ ΞΕΡΟ ΤΗ ΚΥΡΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ)
  • ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΣΚΟΠΕΛΙΤΟΥΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:09
    ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΕΥΘΥ ΚΑΙ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ, ΧΩΡΙΣ ΦΙΟΡΙΤΟΥΡΕΣ.
    Η ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ ΔΕΝ ΠΟΙΗΣΕ ΜΟΝΟΝ "ΗΘΟΣ" ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ. ΠΟΙΗΣΕ "ΜΑΘΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ"!!!
    ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ "ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΛΑΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ", ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΝ ΛΕΞΗ-ΛΕΞΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΕΤΣΙ, ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΡΕΥΤΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!
    ΜΟΝΟΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΑΣΗ "ΑΝΘΡΩΠΩΝ" ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ!

    ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ!
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!
    ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΡΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ....
    Ο ΤΟΠΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ-ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ, ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ
  • ΑΧΙΛΛΕΥΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:08
    AYTH EINAI ELLHNIDA !!!!!!! OLOI OI YPOLOILOI LEINAI MEGALA LAMOGIA !!!!
  • ΜπάμπηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:05
    Συγχαρητήρια στην κ. Βαγενά. Δυστυχώς, αμφιβάλω αν την άκουσε κανείς, οι εκεί απατεώνες, πέραν των άλλων, στερούνται ακοής.
  • Αντώνης ΜηνιώτηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:04
    Η κυρία Βαγενά διατύπωσε αυτά που σε άλλες χώρες είναι δεδομένα. Η λογική και η απέχθεια στην διαφθορά δεν είναι προνόμια των αριστερών ή κάποας άλλης ιδεολογίας αποκλειστικά. Είναι πανανθρώπινες αξίες. Έχω ζήσει το μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου σε ΗΠΑ, Αγγλία και Γερμανία. Σε όλες αυτές τις χώρες έχεις πιο πολλές πιθανότητες να μην καταδικαστείς αν είσαι ο λήσταρχος Νταβέλης παρά αν εξαπατήσεις την εφορία, επενδυτές ή το κράτος γενικά. Στην Ελλάδα από το 74 και μετά εφαρμόστηκε ένα μοντέλο που δεν έχει ούτε λογική ούτε την στοιχειώδη ηθική υπόσταση. Άλλο απατεώνας άλλο επιχειρηματίας. Άλλο κεφάλαιο από επιχειρηματική δραστηριότητα και άλλο από φοροδιαφυγή/εισφοροδιαφυγή/ξεπλυμα βρώμικου χρήματος/μίζες/αναθέσεις έργων με διαδικασίες "μαιμού" και τα συναφή. Δηλαδή πολύ απλά άλλο μπουρδέλο+"Εσκομπάρ"και άλλο μια επιχείρηση. Ο Χατζηνικολάου π.χ. διατηρεί μια σοβαρή επιχείρηση και θα έπρεπε να κάνουμε ότι μπορούμε να δημιουργήσουμε τις συνθήκες εκείνες που θα κάνουν και άλλους σοβαρούς ανθρώπους να προσπαθήσουν αλλά και να αποθαρρύνουν σφόδρα τα λαμόγια. Τώρα κάποιος θα πεί και τα μέτρα με τις μειώσεις των μισθών τι σχέση έχουν με ανάπτυξη; Καμμία, αλλά όταν μια χώρα διοικήται για 38 χρόνια από ανθρώπους που έιναι ή λαμόγια ή ανίκανοι ή απλά στον κόσμο τους τότε η μαλακία πάει σύννεφο.

    Αντώνης
  • Βασίλης Μ.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:03
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΦΘΑΡΤΟΣ , ΑΝΕΠΙΤΗΔΕΥΤΟΣ, ΜΕΣΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΜΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΔΑΣ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΒΟΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΠΙΚΟ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ .
    ΙΣΩΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΙΑΚΟΣΙΟΙ ΕΤΣΙ .......................
  • ARIS77Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:01
    AYTO TO VIDEO PREPEI NA ANEVENEI KA8E MERA STIN SELIDA GIA NA TO DOYN OSOI PERISOTEROI GINETAI.
    APLA ELINIKA XORIS KAMIA KIBISTISI.
  • gtsiamisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 19:00
    ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΛΙΒΑΝΙΣΤΗΡΙ. Η ΒΑΓΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΧΘΕΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ
  • ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:57
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ.ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ 99 ΑΚΟΜΗ ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΚΥΡΙΑ ΑΝΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ.ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΗΘΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΓΡΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΛΕΔΕΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΟΜΟΝΟΙΑ.ΕΙΣΤΕ Η ΜΟΝΗ ΕΛΠΙΔΑ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΜΑΣ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕΝΕΤΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΟΛΥΝΟΥΝ.
  • captainΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:54
    Γνήσιος, συναισθηματικός και απέριτος αριστερός πολιτικός λόγος. Με οτι μπορεί να σημαίνει o όρος "αριστερά" σήμερα. Φοβάμαι οτι για μια ακόμη φορά η Αριστερά θα συρθεί πίσω απο τις εξελίξεις ανίκανη και πάλι να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να σώσει αυτό τον λαό. Δυστυχώς η ρήση κάποιων παλιών αριστερών οτι η Αριστερά έχει κρίση ενω η Δεξιά κράση, αποδεικνύεται διαχρονική.
  • ΠΕΤΡΟΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:51
    του Λουκιανου συζυγος ειναι πως περιμενατε να τα πει? διαφορετικα? μπραβο σου Αννα.
  • georgiaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:51
    ΑΡΙΣΤΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ARGOSΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:49
    I Ana Vagena , itan anihto mialo k Lamprakisa atomo me aristeri ideologia ...arxise na spoudazi nomiki (den xero an tin teliose) k afto simasia den ehivevea.Meta xafnika ide tin "proodo" sto PASOK me to opio simporeftike k eklehtike vouleftis ....Ti gireves Ana esi eki mesa ? to kalo? ine oti malon anenipse ....den pirazi as sinepraxes k esi...o paradisos ine gia tous METANIOMENOUS
  • giannisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:42
    τι να πουμε για την κυρια Αννα μπραβο τις και χαιρομαι που ειμαι συμπατριωτης απο την Λαρισα.
  • τασοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:37
    ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ! ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ
    Ο παγκαλος ΘΑ ΠΗΓΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.. ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ..., μετα όμως για παρηγοριά και για να του φύγει η στεναχώρια πηγε στα βλάχικα και κατέβασε 10 κιλά κοψίδια
  • AnastasiaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:28
    Μπράβο κα Βαγενά! πρώτη φορά άκουσα βουλευτή να μιλάει από το βήμα της βουλής τόσο ξεκάθαρα, ( για μια στιγμή νόμιζα ότι μιλούσα εγώ ).... Ομως φύγε απο εκεί μέσα όσο πιο γρήγορα μπορείς... η μπόχα που αναδύεται από εκεί μέσα μπορεί να σε αφανήσει...
  • SOFIAΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:23
    Στην Αννα
    Εισαι μια ελληνιδα που αγαπαει τη χωρα της και το δειχνεις με πραξεις τοσα χρονια.Πρεπει να οργανωθουμε ολοι και να περασουμε απο τα λογια στις δημιουργικες πραξεις με αγαπη για την πατριδα
  • θεοφιλος θερμηΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:22
    Καλα τα λεει η Αννα Βαγενα και μπραβο , αυτα τα λεει χρονια η αριστερα και ματωνει.
  • ΚΩΣΤΑΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:15
    Πολύ απλά έτσι μιλά ένας πραγματικός Βουλευτής που δεν φοβάταιι το αύριο.Δεν Φοβάται το πολιιτικό κόστος.Η λύση ίσως τελικά να ήταν, αν είχαμε Βαγενά Χ 300 στην Βουλή.Μπράβο στην ομιλία, αυτός ο άνθρωπος με αντιπροσωπεύει στο κοινοβούλιο ΑΠΟΛΥΤΑ.
  • Καραγιάννης ΓιώργοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:03
    Σίγουρα καυστικός ο λόγος της ... με άγγιξε ... αλλά θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να πω πως πρέπει να κάνει κάτι .... ΟΤΙ μπορεί , όσο είναι μέσα στο "Ναὀ της δημοκρατίας" ... Ας τους τα "χώνει" κάθε μέρα.
  • shkatΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 18:03
    Φέρτε και άλλους μετανάστες να τελειώσουμε μια και καλή , Τσιπρα πόσους θα ήθελες στην Αθήνα ? δέκα εκατομμύρια σου φτάνουν ? είκοσι ?
  • ΚΩΣΤΑΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:59
    Ένα μεγάλο ευχάριστο σε όσους ψήφισαν αυτή την γυναίκα !
  • ΈφηΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:57
    Με συγκίνησες Άννα Βαγενά! Σε παραδέχομαι. Μακάρι να μη φύγεις απο κει μέσα αν και δεν νομίζω να τους αντέξεις περισσότερο. Μακάρι να μην φύγεις να ακούμε και μια φωνή που μιλάει στην καρδιά μας.
    Γιατί να μην έχουμε εσένα πρωθυπουργό και υπουργό οικονομικών?
    Γιατί να μην έχουμε το Κηλαιδόνη υπουργό Τουρισμού?> Να έβλεπεσ μετά μια Ελλάδα υπόδειγμα και παράδειγμα και ανάποτυξης και πολιτισμού και παιδείας και τουρισμού και τα πάντα.
    Λυπάμαι και ντρέπομαι που ζω μαζί με αυτούς τους ανάλγητους μεγαλοκαρχαρίες της πολιτικής και του χρήματος -μαύρου κατά κύριο λόγο- αλλά όταν ακούω ανθρώπους σαν κι εσένα νιώθω και περήφανη που υπάρχεις κι εσύ φωτεινό παράδειγμα μέσα σε τόση διαφθορά και διάβρωση.
    να είσαι καλά και να μη σταματήσεις να αγωνίζεσαι Αννούλα μας αγαπημένη.
    Είναι μεγάλη η προσοφρά σου κι ας μην το καταλαβαίνεις.
    ΕΝΑΣ 'η ΜΙΑ σαν κι εσένα φτάνει για να γυρίσει πάλι απο την αρχή το ρολόϊ της Ελλάδας.
    Ακόμη κι ένας άξιος να υπάρχει σε αυτό το άντρο της μίζας και της διαφθοράς τη βουλή των Ελλήνων φτάνει να δοθεί χάρη και συν έχεια υης ύπαρξης και στους υπόλοιπους.
    Είσαι η φωνή βοώντος εν τη ερήμω...μακάρι να ακούσει έστω κι ένας ακόμη εκεί μέσα.
    Καλή δύναμη να έχεις και να μην σταματήσεις να αγωνίζεσαι. Σε χρειάζεται ο τόπος απεγνωσμένα.
  • GEORGE G.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:56
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ
    Δυστηχώς για μας η άποψή σου είναι ερετική για το μεγαλύτερο μέρος
    των Βουλευτών μας.
  • αντιγονηΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:54
    Σας ευχαριστούμε κυρία Βαγενά! για όλους εμάς που αγωνιούμε για το αύριο -και τον πολιτισμό μας, ως επαγγελματικό αντικείμενο αλλά και ανάσα ψυχής-, σας παρακαλούμε ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΟΥΛΗ, γιατί ΕΣΑΣ και ανθρώπους σαν και εσάς χρειαζόμαστε να μας αντιπροσωπεύετε!!!!
  • kikiΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:54
    Ευχομαι Κυρια Βαγενα να μην ειναι η τελευταια φορα που θα βρεθητε στα εδρανα της Βουλης.Τετοιοι ανθρωποι μας αξιζουν να μας εκπροσωπουν στην Βουλη.Κανατε τις Ελληνιδες πραγματικα Υπερηφανες.΅Σας ευχαριστω.
  • ΜάριοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:51
    Mπράβο Άννα!
    Τα είπες θαυμάσια, αν και πολύ φοβάμαι ότι μιλάς σε ώτα μη ακουόντων.
    Αυτοί οι άνθρωποι δεν διαθέτουν τις δικές σου ευαισθησίες και πολύ λίγο τους ενδιαφέρει αν ρήμαξε η κοινωνία και η ζωή των Ελλήνων.
    Η δική τους να είναι καλά και οι αποδοχές τους να μένουν αμετάβλητες,
    Όλα τα άλλα.....
  • ΠΕΤΡΟΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:51
    ΠΑΡΑΔΩΣΑΤΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΕΥΠΡΕΠΕΙΑΣ, ΗΘΟΥΣ, ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑΣ, ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ.
    ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.
    ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΕΝΟΣ ΛΑΟΥ.
  • μιχαληςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:49
    ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΑΓΓΙΞΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.ΑΓΓΙΞΕ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΠΑΧΥΔΕΡΜΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η Κ.ΒΑΓΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.
  • ΜάκηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:48
    Τα καθαρά σταράτα λόγια ενός απλού ανθρώπου μιας απλής Ελληνίδας που μιλάνε ίσια στην ψυχής μας... δυστυχώς ειπώθηκαν σ' αυτήν την βουλή...ελπίζω να μην τα πήρε ο αέρας...ελπίζω!!!
  • ΦΩΤΕΙΝΗΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:45
    ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ; ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ; ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙ; ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΤΟΣΕΣ;
  • pantelis.vΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:43
    ΜΠΡΑΒΟ....
  • ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:43
    Η ΑΝΝΑ Η ΒΑΓΕΝΑ ΕΙΠΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ !!
  • ΣταύροςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:42
    Ολοι εμείς ακούσαμε την ομιλία της μέσα από την οθόνη του υπολογιστή μας .... και μας σηκώθηκε η πέτσα!
    Υπήρξαν τόσοι άνθρωποι (οι περισσότεροι άντρες, με παντελόνια!) που την άκουσαν ζωντανά από τα έδρανα της βουλής .... και δεν βρέθηκε ΕΝΑΣ να σηκωθεί, να τη φιλήσει ή έστω να της σφίξει ζεστά και ανθρώπινα το χέρι?
    Πολύς λόγος για παχύδερμα γίνεται .... και μάλλον ΟΧΙ άδικα.
    Συγχαρητήρια στην ΚΥΡΙΑ Βαγενά που κατάφερε μέσα από λίγες φράσεις να εκφράσει ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ των Ελλήνων.
  • Κοντρα ΑνεμοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:38
    ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ
  • 12georgeΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:35
    Αυτες οι φωνες επρεπε να ηταν και εντονοτερες και απο περισσοτερους αλλα και πολυ πολυ πιο πριν.Δυστυχως ειναι η μοναδικη μεσα σε 300 εθνοπατεραδες που ειπε πεντε αληθειες, θα χαθει ομως και αυτη επειδη δεν τυγχανει μερος του κατεστημενου, και οποιος παει αντιθετα σ αυτο δεν εχει ελπιδα, δυστυχως και γι αυτους αλλα και για εμας...
  • kazaboobooΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:34
    Μπραβο Αννα... εκληκτικη δημοσιογραφος πραγματικα. Θιγεις τα κακως κειμενα... τις λυσεις να τις βρουνε οι πολιτικοι...ειπαμε, εσυ δημοσιογραφος εισαι...ΠΡΟΒΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Παρακαλω να αλλαξει ο τιτλος... δεν ηταν πολιτικη ομολια, αλλα δημοσιογραφικη...
  • ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:32
    ΖΟΥΝΕ ΣΕ ΓΥΑΛΙΝΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΞΕΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
  • Ζαρογιαννης ιωαννηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 17:11
    καλα τα λες αλλα ποιος σε ακουει απο ολα τα γουρ.........μπραβο......
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 16:53
    μπραβο..............
    αλλα και για μια ακομη φορα οσο και να χτυπας το γαιδουρι αυτο που ειναι να κανει θα το κανει αυτο!
    δεν εχουνε ουτε ιερο ουτε οσιο!!
    αλητες μεχρι κοκαλο!
  • Κατερίνα ΒενιώτηΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 16:25
    Επιτέλους και μια πολιτικός που έχει δει , βλέπει και βιώνει αυτά που βιώνουν όλοι οι Έλληνες !
    Μακάρι να υπήρχαν κ΄άλλοι πολιτικοί με το ανάστημα της .
    Ένα μεγάλο μπράβο στην Άννα Βαγενά !!!
  • τασοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 16:23
    εισαι ελληνιδα μπραβοσου..
  • αλεκος.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 15:47
    ζητω συγνωμη που θα σχολιασω και παλι.Σστις επομενες εκλογες υπαρχει περιπτωση να θεσετε υποψηφιοτητα με το πασοκ του βενιζελου?φανταζομαι πως οχι.αρα λοιπον πρεπει να σας ακολουθησουμε.
  • αλεκος.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 15:35
    Συγχαρητηρια κυρια βαγενα.ειστε η πρωτη βουλευτης του ελληνικου κοινοβουλιου που με τον λογο σας εκφραζετε καθε πολιτη αυτης της χωρας ανεξαρτητως πολιτικης ιδεολογιας.Ευχομαι καθε πολιτικο σας οραμα να πραγματοποιηθει.Ελπιζω και ευχομαι ο καθενας απο μας την στιγμη των εκλογων να ψηφησει για το παιδι του και οχι για τον εαυτο του.
  • voulgaris vaggelisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 14:32
    επιτελους ελληνικη πραγματικοτητα μεσα στην βουλη μπραβο ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ !!!
  • γιωργος π.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 14:09
    δυστυχως φωνη βοωντος εν τη ερημω....................
    παρ ολα αυτα ενα μεγαλο μπραβο στην αννα
  • ακης στεφανοπουλοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 13:36
    ταυτιζομαστε με την κα.Βαγενα, αυτο που θελω να πω ειναι, οτι πρεπει επι τελους, οι πολιτικοι, να αποκτησουν επιγνωση της ευθυνης και την δεσμευση που αναλαμβανουν ωστε να υλοποιουντε αυτα που υποσχοντε προεκλογικα.να γινη συνειδηση σ'οποιους συνομηλουν μ'οσους θα ζητουν τη ψηφο μας πλεον, κατα ποσο αισθανοντε δεσμευση με τα λεγομενα τους και σεν θα γινουμε μαρτυρες για νεες κωλοτουμπες
  • YANNISΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 13:11
    Επιτέλους ενας ΑΝΘΡΩΠΟΣ στη βουλή!!!...αλλά δυστυχώς μιλάει σε ΖΩΑ!
    Το χειρότερο που είπε είναι ότι μπορεί να είναι η τελευταία φορά που είναι στη βουλή...εύχομαι να μην το κάνει.
    Η βουλή έχει ανάγκη απο ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ φωνές και ΟΧΙ από απειλητικά μουγκρίσματα ζώων....
  • MariosΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 13:10
    Να μια πολιτικος που μιλαει καλα.....τωρα; η μηπως η ρυση του Ρηγα Φεραιου : "οποιος ελευθερα συλογαται, συλογαται καλα" ειναι τεριαστη με την περπτωση της Αννας, οπως και να εχει ομως, καλωστηνε κι'ας αργεισε η αληθεια φυσικα.
  • ΕλεναΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 13:07
    RESPECT.
  • ΧριστίναΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 13:03
    Επιτέλους και μιά φωνή στην Βουλή που μεταφέρει την αγωνία όλων μας. Μπράβο Άννα!
  • ΛευτερηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:52
    Μπραβο Αννα Βαγενα!!!!!τετοιυς πολιτικους χρειαζεται η χωρα!!!!ο θεος να την εχει καλα!!!!!!!
  • ΑΝΘΙΠΠΗΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:51
    Τα μάτια μου γέμισαν δάκρυα.
    Λόγια απλά που όλοι μας φωνάζουμε καθημερινά αλλά κανείς δεν μας ακούει.
    Μπράβο
  • FORIS71Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:46
    ΕΥΓΕ ΣΤΗΝ ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ!!!
    ΑΛΛΑ… ΦΩΝΗ ΒΟΩΝΤΟΣ ΕΝ ΤΗ ΕΡΗΜΟ.
  • SotirisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:43
    Η Κα Βαγενα απλά εντόπισε κε εξέφρασε αυτό που ποιοι οι απλοί πολίτες συνειδητοποιούν καθημερινά, ότι οι περισσότεροι βουλευτές ζουν σε ένα παράλληλο σύμπαν, και έχουν χάσει κάθε επαφή με την πραγματικότητα. Κ
    Ας το καταλάβουμε επιτέλους όλοι: αυτοί που με τις πράξεις και ψευτικες υποσχέσεις τους μας οδήγησαν σε αυτή την θέση, ΔΕΝ θα μπορέσουν ποτέ να μας βγάλουν από αυτή. Τόσα χρόνια, οι ίδιοι άνθρωποι μας έλεγαν ψέματα... Τώρα γιατί να τους πιστέψουμε???
  • τά λόγιαΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:35
    Η γυναίκα τούς έκανε ολούς ρόμπα.Μπράβο! Η γυναίκα τά είπε αυτά γιατί ένιωθε είναι μές τήν πραγμτικότητα.Η ερώτηση είναι άλλη Οι βολευτές δέν κατάλαβαν ΤΙΠΟΤΑ!!!
  • simonΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:35
    Εγώ πάλι θα 'λεγα η κ. Βαγενά να διαβάσει προσεκτικά το σημερινό (:) άρθρο του Στάθη. Προσεκτικά όμως...
    Νομίζω πως ανάμεσα σ' αυτούς που, πολύ σωστά, περιγράφει ο Στάθης θα βρει ΚΑΙ τον εαυτό της. Αλλιώς δεν εξηγείται πώς, δίπλα στα διάσημα του υποκριτικού της ταλέντου, διάλεξε να βάλει και την ιδιότητα της βουλευτού του πα"σο"κ. Θα μου πει κανείς "εδώ το 'κανε ο Κριαράς, η Βαγενά θα κώλωνε;" και θα 'χε δίκαιο.

    Έστω όμως και τώρα, καλά ξυπνητούρια κ. Βαγενά.
  • pantelisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:29
    θερμα συγχαρητηρια στην κ υ ρ ι α βαγενα...........
  • δημητρησΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:21
    ευγε
  • ΔημητρηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:19
    Αληθινά όλα αυτά που είπε και μας χτυπούν όλα στην καρδιά, Ανθρώπινη, καθαρή με βλέμμα στραμμένο στην πόλη και στους ανθρώπους της . Μάθημα για πολλούς
  • Νέστωρ ΠυλιάδηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:11
    Ωραιότατα τα είπε η κ. Βαγενά και μπράβο της! Υπάρχει όμως ένα μεγάλο ΑΛΛΆ... Το 2009, όταν επέλεξε ως χώρο για την πολιτική της έκφραση το ΠΑΣΟΚ, δεν ήταν ήδη ορατή η πορεία του; Ή είχε πιστέψει κι αυτή το "λεφτά υπάρχουν"; Γιατί άφησε να την χρησιμοποιήσουν "προς άγραν ψήφων"; Τι εγγυήσεις της έδιναν ο ΓΑΠ, ο Βενιζέλος, ο Λοβέρδος ο Παπουτσής και όλος αυτός ο συρφετός με τον οποίο συναυλίστηκε; Ας αρκεστούμε τώρα βέβαια στη λαϊκή ρήση "Τα στερνά τιμούν τα πρώτα" και να ελπίσουμε σε μια, από μέρους της, πιο κριτική πολιτική πορεία στο μέλλον...
  • giorgio2967Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:09
    αν υπαρχει κομματικη στεγη τετοια οπως ανεφερα προηγουμενως για την κ. Βαγενα μπορει να βλεπαμε πολλους αξιολογους Ελληνες κ Ελληνιδες οπως ο κ. χατζηνικολαου για παραδειγμα ναι Νικο..................
  • jim grammΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:08
    εχουν κλεισει με βουλοκερι τα αυτια τους που θα παει θα ερθει η ωρα και θα πληρωσουν για ολα αυτα που περναμε!!!!!!!!
  • giorgio2967Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:04
    οποιος μου βρει κομματικη στεγη για την Αννα Βαγενα και για την καθε Βαγενα να μου το πει για αυτα που λεει και υποστηριζει δεν υπαρχει πουθενα το συστημα ειναι ενα..........................τι αλλο να πω συγχαρητηρια κ, Βαγενα.
  • ΚΑΤΕΡΙΝΑΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 12:01
    ΜΠΡΑΒΩ ΑΝΝΑ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ.
  • Γιάννα Κ.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:56
    Συχαρητήρια Κα. Βαγενά!!!!!!!
  • Κώστας Κ.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:53
    Αληθινός πολιτικός λόγος και όχι κουραφέξαλα τύπου Κατσέλη, Σαμαρά, Μπακογιάννη, Βενιζέλου και λοιπών ανύπαρκτων δυνάμεων (αφού μόνο οι υμέτεροι τους στηρίζουν)
  • ΑθηνάΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:35
    Αννα....μείνε στη Βουλή.... ο κόσμος θα σε στηρίξει....βοήθησε τη πατρίδα, βοήθησέ μας..........πεθαίνουμε...κι ο θάνατός μας είναι αργός, βασανιστικός κι ατιμωτικός....
  • PROTOPAPAS MIXALISΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:35
    ENAS ANTHROPOS POU MILAI GIA OLOUS MAS !!!!!!!!
  • Διονυσης ΡΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:34
    θερμά συγχαρητήρια ΚΥΡΙΑ Αννα Βαγενά. Η Βουλή σας χρειάζεται μην τους αφήσεις να σε σβήσουν απο τον πολιτικό χάρτη της πατρίδας μας.
  • Χρήστος - ΛάρισαΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:32
    Αυτή είναι η Αννούλα μας!!! Η Άννα που γνωρίσαμε τόσα χρόνια μέσα από τη δουλειά της!! Η Αννούλα του Θεσσαλικού μας Θεάτρου!!
    Μπράβο σου Άννα μόνο αυτό έχω να σου πω και νομίζω όσοι Λαρισαίοι σε άκουσαν, ακόμη και αυτοί που σε πλήγωσαν, ένιωσαν πάρα πολύ υπερήφανοι!!
    Σ' ευχαριστώ που είμαι συντοπίτης σου !!!
  • sasaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:27
    αλλοι φορανε παντελονια και αλλοι τα τιμανε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ
  • Αλεξης ΓΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:27
    Υπάρχουν και ηθοποιοί σε αυτή τη Βουλή....που δεν συμβιβάστηκαν με την κομματική γραμμή...που δεν μετέφεραν τις θεατρικές τους ικανότητες στο κοινοβούλιο...που δεν έκαναν κωλοτούμπες για να κερδίσουν λίγο χρόνο τη βουλευτική τους θέση!
    Η Άννα Βαγενά δεν κατέχει μόνο το ρεκόρ της πιο σύντομης συμμετοχής στην κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ....αλλά κατέχει και μια θέση στην καρδιά μας!
  • ΓιάννηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:27
    Η κα Βαγενά είναι μια ακόμη πατριωτική φωνή. Αλλά θα την χαρακτηρίσουν και αυτή γραφική όπως την Λιάννα Κανέλη με την φρατζόλα και το γάλα στη Βουλή. Η Άννα πρέπει να πάρει σωστή θέση στις επόμενες εκλογές
  • ΑγγελικήΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:25
    την ακούω και κλαίω....ειλικρινά δεν μου εχει ξανασυμβεί....μπράβο της !!!!!!
  • kristifΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:23
    ...Χωρίς βαρύγδουπες δηλώσεις και χρήση οικονομικών ορολογιών, τα είπε ΟΛΑ, χωρίς "στέγαστρο"....ίσως η καλύτερη παράσταση που έχει δώσει ποτέ!!!! Respect!
  • ΝΙΚΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:22
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ Κ' ΒΑΓΕΝΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗ ΑΚΟΥΝ...
  • echoΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:18
    Αν θέλουμε ως πολίτες να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας και να διεκδικήσουμε ένα καλύτερο μέλλον για εμάς και τα παιδιά μας, υπάρχουν δύο τρόποι. Ο πρώτος είναι να αλλάξουμε πρώτα τη δική μας νοοτροπία και ο δεύτερος να βρούμε άξιους ανθρώπους να μας εκπροσωπούν. Μόνο τότε θα είμαστε υπεύθυνοι πολίτες που ξέρουν τι θέλουν και πως να το απαιτούν. Την ώρα της κάλπης ας είμαστε πιο υπεύθυνοι. Ας το ψάξουμε λίγο παραπάνω και ας στείλουμε στη Βουλή πολιτικούς που αξίζουν. Ας μην αφήσουμε τη προπαγάνδα και τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα να μας αποπροσανατολίσουν. Ας μην αγνοούμε το δέντρο ψάχνοντας το δάσος... Μπράβο στην κα Βαγενά.
  • morfoulaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:18
    Απλά ........τα είπε όλαααααααααααααααααααααααααααααααααα.......πάντα ξεχώριζες κυρία Άννα Βαγενά!!!
  • βαναΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 11:13
    τους μεταφέρει αυτά που μας συμβαίνουν γιατί εκείνοι ζούνε σε άλλο πλανήτη.......ΚΡΙΜΑ........... που υπάρχει μόνο εκείνη!!!!!!!!!!!!
  • fisherΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 10:57
    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!! ΜΙΛΑΝΕ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ
  • Φίλιππας ΠατεράκηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 10:56
    Γιατί να μην υπάρχουν περισσότεροι σαν την ΚΥΡΙΑ Βαγενά;
    ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
    Τους έκανες όλους εκεί μέσα να φαίνονται ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ τόσο μικροί, τιποτένιοι, ασήμαντοι. Όμως, μη νομίζεις ότι κατάλαβαν κάτι... γουρούνια είναι όλοι τους.
  • ΘεμιστοκλήςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 10:40
    Απλά ΜΠΡΑΒΟ στην Κυρία Άννα Βαγενά !
  • ΜαρίαΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 10:31
    Απλά respect!!! Μπράβο της και μακάρι να είχαμε 20 σαν την Άννα. Αλλά βλέπετε η βουλή μας αποτελείται δυστυχώς από άλλου τύπου Άννες σαν τη Νταλάρα και τη Διαμαντοπούλου....κρίμα
  • ΒικυΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 09:41
    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ !! Μπράβο Μπράβο Μπράβο !!
  • ΔημητραΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 08:50
    Γεια σου ρε Λαρισα!!!!!!!!
  • JOSEPΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 08:43
    Στο "καθαρά και έντιμα" μήπως βοήθησαν και οι κλαδικές του ΠΑΣΟΚ στη δεκαετία του '80; Μήπως το κόμμα έδινε "αέρα" χρήμα για να ανέβει "καθαρά και έντιμα"; Μην τρελαθούμε κιόλας...
  • ΣπυριδουλαΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 08:29
    Το μπραβο ειναι πολυ λιγο για την κα Βαγενα.Μακαρι στους 300 να υπηρχαν μερικοι ακομη που να μιλουσαν την γλωσσα της Ελλαδας, εντιμα, απλα και με αξιοπρεπεια.Να πειτε στην κα Βαγενα οτι ειναι η πρωτη βουλευτης που μας εκανε να νιωσουμε περηφανοι γιατι οι Ελληνες μιλανε την γλωσσα με την οποια μιλησε αυτη η γυναικα χτες.Τερμα οι πολυχρωμες γραβατες να φυγουν να πανε στα μεγαλα σαλονια εμεις θελουμε βουλευτες σαν την Βαγενα.Μπραβο!!!!!!!!!!μπραβο σου Αννα που εμεινες ΕΛΛΗΝΙΔΑ.
  • ΣΚΒΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 07:40
    Μπράβο Άννα !
  • george73Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 07:32
    ενα μεγαλο μπραβο! ........μονο που ειναι σε λαθως κομμα....
  • ΒάγιαΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 07:24
    Ευτυχώς υπάρχουν ακόμη και κάποιοι που, εν πλήρη συνειδήσει, μπορούν ακόμη και τολμούν να μιλήσουν καθαρά και σταράτα.
    Μπράβο σας ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ !!! Όντως μας δίνετε ελπίδα.
  • γιαννηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 06:55
    μπραβο μπραβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΡΟΥΛΑΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 06:51
    Συγχαρητήρια κ. Βαγενά. Ας ευχηθούμε όλοι μας, από βάθος καρδιάς, να γεμίσει κάποια μέρα το κοινοβούλιο με βουλευτές του δικού σας μεγάλου αναστήματος.
  • MpalafertisΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 05:42
    Μιά γυναίκα με παντελόνια να τα λέει στα παχύδερμα που φοράνε φουστανάκια, και αυτά να τρώνε ποπ-κορν σα να βλέπουν σινεμά...
    Ντροπή σε αυτούς τους βουλευτές και ντροπή σε εμάς που τους στείλαμε εκεί...
  • ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 05:16
    ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΗ ΤΡΟΠΟ ΚΑΛΥΨΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η Κα ΒΑΓΕΝΑ.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ (ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΩΝ) ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΟΘΕΤΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ "ΑΛΛΗ" ΧΩΡΑ.
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 04:52
    ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΦΟΡΑΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΩ ΣΑΣ
  • GIORGOS KERATSINIΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 02:30
    Μπραβο Αννα, επιτέλους μετα απο χρόνια μαι φωνη καθαρη, ειλικρινης, απλη. Που να περπατησουν Αννα, σε ποια πολη; σε ποια χωρα να περπατησουν;

    καντε ενα κομμα, κινημα (δεν ξερω τι;) που θα μας ξεσικωσει, απο όλους τους χωρους . Κεντρωοι, δεξιοι, αριστεροι ενωθειται βαλτε απλους ανθρωπους (οχι λαμογια, οχι βολεψακηδες)
    .....Το καλυτερο το ειπε στο τελος ΠΡΟΣΕΞΤΕ ....γιατι όταν θα ξεκινησει αυτη η εκρξη δεν θα ειναι ασφαλεις στα τειχη τους.....ΠΡΟΣΕΞΤΕ
  • A.T.Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 02:04
    Το λέει και μόνη της...είναι φρέσκια εκεί μέσα...μακάρι να μην αλλάξει!
  • Αλεξης....Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 01:41
    Κυρια Βαγενα επρεπε να τους πειτε και λιγους στοιχους απο τον Γ.Σουρη, π.χ (Ω Ελλας ηρωων χωρα, τι γαιδαρους βγαζεις τωρα.)Παντως να ειστε σιγουρη οτι ....την ακουσαν, και μαλιστα στερεοφωνικα.ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!!!!!!!
  • ΜανοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 01:36
    Eνα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!!! Η καθαρη φωνη μεσα στην σαπιλα ....
  • Γεώργιος ΑνθόπουλοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 01:32
    Η κυρία Βαγενά έχει την δύναμη και την ανθρωπιά να περπατάει και να ζει ανάμεσά μας, να βλέπει τί γίνεται και να το καταθέτει στην βουλή με λόγια απλά, ανθρώπινα, αληθινά. Πόσοι βουλευτές άραγε μπορούν να πράξουν κατ'αυτόν τον τρόπο; Μπράβο κυρία Βαγενά, μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ σαν κι εσάς στο κοινοβούλιο.
  • sokΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 01:24
    Σε ΠΑΧΥΔΕΡΜΑ μιλας Αννα !!!!!!!!!
  • ΛίναΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 01:12
    Μπράβο στην Άννα Βαγενά που εξεφρασε με σθένος τη θλιβερή εικόνα του κέντρουτης Αθήνας και τη ζοφερή πραγματικότητα για τους περισσότερους Έλληνες.Μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι μιμητές της. Βιώνω την ξενητιά εδώ και τέσσερα χρόνια και εκλιπαρώ τους συμπατριώτες μου να αποτινάξουν το σαθρό πολιτικό σύστημα, το απόστημα που τους στερεί το δικαίωμα στην ελπίδα και το όνειρο. Ας συγκροτήσουμε ένα κοινοβούλιο από αδιάφθορους, ηθικούς, με διάθεση για προσφορά βουλευτές που θα αφουγκράζονται τον παλμό της κοινωνίας και προπάντων θα αγαπάνε την Ελλάδα
  • marthaΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 00:43
    ευγε!
  • ΔημητρηςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 00:38
    Δυστυχως πολυ λιγη η Κ .Βαγεννα.Αυτα ειναι σωστα που ειπε κατα καποιον τροπο, αλλα σε μια Βουλη που αποτελειται απο πλουσιους Γιατρους , Δικηγορους, παραγοντες βιομηχανων και ψευτοπατριωτων, δεν φερνει αποτελεσμα η ομοιλια της...Δυστυχως ειμαστε καταδικασμενοι απο την μοιρα μας να υποφερουμε..Λυπαμε πολυ αλλα δεν εχω την δυναμη να βοηθησω γιαυτο το λογο σωπαινω αλλα δεν γυριζω το κεφαλι και το βλεμμα μου μακρυα απο την ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ.ΚΡΑΤΑ ΕΛΛΗΝΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ>>>>
  • ΙΩΑΝΝΗΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 00:19
    Στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα...
  • στυλιανοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 00:18
    τελικα φοραει παντελονια η κυρια βαγενα οχι σαν κατι αλλους εκει μεσα που τα εχουνε για το κρυο μπραβο της
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 00:08
    μακαρι να υπηρχαν κιαλλες φωνες σας της κ.Βαγενά ενα ευγε τιποτε αλλο
  • πανταζης γιωργοςΤετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012, 00:04
    vaskaral στενομυαλε τωραμπηκε πρωτη φωρα εκει ωσ επιλαχουσα.και τελοσ παντων αν δεν εμπαινε και αυτη κα καποιοι (λιγοι) αλλοι πως θα ακουγαμε και κανενα τετοιο.για τον μηδενισμο και την ληθη και την εκστρατια της βλακειας που κυριαρχησε σε αυτο το τοπο, ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ...
  • Σωκράτης ΠολυζωίδηςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:59
    Επιτέλους ένας άνθρωπος σαν την κ.Βαγενά, που μίλησε απλά και κατανοητά, εκφράζοντας την πλειοψηφία του ελληνικού λαού.Συγχαρητήρια για το έργο σας και την ομιλία σας.
  • ΝατάσαΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:55
    Κυρία Βαγενά άλλοι δέκα να μιλούσαν σαν κι εσάς εκεί μέσα μπορεί σήμερα να μην είχαμε αυτή την κατάντια! Η ομιλία σας αξίζει να διδάσκεται στα σχολεία ως παράδειγμα λόγου λιτού και μεστού, με περιεχόμενο και ουσία!!! Μακάρι η παρουσία σας στη Βουλή να γίνει αφορμή για κάποιους να ξυπνήσουν από τον λήθαργο στον οποίο έχουν περιπέσει. Σας παρακαλώ μέσα από την καρδιά μου να μην το βάλετε κάτω και στις επόμενες εκλογές, αν, όπως και όποτε γίνουν να σκεφθείτε ίσως πιο προσεκτικά με ποιους θα συστρατευθείτε! Ανθρώπους σαν κι εσάς η χώρα μας πια τους έχει ανάγκη περισσότερο από ποτέ...
  • πετροςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:55
    Δεν νομίζω τα καθ'αρματα να κατάλαβαν τίποτα απο όσα τους έλεγε.
    Μια ομιλία που το mega και το σκαι δεν θα παίξουν ποτέ.
  • SavvasΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:49
    Λόγια απο καρδιάς,
  • claireΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:45
    Τέτοιους ανθρώπους θέλουμε και με τέτοιο λόγο! Μακάρι η παρουσία των 300 εκεί μέσα να εξέπεμπε τη ζεστασιά της κ. Βαγενά. Αλλά αυτό δυστυχώς δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...
  • ΝΙΚΟΣ ΚΩΝΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:40
    ΜΠΡΑΒΟ. ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ.
  • ΣΩΤΗΡΙΑΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:39
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΩΝΗ!!!!!!!!!!! ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΩΝ ΡΟΜΠΟΤ!
  • Ανθιμος ΖαχαριαδηςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:38
    Για χίλια δυο μπορείς να κατηγορήσεις τη Βαγενά (κυρίως γιατί ήταν υπ. βουλευτής στο πιο διεφθαρμένο κόμμα της βουλής) Σίγουρα όμως η ομιλία της στη βουλή ήταν συγκλονιστική! Νοιώσαμε ότι δεν έπαιζε θέατρο, κάτι που ξέρει να κάνει πολύ καλά, αλλά ότι μιλούσε από την ψυχή της.
  • MishaΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:37
    KYΡΙΑ η Άννα Βαγενά.
    Μεγάλη πολυτέλεια η φωνή της μπροστά στο muppet show τών ανθρωπακίων (sic), υποτακτικών τών τραπεζιτών.
  • AnnaΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:34
    Συγχαρητήρια, λόγια απλά και σοφά..... τέτοιοι άνθρωποι λείπουν από το Ελληνικό Κοινοβούλιο. Πήξαμε από γραμματιζούμενους και οικονομολόγους που ξέρουν να μετρούν μόνο ποσά με πολλά μηδενικά!
  • ΖΑΖΙ1914Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:33
    αυτο ακριβως οπως το ειπες Αννα, ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΑΛΛΑ...........Δ Ε Ν Θ Α Ε Ι Ν Α Ι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΒαγγέληςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:33
    Μπράβο ρε Αννούλα
  • ΔΟΜΝΑΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:28
    ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ. ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΑΤΡΟ.ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.
  • ANΔΡΕΑΣΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:19
    Πολύ θα ήθελα να ακούγεται η φωνή της κυρίας Βαγενά αλλά η κάμερα να βλέπει προς τα κάτω και γύρω γύρω......
  • caterinaΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:17
    Αννα, θα σε πουν γραφικη..λαϊκη..ανηκουσα στη μαζα.., οπως εμας. Ειναι βαθεια η διαβρωση. Μονο με επανασταση αλλαζει η κατασταση στην ελλαδα. Και οι λουδοβικοι με τις αντουανετες εκει μεσα, θα εχουν το μονο τελος που τους αξιζει.
    Α...δεν ανακατευτηκε το στομαχι σου, βλεποντας τους ολους μαζι ? Εμεις 1 απ'αυτους βλεπουμε και παθαινουμε ναυτια!
  • ΝικόδημοςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:15
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑΣ ΜΗ ΞΥΛΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΠΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΓΑΝΕ ΣΑΝ ΕΞΩΓΗΝΟ!!! ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΘΑ ΜΗΝΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΩΣ Η ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΠΡΟΔΟΤΩΝ!!! ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ.
  • ΒασιληςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:14
    Μπραβο κ παλι μπραβο!!!!!
  • vaskaralΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:06
    Κα Βαγενά αφού δεν ξέρετε από οικονομία γιατί ζητήσατε να γίνετε βουλευτής; Αυτά που γίνονται τώρα δεν το ξέρατε ότι θα γίνουν; Κι’ αν όχι γιατί ζητήσατε να γίνετε βουλευτής; Το ότι δεν γνωρίζατε τι γίνετε δεν σας απαλλάσσει από την ευθύνη. ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ.
  • ΧΧΧΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:05
    ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΛΟΓΙΑ!
  • ΕΙΡΗΝΗΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:01
    Εξαιρετική ομιλία αυτή της Κας Βαγενά, η οποία είναι και εξαίρετη ηθοποιός . Απηχεί τον παλμό της κοινωνίας μας αλλά από όσο είδα από κάτω καρφί δεν τους καιγόταν. Να τους δω λοιπόν τι θα κάνουν όλοι αυτοί όταν θα γίνει πράξη η λεγόμενη ''κοινωνική εξέγερση''.
  • σοφια παπαδοπουλουΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 23:00
    μια αληθινη ομιλια μπροστα σε ψευτικους ανθρωπους
  • ΕΛΕΝΗΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 22:59
    Μπράβο Αννα.Εχεις ψυχή.
  • ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΙΩΤΗΣΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 22:58
    ΥΠΟΚΛΕΙΝΩΜΑΙ ΚΥΡΙΑ ΒΑΓΕΝΑ ΕΥΓΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ
  • εναςΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 22:58
    Αυθεντική
  • claireΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 22:54
    Εύγε!!!!!!!!!!!!!!! Η καλύτερη ομιλία που έχω ακούσει στην βουλή! 1000 Εύγε και λίγα είναι!
  • KostisΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 22:50
    Αννουλα !! διαμαντι μες τον ΒΟΥΡΚΟ !!
  • NINAΤρίτη 28 Φεβρουαρίου 2012, 22:43
    ΚΑΠΟΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ 2, ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑΝ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΩΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΔΕΧΘΟΥΝ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΝΤΩΝ, ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΝ ΤΟ ΟΧΙ.Η ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ ΔΕΧΘΗΚΕ ΩΣ ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣΑΣ Π.ΖΟΥΝΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΟΧΙ.ΔΕΙΛΗ Η ΖΟΥΝΗ, ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ ΤΗΣ ΒΑΓΕΝΑ