• Αθήνα17°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:18°C
  • Θεσ/νίκη18°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:14°C
  • Πάτρα17°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:16°C
  • Ηράκλειο18°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:16°C
  • Λάρισα17°CΥψηλή:25°C
    Χαμηλή:12°C
enikos.gr-Νίκος Χατζηνικολάου

ΒΙΝΤΕΟ-Άρση ασυλίας του Κασιδιάρη για το χαστούκι και νέα κόντρα με την Κανέλλη στη Βουλή

Πρώτη καταχώρηση: 13/03/2013 - 12:34

Τελευταία δημοσίευση: 13/03/2013 18:53Πολιτική

ΒΙΝΤΕΟ-Άρση ασυλίας του Κασιδιάρη για το χαστούκι και νέα κόντρα με την Κανέλλη στη Βουλή

ΒΙΝΤΕΟ-Άρση ασυλίας του Κασιδιάρη για το χαστούκι και νέα κόντρα με την Κανέλλη στη Βουλή 


Tην άρση ασυλίας του βουλευτή Ηλία Κασιδιάρη αποφάσισε η βουλή, μήνες μετά το χαστούκι του στη Λιάνα Κανέλλη στον αέρα τηλεοπτικής εκπομπής που προκάλεσε δυσμενή σχόλια για την Ελλάδα σε ολόκληρο τον κόσμο. 

Ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής ζήτησε να αρθεί η ασυλία του "για να αθωωθεί και πάλι πανηγυρικά", όπως ο ίδιος προέβλεψε.

Απαίτησε, ωστόσο, να αρθεί ταυτόχρονα και η ασυλία των δύο γυναικών πολιτικών (σ.σ.: Λιάνα Κανέλλη, Ρένα Δούρου) που τον "προσέβαλαν" κατά τη διάρκεια της εκπομπής. Είπε ότι έχει υποβάλει μηνύσεις σε βάρος τους, αλλά η διαδικασία προχωρά με σημαντική χρονική υστέρηση.

"Όσοι νομίζουν ότι στήνοντας δικαστήρια σε βάρος της Χρυσής Αυγής θα ανακόψουν την ραγδαία άνοδό της είναι γελασμένοι" είπε ο κ. Κασιδιάρης και χαρακτήρισε "γελοία" την αυτεπάγγελτη κατηγορία σε βάρος του για απόπειρα σοβαρής σωματικής βλάβης.

Όπως μάλιστα κατήγγειλε, η άσκηση δίωξης έγινε καθ΄ υπόδειξη δημοσιογράφου που μετείχε στην εκπομπή, πήρε τηλέφωνο στην εισαγγελέα και με την φράση "Ελένη, έχω θέμα" υπέδειξε ουσιαστικά την άσκηση δίωξης. 

Από την πλευρά της η Λιάνα Κανέλλη, είπε ότι "εγώ δεν καταδέχθηκα να μηνύσω τον κ. Κασιδιάρη. Ούτε καν καταδέχθηκα να πάω στον ιατροδικαστή αν και η μελανιά ήταν εκεί 20 μέρες".

"Είμαι πολύ σκληρή εγώ για να πεθάνω" συνέχισε η βουλευτής του ΚΚΕ και υπογράμμισε ότι κανονικά για τον κ. Κασιδιάρη θα έπρεπε να έχει αρθεί η ασυλία του από τον πρώτο μήνα, αλλά με τη βοήθεια άλλων προσώπων διέφυγε από τον τηλεοπτικό σταθμό για να γλυτώσει το αυτόφωρο. Η κ. Κανέλλη έσπευσε, επίσης, να επισημάνει ότι "υπάρχουν και πολύ καλά αρωματικά σαπούνια, που δεν μπορούν να ξεπλύνουν την ναζιστική μυρωδιά, σαπούνια που δεν είναι φτιαγμένα από σάρκες ανθρώπων". Σχολιάζοντας την αναφορά του βουλευτή της Χρυσής Αυγής στα "περί πανηγυρικής αθώωσης" στο προηγούμενο δικαστήριο, η κ. Κανέλλη τόνισε ότι το αποτέλεσμα "παίχτηκε" στην αξιοπιστία των μαρτύρων και επισήμανε ότι ο κ. Κασιδιάρης καθυστέρησε τη δίκη αυτή επί οκτώ χρόνια.

Η βουλή, εξάλλου, ήρε την ασυλία και Μιχάλη Ταμήλου για την υπόθεση οφειλών στο ΙΚΑ δημοτικών επιχειρήσεων στα Τρίκαλα επί των ημερών του στο δήμο. Ο βουλευτής της ΝΔ ζήτησε την άρση της ασυλίας του για να ξεκαθαρίσει το θέμα και επισήμανε ότι οι δημοτικές επιχειρήσεις έχουν συγχωνευθεί πλέον και οι οφειλές έχουν εξοφληθεί.

 

 

 

 

Χ.Α.: Ευτυχώς δεν κατηγορήθηκε για απόπειρα ανθρωποκτονίας

 

Ανακοίνωση για τον "Συναγωνιστή Κασιδιάρη" εξέδωσε η Χρυσή Αυγή, σχολιάζοντας την άρση ασυλίας του βουλευτή για το χαστούκι στη Λιάνα Κανέλλη
H ανακοίνωση έχει ως εξής:
"Ευτυχώς δεν κατηγορήθηκε για απόπειρα ανθρωποκτονίας... Ο Συναγωνιστής Κασιδιάρης ζήτησε ο ίδιος την άρση της ασυλίας, όχι μόνο της δικής του, αλλά και των Δούρου-Κανέλλη που έχουν μηνυθεί και κατηγορούνται και αυτές για την ίδια υπόθεση.
Για κάποιον ανεξήγητο λόγο όμως οι κατηγορίες των δύο "κυριών" δεν έχουν έρθει ακόμα στη βουλή!
Ο εκπρόσωπος Τύπου της Χρυσής Αυγής τόνισε ότι: "Όσοι νομίζουν πως με κατασκευασμένες κατηγορίες και με δικαστήρια θα περιορίσουν τη ραγδαία άνοδο της Χρυσής Αυγής, είναι πολύ γελασμένοι!".

 

Ποιοι ψήφισαν κατά της άρσης ασυλίας του Ηλία Κασιδιάρη


Κατά της άρσης ασυλίας του βουλευτή της Χρυσής Αυγής, Ηλία Κασιδιάρη για το χαστούκι του στη Λιάνα Κανέλλη στον αέρα τηλεοπτικής εκπομπής ψήφισαν ο γραμματέας της ΝΔ Μανώλης Κεφαλογιάννης, ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιάννης Ιωαννίδης και ο βουλευτής της ΝΔ Γιάννης Καράμπελας. Παρών δήλωσε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Δημήτρης Κρεμαστινός.

 

Διαβάστε επίσης:

Κεφαλογιάννης:Ήθελα να δώσω μία ευκαιρία στον Κασιδιάρη 

Καράμπελας: Έκανα λάθος

Ιωαννίδης:Ψήφισα "όχι" εκ παραδρομής

 

 

 


εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (49)
  • tilemaxosellasΠέμπτη 14 Μαρτίου 2013, 11:37
    ΦΑΣΙΣΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΡΙΚΟΜΑΤΙΚΗΣ ΞΕΔΤΙΛΑΣ
    ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ.
    ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ
    ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΑΝΗΚΑΝΟΙ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΌΛΑ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΡΣΗ
  • ΓΑΤΟΣΚΥΛΟΠέμπτη 14 Μαρτίου 2013, 00:51
    Βρε παλουκάρι που το ξέρεις ότι θα "αθωωθείς πανηγυρικά"???Εχεις βρει δικαστές σε καλή τιμή??????????
  • Ο ΛούμπενΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 23:58
    Αυτές οι διώξεις μας φέρνουν ακόμα πιο κοντά στον λαό, ο οποίος διώκεται και αυτός από το...συνταγματικό τόξο.
  • rewΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 22:46
    Μέχρι σήμερα ήταν σπάνιο φαινόμενο η άρση ασυλίας κάποιου αδικοπραγήσαντος βουλευτή.
    Σήμερα άρουν την ασυλία του βουλευτού Κασιδιάρη για χειροδικία σε βάρος της βουλευτού Κανέλλη και δεν άρουν την ασυλία της Κανέλλη και της Δούρου, οι οποίες με υβριστικές φράσεις προκάλεσαν τον Κασιδιάρη να χειροδικήσει σε βάρος της Κανέλλη σε βάρος των οποίων υπέβαλλε μήνυση ο Βουλευτής !!!
    Έχω τη γνώμη ότι η άρση της ασυλίας είναι μεροληπτική, άδικη, πολιτική και αντιδικανική, διότι έπρεπε να αρθεί η ασυλία και των τριών αντιδίκων και να παραπεμφθούν στη δικαιοσύνη όπως όλοι οι πολίτες.

    Προφανώς οι πολιτικοί υποτιμούν την νοημοσύνη μας.
    Τέτοιες αδικίες ωφελούν την ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ και απαξιώνουν τα κόμματα.
  • nikΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 22:43
    Δε χρειαζόταν να συμφωνεί κάποιος με τον Κασιδιάρη και την ιδεολογία του, για να ευχαριστηθεί το χαστούκι σ αυτή την ξερόλα κυρία.
    Το κακό είναι πως άργησε κάποιος να της το αστράψει και το χειρότερο πως δεν την δίδαξε να συμμαζέψει τη γλώσσα και την προπέτειά της
  • maximosΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 22:42
    Η επικίνδυνη σωματική βλάβη είναι συγκεκριμένο αδίκημα, όπως και η βαρεία σωματική τοιαύτη.
    Αν αφαιρέσουμε την κατάσταση της νόμιμης άμυνας του κ. Η. Κασιδιάρη , πόθεν προκύπτει η απόπειρα επικίνδυνης σωματικής βλάβης , κινδύνευσε μήπως η ζωή της εν λόγω ΟΦΑ βουλευτίνας από ένα χαστούκι ;
    Επίσης και αν δεχθούμε αυτή την εκδοχή , όπως ανέφερα κατά τον κρίσιμο χρόνο , αυτό το αδίκημα είναι σε βαθμό πλημμελήματος , δηλαδή απαγορεύεται.
    Συνταγματικώς και νομίμως η σύλληψη βουλευτή για αδίκημα σε βαθμό πλημμελήματος. Δηλαδή η αρμοδία εισαγγελέας παρανόμησε και δή κατ’ έγκληση για πολιτική εκμετάλλευση κόμματος που έχει αιματοκυλίσει την Ελλάδα τρείς φορές .
    Ηδη έπρεπε εκτός από τις ποινικές ευθύνες της να έχει αποπεμφθεί από το σώμα των δικαστών.
  • GERMANOBISBIRIKOSΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 21:14
    ΑΤΡΙΧΟΣ, ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΣ, ΠΡΟΔΟΤΗΣ, ΔΕΙΛΟΣ, ΜΕ ΦΑΤΣΑ ΑΛΓΕΡΙΝΟΥ
  • redfillΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 20:19
    Ρε φασιστάκια, δείξτε και λίγο πρωτοτυπία. Δε βαρεθήκατε να κάνετε copy paste, τα ίδια και τα ίδια?? Μας πήρε ο ύπνος!!

    Μάλλον αργεί ο φύρερ σας, να μοιράσει τα καινούρια σχόλια και το ρίχνετε στην επανάληψη.
    Σας είχα πάντως για πιο οργανωμένους!!

    Βέβαια η επανάληψη είναι η μητέρα της μαθήσεως όπως έλεγαν οι δάσκαλοι μας, οπότε.... μάλλον καλό μας κάνει!!!!
  • ΑρηςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 20:16
    @ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΝΟΤΟΝΟ ΡΥΘΜΟ
    Αν ψηφίζετε - υποστηρίζετε τη Χρυση Αυγή και δεν ξέρετε ότι είστε Ναζί-εθνικοσοσιαλιστής (πολιτικά μιλάω δε σας βρίζω) τότε ειστε ανόητος
    Αν ψηφίζετε- υποστηρίζετε τη Χρυση Αυγή και το ξέρετε αλλά το αρνείστε τότε είστε ψεύτης κι ανέντιμος.
    Ούτε το ένα ούτε το άλλο σας επιτρέπουν να μιλάτε στο όνομα του λαού εκτός αν θεωρείτε ότι όλοι οι Έλληνες είναι ψεύτες, ανέντιμοι και ανόητοι κάτι που επίσης ειναι ανόητο...
    Κι επιτέλους σταματήστε να γράφετε με κεφαλαία. Στο διαδίκτυο θεωρείται μεγάλη αγένεια να γράφει κάποιος με κεφαλαία (σημαίνει ότι φωνάζει) κι όσο κι αν φωνάζετε δε θα πείσετε παρα μόνο τους δικούς σας δηλαδή τους...
    Εμπεριστατωμένος λόγος
    ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕ
    ΕΛΑ ΕΛΕΝΗ......ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ....
    anti-antifa
    ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ....
    ΑΦΕΝΤΙΚΟ
    tilemaxoshellas
    κι άλλους γραφικούς υποστηρικτές του ναζιστικού (δε σας βρίζω είναι πολιτικός χαρακτηρισμός) κόμματος της Χρυσης Αυγής πολλοί εκ των οποίων κάνετε copy paste κείμενα απο το site και διάφορα blogs που διατηρεί η Χρυσή Αυγή.
  • stathisΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 19:45
    αφου φθασαμε στο σημειο τα φασιστοειδη ξυρισμενα τυπου κασιδιαρη να ειναι βουλευτες και να το παιζουν και μαγκες.Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.Κατι τετοια σκουληκια γα τους παλιους την δεκαετια του 80 και του 90 δεν τολμαγαν να κυκλοφορησουν ουτε εξω απο το σπητι τους.Ενω τωρα κανει επιθεσεις εκ του ασφαλους σε ολους και τον καμαρωνουνε σαν αγωνιστη οι ομοιδεατες του.Περαστικα μας!!!!!
  • ΜανδρακηςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 19:13
    Το να είσαι ναζί είναι επικίνδυνη για την κοινωνία διαστροφή. Όλοι οι νεοναζί είναι ψυχοπαθείς και ως τέτοιοι πρέπει να αντιμετωπίζονται.
  • Pavlos apo souidiaΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 19:04
    @Afentiko, na pou sas provlepsan kai nomothetisan to hamilotero mistho ton 300 evro..pou tha perni o kathe kenourgios pou tha proslavanete....Opotes ellines sklavous anteis gia ksenous entos ellados tha ehoun.....Stin arhsaiotita ean den tous epernan makriia apo tin patridatous den mporousan na tous ehoun gia sklavous
  • ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΝΟΤΟΝΟ ΡΥΘΜΟΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:42
    ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ......ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ.....ΝΑΖΙ-ΧΙΤΛΕΡ-ΠΑΝΤΣΕΡ-ΣΤΟΥΚΑΣ
    ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ......ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ.....ΝΑΖΙ-ΧΙΤΛΕΡ-ΠΑΝΤΣΕΡ-ΛΟΥΓΚΕΡ
    ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ......ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ.....ΝΑΖΙ-ΧΙΤΛΕΡ-ΠΑΝΤΣΕΡ-ΕΣ-ΕΣ
    ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ......ΓΚΡΑΝΓΚΑ ΓΚΡΟΥΝΓΚΑ.....ΝΑΖΙ-ΧΙΤΛΕΡ-ΠΑΝΤΣΕΡ-ΣΤΟΥΚΑΣ

    Η ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ ΛΑΤΕΡΝΑ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΝΟΤΟΝΟ ΡΥΘΜΟ!!!

    ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣΑΕΙ ΑΛΛΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ, ΟΠΟΤΕ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ ΛΑΤΕΡΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ.
  • Nina FotiadesΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:40
    .....κι ύστερα έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα!

    Α ρε τρολλάκι, τόσο κάφρους μας θεωρείς;
    Άντε ρίξε την μελοδραματική κλάψα σου στο indymedia, εκεί θα πιάσει σίγουρα!
  • ΚΡΙΜΑΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:36
    @ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ Τι ειναι αυτο που σου φαινεται περιεργο;Ολα τα φασιστοειδη ειναι στην εξουσια.Σε κατι τετοιες ωρες τα χρησιμοποιουν.
  • ΑΦΕΝΤΙΚΟΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:35
    EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΕΔΕΣ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ.

    ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΦΤΗΝΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΑΩ ΧΟΝΤΡΑ.

    ΦΑΝΑΤΑΖΕΣΤΑΙ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ ΝΑ ΔΙΝΩ 50 ΕΥΡΩ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΑΦΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΣΑ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ;

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΕΔΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ.
  • ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:33
    ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.

    ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ .....ΜΕΓΚΑ-ΑΝΤΕΝΑ-ΝΕΤ-ΕΤ1-ΑΛΦΑ-ΣΚΑΙ-ΣΤΑΡ ....ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ.

    ΜΑ ΤΙ ΣΤΗΡΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ;;;ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΤΗΜΙΚΟ ΚΟΜΜΑ .

    ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΠΑΡΑ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ.

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.
  • ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ....Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:27
    ΟΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟΚΡΑΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ

    10/3/2013

    Γροθιά στο στομάχι της καθεστωτικής αριστεράς έδωσε ένας δικός της ήρωας, ο Πατρίτσιο Γκούσμαν, κινηματογραφιστής του πρώτου μαρξιστή προέδρου της Χιλής, Σαλβατόρ Αλιέντε. Σε συνέντευξή του, στο καθεστωτικό ΒΗΜΑ και ενώ ο δημοσιογράφος τον θέτει ’’σε απόσταση βολής’’ από την Χρυσή Αυγή, ο καλλιτέχνης λέει μια τεράστια αλήθεια. Ότι η Χρυσή Αυγή είναι εχθρός του μεγάλου κεφαλαίου, δηλαδή της πλουτοκρατίας που απομυζεί τον πλούτο της Πατρίδας μας. Αυτός είναι και ο λόγος που -σύμφωνα με τον Γκούσμαν- η Χρυσή Αυγή δεν θα κυβερνήσει.

    Για την ακρίβεια, στην ερώτηση ’’πώς αντιμετωπίζετε το γεγονός ότι ακροδεξιές και φιλοναζιστικές ομάδες ή κόμματα όπως η Χρυσή Αυγή στην Ελλάδα παρασύρουν με τεράστια ευκολία πλήθος κόσμου;’’, ο Γκούσμαν απαντά τα εξής: «Η άνοδος της Ακροδεξιάς στην Ελλάδα και οπουδήποτε αλλού ανανεώνει την επιθυμία μου να συνεχίσω να αγωνίζομαι για την δημοκρατία και την ανεκτικότητα. Δεν με αποθαρρύνει στο ελάχιστο. Τέτοια φαινόμενα έχουν ξανασυμβεί στο παρελθόν σε καιρούς κρίσης. Η Ακροδεξιά δεν έχει καμία πιθανότητα να πάρει την εξουσία διότι της λείπει η οικονομική συνοχή -ανάμεσα σε άλλα πράγματα. Το μεγάλο κεφάλαιο δεν της έχει εμπιστοσύνη». Ο Γκούσμαν είναι μαρξιστής. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι είναι και εβραϊκής καταγωγής. Δεν είναι, όμως, αυτό το ζητούμενο, αλλά τα λεγόμενά του. Ο Γκούσμαν, πάνω στην ροή του λόγου, αυτοκαρφώνεται χαρακτηριστικά. Ενώ δηλώνει ότι η άνοδος της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ τον ωθεί να αγωνίζεται για την δημοκρατία και την ανεκτικότητα, λίγο παρακάτω θεωρεί ότι δεν έχουμε την δυνατότητα να κυβερνήσουμε, διότι το μεγάλο κεφάλαιο δεν μας θεωρεί δικούς του ανθρώπους.

    Προφανώς η δημοκρατία και η ανεκτικότητα, για τον Γκούσμαν, συμβαδίζουν με την απόλυτη κυριαρχία του μεγάλου κεφαλαίου, το οποίο δεν έχει ούτε Πατρίδα, ούτε κοινωνικές ευαισθησίες, ούτε ηθικούς φραγμούς. Ο Γκούσμαν, λοιπόν, ο αριστερός και δήθεν φιλολαϊκός, καθησυχάζει (…) τους ανήσυχους αναγνώστες του ‘’Βήματος’’, ότι το μεγάλο κεφάλαιο δεν θα αφήσει την ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ να πάρει την εξουσία, ακριβώς επειδή δεν την ελέγχει. Αλήθεια, πως θα συμβεί κάτι τέτοιο; Θα ήταν καλό να γίνει πιο συγκεκριμένος στα συμπεράσματά του. Μήπως το μεγάλο κεφάλαιο θα προμοτάρει τα εξαρτημένα, απ’ αυτό, ΜΜΕ για να λασπολογήσουν ασύστολα την ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ; Μήπως θα ενισχύσει κι άλλο τα, προσκείμενα σε αυτό, συστημικά κόμματα προκειμένου να αναχαιτίσουν την συνεχόμενη άνοδό μας; Μήπως θα προσπαθήσει να προωθήσει τέτοια νομοθετικά διατάγματα, τα οποία θα κατακρεουργούν κάθε ουσιαστική αντίδραση ενάντια στην αποδόμηση της Ελληνικότητας και την εξαθλίωση των λαϊκών στρωμάτων; Ή μήπως, ως εσχάτη γραμμή αμύνης, θα ακυρώσει κάθε ψευδαίσθηση πλουραλισμού και ισονομίας, ματαιώνοντας την εκλογική διαδικασία εφ’ όσον όλα τα προγνωστικά φέρνουν την ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ προ των πυλών της εξουσίας; Ρητορικό, εννοείται το ερώτημα καθώς πολλά απ’ αυτά τα ζούμε καθημερινά και δεν θα μας εκπλήξει να τα δούμε, σε πολύ χειρότερη μορφή, και στο άμεσο μέλλον.

    Το μεγάλο κεφάλαιο, λοιπόν, με τις αδηφάγες ορέξεις του και τον αταλάντευτα διεθνιστικό του χαρακτήρα έχει κάθε λόγο να τρέμει την ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ. Αντιθέτως, έχει ανάγκη από εναλλακτικές λύσεις, οι οποίες θα δρουν ως ’’αποσμητικό’’ του συστήματος. Ο ΣΥΡΙΖΑ και το κακομαθημένο πλουσιόπαιδο, το οποίο ηγείται του μορφώματος αυτού, είναι το ’’αποσμητικό’’ αυτό. Όσο για τον Γκούσμαν (και τον κάθε Γκούσμαν), που δρα ως ’’μαϊντανός’’, δεν μπορούμε να ξέρουμε τους λόγους, για τους οποίους είπε την μεγάλη αυτήν αλήθεια. Είτε πανικός, είτε άλλου είδους σκεπτικό, το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο: Ότι η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ αποτελεί την μόνη Γνήσια και Συνεπή αντισυστημική, αντικεφαλαιοκρατική, αντιπαγκοσμιοποιητική πολιτική δύναμη, που μάχεται με Θάρρος, Πείσμα και Στρατηγικό Σχεδιασμό υπέρ της Πατρίδας και του Λαού!
  • @antreasΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:26
    H xwra vgike mikroterh pws? itan pote h kypros meros tis elladas kai den thimamai? eiste pou eiste anistoritoi... mi mas kanete na ta diavazoume kiolas!!
  • georgeΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:15
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΑ ΚΑΝΕΛΗ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕς ΣΤΗ ΘΕΣΘ ΤΟΥ ΤΟΝ ΦΑΣ....ΤΑ
  • ΑΝΤΙΝΑΖΙΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:13
    @Μαγισσα Κιρκη. Αναρωτηθηκες πως φτασαμε ως εκει;Χιλια δικια εχεις αλλα αυτα πες τα στο λαο τον ανεγκεφαλο, που πιστευει πως αυτοι οι πιστευοντες στους 12θεους θα λυσουν το προβλημα.Στη Γερμανια που γεννησε το ναζισμο, το κομμα τεθηκε εκτος νομου .Εμεις κραταμε την αντιπροσωπεια κι ας εκλεισε το εργοστασιο.
  • antreasΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:03
    Οποτε οι ομοιδεατες των μιχαλολιακων, κασιδιαρηδων κ.λ.π. ηταν στην εξουσια η χωρα βγηκε μικροτερη! π.χ. 4η αυγουστου, χουντα, κ.λπ.
  • anti-antifaΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 17:00
    ΑΝΤΑΡΣΥΑ αυτή την στιγμή είσαι εσύ στον βόθρο του 0, 3% και εμείς στο 13%! Οπότε τουμπεκί...
  • ΜΑΚΗΣΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:44
    ΤΟ ΚΚΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ "ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΟ" ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ. ΣΤΙΣ ΦΑΣΙΣΤΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΙΣ ΣΚΟΥΡΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ
  • snafuΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:39
    @ OEO !!! τι έγραψε το άτομο! τέλειο!

    S ituation
    N ormal
    A ll
    F ucked
    U p

    please contact us at :

    E L F -erissian liberation front

    ελληνιστί :
    Ε Α Μ -Eρισσιανό απελευθερωτικό μέτωπο
  • ΚώσταςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:31
    Σχετικά με τη χρηματοδότηση της Χρυσής Αυγής..Η Χρυσή Αυγή στις εκλογές στηρίχθηκε οικονομικά από ορισμένα πολιτικά κόμματα του λεγόμενου "συνταγματικού τόξου". Τους τύπωναν ψηφοδέλτια, τους βοηθούσαν με προεκλογικό υλικό. Στις εκλογές του περασμένου Μαΐου πλήρωσαν 60.000 ευρώ για προεκλογικά φυλλάδια. Σήμερα έχουν οικονομική στήριξη εφοπλιστών, μεγαλοδικηγόρων, φαρμακοβιομηχάνων, κατασκευαστών, και χρηματοδότηση από μία συγκεκριμένη τράπεζα».
  • @ Μάγισσα ΚίρκηΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:31
    Όσο ο νόμος ταυτίζεται με τα συμφέροντα του Αλαφούζου, η Χ.Α. θα είναι ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΗ!

    Όταν ο νόμος αλλάξει και ταυτιστεί με το συμφέρον του λαού, οι φασίστες (και τα αφεντικά τους) δε θα βρίσκουν τρύπα να κρυφτούν.
  • alekosΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:29
    Πάντα μαχόμενη για την ανθρωπιά.Πάντα στο μετερίζι του αγώνα για μια
    κοινωνία δίκαιη και κυρίως δίχως ρατσισμό.Η πλειοψηφία του ελληνικού
    λαού να είσαι βέβαιη, βρίσκεται στο πλευρό σου. Νάσαι καλά.
  • Μάγισσα ΚίρκηΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:15
    Η χρυσή αυγή πρέπει να κηρυχθεί εκτός νόμου. Δεν πρέπει να τους δοθεί το δικαίωμα να συμμετέχουν ξανά στην εκλογική διαδικασία εφ' όσον ιδεολογικά αντιτίθενται στο δημοκρατικό πολίτευμα και στην ύπαρξη πολιτικών κομμάτων όλου του τόξου.
    Οι Ελληνες δεν ήταν ποτέ φασίστες, δεν ήταν ποτέ ναζιστές. Δεν μπορεί η χώρα που γέννησε την δημοκρατία και την φιλοσοφία να επαφείεται σήμερα σε αυτά τα γελοία υποκείμενα.
  • ΧρήστοςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 16:05
    Καλά τώρα ξύπνησαν οι "δημοκράτες" του συστήματος και απαιτούν δικαιοσύνη;
    Μάλλον άργησαν..Περαστικά τους!
  • @ ΕΠΙΚΟΥΡΟΣΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:49
    ΑΣΕ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ.

    ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΝΥΜΟ.

    ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ Η' ΣΤΗΝ ΙΣΡΑΗΛΙΝΗ;;;

    ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ
  • ροβεσπιεροςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:49
    οι φασιστες και οι μ........ες ειναι σαν τον π@@@@ο οσο τους χαιδευεις τοσο σηκωνουν κεφαλι οι προδοτες του εθνους αλλα και οι επιδοξοι προδοτες δεν πρεπει ν αφεθουν ν αλωνιζουν ανενοχλητοι. Μην τους αφηνετε
  • ΕΛΑ ΕΛΕΝΗ......ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ....Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:45
    Με τη φοβερή κατηγορία για «ξέπλυμα βρώμικου χρήματος» σε βαθμό κακουργήματος, καλείται να απολογηθεί ο αριστερότατος εκδότης (και σεσημασμένος υβριστής, συκοφάντης και διώκτης της Χρυσής Αυγής – «Έλα Ελένη, έχουμε θέμα…»), Αντώνης Δελλατόλας.

    Ο Δελλατόλας, λοιπόν, θα περάσει την επόμενη βδομάδα το κατώφλι της 2ης ειδικής ανακρίτριας που χειρίζεται την υπόθεση των δανείων της Proton Bank, καθώς φέρεται να έλαβε το χρηματικό ποσόν των 500.000 ευρώ από τον καταζητούμενο και εξαφανισμένο από την όψη της γης από τότε που πιάστηκε ο Λαυρεντιάδης, Πέτρο Κυριακίδη, ο οποίος λέγεται πως κατέφυγε σε χώρα της Λατινικής Αμερικής με ιδιωτικό αεροσκάφος. Το ποσό αυτό αφορούσε την εξαγορά ποσοστού μετοχών της εφημερίδας «Ποντίκι», την περίοδο που ήδη είχε γίνει δέσμευση περιουσιακών στοιχείων του Π. Κυριακίδη και είχε ξεκινήσει η δικαστική διερεύνηση της υπόθεσης.

    Μάλιστα, ο Δελλατόλας, όχι μόνο παραδέχεται πως πήρε τα χρήματα, αλλά ομολογεί πως τα 500 χιλιάρικα ήταν η τελευταία δόση – άρα πήρε κι άλλα: «Το ποσό των 500 χιλιάδων ευρώ παρέλαβα -ως τελευταία δόση- σε εκτέλεση συμβολαίου που είχα ήδη υπογράψει στις 20-1-2011…». Και δικαιολογείται με τη γνωστή τακτική «ναι, αλλά τα πήραν κι άλλοι»!!!!!!!

    Τέλος, να τονίσουμε πως δικηγόρος του Δελλατόλα είναι ο πρώην πρόεδρος του Συνασπισμού (και του Παναθηναϊκού…), Νίκος Κωνσταντόπουλος. Άρα, ο ΣΥΡΙΖΑ καλύπτει εμμέσως πλην σαφώς τον Δελλατόλα!
  • ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:44
    ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΣΙΣΔΙΑΡΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ!!!

    ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΣΤΟΥΚΙΣΕ ΤΟΝ ΚΑΝΕΛΛΟ.

    ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΔΙΚΑΣΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΛΩΤΣΗΣΕ 2 ΚΟΥΤΕΣ ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΩΝ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ..!!!!!!
  • ΣωτηρηςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:36
    Το συστημα που τρεφει τον φασισμο και τον ρατσισμο ειναι ΤΟΣΟ καλα θωρακισμενο που ουτε με αρσεις ουτε με δικες ουτε με διαταγματα μπορει να κανει τους κανει πισω...
    Η κινητηριος δυναμη του κοσμου ειναι οι λαοι..
    ΜΟΝΟ Ο ΛΑΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ Κ.Ο.Κ...
    ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ
  • ΕΘΝΙΚH ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:28
    Το παίζουν πατριώτες και ταυτόχρονα φοροδιαφεύγουν!

    Κηρύσουν το μίσος ενάντια στους ξένους και την ίδια στιγμή απασχολούν αλλοδαπούς!

    Γράφουν διθυράμβους για το θεό Πάνα, βουλευτής τους γράφει στίχους για τον σατανά, και όταν μπαίνουν στη Βουλή το παίζουν χριστιανοί!

    Γράφουν ύμνους για τον Α.Χίτλερ, εκδίδουν περιοδικό με ναζί στο εξώφυλλο, χαιρετούν ναζιστικά και μετά προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα με ένα σωρό αισχρά ψέμματα όπως το ότι ο χαιρετισμός είναι σπαρτιατικός ( δεν υπάρχει ούτε ΜΙΑ απόδειξη γι αυτό από αρχαιολογική σκοπιά)!

    Το παίζουν πολέμιοι του συστήματος και την ίδια στιγμή βάζουν στην βουλή τον αρχηγό, την γυναίκα του και αναγκάζουν βουλευτή τους σε παραίτηση για να μπεί και ο φίλος της κόρης του αρχηγού! Αν αυτό δεν είναι νεποτισμός τότε τι είναι;.

    Το παίζουν υπερασπιστές του Ελληνικού ιδεώδους όταν οι ίδιοι δεν έχουν ενδιαφερθεί ποτέ να μάθουν Ελληνική ιστορία και κακοποιούν συστηματικά την Ελληνική Γλώσσα!

    Λένε ψέμματα ότι βοηθούν γριούλες και αποδυκνείεται ότι η γιαγιά στο εξώφυλλο του αισχρού Πρώτου Θέματος που έλεγε ότι την βοήθησαν, είναι η μητέρα στελέχους της Χρυσής Αυγής!

    Διοργανώνουν διανομή τροφίμων ΜΟΝΟ μπροστά στις κάμερες ενώ την ίδια στιγμή καμία αριστερή και αναρχική κίνηση που διοργανώνουν διανομές τροφίμων και συλλογικές κουζίνες ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ δεν διανοήθηκε να πράξει το ίδιο!

    Το παίζουν υπερασπιστές της νομιμότητας όταν την ίδια στιγμή την παραβαίνουν κατα το δοκούν και σε κάθε κίνηση που διαπράττουν!

    Υποστηρίζουν ότι οι υπολοιποι πολιτικοί είναι αχρείοι τεμπέληδες όταν και οι ίδιοι δεν έχουν δουλέψει ποτέ! Πόσα ένσημα έχουν αλήθεια αυτοί;.
    Μασήστε κι άλλο σανό στουρνάρια που τους ψηφίσατε!
  • ΒΓΑΛΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:27
    ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ Ο Ι.ΗΡΙΩΤΗΣ
    ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΟΙ:
    ΜΠΕΟΣ
    ΛΑΥΡΕΝΤΙΑΔΗΣ
    ΜΑΝΤΕΛΗΣ

    ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΣ(ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ)
    ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΟΙ :
    ΚΟΣΚΩΤΑΣ
    ΕΥΦΡΑΙΜ
    ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

    ΥΠΗΡΞΕ ΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΩΝ
    ΚΟΚΚΑΛΗ
    ΤΖΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.......
  • mikeΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:21
    Κασιδιαρης - Κανελλη 0-1
  • fana_manΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:02
    Η Χ.Α ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΙΣΘΗΜΑ.Ο ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΑΘΩΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ , ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ. ΑΣ ΜΗΝ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΑΣΥΛΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ .ΕΙΝΑΙ ΘΡΑΣΥΣ ΚΑΙ ΑΥΘΑΔΗΣ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ-Α @Μ.Χ. ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ. ΑΜΑ ΛΕΣ ΚΟΣΜΑΚΗ (ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΑΤΙΑΝΟΣ)ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΨΗΦΟ ΤΟΥ , ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ , ΕΙΣΤΕ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΝΑΖΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΑ ΕΔΩ ΤΑ ΜΑΡΜΑΡΑ ΚΑΚΙΑ ΣΚΟΥΡΙΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ.
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΦΑΝΕ ΦΑΠΕΣ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ.Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:02
    ΟΤΑΝ ΑΘΩΩΘΗΚΕ ΕΙΠΕ......
    ΟΤΙ ΤΡΙΒΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΩΝ ΤΣΟΝΤΟΚΑΝΑΛΩΝ
    ΑΝ ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΣΤΕΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ........
    ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗ Η ΠΟΙΝΗ ΤΟΥ.

    ΔΕΙΧΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ.



    ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ
    ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΒΟΘΡΟ ΤΟΥ Ο.3%
  • ροβεσπιεροςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 15:00
    @Μ.Χ δημοκρατικες βομβες εβαζε και ο αρχηγος σου που περιεργως λεμε τωρα τη σκαπουλαρε συμφωνω απολυτως με τις κρεμαλες για τους υπευθυνους αλλα μετα απο δαυτους και η ΣΕΙΡΑ σας
  • ΕΠΙΚΟΥΡΟΣΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 14:52
    Είσαι μεταπτυχιακός φοιτητής.
    Βρίσκεσαι στο πανεπιστήμιο.
    Ένα αυτοκίνητο σταματάει σε ένα σημείο που βρίσκεσαι μόνος.
    Πέντε φουσκωτοί ξυρισμένοι με ρόπαλα σε τσακίζουν στο ξύλο και σε μαχαιρώνουν στο πόδι.
    Σου κλέβουν την ταυτότητα για να ξέρουν τη διεύθυνσή σου.
    Μόνο κριτήριο για την πράξη τους, η εμφάνισή σου.
    Αποφασίζεις να νικήσεις τον τρόμο και να αντιδράσεις.
    Μαθαίνεις ότι κάποιος έχει συγκρατήσει τον αριθμό του αυτοκινήτου.
    Καταθέτεις μήνυση.
    Η αστυνομία ανακαλύπτει ότι το αυτοκίνητο ανήκει σε έναν "Κασιδιάρη", υποψήφιο βουλευτή της Χρυσής Αυγής του 0, 5%.
    Τραβιέσαι 7 χρόνια στα δικαστήρια από αναβολή σε αναβολή.
    Στη διάρκεια αυτών των χρόνων, βλέπεις τον τραμπούκο που σε μαχαίρωσε να γίνεται βουλευτής.
    Τον βλέπεις να ανάγεται σε λαϊκός ήρωας σε μια μερίδα κόσμου.
    Τη μέρα της δίκης πρέπει να καταθέσεις την τραυματική σου εμπειρία μπροστά σε ένα κοινό, γεμάτο με χρυσαυγίτες.
    Ζητάς να γίνει η δίκη σε άλλη αίθουσα. Το αίτημα απορρίπτεται.
    Καθώς περιγράφεις τη σκηνή της επίθεσης, το εχθρικό κοινό σε χλευάζει και σε κοροϊδεύει.
    Ο ενορχηστρωτής της επίθεσης, ο άνθρωπος που σε προηγούμενες αναβολές της δίκης στους διαδρόμους σου κόλλαγε μαγκιές, τώρα σαν μητέρα Τερέζα δηλώνει "συμπαθών" και "καταδικάζει τη βία, όπως και όλη η Χρυσή Αυγή".
    Ειρωνεία.
    Βγαίνει πανηγυρικά αθώος.
    Σου τρίβει την απόφαση στη μούρη, είναι παντοδύναμοι, είναι κυρίαρχοι.
    Έμαθες το μάθημά σου. "Μην ανακατεύεσαι - μη μιλάς - είσαι χαμένος από χέρι"
  • ΕΠΙΚΟΥΡΟΣΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 14:50
    Είσαι 60 χρονών.
    Υπηρετείς μια ζωή το πανεπιστήμιο.
    Ο άντρας σου μπαινοβγαίνει για χημειοθεραπείες.
    Βλέπεις 5 φουσκωτούς να χτυπάνε έναν φοιτητή μέσα στο πανεπιστήμιο.
    Συγκρατείς την πινακίδα του αυτοκινήτου.
    Ψάχνεις να βρεις τι έγινε. Φοιτητές που βρίσκονται εκεί γύρω δηλώνουν "δεν είδα, δεν ξέρω, μη με ανακατεύετε"
    Αναφέρεις το περιστατικό στη σύγκλητο, και καταθέτεις στην αστυνομία την πινακίδα μαζί με το θύμα της επίθεσης.
    Μετά από μέρες ο αστυνομικός σε ενημερώνει ότι το αυτοκίνητο ανήκει σε έναν "Κασιδιάρη" που είναι μέλος της νεοναζιστικής συμμορίας. Σου προτείνει να μην ανακατευτείς. (Θα αποδειχτεί ότι έχει δίκιο)
    Ξέρεις ότι θα περάσεις μια ψυχοφθόρα διαδικασία, ξέρεις ότι μπλέκεσαι σε μια υπόθεση που μπορεί να βάλει σε κίνδυνο τη ζωή σου, αλλά αποφασίζεις να κάνεις το σωστό, ανεξαρτήτως κόστους.
    Μαθαίνεις από την τηλεόραση ότι είσαι "μεγαλοστέλεχος του Σύριζα" ενώ δεν ήσουν ποτέ μέλος οποιουδήποτε κόμματος.
    Ο Κασιδιάρης σε αποκαλεί "ρουφιάνα" στα κανάλια υποστηρίζοντας ότι είσαι σε εντεταλμένη υπηρεσία.
    Δηλώνει ότι είσαι κι εσύ κατηγορούμενη, χωρίς να αναφέρει ότι είσαι κατηγορούμενη γιατί σου έχει κάνει ο ίδιος μήνυση για ψευδομαρτυρία.
    Σέρνεσαι 7 χρόνια στα δικαστήρια με αναβολές.
    Καταθέτεις αυτά που είδες.
    Ο φιλοναζί δικηγόρος σε προσβάλλει και αφήνει να εννοηθεί ότι στα 60 σου χρόνια αποφάσισες να εμπλέξεις σε μια άσχετη υπόθεση έναν παντελώς άγνωστο τότε άνθρωπο, για πολιτικούς λόγους.
    Ο εισαγγελέας κι ο δικαστής αφήνουν τον δικηγόρο να σε προσβάλλει και να σου μιλάει σαν να είσαι εγκληματίας. Αντιμετωπίζουν τελείως αδιάφορα τη μαρτυρία σου.
    Μια δημοσιογράφος με καρφάκια, δηλώνει ότι πολύ εύκολα θα μπορούσες να βρεις τον αριθμό του αυτοκινήτου από το Ιndymedia. Δεν ήξερες καν την ύπαρξη του Indymedia.
    Κρίνεσαι αναξιόπιστη μάρτυρας, αντίθετα με τους φίλους του κατηγορούμενου που δηλώνουν ότι τον είδαν το πρωί με το αυτοκίνητο, που κρίνονται πιο αξιόπιστοι παρόλο που δεν προσκομίστηκε καμία απόδειξη ότι όντως το αυτοκίνητο ήταν αλλού.
    Η δίκη τελείωσε. Αθώος.
    Τώρα είσαι εσύ κατηγορούμενη για ψευδομαρτυρία. Στα 67 σου χρόνια. Ο γολγοθάς συνεχίζεται και πλέον η δικαστική απόφαση βαραίνει εναντίον σου.
    Το πρώτο θέμα δημοσιεύει το όνομά σου και η φωτογραφία σου κυκλοφορεί σε νεοναζιστικά site με αηδιαστικά σχόλια από κάτω.
    Αυτό κέρδισες από την καλή σου πράξη λοιπόν.
    Τώρα έμαθες το μάθημά σου. "Μην ανακατεύεσαι - μη μιλάς - είσαι χαμένος από χέρι"
  • Θρασυδειλία απο ανθρωπακιαΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 14:35
    Σιγα τα καλτσον ''πατριωτη'' κοτοπουλε...

    RUN CHICKEN RUN.

    ζητησε αρση της ασυλιας του λεει ο θρασυδειλος απατεωνισκος , ο κρυπτωμενος λαγος απο το αυτοφωρο, που απευθυνεται για τη διαδικασια στο μπακαλη της γειτονιας, στο κοντινοτερο φαστφουνταδικο, στα πληρωμενα ναζιστικα μπλογκ της απατης των χρυσαλητων , οπουδηποτε αλλου εκτος απο την αρμοδια αρχη.

    Η κρυπτεια στα μουλωχτα και στα σκοταδια εξοντωνε -ως παλιανθρωποι- τους είλωτες ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΝ ΑΞΙΟΤΕΡΟΙ απο τους Σπαρτιατες, για να μη πεφτει το κυρος και η φανφαρα, οπου ΟΙ ΔΟΥΛΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΦΕΝΤΕΣ τους.

    Αυτα θαυμαζει ο δειλος των σκοταδιων επαγγελματιας φυγας με τις πλατες του συστηματος ''αντισυστημικος''...
  • πετροςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 14:16
    Πολύ "αντισυστημική" η Χ.Α.. Προαναγγέλει και τις δικαστικές αποφάσεις!
  • OEOΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 14:13
    Ο κόσμος έχει σοβαρότερα προβλήματα, να συναντηθούν και να τα βρούν μεταξύ τους... Μπορεί ο κος Κασιδιάρης να κάνει την αρχή προσφέροντας μια ωραία ανθοδέσμη σε κάθε κυρία... να συναντηθούν σε ένα καφέ, να μιλήσουν και να τα βρουν μεταξύ τους... και να κάνουν και τα κόμματά τους μικτές, διακομματικές ομάδες εργασίας, να εντοπίσουν τις διαφωνίες τους και να δώσουν ένα θετικό παράδειγμα στις ακραίες φωνές για την ανάγκη να απόσχουν από πράξεις βίας μεταξύ τους...
    Οι Έλληνες έχουν μακρά παράδοση και κουλτούρα συνεργασίας μεταξύ τους, και οι τρεις κορυφαίοι πολιτικοί μας μπορούν να την υπερασπιστούν με τις πράξεις τους από εδώ και μπρος!
  • Εμπεριστατωμένος λόγοςΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 13:47
    Μολονότι ο κ. Κασιδιάρης είναι νέος και άπειρος, η υπεροχή του
    στην αποτύπωση ενός εμπεριστατωμένου λόγου είναι πασιφανής.
  • kostaswarmΤετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 13:44
    Σωστή η απόφαση αλλά το ίδιο να ισχύσει για όλους τους βουλευτές.Η υποκρισία σε όλη της το μεγαλείο.
  • M.X.Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013, 13:23
    Η Χρυσή Αυγή θα πρέπει σε κάθε ανακοίνωσή της να ευχαριστεί δημόσια το άθλιο πολιτικό, οικονομικό, δικαστικό και δημοσιογραφικό σύστημα που λυμαίνεται την Χώρα, διότι με τον τρόπο που αντιμετωπίζει την Χρυσή Αυγή (ατιμώρητες "δημοκρατικές" βόμβες & εμπρησμούς, διώξεις, συκοφαντίες, αποκλεισμούς από τα ΜΜΕ κλπ) και νομίζοντας ότι έτσι θα την βλάψει πολιτικά, αντιθέτως της προσφέρει ραγδαία αύξηση των ποσοστών της. Αυτό συμβαίνει διότι ο κοσμάκης δεν τσιμπάει άλλο στο παραμύθι του κατεστημένου και επιλέγει την μοναδική παράταξη που ελπίζει ότι θα στήσει τις κρεμάλες που όλοι θέλουμε για τους ενόχους των 4.000 θανάτων από αυτοκτονίες, της παρακμής και της μιζέριας.