http://enikos.smart-ads.gr/adclick.php?bannerid=2508&zoneid=0&dest=http%3A%2F%2Fwww.icbs.gr%2F

  • Αθήνα27°CΥψηλή:29°C
    Χαμηλή:24°C
  • Θεσ/νίκη22°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:21°C
  • Πάτρα24°CΥψηλή:29°C
    Χαμηλή:21°C
  • Ηράκλειο27°CΥψηλή:29°C
    Χαμηλή:24°C
  • Λάρισα25°CΥψηλή:33°C
    Χαμηλή:20°C
Ο ποδηλάτης που κρατιέται από ΙΧ στην Κηφισίας

ΒΙΝΤΕΟ-Άδωνις σε Αυτιά:Μην πουλάς κλάψα

Πρώτη καταχώρηση: 26/01/2013 - 11:39

Τελευταία δημοσίευση: 26/01/2013 11:39Πολιτική

ΒΙΝΤΕΟ-Άδωνις σε Αυτιά:Μην πουλάς κλάψα

Άδωνις σε Αυτιά:Μην πουλάς κλάψα

 

Ερώτηση αναφορικά με τις περικοπές σε μισθούς και συντάξεις απηύθυνε ο Γιώργος Αυτιάς στον Άδωνι Γεωργιάδη, και εκείνος του απάντησε: «Θες να πουλήσεις κλάψα».

«Θες να πουλήσεις κλάψα, κάνε κλάψα παιδί μου, εγώ δεν συμμετέχω στην κλάψα, δεν μπορώ», είπε χαρακτηριστικά ο Άδωνις Γεωργιάδης.

 

Δείτε το βίντεο απο τον ΣΚΑΙ

 

 

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (47)
  • ΠαναγιώτηςΠαρασκευή 1 Φεβρουαρίου 2013, 16:21
    @Δαμιανός

    Σχετικά με το πώς εκλέγονται κυβερνήσεις δεν πιστεύω κάτι διαφορετικό από αυτό που λες! Το θέμα όμως, και πάλι, είναι ότι σε "κατηγόρησα" για κάτι άλλο. Όχι γι' αυτό που γράφεις. Σου είπα δηλαδή ότι δεν απαντάς στην κριτική και ότι αντιμετωπίζεις την πολιτική σαν οπαδός μάλλον, παρά σαν σκεπτόμενος πολίτης. Αν θες, ξαναδιάβασε αυτά που σου έγραψα.

    Όσο για τον χρόνο που χρειάζεται για να γίνουν τα πράγματα που ανέφερα, πόσο νομίζεις δηλαδή ότι θα χρειαστεί; Τόσες δεκαετίες από την μεταπολίτευση δεν φτάνουν; Για άλλα πράγματα πώς ξέρουν και κινούν τις διαδικασίες τάχιστα; Και εν πάσει περιπτώσει όσο καθυστερούν όλα αυτά να γίνουν, ο κόσμος χάνει δουλειές και βυθίζεται στην μιζέρια και την απόγνωση. Μην κοιτάς εμένα και εσένα που κάπως βολευόμαστε και τα βγάζουμε πέρα. Υπάρχουν και άλλοι που βγαίνουν πολύ δύσκολα. Πόση υπομονή μπορούν να δείξουν;

    Σου ξαναλέω ότι τα λεγόμενά σου προδίδουν αφέλεια (εφόσον υποστηρίζεις ότι δεν είσαι κομματικό στέλεχος).
  • DamianosΠέμπτη 31 Ιανουαρίου 2013, 18:34
    @ Αρης

    Σε λάθος άνθρωπο απευθύνεις το κηρυγματικό κατηγορώ σου, να τα πεις σε αυτούς που πρώτα έστησαν το κρατικοδίαιτο παιχνίδι, (ΠΑΣΟΚ και λοιπές "προοδευτικές δυνάμεις"), και μετά στέκονταν εμπόδιο σε ΚΑΘΕ, έστω δειλές προσπάθειες κατά καιρούς, να αλλάξει κάτι στης μεταπολιτευτικές πρακτικές και υπερβολές που μας έφεραν έως εδώ. Η ΝΔ, έχει πολλές ευθύνες που δεν κατάφερε να ανακόψει αυτή την πορεία, μάλιστα, σε πολλά έκανε τα ίδια και χάιδευε της συντεχνίες και τους βολεμένους!

    Εγώ δεν είμαι από τα πρώην 'κομματόσκυλα' που στήριξαν και λυμαίνονταν αυτό το τερατώδη Δημόσιο και τώρα, εν πολύς, έχουν μαζευτεί στον ΣΥΡΙΖΑ στην ΑΝ.ΕΛ και στην Χ.Α., ποτέ δεν διορίστηκα κάπου η είχα 'δουλείες' με το Κράτος. Εγώ εργάστηκα ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ στον ιδιωτικό τομέα σε μεγάλες Ξένες και Ελληνικές εταιρίες και είμαι από τους ΜΑΚΑΚΕΣ που πλήρωνε ανελλιπώς της φορολογικές και ταμειακές του υποχρεώσεις.

    Όποτε, τράβα να βρεις αυτούς που φταίνε για τα χάλια της Ελλάδας άλλου.

    Δεν έχω πρόβλημα να δούλεψη για κάποια χρονιά στο εξωτερικό ο γιος μου, ίσα, ίσα, πιστεύω ότι θα του κάνει κάλο, μάλιστα θα το συνιστούσα σε όλους τους νέους σήμερα - ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΕ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ.

    @ Παναγιώτης

    Εάν δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΕΣ, με ψηφοφορίες - και σχηματίζει Κυβέρνηση αυτός που κερδίζει της ΕΚΛΟΓΕΣ!!!

    Πολύ βιάζεσαι ρε Παναγιώτη, αυτά που περιγράφεις που δεν έχουν γίνει ακόμα θέλουν κάποιο χρόνο να φτάσουν στην εφαρμογή στην πράξη, δεν γίνονται με το πάτημα ενός 'κουμπιού', άσε τι λένε οι πολύξεροι και εντελώς έκτος πραγματικότητας δήθεν 'αντιμνημονιακοι'!

    Ο Σαμαριάς δεν χρειάζεται εμένα υπερασπιστή, θα των κρίνει οι Ιστορία και οι Έλληνες ανάλογα με τα αποτελέσματα που θα έχει η πολίτικη του σε αυτήν την τετραετία -οψόμεθα!
  • ΑρηςΤετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013, 21:24
    @ Damianos
    Είτε ανήκετε σε ενα απο τα διεφθαρμένο κόμματα που μας κυβερνούν, ειτε οχι, απο τη στιγμη που υποστηρίζετε την κυβέρνηση αυτη θα έπρεπε να ντρέπεστε και όχι να μας κάνετε κηρύγματα και να βριζετε όσους απο εμας δεν ανεχονται να μας κυβερνουν οι ανθρωποι και τα κομματα που μας κατεστρεψαν...κατα τη γνωμη μου πρωτα απο ολα οφείλετε μια συγνώμη σε όλους εμάς τους νεότερους απο εσάς που θα κληθουμε να πληρώσουμε τα λάθη των δικών σας γενεών και τα δικά σας προσωπικα(όπως το πληρώνει ήδη ο γιος σας) . Αν ημουν στη θέση σας θα σιωπούσα και θα έκανα την αυτοκριτική μου γιατι ο γιος σας, το παιδί σας και τα παιδια τόσων και τόσων άλλων ξενιτευονται απο τις δικες σας επιλογες και όλων των άλλων πολιτων-πελατών που ως μωρες παρθενες επι 40 χρόνια ψήφιζατε ψεύτες, κλέφτες και ανίκανους να μας κυβερνούν. Και μη μου πειτε οτι 38 χρονια δεν ψηφισατε ουτε μια φορα ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ γιατι δε σας πιστευω. Κι επειδη δε λέτε να το καταλάβετε θα σας το πω έξω απο τα δόντια και όπως το αισθάνομαι. Σας θεωρω προσωπικά εσάς κυριε Δαμιανε και τη γενιά σας υπεύθυνη για το οτι η δικη μου γενια δεν εχει ελπίδα στον τόπο της, υπήρξατε ασωτοι, αμετροεπεις, επιπολαιοι, δεν είχατε κοινωνική συνείδηση και αισθημα ευθυνης και για να σωσετε τους εαυτούς σας, τις συντάξεις σας και τη δικη σας καλοπέραση βγάζετε στο σφυρί τη χωρα μας. Η κυβερνηση που εχουμε ειναι μια επιλογη ενος σημαντικου μερους του ανενεργου πληθυσμου της χωρας, το οποιο χειραγωγουμενο απο τα διαπλεκόμενα συμφέροντα, φοβηθηκε μην τυχον και χασει την ευκολια της και οπως ειχε μάθει να πορεύεται ανεύθυνα μια ζωη έστειλε το λογαριασμό στο μέλλον δηλαδη σ´ εμας , στις επερχόμενες γενεές που θα κληθουμε να δώσουμε τη μάχη της επιβίωσης χωρίς κανένα όπλο -πέρα απο τις οποιες ικανότητες μας- και με τη χωρα μας ξεπουλημενη. Αυτο που δε λέτε επίσης να καταλάβετε ειναι οτι κανένας δεν πρόκειται να σεβαστεί ενα λαο που δε σέβεται τον εαυτο του. Γι αυτο κι οσοι μας "βοηθησουν" με τον τροπο που το αντιλαμβάνεστε εσείς θα αξιωσουν πολλαπλασιο της βοηθειας αντιτιμο. Τωρα αν η δικη σας η γενιά ή εσεις προσωπικα ήθελε νεφτι , βούρδουλα ή οτιδήποτε αλλο καταναγκαστικο μετρό για να δουλέψει, για να παραξει, για να μην κλεψει, για να λειτουργησει τότε να υποβληθείτε εσείς σε μια τέτοια προσβλητική μεταχείριση γιατι εγω προσωπικα για λόγους καθαρα ανθρώπινης αξιοπρέπειας δεν το ανέχομαι...
    Και για να μη ξεχνιόμαστε οταν λέγατε οτι θα μας σύρετε στον 21ο αιώνα το νεφτι είχατε στο μυαλο σας;
  • dinosΤετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013, 19:34
    δαμιανε πενηνταρης ειμαι και στην γερμανια κανονικη παιρνεις στα 67.....αλλα υπαρχουν και προωρες λογω υγειας ας πουμε....αυτο εννοω οτι αν βγω τωρα στην συνταξη θα παιρνω περισσοτερα απο σενα...τωρα ασχολουμαι με καποιον που βλεπει γυρω του αλλαγες και προς το καλυτερο στην ελλαδα....θα σου φερει καμηλες ο σαμαρας απο το καταρ να αρμεγεις.....ασε μας ρε δαμιανε
  • PantelisΤετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013, 19:32
    Τον Αδωνι δεν τον αντεχετε ενω τον Αυτια τον αντεχετε..Ωραιοι ειστε, γουσταρετε την παραπληροφορηση κ την υποκρισια...Ξεχνατε οτι κ αυτα ειναι απο ολα εκεινα που μας εφεραν ως εδω...
  • ΠαναγιώτηςΤετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013, 17:59
    @Δαμιανός

    Όταν λες ότι όλοι θα τρίβουμε τα μάτια μας με τα ποσοστά που θα παίρνει στις δημοσκοπήσεις η ΝΔ, εμένα προσωπικά μου θυμίζει κομματικό στέλεχος και μάλιστα εντελώς αποκομμένο από την πραγματικότητα. Εφόσον το δηλώνεις ότι δεν είσαι, το πιστεύω. Δεν είναι δυνατόν όμως, Δαμιανέ, όταν κάποιος σου κάνει κριτική εσύ να λες ότι "θα σε κερδίσω στις εκλογές"! Αν δεν έχεις επιχειρήματα παραδέχεσαι ότι σφάλεις ή ότι δεν γνωρίζεις ή ότι δεν μπορείς να εκτιμήσεις. Γι' αυτό μίλησα περί γηπεδικών όρων στο προηγούμενο σχόλιό μου.

    Αυτά τα περί διαρθρωτικών και εκσυγχρονιστικών αλλαγών τα ακούω τόσο καιρό και δεν έχω δει τίποτα απολύτως! Και ακόμα και αν γίνει κάτι, υπάρχουν δύο πράγματα τα οποία επιμελώς ξεχνάνε όσοι κυβέρνησαν (ειδικά τα τελευταία 3 χρόνια). Το πρώτο είναι η μεγάλη φοροδιαφυγή και το δεύτερο η βαθιά διαφθορά στην πολιτική ζωή της χώρας. Όταν δούμε κάποιον πολιτικό να κάνει σοβαρές κινήσεις προς τις δύο αυτές κατευθύνσεις, τότε και εγώ θα είμαι υπέρ της "εξυγίανσης στον δημόσιο τομέα" (υπέρ, δηλαδή, της απόλυσης κάποιων δημοσίων υπαλλήλων). Οι πολιτικοί, με άλλα λόγια, πρέπει να κερδίσουν την εμπιστοσύνη των πολιτών. Διαφορετικά, εξοντώνουν έναν λαό ο οποίος με όλες τις ευθύνες που τον βαρύνουν, έχει πληρώσει με το παραπάνω τις αμαρτίες του. Με τους άλλους "αμαρτωλούς" τί θα γίνει;

    Όσον αφορά τις "σταθερές θέσεις" του Σαμαρά στα βασικά ζητήματα, έχω μόνο ένα σχόλιο! Η βασική θέση (πιο βασική δεν γίνεται) του Σαμαρά πριν την μεγάλη κωλοτούμπα ήταν ο αντιμνημονιακός του χαρακτήρας. Πίστευε δηλαδή (και δικαίως κατά την γνώμη μου) ότι το βασικό που πρέπει να γίνει στην Ελλάδα είναι να βγει από το Μνημόνιο. Βέβαια, αν εσύ πλέον πιστεύεις ότι ήταν κάτι δευτερεύουσας σημασίας, τότε καλό είναι να δεις μερικές από τις ομιλίες του τον καιρό εκείνο.

    Σε σχέση με τα όσα λες για τον Τσίπρα, έχεις δίκιο. Δεν νομίζω όμως ότι κάπου σε αυτά που έγραψα, τον υποστήριξα! Η τελευταία παράγραφός σου είναι αυτό που λέμε "πετάω την μπάλα στην εξέδρα". Αυτό έκανε και ο Άδωνις στην συγκεκριμένη εκπομπή και αυτό κάνει γενικότερα. Μάθε να απαντάς αυτό που σε ρωτάνε χωρίς να πηδάς σε άλλα θέματα που σε βολεύουν.

    Ααα! Και για την δράση της Τρόικας ως "νέφτι", ελάχιστοι πλέον τους θεωρούν ως τους καλούς και συμπονετικούς της υπόθεσης. Κινδυνεύεις να κατηγορηθείς για αφέλεια!
  • DamianosΤετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013, 06:50
    @ Παναγιώτης

    Καταρχήν, δεν είμαι μέλος σε ΚΑΝΕΝΑ κόμμα και δεν ήμουν ΠΟΤΕ στα 38 χρονιά που βρίσκομαι στην Ελλάδα. Δεν το κρύβω βέβαια, ότι πιο πολύ με εκφράζουν οι θέσεις της ΝΔ - άλλο αυτό, και άλλο κομματική τύφλα. Έχεις δίκαιο σε κάτι όμως ΕΙΜΑΙ ΣΦΟΔΡΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΣ γιατί έχω πειστεί ότι ΜΟΝΟ μέσ από την εφαρμογή στο ακέραιο των υποχρεώσεων που έχουμε συμφωνήσει με τους δανειστές, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΣ ΔΙΑΡΘΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ, θα βγούμε από αυτή την κατάσταση.

    Όπως είπα, έχω υποβάλει για σύνταξη πάνω από ένα χρόνο τώρα, οπότε αυτή την περίοδο και εγώ περνάω πολύ δύσκολα και ασφαλώς δεν μου είναι ευχάριστη η κατάσταση. Ο μικρότερος μου γιος έχει φύγει για Αγγλία και έχω και άλλους κοντινούς μου άνεργους και έτοιμη να την 'κάνουν'. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝ "ΚΡΑΤΟΣ" και ευτυχώς έχουν έρθει οι ξένοι γιατί χωρίς 'νέφτι' δεν θα άλλαζε ΤΙΠΟΤΑ!

    Οσο για τον Σαμαρά και της 'κωλοτούμπες' που λες ότι έχει κάνει, η πρέπει να είσαι πολύ νέος, η τρομερά αφελείς εάν δεν έχεις καταλάβει ότι όσοι είναι στην αντιπολίτευση λένε πράγματα που μετά αναγκάζονται από ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ να ανασκευάσουν όταν αναλαμβάνουν ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. Στης βασικές του θέσεις δεν έχει αλλάξει σε τίποτα και είχε πει από την άρχει ότι είναι να εφαρμοστούν στην τετραετία, και ποτέ αμέσως μόλις κάνει Κυβέρνηση. Επίσης, μην ξεχνάς ότι έχει κάνει ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ με άλλα δυο κόμματα και αυτό επηρεάζει την οποία ατζέντα θα μπορεί να έιχε.

    Εάν νομίζεις ότι ο Σαμαράς είναι 'κωλοτούμπας', ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΜΕ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΣΕ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΈΛΕΓΕ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΕΚΛΟΓΕΣ??? (και δεν έχει καν αναλάβει κάποια διακυβέρνηση).
  • mamaΤρίτη 29 Ιανουαρίου 2013, 21:50
    Δαμιανέ, όσο περισσότερα γράφεις , τόσο το ύφος των γραπτών σου μου θυμίζουν Άδωνι. Θα φας καλά. Έτοιμάσου γιατί όντως σε λίγο θα αλλάξουν όλα... και βλέπω πολλούς στο Γουδί. Και όσον αφορά τις δημοσκοπήσεις , είδαμε τις δημοσκοπήσεις πριν τις εκλογές τι έλεγαν και τελικά τι έγινε. Επ' ευκαιρία από πιο ταμείο θα πάρεις σύνταξη?
  • ΒίκυΤρίτη 29 Ιανουαρίου 2013, 16:27
    @damianos
    Πας καλά ??????
  • ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑΤρίτη 29 Ιανουαρίου 2013, 15:46
    'διαμιανε' ηθελα να ξερα που μενεις κ πως συντηρεισαι?.εσυ κ ο λουμπεν οι μοναδικοι σε εκατονταδες σχολια υπερ του μνημονιου, κοιτα μη σας 'ξετρυπωσουν'κ δν μπορειτε να κυκλοφορειτε, παψτε πια ειστε μονοι σας, υπηρετες...... του κ...λ!!
  • ΠαναγιώτηςΤρίτη 29 Ιανουαρίου 2013, 14:43
    @Δαμιανός

    Είσαι από τους ελάχιστους που έχω δει τελευταία να υπερασπίζεται με τόσο πάθος ένα τελειωμένο κόμμα. Και είναι τελειωμένο γιατί έκανε όλες, μα όλες, τις κωλοτούμπες που θα μπορούσε να κάνει, προκειμένου να αναρριχηθεί στην εξουσία. Μπορεί, όπως λες, να αυξήσει τα ποσοστά του στις επόμενες εκλογές, αλλά αυτό είναι που μετράει για σένα;

    Πάψε να είσαι οπαδός ενός κόμματος και να αντιμετωπίζεις με γηπεδικούς όρους την πολιτική. Μάθε να κρίνεις λίγο τις πολιτικές κινήσεις. Ήταν, για παράδειγμα, σωστή η κωλοτούμπα από το "αντιμνημόνιο" στο "μνημόνιο"; Πόσο εύστοχη ήταν η στρατολόγηση του Άδωνη και του Βορίδη;

    Μόνο τότε θα είσαι χρήσιμος για το κόμμα σου. Όχι κουνώντας σημαιάκια στις ομιλίες του αυτοκράτορα-αρχηγού σου.
  • DamianosΤρίτη 29 Ιανουαρίου 2013, 08:26
    Πολύξερε κουκουλοφόρε, δεν γνωρίζω εάν "το 2017 το ΙΚΑ τέλος", αυτό που βλέπω εγω και είναι σίγουρο είναι ότι δεν έχετε πάρει χαμπάρι ότι τα πράγματα γύρο σας αλλάξουν ΡΑΓΔΑΙΑ.

    Εσείς απλός θα μείνετε με τα στόματα ανοιχτά και με την απορία το πως είναι δυνατών, μετά απο τοσο δύσκολα μέτρα, να ανεβαίνει η ΝΔ στης δημοσκοπήσεις και να πέφτουν οι δήθεν 'αντιμνημονιακες' παρεούλες! (Και που'σε ακομα!)

    Τόσο βαθιά νυχτωμένοι είστε!

    Περαστικά σας!
  • πρώην ΝΔΤρίτη 29 Ιανουαρίου 2013, 01:16
    Δαμιανέ που ζεις εσύ?
    Βλέπεις μέχρι σήμερα ότι ο Σαμαράς εννοούσε ότι έλεγε και τα κάνει πράξη?
    Μήπως είσαι ο Χριστοφορακος ? ή ο Σαλλας ? γιατί μόνο σε αυτούς τήρησε τις υποσχέσεις του. Στον πρώτο χάρισε 2 δις ευρώ (SIEMENS) και στον δεύτερο την ΑΤΕ? Σε μας? Που είναι τα ΖΑΠΕΙΑ 1, 2, 3....Που είναι τα 18 σημεία ?...Θα μπορούσα να παραθέσω και πολλά άλλα μα δεν έχει νόημα ...
    Όσο για τις επενδύσεις και την ανάπτυξη θα έρθουν πριν πάει η σύνταξη σου στα 150 ευρώ ( τόσα είναι στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ και τόσα προβλέπουν τα μνημόνια) και γιατί δεν υπάρχουν εκεί επενδύσεις και ανάπτυξη και θα υπάρξει εδώ ? Δυστυχώς μας πρόδωσε για δεύτερη φορά μετά το 93 ο Σαμαράς... πικρή η αλήθεια αλλά πρέπει να λέγεται....
  • ΠαναγιώτηςΔευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013, 22:42
    Δαμιανέ, θα έπρεπε να σε προβληματίζει το γεγονός ότι σε εκφράζει τόσο πολύ ο Άδωνις. Τέτοιοι κωλοτούμπες είναι πρότυπο των τυχοδιωκτών. Όχι των ανθρώπων που ενδιαφέρονται για την πατρίδα τους.

    Σε ότι αφορά ένα σχόλιό σου ότι θα πάρει σύνταξη και μάλστα σε Ευρώ, έχω την εξής απορία... Πώς γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν με τόσο πάθος την παραμονή μας στο Ευρώ; Και το λέω όχι γιατί υποστηρίζω με πάθος την αντίθετη άποψη (δηλαδή την αποχώρηση από το ευρώ). Το λέω γιατί θυμάμαι το παραμύθι που μας πουλούσαν ότι αν φύγουμε από το Ευρώ, θα πτωχεύσουμε και δεν θα έχουμε (μεταξύ άλλων) πετρέλαιο. Έφτασε λοιπόν η στιγμή που ενώ έχουμε Ευρώ, οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε πετρέλαιο!
  • +1DamianeΔευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013, 21:47
    +1 Dimiane
  • χέσε μέσα δαμιανέΔευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013, 21:13
    κακομοίρη δαμιανέ το 2017 το ικα τέλος, καταλαβαίνεις τι θα γίνει με τα άλλα ταμεία. Αν δεν είσαι ο Άδωνις με ψευδώνυμο είσαι απλώς κρίμα. Πολύ θα ήθελα να δω τα μούτρα σου όταν θα σου πούνε σύνταξη δαμιανέ πάπαλα
  • DamianosΔευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013, 20:24
    @ mama

    Αυτή η χρονιά θα αλλάξουν ΠΟΛΛΑ από αυτά που είχατε συνηθίσει τόσα χρονιά. Δεν πρόκειται να γυρίσει η Ελλάδα πίσω στης δήθεν "προοδευτικές" πρακτικές και ΜΑΚΑΚΙΕΣ που έφεραν την χωρά μας στο κρεμώ!

    Αυτό που φαίνεται είναι ότι κάποιοι δεν υπολόγιζαν ότι ο Σαμαράς θα τους έβγαινε 'πρόσκοπος' και απ ότι βλέπουμε μέχρι σήμερα, εννοούσε αυτά που έλεγε και θα κάνει πράξη αυτά που υποσχέθηκε - ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΑ!

    GET USED TO IT!
  • mamaΔευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013, 18:05
    Damianos , μήπως είσαι ο Άδωνις? Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται σαν και εσένα. Γι' αυτό σήμερα τα τραβάμε αυτά.
  • DamianosΔευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013, 08:11
    @ aKanonisTos

    Ασφαλώς και έχω την απαίτηση να λάβω την σύνταξη μου μετά από 35 χρονιά εργασίας στον ιδιωτικό τομέα - με φουλ ένσημα, και μάλιστα στα υψηλά κλιμάκια για πολύ χρόνο. Το θέμα είναι να λειτουργήσει η οικονομία για να μπορούν να πληρώνουν ΟΛΑ τα έξοδα του Κράτους, μαζί και την σύνταξη μου!

    ΚΑΙ ΝΑΙ, ΘΑ ΤΡΙΒΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ, πόσο γρήγορα θα αναπτυχθεί η Ελλάδα, εάν δεν ανατραπεί αυτή η πορεία από κάποια 'στραβή' από το εξωτερικό η άπο της λυσσαλέες προσπάθειες των κρατικοδίαιτων οπισθοδρομικών βολεμένων NA MHN ALLAJH TIPOTA!

    Είναι ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΟ ότι οι δημοσκοπήσεις αρχίζουν και δείχνουν ότι ο κόσμος καταλαβαίνει τη γίνετε, και ποσό σοβαροί είναι αυτή η Κυβέρνηση και ποσό ανεδαφικές και οπισθοδρομικές είναι οι "θέσεις" και κορόνες της αντιπολιτεύσεις.

    Να το πάρετε χαμπάρι ότι εσείς οι κρατικοδίαιτοι δήθεν 'αντιμνημονιακοι' ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ και έχει περάσει ανεπίστρεπτη η εποχή σας! Η Ελλάδα ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ και θα μετατραπεί σε σύγχρονη, ευημερούσα, και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κοινωνικά δίκαια ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ χωρά - θέλετε, δεν θέλετε!

    Σύντομα, θα αρχίσουν να έρχονται επενδύσεις και θα αλλάξουν οι δομές της χώρας μας. Πάω στοίχημα ότι εσείς, τα δήθεν 'αντιμνημονιακα' πουλάκια "τσίου, τσίου", θα μας ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ με της γνωστές, και ΜΟΝΙΜΟΣ ΜΙΖΕΡΕΣ δήθεν "προοδευτικές" αγκυλώσεις σας, περί "ξεπουλήματος" και "προδοσίας", και να της τυλίγεται με "υπερπατριωτικό" και "κοινωνικά ευαίσθητο" περιτύλιγμα για τους αφελείς.

    ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΙΑ ΟΙ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΓΚΥΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ!
  • ΙΩΑΝΝΗΣ69Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 22:32
    ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ..............
    Ο ΑΥΤΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΜΟΙΟΙ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ, ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΑΝ ΣΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥΣ............
  • DamianosΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 20:22
    Dinos, μην λες παραμύθια, μας έλεγες αλλα σε παλαιότερα πόστ σου, δηλαδή ότι είσαι πενηντάρης και στη Γερμανία περνούν σύνταξη στα 67!!!

    Εγω θα πάρω καλή σύνταξη, πάρα της μειώσεις, εσυ δεν βλέπω να πάρεις!
  • dinosΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 19:17
    δαμιανε δεν εχω αφεντικο στο εχω ξαναπει.....εσυ να χαιρεσαι που θα παρεις 360 σε ευρω.....θαθελα ειλικρινα να ηξερα που μενεις τι λεφτα εχεις και πως σε βλεπουν οι γειτονες σου.....οσο για μενα τωρα να βγω στην συνταξη με τα ενσημα που εχω θα παρω τα τριπλα απο σενα....
  • economistΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 19:13
    Επιτέλους ένας πολιτικός που δε λαϊκίζει.Εσείς βέβαια θέλετε να ακούτε ψέματα.Συνέχισε Άδωνη και με το καλό σε υπουργείο.
  • ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 18:03
    Κυριε Δαμιανε θα τον εκανες γαμπρο σου ; θελω να μου απαντησεις!!!
  • ΘΡΑΚΙΩΤΗΣΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 17:42
    ΝΑΞΕΡΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΣΟ ΚΛΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ.ΝΑΞΕΡΕ ΠΟΣΟ ΚΛΑΙΜΕ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΑΛΑΖΩΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΜΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ.ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΘΟΣ?ΕΛΕΟΣ........
  • γρηγορηςΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 17:19
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΔΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΙΜΟ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΙΚΑΛΗ;;;
    @alex
    damianos
    ΑΔΩΝΙ ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ
    ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΓΛΕΙΨΙΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΑΣ ΩΣ ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΩΝ.
    ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΓΕΛΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΘΕΟ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΔΕΝ ΑΣΤΕΙΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ........
  • alexΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 16:42
    Αδωνι πολύ σε πάω. Ειλικρινά δεν παίζεσαι. Μην κολώνεις πουθενά. Σαν τον Χαϊκάλη θέλεις δέκα. Ούτε στο νυχάκι σου δεν μπορεί να σε φτάσει ο παλιοκαραγκιόζης, ο όψιμος πολιτικός της κακιάς ώρας σαν, τον ξεφτιλισμένο τον αρχηγό του. Λίγα τα ψωμιά τους.
  • ΜΝΗΜΟΝΙΟ 3 - Η ΕΡΗΜΩΣΗΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 16:27
    Ο Σπύρος Γεωργιάδης με το ψευδώνυμο Άδωνις είναι πλέον ένα καμμένο χαρτί. Φαντάζομαι ότι για να συνεχίσει την καρριέρα του πρέπει ή να κάνει στριπτήζ ή χαρακίρι. Προτείνω το δεύτερο.
  • ΕλληναςΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 15:43
    Καλά σας κάνει και σας τα χώνει Αφου του προσφέρετε κάθε μέρα καρέκλα για να κάνετε τηλεθέαση.
    Εγώ πάντος σ' όποιο κανάλι θα τον πετυχαίνω απλά θα το αλλάζω. Νομίζω ότι πολοί σαν κι εμένα το κάνουν, μόνο οι έχοντες τρυκιμία εν κρανίω δημοσιογράφια δεν το πήρανε χαμπάρι. Συνεχίστε σε λίγο δεν θα σας βλέπει κανείς.

    Και κάτι ακόμα εξ ίσου σοβαρό.
    Αν νομίζει η Νέα Δημοκρατία ότι κερδίζει επικοινωνιακά με το αμωλάει τον Αδωνη στα κανάλια να γαυγίζει εγώ αμφιβάλω και προσωπικά θα μου ήταν αρκούντως σοβαρός λόγος να ταυτιστώ με ενα κόμα που έχει στις τάξεις του τέτοια κοματόσκυλα. Και να μην ξεχνάμε και το άλλο φασιστειδές (τον δικηγόροτης συμφοράς) που καλεί ο άλλος σοβαρός δημοσιογράφος ο Στέφανος Χίος
    Αρε άμοιρη Ελλάδα τι σου μελε να πάθεις. Εδώ καράβια χάνονται κι εμείς χαζεύουμε με τον Αδωνη Γεωργιάδη.
    Βρε καλά να πάθουμε.
    Στα τσακίδια να πάμε όλοι μας τέτοιοι που είμαστε.
  • ΑΔΩΝΙ ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 15:39
    Άδωνι συνέχισε να πολεμάς για την πατρίδα και μη μασάς τίποτα, οι περισσότεροι που σε κατακρίνουν παλαιοί ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ είναι, τόσο μυαλό έχουν τόσα λένε....Συνέχισε
  • ΒίκυΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 15:09
    Καλά σας κάνει αφου τον καλέιτε !!!!!!!!Γιατί πρέπει να αλάζω κανάλια συνέχεια ......αφού ολοι σας καλειτε τον μπουμπούκο......ως τι????? ως σοβαρό πολιτικό ???? ως σοβαρό ανθρωπο ??? και σας την λέει και απο πάνω ... πού καλά σας κάνει.
  • νδγΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 15:01
    Απ' το πρωί ως το βράδυ είναι στα κανάλια. Άλλος βουλευτής της ΝΔ δεν υπάρχει; Και δεν είναι αντιδεοντολογικό σε σχέση με τους άλλους συναδέλφους του; Την ώρα των εκλογών ο Κόσμος ψηφίζει όσους έχουν αναγνωρισιμότητα ανεξαρτήτως ικανοτήτων. Δεν είναι αδικία κάποιος να υπερπροβάλλεται; Και σιγά το πρόσωπο. Προκλητικός, αγενής, ψεύτης, ανάλγητος. Ο Βορίδης τουλάχιστον, φασίστας - ξεφασίστας - ή πρώην φασίστας κατά Γρηγόρην Ψαριανόν - φροντίζει να προβάλει μιά σοβαρότητα γιά να μην εκτίθεται. Αυτός ο Άδωνις είναι γιά τα πανηγύρια. Εκτός αν τον φωνάζουνε γιά κλου να φέρνει τηλεάθεση. Αλλά τότε δεν είναι πολιτικές συζητήσεις είναι τσίρκο.
  • DamianosΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 14:55
    @ dinos

    Κοιτά να συνεχίσεις να δουλεύεις για τα Γερμανικά αφεντικά σου εκεί στο Μόναχο και να σου κολλάνε ένσημα αλλιως δε σε βλέπω να περνεις φραγκο για σύνταξη εσύ.

    Εγώ θα την πάρω, έστω 'κομμένη' αλλά σίγουρα και ΣΕ ΕΥΡΩ!

    Ο Αδωνις καλά τα λέει.
  • aKanonisTosΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 14:44
    @Damianos...Ωραίος είσαι ρε μάγκα.Να πουλήσουμε τα πάντα για να πάρεις εσύ σύνταξη.Ανοιξε λίγο την Αγία Γραφή.Εκεί που λέει οτι οι Δαμιανοί δεν αξίζουν να πάρουν ουτε κουκούτσι χουρμάδας.Αφού μας ζάλισες τον ερωτα τόσο καιρό οτι θα τρίβουμε τα μάτια μας με το μνημόνιο.Τώρα ανησυχείς για το σαρκίον σου?
  • dinosΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 14:25
    δαμιανε το επιπεδο σου μεχρι εκει.....να εκφραζεσαι απο τον αδωνι....οταν παρεις την συνταξη και ειναι 400 ευρω να την φωτοτυπησεις και να μας την δειξεις....οχι παραμυθακια....φωτοτυπια και στον ενικο.....και σου ευχομαι να ζησεις πολλα χρονια για να καλοπερασεις
  • ΜΑΚΗΣΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 14:08
    ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥΡΚΟΥΣ!
  • DamianosΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 13:52
    Συμφωνώ απολυτά με τον Άδωνι! Ο Αυτιάς, και η 'γλάστρα' του, (και δύστυχος δεν ειναι οι μόνοι), ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΛΑΨΑ σε μόνιμη βάση και ποντάρουν για ακροαματικότητες σε λαϊκίστικη, ΜΟΝΙΜΟΣ ΜΙΖΕΡΗ και ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΚΗ παρουσίαση των πραγμάτων!

    Εγώ, που έχω υποβάλει τα δικαιολογητικά μου για σύνταξη από τον περασμένο Γενάρη, (ακόμα περιμένω!), τον παρακαλώ πάρα πολύ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ 'ΚΟΠΤΕΤΑΙ' ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ, γιατί οσο περισσότερα κόπτεται, σχεδόν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με συντάξεις και επιδόματα, τόσο ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

    Να ασχοληθεί με το να παροτρύνει την Κυβέρνηση να προχώρηση ΆΜΕΣΑ στης ιδιωτικοποιήσεις και να αξιοποίηση την δημοσία περιουσία για να αρχίσει επιτελούς να έρθει η ΑΝΑΠΤΥΞΗ, το μονό μέσο που θα σώσει ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ της συντάξεις!
  • ΠΗΓΑΔΙΩΤΗΣΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 13:30
    ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ.......Ο ΔΕ ΚΥΡΙΟΣ ΑΥΤΙΑΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Η ΔΕ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ... ΠΟΤΕ ΕΙΠΕ ΜΠΑΜΠΑ....
  • ΓιάννηςΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 13:28
    Ο Γεωργιάδης λειτουργεί ως αιχμή δόρατος και τάγμα εφόδου της ακροδεξιάς κυβέρνησης και της κρυφής συμπαράταξης φασιστικών στοιχείων και νεοναζί της Χρυσής Αυγής στα ΜΜΕ. Οι εκπρόσωποι της αντιπολίτευσης πρέπει να απαντούν δυναμικά αλλά όχι μέσα στα όρια της ατζέντας που θέτουν πάσης φύσεως χουντικοί και νεοναζί. Στόχος πρέπει να είναι η δημοκρατική χειραφέτηση του λαού μας όχι εμπλοκές σε συζητήσεις χείριστου επιπέδου. Αυτό επιδιώκουν για λόγους αποπροσανατολισμού.
  • ιορδάνηςΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 13:08
    το επίπεδο της εκπομπής το καθορίζει ο κάθε παρουσιαστής με τους καλεσμένους και την θεματολογία που επιλέγει καθώς και το επίπεδο που επιβάλει. Λυπάμαι αλλά τον Αυτιά δεν μπορώ να το παρακολουθήσω.
    Ασ πάρει κάποια μαθήματα δημοσιογραφίας από την εκπομπή στο ΜEGA την ίδια μέρα και ώρα. Ίσως βελτιωθεί.
  • LefterisΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 12:55
    Αυτός ο άνθρωπος έχει τρελό έρωτα. Και δεν εννοώ με την Μανωλίδου ή με την πολιτική, αλλά με την κάμερα και το μικρόφωνο. Δεν περνάει μέρα που να μην εμφανιστεί κάπου. Αν του το στερήσεις θεωρώ ότι σε μία μέρα θα πάθει κατάθλιψη. Θα μου πείτε, ξέρετε κανέναν λαγό της πολιτικής που να μην θέλει να βγαίνει on air και να μην γεμίζει τον κόσμο με σάλια?
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΚ.Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 12:38
    Αν κόψεις του Άδωνη τις εμφανίσεις σε τηλεοπτικό φακό, σίγουρα θα πεθάνει.
    Όμως θα πρέπει αυτοί που τον μοστράρουν στις οθόνες να αναλογίζονται το κακό που προκαλούν στους τηλεθεατές.
  • ΑΝΝΑΠΗΓΗΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 12:23
    ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΑΔΩΝΗΣ..... Ο ΑΥΤΙΑΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΝΑΜΑΣΑΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΛΟΓΙΑ!!!! ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΕΒΛΕΨΕ. ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ( ΞΕΡΟΛΑΣ) ΑΠΟ ΨΕΜΑΤΑ ΑΜΕΤΡΗΤΑ..... ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ !!! ΚΑΒΑΛΗΣΕ ΚΑΛΑΜΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΟΧΗ .......... ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΝΑΛΙΟΥ......
  • AeginaΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 12:21
    Καλά σας κάνει ο ΄Αδωνις και φέρεται έτσι. Εσείς - τα κανάλια και οι δημοσιόγράφοι - του δίνετε καθημερινά βήμα. Στο τέλος θα σας δείρει κιόλα αν δεν συμφωνείτε μαζί του. Τι παιχνίδι παίζεται με αυτό το άτομο? Έλεος πιά δεν υποφέρεται. Είναι τόσο προκλητικός που απορεί κανείς γιατί τον ανέχεστε. Εκνευρίζει όλο τον κόσμο. Κόψτε τον πιά.
  • ευη φραγκουΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 12:10
    την κλαψα τη μιζερια και την κακομοιρια μαλλον ο αδωνης και η χαρουμενη παρεα του την επεβαλαν.
  • ΓΙΑΝΝΗΣΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 12:01
    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ Ο ΑΥΤΙΑΣ, ΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΑΔΩΝΗ.
    Η ΤΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΑΝΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ.
    ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΑΝ ΑΔΩΝΗΣ...
    ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΩΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΣΤΑ ΤΗΛ. ΠΑΡΑΘΥΡΑ.
    ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ TV.
  • ΔημήτρηςΣάββατο 26 Ιανουαρίου 2013, 11:56
    Α τώρα Άδωνη η Ελλάδα πτώχευσε? Πριν λίγο καιρό μας έλεγες να σε ψηφίσουμε για να μην πτωχεύσουμε. Αιντε απο δω ρε καλικάτζαρε.
    ΥΓ Τον τελευταίο καιρό έχουμε βαρεθεί να σε βλέπουμε να τρως φάπες στα κανάλια. Μετά τις καρπαζιές του Κοντονή έχεις πέσει πολύ. Κάνε γιόγκα να το ξεπεράσεις