• Αθήνα14°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:13°C
  • Θεσ/νίκη13°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:6°C
  • Πάτρα19°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:10°C
  • Ηράκλειο16°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:14°C
  • Λάρισα14°CΥψηλή:15°C
    Χαμηλή:7°C
Το τελευταίο editorial της Αλεξίας Αλεξιάδου

Απλήρωτοι ΠΑΣΟΚ: Πουλήστε τις βίλες και τα κότερα...

Πρώτη καταχώρηση: 20/01/2013 - 13:17

Τελευταία δημοσίευση: 20/01/2013 13:17Πολιτική

Απλήρωτοι ΠΑΣΟΚ: Πουλήστε τις βίλες και τα κότερα...

Απλήρωτοι ΠΑΣΟΚ: Πουλήστε τις βίλες και τα κότερα...

 

Νέα οργισμένη αντίδραση από τους υπαλλήλους του ΠΑΣΟΚ, που παραμένουν απλήρωτοι για ένα χρόνο.

Παραθέτουμε αυτούσια την ανακοίνωσή τους:

 

"Ανήθικη ή ποινικά κολάσιμη πράξη δεν είναι οι ..ανώνυμες.. αλήθειες μας αλλά τα χυδαία επώνυμα ψέματα σας. Το μόνο που σας νοιάζει είναι μην σας λερώσουμε την ήδη στραπατσαρισμένη εικόνα σας. Όταν όμως εσείς απολαμβάνετε τα πανάκριβα δείπνα σας, πολλοί από εμάς τρέχουν στα συσσίτια και πωλούν ότι πολύτιμο έχουν για να πάρουν γάλα στα παιδιά τους (όπως μεγάλη μερίδα του ελληνικού λαού με κύρια δική σας ευθύνη).

Παρακαλούμε τον κύριο Δ. Καρύδη υπεύθυνο επικοινωνίας ΠΑΣΟΚ να μας απαντήσει πώς αισθάνεται που μπαίνει σε ένα χώρο όπου οι εργαζόμενοι είναι απλήρωτοι επί ένα χρόνο, ενώ εκείνος μάλλον πληρώνεται κανονικά; Τον ακούσαμε σε πρωινή εκπομπή να λέει "και σε άλλα κόμματα υπάρχουν προβλήματα αλλά δεν κρατούν τέτοια σκληρή στάση οι εργαζόμενοι τους". Αλήθεια ας μας πουν οι εργαζόμενοι από τα αλλά κόμματα πόσο καιρό είναι απλήρωτοι; Δύο μήνες, τέσσερις μήνες;.... Είναι και αυτοί έναν ολόκληρο χρόνο;

Λυπούμαστε ειλικρινά για όλα όσα συμβαίνουν, αλλά κυρίως για την στάση ορισμένων "χορτάτων" προς τους απλήρωτους επί ένα χρόνο εργαζόμενους.

Καλούμε ΑΜΕΣΑ την ηγεσία του κόμματος να ξεκινήσει τις πληρωμές των δεδουλευμένων.

ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΜΑΣ!

ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΙΣ ΒΙΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΤΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ!".

 

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (13)
  • ΣΑΚΙΣΔευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013, 15:40
    ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΤ ΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΙ ΔΕΝ ΥΠΩΧΟΡΟΥΝ ΔΕΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΔΕ ΣΥΝΟΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΘΑ ΣΑΣ ΞΥΠΝΗΣΗ ΜΝΗΜΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ
  • nikosΔευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013, 11:48
    ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΛΙΤΖΑΡΙΣΜΑ .................................................. .........
  • ΓΑΤΟΣΚΥΛΟΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 23:47
    Βρε καλώς τους στην από δω όχθη!!!Τι έγινε παλληκάρια?Ζόρια, ζόρια?Εδώ κάνανε κυβέρνηση πάνω στα πτώματα όλων των ελλήνων(κ εσείς τους υπηρετούσατε 30 χρόνια τώρα), κ θα διστάσουν σε σας?
  • klΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 21:32
    Δικιο εχετε αγαπητοι εργαζομενοι του πασοκ, αλλα κι εσεις δε δουλευατε εκει απο ανιδιοτελη αγαπη...
  • SAKISΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 19:30
    ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ? ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ? ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΑΣΟΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΙΣΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΤΕ ΑΚΟΜΑ
  • panagulisΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 17:44
    TO AΦENTIKO ΣAΣ TO AKOYEI AYTO; ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΟΝΟΜΙΣΕ ΑΠΟ ΤΟ( ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ)!!!!!!!! ΕΑΝ ΣΑΣ ΔΟΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟ ΓΛΙΤΩΣΑΤΕ (valte to)
  • ΜήτσοςΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 16:24
    Όταν πήραν τη δουλειά με παχυλό μισθό, ήταν καλά...
    Τώρα βρίζουν εκεί που έγλειφαν.
  • ΑΝΕΡΓΟΣΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 16:14
    Καλά να πάθετε. Οι ναζί μετά από τα μπλόκα, τους πρώτους που καθάριζαν ήταν τους συνεργάτες τους.
  • Γιωργος απο ΜοναχοΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 15:58
    Ρε παιδιά μήπως έβαλε δάκτυλο ο Τσιπρας και δεν σας πληρώνουν?
  • ΠοντικόςΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 15:04
    Πολύ λυπηρά θέματα που προσπαθείς μάταια σαν άνθρωπος να τα προσπεράσεις.
    Κανείς δεν γνωρίζει τι θα απογίνουν αυτοί οι άνθρωποι όπως δεν γνωρίζουμε και εμείς το μέλλον μας, αλλά ας προβληματιστούν και αυτοί που εξακολουθούν να υπηρετούν με διάφορους τρόπους, διεφθαρμένους πολιτικούς σχηματισμούς.
  • ANASTASIOSΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 14:41
    ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ?
  • ΝΑΣΟΣΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 14:24
    ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΣΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!
    ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ....ΓΙΑΤΙ
    ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ...ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΦΤΩΧΟΤΕΡΟΙ!!! ΑΧ ΒΡΕ
    (ΚΑΠΟΤΕ) ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΔΗΜ. ΚΑΡΥΔΗ, ΠΙΟΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΤΑΝ ΤΟΤΕ ΟΤΙ
    ΘΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΗΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΠΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ ΤΩΝ ΜΗ
    ΠΡΟΝΟΜΕΙΟΥΧΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ???? ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΗ, ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΕΔΩ..ΣΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ
    ΜΕΣΣΑΙΩΝΑ..... Α Ι Σ Χ Ο ΣΣΣΣ!!!!!
  • τηλεμαχοςΚυριακή 20 Ιανουαρίου 2013, 13:28
    ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΙΣ ΒΙΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΤΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ