• Αθήνα26°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:23°C
  • Θεσ/νίκη21°CΥψηλή:30°C
    Χαμηλή:21°C
  • Πάτρα23°CΥψηλή:27°C
    Χαμηλή:21°C
  • Ηράκλειο24°CΥψηλή:28°C
    Χαμηλή:22°C
  • Λάρισα23°CΥψηλή:32°C
    Χαμηλή:20°C
ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ BBC ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Καμμένος:Προσπαθούν να δέσουν χειροπόδαρα τη χώρα

Πρώτη καταχώρηση: 12/01/2013 - 09:32

Τελευταία δημοσίευση: 12/01/2013 09:32Πολιτική

Καμμένος:Προσπαθούν να δέσουν χειροπόδαρα τη χώρα

Καμμένος:Προσπαθούν να δέσουν χειροπόδαρα τη χώρα


«Με τη βίλα Αμαλία και τα στικάκια αποσιωπείται το καρφί που μπαίνει στο φέρετρο της χώρας», ανέφερε ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων, Πάνος Καμμένος, προσθέτοντας ότι «η τρικομματική κυβέρνηση προσπαθεί να δέσει χειροπόδαρα τη χώρα».

Ο κ. Καμμένος μιλώντας στην πρωινή εκπομπή του ΣΚΑΙ, αναφέρθηκε στην συζήτηση που θα ξεκινήσει την ερχόμενη Πέμπτη στη Βουλή για την προανακριτική επιτροπή για τη «λίστα Λαγκάρντ», υπογραμμίζοντας ότι «το Σύνταγμα προβλέπει ότι πρέπει να στηθούν τέσσερις κάλπες για τους τέσσερις πολιτικούς που με το νόμο περί ευθύνης υπουργών η Βουλή προτείνει να παραπεμφθούν στην επιτροπή».

«Το Σύνταγμα προβλέπει τέσσερις κάλπες και στο κάθε ψηφοδέλτιο θα πρέπει να αναφέρονται ακριβώς τα αδικήματα για τα οποία τους παραπέμπει η Βουλή. Οποιαδήποτε άλλη διαδικασία ακυρώνει την μυστικότητα της ψήφου», σημείωσε ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων.

 

Δείτε το βίντεο από τον ΣΚΑΙ.

 

 

 

 

Πολιτικοί: ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ
εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (12)
  • ΝΑΟΥΜΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 17:53
    ΟΙ ΑΝΕΧΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΠΕΤΑΧΑΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ, ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ, ΤΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ, ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΕΥΟΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΑΝΟ ΚΑΜΜΕΝΟ, Η ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙΝΕ, ΟΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ Η ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ . ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ.
  • @ScepticismΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 16:28
    Οχι βλεπουμε και εσενα και οχι μονο διπλα στον Αυτια αλλα και τους αλλους
    ο μπουμπουκος δεν εισαι?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΕμφραγματάκιαςΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 15:32
    Παντως σαν λαός είμαστε πολυ ''περίργοι''. Όταν δεν μιλάει κανένας πολιτικός λέμε κόρακας κορακου μάτι δεν βγάζει, ότι όλοι είναι πουλημένοι κτλ. Τώρα που βρίσκεται ενας πολιτικός που τα λέει έξω απο τα δόντια, και πρέπει να του βάλουμε πλάτη για να συνεχίσει να τα λέει, τώρα λέμε ότι είναι παλιος πολιτικός. Αν δεν αλλάξουμε εμείς μην περιμένουμε κάτι καλύτερο για την πατρίδα μας, μια ζωή υποταγμένοι θα μείνουμε....
  • Jackie ChanΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 14:34
    “Καμμένος:Προσπαθούν να δέσουν χειροπόδαρα τη χώρα”

    Θα πρέπει να είναι πολύ ανίκανοι .
    4 χρόνια και ακόμα.

    ΑΝΙΚΑΝΟΙ, ούτε μια χώρα δεν μπορείτε να πουλήσετε κοψοχρονιά
  • katerinaΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 13:30
    Η ΕΛΛΑΔΑ Η ΧΩΡΑ ΤΟΥ .....ΚΑΙ ΤΟΥ ........
    Ξεκινωντας απο την δεκαετια του΄80 απο τον ανδρεα Παπανδρεου που μας ελεγαν, θα κανουμε, θα φτιαξουμε, θα δωσουμε, και αλλες πολλες υποσχεσεις στολισμενες παντα με το ΚΑΝΟΝΤΑς ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΑΞΕΧΑΣΤΟΥ ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ< ΟΛΟ ΘΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΑΣΕ ΒΡΕ ΠΑΡΑΜΥΘΑ>....
    Ομως τα τελευταια χρονια μας προεκυψαν οι χαρβατολελεδες οι ξεπουλημενοι υπαλληλισκοι των τραπεζιτων και των αλλων κεφαλαιο κρατων οι οποιοι αλλαξαν το τροπαριο και εκαναν κυριαρχο συνθημα τους το ......
    Αφου μας ξεπουλησαν υπογραφοντας τα επαισχυντα μνημονια και τις καταπτυστες συμβασεις τωρα μας μιλουν και μας υποσχονται καλυτερες μερες λεγοντας μας
  • ΚωνσταντινοςΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 13:09
    Αυτά που λέει θα τα σχολιάσει κανείς ή τα παπαγαλάκια της κυβέρνησης θα ειρωνεύονται τον Καμένο. Μήπως οι περισσότεροι εργάζεστε στο γραφείο του Άδωνη. Είναι ο μόνος που λέει αλήθειες χωρίς τον μανδύα της ψευτοαριστερής και αντιπατριωτικής ιδεολογίας. Σας τσούζει που οι ΑΝΕΛ κρατάνε τις δυνάμεις τους.Πάντως την χώρα δεν θα την σώσουμε ξεπουλώντας και την μάνα μας στους Γερμανούς....
  • coolΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 12:48
    Οχι, παίζουμε...!!!!!!!
    Πώς ... θα σώσουμε τη χώρα..?????????
  • βασωΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 12:09
    Συμφωνω- αλλα αυτο που επειγει ειναι να σταματησουμε το ξεπουλημα της χωρας και κανενα κομμα δεν ζητα την συμπαρασταση του λαου την ωρα που περνουν τα νομοσχεδια.Ο λαος πρεπει να ενωθη για να σταματησουμε αυτα τα αισχη διοτι ολες αυτες οι μικρες ομαδες που διαμαρτυρονται μεχρι τωρα δεν κατωρθωσαν τιποτε!!!Η δυναμη ειναι η ενοτητα.
  • ScepticismΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 10:48
    Στη θέση του πανικα ψωμιάδη δίπλα στον αυτία, τώρα βλέπουμε τον καημένο

    Σίγουρα υπάρχει κάποιος παραλληλισμός
  • ΜΠΑΜΠΗΣΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 10:47
    mazi tin desatai pano moy ti xora kai esy pano moy ebales to xerakisoy tora olloi sas mas to paizete sotires .............tora einai arga gia korkodeilia dakrya pano tin ellada kai ton ftoxo lao tis toys balate stin kataciji.
  • STAVRAKASSΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 10:09
    ΕΝΩ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΓΥΨΟ ΕΤΣΙ;
  • ΜΑΝΩΛΗΣ ΝΑΞΟΣΣάββατο 12 Ιανουαρίου 2013, 09:48
    ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΚΑΜΕΝΟ. ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΗΣΟΥΝ. ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΚΕΝΕΣ? ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΠΟΝΟΣ?