• Αθήνα16°CΥψηλή:20°C
    Χαμηλή:15°C
  • Θεσ/νίκη17°CΥψηλή:20°C
    Χαμηλή:14°C
  • Πάτρα16°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:15°C
  • Ηράκλειο15°CΥψηλή:22°C
    Χαμηλή:16°C
  • Λάρισα13°CΥψηλή:23°C
    Χαμηλή:13°C
ΞΕΒΡΑΣΤΗΚΕ ΔΕΛΦΙΝΙ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

Το πόθεν έσχες του Νίκου Μιχαλολιάκου

Πρώτη καταχώρηση: 11/12/2012 - 13:56

Τελευταία δημοσίευση: 11/12/2012 13:56Πολιτική

Το πόθεν έσχες του Νίκου Μιχαλολιάκου

Το πόθεν έσχες του Νίκου Μιχαλολιάκου

 

 

Ο αρχηγός της Χρυσής Αυγής, Νίκος Μιχαλολιάκος, υπέβαλε από κοινού με τη σύζυγό του Ελένη Ζαρούλια, δήλωση πόθεν έσχες για το 2011, ως υπεύθυνος οικονομικών του κόμματος, αφού τότε η Χρυσή Αυγή δεν είχε μπει ακόμα στη Βουλή.

Από τις σχετικές δηλώσεις προκύπτει ότι ο Νίκος Μιχαλολιάκος είχε εισοδήματα 22.915, 53 ευρώ, ενώ η Ελένη Ζαρούλια 17.659, 45 ευρώ.

Επιπλέον η κ. Ζαρούλια είναι ιδιοκτήτρια τεσσάρων καταστημάτων στο κέντρο της Αθήνας και ενός διαμερίσματος 111 τμ στο Μαρούσι.  Ο ίδιος ο αρχηγός της Χρυσής Αυγής διαθέτει την ψιλή κυριότητα σε τέσσερα καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας καθώς και σε ένα ακίνητο στο Γύθειο.

Ο κ. Μιχαλολιάκος έχει συνολικές καταθέσεις 3.614 ευρώ, ενώ η σύζυγός του 3.378,73 ευρώ.

Ακόμη ο αρχηγός της Χρυσής Αυγής με τη σύζυγό του έχουν στην κατοχή τους ένα αυτοκίνητο 1.600 κυβικών, το οποίο απέκτησαν το 2004 έναντι 11.000 ευρώ.

Τέλος, ο Νίκος Μιχαλολιάκος, είναι μέτοχος σε επιχείρηση παροχής υπηρεσιών ,χωρίς να δίνονται ωστόσο, επιπλέον στοιχεία.

 

Στις δηλώσεις πόθεν έσχες, σημειώνουμε, ότι δεν περιλαμβάνονται και εκείνες των βουλευτών του κόμματος, καθώς είναι υποχρεωμένοι να υποβάλουν τα πόθεν έσχες τους από εδώ και στο εξής.  

 

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (24)
  • Να ζησουν τα λεβεντοπαιδαΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 22:16
    Ρε σεις αυτος ο ρουφιανος ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ παει με μεζουρα και μετραει τα τετραγωνικά των καταστηματων του Μιχαλολιακου?

    Ρε μπας και ειναι ο προικοθηρας και παει να σιγουρεψει τη μελλοντικη του περιουσια ?(Αξιο το παιδι για το κουραγιο και το θαρρος του)

    ΠΑΤΕΡΑ ΒΑΛΕ ΑΚΟΜΑ ΕΚΑΤΟ Ο ΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΒΕΝΤΗΣ!!! ΛΕΒΕΝΤΟΠΑΙΔΟΣ!!!
  • Ναζιστικός υπόκοσμοςΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 19:52
    Στις επόμενες εκλογές το δίλημμα θα είναι νεοναζί χρυσαύγουλο ή άνθρωπος...
  • Οι Έλληνες δεν τρώνε κουτόχορτοΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 19:42
    Μήπως πρέπει να διαβάσετε και τα αναρτηθέντα περιουσιακά στοιχεία
    των τριών άλλων αρχηγών της συγκυβέρνησης;;;
    Μερικοί έχουν μάτια, αλλά δεν βλέπουν !!!
    Η προπαγάνδα δεν πιάνει πλέον.
    Οι Έλληνες δεν τρώνε κουτόχορτο.
    Ευτυχώς υπάρχει Χρυσή Αυγή.
  • Ισλαμικη αριστεραΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 19:04
    Στις επομενες εκλογες το διλλημα θα ειναι....η' χρυσαυγιτης η' ισλαμιστης.
  • ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 18:45
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΛΕΕΙ 8 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΦΙΛΕΤΑ!!!!! ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΥΠΕΣ ΑΠΟ 17-40 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ.....

    ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΡΑΗΛΙΝΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΝΟΗΣΕΙ.....ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ

    15.16
    15.17
    15.19
    15.21
    15.24
    15.28

    ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΥΜΙΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΛΕΠΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
    ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.
    ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΞΕΒΡΑΚΩΝΟΝΤΑΙ.
  • Οι Γερανοι ναζι ξαναρθανεΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 17:37
    Τοσο καιρο τον ταιζε η ΚΥΠ και τα κερδη απο προστασια βουλευτων του συστηματος ΠΑΣΟΚ-ΝΔ και λοιπων αξιοτιμων προσωπων- μαγαζιων, τωρα τα παιρνει οικογενειακως απο τον Ελληνικο λαο που μισει ΩΣ ΒΡΩΜΟΝΑΖΙ.

    Για γιος μισθοσυντηρητου χωροφυλακα κιαλα τα πηγε.

    Εγω 20χρονια εργαζομενος κι ακομα χρωσταω τα μαλια της κεφαλης μου για 45 μ2 διαμερισματακι.

    ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΕΣ 8 ΣΠΙΤΙΑ-ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΚΙ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΡΕ ΚΑΘΑΡΟΧΕΡΗ?

    και με φορολογικη δηλωση ...απορου .

    ΝΑ ΟΙ ΦΟΡΟΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ
  • ΤΟ ΚΡΥΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 17:06
    ο"λαϊκός" σύνδεσμος Χ.Α. !!

    πιο λαϊκός...πεθαίνεις !

    -αντι-συστημικός :αφού εκμεταλλέυτικε όλα τα προνόμια των βο(υ)λευτών(χρηματικά και μή)
    -αντι-καπιταλιστικός: αφού είναι κατά της κεφαιοποίησης των τραπεζών και όπως βλέπουμε έχει ελάχιστες καταθέσεις στις τράπεζες
    -αντι-μνημονιακός : ούτε διαδηλώσεις, ούτε διαμαρτηρίες για τη Μέρκελ και τους τροϊκάνους !αρκεί η καταγγελία σε ανακοινώση τύπου
    -ΕΞΟ Η ΞΕΝΗ : με Roberto Chaidi, Μεξικάνες συζήγους, ημεδαπό βουλευτή , απασχολούμενους αλοδαπούς σε φούρνους και ροζ ξενοδοχεία
    -ΠΑΤΡΗΟΤΕΣ: με πατριώτες τους χίτες, ασφαλίτες, Παπαδόπουλους, Ντερτιλήδες και ότι σε δοσίλογο , ρουφιάνο των ξένων, μαυραγορίτη, καταδότη φασιστοειδές ;έχει πέσει στις μαύρες σελίδες της ιστορίας
    -ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ: με όνομα "golden dawn" από το γνωστό χριστιανικό τάγμα, μαυροκόκκινα σύμβολα , αναμένες δάδες , με τους βουλευτές να ρητορεύουν λόγια αγάπης και ευγενούς άμιλας για τον πλησίον εν χριστώ αδελφό!Χριστιανικά συγγράματα όπως "Ο μέγας Παν, Ο εβραιοχριστιανισμός που κατέστρεψε τη θρησκεία των αρέιων, το λαμπρό σκότος που εωσφόρου.. κ.α..αλλά και ύμους τίγκα στο χριστιανικό πνεύμα μελωδών του κατηχητικού όπως naer mataron, Hellenic Stompers, Der Sturmer, Porgom, με ωραιότατους ύμνους στην Παναγία που καταδικάζουν τον αντίχριστο!!!

    Αχ......! ευτυχώς!Πιστεύω πως όλο και περισσότεροι θα εντρυφήσουν στις μεγάλες αξίες και αρετές αυτών των θεόσταλτων χρυσών αγγέλων που αποπνέουν τόσο.....ελληνισμό!!!!
  • ΜΕ 40.000 ΕΥΡΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑ,ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ 8 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ , 2 ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ???Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 16:32
    τι λετε ρε παιδια?8 καταστηματα και εχουν εισοδημα 40, 000 ευρω μονο?και με αυτα τα 40.000 ευρω συντηρουν 8 καταστηματα 2 ακινητα και αυτοκινητο και οικογενεια και περιοδικα της χρυσης αυγης?ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΚΟ ΕΧΕΙ Η ΦΑΒΑ....ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΤΕ ΟΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ?
  • nickosΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 16:08
    Ta katevata sas na ta kanete copy paste allou!
    Ektos voulhs kserw atoma pou exoun diplasia kai triplasia periousia!
    Na koitaksete autous pou psifizetai kai exoun entos voulhs ta teleutaia xronia ta apisteuta kai adikaiologita PROVATA E PROVATA!
  • βουλευτίνα το πρωί..τσατσά το βράδυΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:49
    ας είναι καλά η πελατεία στο NEW DREAM αν τις γουσταρει ο κοσμακις τις αλοδαπες γιατί να τις απελάσουμε! ας τις ελληνοποιήσουμε να τσεπώσουμ όσο μπουρούμε και από κει!


    ΕΚΣΟ Η ΚΣΕΝΗ ΑΠ ΤΗΝ ΕΛΑΔΑ !!.....ΜΕΣΑ Η ΚΣΕΝΕΣ!
  • xrisaΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:32
    ...Και τα απέκτησε πριν μπεί στην Βουλή!!!
  • ΝικόλαςΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:29
    Πω πω κάτι παιδιά του λαού με 8 καταστήματα μόνον στην κυριότητά τους .... μπράβο, μπράβο ..... και τώρα που παίρνουν και διπλή τη βουλευτική αποζημίωση φανταστείτε που θα πάει το ύψος των εσόδων τους
  • ΖΗΤΩ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΑΕ ΠΑΡΕ ΤΑ @@@@@@@ ΜΑΣΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:28
    Είναι ιδιοκτήτες ακινήτων αξίας εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ, αλλά τα παραχωρούν δωρεάν σε τρίτους αποποιούμενοι κάθε οικονομικό όφελος και στην Εφορία εμφανίζονται ως «βιοπαλαιστές».


    Είναι βασικοί «αιμοδότες» επιχείρησης ΑΕ, χωρίς να εισπράττουν ούτε ένα ευρώ από τα κέρδη της που ξεπερνούν τα 100.000 ευρώ, ενώ προσφέρουν «αμισθί» τις υπηρεσίες τους ως μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου.

    Το «ελληνικό δαιμόνιό τους» περιπλέκεται -με το αζημίωτο- με Βορειοηπειρώτες που διαθέτουν εξελληνισμένα ονόματα και οι οποίοι καταβάλλουν διά της τεθλασμένης παχυλά ενοίκια για το ξενοδοχείο - καταφύγιο... φιλήδονων ζευγαριών «New Dream» στην πλατεία Αττικής.

    Αυτά και άλλα «θαυματουργά» συνθέτουν το οικονομικό προφίλ του αρχηγού της Χρυσής Αυγής Νίκου Μιχαλολιάκου και της συζύγου του Ελένης Ζαρούλια, που έχουν ταχθεί στο ύψιστο πατριωτικό καθήκον να «καθαρίσουν την ελληνική φυλή από ξένα μιάσματα» και να οδηγήσουν τον λαό σε μια νέα... εθνική παλιγγενεσία.

    Η κοινή φορολογική τους δήλωση δείχνει ότι πέρυσι «τα έβγαζαν πέρα» με 1.652 ευρώ τον μήνα, καθώς η μεν κ. Ζαρούλια δεν εμφάνισε ούτε ευρώ πραγματικό εισόδημα αλλά μόνο τεκμαρτό από δωρεάν παραχωρήσεις ακινήτων, ο δε κ. Μιχαλολιάκος δήλωσε φορολογητέο εισόδημα από έκδοση εντύπων ύψους 23.000 ευρώ, από το οποίο αν αφαιρεθεί ο αναλογούν φόρος «έμειναν στην τσέπη του» 19.827 ευρώ. Συνεπώς, το καθαρό μηνιαίο εισόδημα της οικογένειας ήταν 1.652 ευρώ.

    Την ίδια ώρα η σύζυγος του κ. Μιχαλολιάκου ως φυσικό πρόσωπο εμφάνισε στο έντυπο «Ε1» ακαθάριστο τεκμαρτό εισόδημα ύψους 33.700 ευρώ από δωρεάν παραχώρηση ακινήτων, μεταξύ των οποίων το κτίριο που στεγάζεται το ξενοδοχείο «New Dream» και δύο καταστήματα.

    «Δωρεάν παραχώρηση»

    Επισημαίνεται ότι το «τεκμαρτό εισόδημα» από ακίνητα σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει μισθωτήριο συμβόλαιο αλλά κατά δήλωση του ιδιοκτήτη «δωρεάν παραχώρηση» υπολογίζεται με συντελεστή τουλάχιστον 3, 5% επί της αντικειμενικής αξίας των παραχωρούμενων ακινήτων. Με βάση τα παραπάνω προκύπτει ότι η αντικειμενική αξία των ακινήτων (κατά κανόνα είναι σαφώς χαμηλότερη από την αγοραία αξία) που έχει παραχωρήσει δωρεάν η κ. Ζαρούλια ανέρχεται σε 960.000 ευρώ. Και τα παράδοξα συνεχίζονται...

    Η Ελένη Ζαρούλια, ιδιοκτήτρια του ακινήτου που στεγάζεται το ξενοδοχείο «New Dream», η οποία στη φετινή φορολογική δήλωση δεν δήλωσε ούτε ένα ευρώ από μισθώματα, έχει παραχωρήσει το κτίριο στην εταιρεία «Λυδία ΑΕ - Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Επιχειρήσεων», που φέρεται να το ενοικιάζει και να εισπράττει τα μισθώματα από την εταιρεία «Π.Β. ΤΣΙΑΝΤΟΣ ΕΠΕ», διαχειρίστρια του «New Dream». Την ίδια ώρα η σύζυγος του αρχηγού της Χρυσής Αυγής και ο ίδιος εμφανίζονται ως μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της ΑΕ. Και μάλιστα η κ. Ζαρούλια υπογράφει φαρδιά πλατιά τους ισολογισμούς ως αντιπρόεδρος της «Λυδία ΑΕ» και ο αδερφός της Αθανάσιος Ζαρούλιας με την ιδιότητα του προέδρου και διευθύνοντος συμβούλου.

    Η εταιρεία τα τελευταία τέσσερα χρόνια εμφανίζει καθαρά κέρδη μεταξύ 83.000 και 130.000 ευρώ (το 2011 εμφάνισε κέρδη 130.000 ευρώ), από τα οποία το μεγαλύτερο μέρος διανέμει ως μέρισμα στους μετόχους οι οποίοι δεν φαίνονται, καλυπτόμενοι πίσω από τις μη ονομαστικές μετοχές της ΑΕ.

    Με βάση τα παραπάνω υπάρχουν τουλάχιστον δύο «γκρίζες ζώνες»:
    Η πρώτη αφορά το γεγονός ότι ενώ η κ. Ζαρούλια είναι ο βασικός αιμοδότης της ΑΕ με τη «εισφορά» του ακινήτου ξενοδοχείου στην επιχείρηση εμφανίζεται απέναντι στην εφορία να μην έχει μερίδιο από τα κέρδη και παράλληλα να μην αμείβεται για τις υπηρεσίες της ως αντιπρόεδρος. Αμισθος ως μέλος του ΔΣ παρουσιάζεται και ο σύζυγός της, Νίκος Μιχαλολιάκος.

    Το δεύτερο γκρίζο σημείο αφορά το γεγονός ότι κ. Ζαρούλια έχει παραχωρήσει ένα εξαιρετικά προσοδοφόρο ακίνητο στην ΑΕ αφιλοκερδώς και μάλιστα της έχει «χαρίσει» τα διόλου ευκαταφρόνητα ενοίκια που καταβάλλει η «ΤΣΙΑΝΤΟΣ ΕΠΕ», ενώ θα μπορούσε να εκμεταλλευθεί το ακίνητο η ίδια ως φυσικό πρόσωπο.
    Βέβαια φως στην παράδοξη αυτή επιλογή ρίχνουν τα παρακάτω:


    1. Το να συμμετέχει κάποιος με τον ένα ή τον άλλο τρόπο σε μια Α.Ε. έχει φορολογικά και άλλα πλεονεκτήματα που δεν τα έχει ως φυσικό πρόσωπο. Μεταξύ αυτών περιλαμβάνονται η ανωνυμία λόγω των μη ονομαστικών μετοχών, η χαμηλή φορολογία στα εισοδήματα, καθώς τα κέρδη φορολογούνται στο όνομα της ΑΕ, η δυνατότητα περισσότερων εκπιπτόμενων αποσβέσεων και δαπανών από τα ακαθάριστα έσοδα, η απαλλαγή υπό προϋποθέσεις από τον φόρο μεταβίβασης ακινήτων κ.ά.

    Στους ισολογισμούς της «Λυδία ΑΕ» δεν φαίνονται ούτε αν και πόσα χρήματα καταβλήθηκαν για αμοιβές μελών του ΔΣ, ούτε ποιοι και πόσα εισέπραξαν ως μέρισμα, ενώ η κ. Ζαρούλια δεν εμφανίζει στην εφορία εισόδημα από αμοιβές για συμμετοχή σε ΔΣ ή μερίσματα.

    2. Μία από τις πλέον αποτελεσματικές μεθόδους για να σβήσει κάποιος τα ίχνη του από την εφορία και να γλιτώσει μεγάλα ποσά φόρου για εισοδήματα από εκμίσθωση ακινήτων είναι να εμφανίσει στη δήλωσή του ότι τα ακίνητα έχουν παραχωρηθεί δωρεάν σε τρίτους. Με αυτόν τον τρόπο μπορεί να γλιτώσει μεγάλα ποσά φόρο για ενοίκια που εισπράττει κάτω από τραπέζι και απλώς η εφορία τού υπολογίζει ένα μίνιμουμ «τεκμαρτό» εισόδημα από τη δωρεάν παραχώρηση ακινήτων που είναι χαμηλό και «συμφέρει». Το εισόδημα αυτό προσδιορίζεται με συντελεστές 3, 5% έως 5% επί της αντικειμενικής τιμής του ακινήτου που παραχωρήθηκε.

    Ετσι η Ελένη Ζαρούλια δήλωσε για το 2011 από δωρεάν παραχώρηση του ξενοδοχείου και δύο καταστημάτων «τεκμαρτό εισόδημα» ύψους 33.700 ευρώ και φορολογήθηκε με βάση την κλίμακα φυσικών προσώπων και με κλιμακωτούς συντελεστές από 10% μέχρι 35% το ανώτερο - το 35% αφορά ένα μικρό τμήμα του εισοδήματος της τάξης των 7.000 ευρώ.
    Αν εισέπραττε ως φυσικό πρόσωπο το ποσό που δήλωσε πέρυσι η «Π.Β. ΤΣΙΑΝΤΟΣ ΕΠΕ» ότι κατέβαλλε για ενοίκιο του ξενοδοχείου «New Dream», δηλαδή 104.000 ευρώ, τότε μόνο για το εισόδημα από το ενοίκιο θα φορολογούνταν με συντελεστή μέχρι και 45%. Ετσι με το τεκμαρτό εισόδημα ο αναλογούν φόρος ανέρχεται σε 6.370 ευρώ, ενώ ο φόρος για το εισόδημα από το ενοίκιο διαμορφώνεται στα 34.220 ευρώ, δηλαδή πάνω από 400% υψηλότερος.

    Σύμφωνα με πληροφορίες, η εταιρεία δήλωσε για τη περσινή χρήση καθαρά κέρδη 130.000 ευρώ που αν πιστέψουμε τη φορολογική δήλωση της «Π.Β. ΤΣΙΑΝΤΟΣ ΕΠΕ», σχεδόν ολόκληρο το ποσό προήλθε από το μίσθωμα που κατέβαλλε η ΕΠΕ για το ξενοδοχείο «New Dream».

    Κρυφτούλι με τον νόμο

    Σκιές στις φορολογικές δηλώσεις και εξελλη-νισμένοι εταίροι
    Γκρίζες ζώνες υπάρχουν και στις φορολογικές δηλώσεις του ενοικιαστή του κτιρίου του Ξενοδοχείου. Η εταιρεία New Dream - Π.Β. ΤΣΙΑΝΤΟΣ ΕΠΕ στη φορολογική δήλωση του 2011 εμφάνισε τζίρο ύψους 448.000 ευρώ και κατέβαλε στη Λυδία AE ποσό 104.000 για ενοίκιο και άλλα 12.000 ευρώ στην Ελένη Ζαρούλια. Το εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι ότι η εταιρεία ενέγραψε υπέρογκες δαπάνες και έξοδα με αποτέλεσμα το καθαρό φορολογητέο της εισόδημα να προσγειωθεί στα 12.000 ευρώ! Λογιστικές ακρότητες...

    Επισημαίνεται ότι οι εταίροι της ΕΠΕ είναι ο Πέτρος (PETRO) Τσιάντος (CANDO) γεννημένος στους Αγίους Σαράντα Αλβανίας στις 17/11/1971 και ο Βαγγέλης (VANGJEL) Τσιάντος (CANDO) γεννημένος στο Αργυρόκαστρο Αλβανίας στις 12/12/1977. Από τα στοιχεία της ταυτότητάς τους είναι εμφανές ότι τα ονόματά τους είναι εξελληνισμένα. Οι αδελφοί Τσιάντος έχουν και άλλες εμπορικές δραστηριότητες. Σύμφωνα με το ΦΕΚ στις 3 Νοεμβρίου 2011 καταχωρίστηκε στο Γενικό Εμπορικό Μητρώο το καταστατικό της σύστασης Εταιρείας Περιορισμένης Ευθύνης με την επωνυμία ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΙΝΟΒΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ με τον διακριτικό τίτλο NOVITA ΕΠΕ. Στην εταιρεία συμμετέχουν ως εταίροι οι Πέτρος και Βαγγέλης Τσιάντος.
    ΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ

    Μια νύχτα στο «New Dream»

    Πήγαμε, είδαμε και... απόδειξη δεν πήραμε
    Τετάρτη βράδυ και λίγο μετά τις 21.00 επισκεφθήκαμε το «New Dream», στη συμβολή των οδών Λιοσίων και Σεπολίων, στην πλατεία Αττικής. Μιλήσαμε με τους αλλοδαπούς εργαζόμενους, εξερευνήσαμε εξονυχιστικά τα τριτοκοσμικά δωμάτιά τους και αποχωρήσαμε λίγες ώρες μετά, μη λαμβάνοντας την προβλεπόμενη απόδειξη που όφειλε να μας δώσει ο ρεσεψιονίστ, ενώ είχαμε καταβάλει το ποσό των 25 ευρώ. Ακολουθώντας τη φωτεινή ένδειξη για τη «μυστική» είσοδο του μοτέλ από την οδό Σεπολίων και αφού περάσαμε ένα μπαρ που βρίσκεται στο ισόγειο του κτιρίου, εισήλθαμε στο αίθριό του.
    Κατευθυνθήκαμε προς τη ρεσεψιόν και αφού διασχίσαμε αλλεπάλληλες σκάλες, φτάσαμε στο χολ της κυρίας εισόδου, όπου ο ευγενής υπάλληλος πίσω από το γκισέ μάς καλησπέρισε με ελαφρώς ξενική προφορά. Δίχως να χάσει ούτε λεπτό, ζητώντας ταυτότητες και άλλα τέτοια, μας παρέδωσε τάχιστα το κλειδί ενός δωματίου που βρισκόταν στον πρώτο όροφο. Στον διάδρομο παρατηρήσαμε το κτίριο καλύτερα, του οποίου η παλαιότητα ήταν εμφανής, παρά τις επισκευαστικές προσπάθειες.

    Η διακόσμηση στο δωμάτιο κακόγουστη, με το μπορντό χρώμα να κυριαρχεί στους τοίχους και στις κουρτίνες. Η πολυκαιρισμένη ροζ μοκέτα που κοσμούσε το πάτωμα ήταν σημαδεμένη από τσιγάρα και λεκέδες. Πάνω από το διπλό κρεβάτι, ένα κάδρο με δύο γυμνούς έγχρωμους αθλητές σε στάση γυμναστικού συμπλέγματος, φωτισμένο με σποτ συμπλήρωνε την παρακμιακή ατμόσφαιρα.

    Η αλλοδαπή καθαρίστρια

    Στις μαξιλαροθήκες ήταν κεντημένο το όνομα του μοτέλ: Νew Dream. Λίγο αργότερα, για να μην κινήσουμε υποψίες, αποφασίσαμε να διαπιστώσουμε την ποιότητα του σέρβις. Καλέσαμε τη ρεσεψιόν και παραγγείλαμε ποτά. Δέκα λεπτά αργότερα μια μικροκαμωμένη αλλοδαπή καθαρίστρια μας σέρβιρε μιλώντας σπαστά Ελληνικά. Φεύγοντας, καταλήξαμε στο συμπέρασμα αφενός ότι οι μετανάστες είναι... ανεκτοί στην Ελλάδα μόνο όταν εργάζονται σε επιχείρηση που σχετίζεται με την οικογένεια Μιχαλολιάκου και αφετέρου ότι ο γενικός γραμματέας της Χρυσής Αυγής δεν προστατεύει μόνο τους υπερήλικες του Αγίου Παντελεήμονος αλλά και το όργιο φοροδιαφυγής που συντελείται στο ξενοδοχείο «New Dream».
  • ΣΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ Μ@@@@@Σ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΑΓΚΑΣ.......Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:24
    ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΛΑΙΚΕΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΙΓΑΛΑ.............ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΜΝΗΝΟΝΙΑΚΟ ΚΟΜΜΑ.ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΣΥΣΤΗΜΙΚΟ.............
  • ΤΟ ΑΔΕΛΦΑΚΙ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ.......ΔΕΙΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ......Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:21
    Τι σχέση έχει ο ηγέτης της Χρυσής Αυγής Νίκος Μιχαλολιάκος με τον γνωστό ποινικολόγο Τάκη Μιχαλόλια; Είναι αδέλφια. Και γιατί έχουν διαφορετικά επώνυμα;

    Ο Τάκης Μιχαλόλιας είναι ένας από τους πλέον γνωστούς και ισχυρούς ποινικολόγους της Αθήνας και έχει διατελέσει νομικός σύμβουλος ή συνήγορος υπεράσπισης σε πολύκροτες υποθέσεις. Ηταν συνήγορος του Γιώργου Κοσκωτά στην πολύκροτη δίκη. Ακόμη έχει υπερασπιστεί τον ηγούμενο Εφραίμ, τον εκδότη Γρηγόρη Μιχαλόπουλο, τον γνωστό ακροδεξιό Περίανδρο που έχει καταδικαστεί για απόπειρα ανθρωποκτονίας.

    Εχει διατελέσει νομικός σύμβουλος του Σωκράτη Κόκκαλη και της ΠΑΕ Ολυμπιακός και του προφυλακισμένου σήμερα Ακη Τσοχατζόπουλου.
  • ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΓΡΑΦΕ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΤ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΝΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:19
    ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ......
    Το τεύχος 26 (Μάιος 1987) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή» ήταν αφιερωμένο στο θάνατο του Χίτλερ για το οποίο μάλιστα ο Νίκος Μιχαλολιάκος γράφει τα εξής



    Το τεύχος 26 (Μάιος 1987) του περιοδικού «Χρυσή Αυγή» είναι αφιερωμένο στο συγκεκριμένο γεγονός για το οποίο γράφει μάλιστα ο Νίκος Μιχαλολιάκος γράφει τα εξής:

    «Στις 30 Απριλίου 1987 συμπληρώθηκαν σαράντα δύο ακριβώς χρόνια από την Βαλπούργια Γερμανική νύχτα της 30ης Απριλίου 1945, κατά την οποία ο Αρχηγός του Γερμανικού Ράιχ και οραματιστής της Νέας Ευρώπης Αδόλφος Χίτλερ έθεσε μόνος Του (σ.σ. προσοχή στο κεφαλαίο Τ) εις την γήινη παρουσία Του. [...] 30 Απριλίου 1945, μία λαμπερή σελίδα της σύγχρονης ιστορίας κλείνει. Ο Μεγάλος Άνδρας του Εικοστού Αιώνα, ο εμψυχωτής και απόστολος της Επαναστάσεως του Αγκυλωτού Σταυρού είναι νεκρός».

    Μεταξύ άλλων, ο αρχηγός της Χρυσής Αυγής αναφέρει: «Δεν έχουμε σκοπούς πολιτικάντικους, ούτε και υποφέρουμε από το άγχος της κοινοβουλευτικής παρουσίας, δεν αναζητούμε μια θέση κάτω από τον ήλιο της δημοκρατίας, αρνούμεθα την δημοκρατία, αρνούμεθα την αρχή της πλειοψηφίας, αρνούμεθα την πολιτική του marketing και παραμένουμε πιστοί, σήμερα που όλοι γίνανε άπιστοι, παραμένουμε πιστοί στα οράματα της Εθνικοσοσιαλιστικής Ιδέας».

    Το κείμενο καταλήγει: «Χίλια εννεακόσια ογδόντα επτά, σαράντα δύο χρόνια μετά, μετά, με την σκέψη και την ψυχή μας δοσμένη στην Μνήμη του Μεγάλου μας Αρχηγού, υψώνουμε το δεξί χέρι ψηλά, χαιρετούμε τον Ήλιο και με το θάρρος, που μας επιβάλλει η Στρατιωτική μας Τιμή και το Εθνικοσοσιαλιστικό μας καθήκον κραυγάζουμε γεμάτοι πάθος, πίστη στο μέλλον και στα οράματά μας: HEIL HITLER!»
  • ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ.....Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:17
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΩΝ ΛΙΝΚ, ΑΠΛΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΣΤΟ GOOGLE ΤΟ ΕΞΗΣ KAI ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟ : Κοιμούνται οι βουλευτές στην …βουλή
  • ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:16
    Η ΕΙΔΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ.ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΣΤΟ GOOGLE ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ.

    Καταγγέλλει όλους τους πολιτικούς ως διεφθαρμένους αλλά ο ίδιος στη φορολογική του δήλωση εμφανίζει υπέρογκες δαπάνες για να γλιτώσει φόρο, ενώ ως... ηθικός και ενάρετος συμμετέχει στο διοικητικό συμβούλιο «ροζ» ξενοδοχείου στο οποίο απασχολούνται αλλοδαποί εργαζόμενοι.

    Δεν διστάζει να χαιρετάει ναζιστικά και να διακηρύσσει σε υψηλούς τόνους ότι τα χέρια του είναι καθαρά αφήνοντας σαφή υπονοούμενα για «βρώμικες δουλειές» και υπόγειες συναλλαγές του πολιτικού συστήματος. Αλλά φαίνεται ότι υπάρχουν πολλές γκρίζες ζώνες στις συναλλαγές του ιδίου, της συζύγου του και συγγενικών προσώπων με την Εφορία από εμπορικές δραστηριότητες.

    Εξαπολύει μύδρους στη Βουλή για υποταγή της χώρας στους ξένους δανειστές και υψώνει τη σημαία της εθνικής απελευθέρωσης και της φυλετικής καθαρότητας των Ελλήνων.

    Αλλά μετέχει στο διοικητικό συμβούλιο «ροζ» ξενοδοχείου μαζί με τη σύζυγό του και συγγενείς της, ενώ σύμφωνα με τα λεγόμενα το ακίνητο έχει ενοικιάσει από συγγενείς της γυναίκας του μια κάποια οικογένεια Βορειοηπειρωτών.

    Καταγγέλλει συλλήβδην όλους τους πολιτικούς για διεφθαρμένους, αλλά στη φορολογική δήλωση ως ατομική επιχείρηση έκδοσης εντύπων και εφημερίδων εμφανίζει υπέρογκες δαπάνες για να περιορίσει το καθαρό εισόδημά του και να γλιτώσει φόρο.

    Λέει πολλά αλλά... δηλώνει λίγα

    Πρόκειται για τον αρχηγό της φιλοναζιστικής οργάνωσης «Χρυσή Αυγή» κ. Νίκο Μιχαλολιάκο, που από την έρευνα που κάναμε για τις επαγγελματικές του δραστηριότητες και τις συναλλαγές του ιδίου και της συζύγου του κ. Ελένης Ζαρούλια με την Εφορία προκύπτουν πολλά «σκοτεινά σημεία».

    Το πρώτο αφορά στη συμμετοχή τους στο Διοικητικό Συμβούλιο του ξενοδοχείου που φέρει το όνομα «New Dream» στην πλατεία Αττικής. Παρά το γεγονός ότι το ξενοδοχείο είναι εν λειτουργία από το 2000 και μετά υποβάλλει μηδενικές δηλώσεις ΦΠΑ αν και οι υπηρεσίες που παρέχει υπόκεινται σε ΦΠΑ και συνεπώς εισπράττει ΦΠΑ από τους πελάτες του.

    Πώς εξηγείται ότι για δώδεκα συνεχή έτη το ξενοδοχείο εμφανίζεται να μην εισπράττει ούτε ένα ευρώ ΦΠΑ από την παροχή υπηρεσιών και ως εκ τούτου να μην αποδίδει ΦΠΑ. Εκτός κι αν δεν εκδίδει καθόλου αποδείξεις, πράγμα που συνιστά βαριά φορολογική παράβαση.

    Επισημαίνεται ότι υπεύθυνοι ενώπιον του νόμου για την υποβολή των δηλώσεων ΦΠΑ είναι τα μέλη του Δ.Σ. του ξενοδοχείου.

    Σύμφωνα με τον νόμο, υποχρέωση να υποβάλλουν εκκαθαριστική δήλωση ΦΠΑ έχουν οι υποκείμενοι στον φόρο που ενεργούν φορολογητέες πράξεις ή και απαλλασσόμενες με δικαίωμα έκπτωσης του φόρου ακόμα και στην περίπτωση που δεν πραγματοποιήθηκε οικονομική δραστηριότητα, όπως και στην περίπτωση που η επιχείρηση δήλωσε ότι βρίσκεται σε αδράνεια.

    Οι δουλειές του αρχηγού της Χρυσής Αυγής και της συζύγου του πάνε από το καλό στο καλύτερο από το 2009 και μετά καθώς, σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, στις φορολογικές τους δηλώσεις εμφανίζουν ολοένα και αυξανόμενα έσοδα που πέρυσι ξεπέρασαν συνολικά τα 120.000 ευρώ.

    Ειδικότερα το 2009 δήλωσε 20.000 και η σύζυγός του 12.000 ευρώ, το 2010 εμφάνισαν εισοδήματα 23.000 ευρώ και 17.000 ευρώ αντίστοιχα ενώ το 2011 ο κ. Μιχαλολιάκος δήλωσε ακαθάριστα έσοδα 103.000 ευρώ από ατομική επιχείρηση (έκδοση εντύπων και εφημερίδες). Την ίδια χρονιά η κ. Ελένη Ζαρούλια δηλώνει εισοδήματα 33.700 ευρώ από δωρεάν παραχώρηση ακινήτων, καταστημάτων και γραφείων, μεταξύ των οποίων και το ξενοδοχείο, αλλά δεν εμφάνισε εισόδημα από μερίσματα.

    Ρέκορντμαν στα έξοδα

    Όμως ο κ. Μιχαλολιάκος για να μειώσει το καθαρό εισόδημα και συνεπώς το ποσό του φόρου που έπρεπε να καταβάλει ενέγραψε υψηλές δαπάνες για την άσκηση της επαγγελματικής του δραστηριότητας. Έτσι το φορολογητέο εισόδημά του μειώθηκε περίπου στο ένα τέταρτο των εσόδων που εισέπραξε.

    Ειδικότερα, ενώ το 2011 κατά δήλωσή του τα ακαθάριστα έσοδα ανήλθαν σε 103.000 ευρώ, φορολογήθηκε για 23.000 ευρώ. Κι αυτό γιατί, σύμφωνα με τον φορολογικό νόμο, όταν κάποιος ασκεί ελεύθερο επάγγελμα ή έχει επιχείρηση αφαιρεί από τα ακαθάριστα έσοδα συγκεκριμένες κατηγορίες δαπανών που αναγνωρίζει η Εφορία για την άσκηση της επαγγελματικής του δραστηριότητας και το ποσό που απομένει αποτελεί το φορολογητέο εισόδημα.

    Μόνο που το ισχύον καθεστώς θέτει όρια στο ποσοστό των δαπανών που μπορεί να εκπέσει από τα έσοδα, το οποίο σε γενικές γραμμές κυμαίνεται στο 40%. Αν τα έξοδα που εμφανίζει ο επιτηδευματίας υπερβαίνουν το 50%, τότε θεωρείται ύποπτος για φοροδιαφυγή και παίρνει σειρά για τακτικό έλεγχο προκειμένου να διαπιστωθεί αν οι δαπάνες που εμφανίζει είναι πραγματικές ή «φουσκωμένες» με στόχο να περιορίσει το ποσό του φόρου.

    Στην περίπτωση όμως του κ. Μιχαλολιάκου καταρρίφθηκαν όλα τα ρεκόρ εξόδων, αφού οι δαπάνες που εμφάνισε για το έτος 2010 έφθασαν στο αστρονομικό ποσό των 80.000 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι το ποσοστό των εξόδων του κ. Μιχαλολιάκου επί του τζίρου του διαμορφώθηκε στο 78%. Δηλαδή για κάθε ευρώ που εισέπραττε είχε δαπάνες 78 ευρώ και συνεπώς «στην τσέπη έβαζε» μόλις 22 ευρώ.

    NEW DREAΜ
    Ξενοδοχείο νοικιασμένο σε άγνωστους Βορειοηπειρώτες και με μέλη του Δ.Σ. παντρεμένα με αλλοδαπές

    Αγνώστου ταυτότητας Βορειοηπειρώτες-ενοικιαστές, «συγγενική διαπλοκή» στο Διοικητικό Συμβούλιο με δύο μέλη μάλιστα να έχουν νυμφευθεί αλλοδαπές κατά παράβαση των αρχών και της ιδεολογίας της «Χρυσής Αυγής» συνθέτουν το σκηνικό στο Ξενοδοχείο «New Dream» στην πλατεία Αττικής

    Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου και διευθύνων σύμβουλος ο κ. Αθανάσιος Ζαρούλιας του Βασιλείου, αδελφός της συζύγου του κ. Μιχαλολιάκου, ο οποίος είναι παντρεμένος με Πολωνή. Η κ. Ελένη Ζαρούλια κατέχει θέση αντιπρόεδρου ενώ στο ΔΣ συμμετέχει και η μητέρα της, Αλεξάνδρα Δανέλη. Ο αρχηγός της «Χρυσής Αυγής» είναι μέλος του διοικητικού συμβουλίου. Άλλο μέλος του ΔΣ είναι ο Σωτήρης Μαρτίνος, ο οποίος είναι παντρεμένος με Φιλλιπινέζα.

    Ως υπεύθυνη διαχείρισης του ξενοδοχείου φέρεται η εταιρεία «ΛΥΔΙΑ - Ξενοδοχειακές και Τουριστικές Επιχειρήσεις Ανώνυμος Εταιρία», η οποία δηλώνει ως έδρα το ίδιο κτίριο της οδού Λιοσίων 121. Την εταιρεία εκπροσωπεί και δεσμεύει ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος του ΔΣ της ανώνυμης εταιρείας που είναι ο κ. Αθανάσιος Ζαρούλιας.

    Στο ξενοδοχείο βρίσκουν καταφύγιο πολλά παράνομα ζευγάρια και «επαγγελματίες» του σεξ και είναι γνωστό σε όσους συνηθίζουν να περνούν λίγες ώρες χαλάρωσης με τρυφερή συντροφιά. Μάλιστα σε αντίθεση με το βασικό σύνθημα της «Χρυσής Αυγής» και του αρχηγού της «κάθε ξένος εργάτης, ένας Ελληνας άνεργος» στο ξενοδοχείο απασχολούνται και αλλοδαποί εργαζόμενοι όπως απεκάλυψε έρευνα της αστυνομίας με αφορμή περιστατικό κλοπής τον Αύγουστο του 2010 σε βάρος του ρεσεψιονίστ και ο οποίος σύμφωνα με την αστυνομία ήταν αλλοδαπός.
  • Αυτός εκπαιδεύει τους Έλληνες στα 18 ευρώ μεροκάματοΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 15:06
    Αυτός εκπαιδεύει τους Έλληνες στα 18 ευρώ μεροκάματο και στα συσσίτια. Αυτό βολεύει και την κυβέρνηση. Και από την άλλη υπογράφει για το ξεπούλημα της δημόσιας περιουσίας (ΑΤΕ). Και από την άλλη βόλεψε στη Βουλή και σύζυγο και κόρη και γκόμενο της κόρης! Όλη η οικογένεια
  • FRAΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 14:58
    @Αυυτος βοηθαει Με τα λογια;
  • pΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 14:52
    Ναι, πολυ καλα στεκεται και βαδιζει.
    Κι ο Χιτλερ τοσα δηλωνε το 1933... και βοηθουσε Γερμανους κι αυτος...
    Η ιστορια επαναλαμβανεται ως τραγικη φαρσα...
    Γκριχενλαντ Ουμπερ Αλες!
  • ΔημήτρηςΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 14:33
    Για να δούμε και το πόθεν έσχες και του αντιρατσιστή Βενιζέλου τώρα, γιατί με μύρια στην τράπεζα και εγώ μπορώ να γίνω αντιρατσιστής....
  • Αυτός τουλάχιστον βοηθάει ΈλληνεςΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 14:21
    Καλά στέκεται.
    Αυτός τουλάχιστον προσφέρει και στους μη έχοντες (συσσίτια, ρουχισμό, ιατρικές εξετάσεις κ.λ.π.)
  • ΠΑΤΡΙΩΤΗΣΤρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012, 14:07
    ΖΗΤΩ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ.

    ΖΗΤΩ Η ΝΙΚΗ.