• Αθήνα8°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:11°C
  • Θεσ/νίκη6°CΥψηλή:13°C
    Χαμηλή:7°C
  • Πάτρα7°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:8°C
  • Ηράκλειο12°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:12°C
  • Λάρισα5°CΥψηλή:13°C
    Χαμηλή:3°C
Ψαριανός: Είναι άθλιοι και ξεφτιλισμένοι - ΒΙΝΤΕΟ

Πρωτοφανείς χαρακτηρισμοί από τη Χρυσή Αυγή

Πρώτη καταχώρηση: 02/12/2012 - 19:37

Τελευταία δημοσίευση: 02/12/2012 19:37Πολιτική

Πρωτοφανείς χαρακτηρισμοί από τη Χρυσή Αυγή

Πρωτοφανείς χαρακτηρισμοί από τη Χρυσή Αυγή

Με πρωτοφανείς χαρακτηρισμούς απάντησαν βουλευτές της Χρυσής Αυγής στον Ευάγγελο Βενιζέλο ο οποίος προανήγγειλε πρωτοβουλία για τη συσπείρωση των κομμάτων κατά της ρατσιστικής δράσης της Χρυσής Αυγής.

Στα εγκαίνια των γραφείων της Χρυσής Αυγής στην Αμαλιάδας, βουλευτές του κόμματος εκτόξευσαν ύβρεις που χαρακτήρισε την Χρυσή Αυγή αντισυνταγματικό μόρφωμα.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής Μιχάλης Αρβανίτης χαρακτήρισε τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ "ευτραφή προδότη", ενώ ο Ηλίας Παναγιώταρος έκανε λόγο για παράταξη σκανδάλων. "Κάποιοι από αυτούς θα βρίσκονται είτε στον προθάλαμο είτε στον κυρίως χώρο του Κορυδάλλο", είπε χαρακτηριστικά.

 

Δείτε το βίντεο από τον ALPHA

 

εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (43)
  • ΟΜΗΡΟΣΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 11:45
    Το μεγαλύτερο μόρφωμα στην ιστορία της Ελλάδος υπήρξε το πασοκ, το οποίο έχοντας στις τάξεις του τους μεγαλύτερους λαοπλάνους, καταχραστές και αρχικομμισάριους της διαπλοκής διέσυραν διεθνώς και διέλυσαν την χώρα...
  • Πρώτα τα κλεμμένα...μετά η διάλυση...Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 11:26
    Όσοι έκλεψαν και διασπάθισαν δημόσιο χρήμα εις βάρος του λαού να καταλήξουν στη φυλακή...όσο ο λαός δίνει ανοχή στους κλέφτες και τους λωποδύτες τόσο η Ελλάδα θα βυθίζεται στο χάος και θα καταστρέφεται κοινωνικά και οικονομικά...
    Όσο για το ΠΑΣΟΚ ας δώσουν πίσω τα κλεμμένα του ελληνικού λαού και μετά μπορούν να διαλυθούν με την ησυχία τους...
  • ΠοντικόςΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 11:25
    Δηλαδή πως λέγεται κάποιος που ενώ είναι ο βασικός Συντάκτης του αναθεωρημένου Συντάγματος, το έχει καταπατήσει δεκάδες φορές στην πράξη με την ψήφο του σε Εθνικά θέματα; "Αδύνατος προδότης"?
  • Ο ΛούμπενΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 10:17
    @Λογική,

    μιλάνε και οι οπαδοί του κόμματος το οποίο ψήφισε νόμους όπως εκείνον περί (μή) ευθύνης υπουργών για φασισμό.
    Με την ίδια λογική θα μπορούσα και εγώ να ισχυριστώ, ξεδιάντροπε, ότι όποιος ψηφίζει το κόμμα του (νόμου) Ραγκούση, είναι εκ των υστέρων, άρα παράνομα και αντισυνταγματικά, ελληνοποιημένος τριτοκοσμικός λαθρομετανάστης...ξέρεις, σαν και αυτούς που κρατούσαν σημαιάκια με τον πράσινο ήλιο και πανηγύριζαν τις εκλογικές επιτυχίες της "δημοκρατικής" παράταξης.
    Ξεφτυλισμένοι!
  • ΠΕΤΡΟΣΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 09:58
    ΤΡΙΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΝ
    Ή αλλιώς: ο Κάκος ( Αρβανίτης, αλήθεια δεν ακούγονταν λες και μιλούσε ο Γ. Παπαδόπουλος ;), ο Διαβασμένος (άβε Μπαρμπαρούση, το έμαθες καλά το τσιτάτο του Καισάριου Δαπόντε και όχι φυσικά του Μιχαλολιάκου, που σου δώσανε να απαγγείλεις) και ο Ψευτόμαγκας (ΟΛΕ Παναγιώταρε με το φοβερό στυλάκι μαμάω και δέρνω).
    Και για τον κ. Βενιζέλο:
    Άν είχαμε όλοι μας και πολύ περισσότερο εσείς οι πολιτικοί και θεματοφύλακες, ασχοληθεί με την παιδεία των νέων μας και όχι με τις πολιτικές σας φιλοδοξίες, δεν θα υπήρχε ανάγκη να παίρνετε τώρα πρωτοβουλίες για την καταπολέμηση του φασισμού στην κοινωνία.
  • ΚΑΠΑΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 08:21
    Πρωτοφανής χαρακτηρισμοι αυτά; Αυτά είναι κοπλιμέντα μπροστα σε αυτά που λέει ο κόσμος. Και το ψέμα που ακριβώς είναι ; οτι θα επρεπε κάποιοι από αυτους να βρίσκονται φυλακη; Μα κάποιοι απο αυτούς ηδη είναι φυλακη, καποιοι άλλοι ελέγχονται και εχουν πάρει το δρόμο για τη φυλακη και κάποιοι άλλοι (π.χ. Παπανδρέου, Παπακωνσταντίνου )κρυβονται πίσω από την εσωτερικοι τροικα και την εχουν γλυτωσει ακόμη. Α και κανένας μα κανένας δεν τολμά να κυκλοφορήσει χωρίς 10 αστυνομικούς απο διπλα.
  • ΜνήμηΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 03:16
    Πως λέγανε έναν* βουλευτή του ΠΑ.ΣΟ.Κ. που αποδείχτηκε (σε σειρά τηλεοπτικών εκπομπών της Ζούγκλας του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου) ότι ήταν βασανιστής της ΧΟΥΝΤΑΣ;


    *(μπορεί να είναι και άλλοι)
  • ΔανάηΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 02:41
    Τουλάχιστον άστοχος τίτλος...
  • ΓΑΤΟΣΚΥΛΟΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 02:13
    Φονιάδες, τραμπούκοι κ φασίστες από την μία.Καταχραστές, απατεώνες κ σοσιαληστές από την άλλη.Καυγαδίζουν για το ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ!!!Πανούκλα ή χολέρα?Ιδού η (ηλίθια) απορία...Πόσοι θα τσιμπήσουν????
  • γιαννηςΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 01:15
    Θα ηθελα να απαντησω σε αυτους που υπογραφουν ως λογικα οντα σαν να θελουν να πουν οτι οι αλλοι ειναι παραλογοι. Πρωτα απ΄ολα, και εμεις οι δεξιοι εχουμε δικαιωμα να ψηφιζουμε, τωρα αν δεν ψηφιζουμε την αριστερα, δεν ειμαστε δημοκρατες, αν δεν ψηφιζουμε τον σαμαρα ειμαστε ανευθυνοι, δηλ δεν εχουμε δικαιωμα να ψηφισουμε, ωραια δημοκρατια. Δευτερον φασιστες δεν ειμαστε, γιατι δεν ειμαστε ιταλοι. Ειμαστε Ελληνες πατριωτες, που πιστευουμε στο Ελληνικο Εθνος. Εσεις οι δημοκρατες δινετε το δικαιωμα του αυτοπροσδιορισμου σε ολους εκτος απο εμας, πολυ δημοκρατικο. Τριτο, αν οχι ολοι τοτε τουλαχιστον το 90% των Ελληνων τους αποκαλεσε προδοτες. Αλλα οταν αυτο βγαινει απο το στομα ενος δεξιου (και ας κινειται και στα ακρα) τοτε ειναι φασιστικο και πρεπει να του κλεισουμε το στομα, οταν ομως βγαινει απο το στομα αριστερου ειναι μια πολιτικη τοποθετηση που δεν επιδεχεται καμια αμφισβητηση. Εισαστε πολλοι ωραιοι δημοκρατες. Μεαυτη την δικια σας φασιστικη συμπεριφορα φερατε την Χρυση Αυγη στα ποσοστα που ειναι τωρα. Δικο σας δημιουργημα ειναι αυτο το κομμα, διοτι επι 30 και πλεον χρονια ολοι οι δημοσιογραφοι και ολο το συστημα δουλευε με τον τροπο που εσεις θελατε. Αρα αφου εσεις δημιουργησατε κατι "φασιστικο¨", εισαστε φασιστες χειροτεροι απο αυτους που κατηγορειτε. Δεν εχετε καταλαβει ομως κατι, οταν κατι δεν προχωραει συμφωνα με την λογικη, οταν κατι ειναι τελειως παραλογο, οπως ο αριστερος τροπος διακυβερνησης τα τελευταια τουλαχιστον 30 χρονια, ή η ιδεες σας οτι ολοι πρεπει να ειμαστε αδερφομενοι με καθε ειδους εγκληματια που εχουμε μαζεψει σε αυτη την χωρα (και μη με αποκαλεσετε ρατσιστη γιατι και εγω ειμαι αυτη την στιγμη μεταναστης εχοντας αφησει παιδια και γυναικα) τοτε θα πρεπει να καταλαβετε οτι η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ θα επανελθει. Η φυση απο μονη της δημιουργει την ισορροπια. Οσο πιο γρηγορα το καταλαβετε εσεις οι αριστεροι κουλτουριαραιοι με τις δεξιες τσεπες τοσο το καλυτερο για την πατριδα μας και τους Ελληνες.Ευχαριστω που μου δωθηκε η δυνατοτητα να μιλησω εκφραζοντας μια δεξια αποψη. Την καληνυχτα μου σε ολους τους πραγματικους δημοκρατες.
  • Θ. ΔούσηςΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 01:07
    ΠΑΣΟΚΟΙ ΚΟΥΦΑΛΕΣ
    ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΚΟΥΤΑΛΕΣ
    ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΕΜΑΛΕΣ
  • chrisΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 01:01
    Έ όχι και ύβρεις ρε ενικός... Δεν μας τα λες καλά.... Αυτοί πτώχευσαν την χώρα και οδηγούν το λαό στην εξαθλίωση και είναι ύβρις η λέξη προδότης? Τι άλλο χειρότερο έπρεπε να είχαν κάνει δηλαδή για να χαρακτηριστούν προδότες ? Βάβαια είναι άλλος ο χαρακτηρισμός της πράξης νομικά κι άλλο ο χαρακτηρισμός του κόσμου αλλά αυτό είναι το ζητούμενο?
  • aetosΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 00:28
    εχει καμια σημασια αν μας αρεσει η χρυση αυγη η οχι; σημασια εχει οτι κανενας δεν πηγε φυλακη και η δεξια κ/ξ πασοκ νδ συγκαλυψαν τους κλεφτες , το φασιστομουτρο ο βενιζελος πρωτεργατης της συγκαλυψης, ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΚΛΕΦΤΕΣ ΕΘΝΙΚΟΙ ΠΡΟΔΩΤΕΣ
  • Όταν ο Μιχαλολιάκος, έλεγε πως Έλληνες και Αλβανοί είναι ένας λαός!Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 00:12
    Άρθρο της «Χρυσής Αυγής» του 1986, ούτε λίγο ούτε πολύ, λέει ότι με τους αλβανούς είμαστε μία φυλή και ότι οι σημερινοί αλβανοί προέρχονται από ένα αρχαιοελληνικό φύλο.Δημοσίευμα του περιοδικού Χρυσή Αυγή (περίοδος β', α.τ. 8, 15 Οκτωβρίου 1986) με τίτλο ''Έλληνες Αλβανοί
    Ένας Λαός, μία Φυλή, μία Πατρίδα''.Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ''Για να μην γελιόμαστε, οι αλβανοί φυλετικά και ανθρωπολογικά ανήκουν στην λευκή φυλή οπότε είναι καθήκον και υποχρέωση κάθε ιδεολόγου φυλετιστή να τους εμφυσήσει τις ιδέες μας για μια Μεγάλη Λευκή Ελλάδα σε μια Ελεύθερη Λευκή Ευρώπη όπου κοινωνοί της μπορούν να γίνουν όλοι οι λευκοί ευρωπαίοι''
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΤΑΞΑΣ-ΚΕΜΑΛ ΑΤΑΡΤΟΥΚ- ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.......ΕΡΩΤΗΣΗ.Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 00:11
    ΑΡΚΕΙ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟΛΑΓΝΟ.ΑΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ, ΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕ ΤΟΝ ΚΕΜΑΛ ΑΤΑΤΑΡΤΟΥΚ, Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΤΑΞΑΣ, ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ?ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ?ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΜΑΛ, ΣΤΟ ΣΥΛΗΠΗΤΗΡΙΟ ΤΗΛΕΓΡΑΦΗΜΑ........ελληνική κυβέρνηση: “αποτίουσα φόρον τιμής εις την μνήμην του περιφανούς αρχηγού, του γενναίου στρατιώτου, του πεφωτισμένου αναμορφωτού της Τουρκίας, η Ελλάς ουδέποτε θα λησμονήσει ότι ο πρόεδρος Κεμάλ Αττατούρκ υπήρξε ο κύριος θεμελιωτής της Ελληνοτουρκικής συνεννοήσεως και ότι σφυρηλάτησε τους δεσμούς της αδιαλύτου φιλίας, ήτις ενώνει τις δύο χώρες μας εν τω κοινώ ιδεώδες της ειρηνικής συνεργασίας. Θα διατηρήσει πιστώς την συγκινημένης ανάμνησιν του μεγάλου εκλιπόντος, του οποίου το κραταιόν έργον θα κατευθύνη δια παντός τα τύχας του ευγενικού τουρκικού έθνους».........
    ΜΠΕΕΡΗΦΑΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΓΕΝΝΑΙΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ....ΠΟΙΟΣ?Ο ΣΦΑΓΕΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΟΚΤΟΝΟΣ.
  • δε χρειαζετε και πολυ IQ ...........για να καταλαβειςΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 00:07
    Ηλίας Κασιδιάρης, εκπρόσωπος Τύπου Χρυσής Αυγής, 25/11/2012 «Τα βουλευτιλίκια δεν τα γουστάρουμε, δεν τα θέλουμε καθόλου. Εκμεταλλευόμαστε βεβαίως ορισμένα προνόμια αυτής της ιδιότητας, έχουμε πάρει και την οπλοφορία πλέον με άδεια (σ.σ.: δηλαδή πριν την είχαν χωρίς άδεια;), δεν έχει αυτόφωρο αν γίνει κανένα επεισόδιο και είμαστε λίγο πιο άνετοι στις κινήσεις μας.»
    Γιόζεφ Γκέμπελς, μετέπειτα υπουργός Προπαγάνδας του Χίτλερ, 30/4/1928 «Είμαστε κόμμα αντικοινοβουλευτικό. Μπαίνουμε στη Βουλή για να μας εφοδιάσει το οπλοστάσιο της Δημοκρατίας με τα δικά του όπλα. Αν η Δημοκρατία είναι τόσο ηλίθια που γι' αυτή τη δουλειά θα μας δώσει κάρτες δωρεάν μετακίνη­σης και μισθούς, δικό της πρόβλη­μα. Αν πετύχουμε να εκλεγούν στα διάφορα κοινοβούλια εξήντα ως εβδομήντα υποκινητές και οργα­νωτές από το κόμμα μας, θα πλη­ρώνει για την αγωνιστική μας ορ­γάνωση η ίδια η πολιτεία. [...] Αν δεν πετύχουμε να έχουν ασυλία οι πιο επικίν­δυνοι άνδρες μας, αργά ή γρήγο­ρα θα βρεθούν όλοι πίσω απ' τα σίδερα.»
  • ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ.......ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣΔευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 00:01
    ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕ........ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ..........ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ ΑΠΑΝΤΗΣΕ..........ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.........ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΥΨΗΛΟ IQ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
  • στοχος τους ο εμφυλιος πολεμος.........μην τους αφησουμε να το καταφερουν,ελληνες προσοχη.Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012, 00:00
    το εχουν δηλωσει κι ολας, δεν ειναι εδω για καλο.θελουν να χωρισουν τον λαο σε δυο στρατοπεδα , οπως ειχε πει ο παναγιωταρος.για να το πετυχει αυτο ομως , πρεπει πρωτα , μεσω προπαγανδας, να πεισει καποιους.εξυπηρετουν συμφεροντα ξενων δυναμεων που θελουν ενα εμφυλιο αντι για μια εξεγερση , ενωμενοι ολοι οι ελληνες.αντι να σκεφτομαστε πως θα αντιδρασουμε ολοι μαζι εναντια σε αυτα που μας ετοιμαζουν, η προπαγανδα της χρυσης αυγης μας εκανε να μιλαμε για μελιγαλα, πολυτεχνειο, ταγματασφαλιτες, κομμουνιστες κτλ..........τι σχεση εχουν σημερα αυτα?για σκεφτειτε το.......γιατι μας ποτιζουν με διχονοια, μισος μεταξυ μας?ενω επρεπε να εχουμε αλληλεγγυη?ΞΥΠΝΑΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΒΡΩΜΙΚΑ
  • Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΛΟΥΣΙΩΝΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:56
    Ο ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ, ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΜΕ 360 ΕΥΡΩ , ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ 8ΩΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ 14 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.........ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ? ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΠΡΙΝ Ο ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΟΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΠΛΙΣΤΩΝ ΜΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ.........ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ , ΛΑΤΣΗ , ΚΤΛ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΕΦΟΡΙΑ?
  • ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:55
    ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΑΡΧΗΓΟ.ΟΧΙ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ.........ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 60%
  • Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ?Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:55
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ , ΩΣΤΕ Η ΝΔ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑ.ΑΦΟΥ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΚΑΝΕ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΣΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΣΟΚ ΝΔ.ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΟ ΠΙΟΝΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ 3.Ο ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΧΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΗΣ ΝΔ ΠΑΣΟΚ.ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΣΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΩ........Π.Χ. ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΨΗΦΙΣΕ ΓΙΑ ΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΕ , ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΔΗΜΑΡ.......ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ.
  • ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙ,ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΑΓΗΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:47
    αντι για ξυλο που λεγατε , ειδαμε τον μιχαλολιακο να υποκλινεται στην ντορα μπακογιαννη, πληκτρολογηστε στο google , μιχαλολιακος υποκλιση σε μπακογιαννη και θα δειτε και τις φωτο.μετα μαθαμε για τα 16, 000 που τσεπωνει μαζι με το γυναικακι του για να αγοραζει τα very gavelo.και απο τα 16, 000 τα τσεπωνει ολα , ενω οι βουλευτες του, του τα δινουν για το κομμα.μετα μαθαμε για την φορολογικη δηλωση του, πως κρυβει το εισοδημα του η πως φορολογειται με λιγοτερα.αν πληκτρολογησετε στο google , φορολογικη δηλωση μιχαλολιακου θα δειτε τι εννοω, μετα μαθαμε οτι ο αδερφος του δικηγορος τακης μιχαλολιας, ειναι και ο δικηγορος πολλων λαμογιων , του κοσκοτα, κοκκαλη, ευφραιμ, τσοχατζοπουλο.πληκτρολογηστε στο google τακης μιχαλολιας αδερφος μιχαλολιακου και δειτε. και τωρα μαθαινουμε αυτες τις μερες απο ενα περιοδικο και για τον υποκοσμο της χρυσης αυγης.καθως και τις σχεσεις του με την κυπ.............και παρακαλω το ενικος να ανεβαζει και κανενα σχολιο με αυτα.οχι να μας τα κοβει.
  • ΝικοςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:43
    Την αλήθεια λένε.
    Αυτά που λέει όλος ο κόσμος.
    Οι χαρακτηρισμοί του κόσμου για το πασοκ είναι ασύγκριτα χειρότεροι.

    Όσο και να σκούζουν τα δήθεν δημοκρατικά κόμματα και οι μεγαλοδημοσιογράφοι, δεν μας πείθουν πλέον.
    Σχεδόν όλοι οι ψηφοφόροι της Χ.Α. την ψήφισαν απολύτως συνειδητά και είμαστε ευχαριστημένοι από την στάση της.
    Είναι η πρώτη φορά που αισθανόμαστε ότι η ψήφος μας έπιασε τόπο.
    Θα την ξαναψηφίσουμε ότι και να λέτε κάποιοι.
    Και εξάλλου είναι δικαίωμά μας...
  • rchΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:07
    καλύτερα ο καθένας να ασχολείται με τις πράξεις του αντί να ανταλλάσσουν βρισιές... νάστε σίγουροι ότι αν γίνει αυτό θα καταλάβει και ο καθένας τα λάθη του, γιατί υπάρχουν απο αμφότερες τις πλευρές και οι Ελληνες δεν είναι ηλίθιοι.
  • ΣΤΑΥΡΟΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 23:06
    Δεν ντρέπονται λίγο... Τέτοιες κουβέντες για το Βενιζέλο και το ΠΑΣΟΚ... Πιπέρι στο στόμα, άκου "ευτραφή προδότη".
    ΥΓ:ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ enkos.gr, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΗΝ "ΚΑΛΗ" ΔΟΥΛΕΙΑ...
  • αγγελοςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 22:58
    μην τσιμπετε ειναι τρικ του βενιζελου για να μεζευψει τον κοσμο γιατι αλλιωσ δεν βγαινει στη βουλη..στο λεω εγω που 35χρονια ψηφιζα πασοκ ..μην τσιμπατε τον κανετε μαγκα....
  • κωστας κερκυραΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 22:22
    και λιγα που του ειπε εσεις ακομα διαφονειτε οτι ειναι προδοτης και ολο ψεματα μας λενε αντε να μην χ...σω με με κατι ανεγκεφαλους!!!!!!!
  • dionΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 22:09
    Η χρυσή αυγή το μόνο που κάνει είνιαι να βρίζει τους πολιτικούς , να δέρνει φτωχούς αλλοδαπούς και γυναίκες και με τους δυνατούς όπως ο Μάνεσης τα ΄χει κάνει πλακάκια .Αν τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ αξίζει να δικαστούν και να μπουν και φυλακή το ίδιο αξίζει και στους τραμπούκους φασίστες που δολοφονούν αθώους .Δικαιοσύνη παντού και για όλους .
  • B.Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:55
    Μια (ρητορική) ερώτηση προς τους ψηφοφόρους της Χ.Α.
    Κι ο Βασίλης Λεβέντης τα έλεγε και τα λέει αυτά.
    Αυτόν γιατί δεν τον ψηφίζετε;
    Αυτουνού γιατί δεν του πλέκετε εγκώμια, όπως κάνετε κάθε φορά που βγαίνει κάποιος της Χ.Α και τους βρίζει;
    Να σας πω εγώ το γιατί;
    Γιατί κατά βάθος είστε όλοι φασιστάκια!!

    Φυσικά, δεν είμαι ψηφοφόρος του Λεβέντη ούτε οπαδός κανενός άλλου κόμματος.Θέλω απλώς να καταδείξω ότι δεν έχει σημασία μόνο ΤΙ λέει κάποιος, αλλά και ΠΟΙΟΣ είναι αυτός που τα λέει.Τι πρεσβεύει και τι προτάσεις έχει.
    Όλοι μας κατά καιρούς έχουμε συμφωνήσει με δηλώσεις που έγιναν από όλες τις παρατάξεις της Βουλής.Την ψήφο μας όμως τελικά την ρίχνουμε σ'εκείνο το κόμμα στο οποίο, αφενός είμαστε πιο κοντά ιδεολογικά και αφετέρου πιστεύουμε ότι έχει κάποιο πρόγραμμα για το μέλλον της χώρας.Τι πρόγραμμα έχει η Χ.Α, πέρα από το να φύγουν άμεσα όλοι οι μετανάστες, και από το να πάρουμε πίσω την Πόλη και την Βόρειο Ήπειρο; Ποια είναι η πρότασή της για την Οικονομία, την Παιδεία, την Υγεία, την Δημόσια Διοίκηση, το Ασφαλιστικό, την Γεωργία, την Ναυτιλία, τον Τουρισμό, το Περιβάλλον, κ.α;
    Είναι σίγουρο ότι δεν ξέρετε, γιατί πολύ απλά...δεν υπάρχουν τέτοιες προτάσεις!Κάτι αποσπασματικά μισόλογα ψελλίζουν κάθε φορά που τους ρωτάνε γι'αυτά τα πράγματα.Όταν π.χ ο Μιχαλολιάκος ρωτήθηκε σε μια συνέντευξη τι θα κάνει αμέσως μετά που θα καταγγείλει μονομερώς την δανειακή σύμβαση και συνεπώς θα φύγουμε από το ευρώ, απάντησε "εγώ δεν είμαι οικονομολόγος να ξέρω"!!
    Τι μένει λοιπόν;
    Το ότι ψηφίζετε αυτό το ευκαιριακό μόρφωμα γιατί πολύ απλά σας ελκύει η εθνικοσοσιαλιστική του ιδεολογία.
    Οπότε....ελάτε τώρα, παραδεχτείτε το! Κρυφοναζιστάκια είστε ε;
  • LARISINOS1Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:46
    Ο δήθεν ευφυής συνταγματολόγος, με αυτά που λέει αυτός και άλλοι της ελίτ, που λυμαίνονται της χώρας, σπρώχνουν τον κόσμο προς τη χρυσή αυγή, έντονα κυκλοφορεί σαν φήμη ότι τα ποσοστά της είναι λίγο χαμηλότερα από τον σύριζα.
  • ΓΙΑΝΝΗΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:38
    ΠΑΣΟΚΙΑ-ΛΑΜΟΓΙΑ ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΜΕΝΑ.
  • ΑΛΕΞΗΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:26
    OTAN TO ΠΑΣΟΚ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΟΣ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ ΚΑΘΕ ΕΝΝΟΙΑΣ ΚΡΑΤΟΥΣ, ΠΑΤΡΙΔΟΣ, ΤΙΜΗΣ, ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΦΥΜΑΤΙΚΩΝ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΠΟΥ ΞΕΖΟΥΜΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΩΝΙΖΟΥΝ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ, ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΥΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΠΡΕΠΗΣ. ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΒΙΑ ΚΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΚΑΝΤΑΡΗ, ΜΥΡΤΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΑΛΛΟΙ ΘΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΙΑΣΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΕΛΛΗΙΑ ΝΙΚΗΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΟΣ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑΝΤΡΕΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΥΠΕΡ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΕΣ ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ, ΝΟΜΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΩΝ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΧΟΝΤΡΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΩΝ 750, 000 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΕΡΗΜΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΗΛΙΘΙΕ, ΜΙΑ ΝΟΜΙΜΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ Ή ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ ΥΠΑΤΙΑΣ, (ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΖΩΑ), Ή ΤΑ ΕΡΓΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΕΣ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΦΑΣΙΣΤΟΜΟΥΤΡΩΝ. ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΧΟΣ Ο ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΣΟΥ.
    ΥΓ. ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ;;;;
    @ΛΟΓΙΚΗ.. ΜΑΘΕ ΤΣΑΤΣΟΠΟΥΛΑΚΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ, ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ.
  • andreasΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:22
    MPAVO K. ARBNITH EPHTELOUS KAI KAPIOS ME 8AROS NA TA SOURY TOU VENIZELOU , POU TA EXEI KANI OLLA TSIFLIKH TOU MONODROMO TOU DIKOTOU SYNFERONTOS, APHLONDAS KAI EVIAZONTAS TOUS PANTES POU 8EOTH OTI ENAI , H MPENOUN, EMPODIO STA PROSOPIKA TOU SYNFERONTA . TA OPOIA FANATIKA YPOSTIRIZH ME MATI TIN ARPAGH TIS PRO8HPOURGIAS , NA SYNEXHSEI TIN KATASTOFH TIS ELLADAS , EUXOME O ELLHNIKOS LAOS NA EXEI KATALAVH KAI POTE MA POTE NA DOSH PFYFO SE AUTON TO DIEFTARMENO YPOKYMENO VENIZELO, TA MHSITA FARMAKERA LOGEIA TOU , ENANDION TIS XRUSHS AUGHS EINAI POLOI PIO EPHKINDINA APO OTI EINAI TO PATRIOTIKO KAMA H XRUSH AUGH, KALOSORIZO TIN X.A STIN AMALIADA POU KAPOTE HTAN MAGALOS GEORGHKOS PARAGOGHKOS KAMPOS APO TIN AXAIA EOS TON PYRGO, TON OPIO DIELHSAN TOU PASOK OI POULHMENH POLOITIKOI EBALAN HEILIADES AN8ROPOUS STO DROMO TIS ZHTIANEIAS ME PERGIOUSEIES POU DEN MPOROUN NA KALHERGEISOUN TIPOTE GIATI TO KRATOS YSAGAGH PROTIS ANAGHS GEORGHKA SAPIA PROIONTA , EKLHSAN TO ERGOSTASIA KIKNOS POU APASXOLOUSE XEILIADES TO KAOUKI , XEILIADES STREMATA GHNONTE DASH PIANOUN FOTIES, EUXOME NA MIN KSANAPSHFYSOUN POTE OI HLEIOTS PASOK KAI YDIKOTERA POTE MA POTE VENIZELO EINAI KAKOS OXI MONON OS POLOITIKOS ALLA AN8ROPOS AUTOS EINAI PIO EPHKYNTINOS , KAI OXI H XRUSH AUGH , MPRAVO STON K. ARVANITH EUXOME KA8HMERHNA NA KSEUTELIZEI TO PASOK PIO POLOI TO VENIZELO POU MAS VORESE KAI DITAKTORIKO KAPELO O GELEIOS, EXOUN PTOXEUSH OLOI TIN EPARXEIA DEN EXOUN OUTE EXOUN DOULEIES , TOUS KANATE TOUS NEOUS KLEFTE NARKOEMPOROUS KAI TOKSHKAMANHS , AFHSATE TIS EPARXEIES STO ELEOS TIS KATADIKISTOUS POU TO POLOIKO POULHMENO SYSTIMA KATADIKASE , ZHTO OI ANEXSARTITOI ELLHNES ZHTO H XRUSH AUGH , KAI GIA TON TSIPRA VLEPOUME, PASOK DHMAR KKE NA AFANITSOUN GIA TO KALLOMAS ,
  • ΝικόλαςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:07
    Πάρτε το χαμπάρι ότι ο Βενιζέλος ευνοεί τη Χρυσή Αυγή με αυτά που κάνει. Χάρη του χρωστάτε του "ευτραφούς προδότη" χρυσαυγίτες. Πάνω που το κόμμα σας άρχισε να χάνει στις δημοσκοπήσεις βγήκε ο Βενιζέλος και ζητάει να βγείτε εκτός νόμου, κι έτσι σας ξανα-ανεβάζει. Αναρωτιέμαι αν είναι τόσο ασχετος ή αν το κάνει επίτηδες για να σας ενισχύσει. Άλλωστε και το ΠΑΣΟΚ φασίστες σαν εσάς είναι.
  • ΒασίληςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:07
    Προσωπικά δε βλέπω κάποιο κόλλημα για την από κοινού φυλάκιση των μπράβων της χρυσής αυγής αλλά και των στελεχών των χαλιφάτων Σαμαρά και Βενιζέλου. Το θέμα να απασχολήσει σύντομα τη δικαιοσύνη.
  • ΛογικήΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 21:00
    Ντροπή για τους ψηφοφόρους του κόμματος που θελει να ονομάζεται και χρυσή αυγή. Όποιος τους ψηφίζει συνειδητά είναι το ίδιο φασίστας με αυτούς.
  • ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 20:27
    ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ

    ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΝΔΡΟ ΜΟΡΦΩΜΑ ΔΕΝ ΥΠΕΓΡΑΦΕ ΣΤΟ ΚΥΣΕΑ ΕΠΙ EΠΟΧΗΣ ΤΣΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΠΛΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ??

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ??
    ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΦΥΛΑΚΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ???
  • ΣΤΑΘΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 20:15
    ΓΙΑΤΙ ; ΕΧΟΥΝ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ;
  • ΧρήστοςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 19:57
    Η ουσιαστική διαφωνία μου είναι ως προς το τίτλο της είδησης. "Πρωτοφανείς χαρακτηρισμοί", γιατί πρωτοφανείς, τώρα ήρθατε στην Ελλάδα εσείς; Αυτά δε λέμε όλοι μας τόσα χρόνια. Βέβαια αυτό για το κορυδαλλό δεν το βλέπω, αφού αλληλοκαλύπτονται. Εκτός και αν ξυπνήσει επιτέλους ο λαός.
  • ΑΡΗΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 19:51
    Δεν νομιζετε οτι λεγεται θρασος , ο βενιζελος , ο συντροφος του τσοχατζοπουλου , του σμπωκου , του γιαννου να ζητα να τεθει εκτος νομου η χρυση αυγη?? Τι αλλο θα ακουσουμε !
  • ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 19:49
    Η Αλήθεια είναι πικρή , πρέπει να ακούγεται . Οι κλέφτες του μνημονίου να πάνε Φυλακή …….
  • Γιάννης Κ.Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 19:47
    Με κάτι τέτοιες ωραίες κουβέντες πως να μην ανεβαίνουν τα ποσοστά τους ?
    Και προς πληροφόρηση σας ο λαός ασχέτως αν υποστηρίζει την χ.α. ή όχι αν δεν τα έχει φάει παρέα με το πασοκ όταν αναφέρεται σε αυτο το αποκομμα χρησιμοποιεί ακόμα χειρότερες εκφράσεις !
  • ΚώσταςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 19:45
    Προδότη τον είπε... δεν τον είπε κουτσό...