• Αθήνα14°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:12°C
  • Θεσ/νίκη13°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:7°C
  • Πάτρα15°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:8°C
  • Ηράκλειο15°CΥψηλή:21°C
    Χαμηλή:14°C
  • Λάρισα10°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:6°C
"Θα κάνουμε ένα κόμμα βιοτεχνία", λέει ο πρόεδρος του Ποταμιού, Σταύρος Θεοδωράκης

Ζητά την αποφυλάκιση Ντερτιλή ο Κασιδιάρης

Πρώτη καταχώρηση: 01/12/2012 - 16:25

Τελευταία δημοσίευση: 01/12/2012 16:25Πολιτική

Ζητά την αποφυλάκιση Ντερτιλή ο Κασιδιάρης

Ζητά την αποφυλάκιση Ντερτιλή ο Κασιδιάρης

Την αποφυλάκιση ενός εκ των πρωταιτίων της χούντας, του Νίκου Ντερτιλή, ζητά ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής, Ηλίας Κασιδιάρης, ο οποίος κατέθεσε ερώτηση για τη συνέχιση της κράτησης του προς τον υπουργό Δικαιοσύνης.

"Παρά το γεγονός ότι με κάθε ευκαιρία η πολιτική ηγεσία διατρανώνει την πεποίθησή της ότι η δημοκρατία δεν κινδυνεύει, οι πράξεις της αποδεικνύουν το ακριβώς αντίθετο. Γιατί πώς να ερμηνεύσει κανείς τη διαχρονική εμμονή των αρμοδίων παραγόντων στον εγκλεισμό του Στρατηγού Νικολάου Ντερτιλή, παρασημοφορημένου για την πολεμική του δράση, που παραμένει φυλακισμένος, αν και ασθενής, πάνω από 38 έτη; Στην προκείμενη περίπτωση προφανώς «πηγαίνουν περίπατο» τα ανθρωπιστικά ιδεώδη της δημοκρατίας, όπως οι συγκυβερνώντες την αντιλαμβάνονται, σε αντίθεση με όσα έπραξαν άλλα κράτη σε ανάλογες περιπτώσεις", αναφέρει ο Ηλίας Κασιδιάρης στην ερώτησή του και στη συνέχεια ρωτά τον υπουργό Δικαιοσύνης Αντώνη Ρουπακιώτη:

 

"Προτίθεται η πολιτική ηγεσία να προβεί σε έμπρακτη δήλωση ανθρωπισμού αποφυλακίζοντας τον έγκλειστο παρασημοφορημένο Αξιωματικό;"

 

Στην ιστοσελίδα της Χρυσής Αυγής, μαζί με τη σχετική ερώτηση του Ηλία Κασιδιάρη,έχει αναρτηθεί και φωτογραφία του Νίκου Μιχαλολιάκου, όταν είχε επισκεφθεί τον Νίκο Ντερτιλή. Ενώ μεταξύ άλλων αναφέρεται: 

"Ο Στρατηγός Ντερτιλής, έπειτα από 38 έτη εγκλεισμού στις φυλακές, παραμένει συνεπής στις Αρχές και τον Στρατιωτικό του όρκο και δηλώνει πως δεν πρόκειται να κάνει καμία συνδιαλλαγή με το αμαρτωλό μεταπολιτευτικό καθεστώς".

 

 

 

Κόμματα: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (33)
  • ΓεώργιοςΤετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2012, 13:37
    @Ναζισμός και ανθρωπισμός ???
    Φαίστας αντιδημοκράτης και εσύ αλλά δε το ξέρεις... Ελπίζω να σαι μικρός σε ηλικία τουλάχιστον...
  • ΑΡΙΣΤΕΡΑ=ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑΤετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2012, 10:15
    Tα ανθρώπινα δικαιώματα πήγανε περίπατο ....έχουν εξαντληθεί στον Αλβάνο που πήγε να δολοφονήσει τον Τράγκα , στον αλλοδαπό που δολοφόνηση το παιδί απο την ομάδα Δίας , στον Βιαστή της Πάρου, στους αναρχοδολοφόνους στα θύματα της Μαrfin , στον αναρχικό ανταρσία δολοφόνου της Πάρου , στου εμπόρους ναρκωντικών , στους σωματέμπορους , στον δημόσιο συνδικαλισμό , στο λαθρεμπόριο και στο τσιχάντ.Μεγαλύτεροι κοινωνικοί ρατσιστες απο τους αριστερούς δεν υπάρχουν
  • Ναζισμός και ανθρωπισμός ???Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012, 22:27
    ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΑ ΙΔΕΩΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΡΑΤΑ !

    ΛΑΜΟΓΙΑ Ε ΛΑΜΟΓΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!

    ΥΓ.ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΓΙΝΑΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ?
  • aggelikiΤρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012, 22:13
    Βεβαίως και δεν πρέπει να μείνει στη φυλακή ο "γέροντας των 100 χρόνων". Η δημοκρατία είναι μεγαλόψυχη. Να ζητήσει συγνώμη και να βγει!
  • BooΤρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012, 20:31
     "Nέα πρόκληση"!!!!! γράφουν κάποιοι ιστοχώροι. Μαζέψτε ρε επιτέλους τους δημοσιογράφους σας. "Πρόκληση" είναι το να αφήσουν έναν γέροντα 100 χρονών, την ώρα που όλοι οι μαρξιστές με βαριές ποινές έχουν αφεθεί ελεύθεροι;
    Ντροπή σας!
  • ΓΙΑΝΝΗΣΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 12:07
    Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ......ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ 90ΧΡΟΝΟ ΝΤΕΡΤΙΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΥΘΕΙ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΜΜΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΤΟΚΟΓΛΥΦΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΗΛΑΤΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΟΥΕ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ, ΚΑΛΟΒΟΛΕΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ! ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ, 38 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ. ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ? ΒΛΕΠΩ Ο.... ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΣ ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΤΖΑΚΙΑ ΣΑΣ......
  • ΄ΕφηΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 12:06
    ΄Οχι, να μείνει στη φυλακή ο Ντερτιλής αλλά να μπουν στη φυλακή κι όλοι οι βολευτές που έχουν διαπράξει έγκλημα είτε οικονομικό είτε ληστεία είτε δεν ξέρω γω τι άλλο.
  • gkΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 08:09
    Δυστυχώς πτωχεύαμε οικονομικά, αλλά το κυριότερο είναι ότι πτωχεύσαμε ηθικά, στο μυαλό, στη σκέψη, και εδώ η περίπτωση δεν έχει ανάκαμψη γιατί φρόντισαν οι πολιτικοί και πολλοί άλλοι με την εκπαίδευση , με την προπαγάνδα να μας κάνουν πειθήνια όργανα , χωρίς δική μας σκέψη χωρίς αντίδραση σε ότι αυτοί θέλουν αποδεχόμενοι πως μόνο αυτό είναι το σωστό. Αυτό κατάλαβα από όλα όσα γράφουν εδώ και από τις δύο πλευρές. Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση φίλοι μου. Δεν θα μας σώσει ούτε η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ούτε το ΠΑΣΟΚ , η ΝΔ, η ΔΗΜΑΡ, οι ΑΝ . ΕΛΛΗΝΕΣ. Θα σωθούμε όταν εμείς ξυπνήσουμε που δεν το βλέπω, και βρούμε ένα ηγέτη που θα αγαπήσει την Ελλάδα, που και αυτό πάλι είναι αδύνατο γιατί από ένα τέτοιο διαβρωμένο σύστημα δεν πρόκειται να βρεθεί ένας άνθρωπος που έψαχνε με το φανάρι ο Διογένης. Γέμισε η Ελλάδα σωτήρες εγωιστές φασίστες όλοι τους με δημοκρατικό μανδύα. Είναι δολοφόνος ο Ντερτιλής, ναι . Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο.... Σήμερα ποιός είναι υπεύθυνος για χιλιάδες αυτοκτονίες , για την πείνα και εξαθλίωση των Ελλήνων. Αυτοί δεν είναι δολοφόνοι , τι είναι. γιατί δεν πάει κανένας φυλακή. ΞΥΠΝΗΣΤΕ. όσο υπάρχει ο Γεωργιάδης Σαμαρά ς , Βενιζέλος Κουβέλης που θέλουν να μας σώσουν , όσο υπάρχει το ΚΚΕ με το δόγμα της ανυπακοής, όσο υπάρχει ο ΣΥΡΙΖΑ με την επανάληψη του γνωστού έργου αλλά ζιβάγκο, όσο υπάρχει η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ με το σκοτεινό παρελθόν και μέλλον, όσο υπάρχει το άλλο των ανεξάρτητων, με αυτούς όλους δεν θα δούμε άσπρη μέρα γιατί όπως ανέφερα οι πολιτικοί είναι ο καθρέφτης ο δικός μας και εμείς των πολιτικών. Είμαστε σε περίοδο παρακμής. Η Ελλάδα έδωσε τα φώτα στην ανθρωπότητα, και κράτησε για τα σημερινά παιδιά το σκοτάδι. Γιατί φρόντισαν πολλοί να μην μάθει ο νέος για τον Αριστοτέλη, τον διεκδικούν οι σκοπιανοί, τον Πλάτωνα, τον Σωκράτη, κλπ. Άστα να πάνε δεν θέλω να τα θυμάμαι γιατί λυπάμαι για την κατάντια μας.
  • Nikos G.Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 07:29
    " o dolofonos Ntertilis"

    O anotatos "anototos aksiomatikos tis astinomias" mipos eitane re paidia o KARATHANASIS leo mipos.... gia psakste kai gia to palikari ayto

    KARATHANASIS kai emene synora Byrona me Kaisariani
  • δημιοςΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 03:59
    ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΟΙΚΕΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ.! (ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ), Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΑΤΕΡΑ ΠΡΟΣ ΓΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ (ΓΙΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΜΟΝΟ Π@@ΣΤΗΣ ΚΑΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣ ΜΗ ΓΙΝΕΙΣ!)
  • fana_manΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 02:53
    ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ ΕΞΩ, ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΟ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ .ΑΥΤΟΣ Ο ΚΕΡΑΤΑΣ ΠΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ?ΤΑ ΞΕΡΕΤΑΙ? ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ
    ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ? ΔΙΑΒΑΖΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ?
  • apΚυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, 00:04
    Άθλιοι υποκριτές, οπαδοί δολοφόνων, το λάθος σας είναι ότι δεν μπορείτε να κρύψετε το πραγματικό σας πρόσωπο.
    Καμαρώστε τον αρχηγό σας να σφίγγει το χέρι του δολοφόνου ενός εικοσάχρονου.
  • ΙΕΡΑΞΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 21:36
    ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΑΣΕΙ ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΛΑΟ , ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ.
  • ΓιάννηςΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 21:30
    Απαγόρευση της χρυσής αυγής τώρα, ηλεκτρική καρέκλα για τον ντερτιλή χθες.
  • ninetΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 20:52
    OTAN EKSO BGENOUN EMPOROI NARKOTIKON KAI ALOI EGKLIMATIES , TI FOBOUNTAI APO ENA ILIKIOMENO POU MENEI 40 XRONIA FILAKI AROSTOS.TI THA KSANAKANEI EPANASTASI;ALOIMONO
  • ΝικόλαςΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 18:59
    Kαλά ρε, ο Ντερτιλής είναι καταδικασμένος για δολοφονία! Πλάκα μας κάνετε; Κι ύστερα οι χρυσαυγίτες παριστάνουν τους άμεμπτους .... ΑΙΣΧΟΣ! Αλλά ο κόσμος σας πήρε χαμπάρι και σιγά σιγά θα ξεφουσκώσετε ....

    Και περεπιπτόντως, ο Ντερτιλής γιατί δεν πήρε την άδεια που του προσφέρθηκε για να παραβρεθεί στην κηδεία του γιου του;
  • ΠΕΡΙ ΝΤΕΡΤΙΛΗΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 18:57
    Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΝΟ ΜΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΤΟΥ.
    Ο ΟΔΗΓΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΡΩΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΝΤΕΡΤΙΛΗ!!!!!
    Ο ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΕΓΡΑΦΩΣ!!!
    Ο ΟΔΗΓΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ''''ΕΙΔΕΣ ΣΗΜΑΔΙ 45 ΧΡΟΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ''';
    Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ 52 ΧΡΟΝΩΝ.
    ΔΗΛΑΔΗ Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ!!!!!!
  • ΝΙΚΟΣΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 18:28
    ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ? ΕΞΩ Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ ΜΕΣΑ ΤΣΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΤΣΟΥΚΑΤΟΣ ΣΑΜΑΡΟΒΕΝΙΖΕΛΟΚΟΥΝΕΛΗΔΕΣ?ΜΟΝΟ 4000 ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ ΕΙΧΑΜΕ .ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ .ΖΗΤΩ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ
  • Κωνσταντίνος Μ.Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 18:21
    Η δημοκρατία δεν έχει καμία συμπάθεια ούτε συμπόνοια για αυτούς που την κατέλυσαν το 1967..Ούτε θα δείξει καμία και στους επόμενους που τυχόν προσπαθήσουν..
  • EllinasΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 18:09
    Είναι λάθος που καταγήσανε την θανατική ποινή ( και ακόμη μεγαλύτερο που δεν την επαναφέρουν). Αν δεν είχε καταργηθεί, Θα είχαν εκτελεστεί όλοι οι της χούντας, καθώς και όλοι όσοι διέπραξαν εγλήματα την εποχή εκείνη. Οπότε δεν θα είχαν να ασχοληθούν με αυτούς.
  • DimitrisΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 17:19
    Συμφωνώ να βγεί ο Ντερτιλής και τη θέσηη του να πάρουν ο Μιχαλολιάκος και ο Κασιδιάρης, άλλωστε εκεί είναι η θέση τους.
  • ηλεκτρικη καρεκλα του χρειαζοτανεΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 17:11
    η χρυση αυγη θελει να μας παει 40 χρονια πισω.εκει που οι ελληνες ζησανε και ξερουν πως ειναι.εκει που οι ελληνες φτυνουν.η χρυση αυγη θαυμαζει και εχει ινδαλματα , ανθρωπους που τους εδειχναν με το δαχτυλο οι ελληνες και τους εβριζαν.το χειροτερο.......η ιδεολογια της χρυσης αυγης ταυτιζεται με την ιδεολογια του ανθρωπου, που τον εκανε εξωφυλλο στα περιοδικα , με τον χιτλερ.δεν υπαρχει δικτατορας που να μην τον θαυμαζει ο μιχαλολιακος.το θυμα σημερα ειναι η νεολαια, που ποτε δεν ηθλε να μαθει την ιστορια, αλλα ειχε κολλησει με το facebook.και σημερα ειναι το θυμα του καθε μιχαλολιακου.εμεις οι μεγαλυτεροι γνωριζουμε.και ποιος ειναι ο μιχαλολιακος και η χρυση αυγη και τι σημαινει για τον τοπο.
  • ολοι οι ισοβιτες δολοφονοι στη Χ.Α.Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 17:07
    Ντερτιλής, Παπαδόπουλος, Παττακός, Έξαρχος.. όλα τα αποβράσματα της κοινωνίας στηρήζει η Χ.Α.

    Μπράβο !!!

    Σας εύχομαι την ΄τυχη τους να 'χετε !!
  • ptana zoiΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 17:05
    Στους συμμορίτες που δολοφωνούσαν παιδάκια και εγγύους δίνουν κρατικές συντάξεις ...
  • ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΘΥΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΝΤΕΡΤΙΛΗ?Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 17:04
    τι εκανε το θυμα του ντερτιλη και τον δολοφονησε?απλα ετυχε να τρεχει την 18 νοεμβριου κοντα στο πολυτεχνειο. θα θελατε μερικοι εξυπνακηδες απο εδω να διαμαρτυρεσται στο συνταγμα για τα χαρατσια και οταν θα τρεχατε καποια στιγμη μεσα στον χαμο , να βγαλει ενας αστυνομικος το οπλο του και να σας ριξει στο κεφαλι μια σφαιρα?αν τον στηριζετε τον ντερτιλη , τοτε σας ευχομαι μια μερα η χουντα του πασοκ και νδ να σας φυτεψει μια σφαιρα επειδη διαδηλωνεται.ολοψυχα σας το ευχομαι..............
  • ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙ,ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΑΓΗΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 17:00
    ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΑΓΚΑΣ Ο ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ , ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΕ ΤΟΝ ΦΟΙΤΗΤΗ ΜΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΝ ΨΥΧΡΩ.ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΦΑΙΡΟΥΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΝΕΥΟΤΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΕ ΠΑΡΑ ΤΑ 45 ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΠΕΤΑΞΕ........ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ.ΣΚΟΤΩΣΕ ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ, ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ.ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ ΝΑ ΣΑΠΙΣΕΙ ΤΩΡΑ
  • ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΟΣΤΑΛΓΟΙ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ.....400.000 ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ,ΠΡΩΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:54
    ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΨΗΦΙΖΑΝ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ , ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΧΑΡΙΖΕ ΤΗΝ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΜΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ, ΚΑΤΑΘΕΤΩΝΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΕΛΑΣΤΟΣ.ΤΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΝΑΖΙ.ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΤΩΝ ΝΑΖΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΨΕΙ, ΕΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΒΟΘΡΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΧΝΑΖΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΤΟ ΤΑΤΟΟ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ ΣΥΝΘΗΜΑ, ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ.ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΧΡΥΣΥ ΑΥΓΗ ΤΗΝ ΞΕΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΙΧΕ 0, 3%.ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΑΝ ΤΟ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ.........ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟΙ @@@@@@ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ?
  • ΚυρτσοςΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:53
    Είδατε;
    Ακόμα και τα ναζιστικά γουρούνια έχουν ευαισθησίες...
  • ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ.........ΦΩΝΑΖΕ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:50
    ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ? 1, 500, 000 ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ.ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΗΤΑΝ 2, 000, 000.ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ?ΗΤΑΝ ΟΛΗ Η ΑΘΗΝΑ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ?ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ........ΑΛΛΑ Ο ΛΑΟΣ ΥΠΕΦΕΡΕ , ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΓΕ ΚΑΛΑ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΕ , ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΝ ΘΑ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ.........Α ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ ΒΓΗΚΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΟΘΡΟΥΣ, ΣΑΣ ΕΦΤΥΝΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ΤΟΝ ΦΤΩΧΟ ΚΟΣΜΟ.ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΧΑΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΤΕ, ΤΩΡΑ.ΦΤΟΥ ΣΑΣ.....
  • ολο λογια ειστε.....το ξυλο στη βουλη που ειναι? ΠΡΟΔΟΤΕΣΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:47
    αντι για ξυλο που λεγατε , ειδαμε τον μιχαλολιακο να υποκλινεται στην ντορα μπακογιαννη, πληκτρολογηστε στο google , μιχαλολιακος υποκλιση σε μπακογιαννη και θα δειτε και τις φωτο.μετα μαθαμε για τα 16, 000 που τσεπωνει μαζι με το γυναικακι του για να αγοραζει τα very gavelo.και απο τα 16, 000 τα τσεπωνει ολα , ενω οι βουλευτες του, του τα δινουν για το κομμα.μετα μαθαμε για την φορολογικη δηλωση του, πως κρυβει το εισοδημα του η πως φορολογειται με λιγοτερα.αν πληκτρολογησετε στο google , φορολογικη δηλωση μιχαλολιακου θα δειτε τι εννοω, μετα μαθαμε οτι ο αδερφος του δικηγορος τακης μιχαλολιας, ειναι και ο δικηγορος πολλων λαμογιων , του κοσκοτα, κοκκαλη, ευφραιμ, τσοχατζοπουλο.πληκτρολογηστε στο google τακης μιχαλολιας αδερφος μιχαλολιακου και δειτε. και τωρα μαθαινουμε αυτες τις μερες απο ενα περιοδικο και για τον υποκοσμο της χρυσης αυγης.καθως και τις σχεσεις του με την κυπ.............και παρακαλω το ενικος να ανεβαζει και κανενα σχολιο με αυτα.οχι να μας τα κοβει.
  • Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΝΤΕΡΤΙΛΗΣΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:43
    Ο Μιχαήλ Μυρογιάννης του Δημητρίου, 20 ετών, ήταν ηλεκτρολόγος, από τη Μυτιλήνη, κάτοικος Ασημάκη Φωτήλα 8, Αθήνα.
    Στις 12:00 το μεσημέρι, στις 18/11/1973, ενώ βάδιζε στη διασταύρωση των οδών Πατησίων και Στουρνάρη, τραυματίστηκε θανάσιμα στο κεφάλι από πυρά περιστρόφου αξιωματικού του στρατού (συνταγματάρχης Νικόλαος Ντερτιλής).
    Μεταφέρθηκε στο Σταθμό Πρώτων Βοηθειών του ΕΕΣ (Γ΄ Σεπτεμβρίου) σε κωματώδη κατάσταση και κατόπιν στο Ρυθμιστικό Κέντρο Αθηνών, όπου πέθανε αυθημερόν.H κατάθεση του Αντώνη Αγριτέλλη , οδηγός του Ντερτιλή

    Είδα τον Ν. Ντερτιλή να βγάζει το περίστροφό του και να σκοτώνει ένα νεαρό στην οδό Πατησίων. Μια κόκκινη λιμνούλα από αίμα σχηματίστηκε γύρω από το κεφάλι του νεαρού στην άσφαλτο και μια ακόμα μικρότερη άσπρη από χυμένα μαλλιά.» Η ένορκη βεβαίωση που κατατέθηκε στο Δικαστήριο έχει ως εξής: «Ήμουνα προσωπικός οδηγός του Συνταγματάρχη Ντερτιλή.

    Την Παρασκευή το απόγευμα (16ης Νοεμβρίου) τον παρέλαβα από το σπίτι του και τον μετέφερα με το τζιπ στην Αστυνομική Διεύθυνση Αθηνών στην οδό Σταδίου 10, γύρω στις 7 το βράδυ. Κατά τις 10 η ώρα βγήκε ο Ντερτιλής μαζί με κάποιον ανώτερο αξιωματικό της Αστυνομίας και έφυγαν. Πότε επέστρεψαν δεν τους αντελήφθην. Στις 4 ή 4:30 ξημερώνοντας Σάββατο παρέλαβα τον Ντερτιλή και τον μετέφερα από την ΑΣΔΕΝ στο Πολυτεχνείο με το τζιπ. Σταμάτησα κοντά στην κατεστραμμένη πύλη, ο Ντερτιλής κατέβηκε και συζητούσε με κάποιον αξιωματικό της Αστυνομίας. Ξαφνικά αντελήφθην φασαρία και φωνές προς τη μεριά της διασταύρωσης Πατησίων και Στουρνάρα. Παρετήρησα ότι αστυφύλακες έδερναν έναν νεαρό. Ξαφνικά αυτός κατόρθωσε να αποσπασθεί από τους αστυφύλακες. Τότε ο Ντερτιλής, που μόλις είχε αντιληφθεί το επεισόδιο, έβγαλε από το μπουφάν του το περίστροφό του και πυροβόλησε χωρίς να πολυσκεφθεί. Ο νεαρός έπεσε σαν κοτόπουλο. Έμεινε επί τόπου ακριβώς στην διασταύρωση Πατησίων και Στουρνάρα, προς την πλευρά της Ομόνοιας. Εγώ φαντάστηκα ότι του έριξε στα πόδια και περίμενα να κινηθεί. Όταν όμως είδα να σχηματίζεται μια λίμνη από αίμα και μια μικρή άσπρη λιμνούλα από μυαλά, κατάλαβα ότι τον πυροβόλησε στο κεφάλι και ήταν ήδη νεκρός.

    Μετά, σαν να μη συνέβαινε τίποτα, μπήκε στο τζιπ και κτυπώντας με στην πλάτη, μου είπε “με παραδέχεσαι ρε; Σαράντα πέντε χρονών άνθρωπος και με τη μια τον πέτυχα στο κεφάλι”. Εγώ τα είχα χάσει και ήμουνα φοβερά ταραγμένος και φοβισμένος. Συνεχίσαμε προς την Πατησίων και φθάσαμε στο Μουσείο. Εκεί κάποιος υπάλληλος των τρόλεϋ ήταν μπλοκαρισμένος και οι αστυφύλακες του φώναζαν και τον έσπρωχναν.

    Ο Ντερτιλής κατέβηκε απ’ το τζιπ, κόλλησε το περίστροφό του στο στομάχι του ανθρώπου και τον φοβέριζε ότι θα τον σκοτώσει αν δεν εξαφανιστεί. Μετά προχωρήσαμε προς τον ΟΤΕ όπου ευρίσκοντο αρκετοί πολίτες. Ο Ντερτιλής έβγαλε το περίστροφό του και άρχισε να πυροβολεί χωρίς να μπορώ να διαπιστώσω αν χτυπήθηκε κανείς. Από τον ΟΤΕ γυρίσαμε πίσω και φθάσαμε στα Χαυτεία ακριβώς έξω από τον ΜΠΡΑΒΟ. Ενώ δεν είχαμε σταματήσει ακόμη, ο Ντερτιλής αντελήφθη πάνω από τον Κινηματογράφο “Αλάσκα” πολίτες που είχαν αποκλεισθεί. Κατέβηκε αμέσως από το αυτοκίνητό του και διέταξε τους ΛΟΚατζήδες να κάνουν έφοδο και να τους πιάσουν.

    Ο ίδιος έδινε διαταγές με το περίστροφο στο χέρι λέγοντας: “Βαράτε στο ψαχνό, πέντε παληόπαιδα θα μας κάνουν ό, τι θέλουν;” Μετά από λίγο, οι ΛΟΚατζήδες κατέβασαν τριάντα περίπου άτομα και τους έβαλαν επάνω σε καμιόνια και τους πήραν. Από το σημείο εκείνο φύγαμε και πήγαμε στην οδό Γ΄ Σεπτεμβρίου και Μάρνη, σε μια υπηρεσία της Χωροφυλακής. Το διεπίστωσα αυτό, γιατί μόλις κατέβηκε ο Ντερτιλής έτρεξαν οι Χωροφύλακες και τον υποδέχτηκαν. Αυτός όμως τους είπε, σαν να τους μάλωνε, “τι φοβάστε ρε; Βαράτε στο ψαχνό, εγώ έκανα την αρχή.”. Τότε κατάλαβα ότι είχε μαθευτεί η πράξις του Ντερτιλή. Μετά από μέρες με ρώτησε ο Ντερτιλής: “Θυμάσαι ρε, αυτόν που πυροβόλησα στο Πολυτεχνείο; Ε, τη γλύτωσε τελικά.” Φυσικά ήταν προφανής ο σκοπός του, ήθελε να απαλύνει την τρομερή εντύπωση που μου είχε δημιουργήσει με τον φόνο που έκανε εν ψυχρώ και να τον λησμονήσω. Αλλά το φοβερό αυτό γεγονός θα το θυμάμαι σ’ όλη μου τη ζωή. Έκανα πως τον πίστεψα αλλά δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία ότι ο νεαρός ήταν νεκρός. Πράγμα που το διάβασα αργότερα στις εφημερίδες. Μετά από αρκετές μέρες μ’ έδιωχναν με δυσμενή μετάθεση στο Πολύκαστρο.

    Με κάλεσε ο Ντερτιλής και μου είπε: “Παιδί μου, δεν πρέπει να ξεχνάς ένα πράγμα, ότι στην Υπηρεσία μας ό, τι ακούμε και ό, τι βλέπουμε μένει για την Υπηρεσία, δεν το λέμε αυτό ούτε στην μάνα μας.” Κατάλαβα τι εννοούσε. Η μετάθεσή μου στο Πολύκαστρο γινόταν επειδή ήμουν προσωπικός οδηγός του Ντερτιλή. Την δικαιολόγησαν όμως ότι είχα σπάσει τον καθρέπτη του αυτοκινήτου του και για τιμωρία έπαιρνα την μετάθεση αυτή. Επίσης, θέλω να προσθέσω ότι κατά την διάρκεια των γεγονότων του Πολυτεχνείου ο Ντερτιλής έλεγε συνεχώς σε όποιον συναντούσε, “βαράτε στο ψαχνό”. Έλεγε ακόμη σε μερικούς άλλους ότι: “Όταν δείτε τέσσερα, άτομα τον έναν να τον σκοτώνετε και τους τρεις να τους βάζετε στο καμιόνι”.»
  • Αθανασιος ΠλιόσκαςΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:36
    Πέθανε ο γιος του (Ντερτιλή) προχθές και δεν του έδωσαν άδεια να πάει στην κηδεία...
    Του έθεσαν όρο να πάει με χειροπαίδες και συνοδεία δύο αστυνομικών!
    Και αυτός φυσικά αρνήθηκε...
  • καλημέραΣάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, 16:35
    Τι ζητάει ο κ. Κασιδιάρης; Να αφήσουμε τον Ντερτιλή ελεύθερο; ΄Εφτασεεεεεεεεεεεεεε!!! ΄Ο, τι θέλει το παιδί!!! Του χαλάμε εμείς χατίρι;